„Nederland moet meteen tot kleurentelevisie overgaan" Mevr. Langedijk in beklaagdenbank fVi oorts F. Visser: „In drie etmalen hoop ik goud uit Renate te hebben MENING VAN WILLEM VOGT: DE BONDSDAG REIST.... Van Bonn naar Berlijn om president te kiezen Ontvoerde Betty Melhado moet vandaag getuigen Mijn man is mijnwerker. I Overstromingsgevaar naar het Oosten verplaatst Naar opheldering van een reeks inbraken in Drente? WERKPUT VAN 21 METER HOOGTE Overheid moet doeltreffender steunen dan zij nu doet Iadvreen neemt Bennies. j Nederlanders bouwen twee vliegvelden in Turkije Amendement-Posthumus is verworpen Nieuw statuut Koninkrijk m gevaar S pri nklianenplaag in ïndië Grafschenners bleken kinderen te zijn Wie goed doet, IBIS ontmoet! Atoomschei in ieder huis van Amerika Sowjet-Unie lid van Unesco Enkele dijkbreuken in Hongarije Arrestanten in bezit van vuurwapenen Er komt weer een juffrouw Heelal Vlotvaarders willen het opnieuw wagen Amerikaan verzoekt om politiek asyl in Oost-Duitsland Argentijnse vijfling elf jaar oud Viijtiag 1 jUii ij i 3 fVan een onzer verslaggevers) DEN HAAG. „Nederland zon «r verstandig aan doen, als bet meteen op de kleurentelevisie zon overstappen. Dat zou, nu er nog niet zo veel kijkers zijn, zonder veel moeite kunnen gebeuren. Technisch is men al zo ver en als *w-lj er nu dadelijk toe o?ergaan, levert het heel wat minder be zwaren op dan wanneer dc zwartwit televisie eenmaal is ingeburgerd." Dit zei ons de radio-pionier Willem Vogt, wie wij na een maand Eurovisie om zijn mening over de toekomst van de T.V. hebben gevraagd. Een be zwaar van de kleurentelevisie was tot voor kort. dat hiervoor drie maal de normale bandbreedte nodig was. Door een vernuftige Amerikaanse vin ding kan men echter nu voor de kleurentelevisie dezelde breedte gebrui ken voor de gewone televisie. Bij de invoering van kleurentelevisie kunnen de zwart-wit ontvangers toch worden gebruikt en hun beeld zou niet slech ter worden dan wat men er nu op ontvangt. Op onze vraag, waarom Enge land dat toch al zo'n grote ervaring met televisie heeft, dan nog geen beelden in kleuren uitzendt, zei de heer Vogt. dat het daar in gebruik zijnde 450-lijnensysteem zich minder goed voor kleurentelevisie leent. Bo vendien zijn er daar al millioenen kijkers, zodat de overgang op kleu ren veel moeilijker zou zijn. Het bezwaar, dat velen nog te gen kleur in de kleurenfilm heb ben, zal naar de mening van de heer Vogt bij kleurentelevisie he lemaal niet gelden. „Er bestaat eigenlijk geen kleur, kleuren zijn een kwestie van golflengten der lichtstralen. De film werkt voor de kleuren met chemische procedé's, maar de televisie werkt uitsluitend electroniseh, zodat de kleuren veel natuurgetrouwer worden en niet storend werken. Bij zwart-wit mist de kijker nog zeer veel, al merkt hij het niet zo, omdat hij geleerd heeft een foto onbewust irt het na tuurlijke beeld te vertalen." „De toekomstmogelijkheden van de televisie," zo ging de heer Vogt verder, „zijn geweldig. De Euro pese uitwisseling heeft aangetoond, wat men in technisch opzicht ver mag. En dat is heel veel. Men kan nu in heel West-Europa bij elkaar op de tafel kijken. Maar wat men heeft laten zien. is nog niet zo ge weldig. Men gebruikt een konïnk- Aiir" »f»t I M 1 Want iedereen weet dat xe feilloos helpen (van de ene minuut op de andere) tegen het branden van overtollig maagzuur. Waarom gij dan niet? Iedere apotheker en iedere drogist beeft Bennies voor II. Er znn drie verpakkingen: klesn - groter - grootst, om tegemoet te komen aan ieders persoonlijke behoefte en voorkeur, Bovendien is iedere Bennie apart verpakt, practisch en hygiënisch - zo maar voor 't bij II steken. En dat u Eennies gebruikt hoeft niemand te weten, want U neemt ze onopvallend m, zonder water of wat ook, en laat ze smelten op de tong. Ze zijn nog smakelijk bovendien. VUGHT. De Turkse autoriteiten en de luchthaven- en wegenbouw- eompagme „Roatf and Airforce Con struction Company" hebben de con tracten getekend voor de aanleg van twee vliegvelden in Turkije, te Bat man en Malatya. De luchthaven- en wegenbouwcompagnie is een Neder landse maatschappij, waarin de Ko ninklijke Nederlandse Mij. voor Ha venwerken N.V, te Amsterdam en de V. Aannemers- en Wegenbomv- maatschappij v.h. firma Huymans te Rosmalen participeren. De aanne- mingssommeu belopen in totaal een bedrag van 40.000.000. Met de werk zaamheden wordt binnenkort een aanvang gemaakt. Zij worden, door Nederlandse arbeiders verricht. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Bij de voortgezet te behandeling van het wetsontwerp betreffende de Mijmttdustrieraad, heeft minister De Bruyn Donderdag middag verklaard, dat het amende- ment-Posthumus (PvdA), dat beoog de economische bevoegdheid aan het nieuwe bedrijfschap te geven, ook in zijn gewijzigde vorm (waarbij de be voegdheid slechts zou worden ver leend als de regering dit goedkeurt) in, strijd was met het KSG-verdrag. Hij ontried de Kamer de aanvaar ding van het amendement, dat ver volgens met 48 tegen 24 stemmen, werd verworpen. Alleen de PvdA- fractie stemde voor. lijk middel nog maar op povere wijze." „De ovèrheid dient de televisie, die een uniek middel is voor cul tuurspreiding, veel doeltreffender te steunen dan zij nu doet. De staat geeft b.v. grote subsidies voor een opera. Maar voor de televisie is deze steun niet minder hard nodig. De televisie moet niet behoeven te leven van de kruimels, die er van de maaltijd overblijven. Zij moet zo nodig een eigen toneelge zelschap hebben, een eigen opera en zij moet eigenlijk kunnen be schikken over een groot toneel, dat geheel voor de televisie is inge richt," De heer Vogt gelooft zo al niet aan de totale verdwijning van de k tankradio, dan toch aan een in- eenvloeiing van klank- en beeld radio. De televisie zal van die twee de voornaamste plaats gaan inne men en binnen niet al te lange tijd ziet hij, dat men dan nog slechts één toestel zal kopen, een TV-ontvanger, waarmee meu ook de gewone radiostations zal kun nen ontvangen, zoals men nu ook het geluid bij de televisie-uitzen dingen ontvangt. De TV-stations zouden daarbij op uren, dat geen televisie wordt uitgezonden als klankradiostation dienst kunnen doen. BONN. Het gehele Westduitse parlement is Donderdagavond vertrok ken naar de oude Duitse hoofdstad voor de politieke gebeurtenis van het jaar, de verkiezing van de Westduitse president. Per vliegtuig, trein, bus en auto begonnen de afgevaardigden aan hun lange tocht dwars door het ijzeren gordijn naar Berlijn, waar Zaterdag de 70-jarige Theodor Heuss opnieuw voor een ambtsperiode van vijf jaar gekozen zal worden door de Federale Conventie. De 509 leden van de Bondsdag vor men de helft van de 1018 afgevaardig den naar de conventie. De andere helft wordt benoemd door de bonds staten. Berlijn is als plaats voor de ver kiezing gekozen, om de nadruk te leggen op de betekenis van die stad als de historische hoofdstad van geheel Duitsland. De Federale Conventie zal bij eenkomen in een hal van de Ber- Vervolg van pag. 1 Derhalve gaf hij in overweging om de behandeling van het wets ontwerp te schorsen en opnieuw in overleg te treden met* De West om zijn bezwaren uit de weg te ruimen. Reeds had hij twee ont werpen voor een motie gereed ge maakt om dit te bereiken. Maar hij diende deze nog niet in want hij wilde de regering de kans om hem te overtuigen niet ontnemen. Onmiddellijk stelde prof. Romme (KVP) vast, dat deze moties een „muur" op de weg naar samenwer king met De West zouden betekenen. Want hij verwaehtte, dat zelfs de indiening van een motie in De West geweldige beroering zou wek ken. vóór hem had de socialistische woord voerder De Kadt al gezegd, dat het op een daad van kwade trouw zou lijken, thans plotseling grondwettige bezwaren te gaan opperen, waarover men tijdens jarenlange onderhandelingen had gezwe gen. De A R. fractieleider Schouten ver zocht de regering eigenlijk dringend om hem tc overtuigen, want hij wenste eigenlijk niets liever dan medewerking te verlenen aan de ontwikkeling van de West. Hoewel hij de benvaren van prof. Oud aannemelijk vond, richtten zijn be denkingen zich toch meer tegen de her zieningsprocedure met enkelvoudige meerderheid van het statuut zelve. Dan was er ook nog de communistische woordvoerder Gortzak met de bewering, dat het statuut de overzeese rijksdelen met zou verlossen van het kolonialisme en derhalve verworpen diende te worden. Zo zat men dus ut de penarie. Zou minister Kernkamp, zou het kabinet een verwerping kunnen ac cepteren? Zou zij het gezicht tegen over de West niet verliezen? Maar moest zij dan op de vlucht gaan voor een minderheid, die iets meer dan een derde van de stemmen om vatte? Het zou wel een zeer wonderlijke crisis worden, waarbij dan de KVP en de PvdA. welke elkander onder ling nauwelijks meer verdragen, weer tezamen gedrukt zouden worden, zeer verbaasd elkander te ontmoeten Ook daarom zat menigeen op het Binnen hof met zijn handen in het haar lijnse Jaarbeurs. De regering te Bonn heeft meegedeeld, dat het verloop van de verkiezing door middel van luidsprekers in de om geving te volgen zal zijn door ds duizenden personen uit Berlijn en de Sowjet-zone, die verwacht wor den. Behalve de 1018 officiële afge vaardigden zullen nog ongeveer 2000 personen, die het politieke, economische, godsdienstige en socia le leven vertegenwoordigen de ver- kiezingsplechtigheid bijwonen. In verscheidene opzichten zal het een unieke gebeurtenis zijn. De verkiezing zal plaats vinden buiten de jurisdictie van West-Duitsland, daar Berlijn geen deel van de Bondsrepubliek vormt. De enige candidaat president Heuss is niet een lid van de sterkste of één na sterkste 'politieke partij, maar htf heeft voor 2ijn herverkiezing de steun van alle grote regerings partijen en ook van de oppositie, met uitzondering van de commu nisten, die in de conventie slechts over tien stemmen beschikken. NEW DELHI, De Indische hoofd stad heeft Donderdag haar eer ste sprinkhaneninvasie van dit jaar jaar beleefd, 'sMiddags verduister den twaalf zwermen de hemel tijdens hun vlucht in Oostelijke richting. Het was een van de grootste sprink- hanenaanvallen uit de laatste jaren. Ambtenaren van het ministerie voor de levensmiddelenvoorziening hebben verklaard, dat de tarwe- akkers van 700 dorpjes in de Fends- jaab reeds kaalgevreten zijn. OSS De vernielingen, die zijn aangericht op het kerkhof van de paters Carmeiieten, zijn gepleegd door twee jongetjes, resp. zeven en vijf jaar oud. De kinderen hebben zoals officieel is meegedeeld „een volledige bekentenis afgelegd". (Advertentie I.M.) wy kunnen jammer genoeg niet al die sympathieke chauf feurs in den lande, die auto en tijd voor anderen beschikbaar stellen, verrassen. Maar Louis Dobbelmann, de fabrikant van IBIS EXPORT wil in de vriendelijke heer, die heeft medegewerkt om de ouden van dagen uit Maas land een prettige dag te be zorgen, Sllen eren, die even als hij steeds klaar staan voor onze oudjes. Wil hij zijn naam, adres en vaste tabaks leverancier opgeven aan Louis Dobbel mann N.V. Waddinxveenonder het motto; Dobbelmann.. lekker man! Hij ontvangt dan: 1 CADEAUBON ter waarde van f 25.- plus 10 pakjes heerifjke IBIS Export Shag En dit is voor iedereen! Zend ons binnen 5 dagen, onder nevenstaand motto, liefst per briefkaart, de ontbrekende regel van de volgende limerick: Wi)s ie, vjie grijze haren eert En son brengt in 'n mensenleven. Wys is ook hij, die IBIS waardeert Wawf - De vijf origineelste inzendingen worden beloond met een cadeau tje van f 10.— De 5 prijzen, uitgeloofd In onze vorige advertentie, zgn gewonnen door W. J. Bergs- ma Amsterdam, H. Sikken Jr Wageningen, Fh.P. Bout Den Haag, J. C. Blokdijk Den Haag. J. G. F. v. <1. Saag Meppel. vriend rokers 85 CENT DOBBELMANN LEKKER MAN! (Van ten onzer verslaggevers) AMSTERDAM Betty Meljado dc driemaal ontvoerde en onlangs In een Belgisch klooster teruggevon den Joodse wees, die samen met haar lotgenootje Anneke Beekman reeds jarenlang het onderwerp van een felle twist Is tussen rooms- katholieke en joodse instanties Is een der kroongetuigen in een pro ces, dat vanmorgen voor de recht bank is begonnen. Zij moet getuigen tegen degene, die Volgens de justitie medeplichtig is aan het misdrijf, waarvoor haar pleegmoeder uit de oorlog mej. M. van Hoogdalen, zes jaar geleden al is gevonnist: de ontvoering of het ver bergen van Betty. Het is mevrouw G. M. Langedijk-van Moorst, wier arrestatie negen dagen na Betty's opsporing op 13 Maart van dit jaar, groot opzien baarde. Want iedereen meende in 1948 te weten, dat de strafrechtelijke kant van Betty's ont voering afgelopen was met de ver oordeling van mej. Van Hoogdalen uit Heerlen tot zes maanden voor waardelijk. Het verhoor van Betty heeft er echter mede toe geleid, dat een reeks arrestaties op haar terug brenging volgde: mevrouw Lange dijk-van Moorst, haar nicht mevr. Dubelaar-van Moorst uit Haarlem, haar zusters B. A. en G. J- v. Moorst uit Hilversum en de Haagse pater C. J. F. Besseling. Behalve mevr. Lan gedijk is ieder weer vrijgelaten; zsj wachten op een. beslissing van de justitie of ook zij strafrechtelijk ver volgd zullen worden. Allen zouden op een of andere wijze hebben medegewerkt aan het misdrijf, waardoor mej. Van Hoog dalen is veroordeeld. Mevr. Lange dijk ontkent alles fel. MrJ. F. Hart suiker, de officier van Justitie- die haar schuld moet bewijzen, heeft dan ook 21 getuigen gedagvaard, een van hen is Betty Meljado. Op de ge tuigenlijst komt o.a. ook voor de moeder-overste van het klooster Ave Maria in Valmeer. België. Bij haar waren Betty en Anneke on dergebracht, onder de naam Van WASHINGTON. De Verenigde Staf -x zijn van plan in elke woning een alarmschel voor atoomaanvallen aan te brengen, aldus heeft het hoofd van de Amerikaanse Bescherming Bevolking, Peterson, Donderdag te Washington medegedeeld. Binnen twee jaar zou het mogelijk zijn steden, die het doelwit van een eventuele atoom aanval zouden kun nen zijn, twee tot zes uur voor de aanval te waarschuwen. Eén van de voorgestelde alarm- schellen is een apparaat in de slaap kamer, dat gaat werken, als de fre quentie van de eJActrische stroom wordt verminderd. Peterson pleitte in een commissie van het Huis van afgevaardigden, voor meer geldmiddelen voor de voorbereiding van massale evacua ties van Amerikaanse steden in ge val van nood. Massale evacuatie is het enige antwoord op aanvallen met waterstofbommen. VENETIË. Op de bijeenkomst van het dagelijks bestuur van de Or ganisatie van onderwijs, wetenschap en cultuur van de V.N. (Unesco), is bekendgemaakt, dat de Sowjet-Unie, üe Oekraïne en Wit-Rusland tot de organisatie zijn toegetreden. Polen en Tsjecho-Slowakije zullen wederom aan het werk der Unesco deelnemen. Roemenië verzocht tenslotte tot de organisatie tc worden toegelaten. f Advertentie l.M.) k had een ketel vol witte was met gele vlekken gekregen, Zo schrij tt ons éen van dc vele tiendui zenden hulsvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle eu fantastische resultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel var. de nieuwe tijd. Castella gekleurd doekje hadden inge- j^eis strooit men Mijn man is mijnwerker doordat de kinderen een WENEN. Naarmate het overstro mingsgevaar in West-Oostenrijk en Duitsland afneemt, ontstaan er ge vaarlijke situaties meer naar het Oosten, in Tsjecho-Slowakije en Hongarije. In Oost-Oostenrijk is in het gebied van Hamburg, nabij de Tsjeeho-Slowaakse grens, de nood toestand afgekondigd. Verscheidene wegen in dit district staan onder wa ter. Bij Bratislawa. vijftien kilometer stroomafwaarts van Hainburg in Tsjecho-Slowakije, stijgt de Donau nog. Verscheidene dorpen zyn ont ruimd, In Hongarije zijn fabrieksarbeiders in de districten, die aan de gevaarlijk wassende Donau grenzen, opgeroepen om de boeren te helpen bij het bin nen halen van de oogst. Het eiland Sint André. ten Noorden van Boeda pest, is in de nacht van Woensdag op Donderdag gedeeltelijk over stroomd. Radio-Boedapest maakte Donder dagavond bekend, dat de evacuatie is gelast van het gebied van Szigetkoez aan de samenvloeiing van Donau en Raab. In dit gebied, dat een opper vlakte heeft van ongeveer vierhon derd vierkante kilometer, zijn de dij ken op verschillende plaatsen bezwe ken. Ook op andere plaatsen in Hon garije worden dijkbreuken gemeld. Zaandamse boekhouder (26) bekent brand stichting (Van onze correspondent) ZAANDAM. De 26-jarige boek houder P. T„ die door de Zaandamse recherche werd gearresteerd in ver band met de brand in de garageJo- rissen, welke een schade van 55000 gulden veroorzaakte en drie gezin nen dakloos maakte, heeft kort na zijn aanhouding bekend. T vertelde dat hij een duur leven had geleid, privé uitgaven op reke ning van het bedrijf boekte en toen hoe langer hoe dieper in de put was geraakt en toen op Woensdag Juli de boeken en bescheiden op de grond van 't kantoorje rijkelijk met benzine had besproeid en de brand erin had gestoken. Onmiddellijk daarna 13 hu naar zijn pension gegaan, maar korte tijd later verscheen hij weer op liet to neel van de brand. "Meedt zich tussen andere ,i, zodat hij weigerde ge vlekt ondergoed te dragen. Green enkel zeeppoe der hielp en ten einde raad pro beerde ik Ca stella Parels. Het succes bleef niet uit. Alle vlekken zijn geheel ver» Volg de beste raad. die U ooit werd liivpnpn' gegevenhaal nog vandaag Castella aiveneu. Parels (47 ct. per pak) m huis! direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken' Alle vuil trekt enorm snel uit liet goed: m paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee*. hier is nu emdelnfc eens een 100 re veilig wasmiddel. En II staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle U behandelt met Castella EMMEN. Na een inbraak in een winkelperceel te Emmen heeft de ge meentepolitie een uitgebreid onder zoek ingesteld, dat geleid heeft tot aanhouding van E. D. en J. P, «it Nieuw Weerdinge. De politie veron derstelt dat met deze arrestatie een groot aantal Inbraken, dat de laatste jaren in Z.O. Drente is gepleegd, kan worden opgelost. De gearresteerde E. D. was in bezit van een geladen pistool, dat een van zijn huisgenoten bij de komst van de politie heeft weten weg te gooien in het land naast de woning. De politie heeft voorts in een aardappelveld een melkbus gevonden, waarin ver borgen waren een machinepistool en een stengun. In de melkbus, die on geveer 60 cm onder de aarde was verborgen, bevond zich een grote hoeveelheid afgewerkte olie, zodat de wapens in goede conditie bleven, D., die aanvankelijk ontkende, heeft tenslotte toegegeven, dat deze wa pens van hem zijn. Daar in geheel Zuidoost-Drente de laatste jaren verscheidene inbraken zijn gepleegd, acht de politie de mo- LONG BEACH De schoon heidswedstrijd ter verkiezing van Miss Universe is gisteren op de bij na normaal geworden, ietwat bizar re wijze geopend. Bij dc opening bleek een deel neemster verdwenen te zijn, hadden twee andere schonen ruzie en had een vierde moeilijkheden met de gezondheidsdien st. Mjss Venezuela werd vermist. De leiders zaten met de handen in het haar. want ze wisten de naam van de deelneemster niet eens. Mjss Philadelphia en Miss Penn sylvania zaten elkaar op de eerste avond al m de haren, m figuurlijke zin wel te verstaan. Gelukkrg behoefden de leiders zich over Miss Venezuela niet lang zorgen te maken. Het meisje bleek per ongeluk in het verkeerde vlieg tuig gestapt en'in Seattle Beland in plaats van in Long Beach. Isis Fmlay. de mooiste Cubaanse, kreeg het bij aankomst aan de stok met de gezondheidsdienst, want zij bleek niet ingeënt te zijn tegen pok ken. ,.lk wil me niet laten inenten", pruilde Isis. De mannen van de ge zondheidsdienst lieten zich vermur wen Isis door te laten. gelijkheid niet uitgesloten, dat men thans een of beide daders heeft we ten te pakken. De politie van Emmen, de rijkspo litie van diverse groepen van Emmen tot Gasselte, alsmede de districtsre cherche en de rijksrecherche stellen thans een zeer uitgebreid onderzoek in. dat reeds aanleiding heelt gege ven tot nog meer arrestaties. Nog andere zullen volgen. Met 80 km tegen auto op Jonge motorrijder bij zware botsing gedood DELFT De 22-jarige P. J. van Dijk uit Pijnacker reed gisteravond op de Buitenwatersloot bij Delft met 80 km per uur op een BMW- motor tegen een auto. Hij was op slag dood. De bestuurder van de wagen, die van de tegenovergestel de kant kwam. A. v. d. Lmgen uit De Lier, brak zijn linkerarm bij de botsing. De schok was zo hevig.dat Van Dijk dertig meter weggeslin- ger werd en zwaar verminkt werd opgenomen. Op de BMW, die nu totaal is vernreid. reed zich kortge leden een andere jongeman dood. Ook bij een botsing met een auto. Van Dyk maakte een proefrit op de machine. PUKMEREND. Gisteren zjjn de scheeps te treffen. Daar zal men de bergen worden aar gevangen. De heer laatste aandelen verzonden naar de werkput boven het wrak vastklinken Visser, die zeide uat er mogelijk ook inschrijvers van de expeditie, die zal met ongeveer 100 palen, die men diamanten in het wrak zullen zijn. trachten het goud te bergen van het door buizen in de bodem van de wil trachten in twee of hoogste'ns In de Noordzee bij Texel liggende werkput in de pl.m. 7 meter dikke drie maal 24 uur de schat te bergen, wrak van de „Renate Leonhard." kleilaag boven het wrak zal slaan. Goed weer zal eciiter noodzakelijk Teneinde de werkput nog vaster te zijn. De heer P. Visser uit Wfjdewor- doen liggen, zal men de balïasttanks mer, een van de initiatiefnemers van bovenin met water vol laten lopen, De werkput, met een diepgang van de onderneming, stelt alles in het waarna een deel van de put door de pl.m. 10 meter, zal vermoedelijk van werk om de werkput, een gevaarte kleilaag heengeperst wordt. Is deze het Noordzeekanaal uit naar de van 21 ra. hoog en 18 m. middellijn, „uitstulping" van de werkputbodem plaats van het wrak worden gesleept, zo mogelijk volgende week gereed te op de kisten met goud neergelaten, In de put is een lift geconstrueerd, krijgen. Hij zeide, dat de ondeme- dan verwijdert men de bodem van de waarmede men van de balïasttanks ming hoopt liet goud ongeveer mid- „uitstulping". Hierna kan met het naar de werkruimte kan komen. Laar. Toen Betty gevonden werd, was Anneke net weg, samen met haar eveneens nog steeds spoorloze verzorgster Elisabeth M, van Moorst. Mr M. M. G. Th. de Kort. verdedi ger van mevr. Langedijk, heeft drie getuigen opgeroepen om de bewijs voering van de officier te ondermij nen. Mevr. Langedijk is beschuldigd van het plegen van de ontvoering samen met mej. Van Hoogdalen, medeplichtigheid aan do ontvoering, het verbergen van Betty samen met mej. Van Hoogdalen of medeplich tigheid daaraan. (.De zitting duurt voort). SAN FRANCISCO. Dc v«f be manningsleden van het vlot ,Xehi", die Donderdag hun poging om zon der voedsel of water op zeestromin gen naar Hawaii te drijven moesten! opgeven, hebben gezegd, dat ze het opnieuw zullen proberen. Zelfs de marconist, die geseind had ..haal me van dit dmg af," zei, dat hij bij een nieuwe pogmg van de partij zou zijn. De bemanningsleden waren ont steld. toen zij hoorden, dat de kust wacht het vlot tot zinken had ge bracht. De uitrusting van het vlot was meer dan 7.000 dollar waard. Al leen en filmcamera werd gered- „We zouden het vlot nooit hebben verla ten, als we dat hadden geweten," zei de expeditieleider. „Het lekte wel 'n beetje, maar viel zeker niet uit el kaar." BERLIJN. - Een in Berlijn gele gerde Amerikaanse soldaat heeft om politiek asyl in Oost-Duitsland ver zocht. aldus meldde het Oostduitse persbureau ADN Donderdag. De negersoldaat. Hutto. had in een brief aan de Oostduitse regering verklaard, dat hij besloten had naar Oost-Duits land te komen, omdat „ik zelf de on menselijke behandeling van gekleur de Amerikaanse soldaten in het leger heb ondervonden." Een woordvoerder van het Ameri kaanse leger heeft medegedeeld, dat Hutto vermist werd sedert 28 Juni, toen hij er in slaagde te ontsnappen. Hij was op 6 Juni in hechtenis geno men op beschuldiging van diefstal BUENOS AIRES. De Dililenti- vijfling heeft Donderdag zijn elfde verjaardag gevierd. De twee jongens en de drie meisjes bezoeken ieder een andere Engelse school in Bue nos Aires en op hun verjaardag wa ren zjj voor bet eerst sinds maanden allemaal tegelijk thuis. Hun welgestelde vader, Franco Dï- ligenti, heeft verklaard, dat de kin deren gezond zijn en op school goed Ieren. Hij zei. dat het idee, om hen op afzonderlijke scholen te doen een succes gebleken, was. Chinezen in Noord- Vietnam worden geëvacueerd TAIPEH. Vandaag gaan twee passagiersvliegtuigen van het type C-47 van Formosa naar Haiphong om de ongeveer 1.500 Chinezen, die in. de Delta van de Rode Rivier wonen, te evacueren. Deze Chinezen kunnen kiezen, of zij naar Saigon of naar Formosa willen worden gebracht. Mariene Dietrich (echt 48 open de Woensdag een tuinfeest in Re- gents Park te Londen, waarvan de baten ten goede komen aan de .,Zoniieschij}tLehuizen" voor blind geboren babies. Er waren veel men sen, die wel eens wilden zien hoe Mariene een grootmoeder met sex-appeal die opening verricht te Zij zagen hoe de filmster, die thans optreedt in een theater te Londen, met ballen smeet naar sta pels cocosnoten en nop met eens een slechte score maakte. De foto- cirafen lieten de sluiters knippen op het ogenblik, dat Mariene een gri mas trok, die de spanning verraadt van het gooien. In Oeganda, ten Noord-Westen van hel Victoria Meer. zal de radio inet in gang van Donderdag geen weerberich ten meer geven. De -zwarte luisteraars zijn in hun onschuld san mening, dat deze berichten een belofte zijn van de Britse toezichthouders En als het weer bericht met uit komt beschouwen zij alle andere regeringsbeJoften ook als leugens. De Hilversumse raad beert zhs. het B. on W -voorste! aangenomen om de vermakelijkheidsbelasting van 35 op 25 pet te brengen Dit betekent een jaar- in kse inkomstenderving voor de ge meente van 40 000. Heeft u feestvierders onder uw naar Australië geemigreerde familie leden en vrienden'' A)s het zo te pas komt kunt u na 1 Augustus weer ge lukstelegrammen naar Australië sturen. Aldus deelt onze bezige Tante Pos mee. Woensdagmiddag ontsnapten me vrouw Bagerman-Naberhuis en een kennis van haar, beiden uit Heerüe, aan de dood toen de auto waarm z.j bij hun woonplaats ecu onbewaakte m de hm ZwoUeApeldoorn passeerden door een locomotief werd gegrepen Honderd meter werd de wagen meeaedeurd. Mevrouw Bagermdn kreeg lichle ver wondingen. de passagier liep een her senschudding op en een kaakfractuur. Kerkgangers, die moeilijk lopen, worden in Haarlem op de dectrische stoel gezet. Het tijkt erger dan het is. want het gaat hier om de aankoop van een elect risch voorhr wogen tn validen - wagen, die bit de Gevefo-meerde kerk In Hnarlcm-£iild In gebruik is gesteld om beiaard- er» P-b.im-|nV canfe bezoeker* makkeluk de 'trappen op en af te rijden Vhftlg man per dienst! Dr Jacques Edwin Bran den bc-ger Is Dinsdag overleden te Zlirich Hi) werd 82 Jaar Deze Zwitser is de uitvinder van het ceilophaan. de stof, die een ware re\olutie in de verpakkingsme thoden teweegbracht De 3000 bewoners van St. Helena, het eilandje in de Atlantische Oi.ea.jn waar Napoleon zijn laatsle levensjaren dooi bracht, he boen het moeilijk Hun enige exportproduct is kant. maar de markt voor kant is met zo erg groot. Dc heer R A. Thorpe, de enige indus trieel van St. Helena, is nu in Canada oni da.tr te proberen i en afzetgebied vjor .ga kant te vmden. Een 23-ja both iZ -A i, in Arnhem bezocht ult Port EJisa- i.ir zyn tamibe n ret hen een h'u crgcit.tt. Du? Mond up de cnvelopp- Mulder. MullardA, itimi' plus een tokennige'jf on de a,u wijzing voor fuse po^t, dat luj had cert den met bus 2 en hp over het .Schut* pi a In" en langs „small houses" wis gekomen'Ku dankte de „post mo use als 2ij de briet konden bezorgen Het lukte inderdaad Na twee dagen puzzelen was dc brw ter bestemder plaktse.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2