Reuzen spelen met zand bij Capelle aan de IJssel AMSTLEVEN Aan stormstuw wordt met voortvarendheid gewerkt I Russisch schrijver bindt strijd aan tegen wodka en jazz {Bierkenners I vragen Nederlandse bus had ongeluk in Duitsland Meteor explodeerde, piloot omgekomen Boeten geëist tegen twee Leeuwarder groenteboeren .Tegen vermoeidheid Jonge minnaar schoot op zijn schoonpapa: eis h/2 jaar Voorts Dood Willy de Graaf is nog niet opgelost Gladkow: „Verbiedt advertenties voor Sowjet-champagne Piloot schiet eigen straaljager neer Parachutisten zullen landen bij Ooy Gen.-maj. Mariniers P. J. v. Gijn zal de zeedienst verlaten Afrikaanse „Danny Kayeontdekt Workum krijgt nu ook Friese straatnamen Twee dames ernstig gewond; chauffeur voorkwam erger Straaljager bij Franeker neer gestort Gevecht aan het Pikmeer - in verplichte vacantie door-verkopende - Extra 1500 woningen voor gemeenten met industrieën Duiven waarschuwer, voor instortende toren V Belangrijke positie vacant! V. Directeur van Huis van Bewaring ving vluchteling 7,alc i'(Tag 21 Augustus 1954 3 ter elkaar worden gelegd, dan be sloegen ze een afstand van Rotter- dam naar Dordrecht; Om de scheepvaart op de werk zaamheden in de IJssel opmerkzaam te maken zijn meerstoelen en boeten met groene en rode lichten geplaatst Ter plaatse is bovendien tijdelijk een oploop ver bod afgekondigd. BEIROET {de Libanon). tie drempels, waarop in de herfst van 3956 twee stormvloedkerin gen kunnen worden neergelaten als een bescherming van Schieland en de Krimpenerwaard tegen hoog water. Het lijkt alsof reuzen mei zand spelen bij Capelle aan de IJs sel. Elke minuut storten twee geweldige grijpers van drijven de kranen hun vracht in de rivier op de plaats waar over en kele jaren een moderne verkeersbrug over het water zal lei den. Maar er gebeurt meer op deze plaats. Twee drijvende hei stellingen dreunen dubbele stelen damplanken van meer dan ue 25 meter lengte in de slappe IJsselbodem, tot ze rusten op de i lijkschouwing' van1'de "Nederlandse vaste onderlaag. Het zijn voorbereidingen voor het maken van I 5Yïlly.. de hee" aangetoond, - - - - -- dat zij-ernstige kneuzingen aan het gc/icht en lichaam Opgelopen heeft, maar er kon niet vastgesteld wor, den, of deze de oor/aak van haar dood geweest zijn of dat deze het gevolg zijn geweest van de val uit haar woning op de tierde étage. Haar echtgenoot, Kamal Haddad. is zoals gemeld, In arrest. De 25-jaar oude Willy werd Woensdagavond dood in haar nacht kleding aangetroffen op het trot toir beneden haar apartement. Bij de ondervraging door de po- litre heeft haar echtgenoot ver klaard, dat Willy dikwijls in haar slaap wandelde cn hij nam aan. dat daarbij uit een raam gevallen is. Politie»inspecteurs wezen er echter op. dat het raam, waardoor zij ge vallen is, uiterst klein is. Haddad zei, dat hij 's nachts wak ker geworden was en geconstateerd had. dat zijn vrouw niet meer in bed lag. Hn zei. onmiddellijk de po litie en een dokter gewaarschuwd te hebben. Daarna vond hij het stof felijk overschot van Willy op het trottoir. Dc Nederlandse, geboortig uit Den Helder, was als schoonheidsspecia liste werkzaam en heeft haar echt genoot in Zwitserland leren kennen. Het onderzoek in. de zaak wordt voortgezet. I Reeds vrij lang bestonden er plan nen voor het maken van een storm stuw inde Hollandsche IJssel, maar de ramp van Februari 1D53 toonde zo overduidelijk aan dat Schtelands Hoge Zeedijk eigenlijk niet voldoen de bescherming tegen een zeer hoge waterstand bood, dat Rijkswater staat, geadviseerd door de Deltacom missie, niet langer wilde wachten. Met grote energie werden de plan nen nader uitgewerkt en reeds in het begin van dit jaar werden begonnen met bet uitbaggeren van 240.000 ku bieke meter slappe grond. Dit werk kwam in Juli klaar, en met even veel voortvarendheid werd doorgegaan met de volgende werk zaamheden. Die bestaan uit het aan brengen van een zandmassief, waar op terzijnertijd de oprit naar de nieuwe brug komt te rusten. Voor lopig zal het in de rivier opgehoogde terrein dienen als werkterrein voor bet nog te bouwen sluislichaam bin nen de bouwput. Het gehele plan omvat drie delen; 1. afsluiting van de rivier door twee beweegbare schuiven. Bij normale waterstand kunnen niet al te hoge schepen onder de schuiven doorva ren; bij hoog water worden de sta len „deuren" neergelaten; 2. een schutsluis onder de oever bij Ca pelle. Hoge schepen kunnen hier de stormstuw passeren; 3. een brug over de rivier, die aan zal sluiten op de weg floor de Krimpenerwaard. De brug wordt grotendeels vast; alleen over de schutsluis komt een bascule- brug te liggen. De 170.000 kubieke meter zand. die op het ogenblik worden, uitgestort, worden met grote schepen aange voerd van de Nieuwe Maas, ter hoog te van Vlaardingen. Rijkswaterstaat slaat twee vliegen in één klap door het benodigde zand weg te laten zuigen op plaatsen waar de scheep vaart best wat meer diepgang kon gebruiken. De zandzuiger „Ahoy", die vorig jaar de „Fa .sius" heeft „weggezo gen", neemt het karwei voor zijn rekening. Het zand wordt weggezo gen van onder een vijf meter dikke kleilaag; een knap staaltje! Mag aan de zijde van Capelle gro te bedrijvigheid heersen, ook aan de andere kant van de IJssel, bij Krim pen, zijn de werkzaamheden, in vol le gang. Kier is in het water een begin gemaakt met het heien van de begrenzingen voor de twee drem pels en de kistdammen. In de rivier verrijzen „kokers" met sterke stalen wanden, waarin straks eerst nog enkele meteis klei wor den verwijderd en waarin vervol gens fonder water) een laag beton wordt gestort. Dit betonstorten wordt een nauwkeurig werkje, dat zonder stagnatie moet gebeuren om één massa te verkrijgen. Dat betekent dat 600 kubieke meter beton achter elkaar moeten worden uitgegoten; dertig uur werk aan één stuk! Als het beton hard is kan het wa ter tut de „kokers" worden wegge pompt, waarna de eigenlijke drem pels worden gelegd. Vier heftorens zullen de schuiven dragen, die op deze drempels kunnen worden neer gelaten. Zfjn de schuiven omhoog, dan hangen ze zo ver boven het water dat het verkeer op de brug er zelfs onder door kan kijken. Dezer dagen wordt ook een begin gemaakt met het vervoer van de ze ventien meter lange betonnen palen, waarop de oprit van de brug komt te rusten. Zouden, al deze palen ach- Personeel ran de Marine Duik school te Den Oever heeft Vrij dag mijnen, munitie en een pi stool gevonden op dc bodem van het Amste rdam-Rijricanuttl op de grens van Utrecht en Jut- phatis. Enkele dagen geleden hadden jongens tijdens het baden in het koiianl reeds een kist met 243 blokjes trotyl en een geweer gevonden. Eigen foto1 f Advertentie l. M.i BUREAU VOOR PERSONEEL VERZEKERING (Advertentie LM.) MOSKOU. Volgens de romanschrijver Fedor IVasilewltsj Gladkow, die In het buitenland het meest bekend is door zijn romans „Het Heilige Hart" Cement", is de Amerikaanse jazz-muziek ten dele verantwoordelijk voor de dronkenschap en de weerspannigheid onder de Russische jeugd. Gladkow, die 71 jaar is, heeft het probleem van de publieke moraal op grote schaal, aangevat en in de „Lïternatoernaja Gazeta" geschreven: Iers en schilders laten zich evenmin Dronkenschap is een verschrikke lijke, verderfelijke ondeugd. In het verleden heeft zy hele generaties ge teisterd en ik ken op het ogenblik gezinnen, waarvan vader en zoon beiden dronkaards zijn. Onder de jeugdige personen, die zich overge ven aan wilde zwelgpartijen en drinkgelagen bevinden zich zelfs leden van de Komsomol (het com munistische jeugd verbond)en een aantal van onze bekende toneelspe- STOCKHOLM. Ern Zweedse straaljagerpiloot heeft Donderdag zijn eigen vliegtuig neergeschoten, maar is toch veilig op de grond ge komen. Sergeant-majoor Ewerth Hailing vuurde, tijdens een oefenvlucht, zijn kanonnen af op een doel op een rot sig eiland, tijdens een duik-manoeu- vre. Eén van de kogels kaatste terug en trof het vliegtuig toen het weer optrok. Door het schot raakte de contróleleiding op de benzine buiten werking. Hailing vloog zijn Vampire terug naar zijn basis, maar was niet in staat snelheid te minderen. Het toestel stortte neer op een helling 350 meter buiten het vliegveld. Kal ling stapte er ongedeerd uit, Nijmeegse bevrijdingsfeest NIJMEGEN. Op 17 September is het tien jaar geleden dat Nijme gen door de geallieerde troepen werd bevrijd. Als onderdeel van de feestelijkhe den op die dag zal een aantal Ameri kaanse parachutisten by Ooy lan den. Ook zal het verzetsmonument by do Waalbrug worden t th"H Nabij Sionshcf. aan de Graesoeekse- tveg. waar m 1344 de eerste Ameri kaanse paiachutisUn landden, zal een s.eJcn*,:la.it woiJen omhuld. Vo li is staat om. ..p let progiam- ms e<m inte nat"-iituC j.«»i<i-e mei mrdcwerk.rv ArneriVeapse. En- gei.»», Cinade-e en Nederlandse mi litaire muziek Kortsen. DEN HAAG. Generaal-majoor der Mariniers F. J. van Gijn, com mandant van het Korps Mariniers, heeft de wens te kennen gegeven binnen niet al te lange tijd de zee dienst te willen verlaten. Als opvolger komt m aanmerking kolonel der mariniers H. O. Roms- wiuekel, thans commandant van de afdeling Mariniers, kamp Woestduin te Doorn, die ter voorbereiding voor de hem wachtende taak binnenkort bij de staf van het korps zal worden geplaatst. NAIROBI. De 21-jarige Kipanga Athumam, van de Afrikaanse Masai- stam, die een maand of wat geleden nog een onaanzienlijk chauffeur was op een bus in Nairobi, is in korte tijd befaamd geworden als de ^Afrikaan se Danny Kaye". Hij werd „ontdekt" door Peter Col more, een programmaleider van de Afrikaanse radio-omroepdienst, die in ruim een jaar tijds een uitgebreid Afrikaans publiek voor zijn program ma's heeft weten te winnen. Kipanga Athumani kwam op een avond een vriend, die voor de radio was opgetreden, afhalen en tijdens een praatje met andere aanwezigen in de studio gaf hij een improvisatie ten beste, waarvan Colmore toevallig getuige was. Colmore moedigt zijn nieuw ont dekte ster in het bijzonder aan in bet belachelijk maken van het op treden en de riten van de Mau-Mau, omdat hij daarin een sterk wapen tegen het gezag van deze organisatie onder de inheemsen ziet. Kipanga ontvangt thans duizenden brieven van bewonderaars onder stammen van Kenia, Oeganda en Tanganyika. "WORKUM, De gemeenteraad van Workum heeft met 5 tegen 4 stemmen besloten dé straten - van Friese namen, te voorzien, B. en W. gaven de raad m overwe ging om tweetalige straatnaam borden te voorkomen voor iedere Nederlander begrijpelijke namen te kiezen. De meeste raadsleden gaven p ven we', de voorkeur aan „Begine" .p.v. ..Bagijnestraat.,' „Spoardijk" p.v. „Stationsstraat" en „merk" i.p. „markt". onbetuigd, „Het ergste van alles is, dat som migen van onze leiders, directeuren en administrateurs zelf by gelegenheden als gedenkdagen de dronkenschap aanmoedigen. Er worden zelfs open bare vervoermiddelen gebruikt om voor deze gelegenheden alcohol naar de kerkhoven te brer- en. Reeds heeft het Suwjetmimsterie van handel de kraampjes in de stra ten van Moskou en sommige andere steden, waar men wodka kon drin ken, gesloten, maar Gladkow vindt dit niet genoeg: „Het is noodzakelijk, de verkoop van alcoholische dranken aan jeug dige person"! streng te verbieden en hun het bezoeken van restaurants, waar jazzmuziek wordt gespeeld, on mogelijk te maken", schrijft hij. „Wij hebben muziek, die beter is voor hun opvoedingWij moeten ook alle radio-uitzendingen en grammofoon- opnamen controleren om te beletten, dat deze vulgaire jazzmuziek zich uitbreidt". Er zijn niet veel openbare gelegen heden in Moskou, waar men popu laire Westerse deuntjes kan horen, maar Gladkow kent er blijkbaar en vindt ze te veel. „Wij moeten ook" zo vervolgt hij „alle boeken, toneelstukken en films controleren om te verhinderen, dat er taferelen van dronkenschap in voorkomen.We moeten verder een einde maken aan die adverten ties, die aansporen tot het drinken van Sowjetchampagne en het roken van bepaalde merken sigaretten, om dat drinken en roken schadelijk zyn voor ons volk en veel geld kosten". Op hri verwnl. dat hij een con servatieve puritein is. antwoord Gladkow, „ik ben geen puritein, maar onze handelspolitiek verschilt van de kapitalistische verkoopkunde. Wy moeten wijsheid betrachten in onze verkooppolitiek en niet dat belang rijkste aspect van ons leven de opvoeding van een echte Sowjetman, arbeider, schepper, denker, strijder voor het communisme aantasten". (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, Gisteravond om streeks zeven uur Is een autobus, waarin een gezelschap van de Ne derlandse Reisverenigjng op weg was naar Oostenrijk, bij Wiesbaden in aanrijding gekomen met een losge raakte oplegger. Twee deelneemsters, mevrouw Eysden uit de Wakker stra at 28 te Amsterdam en mevrouw Van Maastricht, Paul Krugerlaan 34, te Den Haag werden ernstig gewond. Zes anderen kregen lichte schaaf wonden. Mevrouw Eysden is in een ziekenhuis te Wiesbaden opgenomen. Zij zal waarschijnlijk een arm moe ten missen. Mevrouw Van Maastricht heeft een lichte hersenschudding. Zij ligt in het ziekenhuis van Idstein. Beiden aren in gezelschap van hun echtge noot, die bü haar is achtergebleven. De 38 overige deelnemers hebben de reis met enige uren vertraging voort gezet en zijn vanmorgen in goede welstand op hun standplaats Lech- Aschal. bij Keutte in Noord-Tirol aan- ;ekomen. Van de zijde Van de Reisvereniging wijst men ons er op, dat de chauffeur in dienst bij de V.A.V.O. te Schoon hoven, door zijn tegenwoordigheid van geest een veel ernstiger ongeluk heeft voorkomen Hu reed met üinke snelheid toen hij een truck met op legger wilde inhalen, welke met (Van onze correspondent) LEEUWARDEN Een Gloster Meteor straaljager van de basis Soesterberg is Vrijdagmiddag om ruim twee our met een geweldige slag neergestort aan de rand van het dorpje Tzum, ten zuiden van Franeker. Het toestel explodeerde voor het de grond raakte en de brokstukken brandden uit. De pi loot, de sergeant-vlieger N- Els- hout uit Haarlem, kwam om het leven. Omstreeks twee uur vlogen vier straaljagers op vrij geringe hoogte over Tzum en niemand schonk daar bijzondere aandacht aan tot dat plotseling uit een van de toe stellen een. rookpluim kwam. De straaljager beschreef een boog, scheerde tussen de boerderijen van de heren Kingma en Yntema door en dook plotseling met een enorm geraas naar beneden. Bij de heer Yntema kwamen de scherven op het dak terecht, waardoor tiental len dakpannen werden vernield. Meenend dat het vliegtuig op de boerderij viel, vluchtte de heer Yntema naar de stal waar hy in de mestvaalt ging liggen. Hachelijker was de situatie voor een van zijn arbeiders, H. Abma, die met paard en wasen en met de twaalf jartge Harm Keimpema aan het werk was, vlak naast het stuk land waar de straaljager neerkwam. Hij bond het paard vast. maar terwijl het toestel explodeerde en hij aan zijn linker arm werd geraakt door een weg vliegend stuk aluminium, rukte het dier zich los en sloeg op hol. De brandweer van Franeker en van de vliegbasis Leeuwarden waren spoedig ter plaatse en namen de nablussing ter hand. De stukken van het toestel lagen honderden meters verspreid. steenkolen beladen in de richting Wiesbaden reed. Vlak vóór hij de inhaalmanoeuvre wilde beginnen raakte de oplegger plotseling los. Pe chauffeur heeft toen zijn inhaalpoging opgegeven, om dat een zware botsing dan met meer te vermijden zou zyn geweest. In plaats daarvan gooide hy het stuur zo ver mogelijk naar rechts om door uitwijken m de berm de oplegger te ontwijken. De bus kreeg echter nog twee klappen aan de zijkant. Een andere bus heeft laat op de avond de groep opgehaald en het ge zelschap naar zijn standplaats ge bracht. Watersporters slaags met inwoners van Grouw (Van onze correspondent) GROUW. In het Friese water- sportcentrum Grouw aan 't Pikmeer zyn in de nacht van Donderdag op Vrijdag veertig watersporters en een aantal inwoners slaags geraakt. Het ging er warm toe. Met stokken en knuppels is men elkaar te hjf ge gaan. De oorzaak was het feit, dat de watersporters hollend en zingend door de straten trokken, de Grouw- sters uit hun slaap haaiden en enkele vernielingen aanrichtten. Een politieman in burger zag zich voor een precaire situatie geplaatst. Hij trachtte de gemoederen tot be daren te brengen, maar werd niet herkend en liep slagen op van zijn eigen dorpsgenoten. Spoedig daarna verscheen meer politie. De water sporters moesten zich terugtrekken tot in het theehuis bij het Pikmeer, waar met tafels en stoelen werd ge smeten en waar enkele zeilers in het water werden gegooid. Tenslotte is een van hen aangehouden en maakte de politie een eind aan de slag. (Van onze correspondent). LEEUWARDEN. De vraag" of een enkele weken geleden vastge stelde vacantie-verordening voor de Leeuwarder groenteboeren, waarin wordt bepaald, dat ze ieder een week in het seizoen gesloten moeten zyn, geldig Is of niet, werd Vrydag op geworpen voor de politierechter. Er diende een zaak tegen twee groenteboeren, die in de week waar in ze gesloten hadden moeten zijn, twee dagen geopend waren. Hier voor werd tegen hen een geldboete geeist van resp. 3 maal 20.— en 3 maal 25 boete, subs, vier en vijf dagen hechtenis. (Advertentie LM.) Ook U kan tijdens het werk, na hel eten, by ontspan ning, theeier- en concerfbezoek.bijlongdurige geeste lijke inspanning of bij vermoeiende reizen, vaak een hinderlijke vermoeidheid overvallen. Neem dan „Holloo- blijf Wokker", hef'onschadelijke, voortreffe lijk smokende, opwekkende genotmiddel - het kop je koffie in tablefvorm! Sinnen enige minuten bent U weer fit, actief, monter, vrolijk en goed gehumeurd. BuÜpHARMAe VAm.nrdcm.ontwmg'0«»*w mooilf. DORDRECHT. Tegen de 24-ja- rige J. de G. uit Strfjen werd Vrij dag voor de rechtbank anderhalf jaar gevangenisstraf geëist, daar het jongmens gepoogd zou hebben zijn aanstaande schoonvader dood te schieten. Deze schoonpapa, de 45-jarige aan nemer A. van der WieL had er groot bezwaar tegen dat de G. omging met zijn dochter. Op 5 Mei van dit jaar had hij het meisje verboden met haar vriend uit te gaan. Toen deze dat hoorde werd hij zo woedend, dat hy tiaar huis rende, terug kwam met en geweer en twee schoten op de aannemer door het raampje van de voordeur loste. Door ylings weg te duiken hadden de schoten de heer des huizes gemist. De G. beweerde nu, dat hij uit stekend schutter de heer Van der Wiel slechts schrik had willen aan jagen. Jamme- voor hem had hij voordien meermalen al verklaard, dat hij Van der Wiel wel eens „ka pot zou schieten". Ook het psychia trisch rapport was met gunstig. Hier in wordt de G. een man met „gevaar lijke neigingen" genoemd. Wegens overtreding van de Vmir- wapenwet later vond de politie nog een stengun bij de G. thuis eiste de officier vervolgens een straf van dne maanden. Uijspraak over veertien dagen. Volgens hun verdediger, mr B. P. van der Veen, die zelf Y.V.D.-raads- lid is, was deze regeling op onregel matige wijze in de raad gekomen en. behandeld. De organisatie van de groentehandelaren had een verzoek om een verplichte facultatieve rege ling ingediend, doch B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken, omdat de tijd van voorbereiding te kort was. Ook de Kamer van Koop handel en de Middenstandsraad stonden er afwijzend tegenover. Enkele raadsleden echter achtten een regeling voor dit jaar nog wen selijk. Tenslotte werd er gestemd: echter over de vraag of de regeling wenselijk was of niet. maar niet over een facultatieve rege ling. Daarna zijn niet, zoals vol gens het reglement van orde nood zaak is. twee raadsleden met een voorstel voor een regeling gekomen, doch de voorzitter, burgemeester mr A. A, M. van der Meulen stelde voor dan maar de regeling aan te nemen zoals die ook voor stagers geldt en dan 't woord „slagers" door „groen teboeren" te vervangen. Hij deed dat voorstel namens de Commissie van de Strafverordenin gen waarmee uiteraard geen overleg kon worden gepleegd en die later ook niet in zijn geheel voor deze re geling bleek. Mr Van der Veen (die zelf overi gens tegen had gestemd) noemde dit een met-redelijke wetgeving en vroeg nietigverklaring van de rege ling. Voorts wilde hij in een ander geval de boete als principieel zien. De politierechter zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. DEN HAAG, De minister van Wederopbouw tn Volkshuisvesting heeft een contingent van 1500 wo ningen beschikbaar gesteld ter voor ziening in de woningbehoefte, die een gevolg is van onvoorziene in dustriële ontwikkeling in bepaalde gemeenten. Van dit contingent zijn thans 1390 woningen verdeeld en door onder- scheidene Gedeputeerde Staten toe gewezen ter verdeling. Van de 1390 woningen die reeds erdeeld zijn ontving Groningen 100 woningen. Friesland 112 (waar van er reeds 50 eerder werden toe gewezen), Drente 105, Overijssel 120, Gelderland 150, Utrecht 100, Zuid-Holland 120, Zeeland 100 (waar van er reeds 50 eerder werden toe gewezen). Noord-Brabant 350 (waar van er 225 reeds eerder werden toe gewezen) en Limburg 133. VITERBE- De toren van het stadhuis van Tuscania, in de nabij heid van Viterbe, is Vrijdag inge stort De val van dit bouwsel dat 40 meter hoog is en 300 jaar oud heeft geen enkel slachtoffer geëist dank zy de duiven die er altijd een onderdak zochten. Vlak voor het instorten vlogen de duiven van de toren weg en maakten zo n kabaal dat de opgeschrikte voor bijgangers vlug dekking zochten, In anderhalf jaar meer dan 400.000 O. Duitsers naar het Westen BONN, Van 1 Januari 1953 tot 30 Juni 1954 zijn 424.000 Oost-Duit sers naar West-Duitsland gevlucht, aldus een officiële mededeling te Bonn; 220,000 van deze vluchtelingen waren jonger dan 25 jaar. Sedert de volkstelling van 1S50 is de Westduitse bevolking met 1.3 mil- lioen vluchtelingen uit het Oosten toegenomen. Veertig procent van de vluchtelingen na Januari 1953 is nog steeds ondergebracht in noodverbly- ven, kampen en kazernes. (Advertentie I.M.) Er z%n veei belangrijke, goedbetaalde functies weggelegd voor iemand met uitgebreide kennis, met diploma's. Hebt U die t Zo nietvraag dan van- daag nog gratis prospectus aan b(j Resa-Hilversum, Bekende Schrifte lijke Gursits. Duizenden die nu goede posities bekleden toerden met succes opgeleid door Resa en behaalden b.u. het diploma H.B.8~A of B, onderwijzersakte, MULO. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. De negentien jarige A. N. die wegens diefstal nog twee maanden moest uitzitten, in het Huis van Bewaring te Middelburg, heeft Vrijdagmiddag kans gezien te ontsnappen. Hij slaagde hierin tij dens het lossen van een vrachtauto die materiaal aanvoerde voor het Huis van Bewaring. De directeur van hét Huis zette met twee leden van. het personeel per fiets een achter volging in. Na een spannende jacht liep de vluchteling aan de Beenhou- wersmgel letterlyk in de armen van de directeur. DEN HAAG. De Nederlandse organisatie voor ZWO heeft het rijksbureau voor kunsthistorische do cumentatie alhier een subsidie toe gekend voor de uitgave van het zesde deel van een bibliographie over de Nederlandse kunst. De vijf reeds verschenen delen werden uitgegeven met financiële steun van andere instanties. Drie dagen lang nnf_^ worden de Gronin- gers bij de neus genomen door het puik van de Ne- derlandse gooche- laars, die daar sinds gisteren con- gresseren en hun nieuuisfe kunsten vertonen op het gebied uan micro- magie, de manipu latiekunst, de car- tomagie, het kin- dergoochelen, d- mentale magie, het illusionisme en het algemeen gooche len. Enfin, een keel programma. Dit is de Amster damse goochelaar Alfaton en zijn magische keuken. Hy braadt kippen in enkele minufen en maakt taarten in nog kortere tyd, tovert roomijs uit de kraan tot lee- rhinge ende vermaeck en niet min- ken of hij nu een pechvogel Ib of een der tor uerbazinjj van de Groningse *eiuksvogel. I" Boston Colli, W.lllosforö wel -ouaen to uien. leren. veroordeeld tot 20o dollar boete wegens dronken, chauiiercn. Hy was met win Het gaat best roet 't Initiatief „Am- auto in een eindstation voor bussen te- hem—Europa". Ze komen nu al adres- rechtgekomen en bleet als maar toCte- sen tekort om alle vreemdelingen een orn de cbussen voor hem weg te onderdak te geven. Maar de Arnhem- krijgen. passen. Er komen mensm jiii Engeland! kree^yeT^aa^cr^a^^^1'1^1 Frankrijk. België. Luxemburg. Duits- hfJwilCat\senwstrar omdat hij land. het Saargebied. Zwitserland, Itaile, -Ji vervaardigd. De Oostenrijk. Griekenland en Scandinavië do^ dat hli rich"1^3?nf P w Op 30 Augustus begint het leest. .2, had toegelegd op de O zen autoriteiten weten zich snel k^sfh sf va2 bankbiljetten, omdat caisSsSim te hljü ".ix1»™'* «1®. «„n Koningin in Noord-Brabant op 4 Sep- kunstvorin tember het propaan gasbedrijf In. Box- Slurf-aan-staart slokte deze week m«erw ?.aa"penen, arriveert hij daar een groep olifanten door de straten van per helicopter. het Italiaanse stadje Mestre, aan het hoofd van een circusopiocht. Toen kwa- Voor wie al aan rijn vacantieplannen mcn ie voorbq een fruitstalletje, de voor volgend jaar la begonnen zü ga- voorste olifant stak de slurf uit en gapte meld. dat van 1 April IS55 tot 1 Angus- Peer. Dat was meteen het einde ran ha htt natuurreservaat .Jlet Zwanen- optocht. Do eppaaócxa slaagden er water*gemeente Callandsoog. voor het Pas weer in de van vreugde trompette» puDliek wordt opengesteld. rende olifanten in het gelid te krijgen toen al het fruit op was. Gauw nog even. naar het buitenland Juwelier Simpson in Sacramento voor een paar vreemde dingen. In WUli- heeft de volgende advertentie geplaatst: mantle, in Amerika, sloeg de 23-jarige „Aan degene(n) die horloges uit mijn Charles Insalaco met zijn. auto een paar étalage heeft (hebben) weggehaald,. De M p- stapte hij horloges zijn gegarandeerd voor het !e- n!, zl n PoLs^ En y.en- Indien zij u m de steek laten, kunt nu zit hij er steeds maar over te den- U z« bij mij gratis laten repareren,".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2