Mr ir van Praag over de bouw in polder Nieu wland C J HALFJAARLIJKSE OPRUIMING KOERIERSTERS Schiedam brak radicaal met oude structuur C AGENDA Oranjefeest in Kethel Straatvoetbalcompetitie groots evenement li-3 co s W. v. d. BURG Verkoopster V Jongen door motor aangereden Inbraak in voetbalkeet Burgerlijke Stand Herdenking op politie-bureau Laboratoriumleider in Gem. Ziekenhuis Gemeente leent 3 milliocn Het Zwarte Paard Met 80.000 frs uit Luxemburg gevlucht Ongevallen Motorrijder reed tegen auto op Weer een dievegge in magazijn betrapt Conferentie over een Z.Q.-Aziëpact in overweging SCHIEDAM li S3 ■ës ca s s 3 I 1 i Donderdag 22 Juli 1954 Ruim dertig jaar geleden stond de polder Nïeuwland in het middelpunt van de belangstelling. De bebouwde kom van Schiedam besloeg destijds weinig meer dan de oude kern met een aantal uitlopers. De Nieuwe Gorzen was In aanbouw, de dwarsstraten van de Singel liepen dood op het welland Van het oostelijk stadsdeel was nog geen steen gelegd en op het huidige stationsplein graasden koeien. Zeker zou Nïeuwland niet het eerst aan hod komen voor de stadsuitbrei ding. Kortland en Frankenland stonden het eerst op de nominatie, maar men begreep, dat voor Schiedam, ofschoon destijds nauw begrensd aan de noordzijde, de grootste mogelijkheden lagen in het poldergebied, dat als een overhangende deken aan de noordzijde en aan de westzijde het lichaam van Schiedam bedekte. De grote uitbreiding onderging onze stad in de jaren rondom 1930. Een groot aantal bouwondernemers uit de nabuurstad wierp zich op onze gemeente en breidde haar uit naar het Westen en naar het Oosten, hetgeen onze stad de gedaante heeft gegeven van een kaal hoofdige maraboe met uitgespreide vleugels. Het Oosten met zijn singels heeft op bepaalde punten ongetwijfeld enige bekoring; Frankenland, afge zien' van het Julianapark, de B.KXaan en het naar tekeningen van het architectenbureau Granpré-Molière Verhagen en Kok gebouwde Rubens plein, is wel onder de maat gebleven, uit een oogpunt van stedebonw zo wel als van architectuur; ook gemeten met contemporaine maatstaf. Het probleem terzake van Nïeuwland, dat omstreeks 1920 de gemoederen bezighield, was, of het zou worden opgespoten gelijk men het Frankenland had gedaan, dan wel of het laag zou blijven liggen en de toekomstige stads wijk het karakter zou krijgen van een polderstad. Niet alleen waren het de ambte lijke instanties, die zich bezighielden met de wijze, waarop men Nieuw- land aan de bebouwde kom zou toevoegen. Ook particulieren, be langstellenden uit de burgerij, ging het vraagstuk ter harte en zij ko zen gemeenlijk partij tegen het amb telijke plan, dat beoogde de rio lering aan te sluiten op het oude gemaal nabij de Broersvest, met nooduitlaten op de Sehie. En dit ter wijl ook destijds de capaciteit van het gemaal al onvoldoende was. Edoch, er gebeurde niets, in de lange jaren tussen de twee oorlo gen. En toen na de bezetting de bebouwing van Nïeuwland weer aan de orde werd gesteld, toen was er niemand, die er meer aan dacht de polder tot dïjkshoogte op te spui ten. Sinds jaren hadden de gemeen telijke bureaux, waarvan lang niet alle het eens waren geweest met het oude plan, dit laten varen; een plan, dat tot grote moeilijkheden zou hebben geleid, ware het alleen maar om de heden ten dage gebruikte be tonnen heipalen door een zandmassa van enige meters dikte te slaan. Er is een nieuwe stad in aanbouw in de polder Nieuwland. Met het plan Nïeuwland heeft Schiedam ra dicaal gebroken met de oude wijze van stedenaanleg. in gesloten bouw blokken. Deze oude bouwwijze heeft men gedurende eeuwen gevolgd. Het is de structuur van middeleeuwse stad, die te onzent werkelijk al te lang is toegepast. Door de eeuwen heen werd de bouwwijze ruimer, maar tot in onze dagen heeft men aan de bouwwijze in gesloten blok ken vastgehouden. Evenwel na de wereldoorlog no, 1 kwam de kente ring, de overgang naar de open bouwwijze. Aan de zuidzijde werd de bebouwing weggelaten, zodat aan deze zijde zon, licht en lucht kon den binnentreden." in de tuinen. De individuele tuinen, die alleen de be woners van'de woonhuizen op de begane grond ten goede kwamen, heeft men losgelaten. Geen schut tingen en bouwsels van allerlei aard meer op de binnenterreinen maar een gemeenschappelijke tuin, ge meenschappelijk in cue zin, dat een ieder ex op kijken kan. Nïeuwland heeft ruime hoofdstra ten en is niet karig voorzien van groen. Niettemin, de geheet -open bouwwijze heeft naast voordelen ook nadelen. Het verlevendigt het stads beeld. dat de tuinen tussen de stro ken als het ware in verbinding staan met de beplanting der straten en met de openbare plantsoenen. Het kan de indrftk wekken, dat de bouwstroken geplaatst zijn in een bed van groen. Maar dit toch meer gezien vanuit een vliegtuig, een luchtfoto van de K.L.M., dan voor degene aan wie het niet gegeven is zulk een verheven standpunt in te nemen en die met zijn twee voeten op de grond blijft. Een nadeel is, dat elke bouwstrook noodzakelijker- wijze ook een achterzijde heeft Wel wordt de achterzijde ten huidigen dage architectonisch even goed ver zorgd als de voorzijde, maar in een woning wordt geleefd- En tot het leven behoort ook het wassen van het ondergoed, de vuilnisemmer, wasteilen en allerlei ingrediënten van de huishouding, die men onmo gelijk binnenshuis kan houden. Voor al in de eerste dagen van de week ziet men in de moderne wijken van onze steden de fraaie gemeenschap pelijke tuinen aan twee of meer zij den omzoomd, met het wit van hem den en van pantalons van beiderlei kunne. En wie zal het de bewoner euvel duiden, dat hij de wastobbe, die binnenshuis zoveel plaats in neemt, aan een spijker te pronk hangt op het werkfaalcon aan gene zijde van de keukendeur? Een ietwat meer wand aan de hoofdstraten doet deze aan monu mentaliteit. aan accent winnen. Met het z.g. systeem der woonhoven be reikt men, dat de gaten in de wan den der straten niet al te zeer gaan domineren, boven de vaste substantie der gevels. Laten wij terugkeren naar Nieuw- land. De wijk is nog in statu nas- cendi, maar niettemin zal het, als de tekenen niet bedriegen, een ge slaagd stadsdeel worden. De wonin gen zijn er ruim en licht, de trap penhuizen gemakkelijk begaanbaar. En vooral dit, er is afwisseling. Wu zouden niet kunnen zeggen hoe het komt, dat Nieuwland zich in zo gun stige zin onderscheidt van vele mo derne wijken in andere steden, die elke karakteristiek missen. Het 2al wel het resultaat zijn van de samen- werking van de stedebouwkundige, In het zo juist verschenen num mer van de Schiedamse Ge meenschap geeftmr ir M. Af. van Praag, de directeur van de Gemeentelijke Bouw- en Wo- ningdtenst een beschouwing over het ontstaan wan de nieuwe stadwijk Nieuwland. Gaarne verlenen wij plaatsruimte aan de uiteenzetting van deze des- kundige-bij-uitstek de architecten en de ondernemers. Architect Groosman, die op het stadsdeel Nieuwland het stempel van zijn architectuur heeft gedrukt, heeft ons laten zien welke mogelijk heden de systeembouw biedt. De firma Muys De Winter heeft on afgebroken gestreefd naar vervol making van het systeem en ook de acht woningblokken van Bredero's Bouwbedrijf, ontworpen door de ar chitecten Groene wegen en Van Woerden, dragen bij tot de afwisse ling in het stadsdeel Nieuwland. Evenwel, wij zijn er nog niet. Er kan nog veel gedaan worden om het comfort van de woningen te ver groten. En het Gemeentebestuur heeft grote plannen. Mr. Ir. M. M. VAN PRAAG. Dit is de nieuwe winkelgalerij- in-wording ap het dr Wibautplein, die op 26 Augustus door de bur gemeester officieel zal worden geopend. Wat men weten meet: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Gr oenelaan 127. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80. Tel, 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: Dagelijks van 2 -—5 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy Andriesse. Leeszalen: Gem, Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag') van 9-30 tot 4,30 uur en iedere avond {behalve Woens dag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; tedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: v Monopole: 2. 7 en 9 uur: „Gejaagd door het verleden". Passage: 2 en 8 uur: „Calamity Jane". By eenkomsten KethelOranje-feest. Het slagen van een openluchtfeest Is afhankelijk van het weer. Wanneer wü, nu de laatste dagen de zon weer eens heerlijk schijnt, terugdenken aan het bar slechte weekend, dan had geen enkel bestuurslid van de Oranje Vereniging durven hopen, dat ook dit jaar het Oranjefeest zo zou slagen. De negenjarige L. J. uit de Brugmanstraat, die gistermiddag op de Damlaan achterop een met een paard bespannen wagen zat, sprong plotseling van dit voertuig af. De jongen werd gegrepen door een juist passerende motor, waardoor hij tegen de straat werd gesmakt. Per ambulance van de GG en GD is de knaap, die schaafwonden had opgelopen, naar zijn ouderlijke woning gebracht. Onder prachtig zomerweer werd de laatste wedstrijd van de Straat- voetbalcompetltie gespeeld Gecomb. Straat Elftal—P.P.S.C. Het was een aardige wedstrijd die geleld werd door de heer Van Veen bijgestaan door twee grensrechters. De voetbalcommissie had uit alle elftallen een of twee spelers opgesteld, zodat het Straatelftal eerst moest inspelen- Het werd een aantrekkelijk partijtje voetbal, al was het niet zo spannend als de wedstrijd Eldö5Parallelweg. Abusievelijk stond vermeld dat scheidsrechter Jacobs heeft geleid, dit moet zÜn de heer Van Houwelingen. De rust ging in met een voorsprong voor het Gecomb. Elftal met 20. Na de rust werden er nog twee doelpunten gemaakt, zodat liet Gecomb. Elftal deze sportieve wedstrijd met 4—0 won en voor een jaar de Wisselbeker een plaats krtfgt in het Clubhuis St Joris Doele in Schiedam. Nadat de scheidsrechter het einde had geblazen stroomde het publiek naar de kleedlokalen om bij de prijs uitreiking aanwezig te kunnen zijn. De heer Karei Schoften Sr sprak na mens de voetbalcommissie on wees er op dat wij op alle mogelijke wijze medewerking hebben gehad. Aller eerst met de Bilt, dikwijls overdag regen en 's avonds een heerlijke „winterse" zomer, zodat alle vastge stelde wedstrijden voortgang hadden. De heer Bronneman, secr. van de Gemeentelijke sportcommissle, de heer Schippers de architect van de Gemeente, het bestuur van SVDPW, de scheidsrechters werd dank ge bracht voor de medewerking onder vonden in de afgelopen maanden voor de competitie. De heren Bras on de Jager werden in het bijzonder naar voren gehaald omdat zij elke avond aanwezig waren om het geheel te leiden. „Het was een prachtige vrije tijds besteding," aldus Karei Scholten, „waaraan honderden jongens hebben deelgenomen. En het verheugende is. dat na vijf jaar ons werk een plaats heeft gekregen. Ons motto was ook dit jaar: „Geen ruw spel dit ont siert ons werk" en met vreugde kun nen wij vaststellen dat dit motto in vervulling is gegaan." Hij bood de heer Bras een. sigaretten-aansteker aan en de heer De Jager omdat hij Door de etalnge van de laafsle buurlwinkel op de P- «L Troel- stralaan kijkt men nu nog opeen- kale vlakte. Straks is ook dat voorbij, wanneer de Burgemeester van Haarenlaan rich rond de nieuwe stadswijk slingert niet rookte en nu meer thuis zou zijn een kop en schotel met een doos bonbons. Beiden kregen van de jon gens een ovatie voor het vele werk dat zij hebben verricht. Met een toe passelijk woord werden daarna de prijzen uitgereikt. Parallelweg le prijs afdeling A. El- dos, 2e prijs, afdling A: DGB. Ie prijs afd. B VÖP. le prijs afdeling C. 1. 2e prijs ODS Steeds Vooruit le prijs, afd. C 2, de 2e prijs was voor Gideon. Een prijs voor de meest sportieve club ging naar het Kowollenbuis. On danks dat zij haast alle wedstrijden verloren en dikwijls met grote cij fers, bleven zij op de meest sportieve wijze doorspelen en dit werd be loond. De Straat voetbalcompetitie heeft m Schiedam een plaats gekregen zo dat volgend jaar op de medewerking van de Rotterdamse Voetbalbond gere kend mag worden. De laatste wed strijden werden geleid door KNVB- scheïdsrechters. Onder de aanwezigen waren verschillende figuren uit de sportwereld, o.a. de heren Bronne man, Keur en Landzaat. Nadat spelers en publiek een drie werf hoera hadden uitgebracht op alle medewerkers aan de Straatvoct- balcompetitle, wenste Karei Schol ten allen een prettige vacantie toe en sprak de wens uit volgend jaar met nog meerdere clubs aan de competi tie deel te nemen. Het geheel was dit jaar een groot succes. Op klaarlichte dag is gis teren in gebroken in het kleedge bouw van de voetbalvereniging HBSS aan het Spieringshoek. Ver mist worden vijftien flesjes limona de. Omdat rond deze keet een aan tal ledige flesjes werden gevon den, neemt de politie aan dat de daders dorstige jongens 2ijn ge weest. Niettemin wordt een onder zoek ingesteld. Overleden: -K. Verveer, 82 j., we duwe van G. v. d. Winkel. E. J M- van Schie, 74 j. M. P, Krautmann, 43 j. weduwe van J. J. G. van Noort. A. J. de Jonge, 84 j. Geboren: Alida d. v. J. F. de Nooljer en M. Dongelmans. Arïe z. v. C. van Hoorn en A. Blom. Monica G. M. L. d. v. B. O. N. Tenwolde en C M. Dries. Wilhelms z. v. W. Holleman en W. E. Hogeboom. Gisteren was het tien jaar gele den dat de Duitse bezetters een overval deden op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuw- straat en daar twaalf politieman nen arresteerde, omdat zij naar een uitzending van. Radio Oranje uit Londen zaten te luisteren. Al deze politieambtenaren zijn in concen tratiekampen omgekomen. Ter na gedachtenis aan deze mensenroof heeft gisteren in het hoofdhui eau in alle stilte een korte plechtig heid plaats gehad. De commissairs van politie, de heer K. Rijpma, heeft .onder de bronzen herden kingsplaquette. die in de hal van het politiebureau is aangebracht, een krans gehecht. Door de Commissie van Admini stratie voor het Gemeente-Zieken huis is onder de aandacht van het gemeentebestuur gebracht, dat het gewenst wordt geacht om aan het Gemeente-Ziekenhuis een laborato riumleider, die tevens als apotheker zal kunnen optreden, te verbinden. Daardoor zal niet alleen worden bereikt, dat het laboratorim onder een verantwoordelijk leider komt te staan, doch ook, dat er een meer efficiënt gebruik van geneesmidde len zal worden gemaakt en er meer controle zal zijn op de samenstelling en de kwaliteit van die geneesmid delen. Ter vervulling van de hierbedoel- de functie is door genoemde Com missie de navolgende aanbeveling gedaan: No. 1 de heer F. Beek te Amster dam; No. 2 mej. A. L. A. Kavinga te 's-Gravenhage. Het College van B. en W. kan zich met deze aanbeveling verenigen en stelt de Raad voor de benoeming te doen geschieden voor één jaar op proef en onder voorbehoud van ge neeskundige goedkeuring. De jaarwedde voor deze functie tc bepalen op dezelfde bedragen, als gelden voor een Arts bij de Ge meentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst, n.l. f 9.948.— in mi nimum en f 11.508,in maximum. Wederom ontving het gemeente bestuur aanbiedingen voor het aan gaan van vaste leningen, thans te zamen groot f 3.000.000,met een looptijd van 40 jaar en tegen een rentevergoeding van 3J-5 op te nemen gedeeltelijk op 1 April 1955 en gedeeltelijk op 1 Juli 1955. De opbrengsten van deze leningen zullen kunnen strekken, tot dekking van kapitaalsuitgaven, welke in de eerste maanden van het komende jaar zuilen moeten worden gedaan. De verlangde rente en de overigs voorwaarden zijn in overeenstem ming met de richtlijnen, welke door Gedeputeerde Staten bij, de goed keuring van leningsbesiuiten in acht worden genomen. B. en W. achten deze aanbiedingen aannemelijk en stelt derhalve de Raad voor deze te aanvaarden. En toch... vernemen wij, dat het slechte weer van de vorige week, zijn stempel nog even op de festivi teiten heeft gedrukt. Niet dat het bestuur en de organisatoren ontevre den zijn, in geen geval, ook de be volking van Kethel heeft zijn Oranje feest weer bhjgemoed kunnen vie ren. De deelneming van diverse attracties leek ons minder dan vorige jaren en de geringe deelneming van slechts 12 versierde tilbury's wgs zelfs bij twee jaar geleden een grote achteruitgang. Was het het slechte weer. dat men de historische wagens maar niet te voorschijn had gehaald? Wij herinneren ons nog niet zo lang geleden, dat de versierde stoet vijf tig en meer tilbury's telde. Doch de deelnemers hebben door de keurige versiering hun beste beentje voor gezet en een voorbeeld gesteld tegen over de wegblijvers. Het was een korte, doch fleurige stoet, die in. de richting Schiedam verdween. En waar bleven gisteren de vlag gen? Het aantal vlaggen, dat zo'n feestelijk aanzien kan geven, was aanmerkelijk kleiner- Doch.niettegenstaande deze, wel licht kleinigheden, is het een dubbel en dwars geslaagd feest geweest. In de morgenuren was het hoofd zakelijk de jeugd waaraan de aan dacht werd besteed. De jeugd heeft genoten, volop genoten. De heldere kinderlach heelt vaak, heel vaak, over het feestterrein geklonken en de groten, de ouders, hebben bij het zaklopen en andere spelen genoten en gegierd om valpartijtjes en komi sche momenten, wetend dat in de middaguren de rollen zouden zijn omgedraaid en dat dan de jeugd eens echt kritiek zou kunnen uitoefenen wanneer de resp. vaders of moeders b.v. by het hardlopen kwamen te vallen of bij het tonsteken de plens water over het hoofd kregen. Doch bij volksfeesten gaat het nu eenmaal niet om het behalen van successen. Het moet zijn een gezellig groot familiefeest waaraan ieder deelneemt- En dat is het geweest. Voor het aanvondprogramma was bijzonder veel animo. Er was dan ook geen i bezet toen Cees de Lange als eerste, was dan ook geen plaatsje on- als conferencier, achter de microfoon plaats nam. Ook dit onderdeel van het pro gramma was uitstekend verzorgd. Hoe kan het ook anders met een keur van artisten zoals The Chico's, The Handy Fools, Bram Scholte, de Belgische radioartiste Helma en niet te vergeten Mieke Telkamp. Men Mevrouw C. Roodzand heeft voor de leden van de schaakvereniging „Het Zwarte Paard" een causerie gehouden over haar reis naar en verblijf in Joegoslavië. Op zeer boeiende wijze hield zij haar gehoor in spanning, waarmee zij bewees behalve een goed schaak ster ook een prettig vertelster te zijn. Na een hartelijk applaus stemde zij er in toe om ondanks het late uur nog aan 14 borden simultaan te spelen. Middernacht bleek zij 1«* borden te hebben gewonnen 3 re mise en slechts aan 1 bord te heb ben verloren. Vertegenwoordiger leefde boven zijn stand Niet alle vluchtelingen uit vreemde landen worden hier met open armen ontvangen. De 33-jarige vertegen woordiger 3. F. M. J. K. kan daarover meepraten. Hij kwam een paar maan den geleden van Luxemburg uit naar Rotterdam, nadat hy zijn Belgische patroon had geschreven: „Ik heb SO.OOO francs van u verduisterd en neem daarom de wijk naar Neder land." Vanmorgen stond K. in ver band met deze verduistering terecht voor de Rotterdamse rechtbank om een straf van tien maanden met aftrek tegen zich te horen eisen. Uit de stukken bleek dat de man na een avontuurlijk leven in October van het vorige jaar werd aangesteld als vertegenwoordiger voor Luxem burg van een m Brussel gevestigd fi liaal van een Nederlandse weegtoe- stelienfabriek. In het recxasserings- rapport stonden twee zinnen waarmee de president zei zich zeer goed te kunnen verenigen. De verdachte leef de boven zijn stand en komt niet in aanmerking voor een voorwaardelijke straf. Van het geld van de werkgever maakte verdachte o.a. een reis naar Spanje. Zijn raadsman drong na een uitvoerig pleidooi aan op een kortere straf. De uitspraak werd bepaald op 5 Augustus. Asphaltering vordert Bergweg spoedig berijdbaar Pleimveg kan gereed zijn in Augustus De asphaltwerkzaamheüen aan een groot aantal Rotterdamse stra ten vorderen gestadig. De Bergweg zal waarschijnlijk eind Augustus be rijdbaar zyn. Vóór de bouwvakar beiders vacantie, die in de eerste week van Augustus valt. begint hoopt men de Plein weg gereed te hebben. De West Kruiskade is reeds gereed gekomen. Men heeft hier nachten doorgeploeterd en het re sultaat was, dat de West Kruiskade een maand eerder dan dat men had verwacht klaar is. De asphaltermg van Walenburgerweg, Schiebroekse- laan, Crooswijkseweg, Nieuwe Crooswijkseweg en Dorpsweg is nog m volle gang. Op de Maashaven is gister avond de achtjarige Johannes Goor die m de Lavendelstraat woont, bij het spelen van een marktkraam ge vallen. De jongen brak het rechter onderbeen en werd naar het Zui- derzickcnhuis gebracht. Op de Heemraadsingel is gis termiddag de 54-jarige timmerman F. J. Michilsen uit de Hudsonstraat met zijn bromfiets in aanraking gekomen met een personenauto, waardoor hij tegen de straat viel en inwendige kneuzingen opiep. Hij werd- naar het Coolsingelzie- kenhuis vervoerd. heeft genoten en het daverde van het lachen, waardoor de tyd vlugger op schoot dan men verwachtte, hetgeen even dreigde verkeerd te gaan. Een motorrijder is gisteravond op de hoek van de Van Lennepstraat en BUderdijkstraat met grote snel heid tegen een personenauto gere den. De man vlei op straat en ver loor het bewustzijn. Het was de 24-jarige monteur G de Koning, van het Staringplem, Hij is naar het Coolsingelsdekenhuis vervoerd. Motor en auto werden zwaar be schadigd. Gistermiddag is een 37-jarige vrouw gearresteerd, die in een kle dingmagazijn een kinder jasje van 36.75 weggenomen had. Ze bleek Zaterdag nog een plastic jas en een broek weggenomen te hebben. In het hoofdbureau is zij opgesloten. De 25-jarige H. H. Kollaard— Nieuwland van de Sophiakade heeft gistermiddag een kleuter ge red uit de Kratlngse plas, Willem Ton uit de Sophïastraat viel van de sluismuur bij het Sluis je aan het Lange Pad. Mevrouw Kollaard zag hem vallen en sprong hem na. Beiden werden vervolgens door handreiking op het droge ge bracht. De politie bracht de kleu ter thuis. Buff-fazanten worden Zaterdag aangeboden Het aanbieden van drie Buff-fa- zanten aan Diergaarde Blijdorp (wat verleden week tengevolge van het slechte weer geen door gang kon vinden) zal nu gebeuren aanstaande Zaterdagmiddag. Om half drie zal een stoet die de drie fazanten meevoert, vertrekken van Heliport om via onder andere Bin nenweg en West Kruiskade naar de Diergaarde te gaan. In de stort (met muziek) zal zich de mandarijn Tro Pi Leh bevinden. Namens de Hef brug win keiiers vindt tenslotte in de Diergaarde de aanbieding plaats. LONDEN. Engeland en Ameri ka zullen plannen opstellen voor de uitnodiging van Westelijke en Azia tische landen tot een conferentie over de verdediging van Zuld-Oost- Azië, nu er overeenstemming over vrede In In do-China is bereikt, m diplomatieke krin gen te Londen verklaard. Men gelooft, dat bepaalde voor stellen reeds zijn bestudeerd op de bii eenkomsten van Britse en Ame rikaanse vertegenwoordigers, welke het afgelopen weekeinde te Was hington eindigden. Een studiegroep» die door president Eisenhower en Sir Winston Churchill in het leven was geroepen, had de taak, aanbe velingen voor de verdediging van Zuid-Oost-Azie te doen in het ge val van succes of van mislukking te Genève. Volgens diplomatieke kringen te Londen blijft Engeland op het stand punt staan, dat de steun der niet- communistische Aziatische landen moet worden verkregen, alvorens er een beslissende stap kan worden gedaan. tl u O) o ca ai .fd, a, S c g U w 2 JU S- 73 ci ca <D c rri tó N -G <u ;a o 0i ■SS-SS -K »-= P .E 8 M CL uT o B fl) G JS c Ju tn C* P CO LU -D CO U. U -o cc at cSa o ai Cl ra35 üS> a> O) PQ E CO 09 LU N O o Q O S S w v O O tfi m xn £5 !S K WWW w w w tó Pi www Q O Q WWW N sè w w O <2 W G fsü W O O O* O* in in ft 0* O S ril pa ft es s o a .5, a SSES bC U O G 0 4» us O JAPONNEN, DEUX-PIÊCES, BLOUSES, ROKKEN enz. Speciale vacantie-aanbiedingen. DAMES MODES LANGE KERKSTRAAT 19, SCHIEDAM - TEL. 66135 gevraagd. Aanmelden ook na 6 uur. DE WOLBAAL, Broersvest 57. Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer f 0,20 Te koop acrageb. Herenrywlel i,g.st, Hogen- banweg 29 c, Schiedam. Hardboard - Hardboard. Zo juist ontvangen grote partij hardboard in alle maten, te gen de laagste prijzen. Grote keuze zachtboard, triplex, multiplex, eiken en beuken hout, ronde stokken enz. Frans van Thienen, Broers- veld 123. Tel. 69799, Heeft u een wekker nodig? H. A. Dietericb heeft alle bekende merken. Junghans, Kienzle, Smiths, enz, reeds vanaf 5.75. Horlogemaker, Goudsmid, Pr. Kam. Onnes- laan 98. Electr. wasmach. met teak houten kuip en een paar nieuwe bruine damesschoe nen, „Timtur", m. 38» Wa rande 42, Emmertjes. Schoppen, Bal len, Zonnebrillen, Badtassen. Zwembanden voordelige bij BOKHORST, Hoogstraat 34, Groenelaan 36, Kloostertafel. Nu een prach tige tafel tijdelijk 22.95. Salontafel blm, 80 cm. 34.50. Alleen Wilson, Gr. Visserij straat 97-101. midden in de straat. Woningruil Woningruil. Aangeb. bov.- woning, 5 kamers,-Westen. Gevr. benedenhuis 4 kamers, onverschillig waar. Br, no. 500 bur, v. d. blad. Woningruil - Schiedam. Aangeb.: heel huis. 5 kam., badk., zolder, tuin; huur 58.pjn. Gevraagd: heel huis, d: 8 kam., enz.; huur iz f 80.p.m. Br. onder letter A. S. aan Boekhandel Rood- bol. Rubensplein 16, Schie dam. Personeel gen. Kapster gevraagd. Kapsalon G. Albers, Lange Singelstr, I. Schiedam. Aanmelden van 5.306 uur. Diversen Onzichtbaar gestopt worden door ons allo voorkomend» brand- en motgaten, winkel haken en scheuren. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstraat 3, tel. 67709 O'HI. aal Roel off).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1