Bravenboer was Brinkman in slotfase te vlug af Over 25 jaar telt Schiedam 100.000 inwoners C 3 EanEEBilïEi Geen verandering in het „Algemeen Klassement Sociografisch onderzoek voor gemeentelijk beleid Scliiedamse honkballers sterker dan EDO Vermakelijkheidsbelasting voor bioscopen 10 procent omlaag 1 JU - avondcursus Zomemvondtournooi R.C. Schiedam Weinig ivol.... Alles of niets... AGENDA Motor contra fiets ONI-concert in rusthuis Jongetje overreden door seliillenwagen Bromfiets sloeg over de kop Jeugd-Jolijt programma VV. programma voor morgen W-actie heeft succes Intern, korfbal ïn Volkspark Nieuwe leiding bij De Zonnebloem Burgerlijke Stand Oudere garde van Openluclitschooi bijeen Werkhervatting bij Van den Bergh en Jurgens Voorstel van B. en W aan raad Tegemoetkoming in kosten van herbouw en vernieuwing E. van Tuyl 25 jaar bij Slachthuis Begraafplaats Zuid wordt uitgebreid Duitse evangelist zal hier spreken SCHIEDAM opleiding rijksdiploma a. speciaie cursus voor 't aanvullingsdiploma 2 i-i Juli 1954 SCHIEDAM. Dinsdag-avond. Manus Brinkman is er niet in kunnen slagen zijn overwinning van verleden week in het door rennersclub „Schiedam" georganiseerde zomeravond wiejertoumooi te prolongeren. Dat hü ongeveer na een kwan van de wedstrijd een lekke band kreeg, was daar niet de oorzaak van; sportief stond Geluk hem zijn fiets af en met de steun van Vassena had hij weer spoedig aansluiting. Een felle demarrage van de blonde, altijd lachende. Maarten Bravenboer, vier ronden voor het einde, toen het peloton, min of meer strijdensmoe zich gereed maakte voor de eindsprint, was de oorzaak dat Brinkman niet, evenals de eerste wed strijd, uit handen van voorzitter v. d. Ent de bloemen mocht ontvangen, maar door het winnen van de eindsprint slechts tweede werd. Een twintig tal seconden eerder was Bravenboer. die zich de laatste ronden dubbel vouwde onder de felle inspanning om toch maar zijn voorsprong te kun nen handhaven, over de eindstreep gevlogen. Achter Brinkman eindigde Vink, Rorüs en Wittekoek weer in dezelfde volgorde als vorige week, zodat In het „algemeen klassement" geen verandering kwam. dammer Huizinga eiste z'n deel van de premiebuit en ging gelijk door- Hij kreeg Alblas bij zich, en al keek men elkaar in het peloton nogal uit nodigend aan, toch kwam de vereiste eenheid tot stand, die ook aan deze ontvluchtingspoging 'n eind maakte. Met nog r.egentien ronden te rijden. Dit keer waren het de nieuwelin gen die de avond openden. Bijna tachtig renners verschenen aan de start, die van de 28 km-wedstrijd een levendig schouwspel maakten. Doch alle pogingen ten spijt duurde het vrij lang eer er enige tekening in de strijd kwam. Met nog dertien ronden te rijden probeerde v. d. Graaf het alleen en wist een kleine 200 meter voorsprong te verkrijgen. Het bleek echter niet voldoende en onder de druk van o.a. Heiden de Jong en v. Kleef moest hij vijf ronden voor het einde de wapens strekken. Van de verpozing, die het peloton nu even meende te moeten nemen, maakte Jacobs gebruik om weg te springen, In de resterende ronden wist hü z'n belagers op afstand te houden. Hierna betraden 8 A-klassers het strijdperk om gedurende 42 km een aanval te doen op de leiderspositie van Manus Brinkman. Er was heel wat geblaat, maar het bracht slechts weinig wol. Vink, nummer twee van vorige week, probeerde het reeds in de eerste ronde, doch spoedig moest hij het nutteloze van zijn poging in zien. Brinkman spande zich voor de wagen en spoedig was de rust her steld. Heyster was in deze bedrijven, het slachtoffer van een lekke band geworden, terwijl Snoek Meyer en Proost het tempo te hoog werd. Een nieuwe poging, van Geluk en Vasse na, bracht Korijs in 't geweer, die met Brinkman de zaken weer in het reine bracht. Teun v. d. Etel had in middels voor een defect z'n fiets verwisseld, doch wist de opgelopen achterstand niet weg te werken en verdween van het toneel. Een ontsnapping door Wittekoek en Bravenboer kwam Brinkman zeer ongelegen, daar hij wegens een lekke band van z'n fiets moest. Hij was zo gelukkig de fiets van Geluk te krij gen en in gezelschap van Vassena, die op hem wachtte (het lijkt de Tourploeg wel) joeg hij rondenlang achter het peloton. Dat peloton wachtte vanzelfsprekend niet naar eo'n gevaarlijke concurrent, temeer daar verscheidenerenners van deze gelegenheid gebruik meenden te kunnen maken om een ontvluch- tingspoging met kans op succes öp touw te kunnen zetten. t»- Het was echter een ijdele hoop, want Brinkman trok er zo hard aan, dat hij zienderogen op het peloton inliep en na een vijftal ronden nam hij dan ook zijn plaats weer in. Wat premies brachten leven in de brouwerij en zo slaagde Wittekoek er in een premie, door enige enthou siaste militairen bijeen gebracht in de wacht te slepen. Ook de Rotter- en een ongeveer gelyk aantal ren- ners nog in de wedstrijd probeerde Brinkman een laatste keer de rest van zich af te schudden. Vassena was zo vriendelijk het tempo in het pelo ton iets af te remmen, maar veel kans liet men hem hiertoe niet en ook Brinkman's vleugels werden ge kortwiekt De favorieten, zij die in de eerste wedstrijden een gunstige plaats had den bezet, bewaakten elkaar angst vallig. En dat was juist voor de out siders de gelegenheid hun kans waar te nemen. Maarten Bravenboer, die vorige week geen meter had kunnen volgen was zo'n outsider. Vier ron den voor het einde speelde hij alles of niets cn maakte zich met een felle ruk van het weifelende peloton los. De reactie bleef te lang uit, want toen men zich realiseerde dat een gevaarlijk man aan de haal was ge gaan bleek deze man nog zoveel re serve te hebben dat hij met succes de tegenaanval wist af te slaan. De uitslagen van de tweede avond waren: A-kl 42 km in 1,02.1!): I. M- Braven boer. 2. H. Bnnkman, 3. M. Vink, 4. F. Horijs, 5.. E. Wittekoek, 6. I. Knegt, 7. B. Alblas. 5. C. Kievith. S. T, Blokzeil. 10. J. Verhoeven, 11. S. Huizinga, 12. B. Boele, 13. W. Top. 14. T. Visser. 15. G. Vassena, IS. J. Harm sen, 17. A. Wouters. B-kl. 28 km in 40.31: 1. G. Jacobs, 2. T. Alblas, 3.14. v. d. Veer, 4. C. Jonkers, 5. J. Heiden, 6. F.. Sljthof, 7 W. Voogd, 8. H. v. d. Graaf, 8. P. van. Doesburg, ID. W. Lammers. Wat men weten moet: Apo thekers-nacb tdi enst: Evers, L. Haven 81. Bellen b(j ongeval: G.G. en GJ3. Tuiniaan 80. TeL 692Ö0. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: Dagelijks van 25 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy Andriesse. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. K.K. Leeszaal en Bibl.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole, 2, 7 en 9 uur „Alarm bij de kustwacht". Passage, 2 en 8 uur: „Roman Holiday". Omdat de 33-jarige ijzerwerker J. W. uit de Van Ruysdaellaan die gistermiddag op zijn flets ia de Julianalaan reed, geen voorrang verleende, ontstond er een botsing met een motor bestuurd door de 41-jarige scheepsmaker G. A, de J. uit Rotterdam. Hy werd ter plaatse door de G.G. en G.D. verbonden. W., die zijn linkerdijbeen brak, werd per ambulance van de G.G, en G.D. naar de Dr. Noletstichting gebracht. In 1979 zal Schiedam. 100,003 inwoners tellen. Onze stad is een der sterkst geïndustrialiseerde gemeenten van ons land. Schiedam telt veel groot bedrijven; gestreefd zal moeten worden naar kleinere bedrijven. De Schie dammer Is „hokvast", er bestaat weinig drang bjj onze stadgenoten zich elders te gaan vestigen. Schiedam telt weinig Intellectuelen. Dit zijn slechts enkele conclusies, die te trekken zijn uit het tweede deel van het rapport „Structuur van de bevolking der Gemeente Schiedam nu en in de toekomst", dat door de socioloog drs J. H. Diederich is samenge steld. Dit onderzoek, dat in opdracht van het gemeentebestuur wordt ver richt, heeft tot doel de stadsbestuurders te adviseren, teneinde hun beleid in overeenstemming te brengen met de moderne eisen en om de bevolking een' breder inzicht in de gemeente-politiek te geven. Het Schiedam se Mandolinegeze- «cfaap OJMJ. heeft gisteravond, on der leiding van zijn directeur, de heer J. G. Hakkert, een concert gegeven In het Ne.d. Hervormde Rusthuis aan de Tuiniaan. Het pro gramma, dat bestond uit populaire en klassieke melodiën. werd ten zeerste gewaardeerd. Dit bleek we! uit de dankwoorden die de direc trice, Zr. Tïeman, aan het slot van de avond uitsprak en waarin zij ook de andere medewerkenden, de goochelaar perplexica en partnerin. betrok. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden de heren W. Nug- texen, D. R. A. Stapel en D. J. de Vries, allen tiit Schiedam, voor het eandidaatsexamen civiel-ingenxeur. Aan het voorwoord van dit gedo cumenteerd rapport ontlenen we het volgende: De doelmatigheid van sociogra fische facetonderzoekingen waar het demografisch aspect in het middel punt geplaatst is, is veelzijdig. De .bestuurder van een gemeente wordt door eert dergelijk onderzoek een zeer gedifferentieerd meetmateriaal ter hand gesteld ten behoeve van het nemen van, besluiten voor het beleid. Doch niet slechts voor het interne gemeentelijke bestuursbeleid hebben deze onderzoekingen waar de. Plannen, wensen en voorstellen, zowel op technisch als ook op so ciaal gebied t.b.v. de gemeentenarer. moeten door de bestuurders steeds meer gedocumenteerd naar voren worden gebracht om de gezagsdra gers op hoger niveau, voor zover onze wetgeving dit gedoogt, in de gelegenheid te stellen, objectief voorgelicht, besluiten in het belang der plaatselijke samenlevingen te kunnen nemen. Vaa evenveel be lang zijn de sociografische faceton derzoekingen evenwel ook voor alle mogelijke andere plaatselijke activi teiten op sociaal gebied. Het ver enigingsleven in de ruimste zin heeft o.a. geleerd van de uitkomsten der sociografische onderzoekingen gebruik te maken bij het bepalen van zijn taak op welk sociaal ge bied dan ook. Het bedrijfsleven grijpt naar deze uitkomsten bij het zoeken naar oplossingen van het ar beidsvraagstuk, bij het treffen van sociale maatregelen ten behoeve van werknemers en hun gezinsleden, bij het ramen van afzetmogelijkheden ter plaatse, bij het overwegen van ruimtelijke uitbreidingen van het bedrijf, enz. Bij de bevolkingsanalyse en -prog nose van de gemeente Schiedam werd met de meest uiteenlopende vraagstukken rekening gehouden om voornamelijk als basismateriaal te kunnen dienen. Enkele van deze actuele vraagstukken van het ge meentelijk beleid, waarvoor de so ciologische studie van veelzijdig nut zal blijken te zijn worden hieron der in het kort genoemd. Zo kan gewezen worden op de noodzaak van nauwkeurige bepaling van de omvang van het toevoegen van nieu- Gezien de moeilgke strijd die gevoerd moest worden In de thuiswed strijd tegen E.D.O., was Schiedam met gemengde gevoelens naar Haarlem getrokken. Afgezien van een zwakke 7e inning is de overwinning van 13—7 Zaterdag echter geen ogenblik in gevaar geweest. Er werd van beide zijden goed geslagen en alleen het feit dat het Schledam-veld, hoewel niet foutloos spelende, beter sloot dan het veld van EJ).0. Door deze overwin ning biyft Schiedam de 3e plaats bezetten, en zal nu in de komende wed strijd tegen H.CJK. de koploper, s-s- Zondag op de Boshoek, moeten bewij zen of zU inderdaad bij de koplopers hoort. De strijd van dit weekeinde werd in de eerste inning beheerst door de slagploeg der Zwart-Witten en door de wijd van de Haarlemse Pitcher. Door 3X3 wijd werden alle honken bezet, waarna dooreen honkslag van J. Schoenmakers en een twee honkslag van J. v. d. Kooy 4 punten konden worden ge scoord. Laatstgenoemde werd door een honkslag van G. Stolk over de thuisplaat gebracht. Invaller G. Bpronk, die met 3 honkslagen een prachtig debuut maakte, zorgde er nog voor, dat G, Stolk als 6e man binnen kwam. Hoewel C. Reijnierse in deze in ning slechts 1X3 slag gooide gin gen deg astheren toch voor O aan de kant, door aangooien op het eerste honk. Tot de zevende inning gebeurde niets opwindends, hoewel beide partijen kans zagen 1 man over de plaat te brengen (71). In deze ze vende inning ging de Zwart-Witten ploeg, die geen vat konden krijgen we bestaansmogelijkheden ten be hoeve van de bevolking ter plaatse. Voorts de gewenste voorziening in de behoeften aan verzorgende win kel- en ambachtsbedrijven, omvang en tempo van de woningbouw ter plaatse en de structuur van de wo ningbehoefte. Verder kan nog ge wezen worden op de zich wijzigende behoeften aan schoolruimte, zieken- Gistermorgen kreeg de driejarige Pieter van G. Uit de Reaumurstraat die achter een met paard bespan nen schillenwagen in de Stations straat stond, het rechterachterwiel van deze wagen over zijn linker beentje. Het paard schrok namelijk van spelende kinderen, deed en kele stappen achteruit waardoor de wagen het ventje omduwde. Het kind kreeg een bloeduitstorting in de linkerknie. Per auto van de G.G. en GD. is het jongetje eerst naar het Gemeenteziekenhuis en vervolgens naar de ouderlijke wo ning gebracht. Gisteravond sloeg op de Rottcr- damsedyk ter hoogte van 't pomp station een bromfiets, bestuurd door de 30-jarige lasser P. de H. uit de Aleidastraat over de kop. De man, die schaafwonden aan hoofd en benen kreeg en vermoe delijk een lichte hersenschudding opliep is door een auto van tie G.G. en G.D. naar zijn woning ver voerd. huisruimte, kerken en andere loca* liteiten. En niet te vergeten de openluchtterreinen ter bevrediging van culturele- en sociaalhygienische behoeften in de ruimste zin. Volstaan moge worden met het noemen van deze aspecten". Tot zover het voorwoord van drs Diederich. Wij hopen in volgende artikelen een en ander aan een die pere beschouwing te kunnen on derwerpen. Vanavond autopedwedstrijd in de Jan van Avennestraat. De deelne mers (sters) kunnen zich opgeven voor dat de start plaats vindt. Om 7 uur wordt gestart. O.l.v. het Singelkwartier is er van avond in de Marconistraat een ring steekwedstrijd op fietsen. Jongens en meisjes van 11-14 jaar kunnen hieraan deelnemen. Opgeven voor de aanvang van de wedstrijden. Donderdagavond komt Jeugd-Jolijt in het Centrum. Autopedwedstrijd op de „Raam". Ook hiervan opgeven voor de aanvang. Jongens en meisjes van 9-13 jaar mogen deelnemen. Vrijdagavond in Kethel omgeving Lijsterbeslaan een autoped wedstrijd. Kwart over 7 uur wordt begonnen. Opgeven voor dat de wedstrijden beginnen. Als de jongens en meisjes die een autoped bezitten andere niet „bezittere" helpen, is er een grote deelname. De belangstellenden worden ver zocht medewerking te verlenen door alleen maar te doen wat de leiding van die avonden vraagt. Dit laat nog wel eens te wensen over. Het Veilig-Ver keer-programma voor Donderaag luidt10.00-11.3U uurGratis spatborden schilderen in de Dorpsstraat te Kethel. 14.U0- 15.30 uurIdem kruising Kethel- straat - Noordvest - Veile vest 16.00- 18.00 uur; Propaganda-auto bezoekt Kethel. 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur: Gratis remmen controle aan het Hoofdbureau van Politie. Lange Nieuwstraat 55. Spreuk van de dag: KinderenAan jullie wordt nog eens verteld. De straat is heus geen voetbalveld. De ledenwerfactie, die de vereni ging voor Veilig Verkeer deze week in Schiedam voert, oogst zeer veel succes. Gisteren, de tweede dag, werden 54 nieuwe leden en twee donateurs ingeschreven, waardoor deze week de ledenwas 119 bedraagt en het aantal donateurs met vier is vermeerderd. op de curveballen van de EDO- werper wederom voor O aan de kant. De Haarlemmers ontketenden echter een zwaar offensief en toon den hun vaardigheid met het slag hout. Het veld der Zwart-Witten ging fouten maken, en de Haarlem mers zagen kans hun achterstand te verkleinen tot 7—8. Hierdoor was weer van alles mogelijk. Schiedam bleek echter In dc volgende inning de juiste bestrijdingswijze van de curveballen gevonden te hebben en dank zij 5 honkslagen resp. van A. p. Zonneveld, v. d. Kooij, C. Rey- rjjerse, G. Stolk en G. Spronk kon den 6 man de thuisplaat passeren en de stand opvoeren tot 13—7 waarin verder geen wijzigmg meer kwam. ook in de laatste inning liet- Het derde negental moest dit weckende de bittere pil van een nederlaag slikken 116, waardoor de kampioenskansen voorlopig te niet werden gedaan. Voor de eerste volledige korfbal wedstrijd tegen het Wandsworth Borough twaalftal, die gisteravond in het Volkspark is gespeeld, had den de Schïedamse clubs een jeugd- twaalftal in het veld gebracht, be staande uit 6 spelers (sters) van Schiedam cn Succes beneden 18 jaar. Ook de Engelsen kwam in andere opstelling uit. Het is een vlotte en aardige strijd geworden, waarin zeker vele tactische fouten werden begaan, maar die door het vuur en het enthousiasme van beide partijen het aanzien alleszins waard was. In eerste opstelling waren de Engelsen het gevaarlijkst voor de korf, doch eerst na 20 minuten kon M. Allen na een voortreffelijke combinatie het eerste doelpunt scoren. Nog voor de thee bracht RJa van Krogten de stand weer op gelijke voet. In de tweede opstelling wogen de partijen tegen elkaar op. Eerst bracht Jan de Waard het scorings- cijfer op 2-1, maar B. Redington liet spoedig 2-2 volgen. Dc derde wisse ling bleek voor onze stadgenoten het voordeligst te zijn. Wim op 't End profiteerde tweemaal van ge boden kans (4-2). De beginopstelling was weer voor "Wandsworth B., maar ondanks verwoede en goede pogin gen kwam men niet verder dan een goed doelpunt van M. Allen, die de eindstand op 4-3 stelde. Een punten verdeling zou stellig niet onverdiend zijn geweest De stichting „De Zonnebloem" voor vorming van de werkende jeugd heeft nieuwe leiding gekre gen. In de plaats van mr Mager treedt nu mr H. E. Gotink, Lotuse de Collignystraat 18. als secretary op, terwijl na het afscheid van. mej. A. van Dongen, mej. M F. Be rends tot hoofdleidster is benoemd. Geboren: Bernardus J-, z. y. A. den Houting en E. Mandemaker; Marian ne, d. v. A. Douw en W. M. de Jong; Johannes, z. v, W. Geveke en S. J. Lindemans. Overleden E. Meerhof, 56 j, vr- van A. Molenaar. Om zeil te kopen Drietal stal geld uit telefooncel In de nacht van 30 op 31 Me! hebben drie jeugdige inwoners van Schiedam uit een telefooncel op de hoek van de Vlaardingedfjk en de Nieuwehaven de geldautomaat met inhoud gestolen, zij werden op he terdaad betrapt door enkele contro leurs van de Rijksverkeersinspectie die zich in de omgeving van de cel bevonden. Vanmorgen stond het drietal te recht voor de Rotterdamse politie rechter. Zij verklaarden het geld te hebben willen stelen, om daarmee een nieuw zeil te betalen voor hun boot, waarmee zij de Pinksterdagen wilden doorbrengen. De Officier van Justitie, die hun optreden hoogst ernstig noemde, wilde reke ning houden met het blanco-straf register van de jongelui. Hij eiste tegen de 19-jarige scholier J. A. B., tegen de even oude leerling-verte genwoordiger J- M. W. en tegen de 22-jarige scholier C. AR- een boe te van vijf-en-twintig gulden of tien dagen met een gevangenisstraf van een week voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. De politierechter hield de zaak echter aan, omdat hij eerst door middel van reclasseringsrapporton nadere inlichtingen over de ver dachten wilde inwinnen. De Soiojefc-uloot brengt op het ogenblik een bezoek aan Helsin kide Finse hoofdstad. Een afge vaardigde van de Sow jet-ambas sadeur in Finland (vooraan rechts) inspecteert met schout-bij-nacht Abasjwilt de bemanning van de grote kruiser Ordzjonikidse. Na Finland komt Zweden voor een bezoek aan de beurt Het 25-jarig jubileumfeest van <1% Rotterdamse Openluchtschool is gis teravond besloten met een gezelli ge samenkomst in de rustzaal van het complex die een hele meta morfose had ondergaan. Oud-leerlingen, oud-leraren, ou ders en leraren ontmoetten elkaar ert het wnd. hoofd van de school, de heer Diepenhorst droeg 't „com mando'' van het „openluchtschool- schip" weer over aan de heer Van der Waals hoofd van de school. Deze hield een geestige toespraak waarin hij de hoogtepunten uit het 25-jarige bestaan van de openlucht- school releveerde. Namens het oud- personeel bood de heer F. Sterk een fraaie vaas met bloemen aan. van de heer Schellenberg ontving het hoofd een foto van de schooi bij de opening tn 1929. Het samen zijn werd opgeluisterd met decla matie door Cor Bouterse en piano spel. ROTTERDAM De erkende or ganisaties van werknemers, samen werkende in de bedrijfsunie-In- dustrte, hebben naar aanleiding van de wilde staking bij Van den Bergh en Jurgens' fabrieken aan de Nas- saukade te Rotterdam. Dinsdag avond een vergadering gehouden met het personeel, welke zeer druk was bezocht Het advies van de hoofdbesturen der drie organisaties, om het werk te hervatten, werd met algemene stemmen aanvaard, zodat verwacht kon worden, dat heden ochtend de fabriek weer op nor male wyze zou gaan werken. Wanneer de raad met een desbetreffend voorstel ^an B. en W. aceoord gaat, zal het tarief van de verraakelykbeidsbelas- ting voor bioscoopvoorstellingen worden verlaagd van 35 op 25 pet. Uit betekent een vermindering van inkomsten voor de gemeente van f 217.000. Slechts een minderheid in de com missie voor de financiën acht de verhouding, welke gelegd wordt tussen cultureel vermaak en bioscoopvermaak, onjuist. Bij een 25 pet tarief zou voor films slechts 5 pet. meer betaald moeten worden dan voor concerten, ontspanning van vereni gingen e.d. Deze leden menen derhalve aan dit voorstel hun steun niet te kunnen geven. B, en W. merken in het raadsstuk op dat het huidige kostenpeil en het bestaande hoge tarief voor de filmvoorstellingen het gevaar met zich kunnen brengen, dat de niet verwoeste ondernemingen niet meer voldoende bij machte zijn de nood zakelijke investeringen voor ver- Donderdag 15 Juli as. zal de heer E. van Tuyl, commies bij het open baar slachthuis alhier jubileren. Hij zal dan 25 jaar onafgebroken dienst bij de gemeente te Rotterdam heb ben gedaan. Voor de heer Van Tuyl zal dit een. gedenkwaardig moment zijn, want hij zal dan met voldoe^ ning terugblikken op de jaren die hij op voortreffelijke wijze aan de ge meentedienst heeft gegeven. Zijn vrienden zullen niet nalaten hem op deze dag van hun waardering tc doen blijken. Ook de gemeente zal zich niet onbetuigd laten; het is na melijk een goed gebruik dat zij bij dergelijke gebeurtenissen aan de ju bilaris een enveloppe met inhoud als ook een fraaie oorkonde doet over handigen hetgeen hier in een bijeen komst van het personeel en verdere belangstellenden, in de cantine van hét abattoir des namiddags om vier uur door de directeur dr M. J. J. Houthuis, zal geschieden. Aan de Rotterdamse raad wordt voorgesteld ten behoeve van de uit breiding van de Zuider Begraaf plaats een erediet van 411.000 be schikbaar te stellen. Van deze begraafplaats zoals deze in 1938 is ontworpen is tot dusverre sléchts een gedeelte opge hoogd. Van dit gedeelte is ongeveer de helft volledig aangelegd, doch ligt de andere helft nog braak. In verband niet de toeneming van het aantal begravingen zal thans ook deze laatste helft moeten worden voltooid en gebruikt, Het gemeen tebestuur heeft daarvoor een plan in gereedheid doen brengen, na uit voering waarvan de begraafplaats gelegenheid zal bieden voor in to taal 57.600 begravingen of 43.600 meer dan reeds hebben plaatsge vonden. Indien er van wordt uitgegaan, dat deze begrr-fplaats hoofdzakelijk ia bestemd voor de bevolking van de Linker Maasoever, zal zij naar een ruwe schatting over 10 a 12 jaar bezet zijn. Daarna is een ver dere uitbreiding in Oostelijke en Zuidelijke richting mogelijk. Sociografisch rapport verkrijgbaar Het rapport „Structuur van de bevolking der gemeente Schiedam nu en in de toekomst" is ter ge meentesecretarie. Afd. Alg. Zaken tegen de prijs van j 2.90 verkrijg baar. nieuwing van de aankleding en de technische outillage op te brengen. Bovendien is het van belang, dat in de herbouw van de stadskern wordt verwezenlijkt de terugkeer van een aantal gelegenheden voor cultuur, ontspanning cn vermaak, waaronder bioscopen, welke tijdens de oorlogsdagen werden verwoest. Ook is het niet zonder betekenis, dat met de toeneming van onze ste delijke bevolking zoveel mogelijk gelijke tred houdt de uitbreiding van het aantal van genoemde ge legenheden. Belastingverlaging zal een stimulans aan de nieuwe bouw kunnen geven. Zoals men zich zal herinneren werden de tarieven van de verma kelijkheidsbelasting voor bioscoop voorstellingen in 1948 verhoogd van 20 tot 35 pet De bedoeling van deze verhoging, welke door de re gering destijds werd voorgestaan, bad onder meer ten doel de abnor male winsten, als gevolg van het sterk gestegen na-oorlogse bio scoop-bezoek, af te romen. Erich Weinmann uit Barmen, Wuppertal die een der medewerkers Is van de Duitse evangelist Her mann Zaiss, zal tijdens een veertien daags bezoek aan Nederland o.a. spreken te Rotterdam en Vlaardia- gen. De heer Weinmann,, een bekeerd» Jood, spreekt te Rotterdam op Dins dag 20 Juli 's avonds om acht uur in de Zendingskapel aan de Gerard Scholtenstraat. Zij toespraak, aie ook bedoeld is voor Joodse toehoor ders, zal worden vertaald door mr D. C. H. Verdam uit Den Haag. Voetballen in Overschie Gedurende de nog resterende Juli dagen zullen de vier Overschiese voetbalclubs tegen elkaar kampen op het VOB-terrein om de Over schiese wisselbeker. Zaterdag 17 Juli wordt aangevangen met een wedstrijd VOBGraïobo, de vol gende speeldata zijn 20, 22, 24, 27, 29 en 30 Juli. In de laatste wed strijd zal een gecombineerde Over schiese ploeg tegen Sparta spelen. De voorzitter van de Wijkraad heeft toegezegd de wissclbeker uit te rei ken. Dc passagierslijst van het m s. Wil lem Ruys, dat op 28 Juli te Rotterdam wordt verwacht, ligt aan ons bureau Schxedamsevest 42 ter Inzage. Dinsdag 20 Juli, "s middags van 3 tat 3.30 uur, bestaat ln de hulpsecretarie te Overschle gelegenheid tot kosteloze inenting tegen, koepokken. Trouwboekje meebrengen. De heer W. van Gelder, de laatste 3aren magazijnmeester, viert Zaterdag de dag waarop lm voor 25 jaar itt dienst trad bij de N.V. Glimfabriek te Over- in de Herv. MULO-sehool Grote Visserijstraat 38 Tel. 34138 Rotterdam Boeken in bruikleen Inlichtingen en aangiften: G. E. Overweg, Burgem. Meineszlaan 79 b A. van Leeuwen, Mathenesserdijk 300 a, tel. 33969 LARIE* roi EN M£7 15 WOORDEN Elke vut wnnrflen meer r 0.20 Te koop aczngeb. Rieten poppenwagens va. 3.95; wildebras poppen 1.95— 2,95; poppenjurken en -plas ticschoenen in alle maten Bokhorst, Hoogstraat 34. Graenelaan 36. Direct van de fabriek, nu een gotische slaapkamer be staande uit 3-deurs garde- robekast, toogledikant. 2 nachtkastjes, tafel en 2 stoe ien voor 355.—. Wiison. Grote Visserijstraat 79—101, midden ln de straat iet bes te te bereiken met Ujn 8. halte Wattier straat. Fotografie Voor pasfoto's naar van Vu uren, Hoogstraat 106, tel 66720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. Ontwikkelen en afdrukken van roifiJms binnen een dag. Drogisterij en Fotohandel Willebrand, Rotterdamsedijk 405a, tel. 6784B. Voor 10 uur gebracht, *s middags om 5 uur klaar. Diversen Vacantie? Laat Uw kleding even in orde maken!!! Kleer maker W. Meyer, Boerhaa- velaan 67, teL 66564, Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265. tel 68021, Schiedam. Lassen Leraar (es) 3I.O. Wiskunde gezocht voor bijwerken leer linge Gymnasium, 2de leerj. Br. onder no. S 162 bur. v«a dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1