NEDERLAND BOUWT AAN BRAZILIAANSE VLOOT (Igzaï Diepgang één meter Kwekelingen stalen offerbussen McCarthy moet zich Maandag verdedigen Voorts. Uiterton te Nieuwediep zal aan de wal luorden gebracht Imecliato Carepawordl morgen overgedragen Concertgebouworkest kan moeilijk vervangers vinden Chelarine-,,4' doel wonderen? - ondanks de drie dekken - Wrijf Kou en Pijn Officier van justitie tikt ouders en schoolleiding op de vingers Voorlopig vijf aanklachten Dit moet mij toch eens van het hart Tournée door VS gaat door Attlee bezoekt Mao Tse-toeng horloges Volgens overlevering zou baken schat aan trouwringen bevatten oensdag 25 Augustus 1954 J (Van een onzer verslaggevers ZALTBOMMEL. Gelijk met de soep, kojjie, brood, cake en tcyit zijn wij dezer dagen aan boord van feet m.s. .Jmediato Carepa" gehesen om getuige te kunnen zijn van de laatste onofficiële proefvaart. De „Carepa" is het prototype van de zeven hekwielers, die in opdracht van ie SNAPP, of om het op z'n Braziliaans met veel woorden te zeggen - de Servigos de Navegagao da Amazona e de Administrayao do porto do Para, in Ne derland gebouwd worden by iViestem's Scheepsbouwunie in Hellevoetsluis „de Waal'* in Zaltbommel en by de Arnhemse Scheepsbouwmaatschappij. De schepen, die voor het vervoer van passagiers, vee en vrachtgoed op de Amazone-rivier zullen zorgent dienen ter vervanging van de huidige roes tige en lekke vloot. Kort geleden heeft de Braziliaan se regering het plan om de achter lijke gebieden in het land te ont wikkelen, zeer intensief ter hand genomen. Vóór alles bleek het no dig de verbinding tussen de grote steden en het rijke, maar onontgon nen binnenland te verbeteren. De bestaande vlot werd 'ns goed beke ken en men zag, dat alleen de meer dan 50 jaar oude schepen van Ne derlandse makelij nog bruikbaar waren. Dit verstevigde de goede naam van onze schepenbouwers en betekende een voorsprong bij de internationale inschrijving voor de vernieuwing der vloot, die in 1952 geopend werd. De Nederlanders kwamen met een tas vol orders te rug. Er moesten o.a. vracht- en passagiersschepen komen voor de benedenloop van de Amazone en hekwielers voor de bovenloop van de ondiepe Amazone en zijrivieren. (Advertentie IM.j TEGEN P UN EN »r GR I EP. 20TABUETTEN 85 rf VS verdedigen ook eilanden tussen Formosa en China WASHINGTON Naar aanleiding van Chinees-commnnlstische uitla tingen over een „bevrijding van Formosa" heeft de Amerikaanse mi nister Dulles verklaard, dat het ge rechtvaardigd zou zijn als de Ame rikaanse strijdkrachten eilanden zou den verdedigen, welke thans in han den der nationalisten zyn en gele gen zijn tussen Formosa en het Chi nese vasteland. De mogelijke keuze van te verde digen eilanden zou door de Ameri kaanse militairen gemaakt dienen te worden. Op de Zuid-Oost-Aziatische confe rentie in Manilla zou behalve het gevaar voor een militaire aanval ook dat van een economische pene tratie besproken worden. Industrie van VS gereed voor oorlogsproductie WASHINGTON. Het hoofd van de Amerikaanse dienst voor mobi lisatie voor de verdediging, Arthur Flemming, heeft de uitvoering van een nieuw plan gelast, dat beoogt de Amerikaanse industrie voortdu rend paraat te houden voor snelle overschakeling op een totale oor logsproductie. Volgens de opdracht van Flem- ming moeten aan particuliere fa brieken betalingen worden gedaan voor het gereed houden van machi nes, die van groot belang zijn voor volledige oorlogsproductie. Het plan omvat schikkingen voor het bijeenhouden van belangrijk personeel. Ook moet worden zorg gedragen voor toepassing van de modernste productie-methoden. t/ Een deel van de vor- r Or Sten stelijke groep plezier- vaarders op de ^Aga- op memnon" werd gefoto- grafeerd tijdens hetbe- horfoe zoek aan het St. Geor ge- en St. Michaelpa- leis op Korfoe. V.l-n.r.: koningin Ju liana, ex-koning Umberto wan Italië en koning Paul en koningin JF rede- rika van Griekenland, Het eerste grote schip is al in BraziliëUpe „Carepa" zal Donder dag officieel worden overgedragen en Zaterdag zijn tocht over de oce aan beginnen. Grijze haren Wat vorm en afmetingen betreft is de „Carepa" een nieuwe verschij ning op het water. De diepgang mocht b.v. maximaal slechts 1 meter bedragen, omdat de Amazone voor bij de stad Manaos 2eer ondiep is. Comfort en accommodatie vroegen, desondanks om ruimte, dat dus met gebruik van licht materiaal in de hoogte gezocht moest worden. De ontwerpen hebben grijze ha ren bezorgd aan de schepenbouwers maar ze zijn er toch in geslaagd een schip op het water te zetten, dat exotisch maar niet wanstaltig is. De lengte van de Carepa is 46.50 meter, het schip is 8 meter breed, heefj drie dekken en wordt aange dreven door een 420 pk. Sulzer mo tor. Er zijn hutten voor 30 passagiers en bovendien kunnen 70 passagiers aan dek een plaatsje vinden. De be- manning en de laatste categorie passagiers kupnen als zij dat willen in hangmatten gaan lig gen. Vier koeien of paarden kun nen zich ruim bewegen in een stal, die op het benedendek gebouwd is. Proefvaart Een proefvaart op een schip, dat voor de tropen is gebouwd is geen pretje. De gazen wanden, waardoor een verkoelend windje moet spelen, bieden geen enkele beschutting te gen het Hollandse klimaat. Alleen tussen de twee fornuizen van de kok in de keuken is het goed te vertoeven. Overal elders op de Ca repa krijg je diepvries-rillingen en tijdens de proefvaart bovendien het gevoel, dat je juist op het plekje staat, waar anderen zich ambtshal ve met meetinstrumenten moeten ophouden. Vóór het schip Zaterdag vertrekt, wordt de „Carepa" inge- kist. Het benedendek wordt aan alle kanten met planken dichtgespijkerd om het spel van de golven te be perken. Personeel van Gebr. "Wijs muller uit Baarn zullen samen met de Internationale sleepdienst van L. Smit en Co. te Botterdam het schip over de oceaan brengen. Mensen op de wal, die alles altijd het beste weten, zien het gesleep met de hoge windvanger huiverig tegemoet. fAdvertentie LM.) weg met DAMPO Rockefeller-stichting steunt onderzoek van prof. Van Lennep NEW YORK De Rockefelier- stichting heeft Dinsdag bekend ge maakt dat voor bet tweede kwartaal van 1954; voor een bedrag van in totaal 8.263.622 dollar aan toelagen werd verleend. Hieronder* is een edrag van 8900 dollar voor een periode van drie jaar toegekend, aan de rijksuniver siteit te Utrecht, ten behoeve van onderzoek en onderw (s onder lei ding van prof. jhr r D. J, van Lennep. Prof. Van L -nnep is bui tengewoon hoogleraui in de psy chodiagnostiek van de volwassen mens en psychologie van menselijke relaties in samenleving en beroep. Milliarden-erfenis voor vluchteling in Oost-Pruisen BERLIJN Een vluchteling uit Oost-Pruisen, de 64-jarige Franz Dembinski, zal met vyf familieleden een erfenis van ruim drie milliard gulden van een Amerikaanse voor vader delen, aldus Westduitse kran tenberichten. Deze voorvader, Lodewijk Napo leon Dembinski, die vorige eeuw naar de Ver. Staten was gcemigreerd, werd gedood tijdens een oorlog tegen Mexico. Ter beloning van zijn diensten kreeg hij uitgestrekte ge bieden in Texas, waar petroleum is gevonden. Franz Dembinski was reeds twin tig jaren bezig zijn recht op de erfenis erkend te krijgen. Londertse ,PTT-man' bleek juwelendief LONDEN. De Duitse gravin Von Ueynhausen Sierstorplf heeft de Lonöense politie meegedeeld, dat zij beroofd is van een aantal juwe len ter waarde van ruim tiendui zend gulden. De gravin vertelde, dat zich bij de fiat, die tijdelijk door haar en haar man bewoond wordtt een man meldde, die ver telde iets aan de telefoon te moeten repareren. Toen hij vertrokken was, bleek dat twee ringen en een bro che verdwenen waren. (Advertentie LM.) ARNHEM. Voor de rechtbank alhier hebben terechtgestaan twee leer lingen van een kweekschool, J. C. de M. te Arnhem en 3. W. D. S. te Velp, beiden twintig jaar oudL Hun was ten Jaste gelegd het wegnemen van offerbussen met inbond op 18 Mei J.L in een RK. kerk te Eist (Grid.) Ook in andere kerken te Nijmegen en te Arnhem, zouden zy zich hebben schul dig gemaakt aan soortgelijke diefstallen. In een kerk te Huissen deden zij een mislukte poging, zich van de offerbnssen meester te maken. De officier van Justitie, mr W. de Vries, eiste tegen beiden een voorwaardelijke ge vangenisstraf van acht maanden met een proeftijd van drie jaar. OUDE KUNST- EN ANTIEKBEURS IN HET MUSEUM HET PRINSENHOF - IN DELFT - 25 AUG. - 15 SEPT. - 1954 - W»,M.g.r> 10.17.3t. w Zo«d»g«n v«n 13-17230 «uf Dlmttag- an Dorder dagavond 19-22 n BOMBAY Dertien personen werden gedood en zes gewond, toen een ontploffing plaats vond in een vuurwerkfabriek in Andheri. 20 ki lometer van Bombay. De ontploffing zou ontstaan zijn doordat een dron ken a.oeider begon te roken in een opslagplaats vön explosieve stoffen. WASHINGTON. De Ameri kaanse Senaatscommissie, die moet beslissen bf bet gedrag van Senator Joseph McCarthy door de Senaat al dan niet veroordeeld moet wor- den, heeft vijf hoofdbeschuldigin gen tegen de Senator gehandhaafd: 1. Weigering oro een Senaatscom missie van onderzoek te antwoor den aangaande bepaalde financiële operaties. 2. Aanmoediging van ambtenaren om hen., in strijd met de wet, alle mogelijke inlichtingen te geven over activiteit van eventuele communis ten :n het regeringsapparaat. 3. Het in bezit hebben en publi- Ziverm zeemeeuwen valt Brits vliegtuig aan RENFREW (Schotland). Een Brits verkeersvliegtuig is hier Maan dag bij een landing in een 2werm zeemeeüwen terechtgekomen. De vogels troffen bet vliegtuig als een spervuur van luchtafweergeschut, waardoor het van kop tot staart schudde. Ongeveer 300 zeemeeuwen werden gedood. (Advertentie IM.) A He soorten zeep en was- gen zijn over de snelle en fantasti- poeders heb ik nu gebruikt oaet t j Castella Parels, het wasmiddel van en ernstig geprobeerd en al- de nieuwe tijd. Castella Parels strooit door als ik de was doe en weer r"eo 2° in het water en direct ont- aan nieuw nrodnrt nroheer verrukkelijk schuim. Geen een nieuw proauct proöeer, papje vooraf te maken! Alle vuil moet ik erkennen: neen, Cas- trekt enorm snel uit het goed: in pa- tella is beter, witter en" de Slek„vïchteI; d.e vuilste vlekken. ïii t, fcen maal spoelen is genoeg. Door de vlekken gaan er bü C-asteila veel kortere behandeling gaat het WEL uit! Castella Parels voor de was vind ik gewoonweg ,fj vliegt nu door de - tints hèèri t behandeling goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100% veilig was- middeL En U staat ver steld van de blank- ideaal en er is nog geen enkel heid, de helderheid en de zachtheid ander middel dat Castella kan U 6etondel' mot evenaren! Volg de beste raad, die U ooit werd Zo schrijft ons één van de vele tien- gegeven: haal nog vandaag Castella duizenden huisvrouwen, die opgeto- Parels (47 ct per pak) in nuisl (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. De pogingen om hoboïsten te vinden, die de eigen ho boïsten van het Concertgebouworkest op zijn tournee door de V.S. kunnen vervangen, stuiten op grote moeilijk heden. Men is begonnen In Nederland goede remplacanten te zoeken, en toen dit mislukt was heeft men z'yn aandacht eerst op Engeland gericht cn vervolgens op België, Frankrijk en Zwitserland. In al deze landen is men niet geslaagd. Tenslotte heeft men met Duitse in stanties contact opgenomen en op het ogenblik worden, daarmee jiog onder handelingen gevoerd, onder andere met de Hessische Rundfunk te Frank fort. Dat het moeilijk is vervangers te vinden is begrijpelijk; enerzijds immers staat men vlak voor het be gin. van bet nieuwe seizoen, waarvoor alle plannen al lang gereed zijn; an derzijds is de periode die de tournee in beslag neemt, samen met de no dige repetities, zeer lang. Men kan hierbij rekenen op een tijdsbestek van ongeveer drie maanden. Vanmorgen zijn de orkestleden, van vacantie teruggekeerd, voor het eerst weer bijeen gekomen in een vergadering waarin zij aan hun nieu we stichtingsbestuur zijn voorgesteld. Er is hun daarbij duidelijk gemaakt hoe moeilijk de situatie is. De con tracten voor 44 concerten in de V.S. zijn getekend en er zijn overeenkom sten gesloten met het orkest van de Belgische Nationale Omroep, de Ber- lijnse Philharmonie en het Residentie Orkest, die tijdens de afwezigheid van het Concertgebouworkest in Amster dam zullen optreden. Het staat thans vast, dat dé visa voor de bewuste vier leden geweigerd zijn. Het staat eveneens vast, dat de tournée zal doorgaan. Men heeft bij dit besluit vooral gesteund op het ad vies van de dirigenten van Belnum en Kubelik, die beiden menen, dat de vervanging der twee hoboïsten artis tiek toelaatbaar is. Hoezeer het or kest de situatie ook betreurt, het heeft ingezien dat het zich niet aan zijn ver plichtingen kan onttrekken. Mr de Vries zei in zyn requisitoir, het geheel êens te zijn met de con clusie van het reclasseringsrapport. Dit had volgens de officier wijze op merkingen gemaakt over de hoofden van de verdachten heen aan het adres van ouders, die hun zonen met permanent geldgebrek op dergelijke scholen laten gaan. De jongens willen meedoen aan allerlei festiviteiten, jagen elkaar op, komen in een finan ciële paniekstemming en laten zich verleiden tot het plegen van misdrij ven. Het funeste van het organiseren van uitgaanspartijen naast het school leven wordt te weinig ingezien door de ouders en door de schoolleiding, aldus de officier. Deze verdachten zijn niet de enigen, die op het ver keerde pad zijn geraakt: mr De Vries memoreerde gevallen van onderlinge geldleningen en diefstallen en van het verkopen van schoolboeken. Men deed dit alleen om maar te kunnen meedoen. De officier noemde het ge pleegde feit, kerkschennxs om te kunnen feestvieren, hoogst ernstig en achtte een gevoelige straf op haar plaats. Mr N. M. Muller merkte in zyn pleidooi op, dat men zich met ver bazing en ontsteltenis heeft afge vraagd, hoe deze twee jongelui tot zulk een misdrijf hadden kunnen komen. Omdat herhaling uitgesloten is en er voor deze verdachten geen toekomst meer is als onderwijzer, vroeg pleiter een (gedeeltelijk voor waardelijke) geldboete. Uitspraak over veertien dagen. LONDEN De voormalige Britse premier, Clement Attlee, en zyn delegatie van de Labour party zijn ontvangen door de president van communistisf a China, Mao Tse-toeng. Het is de eerste maal dat Mao met hoogste politieke leiders bijeen is sedert hij de leiding in handen kreeg in 1949. Verder waren aanwezig Tsjoe En-lai, premier en minister van Buitenlandse Zaken en twee vice- premiers. Het onderhoud van de Britse dele gatie met Mao duurde drie uur. Volgens journalisten, die de Britse delegatie vergezellen, ontvouwde Mao een vredesprogrsm. dat de vol gende vier punten behelsde: De Amerikanen moeten hun zevende vloot uit dé Chinese wa teren terugtrekken; 2. De VJS. moeten ophouden met het activeren van. de Japanse herbe wapening; 3 De V.S. moeten geen Duitse her bewapening aanmoedigen; 4. De delegatie zou de gehele Labourpartij moeten overreden een „redelijker standpunt" in te nemen wat betreft de buitenland se politiek. Ook op Nrd-Beveland heerst myxomatose KORTGENE. De gevreesde ko nijnenziekte myxomatose is ook op het eiland Noord-Beveland geconsta teerd. In vrijwel alle Noordbeveland- se dorpen hebben zich thans gevallen ervan voorgedaan. De veearts uit Kortgene is druk bezig de tamme ko nijnen in te enten. In welke mate deze epidemie zich zal uitbreiden is nog met geen zekerheid te zeggen. (Advertentie l.M.) Bij het bezoek van de Britse La bour Party-leden aan Rusland en ■Rood-China maakt Aneurin Bevan druk gebruik van. zijn camera. Hier ziet men hem, na de bezich tiging van het voormalige keizer lijke paleis te Peking, waar hij veel plaatsjes schoot. Bij hem zijn twee communistische gidsen, die het gezelschap rondleidden. Deze foto werd gistere» vrijgegeven door het officiële Chinese pers agentschap. Terwijl de Noord-europeanen pro beren per dag een paar uur droog te blijven en eens niet aan de re gen te denken, zoekt deze juffrouw vrijwillig het water op. Maar deze juffrouw is dan ook Katharine Hep- bum, die voor zo'n duik dik betaald wordt, -en het water is een Veneti- aarts kanaal. Katkarine moet kopje onder omdat het staat in het araaï- boefc can de film „Summertime". Zy speelt de rol van een Amerikaanse toeriste, die in Venetië rondwandelt en o.a. te ver achteruit stapt wan neer ze een foto «dl maken en dan prompt van de wal gaat. Ze zal ook nog wel een keer in die film verliefd worden en zo, maar dat weten toe nog niet zeker. Wat tot Katriens eer gezegd moet morden is dat zij voor die val-in-het-water- scène de hulp van een double wei gerde. Brave Faroek heeft ons een tijd zonder nieuws gelaten. Doch thans zij ijlings gemeld dat hij defer dagen een uur lang jodel-duetten heeft gezon gen in een nachtclub te Rome. Samen met de Amerikaanse zangeres „Spivy"'. Hij was absoluut met dronken Hij vond het alleen, maar leuk om te jodelen. Een kruidenier in bet Britse plaatsje Hereford heeft 30 000 pond nagelaten aan „vrouwen, die door slechte ge zondheid of hoge leeftyd met in haar onderhoud kunnen voorzien en niet behoren tot de arbeidersklasse". Tot nu toe staat het geld nog op de bank. De gemeenteraad zoekt naar een de finitie van ..arbeidersklasse"' en weet niet waar de door wijlen de kruide nier bedoelde vrouwen te vinden zijn. Zondag zal in de baal van San Frut- tuoso ten Oosten van Genua een Chris.. tLsbeeld (2'z meter hoog, gewicht met voetstuk 80 ton) worden neergelaten ter gedachtenis van hen die m de golven de dood vonden. Het beeld van brons is vervaardigd door de ceren van geheime o£ 'ertrouweUj- ke documenten. 4 Beledigingen aan het adres van bepaalde collega's. 5. Beledigingen aan het adres van generaal Ralph Zwicker. Senator Arthur Watkms, voor zitter van de commissie van onder zoek, zei, dat deze beschuldigingen slechts „de voornaamste" zijn van de 46 tegen McCarthy ingebrachte beschuldigingen en dat niets de commissie zal verhinderen, nog an dere te handhaven, indien zij dit noodzakelijk acht. Senator McCarthy is verzocht Maandag voor een Senaatscommissie te verschijnen om de beschuldigin gen te beantwoorden. 15e Wereldconferentie Padvindsters zaten bij kampvuur (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEBERGEN. De stromende regen zag gisteravond in het open luchttheater te Driebergen geen kans om zelfs maar een vonk van het grote kampvuur, dat was ont stoken ter gelegenheid van de vijf tiende wereldconferentie van de Wereldbond van padvindsters en gidsen, te doven. Behalve door honderden padvind sters en gidsen uit alle delen van het land. werd het kampvuur bij gewoond door lady Baden Powell, de aan de conferentie deelnemende afgevaardigden van vele landen en dc burgemeesters van Zeist en Driebergen. Voor de kampvuur-recreatie had men vrij hoog gegrepen. Het vuur was het onderwerp van dansen op muziek van Mendelssohn en Ma nuel de Falla. De inzet, de dans van de vier ele menten, beeldde uit „hoe in het be gin was aarde en vuur, wind en water". Dan ook de komst van de mens: batavieren ontsteken het vuur. Negers, later ook dieren, dan sen rond de vlammen. Tot nu toe werden alleen de goede eigenschap pen van. het vuur: leven, warmte en lichtbrengend, uitgebeeld. Dan drukt een dreigende dans de duistere machten van het vuur uit: vernietiging, haat, egoisme. Toch komen tenslotte de goede eigen schappen weer naar voren. Er wordt herinnerd aan mensen die in hun hart het vuur van de liefde dragen, Genevieve de Gallard, Florence Nightingale. Het slot is het machtige slotkoor van Beethoven's Se symphonie „An die Freude". De dansen en spelen waren uit stekend verzorgd, ook wat costu- mering betreft. Lady Baden PowelL die met een fakkel in de hand het slotwoord sprak, dankte mede na mens de afgevaardigden voor dit kampvuur, dat zij als een symbool zag van de padvindsters-zusterbond. Toon van Balkom neemt afscheid als beiaardier DEN BOSCH. De stadsheiaar- dier van 's-Hertogenboseh, de heer Toon van Balkom, heeft het gemeen tebestuur verzocht hem per 31 De cember as.'van zijn functie als beiaar dier te willen ontheffen. Op 26 Augustus zal Toon van Balkom zijn laatste officiële concert geven op de beiaard van de St Jan's kathedraal, waarmee hij de reeks van zoraer- avondbespelingen op deze beiaard zal besluiten. den helder. - Een oud' Deze ton, die gebruikt wordt In de markering van de vaarroute, jolklonsttsch verhaal z<rl m Den j Speeij <je historie van de Ko- Helder binnenkort op zijn ge- j mnklijke Marine een belangrijke schiedkundige waarheid worden onderzocht: de beroemde uiterton (wel bij het uit- als thuisvaren byi van het Nieuwediep Zal aan wal dje uiterton stopten. Bij het uitva- worden gebracht. By het uitvaren naar de Oost of naar de West passeren de schepen, die de haven van Den Helder ver laten, op 53 graden Noorderbreedte in het Schulpengat vlak buiten de haven, de uiterton. ren vertrouwden de Jantjes kost ba. re bezittingen met name trouw ringen toe aan de ton. Bij het thuisvaren haalden zy hun eigen, dommen weer op alvorens bij moeder de vrouw terug te keren. En - alweer volgens de folklore zou nog nooit een jutter het ge waagd hebben zich aan deze waar devolle voorwerpen te vergrijpen. Als gevolg hiervan doen in marine- kringen verhalen de ronde, dat zich in die ton al geen schatten, dan toch wel achtergebleven byoux moeten bevinden. De juistheid van deze verhalen is nooit gecontro leerd. De kans is echter groot, dat in October a.s. meer dan 1000 reunis. ten, oud-leerlingen van „het ge sticht" de .juttertj" weer zullen op zoeken. Men wti van die gelegen heid gebruik maken de uiterton te lichten en aan wal te brengen. De operatie zal met de nodige voor. zichtigheid en onder de strikt nood zakelijke bewaking geschieden met het doel dat eventuele waardevolle voorwerpen in handen zullen bo men van de rechtmatige eigenaren Het wakend oog van de belangheb benden staat daar trouwens borg voor. Italiaanse beeldhouwer Guido GaUettl. He* zal in het doorschijnende water duidelijk te zien zyn. Dertig jonge piloten van de Ameri kaanse basis Chanute zijn gearresteerd onadat zy lid w-ren van een geheim van oorsprong Mexicaans ge nootschap genaamd „Pachuco". De mannen terroriseerden burgers en mili tairen, worden beschuldigd van ver krachtingen en gebruik van verdoven de middelen en zijn allen met een klein teken getatoeëerd. Het genoot schap zou speciaal in Califorme vele aanhangers teilen. De Groenianders, die geen directe belastingen betalen, hebben aan de Deense regering om ophefung van deze vrijstelling verzocht De Graenlandse Raad, die regeert over een bevolking van 23 Q00 zielen, meent, dat Groen land behandeld moet worden als de rest van het Deense Konmkryk daar het er grondwettelijk deel vari uit maakt en 2 afgevaardigden naat het parlement zendt. „Betalen van belas ting zal ons onafhankelijkheidsgevoel versterken en hopelijk de Deense re gering bewegen meer geld voor ver beteringen op Groenland te fourneren" meent men. 0 Het blad „Aviation Week" meldde gisteren, dat de jongste maanden veel opwinding heerste hy bepaalde dienst takken der Amerikaanse Luchtmacht omdat men er niet zeker van was of twee satellieten. d;e op resp. 600 en 900 km van de aarde meedraaien, meteoor stenen zijn dan wet menselijke pro ducten, Een astronoom van naam heeft thans het laatste woord gesproken: het zijn stenen, En de Luchtmacht herademde. In het openluchttheater van Bad Segeberg aan de Oostzeekust kan men deze zejmer iedere Zaterdag en Zondag de opvoermg zien van .,De Avonturen van Oid Shatterhatid". Honderd spe lers doen mee ol.v. Wulf Leisner di recteur van tiet Staatstheater te Rends- burg. Er zyn „echte" Indianen (zoals Winnetou) en verder Old Shatterhand, Old Surehand en Hobble Frank, de geesteskinderen van Karl May. Ook rijdt een postkoets mee in het spel en wordt er naar hartelust geschoten mef buksen en pijl-< i-bogen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 3