^aüW<Öiy I ffctzoï VACANTIETOCHT VOOR PAROOLLEZERS KOERIERSTER Piet v. d. Kerk ho ff gaf orgelconcert Commissie acht McCarthy en Stevens beiden schuldig Schilderijen van patiënten uit „Zonnestraal" naar expositie in Kaapstad Ir De Koning roept hulp in van Eisenhower MONTEURS HULP-MONTEURS LEERLINGEN Voor Koeriersters: Telefoon 25430 horloges Heksenjager on tdektgoddeloos verbonddal grafschrift Amerikaanse bescha ving schrijft Mariniers kapel concerteerde op Dijkzigt Graham Greene heeft visum-moeilijkheden Filmfestival van jarige MGM Irenefonds dankt Toon Hermans Concours hippique begonnen Naar de bloeiende heide, Arnhem en de Posbank Dinsdag 7 September F. 4.75 Dochter wacht in VS op vader Violist Ferdinand Helmann overleden Orkaan teistert oostkust V.S.: 48 doden Ga overal kijken I Bijde Meubelbeurs slaagt U töch goedkoperJ KANTOORBEDIENDE (Vrl.) fesft voor^"®^ „Bal Tabaim\h Sensatie ophef gebied vm sfeeï® interieur BETONTIMMERLiEDEN SORTEERSTERS MANGELSTERS VOUWSTERS GOUD ROTTERDAM CENTRALE VERWARMING Woensdag 1 September 1954 EVEN traditioneel als de Bach- herdenking op de 28ste Juli is het concert, dat Piet v. d. Kerkhoff ieder jaar geeft ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Zulke gewoonten zijn voor het publiek prettig. Er is wel een vaste kern van concertbezoe kers, die de Nieuwe Zuiderkerk vult tijdens al v. d. KerkhofCs or gelbespelingen, maar bij de steeds'; terugkerende gelegenheidsconeerten is het altijd extra druk. Men blijkt zich daar werkelijk aan te hebben gehecht. En welk stuk zou men dan, als opening van het concert van gister avond, liever hebben gehoord dan Bach's grandioze toccata cn fuga in d moll? Het was een goed idee, ons daarna kennis te laten maken met de sonate in g van Bachs zoon Carl Philip Emmanuel. Deze componist, wiens inventieve geest ongelofelijk fantasierijk was en die daardoor vaak tamelijk gecompliceerd schreef {vooral op rhythm isch gebied), toont zich hier van een rustige kant. Sierlijke eenvoud kenmerkt de thema's, ragfijn is het passage- werk. Piet v. d. Kerkhoff vestigde op dit laatste speciaal de aandacht door een wel heel lichte, speels klinkende registratie. Handels concert in bes behoort weer tot de meest bekende en bij velen geliefde barokcomposities cn met Wesley's drie korte stukken heeft de organist ook zeker menig een. een plezier gedaan. Van diens tijdgenoot Cesar Franck hoorden we Pièce Héroique, een magistraal or gelstuk van voorname orde. dat de overgang vormde naar de beide moderne composities van dit pro gramma. De Belg Flor Peeters was verte genwoordigd met een merkwaardig stuk: prelude en fuga m f lydisch. De bijzonderheid zit hier in de toonsoort die zich wonderwel voor een modern stuk blijkt te lenen. De modulatorische neiging van de ver hoogde kwart (bet kenmerk van de lydische toonaard), heeft Flor Pee ters met grote handigheid tegenge gaan. Het stuk is werkelijk lydisch en geen verkapt majeur. Het moet echter wel gezegd, dat een fuga in deze kerktoonsoort tamelijk gezocht klinkt. De Prelude kreeg juist iets zeer pikants, Aan de vierde van Hendrik Andriesscn's quattro studi per organo behoeven wij veel min der aandacht te schenken. Het is een nogal ondefinieerbare geschie denis, waarachter mets belangrijks schuil gaat. Piet v. d. Kerkhoff, wiens intel ligente spel zijn toehoorders over gedeelten zeer heeft geboeid, be ëindigde het concert met een knap pe improvisatie over drie Valerius- 1 ïederen, waarna slaande twee cou pletten van het Wilhelmus werden gezongen. ELLY iSALOMé, (Advertentie I.M.) DETROIT. De Republikeinse meerderheid in de commissie, die on langs een onderzoek heeft ingesteld NEW YORK. De bekende En gelse Katholieke schrijver Graham Greene is Dinsdag uïfc San Juan (Porto Rico) naar Haiti teruggezon den, omdat hij geen visum voor de Verenigde Staten had. Greene is schrijver van tal van best-sellers, zoals „The end of the affair'' en ,The heart of the matter'. Voorts van de verhalen waarop de films „The third man"' cn „The fal len. idol" zijn gebaseerd. Reeds in 1952 had hij moeilijkhe den met de Amerikaanse immigratie autoriteiten, toen hij op het aan vraagformulier ingevuld had, dat hij een keer in 2ijn jonge jaren voor de grap lid van de communistische par tij v/as geworden. Later in het zelfde jaar kreeg hij zijn visum vier weken na de aanvrage. Hij Weigerde dit vi sum en betaalde ook niet de tele graafkopen van de Amerikaanse ambassade die blijkbaar met Wash ington overleg had gepleegd. Reisbeurzen voor auteurs DEN" HAAG. De minister van On derwijs, Kunsten cn Wetenschappen stelt voor het jaar 1954 reisbeurzen en reistoelagen beschikbaar voor auteurs van poëzie, proza (novelle cn roman) en essay (hieronder tevens begrepen critisch en. biografisch proza) teneinde deze auteurs in de gelegenheid te stel len in het buitenland indrukken op te doen, die voor Jaun ontwikkeling als kunstenaar van belang kunnen zijn. Voor nadere bijzonderheden zij ver wezen naar het door de minister vast gestelde reglement, dat op aanvrage bij het departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, afd. kunsten, bureau toneel en Jetteren. Nieuwe Uit leg 1, *s-Gravenhage, verkrijgbaar is. Hier zij slechts vermeld, dat men kan mededingen door het inzenden van tussen l Juli 1952 en l Juli 1954 ver schenen. letterkundig werk. De inzen dingen in tweevoud behoren vóór 1 October 1954 bij genoemde afdeling te zijn ingezonden. Men dient zich zorgvudig aan het reglement te houden. De door de minister te benoemen jury zal te zijner tijd worden bekend gemaakt. DE Marinierskapel der Koninklij ke Marine heeft zich de laatste jaren een grote populairteit weten te verwerven. Ze is deze zonder twijfel v/aard. want onder leiding van haar dirigent kapitein Gijsb. Nieuwland heeft deze kapel een ar tistiek niveau bereikt, dat er in alle opzichten zijn mag. De musiceer- trant is uitermate beschaafd: de klankproductie munt uit door een fraai afgewerkte dynamiek, die het piano een warm en week karakter kan verlenen en tevens het vermo gen. bezit het forte een stoer en manlijk accent te geven. Mede door de onberispelijke zui verheid is het een waar muzikaal genot deze kapel te horen musiceren en dat vele muziekminnaars er even eens zo over denken, bewees wel de grote belangstelling die er weer be stond voor het concert, dat Dinsdag avond in het Openluchttheater „Dyk- zigt" werd gegeven. Daar ook het weer medewerkte kon men dus vol op genieten van de voortreffelijke uitvoering van een programma, dat geopend werd met het Wilhelmus en was samengesteld uit werken o.a. van Tschaikowsky. Suppé en Liszt en van enige componisten wier na men in de ganbare concertpraktijk een minder bekende klank hebben, maar op het gebied van de blaas muziek terecht bekendheid genieten. Hun muzikale inventies doen soms weliswaar min of meer aan het genre van Gershwin denken, maar alle in strumentale mogelijkheden weten 2e met een 2ekere charme en flair te realiseren. Percy Fletcher's „Wood land Pictures" bijvoovbeeld levert hiervan een knap en boeiend staal. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Metro Goldwyn Mayer bestaat dertig jaar en ter ge- gelegenheid daarvan besloot deze Amerikaanse filmmaatschappij een festival van een week te houden in alle landen, die haar producten uit brengen- Dit betekent dat de Me- tro-leeuw in ongeveer 40 landen fre quent zijn gebrul zal aanheffen. Voor Nederland heeft het M.G.M- wsreldfestival plaats van 39 Sep tember. In Amsterdam en Den Haag (Ci ty) en in. Rotterdam (Cineac en Co losseum) zullen voorpremières van zeven, films worden gegeven. Het zijn allen kleurenfilms. Drie ervan in cinemascope: „De ridders van de Ronde Tafel", „De prins-student van Heidelberg" en „Rose Marie", Ver der „Rhapsod", de avonturenfilm „Broeders zonder vrees", „Mogam- bo" piet Clark Gable en Ava Gard ner èn de comedie „The long long trailer" die voor ons „Huwelijksreis op wielen" is gedoopt en waarin een der bekendste Amerikaanse televisie-actrices Lucille Ball en haar echtgenoot Desi Arnaz de hoofdrollen, vervullen. i waarbij de ietwat weke. doch overi gens aantrekkelijke melodiek ruim haar kans krijgt, doordat ze in af wisseling ook wordt toebedeeld aan solo-instrumenten. Dat hiervan door Verschillende so listen van de kapel een dankbaar en succesvol gebruik werd gemaakt, verdient bijzondere vermelding. H. VAN BORN Bij het eind van de laatste voor stelling van Zaza heeft Toon Her mans zijn publiek verzekerd, dat het hem best bevallen was in Rotterdam en dat hij volgend jaar weer met een nieuw stuk zou komen. Het doek viel na de finale nog niet di rect. omdat het Prinses Irenefonds, vertegenwoordigd door mej. Jane Marie Mens, nog iets tegen Toon Hermans te zeggen had. In de zeven tien dagen van zijn optreden in Rot terdam heeft hij namelijk zijn toe hoorders gevraagd het Irenefonds te gedenken met ais gevolg, dat de kas van deze instelling met ruim duizend gulden is gegroeid en dus weer een groot aantal voorstellingen voor langdurige bedlegerige patiënten in ziekenhuizen en. sanatoria gegeven kunnen worden. De beloning voor Toon Hermans was origineel. Hij kreeg niets. Maar zijn beide zoons werden bedacht. De jongste met aan leg voor clown kreeg een pop door patiënten vervaardigd, voorstellende de sprookjesfiguur Repelsteeltje. De oudste, die als zijn vader graag te kent, zal worden verblijd met iets, dat aan. de wereld-bekende teke naar Walt Disney doet denken, namelijk een fraaie Mickey Mouse, Ze spaarden een auto en gingen stelen Met hun wagen, die ze bij elkaar gespaard hadden, waren vier circa twintig jarigen Zondagnacht aan het toeren door het Zuidelijk stadsdeel, toen zij in de Olmendaal op een vrachtauto vier banden zagen liggen, die zij voor goede buit verklaar den. De Banden brachten zij naar een 34-jarige handelaar die ze ver borg. Deze is gisteren aangehou den. De jongelui werden Zondag nacht al gearresteerd. Jubileum bij Esso naar het geschil tussen senator Mc Carthy en het Amerikaanse Ecgcr. heeft zowel de senator als de minis ter van het Leger, Stevens, „schul dig" verklaard, aldus meldt de „De troit News". Volgens het blad had de republi keinse senator Potter een apart rap port ingediend, waarin veel meer critiek op beide partijen wordt ge leverd. De democratische minderheid van de commissie kwam tot de conclu sie, dat Cohn „welbewust en hard nekkig" voorrechten trachtte te ver krijgen voor soldaat Schine. Senator McCarthy liet dit toe en steunde en verdedigde Cohn en Schine. De democraten verklaren, dat Ste. vens niet de nodige „vastberaden heid, kracht en moed" aan de dag heeft gelegd in zijn omgang met Senator McCarthy en diens mede werkers. In het geschil beschuldigde het le ger McCarthy er van druk te hebben uitgeoefend ten einde een voorkeurs behandeling voor zijn medewerker Schine te verkrijgen. McCarthy be tichtte op zijn beurt het leger er van dat het Schine had gebruikt bij een poging om een einde te maken aan een onderzoek in het leger door Mc Carthy's subcommissie. In Washington is Dinsdag een nieuw onderzoek door de Senaat naar het optreden van de senator begonnen. In een verklaring aan de hiermee belaste commissie zeide Mc Carthy. dat een „goddeloos verbond" in de Verenigde Staten beweert, dat een „krachtig anti-communisme ge vaarlijker is dan het communisme zelf." Als dit verbond zijn zin zou krijgen, zouden de groepen, die dit verbond vormen, het „grafschrift vóór de Amerikaanse beschaving" schrijven, aldus McCarthy. Onder stralend iveer Begunstigd door prachtig weer is vanmorgen het Internationale con- cours-hippique in de Kralinger Hout begonnen. Het veld verkeerde in prima conditie, zodat alle factoren aanwezig waren voor een vlot ver loop. Dit concours, dat het grootste Is dat dit jaar in West-Europa wordt gehouden, heeft in de ver schillende klassen een prachtige be zetting. Het eerste nummer was een na tionaal springconcours, dat door de helft van de deelnemers foutloos werd gereden, zodat de kortste tijd moest beslissen. Die werd gereden door majoor Bischoff van Hccms- kerek uit Wassenaar op Napoleon met 84.4 sec. De heer J. L. van Wingerden uit Scheveningen noteer de wel 83 sec., maar hij maakte vier fouten, zodat hij als zevende eindigde. Intussen was ook een begin ge maakt met de jeugd-dressuur proef. Ook hier had men een interna tionale inschrijving en terwijl wij dit schrijven is deze proef nog in' volle gang. Of Onze landgenoten hier een kans zullen maken, dient afgewacht te worden. Het interna tionale springconcours, dat rijders in het parcours bracht uit Italië, Ierland, België, Duitsland, Frankrijk on Nederland, is bijzonder interes sant en de resultaten, voor zover bekend, maken een uitstekende in druk. Dank voor onvergetelijk verblijf in Rotterdam De gezagvoerder van de „Simon van der Stel" heeft bij het vertrek van deze Zuid-Afrikaanse oorlogs bodem een schrijven gezonden aan de burgemeester, waarin hij zijn dank betuigt „voor het onvergete lijk verblijf in Rotterdam*' Kommandeur Terry-Lloyd schrijft onder meer: „Geloof mij, dat de gastvrije ontvangst door het ge meentebestuur en bovenal het me deleven van de gehele bevolking van Rotterdam niet gemakkelijk door mij vergeten zullen worden Mis schien meer dan waar ook in Ne derland hebben wij ik wil hier namens alle opvarenden van het s.a.s. de „Simon van der Stel" spre ken ons thuis gevoeld in uw stad" Ten gerieve van onze lezers organiseren wij een mooie hcidetocht per luxe touringcar. Via Ede naar Arnhem (rondrit). Daarna via Velp naar de Posbank (prachtige vergezichten). Over de Zijpenberg via Doorn terug naar Rotterdam. Deze bloeiende heide-tocht wordt gemaakt op Vertrek 's morgens 9 uur van ons gebouw Schiedamsevest Terugkomst ongeveer *s avonds zes uur. De prijs van deze wondermooie trip bedraagt slechts Reisbiljetten verkrijgbaar aan ons kantoor Schiedamsevest 42, telefoon 25430 (7 lijnen). De heer H. Weinreich zal op 2 September zijn 25-jarig jubileum bij ESSO Nederland NV herdenken. De heer Weinreich kwam opt 2 September 1929 in dienst als schip per bij de tan kinsla llatic te Am sterdam en oefent deze functie thans uit op de Esso Nederland 58 met ahs standplaats de afdeling op slag en vervoer te Pern is. De huldiging van de heer Wein reich zal plaats vinden op 2 Sep tember om 10 uur vm. in de kof fiekamer van de tank installatie Rot-1 jaar geldig was. terdam (Pemis). In Juni van dit jaar reisde hij naar WASHINGTON. Een Ne derlandse ingenieur, de heer Th. de Koning, heeft een brief geschreven aan president Eisenhower, waarin hij er op aandringt met spoed te wor den toegelaten tot de Verenig de Staten, waar zijn dochtertje van twaalf jaar alleen zit in een hotel te Philadelphia. Ir De Koning, die reeds een groot aantal jaren in de Verenigde Staten heeft gewoond, kreeg in 1947 last met de Amerikaanse immigratie dienst. omdat hij werk had aange komen om in zijn onderhoud te vcor- zien, terwijl hij slechts beschikte over een bezoekersvisum. Vorig jaar besloot hij om een ge rechtelijke behandeling van zijn zaak, welke reeds lang gaande was, op te geven, om voor korte tijd de Verenigde Staten te verlaten om daarna het land weer binnen te ko men ais een immigrant, die op de voorkeurslijst stond. Hij schrijft verder in zijn brief, dat zijn request om een voorkeurs visum werd ingewilligd. Dit visum ging in op 2B April 1353. Ir De Ko ning was er, naar zijn zeggen, zich niet van bewust, dat dit slechts een Nederland in de verwachting, dat hij hier zonder enige moeite een visum zou kunnen krijgen voor terugkeer naar de Verenigde Staten. In plaats daarvan werd hij er op attent ge maakt, dat zijn voorkeursstatus ge ëindigd was en dat hij beneden aan een lijst geplaatst zou worden van Nederlanders die naar de Verenigde Staten willen emigreren, Ir De Koning heeft de brief naai de president geschreven, daar zijn dochtertje Inez nu geheel alleen in een flatgebouw in Philadelphia zit. Toen zij op 21 Augustus uit een zo merkamp voor kinderen terugkeer de, vond zij een brief van haar va der, waarin deze haar vertelde, dat zijn terugkeer uitgesteld moest wor den. De moeder van Inez, die geschei den is van haar man, woont in Ne derland. De enige familie, die het kind in Amerika heeft, zijn een kin derloze oudoom en tante in Idaho. De directrice van het hotel, waar de heer De Koning en zijn dochtertje reeds geruime tijd geleden hun in trek namen, heeft zich intussen over het meisje ontfermd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren gezegd, dat De Koning een verlen ging van zijn aanvrage voor een „eerste voorkeur'-iramigranten vi sum moet zien te verkrijgen. Een dergelijke verlenging zou snel kun nen worden verkregen. HILVERSUM. Ongeveer 25 schilderijen, aquarellen en tekenin gen, gemaakt door patiënten in liet sanatorium „Zonnestraal" zullen van Vrijdag 3 September af ten toongesteld worden In de Haum- Galerij in Kaapstad, tezamen met werken van patiënten uit het West Lake Hospitaal in de Kaapprovin cie. De tentoonstelling zal worden ge opend door de secretaris-generaal van het ministerie van Gezondheid van Zuid-Afrika in tegenwoordig heid o.a. van de Nederlandse con sul-generaal dr. Slotemaker de Bruine en de Nederlandse kunst schilder Machiel Brandenburg. Deze laatste mag met recht de geestelijke vader van de tentoon stelling worden genoemd. Hij is des tijds in Nederland in het Sanato rium „Zonnestraal" met de kunst schilderstherapie begonnen, met medewerking van de geneesheer directeur dr. A. Bierhorst. Enige jaren geleden emigreerde Machiel Erandenburg met zijn ge- AMSTERDAM. Na een langdu rige ziekte is gisternacht op 73-jarige leeftijd Ferdinand Helmann, oud-con certmeester van het Concertgebouw orkest te Amsterdam overleden. De teraardebestelling vindt Donderdag om 3 uur plaats op de begraafplaats Zorgvlied. Ferdinand Helmann, die zijn eerste muzieklessen kreeg van z|jn vader en later zijn studie vol tooide in Rotterdam, maakte als eer ste violist enige jaren deel uit van het Residentieorkest. Daarna ver bleef hij tot de eerste wereldoorlog o.a. in Duitsland en Engeland. In 1916 werd hij aan het Concertge bouworkest verbonden, waar hij do plaats van tweede concertmeester naast Louis ZimmeTmann kreeg. In 1940 volg de hij Zimmermann als eerste concert meester op, een functie waaruit hy in 1948 afscheid nam. Daarnaast heeft Hel mann ook ais violist naam gehad. Hij introduceerde o a. vioolconcerten van Hmdemilh, Pijper. Landré en Henriette Bosnians. Zijn kunstenaarschap kwam eveneens in kamermuziek tot zijn recht o.m, in het trio Van Ren esse, Helmann, Van Wezel, dat jarenlang bekend ge weest is om zijn bijzondere concerten, en in het Concertgebouwsextct Hel mann heeft ook als psedagoog grote be kendheid gehad. Vele bekende violisten heeft'hij opgeleid. Hij was ridder in de Orde van Oranje Nassau. Officier :n de Orde van Leopold II en Officier d'Aca demie Francaise. zin naar Zuid-Afrika en bijna een jaar brengt hij nu dezelfde thera pie de patiënten in het West Lake Hospital bij. Hot is oen voor Zuid-Afrika nog vrij nieuwe methode. De schilder werken en andere uitingen van de patiënten in Hilversum zullen de expositie in Kaapstad bijzonder aan trekkelijk maken. Ze zijn onlangs onder supervisie van de kunstschilder Jan Zondag, die het werk van Brandenburg op „Zonnestraal" voortzet, geselecteerd en per schip naar Kaapstad ver zonden. In totaal zullen daar zeventig werken te bezichtigen zijn .Het ligt in de bedoeling dat deze expositie ook nog in het West Lake Hospital zelf geliouden wordt, en dat vol gend voorjaar Zuïdafrikaanse tbe- en andere patiënten hun schilder stukken naar Hilversum zenden voor een expositie op „Zonnestraal en eventueel ook elders. BOSTON. Een zware orkaan die gisteren In het Noord-Oostelijk deel van de Verenigde Staten en Zuid-Canada heeft gewoed, heeft de dood van 48 mensen tot gevolg ge had. De orkaan bewoog zich via New England naar Canada, waar Montreal en Quebec getroffen wer den. Windstoten van meer dan 200 k.m. per uur veroorzaakten grote schade. Verbindingen werden ver broken, straten onder water gezet en bomen ontworteld. De orkaan, die uit de Caraibische Zee op kwam zetten, beukte de At lantische kusten, waardoor enorme vloedgolven ontstonden. De schade wordt geschat op mil- lioencn dollars. Vele zomerhuisjes op het strand werden vernield en jachten tegen de rotsen te pletter geslagen. In zeker 33 gemeenten viel het electrische licht uit. Ook is zware schade toegebracht aan de oogst. Een met munitie geladen schip is van zijn ankers geslagen en bevindt zich nog op drift. De plaatsen, waar de orkaan het hevigst woedde, werden tot nood- gebieden verklaard. Het Rode Kruis snelde te hulp met goederen cn technische bijstand. Speciaal Rhode Island. Massachusetts en Connecti cut hebben zwaar te lijden gehad. U west, bij ons Besfaaf geen enkele ver plichting tot kopen. Als U alleen maar kijken wilt, bent U ook welkom- Deis prijzen vindt U nergens I U zocht «en Engelie hulskamer, maar dacht dat die ta duur voor U was? Vergist U zich niet. „De Meubelbeurs" heeft voor U «en degelijke kamer: dressoir, tafel, 2 clubfauteuils mei 4 stoelen, nu voor slechts 365.-. Een moola luxe slaapkamer Is de trots van Iedere vrouw. Bij „de Meubelbeurs" kont U kiezen uit klassekamers in diverse hout soorten; compleet met grote 3- deurskast en U betaalt géén 750.-, maar 535.-. 495.-, 37 5.- Salonstellen, bestaande uit 4 clubfauteuils met bijpassende tafel, nu bij „de Meubelbeurs'' voor speciale prijzen 545.-, 350.., 230.-. Royale garrferobekesten In fraaie houtsoorten- Geheel uit- neembaa'- We moeten ruimte maken en daarom koopt U ze, vanaf morgen extra voordelig 225-, 195... 1 65.-. Onze grote sortering In eiken en Engelse clubsteilen bewijst U, dat wij op alle gebied goed koper en betervoor de dag korren. 2 clubfauteuils, 4 stoelen. Prima stoffering; U kiest zélf de bekle ding 375.- 295-, 225-, 1 95.-. Compl. moderne hulskamers met prachtige, ronde clubfauteuils en stoelen, bekleed mat stuiver wollen stoffen, nu 875—, 690—, 575... U' spaart zoveel geld, dat U het karpet voor niets heeft Bankstellen, een sieraad fn Uw kamer, betaande uit 3-zitsbank met 2 fauteuils, zeer mooie be kleding, nu slechts 495--, 425—, Vrij te 340.-. bezichtigen! Deze kamer moet U komen xien! Zeer fraaie Gothiek zitkamers bestaande uit royaal gebeeldhouwd dressoir, forse tafel met 4 stoeten en 2 clubs, bekleed mat prachtige wollen stoffen 875- 695- en DOD.~ Ta bero De zaak waar elke kamer 100 tot 200 gld. minder kost. Alléén gevestigd: GROTE VISSERIJSTRAAT 8-10 de Malhenessorbrug - ROTTERDAM ikan «nat tramlijnen 4, 111 6 en 22 SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE 40 j. la bezit dipi. B en C» laatste 3 j. reeds aan de wal, zoekt werk overeenk. zp diploma's in Schiedam of omstreken. Brieven onder no. S 191 aan het bur. van dit blad. ADMINISTRATIEKANTOOR vraagt, zo mogelijk spoedig, bekend met boekhouden. Br. met opgaaf van verlangd salaris enz. onder no. 1293 aan Boekhandel Spaanderman, le Pijnackerstraat 113 b, R'dam. *Can-CaöÉ*, originele apachedansen» de sfeer va» de Champ» Elysées de *Hallen*, 't *Montmartre*, Place Pigalle *St. Germain des Pré»*, *Rue de Lap*. DANCING- vrijdag 3 Sept. a. e. iedere avond 3 GROTE INTERNATIONALE SHOWS om ca. Huur. 12- 45 uur en 2.15 uur. IEDERE ZONDAG THE-DAN5ANT van 3-6 uur met het volledige showprog WILT U VAN SUCCES VEB- ZEKERD ZIJN PLAATST DAN EEN GEVRAAGD, Melden bij N.V. VAN WANING Co., de heer D. Olthof, Nijverheidstr. 53, R'dam-Z. of 's avonds na 6 uur, Ticnhovenstr. 8a, Overschie. Gevraagd enkele bekwame Ook ongeschoolde en gehuwde vrouwen komen in aanmerking. Aan te melden iedere aag van 9—5 u. 's-Zaterdags van 91 uur. N.V. Stoom- cn Chemische Wasserij v.h. C. D. Borgh Zn,, Bellevoysstr. 75, R'dam. vraagt voor onmiddellijke indiensttreding Aanmelden: 's Morgens tussen 8 en 9 uur: Bergweg 287 - Rotterdam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 3