£ejyacovot Libefle Franse E.D.G.- drama nadert snel zijn ontknoping VIRGINIA oed fotograferen Mendès France komt nu met een eigen voorstel Familie ging op dé vüist bij liuweUjksvoltrekking Vechtlustige Ambonees ging een koopman in groenten te lijf Koning HAAKON heeft groot gevoel voor humor Vriendschap Kok liad ziekelijke lust fantaseren om te L C Bussumse bokser op de vlucht voor vrouwen .Slank wordeib? Dcnderdag 12 Augustus 1954 Eervol ontslag voor officier v. Justitie te Alkmaar EEN HAAG, Bij K.B. is aan mr J C. V. Meischke op zijn verzoek, met ingang van I October a.s- eervol ontslag verleend uit zijn ambt van officier van Justitie bij de arrondis sementsrechtbank te Alkmaar, Zoals men weet is de officier van Ju stitie te Amsterdam, mr- F. Hollander bij K.B. overgeplaatst naar Alkmaar met Ingang van 1 October 19S4. Dreigende staking in atoomfabriek in VS PADUCAH, De 930 arbeiders van de Amerikaanse atoomfabriek te Paducah (Kentucky) hebben met grote meerderheid besloten vandaag het werk neer te leggen. Men vreest, dat de 3,500 arbeiders van de atoom fabriek te Oak Ridge dit voorbeeld zullen volgen, als de onderhandelin gen over een nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst niet spoedig suc ces hebben. (Advertentie LM.) mannen die „gezien (Van onze correspondent) PARIJS. Wij naderen de ontknoping van het drama der Europese De fensie-gemeenschap. Gisteren is de eerste kabinetszitting gehouden, waar Mendès-France is overgegaan tot het confronteren van de meningen in zijn regering. De nieuwe methoden die Mendès-France toepast hebben meegebracht, dat er veel minder uitlekt dan vroeger. Niettemin zijn een paar hoofdzaken toch wel bekend geworden. In de eerste plaats bleek, dat de verschillen tussen vóór- en tegenstanders geringer waren, dan in de polemieken dikwijls naar buiten was getreden, Aan de andere kant bleek ook, dat het aantal tegenstanders van de EDG in het kabinet groter was dan men had verwacht. richting van een stelling ten gunste der E D.G. Wat de voorstellen van Mendès- France precies zullen inhouden, kan natuurlijk nog niet ge2egd worden. Generaal De Gaulle is naar Parijs gekomen om de druk op de Gaullis tische ministers te vergroten. Men weet. dat hij op de meest verbeten wijze tegenstander is van de E.D.G. en generaal Koenig. die de aanvoer der is van de anti-E.D,G.-groep in het kabinet, heeft reeds meegedeeld, dat hij in geen geval aanblijft als het kabinet met iets komt, dat op de E.D.G. lijkt. Dat is echter niet de mening van alle Gaullistische ministers, beweert men. Sommigen schijnen al te wan kelen, hetgeen tot gevolg heeft, dat, zoals een parlementslid het uitdruk te, de Gaullistische fractie elke ochtend zyn ministers driemaal Iaat zweren, dat ze af zullen treden, als de E.D.G. in het kabinet zou worden aangenomen. Mendès-France heeft besloten vandaag zijn eigen voorstellen aan het kabmet voor tc leggen. Aange zien hij de laatste dagen in het bij zonder met minister Bourges-Mau- noury heeft geconfereerd mag men wel aannemen, dat hij persoonlijk voorstander is van. de een of andere formule, die zeer dicht bij dc E.D.G. staat. Dat is trouwens de opvatting, die reeds enige dagen in de omge ving van Mendès-France circuleert en die reeds tot gevolg heeft gehad, dat m Parijs zelf een aantal kringen, onder andere van het economische leven, bezig is zich te bewegen in de zijn, prefereren RIEM Wat een verschil: haar dat mooi en soepel zit of die nare „geplakte" haren. Laat Uxo haar wel verzorgd zun - gebruik Brylcreem, de volmaakte hairdresslng. Met Brylcreem nooit overdadige vettigheid t de oliën zijn goemuJgeerd. De heilzame bestanddelen verkwikken de hoofdhuid, bestrijden roosvorming, maken droog haar weer vitaal. voor mooi, gezond haar County Laboratories t-td-, Sionmore, England - Jacq. Mot N.V., Amsterdam Ma schold - zoon viel flauw bruidje huilde AMSTERDAM. Dc huwelijks voltrekking tussen een 20-jarige Amsterdamse jongen en zijn zeven tien-jarig meisje verliep Dinsdag morgen anders dan men van een trouwpartij mag verwachten. Tus sen de aanwezige belangstellenden, aangevuurd door de (gescheiden) moeder van de bruidegom, ontstond zo'n daverende ruzie, dat de plech tigheid in een ommezien tot een vechtpartij ontaardde en de politie tenslotte de groep dames en heren al dan niet re wond naar het bureau Singel overbracht. De ouders van de jongeman wa ren zeventien jaar geleden ge scheiden en hertrouwd, De ontmoe ting tussen de twee echtparen m de trouwzaal was allerminst plezie rig, want bij het zien van haaT eerste man, wiens tweede vrouw haar weinig aanstaat, begon de moeder van de bruidegom haar hart ongezouten te luchten. Mama wond zich zo op, dat ze het kort en goed ook vertikte om haar toe stemming tot het huwelijk te ge ven. De ambtenaar, die het conflict met pijnlijke verbazing zag groeien verzocht het gezelschap even in een zijkamer te gaan opdat hij het huwelijk van twee andere paren zou kunnen voltrekken. Daarmee had hij de zaak niet be ter gemaakt. In het andere vertrek vond het kijvende groepje d« ruimte om enkele krachtige woor den met daden aan te vullen, waar. bij de (eerste) vader van de brui degom een tas met fototoestel wild rondzwaaide en onbedoeld zijn eerste vrouw een klap tegen het hoofd gaf. Bloedend en. overstuur klampte zij zich vast aan haar zoon, die worstelde om los te komen maar toen door zijn stiefvader werd beet gepakt. Terwijl de jongeman door alle emoties plotseling flauwviel kwam de politie binnen, die met behulp van twee portiers de tie rende troep netjes in de oorspronke lijke partijen scheidde. In een blousie. dat zij van een stadhuiswerkster mocht lenen om dat haar eigen bloes vol bloed zat kon de moeder naar het Binnen gasthuis om zich te laten verbin den. De rest verdween naar het bureau, waar men elkaar de Schuld gaf van alles. De bruid huilde tranen met tui ten omdat haar huwelijk met was doorgegaan Negen Nederlanders bij' auto-ongeval in Duitsland gewond MUNCHEN. Negen Nederlan ders, inzittenden van een Volks wagen-autobusje. zun, naar thans wordt meegedeeld, Dinsdag gewond op de autoweg tussen Munchen en. Augsburg, toen hun voertuig door onbekende oorzaak van de weg raaK- te. Enigen hunner zun zwaar gewond Het busje is ernstig beschadigd. De chauffeur was een r.k. geestelijke. De gewonden zijn opgenomen m het ziekenhuis te Friedberg bij Augs burg, Zij zijn daar Woensdag door de Nederlandse consul uit München bezocht. De namen rijn niet bekend gemaakt. Vermiste Alpinisten op Mont Blane gevonden CHAMONIX. Reddingsploegen lebben Woensdag twee leden van een groep van vyf Franse bergbeklhü> mers, die sinds Zondag op de Mont Blanc werd vermist, levend terugge vonden. De overige drie waren dood gevroren. De lijken van twee van hen zijn geborgen. Het aantal slachtoffers in het ge bied van Mont Blanc, van het afge lopen weekeinde is hiermee tot vijf gestegen. Een persoon wordt nog ver mist. Woensdagochtend vroeg wierp een vliegtuig een pakje met penicilline uit voor een Spaanse bergbeklimmer, die met longontsteking in een hut op 4000 meter hOGgte ligt. (Advertentie I.M. eurenfeto's Volui33*'*® ^art-vit t°lo s raafea b=!"'TOrt hs: Hw» O'ncohr- ,j aWli t®teCK handelaar maken HUIZEN. Een woordenwisse ling tussen een Ambonees en de Huizer groente- en fruithandelaar, heer R. Bor, heeft gisteren geleid tot onrust en enige vechtpartijen in de onmiddellijke omgeving van het kamp Almere. De heer B. verkoopt op gezette tijden zijn groente en fruit aan Ambonese vrouwen uit dit kamp. Ditmaal bemoeide een Ambonees zich met deze verkoop, waarbij zes of zeven vrouwen be trokken waren, „Je bent veel te duur," oordeelde de Ambonees. Waarop de heer B. antwoordde, dat hij toch 2ijn per centage winst moest hebben zoals iedere detaillist. ,,Je mag hier niet meer komen," Advertentie M.) medium NAvy cut CIGARETTES Waaghals duikt met vliegtuigje onder Theemsbrug door LONDEN. Een jonge Ameri kaanse waaghals, wiens naam nog niet bekend is, heeft de Londe- naars Woensdag rillingen bezorgd door onder de London Bridge door te vliegen met een eenpersoons sportvliegtuigje. Volgens ooggetuigen vloog de Amerikaan eerst over de Tower Bridge. Hij vloog hierbij vlak ever de autobaan en onder de voetgan gersbrug door. De afstand tussen het vliegtuig en de nog op de brug rijdende auto's bedroeg nauwelijks acht meter. Onder de London Bridge had de piloot slechts een kleine tien meter ruimte, daar het juist hoog water was. De Amerikaan heeft de gemeente verordeningen overtreden, daar het verboden is onder de bruggeo van de Theems door te vlieger» IN Noorwegen worden vele anecdotes over Koning Haakon verteld. De meeste hebben betrekking op zijn haast spreekwoordelijke rechtschapenheid en plichtsbetrachting. Maar de Koning heeft ook gevoel voor humor. Toen kroonprins Olav nog een kleine jon gen was, was hij eens met zijn vader en moeder op bezoek in Londen. Tydens een galaconcert trad een zangeres op wier talent haar vlijt niet evenaarde. In een korte pauze vroeg de jonge prins fluisterend: „Is het waar, vader, dat zij ook in gevangenissen zmgt voor de gevangenen?" „Ja mijn jongen," antwoordde Koning Haakon, „en denk daaraan als je ooit in de ver ding mocht komen iets verkeerds te doen". Over Noorse vorst vele anecdotes in omloop Een 13-jang vriendinne tje van de Koning mocht hem fotograferen. Het luk te met. „Je bent te tang", zei ze vertwijfeld. „Ik kan je niet helemaal op de plaat krijgen". „Wel", zei de koning, „neem me dan maar in twee porties". BIJ de bruiloft van de kroonprins wist een van de kranten vóór ieder ander wie er wel en wie er niet zouden komen. Zelfs vóór het op het pa leis bekend was. Toen de hofredacteur weer eensom nieuws op 't paleis kwam, liet de nogal verstoorde koning hem bij zich ko men. Toch nog vriendelijk vroeg hij de verbouwe reerde krantenman: „Zoudt u misschien eens aan uw krant willen vragen of ik toestemming kan krijgen 1 om de hertog van York J N diezelfde tijd was uit te nodigen?" een Noors eskader op bezoek in Kopenhagen. Een Toen Koning Haakon van de Noorse officieren, nop als prins Carl van De- Sverre X maakte kennts nemarken jong zeeofficier met een Deense collega was, deelde men hem mee van wie hij de naam niet dat hü tot kapitein beuor- goed verstond, maar met derd zou kunnen worden, wie hij het zo goed kon maar hij sloeg dit aanbod vinden, dat zij elkaar al bescheiden af; hfj wilde eerst de ook voor anderen noodzakelijke zeemanser varing opdoen. Dit strook te met de wens van zijn vader en grootvader. Toen een collega hem enige tijd later vroeg waarom _hy toch zo lang tweede luite nant bleef, antwoordde hij glimlachend: „Gebrek aan tnvloedrijke relaties", spoedig tutoyeerden. Tot zijn schrik hoorde hij Ia- ter, dat die jonge Deen prins Carl was, kleinzoon van de Konmg van Dene marken. schoonzoon van de Koning van Engeland. Toen prins Carl Koning van Noorwegen was ge worden, inspecteerde hij eens het schip waarop die zelfde Sverre dienst deed. Deze stond nogal bedrem meld te kijken en wist met goed hoe hij zich houden moest. Maar de Koning nep vrolijk uit: „Nee maar, kijk eens aan. daar heb je waarachtig Sverre ook." De Koning bezocht een glastentoonstelhng. De ijverige en enthousiaste rondleider merkte op, dat het voor de mensen tmj- wel onmogelijk geweest moest zgii behoorlijk, te leven vóór de uitvinding van het glas. „Ja", zei de Koning aller Noren met zijn vriendelijkste glim lach, „men kan zich ge woon niet voorstellen dot ze zo maar uit de jles ge dronken zouden hebben." April 1940. De Koning had zijn kwartier op geslagen in Vaagaa. De Dovre-hoogvlakte, de eni ge ontsnappingsmogelijk heid naar het Noorden, was door verspreide Duit se parachutisten bezet. De vijand hoopte echter, dat de Koning naar Romsdal zou trekken waar hij hem gemakkelijker gevangen zou kunnen nemen. ..Nee", zei de Koning, „ik wil niet iiiiiHiiirBii;ii!ituiiu[iMiiiii(i!(ir.u:uuj(i;(iurij|yiiii:iijriirjni;ii!:itittiJU,'ii;iHh!]iiji4i,?]iiJE!Li riep de Ambonees en hij pakte, vol gens de verklaringen van de heer B., deze by de arm om de groente handelaar mee te nemen naar de kampbeheerder. Toen de handelaar zich daartegen verzette, kreeg hij een klap in het gezicht. Op dat mo ment passeerde de heer De Bruin uit Bussum, die de Ambonees ver weet een oudere man de heer B, is 50 jaar te slaan. De Ambonees keerde zich tegen de Bussumse fietser, die zijn nieuw rijwiel liet vallen en een vechtpar tij met de Ambonees begon. Zo te zien beheerste de man uit Bussum de bokskunst; hij was ook aanmer kelijk jonger dan de Huizer groente en fruithandelaar en de Ambonees dolf het onderspit. De vrouwen uit het kamp bleven daarbij echter niet lijdelijk toezien. Luid schreeuwend wilden zij hun kampgenoot ontzet ten, terwyl inmiddels ook enkele mannelijke Ambonezen toeschoten. gevangen genomen en ge dwongen worden dingen te doen, die ik voor mijn volk met zal kunnen ver antwoorden. Dan wil ik liever proberen over Dovre te gaan met het risico doodgeschoten te worden". En hij deed het. De Noren wisten dat het risico groot was. Zij hebben dit nooit vergeten. Nederland blijft in Transportcommissie GENÈVE. Nederland is door de Economische en Sociale Raad der Verenigde Naties voor een termijn van drie jaar herkozen tot lid van de Commissie van Transport en Ver bindingen. Haar taak is de Economische en Sociale Raad, een dey hoofdorganen van de V-N. te adviseren omtrent alle vraagstukken op het gebied van transport en internationale verbin dingen. De oorspronkelijke Nederlandse zittingstermijn zou zijn afgelopen per 31 December van dit jaar. Paleis van Pantsjeri Lama ingestort KALIMPONG. Het paleis van de Tibetaanse religieuze leider, de Pantsjen Lama, te Sjïgatse is inge stort. Bijna 200 mensen werden on der de ruïnes bedolven. Het paleis stond aan de rivier de Namtsjoeng en was door het hoge water ondermijnd. Geheel Sjigatse staat thans blank. Er is ook een ka zerne ingestort. Naar gemeld zou den hierbij meer dan 500 soldaten zijn bedolven. Denemarken verwacht slechte oogsten KOPENHAGEN. Benemarken vreest, dat zijn oogsten dit jaar slechter zullen zijn dan vele iaren het geval is geweest, als gevolg van de aanhoudende regens van de laat ste tyd, die in het begin van de zo mer werden voorafgegaan door een droogte periode van 6 weken. Het graan is aan het rijpen, maar kan met worden geoogst, doordat de ak kers doornat zijn. Wanneer er nset nog een goede periode van droog en warm weer komt, zal de oogst zowel wat de kwaliteit als wat de omvang betreft aanzienlijk minder zyn dan die van het vorige jaar. De Bussumer maakte zich daarop schielijk uit de voeten, door achter op de bromfiets bij een toevallig passerend iemand ie springen. Een vrouw gooide hun. nog de weeg schaal van de groente en fruitwa- gen achterna. Daarna heeft de be wuste Ambonees zich nogmaals tot de groentehandelaar gewend, die zich, zoals hij verklaart, ondanks alles is blijven beheersen. Nadat men nog enkele gewichten, van zijn wagen had weggegooid, is de heer B. naar huis gereden. Hij heeft nog gezien, dat de nieuwe fiets van de Bussumer die hem te hulp schoot, moedwillig is vernield. De Huizer politie, die de zaak in onderzoek heeft, zegt eerst Maan dag of Dinsdag een definitief oor deel over het gebeuren uit te kun nen spreken, omdat Maandag een officiële Ambonezen-deskundige van vacantie terugkeert, aan wie de politie zal verzoeken de Ambonezen te verhoren. Dievegge droeg Colt onder haar oksel AMSTERDAM Een Amsterdam» mer herkende Dinsdag op het Munt plein een vrouw tegen wie hij een aanklacht wegens diefstal had inge diend. Een agent bracht haar op naar het bureau Singel, waar bleek, dat zij ondei haar oksel een kleine automatische Colt droeg. De patro nen voor de revolver droeg zij in haar handtasje. Ook werd deze 40-jarige vrouw gezocht voor diefstal van 45 van een man bij wie zij een nacht bad doorgebracht. In het Zuiden des lands zoekt men haar wegens fles sentrekkerij. Dc redacteur van het grote Ameri kaanse weekblad „The New Yor ker" neemt tn zijn rubriek „The talk of the town", een merkwaardig geschriftje onder de Zotipe. Het is afkomstig van een firma, die er een bedrijf van maakt, in op dracht van vele duizenden particu lieren, regelmatig ver jaarskaarten, kaarten met goede wensen, en kaar ten met uitingen van vriendschap te verzenden. In Europa houden we dergelijke gevoelszaken «op i« eigen- hand, maar in Amerika kan men blijkbaar, voor een paar centen, ook van déze zorg worden verlost. De onderneming nu, heeft een be redeneerd statistiek je over haar ac tiviteit uitgegeven, waaruit blijkt, dat in 1953 meer dan drie en een half milliard van deze kaarten wer den verzonden! Het leeuwendeel bestond uit uitingen van vriend schap. „Het geld, in 1953 besteed aan vriendschap", zegt het boekje, „zou voldoende zijn geweest om een slag schip te kopen". En als de kaarten niet waren verzonden, doch op el kaar gestapeld, zou berekent de auteur van de statistiek zó'n hoge toren zijn ontstaan „dat zelfs de Russen geen geleid projectiel kunnen uitvinden, tn staat om zulk een hoogte te bereiken". Blijkbaar is hier ergens iets niet in orde", voegt de redacteur van „The New Yorker" aan deze curi euze statistiek toe. En hij geeft de volgende gepeperde commentaar: „Misschien moeten we voortaan ge woon al die vriendschapskaarten op elkaar stapelen, in plafits van ze te versturen, dan beschermen we one blijkbaar tegen onvriendelijke pro jectielen. Of misschien sturen we uiel kaarten aan de verkeerde men sen, Waarom maakt de een of ande re ondernemende kaarten-firma geen lijst van onze „vijanden"? Er moeten er milliarden zijn. En voor hén zou een vrtendschaps-kaart ten minste een echte verrassing wezen. Het geld, besteed aan deze kaarten, zou óók genoeg syn voor een slag- sckip, maar als ze hun werk deden, zou dat slagschip tenminste nooit hoeven te vuren". KRONKEL Vier jaar oud drama opgelost door vondst van schrootvisser (Van onze correspondent) AMSTERDAM Be toevallige vondst van. een. paar auto-onderde len door een visser naar oud ijzer opgehaald uit de ringvaart recht tegenover de Fokkerfabrieken bij Schiphol, was gistermiddag het be gin van de ontknoping van een. dra ma, dat zich ongeveer vier jaar ge leden moet hebben afgespeeld. De rijkspolitie te water uit Aalsmeer haalde gedeelten, van het stoffelijk overschot van een man op. Het be treft hier vermoedelijk de ongeveer vijftigjarige boekhouder J. B. uit Furmerend, die vier jaar geleden spoorloos verdween, nadat er bij de firma in Aalsmeer, waar hy werk te, een vrij groot bedrag was ver dwenen, Vermoedelijk wilde de in dertijd spoorloos verdwenen boek houder met een verduisterd bedrag vluchten, maar kreeg hij bij da ringvaart een ongeluk. Dreggen le verde indertijd geen resultaten op. De heer B. liet een. vrouw en twee kinderen achter. (Advertentie IM.) Goedgelovige dame makte al haar spaarduitjes kwijt (Van onze correspondent) ZWOLLE. Een 44-jarige kok uit Apeldoorn, N. J. G. S.( hoorde giste ren voor de Zwolse rechtbank ander half jaar met aftrek en ter beschik king stelling tegen zich eisen, omdat hy een juffrouw uit Hai derwjjh al haar spaarcentjes had afgetroggeld. Het ging om een bedrag van bijna S 300!).De kok kwam telkens met nieuwe verhalen, om de juffrouw tot afgifte van haar spaarduitjes te be wegen. Eerst had hij verteld, dat hij mes sen moest kopen voor een Zwols restaurant, waar hij voorgaf te wer ken. Later kon hy een sigarenwinkel beginnen. Vervolgens was hij ge dwongen. zich los te kopen, omdat er goederen bij hem in beslag waren genomen. Toen was hy zogenaamd ziek geworden en kon hij de dure injecties niet betalen. Weer later be weerde hij, op reis te moeten naar Leipzig, waar een betrekking op hem lag te wat-Men. Tenslotte kwam hy met een verhaal over de trainer van de renner Coppi, die een oog zou moeten missen, een bedrag van anderhalve ton was uitgeloofd voor degene, die iemand kon opscharrelen, die een hoornvlies ter beschikking wilde stellen. Welnu, hij, S„ kon daarvoor zorgen, maar hy had eerst een bedragje nodig om de eerste onkosten te dekken, die er immers later dubbel en dwars uit zouden komen. lijk. dat de juffrouw al die verhalen had geslikt. Het bleek, dat S. vroeger al eens veroordeeld was. Ook was hij eens wegens vermeende krankzinnig heid ter beschikking gesteld, maar bij nader onderzoek bleek sprake te zijn van dezelfde ziekelijke xantasie- lust als hij nu tegenover de juf frouw uit Harderwijk ten toon had gespreid. Uitspraak over veertien Montgomery chef Europees Leger? (Van onze Farijse redactie) PARIJS. Volgens doorgaans voortreffelijk ingelichte kringen in Parys zou het dc bedoeling zijn veldmaarschalk Montgomery tot „opperbevelhebber" van de EDG ta benoemen dit ingeval dus van de gehoopte ratificatie van het de fensieverdrag door Frankrijk en Italië. Men wyst er daarbij op dat Montgomery's commando slechts zeer gedeeltelijk van militaire aard. zou zijn. Omdat de troepen van de EDG-landen toch strategisch on der commando van het Atlantische Pact zouden komen» zou veldmaar schalk Montgomery een voorname lijk op militair-politiek gebied over koepelende en representatieve func tie hebben-, zijn taak zou in grote lynen vergeleken kunnen worden met die van een soort minister van Oorlog. De wenselijkheid om voor dit werk een man uit een niet» EDG-Jand te hebben, is al eerder tydens diverse bijeenkomsten van regeringsvertegenwoordigers der zes De officier noemde het ongeloof- onder woorden gebracht.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2