mEznnnzzm C Hermes heeft aanbiedingen voor cricket-tour in 1955 M D cou Geslaagde sportdag Demos tegen De Hollandiaan Boze boer deed aanval op in zijn wei gelande ballon MLandag lb Augustus TERUG UIT ENGELAND Oefem ergunningen cand. motorrijders ooup'°n-r.jp MBMBBBiEWBii SFC-afvalserie HBSS sterker dan Martinit SW-athletiek Schoorsteenbrandje in Augustus Tuinhuisje en cantine kregen bezoek Fiets en bromfiets ontvreemd AGENDA Voetgangers weifelden Portier onverwachts geopend Nog goed afgelopen „Staalharde" vissers Schade bij Excelsior Benden in Indonesië weer zeer actief Jonge Hagenaar stak agent met mes Weihom voor* gen, Maczek Bevrijder van Breda na tien jaar terug V"V^t A J*1 ,-e.w -*v<p, - - 1iTam s fV l.rA 2MIm Fsï-mïlr Geslaagde vaart met veel „ups" en „downs" Onrust in Portugese nederzettingen in India Pasgeboren hondjes in vuilnisbak van buren gestopt Woningbehoefte nog steeds groter dan in jaar 1945 Attlee. op bezoek bij Tsjoe En-Iai Vaders hielpen de piloten. Kinderen nu gast van RAF Vuurgevecht tussen Egyptenaren eii Israelis Evacuatie-vl iegtuig in Vietnam stort nèer: 46 doden Koning Haakon dankt burgemeester Velsen Overeenkomst met VS over Am.squadron op basis Soesterberg Brits lijntoestel neergestort: 37 inzittenden gered SCHIEDAM 2 De zesde en laatste wedstrijd die Hermes DV$ in Engeland speelde vond plaats op Vrijdag 13 Augustus te vVMtstable en werd door stralend zomer weer begunstigd. De tegenpartij was de Whitstable and Tanker to a CC. De wedstrijd werd gewonnen met 17 runs en aan het totaal i32 tegen 149 is merkbaar dat de prestaties beter werden, naarmate de spelers meer gewend raakten aan de Engelse graswickets. Manus Stolk was ook ditmaal weer de grote man en had met eert goede 53 runs weer hei leeuwenaandeel in dit mooie totaal, terwijl Cees Slagter wet 27 en Tinus Hille met 24 runs ook hun steentje in de overwinning bijdroegen. "Whïtstable and Tankerton bracht het met verder dan 132 runs. dank zij het goede bowlen van H. van Meurs (443) en T. HiRe (440), p- Baris 010 en A. v. d. Ende 0~20. Hermes DVS kan met bet resultaat van drie verloren- en drie gewon nen wedstrijden, terug zien op een Van gemeentewege worden be langhebbenden er op attent ge maakt. dat de regeling voor het verkrijgen van oefen ver gunningen voor het besturen van motorrijtui gen (twee- en driewielig) en de gelegenheid tot oefening enige ver ruiming hebben ondergaan. Vanaf heden geldt de volgende regeling. Zij. die zich willen oefenen in het besturen van motor-rijtuigen (twee- en driewielig). met het oog op het afleggen van een rijproef ter verkrijging van een bewijs van rijvaardigheid, kunnen zoals voor heen, een ..oefenvergunning" ver krijgen aan het Hoofdbureau van Politie, tegen betaling van f 1. Met een dergelijke oefenvergun ning mogen: 1.. Wat betreft tweewielige mo torrijtuigen (motoren) worden be reden: a. De Adm, de Ruyterstraat tus sen de Westfrankelandsedü'k en de Kilometerlaan; b. De Kilometerlaan tussen de A dm. de Ruyterstraat en de Nieu we Waterwegstraat; c. De Nieuwe Waterwegstraat; en wel gedurende de maanden October tot en met Maart op werk dagen van 10—12 en van 14—16 uur; d. De Havenstraat; en wel op Maandag tot en met Vrijdag van 18—22 uur, op Zater dag van 1422 uur en op Zondag van 10—22 uur: e. De straten op het Industrie terrein in de 's-Gravelandsepolder ten Westen van de Schie (over de hulpbrug); 1. De Nieuw-Mathenesserstraat. de Couwerjh oven straat, de Van Cleeff- straat en de "Van De venter straat; en wel op Maandag tot en met Vrijdag van 18—24 uur en op Za terdag en Zondag na 14 uur: g. De Harreweg gedurende de maanden September tot en met April. Nadat een oproep voor het af leggen van de rijproef is ontvan gen kan op vertoon van «en nog geldige oefenvergunning tot en met de dag van het- rü-examen, even eens aan het Hoofdbureau van Po litie, gratl* vergunning worden ver kregen om alle straten binnen de gemeente te berljden- 2. Wat betreft driewielige voer tuigen. voorzien van een hulpmotor, mag met een oefenvergunning de gehele stad worden bereden. (Advertentie l.f/l Afi «r duizenden stukken stof verkocht worden, dan is het toch vanzelfsprekend dat er duizenden resten overblijven. Deze coupons van alle mo gelijke soorten en kwaliteiten moeten evengoed verkocht wordenen directal i» het voor een ongekende prijs. TattfUiW- tf 3?' Dinsdagmorgen om 9 uur be gint deze bijzondere verkoop coupons (en U bent op dit gebied toch wel iels gewend) van alle mogelijke stoffen, voor rokken, blouses, kinder kleding enznieuwe modieuze stoffen van dit jaar voor één prijs, veertig tot zestig procent onder de waarde. «MNKEICENÏIUIM BINNEHWüB, I«i. 29180 bij zonde goed geslaagde cricket-tour. Geen theorie en wintertraming weegt op tegen deze lessen in de practijk. Vooral voor dc jonge spelers is het te hopen dat ze die lessen ter harte nemen, want zij vooral beseffen nog niet ten volle dat cricket niet alleen bestaat uit Bowlen en batten, maar uit talrijke andere factoren. De En gelse cricketer vecht een volle wed strijd lang en van verslapping is geen sprake. Dit maakt het spel boeiend voor degeen die het aanziet en verhoogt het sportief genoegen van de deelnemer. De cricket-tour is ten einde en we zouden te kort schieten indien on vermeid bleef dat de Hollanders in Engeland een goede naam genieten en er daarom zo van harte welkom zijn. De cricketspovt leent zich uit stekend tot het persoonlijk contact In. de SFC afval-seric is Vrijdag avond de wedstrijd RFC—SVV-com- binatie gespeeld. RFC kwam met slechts tien man in het veld, waardoor de achterhoe de veel werk te verzetten kreeg te gen de fel opdringende en aanval lende voorhoede van de SVV-com binatie. Aanvankelijk hield de verdediging goed stand en ruimde met verre trappen, doch de gebroken RFc-voorhoede was niet tegen de SVV-defensie opgewassen. Na circa 25 minuten spelen had SVV succes met een diagonaal schot van midvoor Meidam (01), RFC Het zich hierdoor niet ont moedigen en kwam zelfs meer in de aanval, doch de SVV-verdediging gaf geen krimp. Nog voor de rust werd de voorsprong van de Schiedammers vergroot, door een mooi doelpunt van linksbinnen Bisschop (0—2) Na de thee nam de SW-combi natie het wat kalmer op, doch de RFC-voorhoede was niet, sterk ge noeg om hiervan te profiteren. Het kalrhe spel van SVV leverde zelfs nog een doelpunt op door een on houdbaar schot van rechtsbinnen C. Dries (0—3). In deze stand kwam geen verande ring meer. hoewel RFC voor het harde zwoegen wel een tegenpuntje 1 had verdiend. D« SVV-combinatie heeft zich door deze overwinning in de laatste ronde geplaatst voor de eerste of tweede prijs. Vrijdag 20 Augustus des avonds om 7 uur wordt aan de Boshoek voor deze serie gespeeld de wedstrijd tussen HWD en RFC. Voor de nederlaagserie van Mar tinit behaalde HBSS j.l. Zaterdag een 2—0 overwinning op Martinit. De wedstrijd werd gespeeld in va- cantie-stemming en daardoor ont brak de nodige spanning. Wanneer de voorhoede van HBSS fraaie kan sen beter benut zou hebben, dan zou HBSS ongetwijfeld tot een gro tere zege gekomen zijn. De doel punten werden gescoord door Van Waardenburg met een keurig schot, en door de nieuweling rechtsbuiten Elsacker, die met een listig tikje de stand op 2—0 bracht. Beide elf tallen. telden enkele invallers. Door deze 2—0 overwinning heeft HBSs met Hollandiaan het beste resultaat in deze serie behaald. Hierdoor zullen Hollandiaan en HBSS een beslissingswedstrijd moe ten spelen om de eerste prijs. Maandagavond zal beslist worden of deze wedstrijd a.s. Donderdag of wel op Zaterdag 28 Augustus gespeeld zal worden. a Op de gisteren gehouden athle- tiekwedstrijden op de Nenijtobaan heeft de SVV-er M. van Kampen een zeer fraaie en spannende 800 meter gelopen. Na een fantastische eindsprint wist de SVV-er zich van de 5e plaats op te werken naar de 2c. 2ijn sprint was net iets te kort om zijn ex-clubgenoot, de DOS-er Groen de le plaats te ontnemen, Zün tijd was 1 min. 59 sec., het geen wederom een nieuw clubre cord betekent, Aad Koning liep eveneens een goede 30Q0 m, In de laatste ronde lag de SVV-er nog aan de kop. De eindsprint kon hij echter niet be antwoorden en finishte als derde in 9 min. 14 sec. J. Smit werd op de 300 m. B 5e en A. van Dommelen eindigde in de finale 400 m. B als 6e in 53.2 sec. Arn. Duijn liep de 100 m. ju niores A in 11.6 sec. en werd in deze finale 3e. met de Engelse bevolking, niet alleen omdat de doorsnee - Engelsman cricket speelt, maar in alle opzichten „cricket" is. 1 Reeds-tijdens het verblijf in Erige- L»nd werden "Weer voldoende aanbie dingen ontvangen om het volgend jaar weer eezelfde tour te kunnen organiseren. Zondagochtend ongeveer om half acht brak in het pand aan Laan no, 12, bewoond door de familie G. W. plotseling brand uit. Behang en ka chel rondom de schoorsteen hadden vlam gevat. Met een emmer water wist de' echtgenote van G. W. het vuur te doyen. In de nacht van Zaterdag op Zon dag verschafte iemand zich toegang tot het tuinhuisje van A. de B. aan de Adm. de Ruyterstraat. Een khaki- overhemd en broek werden meege nomen. Ook de SVV-cantine heelt weer eens ongewenst bezoek gehad. 60 repen chocolade zijn verdwenen. De fiets van de I3-jarige C, van F. uit de Hoofdstraat is Zaterdag gesto len. Het meisje had het rijwiel on afgesloten voor het huis gezet. De bromfiets van J. F. K. werd Zondag op het Wilhelminaplein neergezet, door zijn eigenaar. Toen K. buiten kwam, vond hij zijn brommer niet terug. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst: Gouka, Hoogstraat'29. BcIIcd bü ongeval: G.G. en GD- Tuinlaan 80 Tei 69290 Leeszalen: Gein. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 930 tot 430 uui en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdag) vso 7 tot 8.39 uur Zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek Dam geopend iedere dag 'behalve Maandag» van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag» van 7 tot 830' uur.' Zondags gesloten Bioscopen: Monopole: 2, 7 en 9 uur: De Prins-Piraat. Passage: 2en "8 uur:Pas op- Val niet. Twee voetgangers weifelden Za terdag in de BK-laan met overste ken, toen de 26-jarige motorrijder C. J. G. naderde. G. kon hen nog net ontwijken, maar slipte daardoor Hij liep een aantal schaafwonden op, die konden worden verbonden in het rusthuis Sonnehuis aan de Boerhaa- vclaan. Zijn motorrijwiel werd be schadigd. Toen in de Oranjestraat de wielrij der K. een auto wilde passeren werd juist het portier daarvan geopend. De 12 jarige J. L. uit Gouda, die ach terop de fiets van K, zat, kreeg het portier tegen zijn been. Hij liep schaafwonden aan de linkerknie op, maar kon. na verbonden te zijn naar huis terugkeren. Op de Viaardingerdijk ter hoogte van de poort van Wilton Fijenoord viel Zaterdag een sluminiumplaat van drie en een halve meter lang van een vrachtauto. Een personen auto werd erdoor getroffen. Er raak te niemand gewond maar de wagen werd beschadigd. Bü het onderzoek bleek dat de sluminiumplaat met was vastgebonden. Het denkbeeld van de heer Berm om voor het personeel van „De Ne derlandse Staalindustrie N.V." ecu wedstrijd in het vissen te organise ren is Zaterdag onder leiding van de heer A. M. Degeling uitgevoerd. Het werd een geweldig succes; on danks de grote regenbui en de kleine vangst was de «temming prima en men was het er over eens. dat de verzorging, die in handen van. de heer Stekete was, niet beter had kunnen zijn. De prijzen, die in calé de Sport werden uitgereikt, waren voor: lste prijs \V. Berm. 2de prijs H, Snethorst. 3de prijs Woudenberg. 4de prijs Saathof. 5de prijs Steun, 6de prijs v. 't Hof, 7de prijs Buiten dijk. 8ste prijs W, de Held. Öc grootste gevangen vis W. Berm. De meeste ondermaatse Snethorst. De schade, die door de brand van Zaterdag in de N.V. Metaalbuizen fa briek Excelsior is veroorzaakt, ligt tussen 10.000 eö 15.000. Geboren: Cornells z. v. L J. Kerk hof .en W. M. Hersbach. Dirk Th. z. v, J. L. van Lien den en J. Groe nendijk, Johannes M. z. v. W. Broe- ren en J. M. L, Braak. Johanna M. d. v. J. v. d. Most en M, Robbe- xegt. De jaarlijkse sportdag, welke Demos uit Schiedam elk jaar voor de aan- van van het voetbalseizoen tegen het Vlaardingse „De Hollandlaan" houdt, heeft gisteren op het terrein aan de Spicringhoek wederom plaats gevon den. Mede door het prachtige weer had het bestuur niet over belangstelling te klagen en heerste er. mede door de gezellige muziek, welke tussen de wedstryden door werd gegeven, een prima stemming. De beide eerste elftallen van De Hollandiaan en Demos kwamen het eerst tegen elkaar in het veld. Hoe wel deze wedstrijd door Demos met 7—0 werd gewonnen, werd in het grootste gedeelte van deze wedstrijd door De Hollandiaan goed partij ge geven, doch het kon niet tot doel punten komen. Bij Demos gelukte dit beter en geleidelijk werd voor de rust de score tot 5—0 opgevoerd. Toch hielden de Hollandianen goed vol en trachtten de eer te redden, doch dit wilde niet lukken. Integen deel, Demos maakte er al spoedig 7—0 vair Toen gaf Hollandlaan zich gewonnen en ging de wedstrijd als een nachtkaarsje uit... De volgende wedstrijd tussen bei de tweede elftallen was niet zo een zijdig, De partijen bleken aan elkaar gewaagd en Demos werd al spoedig gewaarschuwd op haar tellen te pas sen. toen Hollandiaan scoorde. Het spel was nog geen. twintig minuten oud toen de gelijkmaker kwam. Na de rust spande Demos zich terdege in en moest De Hollandiaan alle zei len bijzetten om het scoren te voor komen. Tijdelijk gelukte dit, want voor het spel in de tweede helft een half uur oud was, was de stand door doelpunten van de linksbinnen en rechtsbuiten van Demos reeds 3—3. Hierna namen de gastheren het wat kalmer op, zodat de Vlaai'din- gers meer aanvallend optraden en de doelverdediger handen vol werk gaven. Lang hield de Schfedamse doelverdediger zich goed, doch ten slotte moest hij zwichten en was de stand 3—2, waarin geen verandering meer kwam. Het derde elftal was niet opge wassen tegen de routine van de oudere spelers van De Hollandiaan 3. Zij hebben hun best gedaan en goed partij gegeven, doch konden niet verhinderen, dat zij met 52 Mop kregen. DJAKARTA Uit verschillende onrustige gebieden In Indonesië wordt de laatste dagen melding' ge maakt van toegenomen bende-acti viteit, waartegen grootscheepse zui veringsacties worden op de room en. Op Zuid-Celebes hebben legereen heden de laatste twee weken tijdens operaties, die ondersteund werden door de luchtmacht, 153 bendeleden gedood en 25 gevangen genomen; 31 gaven zich over. Bij een vuurgevecht in de omge ving van Tanahbatoe in het gebied van Tjamba doodde een eenheid van het leger 40 terroristen. Acht bur gers werden door verdwaalde kojre'" gedood. In Midden-Java werd een bendelid gedood bij een vuurgevecht tussen een bende van de Daroel Islam en een eenheid van het leger in de omgeving van Hendal. Zowel in het gebied rond Cheribon als rtfnd BandoenK leverden een heden van het leger gevechten met benden, die tientallen huizen in brand staken. DEN HAAG De 17-jarigre gla zenwasser, A. P. B, uit Den Haag, heeft Zondagavond op de Grote Markt een agent met een mes in de bulk gestoken. De politieman, die niet ernstig werd gewond, Is ln een ziekenhuis opgenomen. Voorbijgangers maakten twee agenten er opmerkzaam op, dat het jongmens, die een glaasje teveel had gedronken, het meisjes lastig maak te,. Toen de politiemannen bij hem kwamen hield hij het stuur van de fiets van een meisje vast en weiger de dat los te laten. Twee maal werd het hem gevraagd toen gaf een der agenten hem een tik met de sabel. De meisjesgek werd zo kwaad, dat hij plots op de man afstormde en hem met een mes een steek in de buik gaf. De agenten pakten hem beet en brachten hem naar het bureau. Pas daarna stelde de gewon de agent zich onder geneeskundige behandeling. Er bestaat geen gevaar voor zijn leven. BREDA. Zondag is generaal Mac zek de Poolse generaal, die in Oc tober 1944 .Breda bevrijdde in de stad gearriveerd. Hij was vergezeld van een aantal oorlogsveteranen, die te Breda hun militaire pelgrimage vanuit Normandie door Frankryk, België naar Nederland besloten. Dc ontvangst van de generaal ge schiedde door een speciaal hiervoor in het leven geroepen comité, dat de driedaagse feestelijkheden in verband met dit bezoek had voorbereid. Generaal Maczek werd aan de grens van de stad een hartelijk welkom be reid. Te voet met het comité aan het hoofd en de Politieharmonie daar. achter volgde hij daarna dezelfde weg die hij tien jaar geleden onge veer aflegde om de stad van de Duit-, sers te bevrijden. Overal langs de,weg stonden enthousiaste Bredanaars, die de generaal hartelijk toejuichten en applaudisseerden. Van. vele huizen wapperde de nationale driekleur. SC - r>- ?».->< s» BOMBAÏ. Indiase politie heeft Zondag Indiase Praja-sociallsten, die trachtten de Portugese nederzetting Damao, ten Noorden van Bombay, binnen te komen, tegengehouden. Twaalfhonderd socialisten hadden Zondag, de dag van India's onafhan kelijkheid, in Danao willen aandrin gen op aansluiting van het gebied bij India. Drie kleine groepjes „vrijwil ligers" uit India, die Goa zijn bin nengedrongen, zijn door de Portuge se politie gevangen genomen. Volgens een bericht uit Oena is een klein Portugees fort te Simar op het eiland Dioe in handen gevallen van de .bevrijders". De Portugese politie aldaar lou zich zonder weer stand te bieden hebben overgegeven, India heeft in een nieuwe nota aan Portugal er op aangedrongen, dat dit land zonder verwijl vertegenwoordi gers benoemt om het geschil over de toekomst van de Portugese bezittin gen in rndia te bespreken. DEN HAAG. Een familie utt westelijk Den Haag heeft dezer da gen met verschrikte ogen staan kij ken rond dc buiten gezette vuilnis bak» waaruit geheimzinnige geluiden kwamen. Men durfde de deksel van de vuilnisbak niet op te lichten en belde daarom de politie, die er vijf jonge hondje in vond, waarvan er nog één in ieven was. Bü nader onderzoek bleek dat het hondjes van de buren waren. Zij waren 's-nachls geboren, men had ze in een emmer trachten tc ver drinken en ze daarna *n de vuilnis bak van het huis ernaast gestopt. Eén van het vijftal pasgeborenen moet de gehele nacht in de stin kende en bedompte vuinisbak heb ben gelegen, tot hij 's morgens ver lost werd. De Politie onderzoek op het ogenblik in hoeverre de eige naars van de hondjes strafbaar zijn. DEN HAAG. De ballonvaart, die de heer en mevrouw Boesman Za terdagmiddag (in totaal met elf pas sagiers) hebben .gemaakt, la avon tuurlijk geweest. De start ter gelegenheid van een vacantiefeest in het Olympisch Sta dion was al zeer merkwaardig. Aan boord van de ballon „Jhr, van de Berch van Heemstede", waren, behalve het echtpaarBoesman en een radio-verslaggever, de zangeres 'Gerda Ziller, die tijdens het stijgen voor een microfoon in de mand een jodelliedje zong. De ontvangst was. zelfs toen de ballon .tot een hoogte van vijfhonderd meter Was gestegen, uitstekend. Ten Oosten «an Haarlem werd een tussenlanding gemaakt. Dè zangeres en de verslaggever gingen niet ver der mee en er werden nieuwe pas sagiers aan boord genomen. Toen men weer opsteeg wijzigde de bal lon plotseling zijn vaartrichting. Hij dreef niet meer" zeewaarts, .maar in juist tegenovergestelde richting. Bij Ter Aar werd op een eenzaam weiland, opnieuw een tussenlanding gemaakt. Nauwelijks was de mand aan de grond of er kwam een woe dende boer dreigend op 'de passagiers af. Hij was zeer ontsticht over de landing omdat de koeien van' de buurman ervan geschrokken 'waren en zijn boosheid was zó heftig dat hij zelfs probeerde met een mes de mand stuk 'te snijden,-' Mevrouw Boesman stapte uit en" kon de man enigszins tot kalmtg brengen. De heer Boesman vertrok weer met nieuwe passagiers aan boord. De enige schade die de boer had aange richt was, dat hij hef naambordje van. de mand had afgesneden! DEN HAAG. Tot en met Jont 1954 zijn in Nederland 339.051 nleuWe woningen gebouwd, Daarvan waren er 15.859 als duplex-wonlngen inge richt, zodat er voor 354.810 gezinnen woonruimte beschikbaar is gekomen. Toch is de woningbehoefte nog steeds belangrijk groter dan aan het eind van de oorlog. -Eind 1945 was er een tekort van 168,000 woningen. Eind Juni 1954 bedroeg dit tekort volgens voorlopige cijfers 258.000 woningen. Dit betekent niet, dat wij nog steeds achteruitgaan. Integen deel. De grootste woningbehoefte was er eind 1050, toen er een tekort van 3O5.OOO woningen was. Doordat de bouw na de oorlog maar langzaam op gang kwam, is de woningnood door de uitbreidingvan de bevolking tot dat tijdstip blijven toènemen. We zyn nu al een jaar of wat op de goede weg. Maar uit het gegeven cijfer blijkt wel, dat de nood in 2660 niet voorbij kan zijn. Men kan dit gemakkelijk zelf becijferen als men weet. dat er ruw geschat pet? jaar 60,000 woningen worden gebouwd en 40.000 huishoudens bijkomen. LONDEN. Premier Tsjoe En-Iai van China heeft Zondag de delegatie van de Britse Labourpartij onder lei ding van Clement Attlee ontvangen. Na ontvangst gebruikten de gasten het noenmaal met hoge Chinese func tionarissen. Attlee en zijn 2even collega's van de Labourpartij hebben Zaterdag op een cocktailparty in de Chinese hoofdstad, waaraan 400 personen deelnamen, gedronken, met premier Tsjoe En-lai. De Labourleden waren 's ochtends in Peking aangekomen na hun be zoek aan Moskou. AMSTERDAM. Vanochtend zjjn 24 Nederlandse meisjes en jon gens van 14 tot 20 jaar In een vlieg tuig van de Royal Air Force naar Londen vertrokken. Zy gaan in de omgeving van de stad lot 30 Aug- logeren bij dezelfde mannen, die als pBqten in bezettingstijd zijn gehol- pép' door de vaders van die jongens en meisjes. De jongelui zullen kunnen genie ten van gratis vervoer, zakgeld en een gevarieerd vac antieprogram ma. Bij aankomst op Croydon werden zij vanwege de Nederlandse ambassade in auto's naar hun bestemming ge bracht. De excursie is georganiseerd door de Expogé (Ned, Ver. van Ex- Poiitieke Gevangenen uit de Bezet tingstijd) onder auspiciën van de Royal Airforce Escaping Society. Boven de Westéinderpiassen open de de heer Boesman het ventiel en liet, tot grote schrik van de-'beide dames, die als passagiers meevoeren, de ballon tot vlak boven het water dalen. Twee motorbootjes kwamen echter aangespurt en vingen de mand op.' Tussen deze bootjes in werd'de ballon over het méér gevaren, al spoedig omringd-door zeilboten, die als een ere-escorte meevoeren naar de wal, Er werd ballast uitgeworpen, waar door de ballon weer boog opsteeg. Hij passeerde Gouds en tegen het donker worden werd bij Zevenhui zen (Z.-H.) een keurige „hoge hak- jes"-landing gemaakt. De vaart had ongeveer vijf en een half utir ge- duurd. TELAVIV Het voornaamste wa terstation in de door Egypte-bezette stad. Gazo, zou in de nacht van Zaterdag op Zondag 'opgeblazen zijn na een langdurig vuurgevecht tussen Egyptische troepen en hun aanval lers, die Israelis geweest zouden zijn. Waarnemers geloven, dat dc aan val als vergelding gold- voor het vernielen van de voornaamste' Israëlische waterleiding indeNegeb- woestijn bij Mekorothe. ten Oosten van Gaza. Dit gebeurde Woensdag. Israël heeft Zondag een scherp protest ingediend bij de voorzitter van de Syrisch-Israëlische wapen stilstandscommissie tegen het op brengen van een Israëlische vissers boot door een Syrisch oorlogsschip. Een Israëlische militaire rechtbank te Nazareth heeft Zondag twee Ara bieren wegens spion nage veroor deeld tot gevangenisstraffen van resp. 25 en 20 jaar. SAIGON. Gisteren is op ander halve km van Pakse in Laos een twee-motorig vrachtvliegtuig, dat Vietnamese evacuees uit Hanoi ver voerde, in de rivier de Senone ge stort. By dit ongeluk zijn 46 mensen, voor het merendeel vrouwen en kin deren, om het leven gekomen. Een uur, voordat het toestel neer stortte, weigerde een van de moto ren. De piloot vloog naar het dichtst bijzijnde vliegveld in Pakse, op een vüegafstand van een uur. By het landen stortte het toestel plotseling in de rivier, op anderhalve km van het doel. In de zeer oude, imposante konings sloep pan de Marine werden ko ningin Juliana en prins Bernhard, Zaterdagmiddag do or adelborsten naar de ..Norge" geroeid, waar ons koninklijk paar de luttel 1 gebruik- .te, die-door koning Haakon werd aangeboden. IJMUIDEN. De .burgemeester van Velsen, mr M. M. Kwint, heeft Zaterdagavond een telegram ontvan gen, ondertekend met: „Haakon flex"* - dat was af gezonden van het koninklijk jacht „Norge'l ln dit teiepram uit de Noorse ko ning zijn azote dank aan burge meester en burgerij van de gemeen te Velsen (waartoe^ Umuiden be hoort'voor net. afscheid, dat hem gewerd als besluit van zyn bezoek aan 'Nederland en dê groet, die hij ontving van de vissersvloot, liggen de in hettoeteidittgsfcartdal tot de Noordersluis. DEN HAAG. Nu ln de nabije toekomst een squadron jachtvlieg tuigen van de Amerikaanse lucht macht op Soesterberg zal worden ge- stationneerd, hebben de Amerikaan se en de Nederlandse regering een overeenkomst aangegaan betreffen de'de'» juridische. fiscale éh andere probiemen, ,die met de legering van deze Amerikaanse eenheid samen hangen. De*overeenkomst is 13 Augustus te 's-Gravenhage ondertekend en zal in werking treden zodra de parle mentaire goedkeuring zal atyn ver kregen. LONDEN. Zeven en dertig men gen aan boórdvan een tweemotorig Viking-lijnvliegtuig zljo Zondag ter nauwernood aan de dood ontsnapt, toen het toe&tel op de roibaan van Blackbushe in het Britse graafschap Hampshire verongelukte en Inbrand vloog. Volgens een ooggetuige werd de deur Van het vliegtuig, door de smak waarmede het toestel neer kwam, opengeworpen, zodat de 32 oassagiers en de vijf leden van de bemanning uit het in brand gevlo gen wrak konden komen. Acht men sen liepen verwondingen op en. werden in het ziekenhuis behandeld. De passagiers waren vol lof voor het koelbloedig optreden var» de Ier se stewardess Beryl Rothwell, die op haar beurt haar waardering uitte voor het rustige gedrag van de pas sagiers. Sommigen* waren door het raampje van de cockpit naar buiten gekomen. TAJtiEf lor ën Mtn ia woorden 1 u.s3 Elke vut woorden meer f 0.2Ö I Te koop aangeb. Onze collectie oud-hollands koperwerk 13 alweer uitge breid en nogmaals verlaagd. Al v,a, 75 ct. per stuk ver krijgbaar. Bokhorst. Hoog straat 34 en Groenelaan 3" Koop bij de vakman. Keu kentafels v.3. f 12AO. Keu. kenstuelen. beuken gelakt 12 75, keuken krukjes beu- ken gelakt 4.50 Strijk planken v.a. f 9.75 Frans v Thienen. Broersveld 123 Het bekendste en goedkoop» ste adres voor trapleren waskuipen. emmers, waske tels, WBsteilen. wringers, wringerbokken. wasborden, wasp!anken, enz Frans van Thienen. Broersveld 123. Meuheihoopjeti:! Nu 4 (au teuiis met riet. nieuwste stoffering voor f 169Wil son. Grote Visserijstraat 79- 101. midden in de straet. Het beste te bereiken met lijn 8. halte WattiPfstrsat Verloren Op 10 Aug. verloren omg. St. Jacobsgasthuis een bat- terüdoosje van gehoor-appa- raat, merk Audium. T.b.t.b. directrice St. Jacobsgasthuis. Fotografie Voor vlot en vakkundig ontwikkelen en afdrukken van Uw roifilm naar Dro gisterij en FotohandeJ Wil- iebrand, Rotterdamsedijk 405 a, tel. 67848/ Boude glasplaten, scnulf- ruiten. glas ln looo. geslepen sulle-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui- en anz. levert (J Loopik's Glasindustrie Boterstraat 39, Telefoon 68945 Zi)n uw schoenen te ktetoT Wl) vergroten ze met de nieuwste vetgrutuigsiiisial- latie Schoenrep,bedrijf Ex celsior" Üam 36. tel B6874. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265, tel. 68021 Schiedam. Dames! Permanent Wave v.a f 6.— tot 12.50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2,50. Modelknippen f 1.*—. Jac, v, Kalker, Maison .Mo dern", Hoogstraat 53, M. 69750.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1