1 (v, Aan Drie-Eilandenplan zou spoedig worden begonnen oorts Grieks schip maakt tocht met vorstelijk gezelschap Franse socialisten tegen E.D.G.-plan van Mendès Brusselse conferentie Noord-Ierse nationalisten in botsing met politie Ik heb nu meer levensvreugde! Brandweer in Voorthuizen wil met emmers blussen Nog vele staatsiebezoeken aan ons land te wachten Gekroonde en ontkroonde hoofden 12 dagen bijeen Binnenkort beslissing over plaats van sluitdammen Schip in dok gaf nood seinen '11 Gezond idee, rook KAVEEWEE Brandweer mag niet door rood stoplicht Chauffeur beboet met f 1 Verstekeling van 74 jaar! Vergeefse reis Huil- Amerika-IJmuiden Ned. vrouw vermoord door Libanese echtgenoot Binnenkort verloving van prinses Margaret? Thuiskomst van uit gevangenis ontslagen leider aanleiding tot bloedige slag VIER- WIEL-AANDRIJVING NEET Conflict met B. en W. Concertgebouworkest heeft nog geen plaatsvervangers •Vrijdag 20 Augustus 1954 3 VLISS1NGEN. Tijdens een exclusief interview, dai het lid van de Delia-coinmissie, dr ir F. P. Mesu toestond aan een redacteur van de Pro vinciale Zeeuwse Courant, kwamen over het Delta-plan onder meer de volgende belangrijke punten naar voren: op korte termijn zal een beslissing worden genomen over de plaats van de afsluitingsdammen in de Oostcr- schelde en de Grevelingen. Tevens zal dan beslist worden over de plaats van een. eventuele secundaire dijk door Schouwen, zodat binnenkort hier de herverkavelingswerkzaamheden normaal voortgang kunnen vinden. Het is niet onmogelijk, dat in het kader van de dijkverhogingen langs de Westerschelde tevens het Land van Faastinge zal worden ingepol derd. Deze kwestie wordt in samen werking met Belgie bestudeerd. Na afsluiting der zeegaten zal de ver binding Vïissingen-Rotterdam waar schijnlijk als volgt lopen: Vlissingen- DEN HAAG Donderdagmid dag werden de Nederlandse kust- stations gealarmeerd door een on ophoudelijk noodsignaal, dat op de scheepsgolflengte bleef binnen komen. Op dit signaal volgden echter geen roepletters of andere bijzonderheden, zodat men niet wist wat te doen. Met behulp van peilingen pro beerde men de positie van de signaalgever te bepalen Tenslotte werd na bijna drie uren het mys terie opgelost door een medede ling uit Calais, dat het alarm ver oorzaakt was door een hoog en droog in dok liggend Frans schip, de „Glières", dat met zijn automatische noodsignaalzender aan het experimenteren toas, maar daarbij klaarblijkelijk per abuis de voor noodverkeer bestemde scheepsgolflengte had gebruikt.'? Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat niet alleen spoedig met het Drie-Eilandenplan wordt begon nen, maar ook met de kleinere af sluitingen, zoals van Haringvliet en Voikerak. Gelet op de spoedige uit voering van het Drie-Eilanden plan is het niet noodzakelijk en ook niet verantwoord, over te gaan tot par tiële inpoldering in het Noordsloe. De hiervoor hangende concessie-aan vraag zal moeilijk gehonoreerd kun nen worden. Voorts kwamen bij dit gesprek de belangen van de visserij naar voren, met name van de oester- en mosselcultuur. Dr Mesu meende, dat na afsluiting buitendijkse ver waterplaatsen voor mosselen moge lijk worden b.v. ter hoogte van Vrou wenpolder en Scharendyk, Deze mo gelijkheden worden grondig onder zocht. Verder vestigde dr Mesu er de aandacht op. dat pas volledige bevei liging kan worden verkregen, wan neer ook de Westerschelde en de Nieuwe Waterweg b.v. door een Middelburg, dam Vrouwenpolder, stormstuw kunnen worden afgeslo* Noord-Beveland, dam naar Schou-*Gn* minister heeft echter tot dus- wen, aansluiting op de provinciale 1 ^er deze aangelegenheid nog niet aan weg naar Zierikzee, Zierikzee-Brui- nisse, dam over de Grevelingen naar Herkingen, door Overflakkee naar Den Bommel, via bruggen over de Tiengemeten, daarna rechtstreeks naar Rotterdam-Pernis, waar via een nieuwe tunnel aansluiting wordt verkregen op een geprojecteerde nieuwe weg Rotterdam-Den Haag. Het veer Zype-Anna Jacobapolder zal door deze nieuwe verbinding belang rijk in betekenis afnemen. Van Den Bommel gaat een nieuwe weg over eeti afsluitingsdam van het Volkerak door West-Brabant nsar Bergen-op- Zoom. Het ontwerp-Deltawet, dat binnenkort zal worden ingediend, is te beschouwen als een „manteLwet". als het ware een wettelijke neerslag van het derde interim-rapport van de Delta-commissie. Verwacht mag ivor- den, dat de detailkwesties, zoals schadeloosstellingen enz. bij afzon derlijke wetten zullen worden ge regeld. de Delta-commissie ter bestudering opgedragen. (Advertentie I.M.) Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart. de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. GENEESMfDPH TEGEN Th HUIDAANDOENINGEN |B BW. El (Advertentie l. M.) in één woord VOL-maakt PARUS. De Parijse pers van vanochtend betoont zich nog heel voor zichtig- in haar commentaren. Nadat de gezaghebbende en neutralistische „Monde" gisteravond een vrfj openlijke, nijdige aanval had gedaan op het Nederlandse standpunt, zulks op de toon van „het ideaal van de super- Europeanen zou zijn om dit mooie document...", houden de ochtendbla den zich meer op de vlakte. De „Figaro" en „Franc-Tireur" zijn het er over eens, dat de Nederlandse aanval die zij als representatief zien voor de gehele Beneluxgedachte in goede stijl werd ondernomen. Het is de onafhankelijk-socialis- tische „Franc-Tireur", die hieraan, toevoegt: In zijn overzicht van de parlementaire situatie maakte hij (Mendès-France) een vergissing, toen hij zei, dat de helft van de socialis tische fractie tegen de EDG zou heb ben gestemd en daar niet bij ver meldde, dat deze helft niet tegen iedere vorm van Duitse herbewape ning is en. evenzeer tegen een com- Het standpunt van de communisti sche ..Humanité" tegenover de con ferentie behoeft geen verdere toe lichting en het valt op, dat de Vervolg van pag. 1 een leger hebben als de EDG begint en er zijn er die nog geen leger heb ben. Sommige landen liggen meer in de gevarenzone dan andere. Mendès verklaarde zich verder een voorstander van de Europese Poli tieke Gemeenschap, maar wilde het tempo om deze te bereiken, iets ver tragen. De Nederlandse minister, mr Beyen was de eerste, die de Frans man van repliek diende. Hij begon al direct te verklaren, dat hij met de Franse voorstellen niet kon in stemmen. De Nederlandse regering geeft zich rekenschap van de Franse moeilijkheden. Maar ook andere lan den hebben die gehad. Zij zijn daar over heen gestapt en hebben toch geratificeerd. Nederland heeft, on danks bezwaren tegen het verdrag, geratificeerd, omdat het overtuigd was, dat hierdoor een centrum zou tot stand komen voor bredere samen werking. ook met de Angelsaksische landen. Voorop zat echter de wil tot vorming van een echte gemeenschap. Nederland is bereid te onderzoe ken, hoe de overgangsperiode gere geld zou kunnen worden, maar een periode van acht jaar is bepaald te lang. De Nederlandse regering kan echter op geen enkele wijze treden in een gedachte, die de beginselen, waarop het verdrag steunt, zou aan tasten. Met name noemde de heer Beyen hier de „aantasting van de positie van het hoge commissariaat". Zijn conclusie was, dat deze Franse voorstellen onaanvaardbaar zijn. Hij merkt overigens op, dat „de geest van de rede van Mendès- France" een andere indruk had ge maakt dan de tekst van zijn voor stellen en in deze opmerking van de heer Beyen moet wellicht de opening te vinden zijn om een uitweg uit de moeilijkheden te vinden. Als het. zo verklaarde Beyen in de bedoeling lag in die „geest" te onderhandelen, dan was hij daartoe bereid, niet ech ter op basis van de voorstellen zelf. Dr Adenauer nam ongeveer het zelfde standpunt in. Hij verklaarde bovendien met nadruk, dat de al gemene situatie in de wereld een snelle beslissing inzake de EDG noodzakelijk maakt. Spaak stelde voor een lijst op te maken van die punten, waarin men Mendès zou kunnen tegemoetkomen, zonder nieuwe ratificaties noodzake lijk te maken. Op de overige punten zou men dan een „beginselaccoord" kunnen bereiken, dat later door des kundigen eventueel na ratificatie door Frankrijk zou kunnen wor den uitgewerkt. Hierover is lang beraadslaagd. Maar men is er niet uitgekomen. De impasse bestaat dus nog en de vraag is of de tweede conf^rentmdag meer licht zal brengen. Zeker is, dat Men dès-France op sterker en eenstem- miger verzet is gestuit dan hij blijk baar had verwacht. Zeker is ook, dat de vijf van oordeel zijn, dat de eerste concessie thans van Franse kant moet komen. promis Mendès-France zou stemmen. ..Combat"' (.onverbiddellyk. anti- EDG) met enige vreugde de oppositie van de vijf in Brussel vermeldt, kennelijk in de hoop, dat de confe rentie zal mislukken, want dan zou het Franse '■arlement waarvan de meerderheid voor de oorspronkelijke EDG twijfe»achtig kan worden ge noemd geen compromis hebben om over te stemmen. De m Parijs verschijnende Euro pese editie van de „New York Herald Tribune" verwacht, dat op zijn best 80% van, de Franse voorstellen voor de vijf andere ministers aanvaard baar zal zijn. BREDA. Evenals de kanton rechter te Bergen op Zoom heeft de rechtbank te Breda de chauffeur van een brandweerauto J. V. O. uit Roosendaal veroordeeld (tot ƒ1. of één dag) wegens het rijden door een rood stoplicht. Hij had dit gedaan op 20 Fe bruari en daardoor een botsing ver oorzaakt. De chauffeur, die van de kantonrechter een boete van 6 gul den of 2 dagen hechtenis had ge kregen, was in hoger beroep ge gaan omdat hij meende dat ook een rood stoplicht de voorrangsregel wel ke voor de brandweer geldt, niet beperkt. De officier van Justitie dacht daar ook anders over. „Politie en brand weer hebben bij kruispunten zonder stoplichten voorrang, zelfs op het verkeer van voorrangswegen. Zijn er wel stoplichten, dan is het rode licht beslissend." De rechtbank sprak zich Donder- ag in gelijke zin uit AMSTERDAM. Het V.V V. heeft Donderdag in een hoofdbe- sïurenvergadermg afscheid genomen van zijn secretaris, de heer J. J. A. Berger, die met ingang van 1 Sep tember is benoemd tot directeur van het gemeenschappelijk admini stratie kantoor. Koningin Juliana heeft op het i paleis Soestdijk een aantal pro- 1 minenfe figuren uit de interna tionale padvindsterswereld ont vangen, Daaronder bevond zich ook Lady Baden Powellmet wie men haar hier in een ge animeerd gesprek ziet. IJMÜIDEN. De politie heeft zich gisteren ln IJmuiden ontfermd over de 74-jarige Ier John Murphy, die met de onder Amerikaanse vlag varende Liberiaanse ertsboot „Tra der" Woensdag in de Hoogoven Ha ven is aangekomen. De man had in Huil een brief van zijn broer uit Amerika gekregen waarin deze hem aanried spoed ach ter een familiebezoek te zetten als hij hem tenminste nog levend wilde zien. De oude John vond in Hul! een opvarende van de „Trader" bereid hem aan boord te smokkelen en al dus een kosteloze overtocht te be zorgen. Maar ergens op de Oceaan ontdekte de gezagvoerder van het schip de clandestiene passagier en zette hem aan het werk. De emigratie-autoriteiten in Ame rika bleken niet bereid John naar zijn broer te laten gaan zodat hij met de „Trader" terug moest naar IJmuiden. Nu is John op transport gesteld naar de Ierse ambassade vanwaar hij per Engelse boot naar zijn woon- plaats zal worden teruggebracht. (Advertentie i. Voor de liefhebbers typisch-Engelse sigaret. BEIROET, (de Libanon). politie heeft Donderdag de Libanese echtgenoot van de 25-jarige in Ne derland geboren Willie de Graaf in hechtenis genomen, om hem te on dervragen in verband met het 'eit lat zijn vrouw, 's morgens dood in de echtelijke woning werd aange troffen. Willie de Graaf, afkomstig uit Den Helder, trad 9 December jl. met de Libanees Kamal Boulos in het huwelijk, aldus een mededeling van het Nederlandse consulaat 20 stuks 8£> cent m a LONDEN. Volgens het Lahour- blad „Daily Herald" zal prinses Margaret zich op haar 24ste ver jaardag, 21 Augustus, verloven met Colin Tennant, zoon van Lord Glen- conner. Colin Tennant is thans de gast van koningin Elizabeth op Bal moral, waar ook prinses Margaret vertoeft. Prinses Margaret is on langs te gast geweest bij de ouders van Tennant. (Advertentie l. M.) T"\ E gezinswas was voor mij steeds de grote moeilijk heid. Pijnlijke rng, doodmoe, prikkelbaar! Met C a s t e I a Parels is dat alles verdwe nen! Het resultaat is een hagel witte was. Ook voor bont en gekleurd goed zou ik geen an der middel wil len hebben. Be halve financieel voordeel heb ik ook meer le- levensvreugde door Cast el- la Parels. Dat moet mij van het hart! Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgeto gen zijn over de snelle en fantasti sche resultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in pa niek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100% veilig was middel. En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die H ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 et per pak) in huis? VOORTHUIZEN. De eerstvol gende brand, die in Voorthuizen (ge meente Baroeveld) uitbreekt, zal met emmers water worden geblust! Tenminste, dat zijn de leden van de vrijwillige brandweer van plan. Zjj weigeren gebruik te maken van de nieuwe brandspuit, die de gemeente Barneveld heeft aangekocht en heb ben zich solidair verklaard met de vier leden van het kader van hun brandweerploeg, die door het ge meentebestuur zijn ontslagen. Wat houdt de gemoederen van de ingezetenen van Voorthuizen bezig? Voorthuizen beschikte over een brandspuit, die volgens de mensen die er mee werken moesten, al lang niet meer voldeed. Zij zon acht jaar geleden reeds zijn afgekeurd, want als ze water moest geven, weigerde prompt Kort geleden begaf de spuit het weer en het gemeentebestuur van Barneveld besloot toen aan de reeds lang bestaande wens van de leden der vrijwillige brandweer: een nieu we brandspuit tegemoet te komen. Aan de raad werd een crediet ge waagd voor de aanschaffing van een dumpwagen, met vier-wielige aan drijving. Op deze auto zou de nieu we brandspuit worden gemonteerd. De brandweermannen uit Voort huizen werden toen boos: ze wilden geen. auto met vier-wielaandryving. „We hebben altijd een auto met twee-wielige aandrijving gehad, die best voldeed en zo eentje willen we ook in de toekomst hebben", re deneerden zij. De gemeenteraad ging evenwel ac- coord met het voorstel van B. en W. en binnenkort zal de nieuwe brand spuit (met 4-wielige aandrijving!) in Voorthuizen arriveren. De leden van de „vrijwillige" hebben reeds aangekondigd dat ze weigeren van de brandspuit gebruik te maken. Om deze reden heeft het gemeentebestuur het hele kader (vier man) ontslagen. Tijdens een verga dering hebben ongeveer 30 leden van de vrijwillige brandweer nu beslo ten, zich achter het kader te scha ren. Zij willen nu met emmers wa ter de branden gaan blussen. FOMEROY (Noord-Ierland). Veertig Ierse nationalisten en 12 polltie-agenten zyn Donderdagavond gewond bij een botsing ter gelegen heid van de thuiskomst van Liam Kelly, een 32 jaar oud lid van het Noordierse parlement. Kelly was Donderdag uit de gevangenis van Belfast ontslagen, waar hy een jaar heeft gezeten wegens opruiing. De nationalisten wachtten aan de grens van het dorp op hun held on der het oog van 300 gewapende po- litie-agenten. Even voor middernacht kwam de botsing. Terwijl vreugde vuren oplaaiden van de omringende bergen kwam uit het nationalistische kamp de kreet: „Hij komt er aan." Zij vormden een optocht om Kelly in triomph naar zijn huis te bren gen. Boven hun hoofden wapperde de groen-wit-gouden vlag van de Ierse republiek. Toen de optocht de hoofdstraat van Bomer oy bereikt had vertelde een inspecteur de demonstranten de vlag omlaag te halen. De demonstranten gaven hieraan geen gehoor en zagen zich geplaatst tegenover een muur van 80 agenten. Schreeuwend en zin gend liepen zij op de politie in, die ze ontving met gummistokken. De optocht werd uit elkaar geslagen en ongeveer 30 demonstranten liepen daarbij verwondingen op. De nationalisten trokken zich te rug op het kerkhof en wapenden zich met stenen en flessen. Onder het ge schreeuw van hun leider „geef ze er langs" gingen zij terug. Opnieuw werden zij uit elkaar gedreven, maar zij wisten te verhinderen, dat de po litie hun de vlag ontnam. Deze twee de botsing kwam erger aan en deze keer Jeed de politie ook verliezen. Het enige hotel van het dorp werd voor deze avond in een eerste hulp post veranderd. Kelly, die in het parlement zitting heeft als een "ülster-abstentionist, bleef ongedeerd. Oneerlijke PTT-beambte te Breda veroordeeld BREDA. De voormalige PTT- beambte B. de Z. uit Breda is Don derdag door de rechtbank veroor deeld tot 10 maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. De beambte had zich geld en goe deren toegeëigend, uit brieven en. pakjes, die tui had moeten bezor gen. De officier van Justitie had. een jaar geeist waarvan 4 maanden voorwaardelijk. ATHENE. Dat er meer ontkroonde dan gekroonde hoofden in Europa zijn bewijst duidelijk de passagierslijst van het Griekse luxe schip Agamemnonwaarmee een aantal personen van vorstelijken bloedeop uitnodiging van Koning Paul van Griekenland bondag voor een pleziervaart van is dagen langs de Griekse eilanden zullen vertrekken. De voornaamste gasten van dc Griekse koninklijk* familie zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard met de prinsessen Beatrix en Irene. Andere leden van regerende vorstenhuizen, die de uitnodiging hebben aanvaard, zijn prinses Margaret ha van Zweden, prinses Astrid var Noorwegen en pnns Axel en prinses Margaretkc ven Denemarken. sen René, Jacques en André en prin ses Brigitte) en Savoye-Aosta (prin ses Christa) zijn nog slechts de echo's van lang vergane glorie. Onder de genodigden bevinden zich vertegenwoordigers van nage- De overige passagiers van de „Agamemnon" hebben wel vorste lijke titels, maar op staatsmacht kun nen zij' niet meer bogen. Illustere namen als Habsburg (aartshertogin Minola), Bourbon-Parma (de prm- DEN HAAG. Het staat nog niet vast of met het bezoek van Koning Haakon van Noorwegen dit jaar een einde is gekomen aan de reeks van staatsiebezoeken aan ons land. Er is een kans dat de keizer van Ethiopië, Halle Selassie, in de laatste maanden van 1954 een officieel staatsiebezoek aan Nederland zal brengen. Aanvankelijk werd verwacht, dat Haile Selassie - indien zijn grote correspondenten ook niet willen waarborgen, dat ze by de uitoefe ning van hun beroepsplicht niet zo hardhandig door de politie zullen worden aangepakt als wel eens meer is gebeurd. Het is herhaalde malen voorgekomen, dat fotografen de ste vige vuisten van de detectives, die de Griekse koninklijke familie be waken, aan den lijve hebben ge voeld. Het doel van de zeereis is „de aandacht voor Griekenland als toe- ristenl and te versterken". noeg alle dynastieën, die in de eerste helft van deze eeuw tot abdiceren werden gedwongen; Prins Dimitri van Rusland, telg van de Romanows; prinses Elisabeth van Joego-Slavië; koning Michael en. koningin Marie- Anne van Roemenië; koningin Gio- vanna en koning Simeon van Bul garije; koning Umberto en koningin Marie-José van Italië... Nog enkele namen: de graaf en gravin van Parijs (leden van het „Franse koningshuis"); de graaf en gravin van Barcelona (namens het „Spaanse koningshuis"). Ook van de zeer talrijke Duitse vorstenhuizen is een aantal vertegenwoordigd; Ho- henlohe-Lauenburg, Mecklenburg, Schautnburg-Lippe, Sleeswijk-Hol- stein, Wurtemberg, Beieren, Hanno ver Het Griekse hof heeft deze trip, waarvan de kosten op een half mïl- lioen gulden worden geschat, omge- ven met een hermelijnen sluier. Op de gastenlijst na zijn geen bijzonder- heden bekend gemaakt. Het minis-.den Nederlanders, die in de afgelo- Commissaris emigratie naar Zuïd-Amerika DEN HAAG. De Commissaris voor de Emigratie, mr ir B. W Havemaa vertrekt Zondag naar Zuid-Amerika voor het voeren van besprekingen met ïmmigratieauto- riteiten. Hij zal Brazilië, Argentinië en Chili bezoeken om zich op de hoog te te stellen van de omstandigne- den, waaronder de enkele hond- terie van Buitenlandse Zaken Athene heeft de buitenlandse cor respondenten geweigerd enige mede deling te doen omtrent de plaatsen, die na het op Zondag a.s. bepaalde vertrek uit Napels aangedaan zullen worden, feestelijkheden aan boord enzovoort. Het ministerie heeft de pen jaren naar Zuxd-Amerika emi greerden, leven. Ook wil hij ttcn oriënteren omtrent de mogelijk heden tot uitbreiding van de emi gratie van Nederlanders naar *-n- kele Zuidamerikaanse landen. De heer Havernan zal begin November in ons land terugkeren. reis door Europa doorgaat een met-officieel bezoek aan de Koningin en de Prins zou brengen, als tegen bezoek voor de visite, die Prins Bernhard aan Ethiopië heeft ge bracht. De mogelijkheid wordt thans niet uitgesloten geacht, dat dit bezoek alsnog het karakter van een officieel staatsiebezoek zal krijgen. Er wordt voorts rekening mee ge houden, dat in de loop van 't volgend jaar de groothertogin van Luxem burg en de koning van Zweden een tegenbezoek aan Nederland zullen brengen naar aanleiding van het be zoek dat Koningin Juliana na haar troonsbestijging aan deze vorsten heeft gebracht. Tevens wordt de mogelijkheid groot geacht, dat Koning Boudewijn van België 'n staatsiebezoek aan Ne derland zal brengen in het kader van een reeks bezoeken, die hij zal afleggen na zyn. troonsbestijging. AMSTERDAM. Hel bestuur van de Nederlandse Orkeststichtmg tot beheer van het Concertgebouw orkest deelt mede, dat het orkest er nog niet in geslaagd is plaats vervangers te vinden voor de be trokken drie musici en de orkest bode. Volgens een hun door het Amen- kaanse consulaat-generaal te Am sterdam verstrekte mededeling vergt het onderzoek, nodig voor het verlenen van een visum, in hun ge val zo veel tyd, dat zij' de reis naar men moet verwachten niet kunnen meemaken. De ondernomen stappen om even tuele plaatsvervangers te benade ren hebben tot nu toe slechts tot resultaat gehad, dat men met eén hoboïst in onderhandeling is. Deze ntetnee uit vinding de lan- dtngssfci's voor vliegtuigen heeft volgens Ame rikaanse deskun digen een goede toekomst. De ski'* stellen alle typen vliegtuigen in. staat te landen op het landhet water, ijs, sneeuw en op zwa re modder. Het landingsgestel, ook geschikt voor com merciële vliegtui gen, bestaat uit de gewone wielen waaromheen ski's zijn gemaakt. Heel eenvoudig. Commissaris van politie Al Small heeft zijn politiepenning ingeleverd bij het gemeentebestuur van het Catifomische plaatsje Montague, waardoor dit dorpje thans weer zonder politiemacht zit De vroede vaderen wilden, dat Small ook nog inspecteur van bouw- en woning toezicht en van Publieke Werken zou worden, zonder salarisverhoging; maar de commissaris zei: Je kunt me nog meer vertellen, De 68-jarige Herman Yetter. eige naar van een wijnzaak in Los Angeles, meende dat een van zyn klanten van Donderdag teek op de man, die een dag tevoren een inval m zijn zaak had ge daan. Hij had geluk. De man haalde een revolver voor de dag, beroofde Yetter van 55 dollar en zei; „Tot ziens hoor. ik kom nog wel eens langs". James van der Spuys werd In Jo hannesburg gearresteerd en veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, toen de politie bij de inspectie van een huls waar was ingebroken, daar rijn dag boek vond. Twee zaken in Milwaukee hebben vorige week goede zaken gedaan. D» firma Kroger fle Co. zond de buurtbe woners bonnen toe ter waarde van 25 dollarcent. De concurrent, Krambot» Levensmiddeiehbedrljf. deed een tegen zet Op een groot bord werd bekend gemaakt: „Wij kopen alle Kroger-bon- nen op voor dertig cent". En allebei de zaken hadden het nog nooit zo druk ge had. e Dc 28-jarige mevrouw Gyszakan uit Passaic, in Amerika, heeft de politie uitgelegd, dat een Amerikaanse ge woonte oorzaak was van de ruzie, dis ze met haar man Ignatz kreeg. „In Polen werkte ik als een paard, in. Duitsland werkte ik als een paard, maar toen we in Amerika kwamen, ontdekte ik, dat de mannen hier ver ondersteld worden voor hun vrouwen te zorgenen toen kregen -we her- Een Amerikaanse boer uit Ardmors heelt gisteren voor een Senaatscommis sie verklaard, dat een open seizoen voor herten geen oplossing was voor de scha de die deze dieren aan de oogst toe brengen, Want, zei de boer, als de her ten het hele jaar geschoten zouden mo gen worden, zouden de jagers meer schade aanrichten dan de herten, De Russen die reeds maanden lang te horen krijgen, dat zij te veel drinken, worden thans gewezen op de gevaren van het roken. Jn een artikel in h-t blad voor de communistische jeugdbe weging, betoogt een dokter, dat roken maagzweren veroorzaakt, schadelijke deeltjes achterlaat in de longen, de bloedvaten vernauwt en de mensen ver suft. Over longkanker werd niet ge sproken, Want de Russen zeggen, dat de stoffen die kanker veroorzaken, al leen in Westers-kapltalistische sigaret ten voorkomen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2