THOR-voorzitter verkreeg koninklijke onderscheiding Hermes wint gemakkelijk van ongeslagen Quick Jggf Automobiel Industrie Rotterdam n.v. C D Huishoudschool ziet mej. Post node gaan KOERIERSTERS r Massale turn-demonsiratie op het SVV-terrein AGENDA Schiedamse show-bowlers waren oppermachtig Engelse korfballers zijn goede leerlingen Heem ..De Huistyranregeerde bij Onder Ons Zeeschip vroeg per radio op Oude Maas om dokter Schiedamse meesters hebben er de handen vol aan Sportief gebadr Hawaiïan-concours in Tivoli AAZS-kantoor officieel open Hengelsport Hermes vergadert Donderdag Onvoorzichtige fietser veroorzaakt botsing VV-programma voor morgen Wie zag aanrijding? Speeiaal perron op CS voor rijwielen Negenduizendste schip is binnen SW-athletiek- successen Burgerlijke Stand Van der Giessen Iaat de „Houtman" te water Matroos na ernstig ongeval met draaiende winch overleden SCHIEDAM Maandag 12 Juli 19?>4 Groot waren de verwachtingen van de besturen van de jubilerende gym nastiekverenigingen THOR, Hygièa en DOK, voor de gezamenlijke turn- uitvocring, die Zaterdagavond op het SVV-terrein is gehouden, doch hun stoutste verwachtingen werden verre overtroffen, toen Schiedams eerste burger, burgemeester mr J. W. Peek, het duizend koppige publiek ver telde, dat het HJXI. de Koningin had behaagd THQR's voorzitter, de heer Th. v. Weerkom, te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ken stormachtig applaus steeg op en dat vormde de kernachtige onder streping van de Sehïodaïnsc burgerij van dit Hoge besluit. Voor het eerst in het bestaan van THOR, Hygiea en DOK was men zulks op initiatief van THOR tot overeenstemming gekomen om ge zamenlijk een openlucht-gyrrmastiek- uitvoermg te geven. Dit besluit was reeds voor de Schiedamse tumvye- reld van grote betekenis. Niemand heeit echter kunnen vermoeden, dat deze min of meer historische datum zo'n diep relief zou krijgen. .Na het begroetingswoord van de heer v. Woerkom, namens alle me dewerkenden, de vaandelgroet en het spelen van de Bondsliederen van het KNGV en de NCGV werd het pro gramma plotseling onderbroken, om dat de burgemeester de wens te ken nen had gegeven enkele woorden te spreken. In voortreffelijk gekozen, woorden schetste mr Peek het belang van het bestaan van goed geleide gym nastiekverenigingen -in Schiedam. Zich tot de besturen van de jubile rende verenigingen (THOR - 50, Hy- giëa - 45 en DOK 40 jaar) wendend, zei de burgemeester: ..Met Uw mach tige organisaties zorgt U niet alleen voor uitstekende lichamelijke opvoe ding, maar ook voor voortreffelijke vrije-tijds besteding. Gij brengt Uw leden wilskracht, toewijding, tech niek, geestdrift en zelfbeheersing bii. We zouden ons Schiedam niet kun nen indenken zonder .gymnastiek verenigingen. Onze stad is trots op deze drie jubilarissen. Maar", zo vervolgde mr Peek, „er is nog een vierde jubilaris. En dat is de heer Van 'Woerkcpn,^ de voorzitter van THOR. Dezer dagen herdacht hij het feit, dat hij veertig jaar onderwijzer was. Hij is veertig jaar lid van THOR, waarvan vele jaren bestuurs lid, De heer van Woerkom heeft een sociaal warmvoelend hart. Hij heeft baanbrekend werk verricht voor de sport in Schiedam cn dan voor THOR in het bijzonder. Dank zii mede zijn stuwende kracht is THOR de groot ste Schiedamse gymnastiekvereni ging geworden, waaruit zich zelts andere verenigingen hebben ge vormd. Voor de bezielende wijze, waarop hij 2ïch van zijn taak heeft gekweten, waardoor dit' niet alleen een stedelijk, maar ook een landsbe lang is geworden, heeft H.M. de Ko ningin gemeend hem de hoogste on derscheiding te moeten verlenen door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau". De daad bij het woord voegend speldde de burgemeester de heer van Woer kom de onderscheiding op de borst. Diep geroerd door deze Hoge waar dering meende de heer Van Woer kom en hier bleek weer de grote I sportiviteit van de THOR-praeses dat deze onderscheiding hem niet persoonlijk betrof, weshalve bij THOR in deze koninklijke hulde liet delen. Nadat een THOR-meisje de 1 voorzitter een lauwerkrans had om gehangen cn mevrouw van Woerkom een bloemenhulde was gebracht, werd het programma volgens sche ma afgewerkt. Ook tijdens deze uitvoering massaal verband, waarbij aan regie de hoogste eisen werden ge steld. hebben de aanwezigen weer duidelijk kunnen zien tot welk een gezonde ontspanning en welk een harmonische lichaamsontwikkeling het turnen leidt. De hoofdleider van DOK. de heer L. P. Isings had de leiding van de turnuitvoeringen, terwijl de hoofd leider van THOR de heer G. J. W. Brand de mars in goede banen had geleid. Voordat het groene grasgazon door de turners en turnsters in be2it werd genomen had de drumband van DOK en het tamboers- en pij perscorps „Harmonie" het publiek spectaculair bezig gehouden. Wat men weten moet: Apothekers- nachtdienst: Evers, L. Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80 Tel 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur: „De wereid van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy Andriesse. Lecsulsn: Gem. Openbare Leeszaal en Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve* Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur erf* tedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag» van 7 tot 8.3Ö uur Zondags ge sloten. K.K. Leeszaal en Bib!.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur: iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole, 2. 7 en 9 uur: „Ban dieten van Minnesota". Passage, 2 en 8 uur: „Roman Holiday". Gedurende 44 jaar heeft TJ, me juffrouw Post, als lerares aan de Huishoud- en Nijverheidsschool Uw krachten gewijd, en thans ïs het ogenblik gekomen, dat U na dit lan ge tijdperk, als lerares de school gaat verlaten en verdiende rust gaat nemen". Aldus sprak Zaterdagmid dag Mevrouw A. HoutzagerKrui- zinga, als presidente van het Bestuur van de school op de afseheidsmïddag in de recreatiezaal. Spreekster deed het goed dat "de scheidende adj.-directrice deze tijd van rust niet zwaarmoedig tegemoet ziet, doch deze tijd zelfs gaarne zal gaan aanvaarden. Mevrouw Houtza ger memoreerde, dat zeer vele moe ders van huidige leerlingen van thans reeds onderwijs van haar had den ontvangen, cn dat mejuffrouw Post twee jaar na het openen van de school reeds haar intrede, als lerares deed. Woorden van dank yoor al het werk, het ontzaggelijk vele werk in de2e 44 jaren wat-en moeilijk te vin den. Dank en waardering konden al leen uitgedrukt worden in een ge schenk van blijvende waarde. De keuze van dit geschenk is niet moei lijk gevallen, gezien de grote lief hebberij van mejuffrouw Post. nl. in het bezit te komen van een disco theek. Vele bijzondere platen waren reeds in haar bezit, reden waarom het bestuur en alle leerkrachten heb ben gedacht een pick-up met gram mofoonplaten aan de bieden. De Directrice van de school, mej H. J. Ybes. memoreerde dat in de afgelopen 44 jaren veel aan de school was veranderd, niet alleen wat het gebouw betrof, doch ook aan de wijze van het onderwijs. Op bijzondere wijze heeft de scheidende lerares zich steeds hier weten aan te passen. Voor alles wat nieuw was en wat voor belang was voor de me demens had mej. Post interesse, ge tuige haar bijzondere medewerking voor de verkoop van de kinderpost zegels. Mej. de Wilde dankte juffrouw Post namens het nijverheidsonder wijs, wenste haar het beste, doch waarschuwde haar, dat het nijver heidsonderwijs nog wel eens beroep op haar krachten zal doen. De oud-directrice, mevr. Schaeberg Waterdijk, herinnerde eraan, dat mej. Post dank zij haar grote zorg en toewijding alles steeds tot een goed einde wist te brengen, en altoos steeds op de bres had gestaan waar geholpen moest worden. Ook in de oorlogsj aren toen zij zich niet ontzag om met bezem en dweil de school schoon te maken. Namens de Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs, afde ling Schiedam sprak de heer H. Kemp over de goede on plezierige verstandhouding met mej. Post. Ontroerd heeft hierna de scheiden de lerares dank gezegd voor alle goe de Wensen en het mooie geschenk. Het afscheid van mej. Post van de leerlingen zal plaats vinden op de laatste lesdag, dat is op 22 Juli a.s. Het Is nog niet zo lang geleden, dat by de korfbalontmoclingen met Engelse twaalftallen tegen de opstelling van te sterke Nederlandse twaalf tallen gewaakt moest worden- Deze ervaring- hebben vooral de Schiedamse clubs in het verleden opgedaan. Er moest worden voorkomen, dat de leer lingen met te grote cijfers klop zouden krijgen. Ook op de scriewedstrïjden, die gisteren op 't Schiedam-terrein zijn gehouden, heeft men deze tactiek ge volgd, maar dat heeft de Schiedamse verenigingen tiver nederlagen gekost. Men is beslist niet in de zwakst* opstelling uitgekomen, maar do speclkraeht was toch niet voldoende om overwinningen te. boeken. Het verheugende hiervan is. dat een be langrijke spelpeilverbetering aan Engelse zijde is vast te stellen. Als deze vooruitgang zich blijft doorzet ten cn gezien dc jeugdige samen stelling van deze ploeg mag dat wel worden aangenomen zal. het met lang meer duren-of zeker de Scbfc- damse sterkste teams zullen de han den vol krijgen. Alleen DKC wist van Waads\vorth Borough ts winnen. Aan het eind van de' dag bleken de buitenlandse gasten de eerste pms te hebben veroverd, want Schiedam en Succes en daarna Succes en DKC waren zo vriendelijk de punten te delen. Dc uitslagen luidden: Wands worth Borough-Zsucces 43: DKC— Schiedam 0—2; DKCWandsworth Borough 20: Schiedam—Succes 2- Na afloop van het officiële gedeel te bleef men enige tijd gezellig bij een. Daar kwam ook de inspecteur van onderwijs, de heer M. Holl, die wegens werkzaamheden niet eerder aanwezig had kunnen zijn, de schei dende adjunct-directrice de hand drukken. (De redactie beboudt «lcö het recht voor Ingezonden stokken voor «Jese mbriek te bekorten. ArwwUente stvkke» eaaji tn de. Drnnemandt Het is van de Nijmegenaren "elk laar een reuze sportieve gewoonte om op de laatste dag van de vier daagse de wandelaars en wande- laarsters langs de weg een ware bloemenhulde te brengen. Dit wordt door alle deelnemers ook altijd zeer gewaardeerd. Nu dit jaar het Vendel Schiedam, der Oranje Garde haar 10 Koningin Wilhelmmamars organiseert, zou ïk de inwoners van Schiedam op wil len roepen om a.s. Zaterdag de wan delaars en wandelaarsters van deze Jubileum wandeltocht ook eens langs de weg een ware bloemen hulde te brengen. Tevens zou- ik de organisatoren van de K.W. Mars willen verzoeken route en tijd van aankomst in de omgeving van de finish bekend te willen maken. Wie doet er mee aan zo'n sportief ge baar op Zaterdag 17 Juli a.s. Voor weinig geld brengt men grote vreugde en ontvangt men veel waardering. U geachte redactie hartelijk dank voor de v erleende plaatsruimte. D. VAN VEEN, De muziekschool „Tyn Pancalila" te Schiedam had Zaterdagavond een concours uitgeschreven voor Ha waiian orkesten. Deze avond is uitstekend geslaagd. Een vijftien-tal Hawaiian bands had ingeschreveen, waarvan 8 buiten me- dedinging- Vermeldenswaard is wel, dat alle deelnemers hebben behoord of nog behoren tot leerlingen van de „Tyn Pancalila" school. Door de diverse optredenden is wel duidelijk aangetoond hoeveel moge lijkheden met hawaiianmuziek te be reiken zijn, zoals begeleidende mu ziek, droefgeestige of in opzwepende cadance. De jury. bestaande uit mej. E. Riet bergen, en de heren A. Schmohl, P. Volkers, Tonny Engel en Wil v. d. Steen, hadden geen gemakkelijke taak. Bij de beoordeling werd gelet op samenspel, rhythme, voordracht, muziek-techniek en zuiverheid van muziek. Het was al laat geworden, voor de laatste groep van het toneel verdween en door de heer Pancalila zelf de uit slag bekend gemaakt kon werden. Met een bijzonder woord van dank aan alle deelnemers en deelneemsters, en in het bijzonder aan de juryleden, die geheel belangeloos hun avond hadden opgeofferd werd onder dave- rend applaus bekend gemaakt dat de Corsi Sea Hawaiians uit Maassluis met 124 punten de eerste prijs hadden veroverd. Als no 13 op het program ma bleek dit nummer geen ofigeluks. nummer. Tweede werd Kua Ina Minstrels uit Schiedam met 118% punt, 3 Kalua Hawaiians. Vlaardingen met 115 pun ten, 4 Manna Loa Hawaiians eveneens uit Vlaardingen, werd ook met 112% pt. gewaardeerd: 5. Rhythme Hawai ians, Rotterdam Zuid met 110 punten, 6 Mena Loa Minstrels, Vlaardingen 98% punt en 7 The Kiloa Hawaiians Schiedam met 85 punten. Na deze avond van spanning bracht een uiterst goed verzorgd bal onder leiding van Joop van Bergen en mu zikale medewerking van de v. Hasseï band ontspanning met inspanning. De heer Tyn Pancalila werd met zijn echtgenote, in verband met hun veer tien dagen geleden gesloten huwelijk, extra gehuldigd. Donderdag 22 Juli 's middags om 3 uur zal het kantoor van de AAZS aan de Tuinlaan 90. officieel worden geopend. Dit geschiedt o.a. met een receptie die deze middag in de bo venzaal van „De Amstelbron" wordt gehouden- De zware uitwedstrijd tegen het Haagse Quick, dat ongeslagen de leiding had In de eerste klasse-competitie van de'Nederlandse Cricket Bond, is door Hermes-DVS op vrij gemakkelijke wijze gewonnen. Het Haagse totaal van slechts 80 runs werd n.I. door onze stadgenoten voor het verlies van 4 wickets gepasseerd. Stolk had de toss gewonnen en stuurde Quick het eerst naar de wickets. W. Rfjnders en A. Foorise openden op het bowlen van Scheffer en Van Meurs, Nadat Foortse reeds in de tweede over Van Scheffer door wickectkeeper Van Noortwyk gemist was, viel hij spoedig daarop als slachtoffer van Van Meurs. Maar tussen Rfjnders cn Van Eek kwam hierna een goede stand. Vooral het vooruit-spelen van deze belde batsmen viel te loven en zfj scoorden met die slagen dan ook heel wat runs. Toen zonder verder wicketverlies de 50 was opgegaan, besloot Stolk om te gaan change». SHV „De Alfec" hield haar on derling concours in de Schie nabij de Kandelaar. Het concours mag zeer geslaagd worden, genoemd, hoewel de vangst toch maar matig was. De uitslag .luidde: 1 P. de Jong Sr 14 stuks; 2 G. Kuiters 5 st.; 3 J. Christen 6 st.; 4 M, de Jong 5 st.: 5 Fl. de Jong 4 4st.; 6 H.v Burggraag 4 St.; 7 D. Versteeg 2 st.; 8 I. Zagwijn 4 st.; 9 A. Burg graaf 3 St.; 10 Th- van Vliet 2 st.; 11 P. de Jang Jr 1 st. 12 Th. Mac- kaij 1 st. (Advertentie t. DS.i Voor economi s c h transport Ford truck met Hercules Dieselmotor Marconlpleln 20 T«l«fo©n 35790 OKDER het motto Jia hard mn|"« baret keuze. Zij acteerde zo ken is het goed leesten" tepben Charmant, dat men zich moeilijk aan Zaterdagavond in „Arcade" de leden van de HBS-vereniging „Onder Ons" gezellig de bloemetjes buiten gezet. Bij een deel van de aanwezigen ering dit met bijzonder veel genoegen, om- dar deze auond voor hen, na een sue de indruk kon onttrekken, dat het hier toneel (dus schijn) betrof. Nak Perquin was een uitzonderlijk koste lijke huisknecht, die zich met zijn droge humoristische opmerkingen als komiek van de avond opwierp. svol verblijf op dc HBS of de MMS j M»8* °ok Eddy Bolk als de tyran, het de/iïiitieue a/scheid van deze on- Lineke Janssen als zijn zorgzame derivijs-inrichtingen betekende. 1 echtgenote en Henk Harmsen en Adn j Ballijns, de twee mannen, die het hart Daarom was het een bijzonder van de charmante dochter van de ty- goede gedachte van de leraar Engels, i ran begeren, hebben er in grote mate de heer J. E. W. Spronk, regisseur van toe bijgedragen, dat de opvoering zo'n dc onderscheidene toneelgroepjes van doorslaand succes werd. „Onder Ons", om deze slot-avond een j De presidente van ..Onder Ons", zorgeloos en pretentieloos toneelstuk Else Mens. heeft de medewerkenden te laten opvoeren. _Hij had jnoeilïjk J hartelijk bedankt, de dames-mede- een betere keus kunnen doen dan met Godfried Bomans' kolderstuk ,.De Huistyran". Wanneer men weet dat regisseur Spronk zijn dappere troepje (van wie er enkelen nooit eer der de toncelplanken onder de voe ten hebben gevoeld) binnen vijf we ken het toneelspel heeft ..ingestampt", dan krijgt men dubbele waardering voor de buitengewoon vlotte en onge dwongen wijze, waarop de medespe lenden het talrijke publiek dit blijspel presenteerden. Zonder de anderen tekort te willen 2: Wandsworth BoroughSchiedam j deen zouden we Aty van Diïst en Nak 2-=-l; Succes—DKC 2r~3. DKC legde beslag op de tweede prijs. Bij de junioren eindigde Succes als eerste. In deze afdeling werden dc Volgende eindresultaten bereikt: Succes—Schiedam 53; Schiedam— DKC 6—4; DKC—Succes 0—7. Perquin toch een extra pluim wil len geven. Aty van Dilst voelde zich op de planken echt „thuis" Zij was als de dochter van de huistyran, door en door het verliefde meisje, dat hun kerend naar huiselijk geluk onder geen. beding afstand wil doen van de spelenden bloemen en regisseur Spronk een boekwerk aangeboden. Daarna gingen de beentjes van de vloer en danste heel „Onder Ons" een gat in de nacht op rhythmische mu ziek geproduceerd door „The Lion Hills Jazz Band". In verband met een vergadering van de Westelijke eerste klassers, che Vrijdagavond wordt gehouden, is de jaarvergadering van Hermes-DVS, die aanvankelijk op Vrijdagavond was belegd een dag vervroegd en wordt nu Donderdagavond om 8 uur in Hotel Beyersbergen gehouden. Hij betrok zijn slowbowlers Tette- laai- en A. Keuzenkamp in de aanval en reeds spoedig bleek, dat de bats- men hiervan weinig moesten hebben. Het wicket was zeer levendig en beide bowlers waren moeilijk te be spelen. In de twee.de over van Tet- telaar kwamen twee zeer eenvoudige vangkansen, die door B. Hoek in de slips en door Van Noortwijk achter de palen echter grandioos werden ge mist. Tot overmaat van ramp miste in de daarop volgende over van Keu zenkamp ook Hille een vang in het verre veld. De 60 was inmiddels op gegaan en deze gemiste kansen dreig den een demoraliserende invloed op het Hermes-elftal te zullen gaan krij gen. Maar toen veranderde Het aspect van de strijd volkomen. In een over werkte Tettelaar door vangen van Stolk cn Van Noortwyk de beide batsmen van de mat; Reinders voor 28 runs en Van. Eek voor 25 runs. En hierna stortte het Quick-elftal als een zoutkak in elkaar. Geen der nu vol gende batsmen kende de manier, waarop slowbowlers moesten worden gespeeld en zij vergooiden achter elkaar hun wicket. De voor onze stadgenoten ongunstige stand van 62 runs voor het verlies van 1 wicket was bij de lunch plotseling veran derd in 78 runs voor het verlies van 1 wickets. Het was dus een ware pro cessie geweest van Quick-batsmen, die allen op de slowbowlers gevangen waren. En na de lunch werden ook de resterende batsmen in een mini mum van tijd van het wicket weg gewerkt, zodat het einde van deze voor de Hagenaars wel zeer teleur stellende innings kwam op een totaal van slechts 80 runs. Alle batsmen werden gevangen, waarbij Stolk wel de catch van de dag verrichtte door, tamelijk dicht instaande op short-leg, een snoef van Marseille op 'n slechte bal van. Van Meurs vlak voor zijn gezicht vast te houden. Het was de succesdag van de slowbowlers ge weest. Tettelaar, na de lunch echter tot grote verrassing van velen niet meer in de aanval betrokken, nam 3 wickets voor 36 runs, A. Keuzen kamp 4 wickets voor 15 runs, terwijl Van Meurs ook nog 3 wickets mocht nemen voor 26 runs. Scheffer had met 0 voor 18 geen succes. Stolk en Van Noortwijk. die voor Hermes gingen openen, ontmoetten op het levendige wicket een -felle aanval van de belde Haagse bowlers Marseille en Bosman. Beiden kropeq zij enige malen door het bekende oog van de naald, maar hielden hun wicket intact. Eerst op een totaal van 41 runs werd Van Noortwijk voor 17 runs gevangen. V. d. Ende speelde reeds direct een bal in de handen van Singh, maar v. d. Sloot begon vol vertrouwen aan de verdere op bouw van de Hermes-innings. Op 54 werd de Hermes-aanvoerder voor 26 runs achter het wicket gevangen, waarna tussen v. d. Sloot en Tette laar weer een aardige stand ont stond. We noteerden enige prachtige vieren van v. d. Sloot, terwijl Tette laar het op de slow-bowler Kettlitz had voorzien. Wel sloeg hij hem twee maal voor vier, maar direct daarop werd hij van een onzettend hoge en verre klap tegen de wind in aan de rand van hei grote veld gevangen. V. d. Sloot en Keuzenkamp brachten Kermes hierna de overwinning, waar bij het vooral v. d. Sloot Is geweest, die door werkelijk uitstekend batten voor de run zorgde. Vele Van zijn knalharde en goed getimede slagen aan off bereikten de boundary. In verband met het vroege uur werd besloten ook na de thee nog verder te spelen. Toen v. d. Sloot er precies 50 had, kwam aan zijn mooie innings een einde door een vang van Singh op mid-on. Van de resterende Her- mes-bastmen kwam alleen A. Keu zenkamp met 17 runs nog in de dub bele cijfers. Om kwart over vyf werd Scheffer door Bosman gebowled en sloot de Hermes-innings op eon totaal van 147 runs. P. Marseille had met 5 voor 64 goede bowlingscijfers, Bos man noteerde 18, Kettlitz 2—17, Singh 1—22 en Foortse 110. Verdere Hermes-uitslagen: Hermes-DVS 2 gaf in de wedstrijd tegen SCHC een goede kans op de eerste overwinning volkomen uit handen. Nadat SCHC in. de eerste innings uit was voor 86 runs, A. Meyer 18. L. Borrani 5—22 en G. Boyers 435, behaalde het tweede elftal van de Damlaanbewoners op de eerste innings de leiding door 117 runs te scoren. In de dubbele cijfers kwamen 3. J. v. d. Ende met 28, F. Horn 22, J, Stahlie 24 en P. Borsboom 17. Doch in de tweede in nings ging het volkomen mis. SCHC ROTTERDAM Door een onvoorzichtigheid van een 71-jarige wielrijder veroorzaak te deze Zaterdagmorgen op de hoek Westvest-Vlaardingerstraat een bot sing, waarbij de oude man zelf en een bromfietsberijder, de 32-jarige bankwerker G, M. v. d. B. van het Fabriplein betrokken waren. Bei den kwamen te vallen. De oude man stond direct weer op de benen en mankeerde niets. De bromfietser kreeg een wond boven het rechter oog en moest met een ambulance wagen van de GG en GD naar zijn woning worden gebracht. Het programma voor morgen van do Veilig Verkeersweek-actie luidt- 10-11.30 uur gratis spatborden schil deren in de Hoofdstraat bij de Ko ning) nnc brug. 2-3 30 uur idem op de Willemskade bu de Rozenburgsestraat. 4-6 uur propaganda auto bezoekt het Zuiden van Schiedam. 9-12 en 2-4 uur rcmmen-contróle voor auto's aan het hoofdbureau van politie. Lange Nieuwstraat 55. Vanmorgen vóór half tien had den zich reeds drie nieuwe leden voor de vereniging Veilig Verkeer aangemeld. Zaterdagavond is op de Schie- damseweg in Kethel de 34-jarige mevrouw A. v. d. H. door een on bekend gebleven wielrijder aange reden, toen ze daar met haar vijf jarige zoontje achterop haar fiets reed Mevrouw v d H kneusde haar* linkerarm ter wij] het bloeden de wonden aan hoofd en handen op liep. De politie verzoekt een ieder, die inlichtingen omtrent deze aan rijding kan verstrekken, zich te wil len melden op de politie-post Ke thel, telefoon 69565. Op het Centraal Station is een speciaal perron voor rijwielen in ge bruik genomen. Het perron heeft hekjes waartegen de fietsen kunnen worden gedeponeerd en ook zijn spe ciale voorzieningen getroffen door voor dit fietsenvervoer een aparte stationsingang te maken. Het per ron Ijgt aan de Stationssingel. De N.S. delen mee .dat tot en met 31 Augustus, op Maandag. Donder dag, Vrijdag en Zaterdag fietsen die verder dan veertig kilometer moe ten worden vervoerd, uitsluitend aan dc zijde Stationssingel zullen wor den aangenomen en wel tot 9 uur 's avonds. Aflevering van 'de rijwie len vindt daar eveneens plaats, op alle dagen. Zondag is het 9000ste schip van dit jaar de Rotterdamse haven bin nengelopen. Het was het Nederland se m.s. „XJranus". dat 500 brt meet en eigendom is van de N.V. Kust vaart Unie te Groningen. Het schip kwam van Swansea met een. lading kolen en koos ligplaats aan de Boompjes, Vorig jaar liep het 9000ste schip ruim drie weken later de haven van Rotterdam binnen n.I. op 3 Augus tus, Toen was het het Duitse m.s. „Braunschweig". scoorde eerst snel, te snel, 129 runs voor het verlies van slechts 1 wicket, waarna het hele Hermes-elftal in de resterende speeltijd van slechts 1 uur en 26 minuten vooral door toedoen van de Engelsman Marsden (7 wic kets voor 5 runs) voor het schamele totaal van 46 runs aan de kant werd gezet. Zo won SCHC deze match als nog op de tweede innings. Hermes-DVS 3 zette haar overwin ningen-reeks voort door in Den Haag HBS 3 te kloppen. Hermes 3 scoorde 139 runs, waarvan G. Willemsen 46, D. Durrer 37. F. Veldhoven 32 en H. Tap 13. HBS 3 antwoordde met 118 runs, zodat Hermes 3 met 21 runs in de meerderheid bleef. P. v. d. Tuyn nam 1 wicket voor 33 runs. A. C. Stijl 5—38 en D. Durrer 4-~18. Op de Zondag op de Nenyto-sin- telbaan gehouden regionale Athle- tiekwedstrijden hebben de SVV- atbleten zeer goede resultaten ge boekt. Op de 100 meter juniores A eindigde A. Duyn in de finale als le en 11.6 sec. D. van Beek liep de 200 m B. in 23.2 sec. en eindigde hi de finale als 5e. A. v. Dommelen noteerde op de 200 m 23.4 sec. In de Olympische Estafette race (800 m 400 - 200 - 200) finishte de SVV ploeg als 2de in een nieuwe culbrecordtijd van 3 mm 42,6 sec. (oud record 3 min. 44.1 sec.) met de athleten v. Kampen, v. Domme len, Duyn, v. d. Meer. Overleden: P. Silvius, 52 j. Gehuwd: A. A. Duvive, 35 jr en A. L. Kuijper, 18 jr. Geboren: Jacoba L. d.v. C. W. de Bus en G. P Molenaar: Maria M. d.v. A. M. Spithoven en M. N, van van Leeuwen; Franciscus P. z.v. J. P. M. Steens en E. W. A. Cortjens; Willy Th. A. d.v. J. A. Stevens en C. Verhoeff; Regina W. M. d.v. G. v. d. Heuvel en M. E. Scholten, - De heer J. C. Groene wegen te Schiedam is aan de Rijksuniversiteit te Leiden geslaagd voor het dietor aal examen geneeskunde. Voor een goede cliënt van de scheepswerf Van der Giessen te Krimpen a, d. IJssel, de Koninklijke Pa ket vaart Mij. te Amsterdam, waarvoor deze werf na de oorlog alleen al 13 schepen bouwde, is Za terdagmiddag van een der hellingen het motorvrachtschip Houtman te water gelaten. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw E. Cbr. W. de Koe-d'Arnaud, echtge note van een der KPM-drrecteuren in Indonesië. De Houtman is de laatste vaneen seric^ van drie zusterschepen, die de KPM bij Nederlandse werven beeft besteld. De Roggeven en Schouten zijn inmiddels door de bouwers opgeleyerd. De Houtman, dje een bruto tonnage heeft van 3800 ton zal in totaal 4800 ton la ding kunnen vervoeren. Als hoofd- machine komt in de machinekamer een door de machinefabriek van P. Smit Jr. gebouwde Burmcïster en Wain motor van 3100 as p.k., waar mede een dienstsnelheid van circa 15 mijl kan worden behaald. Begin December hoopt de werf Van der Giessen het vaartuig te kunnen af leveren. Een Duits zeeschip vroegging hij alleen met het karwei door, Zaterdagmiddag dringend as sistentie van een dokter toen het by de Barendrechtse brug voer. Een opvarende was ern stig gewond. Voor de arts arri veerde stierf de man. De 23-jarige Frank Tiede uit Bramsche was tijdens de vaart op de Oude Maas bezig met het ophalen van laadbomen op het 2000 ton me tende motorschip Katherina Sartory. Tegen de geldende voorschriften in, toen zijn collega even wegging. Voor geschreven is. dat dit werk door twee man wordt gedaan. Een hand van de matroos raakte bekneld tussen de staaldraad. De man werd vervolgens meegesleurd door de trommel van de winch. Daarbij werd hij ernstig gewond. Direct vroeg de Katherina Sartory dringend per radio om een dokter, maar nog voor deze op het schip kwam overleed Tiede. De Katherina Sartory was met een lading erts op weg van Gefle naar de zbehaven van Dordrecht. SCHIEDAM-OOST GARAGE te huur gevraagd Br. onder no. S. 159 bureau van dit blad. Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer t Ö.29 Te koop aangeb. Complbaby-uitzet wegens omst-h. alles nieuw waarde ƒ64.voor ƒ50.o.a, 24 luiers, 7 truitjes. Br. no S. 160 bureau van dit blad. Meuheikoopjesü Nu 4 fau teuils met riet. nieuwste stoffering voor f 159,—. Wil son, Grote Visserijstraat 79- 101. midden in de straat. Het beste te bereiken met lijn 8. halte Wattierstraat Personeel qevr. J Nette werkster gevraagd, voor 3 a 4 ochtenden p. week. Hoogstraat 115 c. Tel. 6824L Fotografie Voor vlot en vakkundig ontwikkelen en afdrukken van Uw rolfilm naar Dro gisterij en Fotohandel Wil le brand, Rotterdamsedflk 405 a. tel, 67848. Voor 10 uur gebracht, 's middags om 5 uur klaar. Diversen Ronde glasplaten, sctiuif- r ui ten, glas in lood. geslepen suite-deuren. toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz. levert Loopik's Glasindustrie, Boterstraat 39, Telefoon 68845. Zijjn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met da nieuwste vergrottngsinstai- latie. Schoenrep.bedrijf „Ex celsior" Dam 36, tel 86874. Dames.' Permanent Wave v.a. 6.— tot 12.50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50. Modelknippen 1.— Jac. v. Kalker, Maison „Mo dern", Hoogstraat 53, teL 69750. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- terdamsedijk 265, teL 68021, Schiedam Vacantle? Laat Uw kleding even in orde maken!I Kleer maker W. Meyer, Boerhaa- velaan 67. Tel. 66564.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1