9f Fraaie diorama's ontsluiten vervlogen tijdperk Wethouder van Kinderen ontstak „Gordel van Licht Spuisluis verdwijnt Gloeiende schoonheid in de Beurs ■Atv#»*rtT Vacan tie feesten officieus geopend Alleen bü: S. L. V. li. BERG AGENDA Ingebroken om wat te drinken Verwarmd terras aan Broersvest Bij diorama 's Dr Wieringa geeft toelichting Draaiorgels op Grote Markt Tentoonstelling in het Westen Vacantief eest agenda Hoilandiaan klopt HBSS Wondertuin „Fluoralia" Bromfietser brak sleutelbeen Van Babylon tot Napoleon D Burgerlijke Stand Zilveren jubileum Afvalserie SFC *sg j if n BEalKSSslSHHg Vrijdag 20 Augustus 1954 l?3 Ondanks het slechte weer stond gisteravond een zeer groot aantal belangstellenden rond het bordes van het Beursgebouw geschaard om ge tuige te zijn van de ontsteking van de „Gordel van Licht'* langs de Lange Haven door wethou der mr M. 3. M. van Kanderen. Met het doen branden van de duizenden lampjes werden de Vacantief eesten 1954 georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap officieus geopend. De wethouder opende tegelijkertijd nog enkele onderdelen van het feestprogramma, n.ï. ten toonstellingen, die in gebouwen langs de Lange Haven worden gehouden. Ingeleid door vrolijke klanken geproduceerd door het tamboers, en pijperscorps „Harmonie" betrad de wethou der bet bordes, waar hij onder zijn gehoor o.m. mocht be groeten de burgemeester en tnevrouw Peek, de wethou ders mr P. van Bochove en H. Sabel, alsmede het vol tallige bestuur van de Schiedamse Gemeenschap en leden van het Vacantiecomité van deze organisatie. In zijn toespraak memoreerde wethouder van Kinderen er aan, dat de S.G. uit heeft moeten zien naar andere ge legenheid de feestverlichting aan te brengen, nu het Ju- lianapark door het opbreken van de voornaamste toe gangsweg, de BJK.-laan,- niet beschikbaar was. Mendis op de Lange Haven terecht gekomen en dit stukje Schie dams stedeschoon leent zich voortreffelijk voor een illu minatie. Nadat mr van Kinderen dank had gebracht aart diegenen, die hun beste beentje voor hebben gezet om het geheel gestalte te geven, ontstak hij niet alleen, de feestelijk gekleurde lampjes, maar verklaarde .tevens de tentoonstellingen „Fluoralia" in de Beurs, „Kinderteke ningen uit 44 landen" bijeengebracht in het Jeugdhuis vap de NPB aan de Lange Haven 103 en de diorama-ex positie „Van Babyion tot Napoleon" in het Gebouw van Chr. Soc. Belan gen aan de Lange Haven 73 voor ge opend. Het bijzonder slechte weer is oor- 7iak geweest, dat de uitvoerenden het werk niet op tijd gereed konden krijgen, hoewel er enkele nachten zijn doorgewerkt O.a. „zijn de ver- lichtings-ornamenten boven de bloem perken, die door Plantsoenendienst zo alleraardigst zijn geformeerd nog niet aangebracht en bleef, gister avond ook de geluidsversterking5- Advertentie t.M Rook een FeestsigaaR! Rook een KaREL üPPMAN! G. VEEBOONSTRAAT 6 - Tel, 68151 Wat men weten moet; Apothekers-nachtdienst; Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bü ongeval: G.G- en G.D., Tuiolaan 60 Tel 69290 Tentoonstelling: Stedelyk Museum; 25 'uur en 710 uur „Het Schone Am bacht". Leeszalen: Gem Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9 30 tot 4.30 uui en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. R.K Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur- iedere avond (behaJvt Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Gloscopen: Monopole: 2. 7 en 9 uur: „Ont voerd uit de Harem". Passage: 2 en 8 uutr „De slaap wandelaar". Bijeenkomsten: Irene: 730 uur: Feestavond G. T.B. Donderdagnacht is ingebroken in het clubhuis van de Schiedamse lawntennisverenigir.g aan de Stad houderslaan, Er is niets meegeno men, maar wel zijn enige flesjes limonade leeggedronken. Tevens is tot negen tuinhuisjes aan het volkstidnencomplex de Vijf Sluizen de toegang geforceerd. Ook hier wordt niets vermist- Op het terras van het café „het Vierkantje" aan de Broersvest zal het voortaan altijd zomer zijn. Zes verwarmingselementen, zullen er voor 2orgen, dat de temperatuur zomer en wintèr zó is, dat men rustig zijn kopje .koffie buiten kan. drinken. De heer Wasman heeft hiermee ,.hct Vierkantje" uniek ge maakt. Het beschikt nu over het enige verwarmde terras in Neder land. Dr W. G. L. Wieringa. de ontwer per van de diorama's, die in het Ge bouw van Chr. Soc. Belangen staan geëxposeerd, zal op de Zaterdag avonden 21 en -28 Augustus aanwe zig zijn om de bezoekers rond te leiden. Morgenmiddag om half vier wordt op de Grote Markt een groot draai orgelconcours gehouden, waarvoor in dreaiorgelkringen ruime belang stelling bestaat. Er komen zelfs deel nemers uit Den Haag, die hun in strument over de Rijksweg voortdu wen. Deze orgeldraaiers'starten* van daag en zouden in Delft overnach ten. Morgenochtend lopen zij het traject DelttSchiedam. De jury van dit concours bestaat uit de echtgenote van de burgemees ter, mevrouw Beek, notaris A. S. H. A Blaisse en de muziek-criticus van ons blad. Herman van Bom. Ook het Westen van onze stad draagt haar steentje bij tot het wel slagen van het Vacantief eest- Ter gelegenheid van dit evenement etaleert sigarenhandel C. A. van der Zee Jr (voorheen De Gooijer), West- frankelandsestraat 74, in de etalage zyde ITuijsmansstxaat, «en collectie kaarten, prenten, foto's enz. van vóór en omstreeks 1900, van onze oude stad. Vooral de oudere van onze stad genoten. zullen hiervan kunnen ge nieten en herinneringen ophalen. Wegens plaatsgebrek kan een an der deel van de collectie niet worden tentoongesteld, maar wordt op ver zoek gaarne binnen getoond. De tentoonstelling duurt tot 1 Sep tember a.s. installatie achterwege. Dit laatste was jammer, want de beiaardier Cor Don, die het drijvende carillon in de Korte Haven bespeelde, was daar door nauwelijks hoorbaar. Bovendien ontbrak hierdoor de muzikale illus tratie- van dit lichtsprookje. Niettegenstaande deze tegenslag, waaraan niemand schuldig is en die gerust op rekening van de weergo den geschreven kan worden, heerste er direct onder het publiek een prettige sfeer. Het was gezellig. De .Vacantiefeest-stemming was merk baar. Dat mag voor de organisatoren dan hefc eerste winstpunt geweest zijn alsmede een stimulans om de komende feestdagen met vertrouwen tegemoet te zien. Duizenden lampjes zetten elke avond de Lange Haven' in een- feeërieke verlichtingVrolijk weer kaatsen de lichtjes op het haven oppervlak en klaterend storten de watervallen (met de regen) in de haven. Bovendien baden tal van gebouwen in floodlight, waarvan de prachtige katholieke kerk met zijn zware zuilen wel bijzonder goed tot zijn recht komt Foto onder toont wethouder mr Van Kinderen tijdens zijn toe spraak waarmee hij de Gordel van Licht" in bedrijf stelde. Rechts van de wethouder staat burgemeester mr J. W. Peek, VANDAAG 8 en 9 uur n.m.; „Reynaert de Vos". Poppentheater voor vol wassenen in Arcade Lange Ha ven 71. 8 uur nm.: Officiële opening van het Vacantiefeest door de burgemeester mr J. W. Peek in de Plantage, Daarna Non stop-programma van Dolf van. der Linden en zijn radio-orkest. ZATERDAG 9. 11, 14 en 16 uur: Poppen theater voor de jeugd „Joost de tovenaarsleerling". Lange Ha ven 71. 9.30—12 uur: Filmvoorstelling voor ouden van dagen in Pas sage. 14.30 uur; Plein Eendragt Toer tocht voor wielrijders en brom fietsen. 15 uur: Oefen-trial voor mo toren aan de Maaskant. 15 uur: Heugelwedstrijd Over- schieseweg. 15,30- uur: -Draaiorgel-concours Grote Markt. 20 en 21.15 uur: Poppenthea ter voor volwassenen „Reynaert de Vos". Lange Haven. 71. 20 uur: Bathing Beauties in Sportf ondsenb a d. 20 uur: Plantage: Pijpers! Tamboers en Dansers! DOORLOPEND 1416 uur: Gelegenheid be klimmen Nieuwe K' rk van. ca. 8 uur af: Gordel van Licht. 2—5 en 7—12 uur: Fluoralia in de Beurs. 2—5 en 7—12 uur: „Kinder tekeningen uit 4 landen". Lange Haven 103. 25 en 7—12 uur: „Van Baby- Ion tot Napoleon", Lange Ha ven 73. De Vlaardingse voetbalver, „De Hoilandiaan" heeft door de 2—0 overwinning op H.B.S.S. beslag ge legd op de eerste prflB in de „Mar- tinlf'-nederlaagserie. Het was jammer dat deze eind strijd in zulke slechte weersomstan digheden moest gespeeld worden. Niet alleen dat het veld zwaar was, doch ook de regenvlagen hadden begrijpelijk invloed op het spelpeil. Voegen wjj hier nog aan toe, dat er de laatste 20 minuten in het duister gespeeld werd, dan zal ieder begrijpen, dat alle verwachtingen de bodem werd ingeslagen. Toch was de wedstrijd niet on aantrekkelijk. De partijen wogen aardig tegen elkaar op en van beide zijden werden aanvallen ondernomen aanvallen, waarbij scoringskansen waren, doch welke niet benut wer den. Zo zwoegden beide elftallen tot de rust voort, welke met een blanco stand inging. Hoewel het begin van de tweede speeihelft eenzelfde beeld bood, kwamen de rood-witten er lang zaam iets beter in. Door het zware veld kon de Schiedamse verdedi ging niet zo snel uit de voeten. Hierdoor ontstond circa 20 minuten na de rust het eerste doelpunt, toen S wane veld bij een scrimmage voor het H3.S.S-doel, de bal in het net werkte (0—1). HBSS Uet zich niet ontmoedigen en viel geducht aan. Het succes kwam evenwel aan de andere kant, toen na een goede aanval, rechts binnen Haekma de HBSS-keeper het nakijken gaf (0—2). De prijsuitreiking zal op nader te bepalen datum plaats vinden. (Advertentie LM.) 'y*\i ftj tfïj Weden 8 uur. Plantage: 6J RADIO-ORKEST o.l.v. DOLF VAN DER LINDEN Zater d agavond TAMBOERS- EN PLIPERSSHOW en FRIESE DANSGROEP „In de Koopmansbeurs ontbloeit in de avonduren van de 19e Augustus een fantastische wondertuin onder de naam van Fluoralia". Zo staat het in het programma, dat de Schiedamse Gemeenschap heeft uitgegeven. In derdaad, wat de Interieur-architect J. C. "Wiegman hier in samenwerking met zijn hroer, de kunstschilder Wiegman heeft geschapen ls prach tig. De heer Wiegman heeft reeds vele exposities gemaakt met behulp van lichtweerkaatsende verfsoorten, maar zó als hU er nu een voor de Schiedamse Gemeenschap heeft ont worpen zagen we nog geen enkele. Duizenden bloemen en honderden in secten heeft de heer Wiegman ge bruikt om een sprookje in de geest van Disney te voorschijn te toveren. Fhilips wondertuin en de Diepzee show bij Rotterdam-Ahoy worden door Fluoralia overtroffen. De heer Wiegman doet dit werk reeds vele jaren. Dr. Addink van Philips maakte hem nu ruim twin tig jaar geleden er op attent, dat .er een lamp was, die slechts die be paalde ultra-violette stralen uitzond, die door Sulfide-verven werden te ruggekaatst. Dat was het begin; de heer Wiegman zette zich aan het experimenteren met de acht kleuren, die deze verfsoort hem verschafte en al spoedig kwamen de eerste verras sende resultaten. De vreemde sfeer, het eigenaardige, maar mooie licht, dat de voorwerpen uitstraalden zorg- 'derx voor iets onwerkelijks, iets sprookjesachtigs. Jarenlang bewoog de heer Wieg man zich door die sfeer. Hü probeer de, vond middelen, die hem zelfs tussenkleuren verschaften en ook steeds beter ging hij begrijpen wat er met deze materie gedaan kon worden. Zo kwam de wondertuin en zo ontstond ook de Diepzee-show, die door maar liefst 600.000 toeschouwers werd bezocht. De heer Wiegman kreeg een. internationale naam. Toen er bij de kroning van Prinses Eliza beth in Zuid-Afrika feesten werden gegeven werd de hulp van hêm in geroepen om voor een. expositie te zorgen. Hij deed het en de Zttid- Afrikaanders waren opgetogen. Nu heeft de Schiedamse Gemeen schap hem verzocht in de oude Ko renbeurs zijn moderne schoonheid te demonstreren en hü heeft dat ge daan op volmaakte wijze. „Een klein stukje grond aan de slootkant", zegt hij, „dat had het oorspronkelijk moe ten worden, maar er is wat bijgeko men". Er is wat bijgekomen; fragiele insecten, onwezenlijk «Ie planten, een combinatie van sierlijke vormen en lijnen, die inderdaad bijzonder sterk aan de wereld van Disney doet den ken. Op de achtergrond, ook fluori- serend. tekeningen van Schiedam door Wiegman de kunstschilder. Tra ditioneel aangelegden zullen de aesthetische kwaliteiten van dit soort „shows" wellicht betwijfelen. Zeker is, dat wij de show in geen geval gemist zouden willen hebben. En zo denken er meer over. De heer Wiegman, die nu niet meer vast ver bonden is aan Philips, maar voor zichzelf werkt, heeft onder andere een opdracht voor de grote tentoon stelling E 55, die Rotterdam gaat organiseren. Op de hoek van de Van Beveren straat en de Anth. Muysstraat is gisteren een bromfietser in botsing gekomen met een bestelwagen. Dè bromfietser, de 27-jarige H. van der M. wonende Rozenburgerplein 4b, heeft daarbij zijn rechter sleu telbeen gebroken. Door de bestuur der van de bestelwagen is hij naar het ziekenhuis gebracht. Daar be handeld, kon hij op eigen gelegen heid naar huis gaan. E Diorama's m het Gebouw van Chr Soc. Belangen aan de Lange Haven 73 boeien de niet-gehaaste bezoeker. In stille bewondering kan ■men hier uren achtereen een ver vlogen tijdperk bewonderen: men heeft zelfs niet eens veel fantasie nodig om via de tentoongestelde twee dozijn diorama's van Dr W- G. L. Wieringa zich te verplaatsen in het „hoe ging dat er toch toe"7 en in het „hoe was het toen?" van af NebukadnezaVs Babylon tot aan SSiapoleons verbanning op het rots eiland St. Helena. Men bewondert m de Dioramas, zowel in de grote als in de kleine, do wereld cn haar geschiedenis zo als die ons is overgeleverd, in mi niatuur, maar dan tot de kleinste figuren in uiterste fijnheid. Juist dat laatste trof ons bijzonder m Wieringa's producten en verhoogt de waarde van de collectie bijzon- er en heeft haar geschiktheid ten zijn vrouw Amytis. Het blijkt wel uit de collectie, dat vooral de Napo- behoeve van het onderwijs bevor derd. De volgorde in de opstelling is ook de geschiedkundige, te begin nen bij Nebukadnezar in het grote Babyion met de door hem laten bouwen „hangende tuinen" voor leontische tyd een dankbaar „on derwerp" voor uitbeelding is ge weest. De laatste zes Diorama's zijn Uit die periode. Op één daarvan (no. 22), uit 1808, ziet men de al tijd gereed staande reiskoets van Napoleon, die in 1815 bi] Waterloo werd buit gemaakt. Dit'is één van de op ieder Diorama terugkerende -voorbeelden, dat werkelijk aan alle détails is gedacht. Ook Smolens (1812) en Moskou (de nos, 23 en 24) beelden op voor treffelijke wijze het beloop van de ki ijgsverrichtingen (terugtocht uit de Russische hoofdstad) uit. Toch bewonderden wij 't laatste Diorama „Napoleon op St. Helena", nog meer, vooral omdat de rotsen zo voor treffelijk zijn nagebootst. V ERGELIJKT men de tentoon- v gestelde 24 Diorama's niet el kaar. dan is men geneigd een on derscheid te maken in termen als b.v. minder geslaagd, prachtig etc. Men kan dat inderdaad ook doen, doch dan alleen met de waarderin gen: goed, beter en best. Tot die laatste categorie rekenen wij dan het merendeel van de geplaatste Diorama's. Neem b.v. de huizen en andere gebouwen te Haarlem in 1345 en bij de „Blijde Incomste" van Keizer Maximiliaan I en zijn zoon Philips de Schone (1490) (da nos. 12 en 13). Fijntjes zijn détails in het 'geheel verweven, zoals (op 12) een op heterdaad betrapte dief, die een dame haar tas wil ontro ven. Het zou te ver voeren alle Dio rama's uitvoerig te beschrijven. Wij willen evenwel niet nalaten een overzicht te geven: 3. Nebukadnezar's Baby Ion. 2. Vroegere tempels, paleizen, burchten. Dit is één van de diorama's, liie in het Gebouw van Chr. ioc. Belangen te zien zijn. Het toont de thuiskomst der Vikingen met gc 'de schatten" (diorama 10). 3 l )e Markt te Athene <2e eeuw voor Chr.), 4. Triomftocht van een overwin nend veLdheer m het oude Rome. 5. Scnaatszitting te Rome (63 jaar v. Chr.). 7. Volksverhuizing 400 jaar n. Chr. 8. Gczichtsplaats xn Drente in het heilig woud bij Ballo (500 jaar n, Chr.). 9. Rijkszaal Valkhof tc Nijmegen- 10. Thuiskomst der Vikingen wde eeuw) met geroofde schatten, die naar een bergplaats worden gedra gen. 21. Floris V „Der Keerfen God" Binnenhof 1285. 12. Tournooi op 't Sant te Haar lem in 1345. 13. Blijde Incomste van Maximi liaan I en Philips de Schone (1490). 14. Parijs bij Maanlicht 1500. 15. Beleg van Haarlem -1572/1573. 16. De Stedendwinger 1629 Frederik Hendrik en Ernst Casimir van Nassau. 17. Amsterdamse gracht in. 1642. 18. Ons land in 1672 bij Abcoude overvallen. 19. Tuinfeest in Dresden in 1728. 20. Driedaagse slag bij Areola 1796, 21. „Une soiree", (ca. 1800), 22. Veldheer Napoleon in 1808. 23. Napoleon bij Smolens 1812. 24. Terugtocht uit Moskou. 25. Napoleon verbannen op St. Helena. Gehuwd: H. van Buren, 21 j. en H. A. Visser, 19 j. G. J. v. d. Vlies, 26 j. en M. Albrecht, 24 j. J. J, Don kers, 24 j. en S. Jongerius, 25 j. Th. van Hamersveld, 27 j. en C. Hoogen- boom, 19 j. F. B. M, van Rutten, 23 j. en C. J. J. Hoppe. 24 j. K. O. Kris- tiansen, 41 j. en M. L. Bek, 37 j. J. Op den Brouw, 23 j. cn A. SctiarlGo, 22 j. D. Bosma, 26 j. en J. Wester- meijer, 25 j. W. J. P. van den Berg, 20 j. en E. van Bakel, 18 j. P. Ilmer, 25 j. en A. Rodenberg, 21 j. C. Jans, 37 j. on J. C. Wyzenbroek, 34 j. C. W. Odijk, 38 j. en C. Sprong, 31 j. P. H. Bockkom, 26 j. en. M, P. v. d. Bosch, 21 j. M. van Eijk, 20 j. en M, P. van Oevelen, 25 j. S. Poort, 25 j. en L. Suttorp, 21 j. H. de Gids, 25 j. en W. Hoogstad, 24 j. A. Vriens» 30 j. en B. W. M, Gerritsma, 23 j. Overleden: G. Hop, 72 j. Geboren: Geertje, d. v. P. A. Har- teveld en G. van Dijk, Jansje W., d.( v. W. Lenos en N. Butter. Jannetje, d. v. H. den Dijker en "W, Mulder. Ondertrouwd: J. S. de Borst, 40 j. cn G. P, Rouwerd, 32 j. H. G, L. M. van Erp, 25 j. en J. M. Trouwborst, '■'B j. P. Helmich. 23 j. en A. L. van Leeuwen, 19 j. E. van Kampen, 28 j. en A. P. Maas, 21 j. J. H. J. More lis, 27 j. en D. de Backer, 25 j. F. A. C. Overdijk, 19 j. en Th. W. Martveldt, 18 j. J. Overmeer, 39 j. en E. Kuiper, 20 j. L. A, Snikkers, 26 j, en N, de Ridder. 25 j. J. v. d. Steen, 26 j. en A. ter Horst, 20 j. L. A. de Veld. 20 j. en R. C. Zuidema, 18 j. A. Vre- meijer, 32 j. en G. C. Kieta, 30 j. J, de Vries. 22 j. en C. M. M Heeze, 17 j. J. Wissekerke, 25 j. en J. M. Buurman, 23 j, C. J. de Wit, 25 j. en C. J. Helbers, 19 j. Gisteren was mej. H, Migcbelsen vijf-en-twintig jaar bij de Schiedam se Cartonnagefabriek. In die vijf-en- twintig jaar is zij uitgegroeid tot de „rechterhand" van de directie. Het hele bedrijf, al het personeel en dik wijls ook nog hun huisgenoten heeft zij leren kennen; geen afdeling waar zij geen vrienden hoeft, Hoe men haar waardeert is giste ren gebleken bij de viering van het jubileum. De directeur van het be drijf, de heer Th. N. M. Jansen, sprak haar toe, namens het kantoorperso neel voerde de chef, de heer A, C, Möhring, het woord, terwijl ook de vertegenwoordiger van do vereniging voor Handel en Nijverheid het zijne vertelde. De heer K. Dubbelman sprak ten slotte namens het perso neel van de fabriek. Er volgde nog een receptie en na tuurlijk kreeg mej. Migchelse véje cadeaux, die duidelijk uitdrukten hoezeer het werk, dat zij verrichtte en nog verricht, wordt gewaardeerd. De Spuisluis gaat verdwijnen, een der aardigste stukjes van Oud- Schiedam. Van 1894 dateert da sluis en heel wat Schiedammers zullen hem zich maar al te goed herinneren. Wie heeft niet eens bij het schutten staan kijken naar het kolkende water, wie heeft niet ge vist in het voortreffelijke viswater achter de sluis? Die wandelingen langs de dijk naar het voormalige Spieringhoekt Velen zullen op zo'n wandeling wel eens zijn blijven steken. Later, toen je tien meter van elkaar moe3t zit ten, wilde je niet bekeurd worden, werd dit minder aanlokkelijk. En "wie heeft er in zijn jeugd niet in de Gorzen geravot. De oude veld wachter Fillekes vond het helemaal niet leuk; vooral als er over het ondergelopen land werd' geva ren kon hij wel eens geducht uit pakken. Maar maakte dat de Gor zen niet extra aantrekkelijk? Na tuurlijk, alles wordt modern en ef ficiënt. Het is beter zo, maar die oude tijd had toch ook zijn beko ring. Vrijdag speelt voor deze serie om 7 uur op Boshoek EDS tegen HWD. De winnaar van deze wedstrijd speelt over 14 dagen om de le of 2e prijs tegen een SW-comb. ter wijl de verliezer Vrijdag 29 Augus tus speelt tegen RFC om de 3e prijs. (Advertentie I.M.) Als wij onze schooltassen hadden gekocht ir» een peri ode dat iedere winkeiier zijn voorraad ging aanvullen, dan zouden wij een heel andere prijs hebben moeten betalen. Maar juist omdat wij ze maan den geleden inkochten, toen er nog niemand aan school tassen dacht, betaalden wij een prijs beduidend lager dan nu, vlak voor het nieuwe schooljaar, gevraagd wordt. Dacht U nu werkelijk, dat wij anders in het volle seizoen een originele tulglederen schooltas met twee voorbak ken en riem, van 14.90 konden verkopen voor nog geen tien gulden? .nSCUobl'^- Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze onverwoestbare schooltassen van glad en bewerkt tuig leer en U koopt ze nu door elkaar WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tal. 29180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1