.Klaank en Zaank" verhuisde van Plantage naar Arcade HCC behaalt benauwde zege op Hermes-DVS >voering .Midzomernaclitciroom was bijzondere prestatie v. d. Meer zegeviert in handicap-race KOERIERSTERS Velen misten daardoor goede operette-show AGENDA Spannende cricket-match aan de Damlaan Jeugd maakte „wereldreis door Schiedam 1 SEPTEMBER KRACHTTOER VAN AMATEUR-TONELISTEN Hengelaars visten Niet meer in troebel water Ballet-recital toch in de Plantage Vacantief eest agenda REGEN REGEN EN NOG EENS REGEN. In de Lange Haven gevallen Esperanto-agendo Esperanto wint veld Burgerlijke Stand In Monopole: Vluchteling van de Alamo SCHIEDAM STEHÜ-TYPIST(E) %%l BBEKH. NEDERt. FRANS DUITS ENBELS £g£T luist NU adverteren Dinsdag 24 Augustus 1954 De sectie Toneel van dê Schiedamse Gemeenschap heeft een grote verantwoording op zich genomen door de Schiedamse amateur-tonelisten tijdens de Vacantiefeesten in plaats van de traditionele revue een toneelstuk van niveau te laten spelen. Doch deze verantwoording iszelfs met Shakespeare's „Mid- zomern achtdroom" besïst niet tè groot geweest, want de op voering, die gisteravond in het Passagetheater in première ging, toonde zeer duidelijk aan, dat het Schiedamse dilettanten- toneel zeker tot bijzondere prestaties in staat is. De revue voorlopig in de kast gestopt hebbend, greep de SG-to- neeiseetie meteen, maar naar het andere uiterste. Op Midzomer- nachtdroom viel de keus; 'n keuze, die niet zo verwonderlijk is, omdat gedurende HBS-lustrumleesten in het begin van het jaar oud-HBS- ers ook met zoveel succes dit be faamde werk van de grote Engelse toneelschrijver William Shakespea re ten tonele hebben gevoerd, Be sloten werd tevens de vertaling, die de HBS-regisseur, de heer J. E. W. Spronk, had gekozen, n.l. die van Nico van Suchtelen en de muziek van Henri Purcell (die de heer A. C. Pac uit zes andere bij behorende composities had geko zen) meteen maar over te nemen. De beide SG-regisseurs Richard Flink en Adolf Rjjkens zijn ver volgens enthousiast aan het werk Niet minder dan 125 vissers heb-" ben meegedaan aan do hengelwea- strijd in de Schic, die Zaterdagmid dag door de- heren van Dijk en Nieuwstraten van ,het Vacanüe- Comité was georganiseerd. Het was aan de Overschieseweg weer ecns een ouderwetse drukte en al was de vangst niet overweldigend, de stemming was best. Acht Schiedamse hengelvereni- gingen visten mee; de eenheid in de Schiedamse hengelwereld schijnt weer te zijn hersteld. Er was ten minste een prima sfeer en algemeen was men -het er over eens, dat de wedstrijd, die onder controle van de heer Prein stohd, precies was wat men nodig had. Het Schiedamse hengel wereld je kan dus weer een bloeitijd tegemoet gaan en als dat inderdaad gebeurt, dan dankt het dit toch vooral aan het initiatief van de heer van Dijk, die Zaterdag bewezen heeft, dat ,.het toch heus wei kon". Daar moesten de hengelaars, dan "Woensdagavond bij de prijsuitrei king maar eens over „bomen". Dat feest vindt plaats in zaal Liberty aan het Broersveld. De uitslag was: le D. Voets; 2e W. Borsboom; 3e L. Gordijn: 4e E. vin Leeuwen; 5e A, M, Dogeling; 6e H. v. d. Velde; 7e L van Veelen; 8e E. Etman; Se H. Lupker Sr.; 10e J. Zag wijn. De corpsprijzen waren voor: le Ver. ..Ons Genoegen";2e Ver. ..Zïlvervoom''; 3e Ver. „'t Baarsje; 4e Ver. ..Vrije Visser"; 5e Ver. «De Amateur"; 6e Ver. ,,'t Voorntje". getogen. Het resultaat van hun werk en dat van de amateur-tone listen, die bit alle Schiedamse to neelverenigingen werden gerequi- reerd. ontrolt zich tot en met Don derdagavond in het Passage-thea ter. Het ïs een zeer bemoedigend resultaat, want het valt werke lijk - niet mee de dikwijls ellen lange monologen en de vele haar scherp op elkaar afgestemde dia logen in te studeren. Het verliep gisteren allemaal zonder enige hapering. En dat is reeds een pres tatie, die bewondering afdwingt. Dat het acteren hier wellicht onder geleden heeft, och... we geloven niet dit de uitvoerenden te zwaar te moeten aanrekenen. Dit neemt echter niet weg, dat We daarom geen enkele critiek hebben. Zeker wel. Zo ïs het bij zonder jammer, dat de uitspraak van. Puck, de spotfiguur, die het; gehele stuk moet dragen (het ac teren is voortreffelijk) heel veel ta wensen overlaat. Slechts voor in de zaal is de tekst en dan al leen nog maar dooy hep. die dit werk van Shakespeare kennen met moeite te volgen. Aan actie schoten meerderen te kort en bij enkelen konden we ons bovendien niet aan de indruk onttrekken, dat zij een bijzonder goed uit het hoofd geleerd lesje opzegden. Voorts had de groep ambachts lieden (behoudens uitzonderingen voor Mispel en Bulder) een te zwakke bezetting. Tegenover deze negatieven staan ook (gelukkig) vele positieven. De creatie van. Oberon was evenals die van Theseus machtig en zeer sterk. Ook de elfenkoningin Ti- Scène uit „Midzamemachtsdroam". Zittend v.l.n.rHernia, HippoiyTa, haar bruidegom Theseus en Hele na. Staand tweede van links Ly- sander. Geheel rechts Demetrius. De overigen zijn leden van de hofhouding van Theseus, de her tog van Athene. tania en de dames Hermia en He lena. die bemind worden door Ly- sander en Demetrius kunnen op een zeer goede uitvoering terug zien. Lysander had echter een wel zeer krachtige start. De uitbeel ding van Demetrius was volkomen gaaf en verraadde grote toneel routine. Met hen hebben Hippo- lyta, Egaeus, Philostratus, een al leraardigst elfenballet (ingestu deerd door mej Nora Durang) en het Haags Museum-Kamerorkest onder de bezielende leiding van Herman van Born er voor ge zorgd, dat het publiek zich geen moment verveeld, heeft. Costuums en décors waren smaakvol en met zorg gekozen, Een zeer dankbaar applaus, waarin Richard Flink en Adolf Rijkens mochten delen, was dan - ook een waardevolle beloning. Het al of niet doorgaan van de openluchtvoorstelling met ballet-re cital in de Plantage rs vanmorgen langdurig bij de Schiedamse Ge meenschap in discussie geweest. Ha ingewonnen advies van het„KNMI in De Brit en raadpleging van de leiding ,van- het ballet is besloten de balletuitvoering in de Plantage vanavond toch te laten doorgaan. Het bleek onmogelijk een geschikte uitwijkmogelijkheid te verkrijgen. De weersverwachtingen .zijn iets minder somber dan Maandag en hoewel er geen ideale zomeravond- temperatuur zal zijn. mag toch wor den verwacht dat regen uitblijft. De vacantiecommissie van de Schiedamse Gemeenschap rekent er op dat het publiek het vertrouwen van organisatoren en uitvoerenden vanavond nret zal beschamen. (Advertentie l. Af.) Heden 8 uur, Plantage: „Ballet-Recital" o.l.v. Sonja Gaskeïl Woensdagavond 6.30 uur H.-D.^.S.-terrein: Ned. Politie-elftal—Luchtmacht-elftal VANDAAG: 9, 11, 2 en 4 uur: Passage-thea ter: Variété voor de jeugd. 9—12 en 2—5: Kiosk Plantage: Puzzletocht voor de jeugd. 7.30 en 945 uur; Arcade: Jazz festival. 8 uur: Passage-theater: Een Midzomernachtdroom, 8 uur: Plantage: Ballet-recital. WOENSDAG 9, 11, 14 en 16 uur Passage: Dombo. 912 en 2—5 uur: Kiosk Plan tage Puzzletocht. 24 uur: Gelegenheid tot be klimmen Grote Kerk. 630 uur: Hermes-terrein: Ned. Pol. elftal—Ned. Mil. elftal. 9 uur: Nieuwe Haven Brand, weerdemonstratie. DOORLOPEND Van ca, 8 uur af: Gordel van licht. 2—o en 7—12 uur: Fluoralia in de Beurs. 25 en 712 uur: «Kinder tekeningen uit 44 landen", Lange Haven 103. 2—5 en. 712 uur: «Van Baby- Ion. tot Napoleon", Lange Ha ven. 73. 8 uur n.ra. tot 1 uur v.m.: „De Vrolijke Distilleerderij" in Musis Sacrum. Jammer, dat de operette-show van het Maastrichtse „Klaank" en Zaank*' niet in de Plantage kon plaats vinden. Nu moesten er velen worden teleurgesteld. Een lange rij liefhebbers stond- op de Lange Haven tevergeefs te wachten. „Arcade" was vol, stampvol zelfs. Het was des te meer jammer, omdat de teleur- gestelden een uitzonderlijk goed programma moesten missen. „Klaank en Zaank" heeft een programma van belcanto weg gegeven zoals we dat in Schiedam maar al te zelden horen. Wat men weten moet: Apotheken-nachtdienst: Evers, Lan ge Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuin laan 80. Tel, 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum; 2—5 uur en 7—10 uur „Het Schone Am bacht". Leeszalen; Gem. Openbare Leeszaal es Biblio theek, Lange Havem geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.80 uui en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdag) van 7 tot "8^0 uur Zondags gesloten. ILK, Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) 'van tot 8,30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Mono pole: 2, T en 9 uurt „De vluchteling van de Alamo". Het zevenjarige jongetje A. H. uit de Brugmanstraat liep gisteren op de Lange Haven. Hij moest uitwijken voor een naderende auto. Daardoor struikelde hij over een van de ijze ren ringen' die aan dc kant van de Lange Haven zijn ingemetseld. De knaap viel in het water, maar had het geluk, dat personeel van de N.V. Ithö xüt zag en, snel reageerde. Met een reddingsbaak werd de" jongen op het drogé getrokken. Een-nat pak en de schrik was alles wat lïij opliep. Het weer eens meer dan belabber de weer heeft de zaak danig in de war gestuurd. Spijtig, maar voor de aanwezigen was er één positief punt. De Maastrichtenaren gaven naast het oorspronkelijke programma nog het Slavenkoor van Verdi en dat gaven ze wel zo voortreffelijk, dat de aan wezigen vergaten te betreuren, dat ze in het rokerige „Arcade" zaten en niet jn de „Vrije natuur" van de Plantage. Trouwens, te betwijfelen is of de zang in de open lucht wel zo goed tot zijn recht zou zijn ge- kamen sis nu" in „Arcade" het geval was. Inderdaad, deze Zuidelijke zangers en zangeressen beheersten de moei lijke kunst van het zingen. Dat bleek al direct bij hun „An der Schonen Blauen Bonau", dat voor 't verdere verloop de beste verwachtingen opende. Eir deze verwachtingen wer den niet beschaamd. Een potpourri uit „Die Lustige Witwe" werd een. lust voor het oor; één uit „Gravin Marizza'* betoverde de zaal. Na de pauze gingen de successen Merkredon, la 25an de augusto. Ni havas la lastan ferlo-tagon. Pre- paru vian taskon por la sekvonta semajno. Enige maanden geleden is door de studenten Esperanto vereniging te Zagreb (Joego-Slav.) een Nederland se week georganiseerd, die vele be zoekers trok, Doel was, dat zij, die het internationale Esperanto-congres in. Haarlem zouden, willen bezoeken, te vorqn het een en ander van ons land zouden weten. Een Nederlander, dié in Maart Oslo bezocht, belandde met zijn taal moeilijkheden "op het politie-bureau, Ook daar vlotte het gesprek met de commissaris niet hard, d^ar deze geen der moderne talen verstond en onze Nederlander geen Noors. Een nieuw bewijs, dat het hoog tijd wordt voor één internationale we 're! dhulptaai en dit wordt dan Espe ranto. De- president van de regionale rechtbank te- Müti'chen 'heeft Dr Sieg fried Zie gierofficieel benoemd en beëdigd ajs tolk voor Esperanto. Ondanks het niet al te beate weer wai het glrteren bü de Handicap race voor transportfietsen een drukte van belang. Achttien knapen hadden zich opgegeven voor dit evenement, dat weer eens iets geheel anders was, dan de traditionele snelheidswedstrijden. Het viel de meeste fietsers dan ook niet mee. Het moeilijke parcours bezorgde hen kennelijk veel last en slechts één wist het foutloos af te leggen. Dat was J. Van der Meer, öie tevens de snelste tijd maakte en dus de eerste prijs zeker verdiende. verder. „Die Fledermaus", „lm Weis- sen Rössl", het werd ademloos aan gehoord. evenals het reeds genoem de extraatje „het Slavenkoor". De solisten waren stuk voor stuk pri ma. maar toch willen we vooral noe men de bas-bariton Leo D reezen, de tenor Jean Ravenstein en de sopraan Rie Ubachs. Keer op keer dwong het enthousiaste publiek hen tot toe giften. Trouwens, het 20U onrechtvaardig zijn de artistieke leiding van Louis Devens niet te roemen, evenals de muzikale van Edgar Theunissen. De buitengewoon charmante balletnum- mers waarover Wally Haacke de regie had, hadden een zeldzame be koring. Geboren: Cornelia J„ d. van G. W. Meijer cn A. Smith; Korstiaan C„ z. van C. den Boogert en H. J. J. Mulder: Adriana, d, van W. Dorst er; M. Hendriks; Güsje G„ d. van. M. v. Noordennen en D. van Baarle; In- grid, d. van P, W. K. Jordamskï en B. van de Grijp; Frederik J., z. van L. G. Duijzer en J. H. de Gans; An- tonius C., z, van K. G. Verbeek en S. van der Pas; Maria J. L.. d. van A. M. J. van Dijk en P. Gosselaar. Overleden: M. de Haan, 64 jaar. Het Broersveld stond vol van be langstellenden. De deelnemers wer. den aangespoord vooral voorzichtig te rijden en dikwijls trachtte het publiek de rijders te vertellen hoe zij het precies moesten doen. De mislukte pogingen bij het ringste ken en de moeilijke rit over de r'"WWr De toneelgroep „De Witte Vogel" geniet ook in Schiedam een grote bekendheid door de paedcgoyisch verantwoorde kindertoneelstukken (geschreven door de ieider Rolf Petersen). Gisteren werden voor uitverkochte zalen van het Pas sage-theater vier voorstellingen gegeven van „De fluit van Fluut Xsjang Fhtut", een zeer subtiel toneelwerkje, dat een anti-mili taristische strekking als moraal heeft. Bovendien werd de kinde ren duideüjk aan het verstand ge bracht, dar men met bedrog niet ver komt. Als bewijs hiervan werd het „duiveltje uit het doosje", dat eerst zijn vrijheid had verkregen ■maar dit door valse intrigues niet waard bleek te zijn, va or straf weer in zijn oude gevangenis te- rugges topt. Cricket heeft zich aan de Damlaan weer van haar beste zijde laten ken nen. In de match tussen Hermes-DVS en HCC 1, de beide runners-up in. de eerste klasse, heerste een maximum aan spanning, een spanning, die eerst heel laat ln de middag resulteerde in een overwinning-op-het-nipper- tje van de Hagenaars. De bowlers beheersten gisteren de strijd. Was het by HCC l de slowbowler A. de Beus, die met wickets voor 36 runs uitste kende cijfers behaalde, bij Hermes was het Scheffer, die met 6 voor 47 weinig voor hem onderdeed. Hermes, dat de toss gewonnen had en batten had gekozen, startte op het zuivere bowlen van de Hagenaars, dat in handen was van de openings bowlers R.Borgers en K. van Staay, zeer langzaam. Zo zag de lunch, een stand van 56 runs voor het verlies van 1 wicket, waarvan Stolk juist de helft achter zijn naam had staan. Tot op *n totaal van 78 runs bowler A. de Waard door de verdediging van Hermes-aanvoer- der wist te dringen en men een van de weinige keren getuige was van het feit, dat de stumps van Stolk. uit de grond duikelden. De captain had een goede 39 achter zijn naam. V. d. Ende, nu in gezelschap van Hil- le, liet zich hierdoor echter niet in timideren. Hij bleef zeer verstandig spelen en we zagen hem zelfs een bal van de Beus voor zes op de Dam laan slaan. Tot op een totaal van 96 Hille zich, rustig buiten zijn crease staande, zich op eenvoudige wijze door wicketkeeper Harris liet stuun pen. En een run later overkwam •V. d. Ende ditzelfde lot. Een blik semsnelle reactie van Harris bete kende liet einde van de Hermes-bats man. Hij had een zeer goede 37 ge scoord. En nu voltrok zich wederom een drama. A. Keuzenkamp ging op zeer ongelukkige wijze run-om. Tet- telaar, die even snel voor wat runs zou zorgen, sloeg wel een bal voor zes op de hoge huizen aan de Dam laan, maar besefte blijkbaar niet, dat niet iedere bal zich hiervoor leent. Direct hierop werd hij dan ook van een wilde en onbeheerste slag gevangen. En de processie zette zich voort. De Beus veroverde nog de wickets van Scheepmaker en Stahlie en de Waard deed hetzelfde met die van Van Meurs en Scheffer. En zo kwam het dan, dat de mooie stand van 95 runs voor het verlies van slechts 2 wickets in een paar kwar tier was veranderd in het all-out zijn van de Schiedammers voor slechts 120 runs. Om tion voor half vier begonnen Galloïs en Planten dan ook aan de taak dit tegenvallende totaal van Her mes te benaderen. Toen de strijd voor de thee onderbroken werd, waren er dan ook nog maar 13 runs op het bord. Na de hervatting be gon vooral Galloïs al spoedig iets te forceren en H.C.C. kwam lang zamerhand in een goede positie. Tot op een totaal van 39 runs Gallois- voor 29 runs" door-Scheffer werd gebowled. Dit getal 39 zou voor de Hagenaars een ongeluksgetal blijken te zijn. Want Planten ging vlak hierop Lb.w. op A, Keuzenkamp en ook de Nederlandselftal speler Schuur werd voor 0 runs door Scheffer gebowled. En nog steeds op onveranderd totaal probeerde Harris in het begin van zijn in nings een zachtere bal van dezelfde bowler voor 4 te staan en werd op uitstekende wijze door Van Meurs op short-leg uitgevangen. Zo waren de Hagenaars 4 kopwickets kwijt en was de spanning al enigszins te ruggekeerd. Langzaam maar zeker werd de situatie voor de Haagse weer iets beter, tot op 97 Sillevis voor een zeer nuttige 25 door Schef fer werd gebowled. Hiermede keer de de spanning weer terug en deze bereikte zijn hoogtepunt, toen op een totaal van 114 runs De Waard door Van Meurs wrd gecleand en twee runs later een snelle reactie van Tettelaar op silly-mid-on ,de run-out-dood betekende van 'De Beus. Zo was H.C.C. 9 wickets kwijt voor 116 runs en lag de grote ver antwoordelijkheid op het laatste paar Heimei en Borgers, De span ning was voelbaar. Heimei scoorde een single en toen sloeg Borgers een bal van Scheffer heel hoog in de lucht. Twee fielders renden naar de bal toe, maar hij was onbereik baar. Toen de batsmen aan hun tweede run bezig waren, kreeg van Meurs ais eerste de bal te pakken en smeet met een keiharde ingooi rechtstreeks de palen van het dode wicket uit de grond. Doch Heimei had net op tijd zijn crease kunnen bereiken en het Hermes-appeal voor run-out werd niet toegewezen. Ook de laatste bal van deze over leverde een run voor Borgers op en hiermede was het Hermes-totaal bereikt. De eerste bal van Vsn Meurs werd door Borgers voor 1 run naar leg geplaatst en de Haag se overwinning was een feit. Het was cricket op zijn best. Scheffer howlde liefst 29 over en nam 6 wickets voor 47 runs. Van Meurs in 21 overs 1 voor 40 en A. Keuzen kamp 1—30. wip verwekten steeds weer hila riteit en bij het overbrengen van. een bord met ping pong-ballen werd van te voren „haarfijn uitge duid*' hoe dit in zijn werk diende te gaan. De jongens trokken zich er meest al niet veel van aan. Zij waren ken nelijk, en terecht, van mening, dat het er ten slotte op neer kwam, dat ze het zelf moesten doen. Sommigen deden dat heel goed. Wij geven U de verzekering, dat Uw brood of vlees bij deze knapen in bijzonder rijvaardige handen en benen is. Zoals gezegd; J, van der Meer was de beste, maar eigenlijk ver diende een ieder, die dit parcours met minder dan tien strafpuntert rond kwam de grootste lof. De prijzen, die in Café Liberty door de heer van Dijk werden uit gereikt, gingen naar: le J. van der Meer, 1 min. 5 sec. 0 str.p.; 2e J. van Zelm, 1 min. 6 sec. 3 str.p.; 3e Knoops, X min, 24 sec. 3 str.p.; 4e H. v. d. Geer, 1 min. 36 sec. 3 str.p.; 5e W. M. Pieters. 1 min. 21 sec 4 str.p,; 6e Speelmeyer, 1 min. 26 sec. 4 str.p.; 7e H, de Wilt, 1 min. 30 sec. 4 str.p. In het'jaar 1836 was het in Texas maar een rumoerige beweging. Een Mexicaanse generaal maakte zich bijzonder druk om Texas onder zijn militair bestuur te krijgen. Dit be zorgde hem het ongenoegen van vele Texans, die dan ook op hem en zijn mannen gingen schieten. Het komt tqt een belegering van een fort van dé Texans aan de Ala- mo-rivier en. bij die belegering komt een zekere Stroud in aanzienlijke moeilijkheden. Ondanks het feit, dat hij zich heldhaftig gedraagt krijgt hij het stempel van lafaard. In de ver dere oorlog tussen de Texans en de Mexicanen ondervindt hij daar ge ruime tijd schade van, totdat door helfhaftig gedrag van hemzelf en de tact van een klein jongetje en een lief meisje hii rijn kwade naam kwijt raakt. In deze film, die in Monopole speelt vervullen G3enn Ford en Julia- Adams, hoofdrollen, die hen bijzon der liggen. Honderden Schie- dammertjes heb ben gisteren en vandaag een „we reldreis door Schie dam" gemaakt. Dat was de naam, die de Schiedamse Ge meenschap had ge geven aan de puzzletocht voor de jeugd- De jon gens en meisjes hadden het dit maal niet gemak kelijk; zij moesten minstens een-en- twrotig aardrijks kundige namen vinden op de oude gevels van bran derijen. mouterijen en graanpakhuizen en - dat was geen eenvoudig karwei. En dus rende Jan tje over de Nieu we Haven en riep plotseling opge wonden Ja, daar, New York! terwijl Marietje, veel rustiger, aan de Westerkade ..Bleiswijk" noteer de. Er waren er nog veel meer. Amsterdam aan de Nieuwe Haven, en Rotterdam, de Rijn aan de Büitenha- venweg. Het waren er veel, maar de jeugd zocht en vond. Het vlugst waren de 13-jarige Koos de Wit 'en de U-jarige Jan Los. Ze hadden liefst vijf-en-twintig namen gevonden, maar nog dan de speurders van de Schiedamse Ge meenschap, en kwart over elf wa ren ze al binnen. Dat was Maandag, de eerste dag en bijna vierhonderd kinderen waren op dat tijdstip op weg langs de Lange Haven, Schie, "Westvest en de andere straten en' wegen. Allen kwamen ze, waar Jan en Kooswaren gekomen, n.l. aan de Coca-CoIa-febriek in de Van Cleef- straat. Ze hadden het flesje limo nade dik verdiend, evenals de rit met de vacaatie-feesttretn, waar ze óók nog een kaart voor ontvingen. En dat als beloning voor „een reu ze ochtend" zoals Koos de-Wit zei. -Dit ioos gisteren een typisch stadsbeeld. De Schiedamse jeugd, die zeer intensief deelnam aan de puzzle-tocht. Wanneer er weer wat „Ontdekt" was, icerd dit gauw tggen de muur op het wedstrijd- formulier ingevuld. -Van de veertig ploegen die deel namen aan de Nordgo-mars in Noordwijk. bleek een Schiedamse politieploeg de beste. Het waren 24 man van de reserve-politie, die on der leiding van reserve-brigadier C. H. L. van Veen zo voortreffelijk marcheerden, -dat zij de eerste prijs „binnen*' liepen. De heer A. v, d. G. uit de Stadhou- derslaan zette gistermiddag in de Aleidisstraat zijn fiets met op slot. Hij had er spijt van toen hij terug kwam. want zijn rijwiel was verdwe nen. Aanvang nieuwe clubs SECRETARESSE Cowesp.-Stenotyplstfe) Talen-Stenotypist(e) beginner» lSept. gevord. 3 Sept. beginner» 1 Sept. corresp. I Sept. 2 en TSept. MIDDENSTANDSCURSUS 1 EN 3 SEPTEMBER Inschrijving da gel. VOOR BKTSR ONDERWIJS SINGEL TEE. 58847 SCHIEDAM MEUBELMAKERS HALFWAS MEUBELSTOFFEERDERS HALFWAS gevraagd, die-een vak wensen te leren. Plate, Grote Markt 21 Tarief tot en met 15 woorden f 0.65 Elke vijf woorden meer f Q.2Q Te koop aemgeb. HerenpoTshcrloge 9,75. Pro fiteer van deze uiterst voor delige aanbieding! H. A. Dïe- terich, horlogemaker, goud smid, opticien. Prof. Kam. Onneslaan 98. Verliefd, verloofd, getrouwd. Bij Wilson geslaagd. Gothi- sche huiskamer, gebeeldh. dressoir, tafel, 2 clubs, 4 stoe len, bekl. naar keuze ƒ425.-. Wilson. Gr. Visserijstr, 97-101 Baard platen. Wij leveren een nieuwe plaat voor 16.uw oude plaat ais nieuw terug. ƒ4.50, ook in kleuren. Spuit- inrichting, Woermeyer, Sin- iel 102. Schiedam. teL 65789- Twee persoons opklapbed, massief eiken ombouw. Viaardingerdijk 123 b. Te huur oangeb. Er kan geplaatst worden nette kostganger, liefst een werkman. Br. no. S 187 bur. van dit blad. Personeel qevr. Gevraagd nette werkster voor 2 ochtenden en 1 dag per week in gezin van 2 per sonen, Mesdaglaan 10. Tel, 67506. Voor direct gevr. machine perser of -persster. ,Cbem. wasserij „Centraal", Lang* Nieuwstraat- 71, tel. 68392. WoniognUl "Wonlngruil Dordrecht- Schiedam of Vlaardingen. Aangeb.: heel huis, 5 kamers en zolder 36.50 p. maand voor vrij of bovenhuis 5 a 6 kamers tot 70.p. maand. Br.: Hooftstraat 57, Dord recht

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1