D Bloembollenglas uit Leerdam, nieuw bestek uit Zeist Nieuw loodsengebouw bij Petroleumhavens KOERIERSTERS Liever trainer bij Ma Braun dan op reis Nu mee naar Cricketters van Hermes winnen in Engeland Geruchten over nieuwe loon ronde nog niet bevestigd Sparta, te listig voor Hermes, wint met 3-0 Wrak wordt gesloopt Onderzoekingen met groot model van Waterweg Woonhuis $eptember Cocky Gastelaars jeugdkampioene 100 in. Turijn? Huurkoopgoederen weer verkocht Burgerlijke Stand AGENDA SVV terug uit Duitsland Agrarische jeugd in Gelderland houdt grote landdag Lage totalen door grote regenval THEO VAN REYN overleden Veerpont slaat om in India: 30 doden Twee biologen naar Nieuw-Guinea NOVITEITEN OP DE NAJAARSBEURS Wonderspeelgoedtrein koppelt zichzelf, toverstokje leidt Speciaal lokaal bij radarpost voor behandeling van tankers 5FF bijna zeker van Zilveren Kruik Baanhoekbrug krijgt grote overspanning Rijkswaterstaat nam „Spanker" in beslag Jongeman, die meisje in duinen doodde, niet toerekenbaar Opdracht van gemeente en Rijkswaterstaat aan Waterloopkundig Laboratorium Rechtbank deed uitspraak SCHIEDAM a. EERSTE EN TWEEDE MOLENAARS b. EXPEDITIEPERSONEEL c. MONTEURS talen «oensdag 11 Augustus 1954 Een zestienjarig Schiedams -meis je is jeugdkampioene van Neder- la nd geworden op de J 00 meter vrije slag. Nationaal geheel onbekend heeft zij de zwemwereld verbaasd door 2ic/i in de laatste meters langs de favorieten Japie van Alphen en Mary detKok te vechten. Cocky Gaste laars heet ze en naar aanleiding van haar prestatie heeft de KNZB haar uitgenodigd voor de ploeg, die naar de Europese ztuemkampiQensciiflP- pen in Turijn wordt afgevaardigd. Ze is niet zo maar tot dit resul taat gekomen. NeeCocfcy meet wut ze wil. Toen ze twee maanden ge leden mocht kiezen tussen een va- cantie-reis en trainen bij mevrouw Braun koos ze zonder aarzelen het laatste. Elke dag oefende het Schie damse meisje en na afloop vond mevrouw Braun, dat Cocky goed was vooruitgegaan; hoe goed heeft ze bij de kampioenschappen bewe zen. Maar ze is niet alleen een pri ma zwemster. Naar Turijn? ja, ais ik van de rector mag zegt se, want Cocfcy Gastelaars zit op het Schiedams Gymnasium en zij en haar ouders vinden, dat studie op het eerste plan behoort te staanTe recht' Uiteraard had Cocky al heel wat gezwommen, voordat ze bij me vrouw Braun kwam. Toen ze acht jaar was behaalde ze haar eerste diploma en reeds sedert haar dei'- tiende jaar doet ze mee aan wed- strdijen. Ze was al die tiid lid van de zwemclub SZC ze is het trou wens nog en momenteel speelt zü ook waterpolo in het kampi oenszevental van de Schiedamse Zwemclub. Maar of ik er mee door ga weet ik niet zegt de Gymnasiaste, - mevrouw Braun.. Ja. mevrouw Braun 1 Zo'n twee maanden geleden kreeg ze Cockv op bezoek ze stoorde me net in mijn Echtpaar leefde van kwalijke practijken Van Februari af heeft het echt paar C. M. van G, geleefd van de- verkoop van goederen die het op af betaling had gekocht. Textiel, een radio en drie fietsen werden aange schaft. Het bedrag liep op tot f 2000 maar de termijnen werden nooit voldaan. Dat veroorzaakte de arg waan van de winkeliers. De grond werd het echtpaar te heet onder de voeten, en met twee fietsen die nog niet verkocht waren, trapte het naar Nunspeet. Ze startten daar met de zelfde practijken. Hier ging de vlie ger niet op. Man en vrouw werden gearresteerd. Het echtpaar, dat zich ook nog aan flessentrekkerij schul dig heeft gemaakt, is aan de Schie damse politie overgegeven. Geboren: Jan, z'.v. J. Rietveld en N. Maas; Jacobus, z.v. J. Zagwijn en M. G. E. Schreuder, Hendrik, z.v- G, J. van de Pol en H.G. Boek- lage, Yvonne, d.v. A. Brand en G, van Rijswijk, Willem, z.v. W. v. d. Stelt en E. M. Ph.van Dam, Albert J„ z.v. A. J. Mulder en J. E. Wiide- boer, Hermanns W,, z.v. W. van 'der Horst en L v. d. Knaap, levcnl. kind van E. Bergsma en J. van Egmond, Overleden: G. P. Gr oeneweg en, 67 jr. middagdutje, zegt de bekende train- ster nu. Cocky wilde oefenen, oefenen onder haar leiding. Dat kon; een maand lang werkten zwemster en tramster, de beenslag van het Schiedamse meisje werd beter en beter, haar uithoudingsvermogen ging met stukken vooruit en vlak voor de kampioenschappen, toen ging Cocky wel heel best. Ze is nu jeugdkampioene, het zat er in zegt de chef van het Schiedamse Sportfondsenbad, de haai* Garnaat, die Cocky nu wei zo'n beetje kent. Een aardig sportief meisje, dat zo verstandig is haar werk altijd de eerste plaats te ge ven. Tweemaal per week komt ze 'swinters trainen, maar dan wordt er ook gewerkt. Cocky Gastelaars wordt er verle gen van. Met een sierlijke duik gaat ze het water weer in cn zwemt weg met de glijdende slag. die haar jeugdkampioene van Nederland maakte en die haar in de toekomst wellicht internationale successen zal brengen. Maar veranderen zal het haar niet; een sympathiek meisje, dat weet wat ze wi] en sport ver dwazing, dat wil ze zeker nietl COCKY GASTELAARS niet op reis, maar trainen Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst; Van Wes tendorp, Singel 83. Bellen b|j ongeval: G.G. en G.O. Tuiniaan 60. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal' en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 930 tot 4.30 uui en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdag) van tot 8.30 uur Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uui. iedere avond (bebalvt Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur - Zondags gesloten. Bioscopen: Monopol e: 2, 7 en 9 uur: „Op stand in Mexico". Passage: 2 en 8 uur; „Kampioen op sokken." Maandagavond keerde het le elf tal van SW terug na een prachtige en succesvolle reis door West-Duits- land. Na enkele dagen op aange name wijze te hebben getourd, wer den de SVV-ers verleden week Woensdag op hartelijke wijze ont vangen door het Bestuur van „Ger man ia" in Wiesbaden. Des avonds volgde de wedstrijd tegen deze club. De rust ging in met een. 01 voor sprong. Na de rust speelde de rood groenen een dermate sublieme par tij voetbal dat de eindstand 16 in het voordeel van SVV werd. De plaatselijke bladen roemden het goede spel van S-V.V. en vergeleek deze ploeg met een sterk elftal uit de Deutsche Oberliga. Op Donderdag werd ouder leiding van de Germanïa-bestuurders de stad en omgeving bezichtigd. Frankfort a.d. Main was het vol gende doel van deze reis. De be groeting was allerhartelijkst en SVV heeft ook hier enige gezellige dagen doorgebracht bij de Spielver. „Griesheim". Zondag werd de wed strijd Griesheim—-SVV gespeeld. Met de rust had SW reeds een Ö--4 voorsprong. Na de rust nam SVV het wat kalmer op en kon Gries heim 2 tegenpunten .scoren. Maan dag werd de terugreis aanvaard van deze uitermate prettige vacanüe- trip. ARNHEM De Chr. Boerinnen en Plattelandsvrouwen en Meisjes Bond en de Chr. Jonge Boeren- en Tuinders Bond houden hun jaarlijk se provinciale landdag op Dinsdag, 24 Augustus te Warasveld, De land dag begint des morgens om tien uur en duurt tot 's avonds omstreeks tien uur. Na het openingswoord van de voorzitter der C. J. B. T. B. de heer E. J. Markerink ie Neede zal me vrouw di- F. T, Diemer-Lindeboom spreken over „Het gezin in de stroom". De heer. J. Aantjes uit Heemstede spreekt vervolgens over: „Een streepje voor". De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door een fanfarecorps. Voor het eerst zullen op deze land dag ook enkele wedstrijden worden gehouden, terwijl zullen worden op gevoerd een spel uit het verzet <De stormbal hangt uit) en een open luchtspel uit de middeleeuwen (De prins-student) Op Donderdag 5 Augustus" bracht het Hermes DVS team een bezoek aan Canterbury (stad van de bekende Aarts Bisschop)waar ter gelegenheid van de cricket-week een 3-daagse wedstrijd gespeeld werd tussen Kent en Middlesex, Dit was een benfit-wedstrtfa voor Leslie Compton, die te vens jarenlang als spil van Arsenal heeft gefungeerd. HEEMSTEDE Maandagmiddag ïs> op de algemene begraafplaats in stilte het stoffelijk overschot van de dezer dagen te Haarlem overleden beeldhouwer Theo van Reyn ter aar de besteld. Van ÏÏeyn vierde op 25 Mei v«*n dit jaar zijn zeventigste verjaardag. Hij kreeg zijn opleiding aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam en verwierf daar met zijn „Kain, door de pijl van Lamech gedood" de Prix de Rome. Geruime tijd was Van Reyn se cretaris van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers, NEW DELHI Dertig personen zijn verdronken tengevolge van het omslaan van een pont over de rivier de Narbada in Zuid-Indore. in India. De pont sloeg om na tegen een tem pel te zijn gevaren, welke onder water staat De rivier is nJ. buiten haar oevers getreden. 31 personen zouden zijn gered. LEIDEN Dr L, D. Brongersma, onderdirecteur van- en dr L. B. Holthuis, conservator aan het Rijks museum van Natuurlijke Historie te Leiden, zullen binnenkort naar Nieuw-Gumea vertrekken om daar gedurende een half jaar zoölogische onderzoekingen te verrichten. Zij zijn daartoe in staat gesteld door een ruime subsidie van de Ned. Org. voor Zuiver Wetenschap pelijk Onderzoek, terwijl bovendien de Kon. Manne en het gouverne ment van Nieuw-Guinea alle moge lijke medewerking hebben toege zegd. In de sector Binryjnlniis-arcfcitec- tuur is op de komende Na jaars- beurs deze sierlijke schemerlamp annex plantenstandaard te zien. In het zachte licht van de hoogst moderne kapjes, krijgen de bla deren van de plant een exotisch aanzien. DEN HAAG De geruchten over een nieuwe loonronde zijn Dinsdae weer toegenomen door de medede lingen van een ochtendblad, dat zelfs wist te melden dat in de bui tenwacht over 3 pet. en over andere percentages loonsverhoging wordt gesproken. De gesprekken in de buitenwacht zijn in de regei minder belangwek kend dan de feiten en een voor naam feit in de besprekingen over een eventuele loonsverhoging dat geen enkel percentage door de onderhandelende organisaties tot dit moment is genoemd. Dit laatste is ook bijzonder lo gisch aangezien de looneommissie van de Sociaal Economische Raad reeds bezig is uit te zoeken in hoe verre er aanleiding is voor een nieuwe loonronde. Indien men dan ook nu weer hoort spreken over een datum van in September m verband met een eventuele loonronde de wenselijkheid daarvan is op dit "Wanneer een cricketter in een Engels profelfial een bepaalde staat van dienst heeft, dan stelt zijn club een wedstrijd voor hem vast, waar van een goed deel van de recette aan die speler ter hand gesteld wordt, terwijl tevens collecten wor den gehouden te zijne bate. Zo kon het enige tijd geleden gebeuren dat Dennis Compton (de broer van Leslie) by zo'n benefit-wedstrijd het lieve bedrag van 125.000.belas ting vrij in zijn zak kon steken, het geen enigszins een beeld geeft wat cricket in Engeland betekent. Zaterdag 7 Augustus speelde Her mes DVS te Heme Bay tegen Henre Bay Centrals C.C. waar het elftal voor de wedstrijd werd toegesproken door de burgemeester van deze stad de* heer W. P. Barry J.P. Hij heette het gezelschap van harte welkom en vond het 'n voorrecht cricketters te mogen ontvangen uit een land dat met het zijne zij aan zij gevochten had in de laatste wereldoorlog. Hij roemde de Hollandse voortvarend heid i.v.m. de Zuiderzeewerken en gewaagde van het feit dat de gra ven der Engelsen die bij Arnhem sneuvelden, zo keurig en piëteitvol door de Hollanders worden verzorgd. De burgemeester was dankbaar dat hij deze gelegenheid kon aangrijpen om te verklaren dat het Engelse volk dit op zeer hoge prijs stelt Hermes DVS won de wedstrijd en scoorde 124 runs. C. Sïagter 26; B. Hoek 21: H. v. Meurs 20 en A. Scheepmaker 12. Heme Bay Centrals CC. 72 runs. Bowlingeijfers: H. v. Meurs 5-19; Bosman 4-34; B. Hoek 0-5 en T. Hille 0-5. Op Zondag 8 Augustus werd we derom gewonnen en ditmaal van Tilmanstone Colliery te Eythorne, Hermes scoorde 94 runs waarvan H. v. Eek 43, T. Stalje 12 en W. Bos man 11 runs scoorden, Tilmanstone C.: 59 runs. Bowlingeijfers W. Bos man 6-23, H. v. Meurs 5-27, De lage totalen waren een gevolg van de door regenval bijna onbespeelbare pitch. Binnen afzienbare tijd zal aan de kop van de Eerste Petro leumhaven een nieuw loodsengebouw worden in gebruik ge nomen. Speciaal voor de loodsen die de grote tankers bestemd voor de installaties te Pernis behandelen, is het gebouw hier neergezet, als verlengstuk van de radarpost die op deze plaats toch moest worden gebouwd. De tankerioodsen krijgen Het nieuwe loodsengebouw wordt eigenlijk een verkleinde copie van het nieuwe gebouw dat onlangs op de Oostelijke kop van de Merwe- haven in gebruik is genorfien. Het gebouw aan de Eerste Petroleum haven is nagenoeg klaar, het wach ten is nog slechts op de aflevering van enkele apparaten. Het is de be doeling het gebouw „geruisloos" in gebruik te nemen. ENSCHEDE De gemeenteraad heeft Maandagavond besloten aan de beeldhouwer, prof. L. O. Wen ckebach (Noordwijkerhout). opdracht te geven een beeldhouwwerk te vervaardigen. Het is bestemd voor de hal van het gemeentehuis en zal een vrouwenfiguur voorstellen, die de samenwerking symboliseert tus sen overheid en burgerij. Sparta i# er niet In geslaagd het resultaat, dat S.V.V. tegen Hermes behaalde, te overtreffen, Het heeft overigens weinig gescheeld; de Rotter dammers brachten het tien minuten voor tijd tot een voorsprong van 3—0 en bij deze stand schopte Tony van Ede een goede kans de grond »n. Het is nu wel zeer waarschijnlijk, dat de Zilveren Kruik in Schiedam blijft Hermes heeft niet be$t gespeeld tegen de Spartanen. Achter ging het nog wel, maar In de voorhoede was Koek van der Tuin de enige, die er Iets van maakte. B|j de Spartanen ging het heel wat beter. Vooral Bosselaan en Benningshof waren gevaarlijk. En de Rotterdamse achterhoede was, zonder Terlouw, toch nog altijd te sterk voor de Schiedamse aanval. Het was niet doelmatig, het spel van Hermes. "Vooral in het begin bleek dat; de gastheren waren toen iets meer in de aanval dan Sparta, maar het waren verwarde storm lopen, er scheen geen krijgsplan te zijn. Bij de bezoekers was dat plan er wel. Toen de combinaties gingen pakken, werd het ook gelijk oppassen voor doelman Van Diest. Uitstekend gesteund door Osterholt weerde hij een groot deel der aan vallen af. Tweemaal scheen, hii gesla gen, maar Oerlemans en Bosselaar maten toen het doel enkele meters te ruim. De voorhoede van Sparta werd er wat mismoedig onder; Zuidgeest, linkshalf, zou dan ook voor het eerste doelpunt zorgen. Snel rukte bij op en het beheerste schot was Van Diest te moeilijk. Na rust kwamen de Spartanen pas op volle toeren. Bosselaar, Bennings- hof en Van Ede ontwierpen keer op keer een prachtig patroon van de meest slimme passes. Van Diest kreeg het nu extra zwaar. Tweemaal kwam er een. venijnig schot van Bennings- hof, maar tweemaal was ook de Her mes-keeper op tyd in de hoek van het doel. Benningshof scheen het als een erezaak op te nemen. Driemaal is scheepsrecht moet hij gedacht hebben en inderdaad, tegen die derde kogel was geen kruit gewassen. Sparta ging door dit tweede doel punt kennelijk aan de Kruik denken. Het vlotte nu opperbest en heel Her mes kwam zo'nmeetje in paniekstem ming. De Rotterdammers, verliefd op, hun fraaie combinaties, profiteerden" daar niet voldoende van. Zij gingen met scoringskansen om alsof er geen werk voor was gedaan. Doelpunten kwamen er echter niet en pas toen Van Diest «yi Osterholt zich wegens blessures geen ernstige gelukkig hadden laten vervangen kon Ben ningshof voor de derde goal zorgen. En dat bracht de nodige spanning. De gehavende achterhoede van Her mes zorgde er in dit deel yan de wedstrijd voor, dat de stand niet ver der opliep. De invallers Sprong en Barendrecht maakten het de voor hoede van Sparta wel zo moeilijk, dat het bij één kans bleef. En die ene kans bracht van Ede met een elegant gebaar om zeep. De spoorbrug by Baanhoek te Sliedrecht zal binnen afzienbare tijd worden verbouwd. Het is namelijk gebleken, dat de hulppijler die in 1940 in de brug werd aangebracht grote zand-aanslibbing in de Mcr- wede veroorzaakt, omdat dit voor de scheepvaart een aanzienlijke belem mering betekent zal men de hulp pijler slopen, De beide bruggedeel- ten, die op deze pijler rusten zullen door één grote overspanning worden vervangen. Men hoopt in het voor jaar van 1955 met de werkzaamheden gereed te zijn. het gebouw de beschikking over een groot bord, waarop zij steeds een juist overzicht hebben van de situa tie in de Petroleumhavens. De in specteur-generaal van de Scheep vaart, de heer J. Metz. heeft gisteren bij de behandeling voor de Raad voor de Scheepvaart va» een aan varing tussen de tanker Olympic Storm en enkele lichters voor de ingang van de Tweede Petroleum haven, zijn blijdschap uitgesproken over deze nieuw» verbeteringen. En de havenmeester van Rotterdam, de beer J. van Leeuwen, zegt: „Dit is nieuwbouw, een wereldhaven waar dig." Voor de speciale loodsen die de tankschepen behandelen zal het klaar komen van het gebouw een groot gemak bij hun werk zijn, maar dat is nief alles, want de meesten van deze speciale loodsen wonen in Vlaardingen, aan de overkant van de petroleumterreinen. Voor hen is dit nieuwe gebouw dus heel wat dichter bij huis dan het andere lood- senkantoor aan dc Merwehaven. In het nieuwe gebouw aan de kop van de Eerste Petroleumhaven komt niet alleen de loodsdienst, ook een afdeling van de havendienst zal er haar intrek nemen. moment door ds SER niet (of nog niet) vastgesteld moet men de juistheid daarvan ernstig in twijfel trekken. Om te beginnen lesten nog maar luttele weken tot de eerste September. Ten tweede bevindt zich op dit ogenblik de voorzitter van de looneommissie prof. dr. Tinber gen voor een aantal dagen in het buitenland. Ten derde is net hoogst onwaarschijnlijk dat een advies van de SËR, dat, volgens de geruchten door het ochtendblad verspreid, op 27 Augustus gereed zou zijn, per 1 September reeds de lange weg zou hebben afgelegd die tot een loon ronde leidt. Het enige, wat men op dit ogenblik slechts kan zeggen en daarin is de toestand sinds enige weken ongewijzigd gebleven is: dat er-een gesprek gaande is over een nieuwe loonronde. Dat er daar naast nog wordt gepraat over een nieuwe loonvorming is iets dat men bovendien niet mag vergelen, al zou deze kwestie los kunnen blij ven van een eventuele loonsverho ging. j ROTTERDAM Rijkswaterstaat heeft gistermorgen de Wrakkenwet van toepassing verklaard op het wrak van het ss. „Spanker" in Hoek van Holland. Dit betekent, dat het rijk thans het recht heeft te be slissen wat er met het schip zal ge beuren. Het zal ten spoedigste wor den gesloopt. De -eigenaars van de „Spanker" hadden vanmorgen nog geen beslis sing over het wrak genomen. Aange zien de „Spanker" schade aan de pier eigendom van Rijkswater staat kan veroorzaken en boven dien gevaar voor de scheepvaart op zou kunnen leveren, was een snelle beslissing noodzakelijk. Daarom paste men de Wrakkenwet toe, waarmee de staat het recht op het schip kreeg. Rijkswaterstaat zal zo spoedig mo gelijk de sloop uitbesteden. De reke ning zal worden gepresenteerd aan de rederij van het schip. ALKMAAR De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 28-jarige W. J. Th. H. uit Am sterdam, die ongeveer een jaar gele den de 22-jarige Mirjam Tinge in de Duinen by Cnstricum doodschoot. Op grond van psychiatrische rappor ten werd H. als niet toerekenbaar beschouwd. Hij werd ontslagen van rechtsvervolging en ter beschikking van de regering gesteld. Hij zal in een gesticht worden verpleegd. Een groot model van een deel van de Rotterdamse Waterweg zal wor. tien opgesteld in het bultenlabora- torium in de Noordoostpolder dicht bü Vollenhove. De wetenschappelij ke en technische staven van het Waterloopkundig Laboratorium paan daar onderzoekingen doen met dit model, onder andere om uit te vinden wat de meest gunstige vorm zal zijn voor de mond van de (nieu we) Derde Petroleumhaven in het Rotlekplan. Rijkswaterstaat bleek evenals de gemeente Rotterdam geïnteresseerd te zijn in modelproeven, met name ter verbetering van de Waterweg bij Maassluis. Daarom heeft men een gezamenlijk programma opge steld. Voorts zijn er nog andere in stanties die belangstelling hebben en voor wie ook onderzoekingen zul Ion worden gedaan. Het gemeen- scnappulyk programma dat alle ge ïnteresseerden dug laten uitvoeren door Waterloopkundig Laboratori um, heeft betrekking op de richting en de snelheid van de stroom in verband met de voor de scheep vaart te stellen eisen en met vraag stukken als verzilting en aanslib bing. Het model van het stuk Water weg wordt zo groot, dat het onmo- lijk is het op te stellen in het Wa terloopkundig Laboratorium te Delft. Daarom is het Laboratorium in dc Noord-Ooslpolder nu aange wezen. (Van een onzer verslaggevers) De komende Najaarsbeurs, die van 7 tot 17 September ongetwij feld weer veel bezoekers naar Utrecht zal trekken, heeft voor al die belangstellenden enige aardige nieuwtjes In petto. Doen wij een greep uit de bonte verscheidenheid dan is daat om te beginnen het nieuwe tafelbestek, dat de Gerofafcrieken uit Zeist aan bieden. Zowel in Zilmeta als in Zilvium is een nieuw couvertmodel verschenen, dat in het bijzonder voor jongeren wordt aanbevolen. Het model heeft eenvoudige, maar smaakvolle lijnen, die geheel in overeenstemming zijn met de mo derne vormgevingsprincipes. Het- mes bijvoorbeeld heeft een lang heft en een kort lemmet. Op huis houdelijk gebied trekt voorts de „Airwick Master" de aandacht, een toestel ter verspreiding van de be kende geuren-verdrijvende vloeistof. De glasfabriek Leerdam komt met een nieuw bloembollenglas. dat zich volkomen onderscheidt van de gla zen die tot nu toe aan de markt kwamen. Het nieuwe glas, dat een brede bodem heeft waardoor het stevig staat, is aan de binnenzijde van ribbels voorzien. Daardoor blijft het water helder, zodat de wortelvorming van de bloembol goed te zien is. Het glas wordt ge leverd in een speciale groeidoos, waarin de bol moet blijven staan, totdat het eerste groene puntje door het gat boven in de doos groeit. Dan pas mag de bol in daglicht worden gebracht, waarna zü bin nen enkele weken zal gaan bloeien. De dames zullen verder geïn teresseerd zijn in een broekje voor baby. dat aan de buitenkant van stof, maar aan de binnenkant van plastic is. „Regïna" is de naam van een nieuw soort plastic, dat speci aal gebruikt wordt om er dames tassen van te vervaardigen. Komen wij op het specifieke ter-' rem van de heren, dan moeten wij eerst een babbeltje maken over het onderwerp „roken". Nog steeds blijken allerlei fabrikanten bezorgd te zijn over de verwoestende in vloed van nicotine. Liefst drie ver schillende sigarettenpijpjes worden daarom aangeboden, die alle het voordeel hebben de nicotine tegen te houden, terwijl het roken „smaakvol" blijft. De „Kuza-asbak", uitgevoerd in fraa; porcelein, heeft een compleet „wonder' in zich ver borgen. In het midden van de bak staat namelijk een stift in eèn hou der, die automatisch ontvlamt als men hem er uit haalt. Het lijkt ons inderdaad een handige aansteker. In de sector „droogscheerappa raten" komt een Zwitserse firma met een instrument, dat onafhan kelijk van eleetriciteit te gebrui ken is, omdat het op een veerwerk loopt. „Tritonshawls" kunnen voort aan niet meer pluizen, daar zij ge weven worden op een nylon on dergrond. Een wijzerplaat, die elk ogenblik „verschiet" en dan een ander siermotief te zien geeft, ken- merkt het nieuwe Zwitserse „Cock tail-horloge". Dit polshorloge heeft bovendien een doorzichtige cijfer- rode puntjes in plaats van wijzers. Het wordt in een heren- zowel als daxhesformaat geleverd. Wie van moderne techniek houdt moet eens gaan kijken op dc Blau- pun kt-afdeling, waar een radio toestel wordt gedemonstreerd met 3-D-diepteklank. Door een speciale opstelling van drie luidsprekers in één toestel, heeft men naar de fa brikant zegt, een effect bereikt waardoor men zich bij het luiste ren In de concertzaal waant. Bij het televisie-apparaat van hetzelfde merk is nu een kastje verkrijg baar dat het mogelijk maakt beeld en geluid op enig meters afstand te regelen. Voor de .jeugd tenslotte komen op de Najaarsbeurs „Wisdomtan- denborstels" met .een fluitje in het handvat. Zij maken het poetsen blijkbaar tot een piepend genoegen. Met de beschrijving van een „won- der-speelgoedtrein" willen wij dit overzicht van noviteiten besluiten. Deze trein bestaat uit houten wa gons, met wieltjes op aluminium asjes. Zij koppelen zichzelf zodra de wagons elkaar op enige centi meters afstand naderen, door mid del van schijfmagneetjes. Een „to verstokje", dat er uitziet als een hamertje, bevat eveneens een sterk magneetje. Daarmee kan de kleine Zijn trein leiden in elke gewenste richting. De 57-jarige penningmeester van een reisvereniging uil Schiedam J. L. P. is door de Rotterdamse recht bank veroordeeld tot zeven maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan drie voorwaar- deli*& met drie jaar proeftijd. Do eis tegen hem luidde negen maan den met -ftrek waarvan drie voor waardelijk met twee jaar proeftijd. De 27-jarige stucadoor J. G. ter H. tegen wie twee jaar met aftrek was geeist is veroordeeld tot 12 maanaen waarvan twee voorwaai- delijk met drie jaar proeftijd. Hy had elf inbraken bekend. De 22-jarige schippersknecht M. O. uit Lisse werd wegens diefstal con form de eis tot een jaar jeugdge vangenis veroordeeld. Eveneens conform de eis werden veroordeeld de 31»jarige havenar beider C. v. d. W., de 29-jarige koopman D. van L. en de 46-jarige F. A. K, (zonder beroep). Zij kre gen elk een jaar met aftrek. De mannen hadden met een vierde ge poogd huiden te stelen aan de Maashaven. Elf maanden met aftrek waarvan dfïe 'voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar krijgt de 45-jari ge buffetjuffrouw J. S. wegens op lichting van een handelaar voor een bedag van f4300. Tegen haarwas geëtst acht maanden met aftrek. voorwaardelijke ter beschikkingstel- ling met drie jaar proeftijd en toe- rand en uurwerkkast en bewegende richt van de reclassering. „DE HOLLANDSE FELMOtEN" N.V. Vlaardingen vraagt voox* spoedige indiensttreding: Aanmelden: Westhavenkade 116, Vlaardingen. Te koop een vrij gemoderni seerd Leeg te aanvaarden. Te bezichtigen Donderdag tussen 78 u: Villastraat Schiedam. Aanvang nieuwe clubs SECRETARESSE TYPEN Blind en RhythmJscb STENO Ned. en vreemde Talen BOEKHOUDEN Opl. Practijk examen Middenstands- Opleiding Grammatica) Beginners Hand.corr. en Conversatie ^Gevorderden Inschrijving Hagel. VOOR BETEROMOEflWüS SINGEL 72 TEL. «88*7 SCHIEDAM Te koop cangeb. Pracht collectie poppen en poppenwagens bij het voor deligste adres :n Schiedam dus.Bokhorst, Hoogstraat 34 en Groenelaan 36. In goede staat zijnde kook kachel te koop, nikkelen muts, ronde en platte pijp 15.Huysmansstr. 38 b. Hardboard - Hardboard. Zo juist ontvangen grote partij hardboard in alle maten, te gen de laagste prijzen. Grote keuze zaehtboard, triplex, multiplex, eiken en beuken hout, ronde stokken enz. Frans van Thïenen, Broers- veid 123. Tei. 69799. Personeel qevr. Gevraagd nette jongen, 14-17 jaar, in koper en plaatwer kerij. P. Kriek en Zonen, Hoofdstraat 159, Schiedam. Te huur aongeb Prima ko^thnis aangeboden, liefst gewoon werkman, Tel. 6615(1. T» huur ge-raagd "j Lerares zoekt tegen 1 Sept. in Schiedam ruime zonnige, gestoff. zit-slaapkamer met stookgel., str. water en gebr. van keuken. C. E. Bientjes, Kenaupark 6 flat G, Haar lem. Fotografie Ontwikkelen en afdrukken van rolfilms binnen een dag. Drogisterij en Fotohande! Willebrand, Rotterdarnsediik 405a, tel. 67848, Voor pasfoto's naar K. vaa Vuuren, Hoogstraat 106, teL 66720 Id spoedgeval desge wenst In I uur klaar Verloren Uitverkoop: 6 mooie eiken slaapkamers, geh. compleet, waarde 475.nu voor S 398p. st. Wilson, Grote Visserijstraat 97101, midden in de straat. Verloren op 11 Aug. St. Ja- cobsgasthuis, J. v. Avennestr. een gehoorapparaat, merk Aurius. Gaarne aanmeldin gen bij de directrice St. Ja- cobsgasthuis. Diversen Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen, Rot«- terdémsedijk 265, tel. 68021, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1