I Sociale Zaken gaf in 1953 ruim een millioen gulden uit Dader van moord in Leiderdorp bekent f KOERItRSTERS Nat. Reserve defileert voor de Koningin Veehouder uit Hagestein groef zilveren schat op SegttenUw Jaarverslag geeft gedetailleerd overzicht Ruim 24000 eieren verstrekt, 250 kinderen „er op uit" Jongen pakte een bromfiets mee Verrassende vondst in het water Helicopter in Schiedam Onteigeningsplan „Havendijk" Burgerlijke Stand Bejaarde vrouw door trein gedood ACENDA Rina Gay wint ruiterdraverij Hilversum Martinït-RKWIK in Volkspark Spaargeld ontvreemd Inbraak in café op Noordplein Vingerafdruk van verdachte op deur aanleiding tot arrestatie Geldhoeveelheid sterk gestegen Aarden pol bevatte 400 geldstukken Smokkelaarsboot ramt kustwachtvaartuig Tachtigjarige droeg een raars aan prins Bernhard op SCHIEDAM M, van der Nagel Afwezig tot 26 Aug. SCHIEDAMMERS KOOPT IN OGEN STAD r~ v ELECTRiSCU i.ASSER i Augustus 1954. De Gemeentelijke Dienst vaor Sociale Zaken van Schiedam heeft zijn verslag over het jaar 1953 uitgegeven. Een lijvig boekwerk is het geworden; het telt 45 pagina's. De samenstellers zijn er echter in geslaagd het geheel zó overzichtelijk te maken, dat men het met genoegen doorneemt. Het staat er zo eenvoudig: 945,773,55 werd door de Gemeente gedekt." Het lijkt veel, maar als men ziet wat er met het totaalbedrag aan uitkerin gen van 1.107.389,51 door de dienst van de heer J. Oostlander is gepres teerd, dan krijgt men een geheel andere indruk. We kunnen,natuurlijk niet volledig Niemvland te verfraaien, werkten zijn. maar wist u, dat 1128 huiszit-aan Poldervaart, Sterrebos en Volks- tende armen en overige armlastigen werden geholpen? Gevallen van ziek te, werkloosheid of invaliditeit; So ciale Zaken reikte de helpende hand. De koude winter werd bestreden met 'n toelage voor brandstoffenjde Kerst dagen werden wat gezelliger gemaakt met een kerstgave. Bijna 70.000 ging in deze losse uitkeringen zitten, maar niemand zal ontkennen, dat die f 70.000 goed besteed „zijn. Maar dat is slechts een klein deel van het veelom vaten de werk van So ciale Zaken. Geneeskundige armen verzorging 24.568 eieren werden verstrekt hielp velen weer op de been en verzorgde onder andere de uitzending van 25C kinderen naar Ge- zondheidskolonïes. Werklozen wer den tewerk gesteld, hielpen mee Het gedrag van een zestienjarige jongen die gisteravond met een bromfiets waarvan een band lek was, liep te zeulen, wekte de arg waan van een voorbijganger op. Zijn argwaan werd bevestigd. Het bleek de bromfiets te zijn van de eiect^omonteur H. H. D. Uit de Prof. Aelberselaan die door de knaap in de Hoofdstraat was gesto len. De heer H. H. D. heeft nu zijn bromfiets weer terug. De zaak wordt verder door de kinderpolitie onderzocht. Pontbaas Van Vliet kon gisteren zijn ogen nauwelijks geloven. Hij zag veen paar krukken in de Koord vest drijven. Uiteraard heeft Van Vliet de krukken opgevist. Ze bleken nog in goede staat te zijn hoewel Van Vliet van mening is, dat ze toch wel enkele dagen in het water hebben gelegen. Waarschijnlijk in de eerste of tweede week van Augustus zal er in Schiedam een helicopter landen op een terrein aan de Wilhelmina- haven, dat daar braak ligt cn be stemd is voor de scheepswerf van de firma De Jong. Deze landing, die slechts éénmaal geschiedt, houdt verband met een reclamestunt, De Burgemeester van Schiedam, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 84 der Onteige ningswet bekend: dat ingevolge bovengenoemd wets artikel een afdruk van het besluit van de Gemeenteraad van 30 Juli 1954 tot onteigening in het belang der volkshuisvesting, ten name van de Gemeente Schiedam, ter verkrij ging van de beschikking over onge bouwde en gebouwde eigendommen, gelegen, in het gedeelte der Gemeen te, begrensd door de Havendijk, de Oude Spuibaven, de Noordelijke be grenzing van het bij raadsbesluit van 29 October 1948. .goedgekeurd bij K.B, van 11 October 1949. No. 26 vastgestelde onteigeningsplan „Het Hoofd" en de percelen voorheen ver huurd aan „Nemaglas". teneinde uit voering te kunnen geven aan een gedeelte van het bij raadsbesluit van 5 Juli 1951, goedgekeurd door Gede puteerde Staten der Provincie Zuid- Holland bij hun besluit van 4 Sep tember 1951, vastgestelde uitbrei dingsplan in onderdelen „Haven- ter* secretarie der Gemeente (Af deling Algemene Zaken Stadhuis* van 3 Augustus tot en met 25 Augus tus 1954 voor een ieder ter inzage zal worden nedergelegd. Schiedam. 2. Aug. 1954. De Burgemeester voornoemd. Geboren: Johannes, z. van G. H- Wessling en J. Akkerman; Richard, z. van W. Mastenbroek en J. v. d. Oosten; Johannes, z. van K. Stolk en Th. Burger; Adrianus M.. z. van H. J, Schouwenburg en A. W. Mook- hoek; Bobby, z. van A. Meinster en J. Radder; Jeanne, d. van H. C. v. d. Kant en A. Wessling; Amoldus A., z. en Anna M.. d. van C. J. Vermeu len en H. M. W. Schoenmakers; Adrianus, z. van P. J. de Jong G. A. Braak; Pieted H,. z. van C. Rodenburg en A. C. Dijkshoorn. Overleden: J. Doelman, 62 j. vr. v. F. Kool. terie voor Siciaal Werk werden alle moeilijkheden vlot opgelost. Wat dat betreft, heeft trouwens de Schiedam - se bevolking de dienst voor Sociale Zaken kranig terzijde gestaan. En vanzelfsprekend is nog niet al les genoemd; gedemobiliseerde mili tairen, zelfstandigen, oorlogsslachtof fers en gerepatneerden. Sociale Za ken hielp waar het nodig was. Directeur J. Oostlander kan trots zijn. Zyn dienst heeft het goede werk waarvoor zij is ingesteld, in het afgelopen jaar weer prachtig ver richt, MONTEVIDEO, De Peruviaanse politicus Victor Haya de la Torre, die op 31 Juli aan boord van het Ne derlandse schip Alnati uit Monte video vertrokken is voor een reis naar Europa, vertelde, dat hij in de eerste plaats een bezoek zal brengen aan de leden van het internationale park. Aparte moeilijkheden bracht de stormramp van 1 Februari 1953 mee. Liefst 405 gevallen werden m zorg i hof in Den Haag, die hem vrij gespro- genomen. waarvan drie uit Schiedam i ken hebben van de Peruviaanse be- zelf. Samenwerkend met het Ram- schuldiging. dat hij een gewoon mis- penfonds en gesteund door het Minis- dadiger was. START VAN DE STAYERS. Wagt- mansKoch en Cerrit Voorting (van voor naar achter) hebben bijna tegelijk aansluiting met bun gangmakers. DEVENTER Maandagmiddag is onder Diepenveen nabij Deventer het stoffelijk overschot van de 89- jarige vrouw M. L. uit Deventer gevonden. Het lag op een onbe waakte overweg van de spoorbaan Deventer-Almelo-Zutfen, Later is gebleken dat de vrouw door een uit Deventer komende trein is aan gereden. tengevolge waarvan zij do delijke verwondingen opliep. Het slachtoffer woi nde in een tehuis voor ouden van dagen te Deventer. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St. Liduinastraat 58. Bellen bü ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdag) van 7 tot 8-30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole: 2, 7, 9 uur: „The plunderers". Passage: 2 en S uur; „Wie van de heren?" Met belangstelling sloeg gister avond Koningin Juliana, voor het Paleis Soestdijlc het défilé van de Nationale Reserve uit de provin ce es N. Holland, Utrecht en Gel derland gade. Aan de kop van de stoet ging de compagnie uit Utrecht. (Van onze paardensportmede werker) De vijfde course van de »a?onö- meeting gisteren in Hilversum was een ruiterdraverij. Jockey Van der Kraats begon, met Ostrogatta K ge weldig; binnen de zeshonderd me ter had hij tachtig meter achter stand op Rma Gay ingelopen. Hier mee reed jockey Vóórhaar echter eon tactische course. Want de be- ginsnelheld wreekte zich bij Ostro gatta, haar loop werd onvast» en zij werd tenslotte uitgeschakeld. Rina Gay kon toen ongehinderd winnen, want op afstand werd Olga Axwor thy tweede. In de seriedraverij werd fel ge vochten en de tweede serie Bracht drie paardenkop één lijn over de streep. Octavianus K, die in het begin opgesloten had gezeten, had in de tweede ronde enorme snel heid ontwikkeld en een fantastische eindsprint. De foto wees hepft als winnaar aan. Overigens won. Geer- sen weer vier courses. De uitslagen luiden (toto per tien eenheden): Constellationpriis. 1980 m.; 1. Ruth Buffington 1.19; 2. Shadow: 3. Ro land Spencer W. IC. F1 11, 11, II. Cov. 23. K 37. Straaljagerpriis 1900 m., Ie serie: 1. Nooitgedacht (buiten medrd.) 1.25 2; 2. Qui cst-ce qui: 3. Martini Spencer w 73. PI. 23. 20. Cov. 35. K 98. 2e serie; 1. Octavianus K. 1.23.5: 2. Oscar; 3. Quick Star. W 74. Pl 29. 87 Cov. 278. K 1001. Convairprijs: le afd2340 m: 1. «Sam Spencer. 1.32.7: 2- Quilla Lee; 3. Quite well S 41. PL 12. 12, 16_. Cov. 448. K. SG. Helicopterpriis 2340 m1. River 128.1: 2. Rosa B: 3. Odvlia O. W. 24. PL 13. 17, 14. Cov. 55. K 73. L ttch tvaartoriis. rui terd ra ver ij 1920 m.: 1. Rina Gay 131 3: 2. Olaa Axvorthv: 3. Rartout. W. 32. Pl 35, 23 Cov "35. K 141. Convairpriis 2e afd1Roek S 1 28 9: 2 Ruby Spencer: 3. -Quita Norma. W. 45. Pï. 12, 13. S&, Cov. 41. K- 53. Finale straaljagerpriis: 1 Nooit- gedacht (buiten meded.): 2. Oscar: 3 Qinek Sfpr W 123. Pl. 43, 37. Cov. 44. K 360. Voor de nederlaag-serie van Mar- tinit zal morgenavond in het Volks park de wedstrijd MartinitR-K. Wik gespeeld worden. De pas naar de KNVB gepromoveerde Vlaardin- gers zullen moeten trachten de 20 zege, die Hollandiaan op Martimt wist te behalen, te verbeteren. Er is trouwens grote bedrijvigheid Martinit-kringen. Aanstaande Vrijdag speelt het tweede elftal in Kethel tegen een ploeg van D.H.S. en er staat zelfs een feestavond op het programma. Voor deze avond, die op 28 Augustus zal worden ge houden, zijn kaarten verkrijgbaar bij de heer H. Braad, Gordonstr. 26 b. Het spaargeld van de kinderen was de buit van ongenode gasten die zich toegang verschaften tot de openbare lagere school aan de IJs- seldijk te Krimpen aan den IJssel. Hoeveel geld vermist wordt kon nog niet worden vastgesteld. Overschie klaagt over briefverzending Ingezetenen van Overschie hebben de aandacht van de Wijkraad er op gevestigd, dat brieven die op Za terdag later dan 's morgens halitien worden gepost met bestemming Rot terdam deze bestemming niet eer der bereiken dan Maandagmiddag, Zij vragen maatregelen. Het witte Baleis Soestdijk stond Dinsdagavond enigszins te sluimeren achter het groen der bomen en de dalende zon gaf er een sprookjes achtige tint aan. Om zeven uur stonden duizenden vacantiegangers op de weg voor het Paleis, om te trachten de Konink lijke Familie van nabij te zien. Het was namelijk tot velen door gedrongen, dat de Nationale Reser ve voor H. M, de Koningin zou defi leren. Om ongeveer zes uur kwamen de talrijke militaire vrachtauto's met de Nat. Reservisten, bestaande uit 4 compagnieën, nj. uit Amersfoort. Ede, Mui den en Utrecht bij Soestdijk aan. Nadat de compagnieën uit het oefenverband Utrecht, Gelderland en Noord—Holland (Zuid) buiten de tuin van het Paleis waren opgesteld, marcheerde de groep, voorafgegaan door de drum-band van het district Noord-Holland (Zuid) de Paleistuin binnen. De Parade-commandant was de re- serve-luit-kolonel der fusilliers W. Vermeer. H,M. de Koningin, dis vergezeld was van Prins Bern hard en de vier Prinsessen, nam het défilé af voor het Paleis, daar het bordes in re paratie is. Keurig marcheerden de manschappen langs de Koningin, die vol bewondering was. Het défilé werd tevens bijgewoond door de kolonel-inspecteur der Na tionale Reserve W. van Hinte en verder door de commandanten van de districten Utrecht en Noord-Hol land (Zuid), van het Nationale In stituut „Steun Wettig Gezag" en de gedelegeerde van het hoofdbestuur de heer J. J. A. Keuchenius. De plaatselijke voorzitters van de afdelingen Soest en Baarn waren mede aanwezig, nJ. de burgemeester van Soest, mr. S.J>. Baron Bentinck Bij dc kastelein J. van D. op het Noordplein is in de nacht van Zon dag op Maandag een mbraak m diens café gepleegd. Een spaarkas, waarin zich geld van vaste klan ten bevond, is open gebroken, maar kennelijk is men gestoord omdat in de vakjes van die kast bankbiljet ten zijn achtergelaten en er ook geld op de vloer lag. Hoe groot het ontvreemde bedrag is weet men nog niet. en de heer A. E. Hoogenbosch uit Baarn, Na afloop vsn het défilé werd de Koninklijke Familie door het dui zendkoppige publiek op spontane wijze toegejuicht, hetgeen door de Koningin op hoge prijs werd gesteld, zodat zij zich iets langer in de tuin ophield. LEIDEN. Nog vóór de begrafe nis van het stoffelijk overschot van de 75-jarige weduwe Zwanenburg- Roos, die Zaterdag in Leiderdorp werd vermoord,, heeft de politie de hand weten te leggen op de dader van deze moord en hem tot een be kentenis weten te bewegen. Dc dader is de 37-jarïge J. H., die enkele huis jes van de woning van de vermoorde vandaan woont. De moordenaar was bekend met de levenswijze van de weduwe en wist daardoor dat zij 's ochtends tegen acht uur voor het orgel in de achter kamer de Bijbel zou zitten lezen. Op dat tijdstip is hij Zaterdagochtend ongemerkt de woning binnengeko men en heeft haar, zonder dat zij hem heeft gezien, een klap met een fles op het hoofd gegeven. Terwijl hij naar geld zocht in de woning kwam zy weer bij kennis. Hij heeft verklaard aan de politie dat zij zelfs blijk gaf, hem te herkennen. AMSTERDAM. De veranderingen op de verkorte balans van dc Xeder- landsche Bank per 1 Augustus zijn ditmaal van niet at te grote Betekenis en houden ten nauwste verband met de maandwlsseling. De chartalc geld hoeveelheid, die vorige week reeds met J 63 millioen was gestegen, geefl opnieuw een vermeerdering te zien en wel niet f 44 millioen tot 3 4351 millioen een na-ooriogs hoogterecora. De vacantieperlode (vorige week Is een belangrijke groep, nj. de bouw vakkers, met vacantie gegaan) is hier bij van invloed geweest. Het waren vooral de banken die in de geldbehoefte hebben voorzien. Zn zagen haar tegoed met ruim 57 min achteruitlopen tot 450 millioen. Ook op de geldmarkt heeft dit enige In vloed gehad. Deze is iets krapper ge worden en lang met zo ruim als tot dusver Een en ander is nog niet to* uitdrukking gekomen in een verho ging van het callgeldperccniage. dat nog steeds een half procent bedraagt. De schatkist heeft kans gezien haar tegoed met 16 millioen te verster ken tot 565,7 millioen. Hier zijn waar schijnlijk beJasttng-betalmgen de oor zaak van. De Nederlandsche Bank heeft in de afgelopen week geen schat kistpapier afgegeven. De in haar bezit zijnde hoeveelheid bleef onveranderd f 269,8 millioen. De netto deviezenreserve is dit keer met 19 nullioen verminderd tot 1654 millioen. Waar de goudvoor raad gehandhaafd bleef op f 3006 min verionen goud en deviezen tezamen een gelijke vermindering tot 4660 mil Hoen. (Van een onzer verslaggevers) HAGESTEIN Sinds een paar dagen telt Hagestein een schatgraver, tevens schatbe waarder, in de persoon van de veehouder G. H. Wammers, die 3e gelukkige vinder is van een dikbuikige aarden pot, welke niet minder dan ruim vierhon derd zilveren munten uit de zeventiende en achttiende eeuw bevatte. Bij het aanleggen van een moestuin, waarbij hij een stuk grond op circa een meter diepte omspitte, stuitte de spa de af op een hard voorwerp, dat bij nader onderzoek de pot bleek te zijn. Aan de top be vond zich een kleine opening, waardoor de munten, die de grootte hebben van een zilve ren rijksdaalder, in de pot zijn gestopt. Zonder het gat groter tc maken, was het onmogelijk de geldstukken er uit te halen. De heer Wammers was zó door deze buit getroffen.dat bij geen nacht rustig zou slapen als öjj de „schat" ergens in zijn wo ning zou bewaren. Daarom heeft hij het merendeel van de munten op een slechts aan hem bekend zijnde plek begraven, in afwachting van een tijding hoeveel die geldstukken waard zijn. Op de munten is geen geldswaarde aangegeven, doch wel de jaartallen, zodat men kan zien, wanneer ze geslagen zijn. Er rijn er bij. die uit 1694, 1697, 1738 enz. dateren. Alle munten dragen een ridderfiguur cn het wapen van de provincie Zeeland met aan de an dere zjjde een beeltenis van de Ne derlandse leeuw, die zeven pijlen omklemt als symbool van de Zeven Provinciën Op de plaats, waar de heer Wam mers de aardenpot met zün inhoud Zn gijn huiskamer is de gelukki- zitten om de munten nauwkeurig te bezien en te tellen van hoevele hij de bezitter is geworden. (Eigen foto) Dc* heer Wammers is in zijn knol lentuin nu. hij in zijn in aanleg zijnde moestuin de aarden pot met de zonder twijfel kostbare inhoud heeft gevonden. (Eigen foto heeft aangetroffen, heeft een oud schuurtje gestaan, dat twee jaar ge leden door brand is verwoest. Een soortgelijk voorval heeft deze vee houder enkele jaren geleden mee gemaakt, toen hij op een andere plaats van zijn erf een pot met negenhonderd koperen munten vond, dre evenwel niets waard bleken te zijnDaar heeft een oude boer derij gestaan, die ru»m twintig jaar terug eveneens door brand teniet is gegaan. Het ziet er naar uit, dat de heer Wammers een aardige duit in de schoot is geworpen, welke hü op zijn beurt dan weer in een spaarpot kan deponeren. Wij raden hem echter aan die niet tc begra ven, want dan blijft men aan. de gang. Toen heeft hy een vork gegrepen en de vrouw dodelijke steken in de hals toegebracht. In zijn verwarring heeft hij het geld, dat in huis was (enkele honderden guldens van de huuropbrengst) niet kunnen vinden. Hij heeft ongeveer tien minuten in de woning vertoefd en is toen zonder iets mee te nemen weer naar buiten gegaan. Reeds in de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie H. aange houden op grond van reeds toen ge rezen vermoedens. Het bleek dat een vingerafdruk, die op de deur van de woning werd gevonden, van H. af komstig was. De justitie beschikte over vingerafdrukken van H„ aan gezien deze reeds eerder met de po litie in aanraking was geweest. Aanvankelijk heeft H. geprobeerd de schuld af te wentelen op een in Voorschoten woonachtige zwager en een. in Leiden wonende vriend. Deze twee werden toen ook door de politie aangehouden, doch het bewijsmate riaal tegen H. werd zo sterk dat hij uiteindelijk tot 'n bekentenis kwam. De andere twee verdachten blijven nog in hechtenis tot de politie de be wijsvoering voltooid heeft. De moor denaar staat in Leiderdorp en om geving ongunstig bekend. Vanmiddag is de begrafenis varr het stoffelijk overschot van de we duwe Zwanenburg. NAPELS. Een smokkelaarsboot, die met een grote snelheid voor de kust van Napels voer om Dinsdag voor daglicht een halve ton gesmok kelde Amerikaanse cigaretten aan. land te brengen, heeft het machine geweervuur van een vaartuig van de Italiaanse kustwacht getrotseerd en getracht het vaartuig te rammen en tot zinken te brengen. De boot van de kustwacht werd buiten werking gesteld, maar een van de kustwachters wist het wegvarende smokkelaarsvaartuig in brand te sóhieten. ïn der haast gealarmeerde verbouwde motor-torpedoboten pik ten twee smokkelaars van respectie velijk 31 en 26 jaar op, die trachten naar land te zwemmen. Naar een der de wordt nog gezocht. Naar men aan neemt, is de aan boord aangetroffen halve ton cigaretten, die een waarde van 30.000 gulden vertegenwoordigt, afkomstig van Tanger. (Van een onzer verslaggevers) DRIEBERGEN De 8Ö-jarige mu sicus-in-ruste. de heer J. A. From melt, verdient het licht van de schijnwerper, aangezien hij een mars heeft gecomponeerd, welke de titel „Onze Prins" draagt en ter ge legenheid van de verjaardag van verjaardag van Prins Bernhard aan Z.K.H. is opgedragen. Thans heeft de heer Frommelt bericht ontvangen, dat de Prins zijn mars heeft aan vaard. Naar di vitale musicus ons mede deelde, heeft het in zijn bedoeling gelegen vóór de jongste wereldoor log een mars aan koningin Wilhel- tnina op te dragen, doch door de oorlogsjaren is dat plan gedwars boomd. Gebruikmakend van enkele thema's van die mars heeft hij een compositie voor de Prins gemaakt, teneinde daarmede te laten uitkomen hoezeer hij Z.K.H. vereert. De heer Frommelt is geen onbe kende daar hij in vroeger jaren talrij ke zangverenigingen en fanfarecorp sen in de omtrek heeft gedirigeerd. Nu hij geen muzieklessen meer geeft, heeft hü tijd gevonden om te com poneren. J. FROMMELT ..kent geen rust..*. Tandarts Aanvang nieuwe clubs SECRETARESSE Corresp.-Stcnotyplst(e) Talen-Stenotyplst(e) TYPEN Blind en Kftythmlscïi STENO Ned. en vreemde Talen BOEKHOUDEN Opl. Practijkcxamen Middenstands- Opleiding; TALEN Grammatical Beginners Hand.corr. en Conversatie Gevorderden Inschrijving dage?. VOOP BETER ONDERW9S SINGEL 73 TEL, 66847 SCHIEDAM 38 SCHOVEN 3<WMR.cRVARiM& Gevraagd voor spoedige indiensttreding hehwaatn Aanmelden van 9—17.30 uur: N.V. SONCO, Overschieseweg 80 v.m. Overschie. Tarief tot en met 15 woorden t 0.0* Elke vijf wourden meer t U.2Ü Te koop aangeb. 6 persoonstent te koop. Bill, prijs. Donderd, na 6 uur. W. Frankeiandsestr. 17, S'dam. Gegalvaniseerde emmers, tei len, wasketels, ruime sorte ring, bij Bokhorst, Groene- laan 36 en Hoogstraat 34. Heeft u een wekker nodig? H. A. Dieterich heeft alle bekende merken. Junghans, Kienzle, Smiths, enz., reeds vanaf 5.75. Horlogemaker, Goudsmid, Pr. Kam. On nes laan 98. Direct van de fabriek, nu een gothische slaapkamer, be staande uit 3-deurs garde- robekast. toogledikant. 2 nachtkastjes tafel en 2 stoe len voor f 355.— vVilsun Grote Visserijstraat 70—101 midden in de straat, vet bes te te bereiken met lijn 8, halte Wattierstraat. Te koop bromfiets merk Berini. N. Koorevaar, Singel 138", hofje. Hardboard - Hardboard. Zo juist ontvangen grote partij hardboard in alle maten, te gen de laagste prijzen. Grote keuze zacbtboard, triplex, multiplex, eiken en beuken hout, ronde stokken enz. Frans van Thienen, Broers- veld 123. Tel. 69799, Te huur aangeb. Feestzaal „Eureka" heeft deze maand nog enkele data vrij. Zonder enige verplich ting. Willem Brouwerstr. hoek Hoofdstraat. Fotografie Voor pasfoto's naar K van Vuuren. Hoogstraat 106. CeL 66720 .In spoedgeval desge wenst In 1 uuj (daar. Ontwikkelen en afdrukken van rolfilms binnen een dag. Drogisterij en Fotahandel Willebrand. Rotterdamsedijk 405a. tel 67848. Diversen Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265.' tfiL. 68021, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1