'yAdtéetr Crooswijkse oudjes vrolijk verwelkomd Vara telt in Schiedam bijna 4000 leden Sterker door strijd5' gaat Hei mes naar Kerkrade Ook voor korfbal is tijd van competitie aangebroken Geslaagde „Ramblers"-avond in het Passage Theater Collecte ten bate tbc-bestrijding jUÜ-J Dr v. d. Berg naar Indo-China Door vallende ladder verwond Martinit moet ook eens van DOK winnen HHMBSaHHi AGENDA Geef met gulle hand! Parktournooi „Spieringshoek;: Wie heeft er iet: verloren PPSC-nieuius Harde strijd is te verwachten Ursus moet zich herstellen Oproep tot steun aan de Kankerbestriij ding Zal HBSS dit keer Burgerlijke Stand GTB-nieuws Concert OBK in Plantage GJMV opent seizoen Kinderen verzorgen bloemen Slippartij kostte 1400 sigaretten 't Was een sprookje Ongevallen Vergoedingen voor Ned. XI Politie waarschuwt voor handelaar in scheermesjes 2 Vrijdag 10 September 1034 De afdeling Schiedam van de Vara behaalde in het afgelopen jaar een netto-winst var» ongeveer 500 leden en zij zag daardoor haar ledenaantal tot bijna 4000 leden groeien, aldus De Smidt in zijn openingswoord van de „Kamblers"-avond gisteravond in het Passage Theater gehouden. Behalve van de groei van de afde ling maakte hij ook gewag van een steeds grotere belangstelling van de leden voor de Va ra-kunstkring. het instituut dat o.a. beoogt de leden in de gelegenheid t te stellen van tele visieprogramma's te genieten. Men heeft nu beslag kunnen leggen op de Blauwe Zaak (Sociëteit voor Ouden van Dagen) en zal nu over kunnen gaan tot geregelde televisie-avonden. Na de propagandistische woorden van Wim Verhagen klonken de eer ste tonen van de coming-tune van The Ramblers o.l.v. Theo Uden Mas- man. Zij hadden de opdracht om samen met Frans Nienhuys, het Ma- joco trio en on2e stadgenote Evelyn Ley the, het feestelijk gedeelte van deze avond te verzorgen. Dat is deze artisten toevertrouwd. Vol bewonde ring waren we vooral voor The Ram blers waarin nog steeds musici als Kees Kranenburg, Willem Poppink -slanker dan ooit te voren en Marcel Tielemans met bijzonder veel succes optreden. De laatste was voor al formidabel in zijn Franse chanson „Formidable". Belangrijke steun in de vocale sector ondervond hij van Jany Bron, wier muzikaliteit zich het best uitte in de klassieker „The man I love". Misschien hebben The Ram blers In showkracht vergeleken met zo'n vijftien tot twintig jaar ge leden wat ingeboet. De orchestra- tie is stellig met minder geworden. Hoewel Glenn Millers muziek ons iets te zakelijk is. was de potpourri samengesteld door Bird Page een van de muzikale hoogtepunten van deze avond. Toch werden de dood gewone Hollandse liedjes door het publiek met evenveel enthousiasme ontvangen, evenals de drum-para frase van Kees Kranenburg, die daarmee vooral de jongeren van de aanwezigen sterk imponeerde. Dat deed ook het Majooo trio. juist uit Brussel gearriveerd, met Spaanse De t.b.c.-fondsen „Draagt elkan ders lasten" en het „Zuid-Ned. Sa natorium'* organiseren in de week van 13 tot en met 18 September in Schiedam een collecte ton bate van de tuberculosebestrydmg. Collec tanten kunnen zich opgeven bij de adressen A. H. Niewenhuis, Vlaar- dingerdijk 331, tel. 66724, j. de Wil de, Van Beverenstraat 2 en T. van Veen, Van s-Gravensandestraat 18. Advertentie IM.) Wij kunnen geen wonderen doen en U kunt er rustig van op aan dat er voor elke aan bieding waarvan de prijs ab normaal laag is, een bepaalde reden is. Zo ook met deze aanbieding echte dubbel geslepen BIM1NI scheermesjes van 35 cent per 10 stuks. Een grote partij, bestemd voor export naar Italië werd per abuis verpakt in de Very-Good-ver- pakking en konden zodoende niet worden afgeleverd. Wij zijn er echter van over tuigd, dat onze klanten méér letfen op de kwaliteit var» de mesjes dan op de verpakking. Laat U een kans lopen om BIMINI scheermesjes van 35 cent per 10 stuks te kunnen kopen voor nog niet één cent per stuk? Zaterdagmorgen om 9 uur begint de eenmalige verkoop van deze scheermesjes van edelstaal, dubbel geslepen, per doos van tien pakjes van IQstuks, dus honderd stuks in ceilophaan verpakt voor WINKELCENTRUM BINNENWEG, T«|. 28180 en Zuidamerikaanse liederen. Pret tig was het om naar Evelyn Ley the te luisteren. De variatie in haar keuze was iets te groot, waardoor te veel technische moeilijkheden o.a. de uitspraak van de vreemde talen onoverkomenlijk bleken. Naar onze smaak was het pretentieloze lied van Reumer. een lied dat verhaalt over het prentenboek van een kind van ongeveer veertien jaar, het mooist gezongen en kwam het vermogen tot een goede uitspraak het beste tot zijn recht. Frans Nienhuis moest een en ander met een vlot en gezellig praatje aan elkaar praten. Dat hij dat goed deed, daaraan zal niemand twijfelen. De directeur van de Gemeentelij ke Geneeskundige en Gezondheids dienst, dr. J. H. van den Berg, zal naar wij vernemen, op 4 October a.s. naar lndo-Chma gaan voor een studiereis van een jaar. Genoemde arts zal door het land reizen als vertegenwoordiger van de WoJd Health Organization en voor de Children's Foundation van de Uni cef. Gedurende de tijd dat dr. v. d. Berg afwezig is, zal hi] vervangen worden door de bekende Rotter damse arts, dr. A. Hijmans. Gisteren waaiden er in Schiedam nogal wat rukwinden. Aan de Koe markt was een schildersbedrijf bij de Kama bezig met het verrichten van reparatiewerkzaamheden. Daar bij was een deel van. bet trottoir afgezet met ladders en dergelijke voorwerpen om de voorbijgangers te beschermen tegen eventueel val lend glas. Door een rukwind echter is één var deze ladders omgevallen en kwam neer op het hoofd en de rug van een elfjarige jongen A. K. uit de Boerhaavelaan. met gevolg dat de jongen kwam te vallen. Overgebracht naar het Gemeente ziekenhuis bleek daar dat de jongen behalve een hoofdwond ook nog een lichte hersenschudding had. Het slachtoffer werd daarna naar huls gebracht, waar bet verder ver pleegd zal worden. Als eerste thuiswedstrijd treedt Martinit Zondag om half 3 tegen het Rotterdamse DOK op de gras mat. Voor Martinit een tegenstan der 'die zich krachtig zal verweren en zal trachten Martinit twee pun ten afhandig te maken. De Marti ni ters hebben nog heel wat goed te maken, daar de vorige ontmoetin gen tegen DOK steeds in een ne derlaag zijn geëindigd en een revan che op DOK zal voor Martinit een goede steun zijn voor het verdere verloop van de competitie Het 2de elftal gaat met de bus naar Oud-Beijerland 2 en zal zich moeten beteren. Martinit 3. goed ge start. gaat nu naar het Toepad om daar Nestoro 3 te ontmoeten. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Rembrandt- apotheek, Rembrandtlaan 5. Bellen bij ongeval: G.G. en GX)., Tuinlaan 80. Tel. 69290. Tentoon stelling. Stedelijk Museum: dagelijks25 uur: „Het Schone Ambacht", Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur: iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 Uur. Zondags gesloten. Bioscopen: passage: 2 en 8 unr: Lucretia Borgia. Monopole: 2, 7 en 9 uur: Lava stroom over Java, ïn de maand September zullen de tbc-fondsen „Draagt Elkanders Las ten" en het „Zuid-Ned. Sanatorium" een dringend beroep op U doen hen bij de bestrijding van de tuber culose te helpen en U kunt dit doen door een flinke bijdrage in de door onze collectanten aange boden bus te deponeren of in te tekenen voor een gift op de aan geboden lijst. Elke collectant (e) is voorzien, van een deugdelijk legimitatiebewjjs. Deze collecte wordt in Schiedam gehouden in de week van 13 tot en met 18 September a.s. Geeft U op als collectant (c) aan één der on- derstaande aar essen: A. H. Niewenhuis, Vlaardingerdijk 331. telef. 66724; T van Veen, Van 's-Gravesandestraat 18; J. de Wilde, Van Beverenstraat 2. Wij vertrouwen dat U ons niet teleurstellen zult, maar het door Uw gift, of Uw medewerking mo gelijk zult maken ons werk ter be strijding van de tuberculose en ter bevordering der volksgezondheid on- verminderd voort te zetten. De uitslagen van de Donderdag gespeelde wedstrijden luiden: Afd. I H.E.: H. TimmerMolen- rijk 86, 7—5. D.E.: Mevr. Beukers- Me j. Meyer 63, 62. H.D.: J. Rol- scheid, M. Jansen Bellmgwout, Passen iër 6-2, 62. D.D.: Mevr. Weijer, Mevr. ter Veer—Mej. v. d. Torre, Mej. Meyer 60, 60. Afd. II H.E.: J. Staal—M. Wage naar 6—1, 61. G.D.: Mevr. Kilayin, Dhr. KilayinMevr. Nesse, Adnaan- sens 64, 6—4: Mej. Legen. A. Hof manMevr. v. Asten, G. Bernhard 6—3, 6—3. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9— 12 uur en 26 uur: Kinderdirectoire, portefeuille met foto's, vuilnisemmer, rozenkrans, nieuwe rijwielbuitenband, J. Ro sters, Broers veld 166; Lipsleutel, D. Kunst, Slachthuislaan. 20; huissleu tel, P, Jansen, Anth. Muijsstraat 29a; broche. M. Sigterman, Juliana- laan 94a; doublé armband, "W. A. Grebbe, Vlaardingerweg 9; broche, "W. Lieven, Talmalaan 16; bedrag aan geld, Meyer Co.. Nieuwe Haven no. 9; damespolshorloge, v. d. Stelt, Heenvlietsestraat 8; arm band, Hertog Dr de Visser laan. 60; broche, L. G. Maas, Galileistraat 29; doublé kettinkje, De Heer, Alei- aastraat 16; bedrag aan geld, W, v. d. Veerdonk. Bilderdijkstraat 15; lijst met foto, J. Hertog, Thomas a Kempisstraat 19fa; modelvliegtuig inet motor. Verffabriek „Empo rium", Oudecüjk 185; portemonnaie, C. A. v. d. Zee, Singel 20b; kinder- portemonnaie, Komngs, Herenstraat 25/11; zwarte damestas. L. de Jager, Rembrandtlaan 33; herenportemon- naie, H. v. d. Mark, B.K.-laan 233a; rode autoped, G. Steenhoek, Heren straat 25/4; driewielig kinderfietsje, Weber, St. Lrduinastraat 34; bal, v. d, Biggelaar, Jan van Avennes- slraat 45b; zwembroek, handdoek, badhandje en zeep, v. d. Gaag, Wattstraat 62a; pakje kinderkleding, F. Tcttelaar, Anth. Muijsstraat 23b; handschoenklem, J. Krowinkcl. Die selstraat no. 9b; sjaal, G. Vcltman, Stationsstraat 10a; glacé dameshand- Wie heeft gedacht, dat door de aanvang- van deze zo uiterst be langrijke competitie de rust zou zijn teruggekeerd in de voetbalpolitiek, is bedrogen uitgekomen. Hermes D.V.S., reeds getroffen door de oprichting van de Profclub „Rotterdam", werd weer een nieu we verrassing bereid door deze or ganisatie. Nu eens geen ronselen van spelers, maar nu een vordering in kort geding. De profclub heeft de president van de Arrondisse- Het programma voor Zaterdag 11 September luidt: S.V. '35 (Den Haag)—FPSC 1. aanvang 4.15 uur: FPSC 2Bolnes 2, terrein Boshoek, aanvang 4.15 urn-; PPSC 3—HBSS 4, terrein Bos hoek. aanvang 2.30 uur; VPC a PPSC a, Vlaardingen, aanvang 3.45 uur. Het is voor de blauw-witten te hopen, dat de tweede competitiedag bcf"re resultaten oplevert dan vo rige Zaterdag het geval was. Toen werd n.l. op alle fronten verloren, wat echter voor een groot deel te wijten was aan de oude kwaal: on volledigheid van de elftallen. Laten de spelers er om denken dat zij hun medespelers en ook de vereniging hiermede zwaar duperen. Dus allen opkomen of anders vroegtijdig be richten. lAdvertentie l.M.) prijzen vanaf 7.45 ROTTERDAMSEDIJK 268 d Zoals voor vele teamsporten is ook voor korfbal weer de competitietïjd aangebroken. Het komende weekend wordt een aanvang gemaakt met het seizoen 19541955. Als eerste wed strijden zijn vastgesteld: Succes Merwede. ODIOns Eiland. Succes 2 —Rozenburg 3. Rozenburg 4—Schie dam 2 ODI 2—Bolnes 3, Oranje Nas sau 3—ODI 3 en voor de junioren ODr A—Oranje Nassau A. Het eerste twaalftal van Schiedam begint met een vrije Zondag. Het is jaren geleden, dat de roodzwarten met Succes m dezelfde afdeling uit kwamen. Dit seizoen zal dat weer het geval zijn. De overige tegenstanders in de 3e klasse A. district Zuid-Hol land van de KNKB zijn Merwede, ODO (gepromoveerd), TOV (alle uit Dordrecht), De Spartaan, Sperwers (gedegradeerd), USV, "WION (alle uit Rotterdam) en Poortugaal. Een afdeling dus van tien. Voorlopig be tekent dat week aan week wedstrij den, zonder vrije dagen. We moeten ons al heel sterk vergissen als er niet hard zal worden gestreden om de bovenste en onderste plaats. Suc ces begint al met een lastige tegen stander. Van de afdeling, waarin ODI zal uitkomen, kunnen we weinig zeg gen, maar ook hier zal strijd om de belangrijke plaatsen niet ontbreken. De wit-zwarten komen uit in de Xe klasse Zuid-Holland Noord van de CKB en krijgen als tegenstanders DES (Delft, het vorig jaar kam pioen, maar in de promotiewedstrij den niet geslaagd), Ons Eiland, Per- nix 2 (beide uit Leiden), Tonego, De Ijsvogels, Ves 2 (alle uit Den Haag), Fiks (Oegstgeest) en VEO uit Voor burg. We zullen moeten afwachten, wat ODI er Zaterdagmiddag van te recht brengt. Succes 2 is ingedeeld in de 2e klas se RKB met Ahoy, Eureka 2, Hille- sluis. Ons Huis 2, Rozenburg 3, Sperwers 3, "WION 4 en Het Zuiden 7. De indeling van Schiedam 2 hangt af van bet resultaat van de wedstrijd Rozenburg 4—Schiedam 2 een besÜssendswedstrijö, overgeble. ven uit het vorig seizoen. Wordt ge wonnen, dan volgt indeling in de 2e klasse, bij verlies, in de 3e klasse. Gelijk spel zal waarschijnlijk nieuwe beslissingswedstrijden noodzakelijk maken. ODI 2 maakt deel uit van de 3e klasse D, Zuid-Holland van de CKB. Hier zijn de tegenstanders Blauw Wit 2, DIO 3, Rotterdam Zuid 2, Thor 2 (alle Rotterdam), Bolnes 3, ODO (Maasland), Spirit 2 (Vlaardin gen) en 't Waterschip (Hoogvliet). ODI 3 is ondergebracht In de 4e klasse D met Blauw Wit 4 (Rotter dam), Maassluis 2, Maassluis 3, CDO 2 (Maasland), Oranje Nassau 3 (Vlaardingen), Rozenburg (Rozen burg), Spirit 4 (Vlaardingen), SSV 2 (Simonshsvsn) en *t Waterschip 2 (Hoogvliet). Tenslotte zijn de juniortwaalftauen van ODI ingedeeld in D 1 en D 2 met respectievelijk vijf en vier te genstanders- De indeling van de ju nioren van Schiedam en Succes is nog niet bekend. mentsrechtbank te Rotterdam ver zocht Hermes DVo te vermeden de linksachter Osterholt in eén harer elftallen op te stellen, nota bene met een dwangsom van 50D0. voor iedere wedstrijd, die Osterholt voor de blauw-witten zal spelen. Dat is weer eens wat anders in de Nederlandse voetbalwereld en hieruit blijkt, dat de strijd tussen de K.N.V.B, en de Beroepsvoethai- bond zich toespitst. Mommentaar is in dit stadium moeilijk te geven, maar men kan er van. verzekerd zijn, dat dit feit nog meer de nood zakelijkheid zal doen inzien in KN VB kringen, dat de strijd tegen het wilde voetbal eensgezind gevoerd moet worden. Vandaag Hennes, morgen een ander. Maar voordat deze zaak Woens dag haar beslag krijgt, staan er nog andere belangen voor onze stadge noten op het spel, want Zondag gaan de blauw-witten na3r Kerk rade, om aldaar de pas gepromo veerde club van die naam te be kampen. Het is moeilijk een voor spelling te doen. Wij weten alleen dat Kerkrade haar eerste wedstrijd door een strafschop met 1—0 ver loor van Willem II, die toch ook de eerste de boste niet is. Hieruit kan men concluderen, dat Kerkrade wel wat mans is en dat de Hermes ploeg danig op haar tellen zal moe ten passen. En Hermes? Onze stadgenoten wonnen de eerste wedstrijd met 10 tegen Excelsior, Een resultaat, dat velen meegevallen zal zijn. want in haar oefenprogramma heeft Hermes niet veel goeds laten zien. Doch hiermede bewees Hermes weer eens dat \-nendschappeiyko wedstrijden heel wat verschillen van competitiewedstrijden. Nu was de wil er weer, er werd hard ge- werk, vrij behoorlijk gespeeld en verdiend gewonnen. Als de nieuwe voorhoede is ingespeeld zal het weer best gaan en kunnen onze stadgenoten nog 'n duchtig woord je meespreken in de zware compe titie. Verder is wel gebleken, dat Wim van Lent een versterking be tekent. Opmerkelijk was ziin lichaamstechniek en niet te verge ten zijn doelpunt. Hiermede toonde hij zijn klasse. Frappant was wel, dat Excelsior plotseling had verlo ren, toen Van Lent zijn terugge trokken positie even prijs gaf, waarmede hij zijn tactisch Inzicht bewees. In ieder geval was het vertoond! spel van dien aard. dat Her mes Zondag in Kerkrade niet kansloos is. Ook voor de lagere elflallen be gint Zondag de competitie. Het tweede en derde elftal met de op dracht, de enkele jaren geleden verloren gegane posities terug te nemen. Het tweede krijgt het niet ge makkelijk Zondag togen Fobcnoord 3, ondanks dat deze wedstrijd aan de DamJaan (10 uur) wordt speeld. De Hermes reserves moeten voor ogen houden, dat de eerste klap een daalder waard pleegt te zijn. Het derde heeft het o.i. wat ge makkelijker. Om 12 uur hebben zij de uitwedstrijd tegen R.F.C. 4. Dit moet winst opleveren. Het vierde staat voor een moei lijker opgave. Om 10 uur moeten zij aantreden tegen HO.V. 3. Een overwinning is niet onmogelijk, on danks dat deze wedstrijd te Rotter dam wordt gespeeld. schoen, "W. v. d, Tuijn, Singel no. 74; blauw kinderjasje, J. Laurens, Rotterdamsedjjk 425a; wit 2onne- hoedje, H. Louis, Nic. Beetsstraat 49a; herenregenjas, J. B. Schaap, Ridderkerksestraat 41a; handdoek en zwembroekje, J. Vos Hagastraat 22; 2 dameshemöen, Kousenzaak, Hoog straat 10. De tweede wedstrijd van Ursus in deze competitie zal gaan tegen stad genoot S.F.C. De slechte start van Ursus, vorige week werd met 3X van TEDIRO verloren, zal spoedig moeten veranderen willen zij in de ze competitie een goede plaats gaan bezetten. De spelers zullen cr dan ook goed aan doen S.F.C. niet te onderschatten, temeer daar deze ploeg heeft bewezen in de verschil lende series die zij voor de compe titie speelde, heel wat mans te zijn. Een voorspelling is wel wat ge- gewaagd, doch men rekent op een sportieve strijd. Het tweede van de Ursus speelt om 2 30 uur aan de Havent!ijk even als het vierde dat haar eerste wed strijd gaat spelen aan de Havendijk om 12 uur tegen sportvogels. De kankerbestrijding is een zaak an ons allen. Met behulp van het Koningin Wil li elmina Fonds wordt de aanval op deze gevreesde ziekte voortgezet, tot heil van ons zelf en ons nage slacht. Uw steun is onmisbaar om het ge stelde doel te bereiken. Werkt daarom mede om de col lecte van a.s. Zaterdag te doen slagen. De Burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. PEEK. Zaterdag wacht HBSS dan een thuiswedstrijd en wel tegen een oude bekende. Het ouden Vitesse uit Delft zal de gast zijn op de Havendijk. Nochtans is ons van het spelpeil van de Delftenaren niet veel bekend. De laatste tijd heeft er geen treffen plaats gehad tussen beide vereni gingen, zodat een voorspelling niet te geven valt. Alhoewel de uitslag van de voor gaart de wedstrijd van HBSS ons enigszins is tegengevallen, al had den we dan ook geen overwinning verwacht, toch menen wij dat een beter resultaat mogelijk is. Ongetwij feld mag het spel van CSVD niet zo hoog worden aangeslagen als van de vorige tegenstander. Toch menen wij er goed aan te doen hun spel niet te onderschatten. Het zal voor HBSS zeker nodig zijn zich voor de volle honderd procent tgeven, temeer daar de goede vorm nog niet gevon den is. Wij menen dan ook te mogen ver wachten, dat HBSS in eigen omge ving tenminste een gelijk spel uit het vuur kan slepen. Dc wedstrijd vangt aan om 4.15 uur. HESS 2 gaat op bezoek by TOGR aan de Schulpweg in Rotterdam. Gezien het goede resultaat van de vorige week zien wij ook deze week de uitslag met vertrouwen tegemoet. Gehuwd: J. O ver meer, 39 j. en E. Kuiper 20 j.; L. A. de Veld, 20 j. c R. C. Zuidema, 18 j.; H. Shore, 32 en J. M. Bos, 24 j.; H, J. de Leeuw. 28 j. cn E. A. Link, 29 L. W. Blesgraaff, 28 j en R. Collé, 22 j.; J. J. Cabri, 34 j. en M. de Vries, 27 3.; H. B. C. Harmsen, 24 3. en J, A. Ver- hoeckx, 22 j.; G. van Oossaoen. 24 j. en I. G. Mulder, 22 j.; L. A. Snikkers 26 j. en N. de Ridder, 25 j.; D. van Wingerden, 53 j. en N. van Leeuwen. 46 j.; C. H. Verweij. 26 j. en P. Scheepmaker, 25 j.; G. J. Hoge boom. 26 j. en H. de Krijger, 27 j.; H. Ver sloot 33 j. en J. E. M- van 't Hooge 28 jaar. Ondertrouwd: O. v. d, Brink, 64 j. en T. v. d. Berg, 59 j-; O. Engelaan 25 j. en J. C. Münstermann, 23 j.; J. A. M. van Steenoven, 21 j. en W. E Gouweleeuw, 19 j.; W. Termorshuizen 28 j. en J. C. den Uijl. 23 j.; J. C. Wapenaar, 21 j. en A. v. d. Waart van Gulik, 20 j Geboren: Maria C. G.. d. van M. J. v. d. Water en A. M. M. Koot; Pau line J. E., d. van L. de Groot en P. Molenaar; Aleida J. M.. d. van Th. M. Sommcr en J, H. A. M. Leensma. Johannes H, z. van A. J. M. Lauwers en N Rei char dt. Joke. d. van J. Ak kerman en C. Meijers, Aart G., z. v. A. Olivier en H. Wissink. Egidius J. B., z. van P. J. F. Sebrechts en J. P. v. Tricht; Marianna J., d. v. H. Harte en S. M. Bos. Zaterdag a.s. gaat GTB I naar Rot terdam om daar RSM te bekampen, het zal een faire strijd worden daar die elftallen aan elkaar gewaagd zijn. Aanvang der wedstrijd 4.15 uur. De wedstrijden van de tweede en derde elftallen zijn: Zaterdagmiddag afd. Rotterdam, uitgesteld wegens gebrek aan velden. Gistermiddag is op het Stadhuis in Schiedam het huwelijk vol trokken tussen mej. P. Scheeps maker en de heer C. H. Verwey, le officier van het Zeekadetten- corps „Jacob van Heemskerk" -uit Schiedam. Om in stijl te blijven' maakte het jonge bruidspaar op de terugweg over de Schie ge bruik van een sloep non de SPICA. Programma van het concert te ge ven door het Harmonie-orkest O.B.K. op Zondag 12 September n.m. 8 uur in de Plantage. 1. Blaze Away, mars. A. Holzmann. 2. Ouverture v. d. Opera „Het bron zen paard" D, F. Auber. arr. Bou- chel. 3. „Die beide kleine Fineken", Polka voor 2 picolo's. H. Kling arr. Ste- tefeid. 4. Danske Toner, Selectie van Deen se volksliederen. H. J. Larsen. Selectie „Show Boat" J. Kern arr. G. Jones. 6. Goldene Myrthen, wals. Pb. Fahr- bach Jr. arr. Kfcltzer. 7. Dur und Moll, potpourri. A. Schreiner arr. Weninger. 8. Vrij Nederland, mars. W. Ciere arr. A. Mass. De vacanties zijn weer achter de rug en de winter staat weer voor de deur. Na een korte periode van rust gaat ook de CJMV haar winterwerk- programma weer openen...De Com missie voor het Jongemannen werk in de Federatie van de Schiedamse CJMV heeft een filmavond georgani seerd op Zaterdag 11 September a.s. als opening van het winterwerk. Er zullen enige interessante films worden vertoond. De hoofdfilm is ge titeld .Mandy", een. Engelse speelfilm. Zij behandelt het verhaal van een doofstom geboren meisje. Ook komen daarin naar voren de moeilijkheden bij de opvoeding van het kind en de liefde van de ouders voor hun kind Mandy. Een leerzame film. Naast deze hoofdfilm zulle nog enkele an deren mooie en leuke films worden vertoond. Het wordt een gevarieerd programma met een. inhoud voor „elck wat wils". De aanvang is bepaald op 8 uur ter wijl de zaal om 7.30 uur wordt ge opend. Door Volksonderwijs zijn in het voorjaar aan de leerlingen van de Openbare School in Kethel plantjes uitgereikt ter verzorging door de kinderen. Daaraan is een wedstrijd verbonden geworden voor de beste verzorging. Met de ere-prij's voor de beste verzorging van de hele inzen ding ging Leo de Bruin strijken. Speciale prijzen in de afdelingen werden gewennen bij geraniums door 1. D. v, d. Werf, 2. H, de Bruin en 3. H, Beek. Bü agaratums door 1. C. van Roon, 2. Nel Rijn en 3. J. Goedhart. Begonia's: 1, T. Heijster, 2. R. Heyster en 3. F. van Beek, Afrikanen: I. Ton van der Linden en 2. J. van Beek. Ook zijn nog verschillende 4e en 5e prijzen uitgereikt. Volksonder wijs heeft het vaste voornemen om in het voorjaar weer plantjes onder de leerlingen uit te zetten. BOTTERDAM Op de afrit van de Willemsbrug slipte gisteravond een 55-jarige ha venarbeider met zijn fiets. Toen de man op straat lag zag een agent van politie In zijn sok een box met bui tenlandse sigaretten, In zijn andere sok en om zijn middel had hij nog 7 dozen met bij elkaar 1400 ongeban- derolleerde sigaretten die hij van een Turk gekocht zou hebben op een schip. De havenarbeider is naar de rivierpolitie overgebracht. 99 Duizenden Crooswijkers stonden gisteravond om half negen in de Paradyslaan gereed om de ouden van dag-en hy hun terugkomst een hartelijk welkom te bereiden. Zo dra z\> uit de bussen waren gestapt, werden zij door vrienden en fami lieleden omstuwd. Er werd gezon gen en gedanst, en de harmonie „Rotterdam" zorgde voor vrolijke klanken ïn vele Crooswykse huis kamers Val die avond nog lang ge luisterd z[jn naar verbalen over kabouters, feeën en slapende prin sessen. De tocht is zonder moeilijkheden verlopen. Kort r»a het vertrek werd even buiten Rotterdam gestopt, om verschillende versnaperingen uit te delen. Voor de heren waren er ter gelegenheid van deze lustrumtoclit Vijf sigaren, de dames ontvingen een zakje met lekkernijen. Goed gefeestmutst en luid zin gend ging het daarna verder naar de „Efteling", waar de stoet om half één arriveerde. Velen maakten toen meteen van de gelegenheid ge bruik om de sprookjes van hun jeugd werkelijkheid te zien worden. Anderen deden het rustiger aan, en genoten, gezeten achter een kopje koffie van de dennengeur en. het uitzicht over de park vijver. Als geroepen kwam de muziek kapel „Hermandad", toen een re genbuitje een verblijf buiten het restaurant minder aangenaam maak- Bij het verlaten van de „Heen en Weer 9" is gistermiddag de 42- jarige koperslager J. Kappers uit de Coolsestraat met zijn broekspijp aan een pen van een bolder blijven haken. Hij raakte klem tussen de boot en de ponton Schicmond. Met inwendige kneuzingen is hij naar het Coolsingel zieken huis vervoeid, vanwaar hij naar huis is gebracht. Aan boord van het s.s. „Reyk- jafoss" in de Sehiehaven is gister morgen de 26-jarige havenarbeider H. van Doorn uit de Walcherse- straat bij hel dicht!eggen van het ruim in het vijf meter diepe ruim gevallen. Hij greep nog een touw waarlangs luj drie meter kon glij den. In net Havenziekenhuis is hij ter verpleging opgenomen De 49-jarige grossier J. F. H. van Otterloo uit de Paradyslaan, is gistermiddag met zijn bromfiets op het Zuidplein door een auto aan gereden. Hij kwam op de motorkap terecht waardoor de voorruit ver nield werd en hij verwondingen aan knieën on handen opliep. Hij is naar het CoolMngelziekenhuis ver voerd. ROTTERDAM. - Het KNVB- bestuur heeft voor de spelers van het Nederlands elftal de volgende vergoedingen vastge steld: Bij een officiële inter landwedstrijd gewonnen 100* gelijk spel 75 en bij een ne derlaag 50. Oefenwedstrijden worden gehonoreerd met 40, per tr-i- ningsavond wordt een vergoe ding van f 10 verstrekt te. Op de tonen van pittige muziek werd menig dansje in oude stijl gewaagd De zon brak spoedig daarna weer door de wolken, cn zij werd met evenveel vreugde begroet als het Rotterdamsch Parool, dat onder de deelnemers werd verspreid. Het re laas van hun vertrek werd door de ouden van dagen gretig gelezen. Nadat de echtparen v. Aken en Rozendaal, ter gelegenheid van hun huwelijksfeest in de bloemetjes wa ven gezet, werd de terugtocht aan vaard. Reeds geruime tijd worden door het hele land aan willekeurige adressen pakketjes onder rembours a 2.50 aangeboden. De pakketjes worden doorgaans aangenomen in de veronderstelling, dat één der huisgenoten een bestelling gedaan heeft. Ze bevatten 1QOO scheermes jes, die afgezonden werden door het verkoopkantoor „Crescendo" of „Volharding", postbus 183 in Gro ningen. De verzender woont even wel in Vries. Er wordt een briefje ingesloten met de mededeling, dat men één mesje hieruit kan probe ren en als het niet bevalt het pak ketje kan retourneren. Het geld wordt dan por omgaande terugge zonden. Dit laatste blijkt echter ruet steeds het geval te zijn, aan gezien de pakketjes meestal niet meer worden geaccepteerd. Ook in Rotterdam zijn personen met dit pakketje verrast. De politie waar schuwt daarom tegen deze incor- rectie manier van handeldrijven. Stichting bestudeert ziekenhuisbouw Als vrucht van een reeds gerui me tijd bestaande samenwerking tussen de stichting het Nederlandse Ziekenhuiswezen, de Vereniging van Katholieke Ziekenhuizen, de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst, Bond van Nederland- sche Architecien (BNA» en de Stichting Bouwcentrum is opgericht de stichting Studie- en Beoorde- lingsraad ziekenhuisbouw. De Stichting heeft als doel het bestuderen en het doen bestuderen van de bouw en de inrichting van ziekenhuizen en andere gebouwen voor gezondheidszorg, zij zal ook bouwprogramma's en bouwplannen voor dezë gebouwen op verzoek van belanghebbenden lieoordelen. Het secretariaat van de stichting is gevestigd in het Bouwcentrum te Rotterdam. Orgelconcerten Gradus Endt, organist van de Bo venkerk te Kampen, geeft Za Ier- dagavond 11 September een orgel concert in de Wilhelminakerk aan de Oranjeboomstraat. Naast samen zang vermeldt het programma wer ken van Cor Kee, Handel (Water- music suite), J. L. Krebs, Guilmant, Widor en de concertgever. Ket con cert begint om kwart over acht. Adriaan Engels, organist van de Grote Kerk in Den Haag geeft Woensdagavond (8 uur) een orgel- en improvisatieconcert in de Nieu we Zuiderkerk, Westzeedijk. Het programma wordt besloten met im provisatie op een thema van ds or ganist Piet van den Kerkhof.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1