9 Ir, Luchtafweer geconcentreerd op twee beslissende minuten Drxik-op-de-knop kan de aarde voor twee-derde vernietigen Deserteurs verklaarden: „Nederland provincie VS 4 Voor hoger- en middelbaar onderwijs dreigt catastrofe NVY geeft richtlijnen uit nu samenwerking met KAB en CNV afgelopen is oorts... GENERAAL VANNIJNATTEN: OEFENING „LUCIFER"LEERDE: Die m inuten moeten 100pet zijn, 99 pet is onvoldoende r „Oorlog is n „spel" van wachten" V.. J -Vingerafdrukken van Fischer zelfde als die van „Collins" Twee militairen uit Oost-Duitsland terug Tweetal kocht sterren en werd als officier behandeld Eerste verloving op Agamemnon <4 Oud-aviateur Acosta overleden Arrestaties in Perzië Spionnagegroep opereerde voor Sowjet-Unie ij sjouwt en sleept de hele dag Wie hard werkt verdient Voorzitter Ver. Leraren Rijks IIB Scholen Roomboter op het brood Verklaring van CPN over verwerping van de EDG Kostganger doodt zijn kostbaas met hakmes Australische minister acht toeneming immigratie nodig Brits wetenschapsman laat een ernstige waarschuwing horen Nederland en België kopen bij Hawker voor f450 millioen Ons koninklijk paar blijft na cruise logeren op Korfoe Turks staatsiebezoek aan Joego-SIavië Ponderdag 2 September 1954 3 (Advertentie l.M.) DEN" HAAG. Hoe sneller de vliegtuigen worden, hoe sneller ook het waarscimw'ngsapparaafc c*oet werken, dat hen signaleert. De slag om Lon den werd destijds gewonnen, dank ?y het radarsysteem, dat het beperkte aantal Engelse en geallieerde jagerg ru aie dagen kon diri-rren naar die punten, waar de aanvaüs.n rich concentreerden. Ir. feite worden de princi pe» van dit radar-nicldïngaaysteeni bij de moderne oorlogsvoering nog toegepast. No echter da vliegtuigen ongeveer tv.ee beer zo snel zijn gewor den als die nlt de }s**ea 1S4GJ945, is het duidelijk dat de elektronische ap paratuur nit die jaren zeer moest worden verbeterd. Het zijn overigens niet alleen de vliegtuigen, die door de radxr worden gedirigeerd, ook de luchtafweer is volkomen afgestemd op radarnaetdingen. De oefening „Lu cifer'*, die vanavond eindigt, levert daarvan het bewij*. „Een van de zeer oelansrijKe pun ten vcor ons by deze oefening", zo vertelde ons generaal-majoor G. J. M. C. van Nijnatten. „is het tijds verloop tussen de waarschuwing die -wij van de radarposten van de lucht macht doorkrijgen en het moment dat onze batterijen schietgereed kan nen zijn. Op de eerste dag van Lu cifer was dit 2 a 3 minuten en ik mag wel zeggen, dat dit zeer goed is. Wat nioi zeggen wil, dat in deze oefening' wat de luichtafweer betreft, miles ideaal verloopt, want de appa ratuur die op dit moment in Neder land in gebruik is, behoort niet tot de meest moderne. Medio 1955 hopen wij het Amerikaanse materiaal te krijgen", aldus de commandant van de luchtafweer. die volledige \ncentratie, ook uren, dat men Niet actief is, vormt een der grote psychologische pro blemen, waf mee ook speciaal de luchtafweer -vorstelt." „Wi** is a waiting game", oorlog is eon „spel" var. wachten, zoggen de En gelsen. Men lnast zich om te wachten en men vacht om zich te hassten. Dat is de moderne ooilog. waar etn seconde van onoplettendheid noodlottig kan zyn er. waai uren voorbijgaan zonder dat er iet» gebeurt. En dr»e volledigs concen tratie op óib kostbare c^nblikkm ont brak soms r.og we! eens in „Lucifer". Honderden mannen zitten by „Luci fer" .n bet veld achter da batterijen, kottiWdci Jagen in de lu;ht achter de vijand aan, mear zeer veie lionoerdcn "olgen dc stryd 1:1 donkere ruimten, soma onder de grond, waar radarscher men oohchier. als de zoekor tientallen kilometers verder een vl.egtuig oppikt. Op giote tafels worden de vliegtuigen van minuut tot minuut gevoled en zij komen als. gekleurde blo«jes op de kaart En deze blokjes verschuivei voortdurend, gedirigeerd dooi jonge mannen, gewapend met 'n lange schuif- stok en een koptelefoon op het hoofd. Zy zyn de verlengstukken van rie ra darzoekers. die als onrustige molens in de polders op de hei en m de veenge bieden staan te draaien. En deze giote stukken draaiend metaal zjjn tenslotte de objecten, waar de veiligheid van Ne derland voor een belangrijk deel op be rust. 55 „Ondanks de ver doorgevoerde automatisering en mechanisering speelt ook in de toekomstige oorlog de man nog de belangrijkste rol, want tenslotte is hij het, die tot een handeling de stoot moet geven. Het kan soms uren, soms dagen duren, voor het zover is, maar op een ge geven moment komt het en dan moet de menselijke geest snel en zo feil loos mogelijk werken. En deze volle dige concentratie in die paar minu ten, die belangrijk kunnen zijn, is de militair soms moeilijk by te bren gen, Die paar minuten moeten 100% zijn," aldus generaal Van Nijnatten. „100% is bij ons goed, 99% is on voldoende. Doen de mensen het bij een oefening niet goed, dan doen zij het ook de eerste dag van de oorlog niet goed en dit kan fataal zijn. En FRANKFORT. De commandant van de Amerikaanse Militaire Politie m Duitsland heeft Woensdag ver klaard, dat de vingerafdrukken van de in Enschede verpleegde man („Collins") „die van de Oostduitse bedrieger (Fischer) zijn". Kol. Arthur Selby zei. dat bij ver gelijking van de vingerafdrukken in het criminele laboratorium van het leger zonder enige twijfel gebleken was, dat de Nederlandse mysterie- man de 29 jaar oude Fischer is, die hier het vorig jaar opgepakt werd, omdat hij zich uitgaf voor een Ame rikaanse militair, die zonder verlof van zijn onderdeel weg was. Na ontvangst van de vingerafdruk ken zei kol. Selby: „Er is nu geen twijfel meer mogelijk de mysterie man in Holland is de man, die wy hier hadden in 1953. Dat is wat ons betreft, het einde van de zaak". Administratief personeel dagbladen heeft C.A.O. DEN HAAG. Het college van rijksbemiddelaars heeft de collec tieve arbeidsovereenkomst voor het administratieve personeel m het dagbladbedrijf goedgekeurd. De C.A.O. gaat met terugwerkende kracht in op 1 Mei 1954, ARNHEM. „Nederland is een provincie van de Ver. Staten". Dit moes. ten de beide militairen, die vorig jaar September naar Oost-Duitsland de serteerden schriftelijk verklaren In dit land. De sergeant-titulair R. Louw- man en de dienstplichtig korporaal R. Wanrooy kochten voor zij de Duitse grens overstaken in Enschede „sterren". De sergeant bevorderde zich tot eerste, de korporaal zich tot tweede luitenant. Aan autoriteiten te Helm- stedt vertelden ze, dat ze uit Nederland waren gevlucht, omdat ze niet on der de druk van Amerika wensten te leven. Tijdens een langdurig verhoor in Oost-Duitsland werden beide militairen als Nederlandse „officieren" met onderscheiding behandeld. Voor die vrees bestond geen aanlei ding in Oost-Duitsland, zodat zij be sloten naar dat land te deserteren. L. is veertien dagen geleden naar Nederland teruggekeerd Hij is ge arresteerd en wacht thans op zijn berechting. W„ keerde reeds op 30 December 1953 terug en werd op Schiphol gearresteerd. Op 26 Augus. tus stond hij terecht voor de Krijgs raad te velde te Ede. Hij "werd ver oordeeld' tot een jaar gevangenis straf, door te brengen in de strafge vangenis voor jongelieden, met ont slag uit de militaire dienst. En met voorwaardelijke ter beschikkingstel ling van. de regering. Hij kreeg daar voor een proeftijd van drie jaar, op de bijzondere voorwaarde dat hij zich onder toezicht moet stellen van een zenuwarts. Ongeveer een jaar geleden, om precies te zijn op 1 September 1953 waren beiden van week-end verlof te Amsterdam niet teruggekeerd naar hun onderdeel te Steenwykerwold. Zij gingen de grens over by Gla- nerbrug en passeerden op 3 Septem ber de grens van West- naar Oost- Duitsland bij Helmstedt. Toen men hen na het verhoor bleek te vertrou wen werden zij ondergebracht in een hotel te Oost-Berlijn, waar zij boven vermelde verklaring tekenden. Na drie weken mocht het tweetal een rondreis door Oost-Duitsland, Polen en Roemenië maken. Daarna verbleven ze in een villa te Bautzen. Hier kregen ze burgerkleren. In deze villa waren ook Franse en Ameri kaanse vluchtelingen. In Bautzen werd het tweetal in contact gebracht met arbeiders. De« bedoeling was dat beide Nederlanders contacten zou den leggen tussen deze arbeiders en Nederlandse arbeiders. Het begon W. toen echter te vervelen en hij gaf de wens te kennen, naar huis te ver trekken. L. wilde blijven, W. werd hierop over de Oost-Duitse grens geleid, en met hulp van de Nederlandse con sul te Hamburg kon hij de terugreis per vliegtuig ondernemen. Het tweetal had volgens W. beslo ten te deserteren omdat ze bezwaren, hadden tegen de militaire dienst, L. tegen de dienst als zodanig en W. omdat zijn commandant zijn bevor dering tot sergeant zou verhinderen. Eerst vatten zij het plan op naar Frankrijk te gaan, doch zij vreesden door dit land te worden uitgeleverd. ATHENE. Volgens Griekse hof kringen zal prinses Maria Pia, twin tigjarige dochter van ex-koning TJm- berto van Italië, zich binnenkort gaan verloven met een der twee zoons van de prins en prinses van Hannover. Beiden zijn passagiers van de „Aga memnon." UNI Hl DENVER. De vroegere vlieger en autocoureur Bert Acosta is van daag na een ziekbed van twee jaar te Denver in het Joodse sanatorium voor TBC-patiënten in de ouderdom van 59 jaar overleden. Acosta vloog voor de eerste maal in 1914 met een zelfgebouwd vlieg tuig. Elf jaar later vestigde hij een snelheidsrecord 284.6 km/u. Kort na Lindbergh's solovlucht in 1927 vloog hij met admiraal Richard Byrd en de Noor Bernt Balchen over de Atlantische Oceaan, Later werd hij invlieger en adviseur in luchtvaartaangelegenheden. TEHERAN. ïn een Perzisch splonnagecomplot zijn nieuwe arres taties verricht, waardoor het totaal tot boven de 300 gestegen is. Uit militaire bron wordt verno men, dat de spionnagegroep de laat ste inlichtingen over de Iraanse en Amerikaanse troepen naar de Sow- jet-Unie heeft doorgegeven sinds Za- hedi in Augustus 1953 Mossadeq aan de kant zette. Verscheidene hoge officieren be vinden zich reeds onder arrest. De inlichtingen gingen via Bakoe naar de Sowjet-Unie. Volgens een zegsman „is er nauwelijks een stuk militaire uitrusting of een troepen verplaatsing van onverschillig welke soort, die niet onmiddellijk door de spionnagegroep doorgegeven is." 1 hoi Hoe hcaidc een mens dat vol? In de eerste plaats door goed te eten. Daarom is roomboter op het brood zo belangrijk voor harde werkers. In kosten scheelt het maar weinig meer dan 'n cent per boter ham. Dat is een klein verschil waar grote voordelen tegenover staan. (Van een onzer verslaggevers) BAARN. „Er dreigt voor ons voorbereidend hoger en middelbaar on derwijs over vijf jaar een catastrofe. Statistische berekeningen teren, dat het aantal lessen dat dan door onbevoegden of in het geheel niet zal worden gegeven 51.000, dat is dertig procent van het totaal, zal bedragen. Dit is niet alleen te wijten aan de hoge geboortecijfers van 1946 en 47 Binnenkort volgt de 4e grote Roomboter Prijsvraagtweder om met f10.000.' aan geldprijzen l Blijf dus de rijks- botermerken sparenOp elk pakje roomboter staat er een. Drs. A. S. van Dam, voorzitter van de Vereniging van leraren aan Ryks Hogere Burgerscholen, zei dit Woensdag te Baarn in de lode waar mee hij de twee dagen durende al gemene vergadering van deze or ganisatie opende. Over de salarisregeling voor le raren. zoals deze thans geldt (en ten dele nog geregeld zal worden bij een omstreeks 15 October te ver wachten Koninklijk Besluit) toon de spreker zich niet ontevreden. „Na de nederlaag, die dt bespre kingen van Augustus 1953 waren, is" aldus spreker „een eervolle vre de gevolgd."' Het feit. dat de rege ring het wenselijk oordeelt de Mid delbaar Onderwijswet ten dele te herzien, achtte hij een aanwijzing, dat niet op een spoedig tot stand AMSTERDAM. Het dagelyks be stuur van De Communistische Partij - Nederland heeft een verklaring uit gegeven naar aanleiding van de ver werping van de Europese Defensie Gemeenschap door Frankrijk, waarin men deze verwerping: „Een triomf van de vredeskrachten in de wereld" noemt. O.a. staat in de verklaring: „Het is thans niet langer te dulden, dat het huidige kabinet, dat van de E.D.G. de hoeksteen van zyn buiten landse, en daarmee van zijn gehele beleid gemaakt heeft, aanblijft." „Het heeft niet alleen in zijn bui tenlandse politiek gefaald. Ook de beloofde verruiming van de koop kracht der lonen en salarissen is on der dit bewind in een nieuwe verla ging van het levenspeil omgezet." „Wanneer niet zeer spoedig een al gemene loonsverhoging, gepaard aan prijsstop, wordt gegeven, zal de ar beidersklasse deze door grootscheepse stakingsacties moeten afdwingen." komen van een geheel nieuwe Mid delbaar OnderwLswet mag worden gerekend. Sprekei noemde dit laatste be treurenswaardig. Uitstel van een jaar kan afstel betekenen. Hij dacht hierbij aan het iot van de beide wetsontwerpen -Rutten die eveneens in het laatste jaar van het toenmalige ministerie werden ingediend. (Van onze correspondent) HEERLEN. In de afgelopen nacht omstreeks twaalf uur is de 40-jarige P. T. uit Heerlerheïde door een 22-jarige kostganger A. van V. met een hakmes vermoord. T. kwam In dronken toestand thuis en heeft toen ruzie gezocht met de kostgan ger Deze greep een hakmes, waar mee hü zijn kostbaas ernstige ver wondingen toebracht aan hoofd en rug. De man was vrijwel op slag dood. De dader is zich ze if gaan aan melden bij de politie te Heerler- heide, waar hij werd ingesloten. Het gebeurde trok geweldige belang stelling, en tot laat in de nacht dromden de mensen samen rond de woning waar het misdrijf was ge pleegd. Minister van Oorlog: Militair apparaat moet vlugger zijn met betalen DEN HAAG. De minister van Oorlog heeft er in een beschikking de aandacht op gevestigd, dat een vrij ernstige vertraging bestaat byj de betaling van aan het Rijk gele verde goederen, diensten en presta ties. Een onderzoek heeft uitgewezen dat te late betaling in de regel is te wijten aan het feit, dat de met de aanschaffing enz. belaste func tionarissen, alsmede de voor het tekenen van de voorgeschreven ver klaringen aangewezen commandan ten er zich niet voldoende reken schap van geven, dat een zo spoe dig mogelijke betaling van zeer groot belang is, zowel voor de le verancier als voor het rijk. Deze functionarissen dienen daar om maatregelen te nemen, opdat bij hen ingediende rekeningen met voorrang worden doorgezonden naar de met de betaling belaste administrateur. I. BAART IN NEW YORK „Vakbeweging wil loonronde van 7 pet vragen" NVV: „Örts niets bekend?9 AMSTERDAM „De Nederland se vakbeweging overweegt, een loonronde van 7 pet te vragen". Dat zeide, volgens het Amerikaan se persbureau U.P. de heer I. Baart, hoofdbestuurder van* de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond. die met de Queen Elizabeth in New York arriveerde als leider van een Nederlands team, dat in de V.S. de invloed van de veranderingen op technisch gebied op de wijze van afsluiting van collectieve arbeids overeenkomsten zal besturen. De voorzitter van het N.V.V. de heer H. Oosterhuis, verzekerde ons, toen wij hem commentaar op deze mededeling verzochten: „Van een dergelijk standpunt van het NVV is ons niets bekend.' AMSTERDAM. Naar aanlei ding van het besluit der hoofdbe sturen vergadering van de bij het N.V.V. aangesloten vakbonden op 17 Juli j.l. over het beelndlgeu van de samenwerking met de an dere vakorganisaties, de KA.B. en het C.N.V., heeft het verbondsbe- stuur thans richtlijnen uitgegeven voor het optreden in de toekomst. In alle publiekrechtelijke en pri vaatrechtelijke organen., waarin de werknemer svakbt weging is verte genwoordigd, zullen het N.V.V. en de N.V.V.-bonden voortaan geheel zelf- CANBERRA. De Australische minister voor 't Leger, Francis, heeft verklaard, dat de „opmars naar het Zuiden, van. het communisme in Zuid Oost-Azië" het belang aantoont van een zo snel mogelijk uitbreiden van de Australische bevolking, dit in het licht van de strategische allianties. Het voor dit jaar gestelde getal van 107.000 immigranten, kon zonder scha de voor de nationale economie volge- maakt worden. Prof. dr J. H. W. Verzijl candidaat voor het Int. Gerechtshof DEN HAAG. Prof. dr J. H. W. Verzijl, hoogleraar aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, is candidaat gesteld voor de vervulling van een der vijf vacatures in het Internatio naal Gerechtshof, die zullen ont staan door het periodiek aftreden van vijf rechters, wier ambtster mijn is verstreken. Behalve prof. Verzijl bevat de candidatenlijst o.a. de namen van de Belgen Charles de Visscher, die vroeger reeds vele jaren lid is ge weest van het Hof, en Henri Rolin, die in de laatste jaren o.a. in het Brits-Iraanse oliegeschil herhaal de malen voor het hof heeft gepleit. OXFORD. De weten schapsmensen beheersen de krachten der natuur thans zo danig, dat zij weldra in staat zullen zijn tweederde van de wereld door het indrukken van een knop te vernietigen. Dit heeft de 64-jarige dr. Edgar D. Adrian, voorzitter van de Britse Vereniging voor Voortgezette We tenschappen, Woensdagavond tijdens het jaarlijkse congres verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat veelvuldige atoomexplosies zouden kunnen lei den tot een algemene radio-actieve vergiftiging, waaraan niemand zou kunnen ontsnappen. Het is de taak der wetcnschaps- ili mensen, aldus dr. Adrian, om er steeds weer op te wijzen, dat het menselijke ras slechts enkele dui zenden grote atoomexplosies zal kun nen verdragen, onverschillig of de bommen hun doel al dan niet raken. Ter vermijding van de gevaren ener vergiftiging kunnen voorzorgs maatregelen genomen worden, wan neer atoomenergie benut wordt voor de levering van energie aan de in dustrie. In een grote oorlog zouden die voorzorgsmaatregelen volgens dr, Adrian weldra genegeerd worden. „Machtige naties, die geloven, dat zij snel eert oorlog kunnen winnen, zouden het risico kunnen aanvaar den." zo zei de Britse geleerde en hij ging voort; „De uitstraling zou door enkele honderden grote bommen niet dusdanig worden, dat van een alge meen gevaar gesproken kan wor den maar een langdurige oorlog tussen goed met atoombommen ge wapende mogendheden zou zeer ze ker een dusdanige vergiftiging ver oorzaken, dat zowel de overwinnaars als de overwonnenen er van zouden lijdenEr zijn natuurlijk voor zorgsmaatregelen denkbaar, maar het toezicht en de conventies zijn niet waterdicht en de wereld zal in de toekomst, wanneer zij in twee grote kampen met grote voorraden atomaire wapens verdeeld blijft, dit extra risico van een catastrofe on der ogen moeten zien." „Toch," zo merkte dr. Adrian op, „hebben wij zeer zeker niet het recht van mening te zyn. dat onze toestand veel slechter is dan die van vroegere generaties Ons lot rust in onze eigen handen. Wy zyn bang, en te recht, omdat wij er met zeker van zijn dat wij vredelievend zullen han delen, omdat wij weten, dat wij ge dwongen zouden kunnen worden tot een gevecht, dat het einde van het menselijke ras zou kunnen beteke nen, tenzij wij bereid zijn enkele on zer oude banden van trouw te ver breken." standig optreden. Met de in deze organen zitting hebbende vertegen woordigers van. de confessionele vakbeweging zal dus generlei over- leg meer plaats vinden. Het maken van voordrachten be treffende de samenstelling van or ganen, besturen en commissies, als mede het op».ellen en indienen van candidat»nlijsten voor de verkie zing van leden van ondernemings raden en fabriekskernen zal voort aan niet meer gemeenschappelijk geschieden. Voorzover de structuur van be paalde organen is gebaseerd op het bestaan van Raad van Vakcentra- ien of bedrijfsunies dient ernaar te worden gestreefd, dat deze struc tuur ten spoedigste aan de thans ontstane situatie wordt aangepast. Ook buiten dit orgaan zal elke vorm van samenwerking met K.A B en C.N.V. en de daarbij aangesloten organisaties en afdelingen, alsmede elk overleg met deze instanties, dat de vorm van samenwerking aan neemt, zowel centraal als op be, drijfstakniveau als ook plaatselijk of ondernemingsgewijze, worden vermeden. Het corresponderen met werkge vers en/of werkgeversorganisaties, overheids- en andere instanties, zal voortaan niet meer gemeenschap pelijk geschieden. Gemeenschappelijke bestuurs-, le den- en personeelsvergaderingen zullen niet meer plaatsvinden, ter wij] het uitgeven van gemeenschap pelijke publicaties eveneens achter wege zal blijven. Zo uit de verte, ■met half dichtge knepen ogen ge zien, lijkt dit plaat- tje op 'n juffrouw met kroezig haar, die een fluwelen band om de keel draagt of naar verkiezing een juf frouw met een baard. Maar om de waarheid te vertel len, en dat dóén we in deze krant, moeten we weer eens vaststellen, dat de dingen niet zo zijn als ze lij ken. Het is oeen ■juffrouw, maar een heer, in dit jrerol de bijenhondende heer Earl Kellogg, die om bij te dra gen in de /eest vreugde in het Amerikaanse stadje Charles City zijn. gelaat besmeurde met pure honing. De bijen deden de rest. Ze koekten zich in een dikke laag vast rond zijn gezicht en op zyn hals. Visser de Haas (65 jaarj uit het Friese dorpje Tjerk werd by Bolsward heeft in een aalfuik een snoek ge vangen van 35 pond. De knaap was eén meter vijf en twintig Jang. In die Friese contreien schijnt het best viswater te zyn, want laatst is daar m de buurt een snoek van 26 pond gevangen. Het puik van 's werelds dahlia's is op 11 en 12 September te zien in Hillegom, waar de Nederlandse Dah liavereniging m de Bloembollenbeurs een tweedaagse internationale dan- IJatentoonstelling gaat houden. Kort na de oorlog liet de Nooi'se geleerde Thor Heyerdahl zich met n vlot over de Stille Oceaan drijven. Volgende maand begint dat vlot. de Kontiki. op het droge een reis door West-Europa. In Amsterdam komt het ook. DEN HAAG. De directie van de Hawker Siddeley-groep heeft bekend gemaakt dat tot een waarde van 121.000.000 pond aan exportorders op Hunter toestellen is afgesloten. Daar bij komen nog de orders van de R.A.F. Amerika heeft de grootste order geplaatst, namelijk tot een bedrag van 182.000.000 dollar. De toestellen, zijn bestemd voor de NAVO. De tweede in rangorde van grootte zijn de orders vbn de Nederlandse en Belgische overheid. Deze orders heb ben een totale waarde van 117.000.000 dollar (f 450.00D.QGO)De toestellen voor Nederland en België zullen onder licentie in deze landen wor den gebouwd. Er zijn ook uit Zweden en Dene marken orders voor Hawker toestel len binnengekomen. DELPHI. De tachtig vorstelijke personen die momenteel de gast zijn van het Griekse koningspaar aan boord van de „Agamemnon", hebben. Woensdag een bezoek gebracht aan de plaats van het in dé oudheid zo vermaarde orakel van Delphi. De Agamemnon komt vandaag weer op Korfoe aan. Naar verluidt hebben koningin Juliana en prins Bernhard besloten na afloop van de tocht met het jacht, met de prinsessen Beatrix en Irene nog enkele dagen op Korfoe te blij ven. De voormalige koning van Italië Umberto wordt met zijn vrouw en. drie kinderen vandaag in Athene verwacht. Zij zullen nog enige tijd in Griekenland blijven. RIJEKA (Fiume). De Turkse president Celal Bayaer is Woensdag avond in zijn jacht „Savarona" m deze oude Adriatische havenstad aangekomen voor een achtdaags staatsiebezoek aan Joego-SIavië. Bayaer is per trein naar Belgrado vertrokken, waar hij vandaag door president Tito werd begroet. Er zijn geweldige voorbereidingen getrof fen voor het bezoek. Belgrado is versierd en overal wapperen de vlaggen van Joego-SIavië en Turkije. Een Engelse dokter beweert <lat men net zoveel kan eten ais men wil en toch mager kan worden, mits men. zyn eetlust tot vier uur 's middags m bedwang houdt. Hij heeft een proef genomen met twaalf gezette dames. Na vier uur* mochten ze eten wat ze tuiden. Een half jaar later waren negen van hen afgevallen, twee wa ren hetzelfde gebleven en een was iets aangekomen. *t is weer eens wat anders na dat Hauseren. ♦Twee Italiaanse Alpinisten, die een. tot dusver nog niet beklommen berg in de Dolomieten bedwongen hebben, hebben de top naar de onlangs over leden ex-premier AJcide de GasperI genoemd. De Japanse politie heeft een man gearresteerd, die met pljt en boog de villa bezocht waar premier Josjida tijdens zyn vacantie vertoeft. De man zet. dat hy professor was aan. d* handelshogeschool van Tokio. Hij had gewoon gevraagd of Hij de premier mocht beschermen met zijn pijl es boog. Vreemd hoor.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2