iuiMING Nationaal concours liippique eindigde als modderballet C D KOERIERSTERS SCHIEDAMS NIEUWS Heeft IJ iets verloren Ruiters trotseerden de regen en de modder Bramencultuur breidt zich uit in Nederland Kinderen metselen zelf een speelvijver Een beetje meer zon en wat minder regen aub DEMOS organiseert sportdag Doorgereden na aanrijding AGENDA Ondanks de regen: In Vierhouten een goede stemming Burgerlijke Stand Zomerkamp van Pro Juventute Glazenwasser viel van 7 meier hoogte Klein-fruitteelt speciaal afgestemd- op het gezinsbedrijf Rol linoleum op het hoofd Jongste bediende om het leven gekomen Ongevallen Lichtmatroos viel in ruim „Omschakeling" wint aan populariteit Grote parade moest worden afgelast 't KAMPEERDERSLEVEN SCHIEDAM BEKWAAM BANKETBAKKER 2 Vrijdag 13 Augustus 1954 Aanstaande Zondag opent de S.S.V. DEMOS het voetbalseizoen met een sportdag tegen tie Vlaar- dingse V.V. Hollandiaan. Niet slechts de eerste, maai' ook de la gere elftallen zullen tegen elkaar in het veld komen. De club, die de meeste overwinningen behaalt, gaat met de prijs strijken. De eer ste wedstrijd begint om 930 uur, het laatste fluitsignaal zal 5 uur n.m. worden gegeven. Een onbekende fietser heeft gis teravond om ongeveer zeven uur wielrijdster A. A. van der L., kan toorbediende te Rotterdam, omver gereden. Bij het kruispunt van de B.K.-Laan en de Bosboomlaan pas seerde de onbekende mej. v. d. L. en ging daarna onmiddellijk rechts af de Bosboomlaan in. Hij raakte het voorwiel van de fiets van mej. v. d. L-, deze sloeg onderuit. Ze klaagde over pijn in de rug cn werd door de GG en GD naar het Berg wegziekenhuis te Rotterdam ge bracht. waar zij is opgenomen. De wielrijder is, voordat de politic aan wezig was. doorgereden. Hij wordt verzocht zich alsnog te melden. Oecumenische bidstond voor „Evanson" Met medewerking van de verschil lende Prot. Chr. kerken hier ter stede zal op Zaterdag 14 Augustus a.s.. de vooravond van de aanvang van de Assemblee van de Wereld raad van Kerken te Evanston (V.S.), in de Lutherse Kerk alhier een oecu menische bidstond gehouden, worden voor het welslagen van deze con ferentie. Namens alle deelnemende kerken berust de leiding bij dr L. J. Cazemier. Ned. Herv. predikant. De bidstond vangt om a uur des avonds aan en zal ongeveer een half uur duren. - Martinit Zaterdag tegen HBSS Door de zeer slechte weersomstan digheden is de wedstrijd Martinit- HËSS uitgesteld. Hij zal nu op Za terdagmiddag 14 Augustus om 4 uur gespeeld worden. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst: Van Wes tendorp, Singel S3. Bellen bü ongeval: G.G. en G.D., Tuirjiaan 80. Tel, 19290. Leeszalen; Gem. Openbare Leeszaal en Bibllo- tbeek, Lange Haven, geopend Iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. B.K, Leeszaal en -Bibliotheek, Dam, geopend Iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 UUT. Zondags gesloten. Bioscopen; Monopole; 2, 7 en 9 uur: De Prins-Piraat, Passage; 2 en 8 uur:Pas op Val niet. (Advertentie IMJ Dtt is onze laatste aanbieding ki deze opruiming. Voor ons de laatste gelegen beid om onze te grote voorraden op te ruimen, voor U de laatste dag dat U vitrage kunt kopen voor een prijs, „die nooit herhaald Itan worden"! Juist omdat dit de laatste dag is willen wij niet aarzelen met een partij marquisette van 100% getwijnde katoenen garens, die wij normaal ver kopen voor 79 cent, maar die U nu kunt kopen voor nog geen twee kwartjes per meter. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze bijzondere aanbieding mar quisette, 80 cm breed, per mater voor WINKELCENTRUM BINNENWEG, TH. 28110 Het derde, tevens het laatste kamp met Vijftig deelnemers(sters) heeft het met het weer niet zo best getrof fen. Veel zon hebben zij nog niet gehad en daarom zingen zij nog wei eens: regen wind kan ons niet sche len--. Nou bang voor de regen zijn zc niet want de leiding moet ver schillende keren waarschuwen tij dens de regen de tenten in te gaan. Tussen verschillende buien door is een aardig programma afgewerkt. Enkele wandelingen naar de zand verstuiving, wandelingen in de om geving van het kamp. Dinsdagmor gen was er haast een paniek in het kamp. De keukendienst kwam ver tellen dat er een blik met snoep was gestolen. De kampleider trommelde al zijn kampgenoten bij elkaar, 'n afspraak werd gemaakt het blik en de dieven op te sporen. Na een prachtige spoorzoektocht werden de boosdoeners gevonden, in het kamp werden zij aan de vlagge- mast gebonden en veroordeeld. "Het was een angstig avontuur en men was wat opgelucht dat eigen jongens voor de „lol" de diefstal in elkaar hadden gezet. Woensdag was er een bonte-avond en gisteren het traditionele kamp vuur. In het kamp is een prachtige stemming, het weer heeft geen in vloed. Ook deze groep heeft een vreugdevolle week gehad, Wanneer wij Vrijdagavond tussen 7 en half 8 uur voor het clubhuis arriveren dan hopen wij dat de ouders en alle an dere kampeerders voor ontvangst aanwezig zullen zijn. De Clubhuisletding heelt het Zomerweek afgesloten met ruim 160 jongens en meisjes een week levens vreugde te schenken waaraan ze hopelijk lange tijd zullen terugden ken. Tc bevragen aan het Hoofdbureau van Pol tie te Schiedam tussen 012.30 uur en uur; Zwarte portemonnaie met inhoud. Te bevragen bij de vinders: Pakje, inh. kleding, v. Ochten, Boer- havelaan 100a.; colbertjasje. Waalwok v. Doorn, Overschiesestraat 106; regenjas, Daalmeijer, Oude Dijk 186a; paar bruine kinderschoenen, F. v. Koon, Den Bommel sestraat 26; nylonblouse, M. Heulhoven, Viaardingerduk 161b; grijs sokje. S. Broklmg. Korte Kerkstraat kerkboek, A. Wamawa. CeJsiusstraat 32b; 2 contactsleuteltjes, F. Mak, Gas- straat 37; gevlamde vulpen, Schllper- oord. Van Swmdenstraat 80; souvenir mondharmonica, H. Gommel, Zuidland- sestraat 13; wit beursje inh. rozenkrans, G. Petterson, Manastraat 113a; autostep, L. de Bruljn, West Polderstraat 13a; ro de autoped, D. Winters, Laan 12; auto ped met massieve bandjes, J. Koppen hagen, Leliestraat 8; kinderkopje, We ber, St. Liduinastraat 37; kinderschepje M. de Wit, Kubenspleln 23b; kano, gioen-wit. Wattman, Fulttonstraat 3a; plastic zadeldekje. j. d. Griend, Kerklaan 10; wit lederen, portemonnaie met inhoud, K. Vagevuur, Buys Bal lotsingel 31b; blauwe portemonnaie Inh, zegela. G. v. Zij!» "W. Frankelandsestraat 248; re?u Ned. Spoorwegen Z, No, 4:237, Ingelsc, Nieuwe Haven 135: armbandje, Kalkhoven, Rijnstraat 27; muntbiljet. L. Eey«'ijk, Lange Haven 128a; armbandje, H. de Wilt, Zalmstraat 28; zilveren da- mesbroche, Coetsje, Rotterdamse dijk 41, grensflat; armbandje, v. Gerven, Tho mas A Kempisstraat 1, De rutier W. C. van Dam van de Batavieren te Resteren maak te als B. ruiter de snelste tijd. In 50,4 sec. draafde Sunlight het drassige parcours over, helaas niet foutloos. Voor de vierde hinder nis vond het paard geen steun om af te zetten. GEHUWD: H. C. M. Hoeters, 35 jr en G. M, Bosman 33 jr; A. Breddels 23 31' en A. Surrucco 18 jr; M. v. 4. Most 28 jr en S. Geerlnk 21 jr; H. L. van Lohuizen 25 jaaren en H. M. Offers 2G jaar; J. van Sehie 30 jaar en A. L.. W. Meinster 21 jaar: P. v. d. Meer 20 jaar en M. S. C. Schikhof 17 jaar: F. H. J. Matthijssen 26 iaat en J. Th. L. de Leede 26 jaar; J. J. C. Landsbergen 23 jaar en C. M- v. d. Nieuwen dijk 25 jr. GEBOREN: Gerardina C. M. dochter van J. M. van Aken en M. C. Th, Ver- beke; Anthomus M. zoon van J. Hoef man en J. M. Beek; Ronald zoor» van H. Wessel en A, A. van Vieringen; Ary C. zoon van J. va» Oort en W, S. de Vries. ONDERTROUWD; L. Clausing 23 jr on C. Th. j\ï. Klapdoor 22 jaar; C. A, M. Gemke 52 jaar en M. J. E, Thomp son 43 jaar; 3. C. Goedhart 25 jaar en J. Berenter 24 jaar; C. v. d. Graaf 42 jaar en M. Slavenburg 38 jaar; P. A. Gustafsson 39 jaar on J. M. Klmge 40 jaar; K- d. Hoek 58 jaar en H. A. M. Hellemons 48 jaar; P. v. d. Hoek 26 jr en M. A. Meydam 24 jaar; M. C. Kerk- laan 24 jaar en C. M. Maas 28 jaar; P. Kraak 28 jaar en H. de Lange 29 jr; j. J. Putters 28 jaar en W. den Ouden 27 jaar: G. G. Smit 37 jaar en M. C, van Dijk 35 jaar; J. W. Tinkhof 33 jr cn M, van Eijk 38 jaar: P. H. Trouw borst 25 jaar en M, Flux 25 jaar; P. J. ten Thmjnte 28 jaar en. H. P. Ver hoeven 23 jaar; J. H. Vink 23 jaar en D. de Zeeuw 21 jaar; J. van Walsum 26 jaar en J. W. Sevneyn 24 jaar; W. Wishaw 35 jaar en N. J. C, Goedhart 29 jaar: A Wolthuis 22 jaar en M. M. Gouka 17 jaar, Dg Vereniging ..Pro Juventute" houdt de 3e week van Augustus haar jaarlijkse -zomerkamp. 30 jongens kamperen op een boerderij te Rhc- nen. Dc hoofdleiding is in handen van ds J. D. Srrüds. Voor deze kam pen komen kinderen in aanmerking, die niet in dc gelegenheid zijn een deel van. hun vacantie buitenshuis door le brengen. Geslaagd G. H. M. Maagdenberg uil Schiedam slaagde te Rotterdam bij de examens nijverheidsonderwijs voor N.O.-akte N XI. De 39-jarige glazenwasser P- J. van der Zalm uil de Twecbosstraat is gistermiddag in dc Walraven- straat toen hij de ramen van een tweede etage zeemde, uitgegleden en van een hoogte van zeven meter gevallen. Hü kwam met zijn rug op de trottoirband waardoor hij hevige pijn kreeg, De G. G. P. bracht hem naar het Zuiderziekenbuis. (Van een onzer verslaggevers) GELDERMALSEN De bramenteelt, die in de Verenigde Staten van Amerika een belangrijke plaats inneemt, is voor ons land ook geen onbekende meer. Dit is vooral te danken aan ir. A. W. van de Plasscbe, die in 1931 een reis naar Amerika maakte om de teelt van bramen nader onder de loupe te nemen, en na zyn terugkeer deze teelt in ons land heeft beproefd. Niet zonder resultaat. Momenteel beslaat de bramencultuur in Ne derland zo'n vijftig hectare. De omgeving van KapelieBieze- linge in Zeeland staat hierbij nog aan de spits met een twintig hectare, maar het bramen-areaal in de Bommelerwaard breidt zich in de laatste jaren gestaag uit en ook in de Gelderse Vallei en in de Betuwe zijn hier en daar al percelen met bramen be plant. De cultuur verkeert nog in een stadium van ontwikke ling, maar zij is voor uitbreiding vatbaar. ROTTERDAM De 16-jarige jongste bedien de G. G. Nickel, gewoond heb bende aan de Schieweg, is gis teren om het leven gekomen, doordat hij in een magazyn aan de Schiekade een rol linoleum van 160 kg op het hoofd kreeg- De jongen had de zwar«! rol in een rij in het magazijn gezet. De rol stond niet goed en de bediende trachtte door met de hand te wrik ken hem toch op zyn plaats te krij gen. Plotseling begon de rol te kantelen, de jongen struikelde en kreeg het zware geval op zyn hoofd. Met een schedelbaslsbreuk moest hij naar het Coolsingelziekenhuis worden vervoerd waar hij vannacht is overleden. De 56-jarige broodbezorger S. Bachstein uit de Hondsdijkstraat is gistermiddag ernstig gewond op de Spangensékade waar hij ir.et zijn frets door een bestelauto aangere den werd. Bij de val op straat liep hij een hoofdwond op, In het Berg wegziekenhuis is hij ter verpleging opgenomen. De politie verzoekt ge tuigen. zich te melden aan het post huis Marconiplein. Gisteravond is de 45-jarige M- G. Nederhand-Uitermacht uit de mr Arendstraat met haar bromfiets op de Parkkade geslipt. Ze werd met een hersenschudding naar het Zui derziekenhuis vervoerd. De 24-jarige Noorse matroos B. Jansen tut Oslo is gisteravond op een terrein aan de 2e Katen- drechtshaven gestruikeld en met het gezicht op een rati gevallen. Hij liep een hersenschudding en hoofd wonden op en is in het Havenzie kenhuis opgenomen. Een slippende personenauto heeft gistermiddag in de Jonker Fransstraat de 15-jarlge monteur A. H. Heemsbergen uit de le Res. Boe zemstraat aangereden. De wielrijder viel en liep kneuzingen aan het rechterbeen en de rechterheup op, zodat hij naar het Bergwegzieken huis vervoerd moest worden. Op de Noordsingel is gister middag de 70-jarige M, Hofstede- Mangel uit d, Wiekstraat bij het oversteken tegen een bestelauto ge lopen. Zy viel op straat cn kreeg een hoofdwond, In het Bergwegzie kenhuis is zij ter verpleging opge nomen. Op de Schiedamsevest is van morgen de 29-jarige verpleger bij de GGD J. Zuurland uit de Balken- straat, met zijn fiets tegen een vrachtauto gereden. Zijn collega's brachten hem in bewusteloze toe stand en met een hoofdwond naar het Coolsingelzïekenhuis. - In dc Overijsselsestraat waar zij woont, is gistermiddag de 37-ja- rige M. Shekcr-Romijn gevallen doordat haar hond plotseling aan dc riem begon te rukken. De GGD vervoerde haar met ecu gebroken linkerpols naar het Zuiderzieken huis. De negen tienjarige Duitse licht matroos H, G. Meyer uit Wedel tn Ilolstein maakte gisteren tijdens het gereedmaken van de ruimen aan boord van het binnenkomende „Sapeie Palm" een val van vijf meter in het onderruim. De jongen kreeg een bekkenbreuk en een gebroken sleutelbeen. Hij werd in het. Havenziekenhuis op genomen. Het valt niet te ontkennen, dat onze tuinbouw met zyn export enig terrein heeft verloren en dit verlies werd het meest gevoeld door de kleine tuin ders. De mensen, die op een zeer klein stukje grond (1 tot IV2 ha.) van alles wat verbouwden en hard moesten ploeteren om het hoofd bo ven water te houden. Voor deze men sen speciaal heeft de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst nieuwe wegen ge zocht en gevonden. Wegen, die lei den naar het zogenaamde kteln-fruit; de aardbei, de framboos, dc bes en de braam. In het begin stonden de mees te kleine tuinders nog wat sceptisch tegenover de teelt van klein-fruit, maar daar het geploeter in de suiker bieten, de tarwe, de aardappelen en de groenten (alles op de ene hectare) Mik niet zoveel verdiensten oplever de, waagde#.! ch zo af en toe eens een tuinder aan de omschakeling. De man nen van de Voorlichtingsdienst ston den hen met raad en daad ter zijde en langzamerhand groeide het aantal klein-fruittelers. De klein-fruitteelt is geknipt voor de kleine, zogenaamde gezinsbedrij ven. De bedrijven dus, waarop met eigen arbeidskrachten kan worden gewerkt. Want de teelt van aard beien, bessen, frambozen en bramen eist heel wat arbeid en zij vergt veel tijd. Maar als er met „eigen krach ten" wordt gewerkt is de teelt lo nend. Geen spijt Gerrit van Doesburg van de Llnge- dük te Geldermalsen is bijvoorbeeld blij, dat hy heeft „omgeschakeld". In 1951 waagde hU de grote stap en hij heeft er geen spijt van. De moeilijk ste jaren heeft hü thans achter de rug en hü begint dit jaar In de letter- (Van een onzer verslaggevers) HAARZUILENS Het had gisteren een hoogtijdag moeten worden voor de leden van de landelijke rijverenigingen in Mid den-Nederland. Maar het concours-hippique, dat op het land goed van Baron van Zuylen van Nijevelt, nabij kasteel „de Haar" werd gehouden, kreeg op een tot een modderpoel her schapen stuk weidegrond, een nogal triest slot. Er was voor de ruiters weinig aardigheid aan. De paarden zakten diep in de doorweekte bodem weg en vonden vóór de opgestelde hin dernissen ten slotte weinig steun meer om af te zetten. Het regende daardoor ook strafpunten. Maar ondanks het uiter mate slechte weer was er nog veel publiek, bestaande uit de ware paardensportliefhebbers. Zoals bijvoorbeeld de commis saris van de Koningin in de provincie Utrecht, mr. Graaf van Lynden van Sandenburg, die het, gezeten onder een parapluie, volhield tot het ogenblik waarop een gecharterde tractor de weer volgeladen veewagens door de modderpoelen van het con coursterrein trok. Op eigen kracht konden de wagens niet meer weg komen! uit het land, zoals de Beyaert uit Pur- merend, de Delfland Ruiters uit Wa teringen en de Ouwelandse Ruiters uit Poortugaal. Verder waren er de Kasteelrulters uit Haarzuilens, de Ba- touers uit Beusichem, de Batavieren uit Kesteren. de Vechtruiters en Mar- sua uit Maarssen, de Valoue uit Ede, de Lekzoomruiters uit Culemborg, de Valleiruiters uit Woudenberg, Nim- merdor uit Amersfoort, de Voomrtu- ters uit De Meern, de Margrietrmters uit Lienden en de leden van de Elster Rijverenlging, r Het eindigde dus nogal triest, maar toch was al het regenwater niet in staat om het enthousiasme bij de rui ters te dovenr Zij trotseerden de steeds moeilijker wordende omstandigheden en bleven volhouden. Daardoor kon het gehele en nog al lijvige program ma worden afgewerkt, zonder dat men met het opgestelde tijdschema in de knoop raakte. Alleen de parade, die als een grootse afsluiting van deze dag in het programma was opgeno men, moest worden afgelast. Had men dat niet gedaan, dan had Baron van Zuylen van Nijevelt thans een stuk weiland minder en een stuk bouwland meer gehad. Nu bleef er zo hier en daar nog een graspolletje staan. Grote deelname In groten getale waren de ruiters naar Haarzuiiens toegekomen. Niet alleen uit de provincie Utrecht, de Be tuwe en de Veluwe, maar ook verder 's Morgens om half acht verschenen de eerste paarden reeds in de ring en 's middags om zes uur ging de laatste er uit. Het middagprogramma werd geopend door burgemeester J. H. v. d. Heide, die alle ruiters een hartelijk welkom in de gemeente De Meern toeriep De Utrechtse Stadskapel blies de hele dag de moed er in. De uitslagen De uitslagen waren als volgt: Dressuurproef voor achttallen (handi cap): 1. Eendrachtsruiters (Zevenhulzen), 2. Venneperruiters iNleuw Vennep); dressuurproef voor viertallen: I, Delf land Ruiters (Wateringen), 2. Voornrui- ters (De Meern); Idem; I. Voorwaarts (Essen), 2. Ouwelandse Ruiters (Poortu gaal); eenspannen landbouwtulgpoarden: 1. H. Verwey (Maarssen j. 2. G. van Dor sten (De Meern): Keuring landbouwrij- paard: 1. P. de Wit (Venneper Ruiters), 2. mej, J. de Groot (idem); eenspannen Shetland ponies: 1. gebr. K, Verwey (Houten). 2. D v. d. Grift (Baarni; een spannen stamtoaekmerriën; 1. G. van Soest (De Meern). 2. J. van Eek (De Meern); eenspannen dekhengsten: 1 en 2, G. v _d. Grift (Houten); Klavertje Drie: 1. Vennep err utters, 2. Beyaert; springen (individueel) klasse B: 1. A. v. d. Lin den (Delf! and ruiters). 2. W. Top (Voor waarts): dressuurproef individueeli klas se B; 1. mej. G. Hogerbrutsgtt ((Elster Rij ver.). C. van Vuuren (Eendrachfruiters), mej. B. Paul (idem), 2. mevr. v. d. Fol- Avis (Eendrachisruitexs), mej. C. Duy- vestein (DelfJandruiters), mej. M. Veld huizen (Ouwelandse Ruiters), mevr. Geertsema-Bulk (Venneperruiters); springen (individueel) klasse L. M, en Z.: 1mej- R. v. d. Top (de Schaffeiaar), 2. G. v. 't Osster (Vrijheid): jeugdspring- concours' 1. J. van Eek (De Meern). 2. H. Peek (Maarssen); eenspannen land- bouwtuigpaarden: 1, mej. M. van Rün ilJsselstein), 2. mevr. Van Vulpen (De Meern). Een amazone in plastic. Mej. G. Hogerbrugpp van de Bister Rij- vereniging met Eioaldlne in actie tijdens het nummer individueel springen klasse B. lijke betekenis van het woord de eer. ste vruchten te plukken. Hij begint in Mei met de plasglas- aardbeien, in Juni komen die van de koude grond, alsmede de eerste vroe ge aardappelen. In Juli plukt hij bes sen en framhozen. Thans is hij aan de bramen begonnen en zolang het niet begint te vriezen kan hij die blijven plukken. Na de eerste nachtvorsten kan hij dan nog spruiten plukken, m.a.w. hij kan geven maanden ach tereen oogsten. „Er zit veel werk aan. maar het wordt beloond. Vóór 1951 moest ik ook hard werken, alleen hielp het toen zo weinig," aldus de heer Van Doesburg, die zich uiter mate dankbaar toonde voor de hulp en de steun, die hij van de Voorlich tingsdienst mocht ondervinden, en nog steeds ondervindt. „Nu moet ik nog wat sparen om de fraismachine aan te schaffen, zodat ik de grond nog snel ler kan bewerken. Want op zo'n klein bedrijf <1 ha.) kost tijd veel geld." De heer Van Doesburg heeft tijdig het roer durven omgooien en o.a, en kele rijen braamstruiken in zijn tuin geplant. De eerste partijtjes heeft hij reeds naar de veiling gebracht en met zichtbare voldoening bekijkt hij de op de veilingbriefjes opgetekende getal len. Hij durft de toekomst weer aan op zijn eigen bedrijfje. Mevrouw Van Doesburg helpt haar man een handje bij het bra men plukken. Een knecht kan haar echtgenoot er niet op na houden en alleen kan hy het werk niet af. De klein-fruitteelt is dan ook alleen geschikt voor de gezins bedrijven. AMSTERDAM. De atletiek wedstrijd tussen de meisjesploegen van Nederland en Duitsland is thans ..wr.„ <=v. definitief vastgesteld op 5 Septem-1 verongelukt. De zoon wist de vol- ber. Organisator is PSV <Eindho- gende dag ongedeerd de bewoonde ven). 1 wereld te bereiken. BONN Een Duits echtpaar uit München, dat met hun 16-jarige zoon een bergtocht maakte in Italiaans- Tirol, is tijdens een hevig noodweer Het kinderbouwcentrum aan de Dieigaardesingel krijgt een speel vijver. Dc kinderen bouwen hem zelf onder toezicht van Rita Fellings, hun leidster, die voor deze gelegenheid de deskundige hulp heeft gekregen van de heer G. M. Jiu'g. controleur van de Stichting vakopleiding bouw bedrijf Steen voor steen metselen vijftien jongens het ronde muurtje rond de vijver, ze mengen dc specie, hanteren met zwier de troffel en stapelen met vaardige hand de stenen op elkaar. Drie vliegen ui één klap vangt men met dit opvoedkundig experiment. De jongens leren zich to vermaken met zelf iels te doen, de vijver zal in de toekomst andere kinderen gelegen heid tot reeteatie bieden cu dc Stich ting vakopleiding bouwbedrijf hoopt, dat de jongens zo de smaak van het metselen lo pakken zullen krijgen, dat ze doorgaan in het vak en to zij ner tijd het corps der metselaars cr is groot gebrek aan aeze vaklie den zullen aanvullen. Het vijvertje krijgt een vloer van cement. Wanneer net klaar is laat men er een klem laagje water m lopen en jeugdige kinderen kunnen ct daar naar hartelust in ploeteren. Er wordt nog meer gedaan op het terrein van het kindercentrum. Men is ur o.a. druk bezig aart de bouw van een blokhut en voorts zagen we ccn aantal knapen drttk bezig met grasmaaien. In de toekomst zal dit laatste niet meer nodig zijn, want er zijn plannen om geitjes te laten gra zen op het terrein. Ook die geitjes zullen door de kinderen worden ver zorgd en het motto wordt dan: iedere jongen of meisje z'n eigen bokkie Jubileum bij Van Stuik Op Donderdag 12 Augustus was het 25 jaar geleden, dal de heer G. Holl, Pa ra Holstraat 56, als grond werker bij de Koninklijke Hout handel N.V. Abraham van Stolk en Zonen In dienst trad. De heer Holl werd die dag met zijn vrouw per auto naar het bedrijf gebracht. Daar werd hij achtereenvolgens toege sproken door de president-directeur, de personeelschef en zijn directe chef. De jubilaris ontving diverse ca- deaux onder couvert. Zijn echtge note kreeg een bos fraaie bloemen. De heer B, H. Verhoog. Grocnetul- ledijk 253. onderbrandmeoster van blut>- eenheid 70, hoopt Zondag 15 Aujtustus de dag te herdenken dat bb dertig jaar geleden m dienst trad by de Vrijwillige Brandweer. De honderd drie en vijftig Span- gense kinderen in het K.U.R-S.-kamp to Elteeom vermaken zich opperbest. De omgeving van Ellecom is al gron dig verkend, en er zijn tochten ge maakt naar Arnhem, de Bedrieger tjes en Koepel de Kaap. Woensdag middag is er een grote vossenjacht gehouden, die tot volle tevredenheid van iedereen (zelfs van. de vos) ver liep. De keuken komt bijna handen te kort om al dc rammelende magen te vullen. Zieken zijn er niet. De Rode Kruis-helper heeft alleen wat werk gehad aan wat blaren, schram metjes en dergelijke kleingheden. Het eerste kamp van hot Katen- d rechts Volkshuis te Haamstede loopt ten einde. Morgenavond tussen 6 en 7 uur hopen de kampeerders vader en moeder om de hals te kun nen vliegen. Maandagavond was er een verjaardagsfeest met spelletjes, flensjes en chocolademelk. Dinsdag zijn heel wat jongens en meisjes naar het dorp getrokken om souvenirs voor thuis te kopen. Woensdag was er een verrassing van de weergoden: een hele dag zon! Alles trok erop uit, om pas 's avonds, moe en hongerig, terug te komen. Tot besluit van deze mooie dag werden films vertoond. Bij alle groepen is het hetzelfde: men zou best wat van dq overvloe dige regen willen ruilen voor wat meer zonneschijn. Maar de regen kan toch de goede stemming met weg spoelen. Schippersinternaat in Krimpen a. il. IJssel In de gemeente Krimpen aan den IJssel zal een Schippersinternaat komen. Met de bouw daarvan is men thans begonnen en indien het mogelijk is, zal het in September a,s. worden geopend. Het geheel zal ruimte bieden aan ongeveer veertig schoolgaande schipperskin deren. Wordt gevraagd in gemengd bedrijf een alleszins geheel zelfstandig kunnende werken, v.g.g.v, bij VAN HAAFTERJEN, Büderdijkstraat 31, Schiedam. Tel, 69621. Te koop aangeb. Gordijnrail geheel compleet 1.00 p.m. Gordijnroeden 0.75 pm. Gordijnveer 0.40 p.m. Traproeden 0.32 - 0.34 - 0.50. Loperpennen, Gor dijnringen, Schroefogen enz. Frans van Thienen, Broers- veld 123. Te koop tegen zeer lage prijs: een mooie haard, een swag ger mantel z.g,a.n., een posi tie-japon maat 4246, een herenfiets (billyke prys), een paar kinderschoenen, 27, te klein gekocht. Adr. Post, Daltonstraat €0 a, Schiedam, Uitverkoop; kloostertafels 60 X 40 21.—, 70x45 29.50, 85 x 55 35.—. 100 x 50 39.50. Tientallen modellen. Alleen Wilson, Gr. Visserijstr. 97-101 midden in de straat. Volop huiselijke sfeer door een gezellig koekoeksklokje, reeds vanaf 14,50 bij H. A Dieterich, horlogemaker goudsmid opticien, Prof Kam. Onneslaan 98. Eveneens onmisbaar op uw reis is een goed schrijvende balpen <al v.a. ƒ0.70) of vul pen (reeds v.a. ƒ3.95) met gouden pen en 1 jaar garan tie, Kantoorboekhandel Mo dern, Boerhaavelaan 124, Schiedam, tel. 684X5. Een goede wegenkaart is een onmisbare gids voor uw va cantie. De meest volledige heelt kantoorboekhandel.Mo dern, Boerhaavelaan 124, Schiedam, tel. 68415, Baby-commode 27.50; kin- derledikantje 17.50. Ton en. andere modellen. Alles ge lakt. Tussenbroek, EcUsort- straat 31 a, Schiedam. Gegalvaniseerde emmers en teilen, wasketels tegen de laagste prijzen. Wekketels 0.40. Natuurlijk bij Bok horst, Hoogstraat 34 en Groenclaan 36. Te huur gevraagd Te huur gevraagd sl.k. of ka binet m, verw. z. p. door lieer (acad.) b.bJi.h, per 1 Sept. of ev. 1 Oct. Br. m. pr. ond. no. S 180 bur, v. d. blad. Te huur aangeb. Aangeboden; zonnige kamer, keuken, balcon, water, w.c., geheel vrij, keurig gestof feerd, voor nette dame, b.b. h.h. Brieven no. S 179 bur. van dit blad. AliiO'S - mOivfSS Rijwielen Sportrüwielen in het betere genre, bv met de unieke Mutaped 3 speed-naaf in de trappers, bij Melchers, Sin gel 4 (achter de Hema), teh 67544.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1