i i 5 ct. per LADDER a a a Grote bedrijvigheid langs de West-Frankenlandsedijk Kunst en Publiek m mmwÊ0 De vernielzucht van de jeugd in Tuindorp Kethel SPELEN Het Poppenhuis ESPERANTO B v* SSS.h; AGENDA Aanrijding Begin gemaakt met de aanleg van een nieuwe iveg Yan Otterloo in damtournooi Door iafrastering van de speelplaats kan veel onheil voorkomen worden Drie arbeiders gewond door hete spoeling De Blauwe Doffer Baldadigheid? GTB-nieuws Burgerlijke Stand Parktournooi Spieringshoek 1 niet voltooid Duivels duel SCHIEDAM Speciale Woensdagreclame ONS SUCCES DE GRAAF'S SLAGERIJ Mm ■BlfilBHBHi I GROTE PRIJSVERLAGING B KOUSENREPARATIE I Koeriersters WERKSTER DAN EEN KOERIERSTER Dinsdag 14 September 1954 ■*4ït* Yl y ,Stób, 'l' ijfaA Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; F. H. Bac ker, St Liduïnastr, 58, Bellen by ongeval: G.G, en GJL, Tuinlaan «D. TeL 69290. Tentoonstelling; Stedelijk Museum: dagelijks 2—5 uur: „Het Schone Ambacht". Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lanye Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9,30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend Iedere dag (behalve Maandag) vaö 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags ,en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: „Lucretia Borgia". Monopole: 2, 7, fl uur: „Duel met de Duivel". Voorstellingen: Volksgebouw: 7.30 uur Filmvoor stelling en causerie NVV Vrou wenbond. Irene: 2.15 uur Filmvoorstelling Ned. Ver. van Huisvrouwen. Gistermiddag is op de Vlaardinger- dijk bij de hoek Jan Steenstraat het achtjarige meisje Neeltje M. aan gereden. Zij moest naar het Gemeen teziekenhuis overgebracht worden met een gebroken onderbeen. De aanrijding heeft zich als volgt toe gedragen: een - bestelauto, bestuurd door de bloemist N. C. M. D, reed met matige snelheid over de Vlaar- dingerdijk, en de bestuurder"zag op de hoek voor een café het meisje staan dat naar links en rechts keek. Op het moment dat de auto het meis je passeerde stak het kind de straat toch over en liep tegen de rechter- voorkant van de auto op. De be stuurder kon de aanrijding niet ver mijden. Gewijde muziek in de Plantage Onder leiding van de dirigent Al- bert Mey geeft „Harpe Davids" he denavond op hei concertpodium in de Plantage een concert van gewijde muziek. Het programma vermeldt behalve enkele'Originele koralen, ook koraalbewerkingen van Bortniansky, Emile Huh. S. P. van Leeuwen en Boedyn. Het concert vangt aan om half negen.. Als men langs de West-Frankenlandse dijk rijdt ziet men thans op verschillende plaatsen een bedrijvigheid van grond werkers en stratenmakers van de Gemeente Werken. Achter het S.V.V.-veld zijn grondwerkers bezig met het afgraven van het thans nog braakliggende terrein om het gereed te maken voor een weg die hier komt te liggen, terwijl verderop de Ad miraal de Ruyterstraat wordt verlegd, „omgeklapt" noemen ze het daar. Dit stuk van de de Ruyterstraat komt dan pal in het verlengde te liggen van het zuidelijke deel van die straat, waar het werk reeds ge reed is en de gehele nieuwe straat zal dan tot aan de Burgemeester Knappertlaan een zelfde profiel krijgen. Rechthoekig op deze straat en op een afstand van ongeveer 80 meter evenwijdig aan. de West-Franken landse dilk zal dan een nieuwe weg komen, die later ook het voetbal veld van S.V.V. zal doorsnijden. Dit voetbalveld zal dus binnen afzien bare tijd moeten verdwijnen, maar momenteel is men nog niet zo ver. Voorlopig is begonnen met het werk aan een weg die langs het veld heen loopt en de West-Franken landse dijk zal verbinden, met de nog aan te leggen weg. Het nog braak liggende terrein tussen de nieuwe weg en de Wilheimïnahaven zal, dan gebruikt worden voor industriële doeleinden. Er is zoals bekend, reeds melding gemaakt van het feit dat hier een werf zou komen van de N.V. A, De Jong in Vlaardingcn. maar de plan nen hiertoe bevinden zich. nog in het stadium van de besprekingen. Het lid van de Damvereniging „Schiedam", de heer A. van Otter loo, is ingedeeld in de finale van het persoonlijk tweede klasse kam pioenschap van de Rotterdamse Dis- trictsdambond. De finale telt 33 deelnemers. Behalve Van Otterloo spelen mee: één lid van de damvereniging Vree wijk, 2 van Constant, 3 van VDV- Vlaardingen, 1 van 't Westen, 1 van ZDC, 3 van CDS. en'één van Char iots. Eén van de dertien ronden is in het clublokaal van „Schiedam" vast gesteld, n.l. de derde, op 7 October. Van Otterloo speelt dan tegen Kop pelaar (ZDC). In het Juliflnapark heeft men deze vijf meter diepe bouwput gegraven uoor het storten van beton voor de fundering vim een nieuwe en' tweede aanvoerbuis naar het gemaal dus hierover valt nog weinig con creets te melden. Tenslotte kunnen we nog melden dat het gehele terrein opgehoogd zal worden tot ongeveer 4,5 m boven A.P, en mogelijk later nog hoger. Maar dat zal de toekomst ons leren. Ook even verder, in het Juliana- Een kijkje op de West-Franken landse dijk waar gemeente-arbei ders bezig zijn met het aanleggen van een weg achter het SVV~ veld, waarvan men rechts nog een stuk van de afrastering ziet park kan men thans arbeiders aan het werk zien. Hier is men bezig met het leggen, van een tweeae aanvoer-leiding voor het gemaal dat in het Juliana-park staat. De eerste leiding is onvoldoende en daar het gemaal een grotere capaciteit kan ontwikkelen dan tot dus verre werd gevergd, komt er een tweede aan- voerbuis, zodat het overtollige wa ter van de omgeving van de Stad houderslaan maar gedeeltelijk ook van de Gorzen sneller afgevoerd zal kunnen worden. Op het ogenblik is het Aanne mingsbedrijf J, K. Simon bezig met leggen van een betonnen fundering voor de buis in een bouwpunt van 5 meter diepte. Over een week of zes zal men met dit werk gereed komen. In de aula van het Stedelijk Mu seum heeft gisteravond de heer p. W. J. Steinz tot een aandachtig luisterende kring van Vrienden van het Museum gesproken over „Kunst en Publiek", waarbij hij op duide lijke en eenvoudige wyze de band aangaf die er tussen de kunstenaar en zijn publiek moet bestaan. Een kunstenaar heeft, om tot ont plooiing te komen, zo zette spreker uiteen, een publiek nodig dat een wezenlijke belangstelling heeft in zijn scheppingen en dat hem door deze belangstelling kan inspireren. In het verleden bestond er een klei ne selecte groep met echte liefde voor de kunst; mensen, die de kunstuitingen niet alleen begrepen, maar ook in. staat waren de wereld te zien door de ogen van de kun stenaar. In de huidige tijd is de groep belangstellenden voor de kunst wel vergroot, als men tenminste de be langstelling kan afmeten naar de mate waarop de musea worden be zocht. maar de liefde voor kunst en kunstenaar is veel minder diep geworden en zo kon het komen dat men hier in Nederland de taak van het steunen van de kunst overlaat aan de overheid, die op haar beurt Een tweetal ingezonden stukken in ons blad heeft even de aandacht wat onaangenaam gevestigd op het Tuindorp Kethel en meer speciaal op de vernielingen die' door de jeugd aange richt zijn aan de R.K. Lagere School aan de leplaan. Er zijn bewoners die het gedrag van de jeugd scherp afkeuren en van „vandalen" spreken, m?ar er zijn ook anderen die van-mening zijn dat de baldadigheid en de verniellust van de jeugd in Tuin dorp niet groter is dan van de jeugd elders. Een bijeenkomst van de bewoners is toen gehouden, waarbij ook .de vertegen woordigers van de pers uitgenodigd waren om eens een kijkje te komen nemen. Tijdens een gesprek van een onzer medewerkers met de verontwaardig- digde Tuindorpbewoners, waaraan tevens werd deelgenomen door de heer Beekman, het hoofd van de be treffende school, argumenteerden de bewoners, dat de schooljeugd zelf net zo hard meewerkt aan het ver nielen. van de afrastering; dat de be wering, als zou de speelplaats op gebroken zijn. op onwaarheid berust en dat de dakpannen niet beschadigd zijn, doch dat een aantal eerst later werd gelegd, toen de school reeds enige tijd in gebruik was. Ook dc goot werd niet beschadigd. De te gels, welke werden vernield, waren afkomstig van een partijtje, dat de aannemer van de school maanden lang heeft laten slingeren langs de openbare weg en dat de kinderen uit de buurt ze toen natuurlijk gretig als speelmateriaal gingen gebruiken. De bewoners van Iepen, en Ribes- 3aan hebben hiervan veel last gehad, omdat door de stenen de afvoerput ten verstopt raakten, zodat in de Ribeslaan herhaaldelijk de straat blank kwam te staan. Uit het ge sprek bleek, dat de bewoners van Iepen- en Ribeslaan zelf vaak als politie-agent optreden wanneer de kinderen op de speelplaats komen oi met vuil gooien naar de witgepleis terde muren van de school. Het po litietoezicht is namelijk onvoldoen de. hoewel men hieraan onmiddel lijk toevoegde, sinds de ingezonden stukken verbetering in dit toezicht geconstateerd te hebben. De heer Beekman deelde mede, dat hij her haaldelijk om meer politietoezicht heeft gevraagd, doch dat hem van de zijde de» politie werd medegedeeld, dat Kethel over een agen^ te,weinig beschikt, waardoor men met in staat Is voldoende te surveilleren, daar de dienstdoende ambtenaren tevens bu reauwerk moeten doen.' Uit de opsomming van de heer Beekman bleek voorts, dat de be schadigingen aan de school bepaald onrustbarende allures aannemen en dat de Tuinderpjeugd ondanks t optreden van de omwoners en hun pogingen om de omgeving ^_an de school netjes te houden reeds heel wat onkosten en overlast heeft be zorgd aan het personeel van de school. Sinds Februari werd voor meer dan dertig gulden nieuwe rui ten ingezet, een stuk afvoerpijp werd vernield, gresbuizen werden kapotgeslagen (hoewel hieraan weer de aannemer de schuld had, doordat deze de pijpen lange tijd liet slinge ren). de witte muren worden op er gerlijk wijze bevuild, glazen tegels van de kelder werden, vergruizeld, gleufstenen voor de fietsenstalling werd sa vernield, enz. Een lange, lange waslijst van be schadigingen. Het toppunt is echter dat de jeugd regelmatig de school binnendringt en daar vernielingen aanricht. -Lichtleidingen werden af gerukt, een trapleuning volkomen onbruikbaar gemaakt, vuil wordt by hopen neergegooid,, enz. Tydens de laatste vacantie haalde de werkster tien emmers*vuil uit de kelder, wel ke door de verbrijzelde glazen tegels naar binnen is gegooid. Een lange, lange waslyst. van be schadigingen. Het toppunt is echter dat de jeugd regelmatig de school binnendringt en daar vernielingen aanricht. Lichtleidingen werden" af gerukt, een trapleuning volkomen onbruikbaar gemaakt vuil wordt bij hopen neergegooid, enz. lyaens de laatste vacantie haalde de werk ster tien emmers vuil uit de kelder, welke door de verbruizelde glazen tegels naar binnen is gegooid. AFRASTERING! De omwoners zowel als het hoofd der school waren echter unaniem van mening, dat veel van deze be schadigingen zouden kunnen wor den voorkomen, wanneer de speel plaats van een beter© afrastering werd voorzien. Deze afrastering,wyi hebben ons daarvan overtuigd, be staat uit een enkele staaldraad aan paaltjes van circa 35 cm hoog. Van zelfsprekend beschouwen de kinde ren uit de buurt de speelplaats als een prachtig speelterrein en hoe wel de toegang tot de speelplaats verboden Is, stappen zjj over de „afrastering", welke niet meer dan een aanduiding Is en de kinderen absoluut niet kan tegenhouden. Van het een komt het ander en de beschadigingen zijn er. In het oorspronkelijke bestek van. de school was een muurtje rond de speelplaats opgenomen, doch dit muurtje werd door de Schoonheids commissie afgekeurd, welke dit muurtje liet vervangen door de en- kèldraads afrastering. Overwogen werd hierbij, dat het terrein rond de school een open en landelijk ka rakter moest blijven behouden. De bewoners klagen steen en been over dit „open en landelijk karakter" van de speelplaats, ^dat hen noopt regel matig naar bulten te rennen, wan neer de kinderen de afrastering aan het vernielen zijn of wanneer, oude re onverlaten naar het Tuindorp komen om op de speelplaats minia tuur-ronden van Frankrijk te hou den. ,Het zou zo'n lief schooltje kun nen zijn," meende de heer Beek man, „en nu is het zo'n armoedige boel door het bevuilen x'an de mu ren en de ingegooide ramen". Wellicht zal ©r verbetering optre den. wanneer de ophoging van de straten rond de school voltooid is en de smeerboel van klei en zand is verdwenen, doch het euvel van de speelplaats zal blijven en steeds zul len de kinderen na schooltijd op de ze speelplaats spelen en tevens ei gendommen van de school vernielen. Zou Tuindorp er werkelijk zoveel minder landelijk uitzien, wanneer deze speelplaats werd voorzien van een deugdelijke afrastering? DEN HAAG. Tussen de Neder landse en Deense regering is schrif telijk overleg gepleegd inzake de handelsbetrekkingen voor de perio de van 12 maanden lopende van 1 Juli 1954 tot 30 Juni 1955. Over eengekomen werd het bestaande verdrag ongewijzigd voor deze pe riode te verlengen. weer gedwongen wordt om onge wenst kunst te beoordelen en kunst- normen aan te leggen. Hierdoor dreigt de liefde-verhouding tussen kunstenaar en zijn publiek verbro ken te worden. Spreker haalde hier bij ook nog aan de onprettige in vloed die er van het onderwijs in dezen uitgaat, daar er op de scho len npg te vaak op wordt geha merd dat de kunsten "een zichtbare afbeelding moeten geven van de werkelijkheid. Aan de aanwezigen gaf hij de raad zich ware vrienden van de kunst te tonen door de kunst in al haar uitingen lief te hebben Men moet eerlijk hiertegenover staan en rustig accepteren dat er kunstvor men zijn die aan de persoonlijke gevoelens voorbij gaan. Maar ook deze vormen mag men niet uitban nen. Spreker weer er voorts op dat er in deze tijd van „vermanlijking" van de cultuur, waarbij men het sterke en zakelijke verheerlijkt, er een reactie_ moet zijn naar het in tuïtieve, wil men niet komen tot een dehumanisering van de cultuur. En in dit streven nu gaat de kun stenaar voor. Vandaar dat de kun stenaar teruggrijpt, naar de oervor men en naar de kinderlijke uitin gen. Wanneer het publiek dit aan vaardt dan pas kan men een sane ring van de cultuurgevoelens ver krijgen, Maar zoaü de kunstenaar het pu bliek nodig heeft, z.o heeft ook het publiek de kunst nodig al was het maar in kunstzinnige en eenvoudige gebruiksvoorwerpen van het dage lijks leven, die dan door de kunst nijverheid worden gebracht. Hierbij sloot de spreker aan bij de expo sitie „Het Schone Ambacht" die momenteel in het museum wordt gehouden. Ter aanvulling van het betoog werden aan het eind van de avond nog demonstraties gegeven in het pottenbakken en het doek- drukken. Spreker werd ingeleid door de voorzitter van' de Vereniging van Vrienden van het Museum, drs J. Kamstra. Inschrijving avondschool opengesteld Woensdagavond acht uur komen In de grote zaal van het Volksge bouw de oud-leerlingen en de nieu we gegadigden voor de arbeiders avondschool bijeen. Gepoogd zal dan worden om behalve de héle eerste en tweede klassen ook nog een ka- derschool in het leven te. roepen. Tussen de bedrijven door zullen en kele leerzame filmpjes worden ge draaid, o.a. over het dichten van de dijken in Engeland (deze waren in Februari 1953 ook doorgebroken). Verder een film over kustvaarders, het lossen en laden van schepen door negerroeiers aan de kust van Zuid- Afrika, de geboorte van een olieveld en „een moeilijk karwei" in kleuren. De scholendienst van het IVAO, NW en P.v.d.A, wekken alle arbeiders op hun kennis van de lagere school nog eens op te frissen en zo mogelijk kaderscholing te ondergaan. Belang stellenden. van welke geloofsover tuiging ook, worden door het school bestuur hartelijk welkom geheten. In de distilleerderij van de N.V. Branderijen van de Erven Lucas Bols en De Koning heeft gistermid dag een ongeval plaats gehad. Men vermoedt dat er zich een prop beslag (spoeling) heeft' gevormd in de distillatiespiraal, waardoor de druk in de kookketel verhoogd werd. Op een gegeven ogenblik brak de ope ning van het mangat en dc hete spoeling verspreidde zich in het rond. Drie arbeiders liepen brand wonden op. De 34-jarige J, H. J. V. is er ernstig aan toe. Ook W. V. 34 jaar oud is vrij ernstig verwond, terwijl F, W, slechts lichte brand wonden opliep. Zondag 12 September hield „De Blauwe Doffer" een wedvlucht van uit Helmond, afstand 94 km. Gelost om 11 uur 10 arriveerde de eerste duif om 12 uur 52. De laatste duif om 13.11.9. De uitslag was: I 8 A. Broeders, 2 C. Hersbach, 3 18 F. Claes, 4 Van Deurzen, 5 13 Van Oort, 6 10 14 24 A. Boes, 7 20 W. Schrumpf. 9 11 J. Wenteler, 12 23 Van Leeuwen en Co, 15 A. Hazenbroot, 16 P. Morra, 17 22 v. d. Steen. 19 mej. v. d. Hoe ven, 2i Th. Duivenbode, 25 P Wijn tjes. In de nacht van Zondag op Maan dag hebben onbevoegden het terrein van de slachterij van J. I. van G. aan de Jan van Riebeeklaan betre den door een ruit te vernielen. Uit het pand werd een torpedonaaf ge stolen. Verder lieten de indringers een band van een vrachtauto leeg lopen alsook een zuurstofcylinder. Een kist werd opengebroken, waar in zich messen van een ijzersehaar bevonden. Mogelijk is dit het werk van baldadige jongens. De wedstrijd RSM—GTB, die in een overwinning voor GTB.is ge ëindigd, had een snel verloop. De GTB-ers gingen direct in de aan val en dat leidde tot een doelpunt. Maar RSM kwam terug en de stand was weer gelijk. Nog was RSM niet tevreden; weer zo'n gevaarlij ke aanval en het was 21. Na de rust kwam GTB verwoed naar voren. Een aanval uit het mid den waaruit de bal bij de links buiten belandde, bracht de gelijk maker <2—2); Een kwartier later weer een doelpunt voor RSM, dat in buitenspelpositie werd gescoord, maar door de scheidsrechter werd toegekend. GTB was niet teneer geslagen en kwam spoedig weer naast RSM. Daarnïee was het echter .nog niet tevreden. Dat was het pas toen de winst, met 4—3 veilig bleek. Dam-ronde in Schiedam Omdat dc „Schiedam"-speler W. M. Pranger zich heeft geplaatst in de derde klasse finale om het per soonlijk districtskampioenschap van de Rotterdamse Dambond, is ook een ronde in Schiedam vastgesteld, n.l. de zesde, op 28 October. In het clublokaal van de damvereniging worden dan 4 partijen voor deze finale gespeeld. Pranger speelt die avond met zwart tegen P. v, d. Wal van de Rotterdamse vereniging Het Oosten. Geboren: Jacobus C. zoon van A. L. M. Keijzer en E. van Rij; Johan na A. dochter van C. Verboom en J. M. Schafthuizen; Peter zoon van W. P. Huigen en P. M. Krop; Johan nes A. zoon van J. Hagman en A. J. v. d. Veen; Maria E .dochter van P. A. Schrauwers en .P .A. v. d. Ven; Martinus zoon van F. M, J. Hes?el- berth en K, T. Nagtzaam; Johannes P. M. zoon van J. Profijt en W. J. M. Lourens; Apoilonia M. dochter van G. M. Pieters en J. R. Staat; Ronal- dus A. zoon van H. M J, B. Verdoes en A. M. J. de. Ronde; Claudia doch ter van A Blommenstijn en M. Riet dijk; Marina dochter van W. Dors man en D. Stapel. Overleden: M. Bovenberg. 55 jaar; J. Leerdam. 81 jaar, weduwe van A. H. Drenkelford; R. N. van Dael, 74 jaar. Door de slechte weersomstandig heden is het.Hark-tournooi niet ge heel afgespeeld kunnen worden. Daarom zullen 'de finales Zondag a.s. plaats hebbek, speciaal in de sterke afdeling. Overigens is het toumooi bijzonder goed geslaagd en er is hard gevochten om de titels, zowel bij de jeugd als bij de ou deren. De uitslagen van Zaterdag en Zondag zijn: AFDELING I Dames-enkel; Eindstrijd: Mevr. Beukers—mevr Wóyer 6—0 6—1. Heren-enkel: H. DetigerH. Meyer 6—0 6—2; H. Sigtermap—H. Timmer 6—1 60; J. Smit—H. Detiger 9—7 3—6 61; H. Sigterman—Spithoven 6—3 6—1. Dames-dubbel: Mevr. Ter Veer en. mevr. Weyer si. mej. Char don en mej. v. d. Vlis 6—4 61; mevr, Kilayiri en mevr. Timmer sL mej. De Waardt en mej, C. Vredebregt 6—1 6—0; mevr. Nes se en mej, Steenhock'Sl. mevr Ki layin en mevr. Timmer 6—3 *6—3. Eindstrijd; Mevr. Ter Veer exi mevr. Weyer sl. mevr. Nesse en mej. Steenhoek 7—5 6—4, Heren-dubbel: J. Rotscheid en M. Jansen sl. J. Smit en J. van Dort 64 7—3; C. Swinkeis en J. Swinkels sl. H. Vie* tor en H. Detiger 6—1 3—6 6—2. Eindstrijd: C. Swinkeis en J Swinkeis sl. M. Jansen en J. Rotscheid 6—4 7—5. Gemengd-dubbel; Mej. Fournier én De Ruyter sl. mej. Steenhoek en Heyboer 60 62; mevr Jansen en M. Jansen si. mej. Meyer en H. Vietor 6—3 36. Eindstrijd: Mej. Tournier en De Ruyter sL mevr. Jansen en M Jansen 64 6—8 6—3. AFDELING U Heren-enkel: W„ Biaisse—J. Staal 60 36 60; E. Kilayin—M. Jansen 6—2 310 63; A. HofmanE. Kilayin 6—2 6—4. Dames-enkel: Eindstrijd: Mej. Legeu—mevr. Biaisse 6—3 4—6 6—2. Heren-dubbel; J. Staal en G. Bernard sL Herk en Adriaansens 6—3 6—1; A. Hof man en M. Jansen sl. E. Kilayin. en K, Tip 6—0 6—8 6—1; W. Biais se en B. v. d. Veer sl. J. Staal en G. Bernard 64 2—6 6—3. Gemengd-dubbel; Mevr Hofman en A. Hofman sL mevr. Van Asten en H. Timmer 46 9—7 6—1; mevr. Kilayin en E. Kilayin sl. mej. Meyer en G. Ber nard 4—6 8—6 9—7. Mevr. Van Zoest en K. Tip ai. mevr. Hofman en. A. Hofman 46 6—4 8—6 Eindstrijd: Mevr. Kilayin en E.r Kilayin *1. mevr. Van Zoest en K. Tip 6—3 4—6 6-4. Sterke Combinatie Gemengd-dubbel: Mej. Voordenberg en C Hoogen- doom si. mevr. Van Zoest en J. Staal 63 63; mevr. Biaisse en W. Biaisse sl. mej. Voordenborg en C. Hoogendoorn 6—2 36 8—6. In de film „Het Duel met de Dui vel" die tot en met Donderdag aan staande in Monopole draait lijken de moeilijkheden wel bijzonder groot Een alleenstaand meisje erft 'n ranch Boze samenzweerders' belagen haar bezit, maar er is gelukkig nog een man die haar beschermt. Er vallen harde klappen en er wordt flink geschoten. De held van het verhaal slaat steeds een tikje harder en schiet steeds een seconde eerder. Zo krijgt ieder wat hem toekomt. De boeven komen aan hun trekken. Het meisje komt aan de man, de held op een goedkope manier aan 'een ranch. Voor de liefhebbers van Wester ners om van te smullen. Geen Brits spoeddebat over verwerping EDG LONDEN. Sir Winston Chur- chil heeft de leider der Liberale partij, Clement Davies, medege deeld, dat hij niet het voornemen heeft het parlement van reces terug te roepen. Davies had de premier verzocht het parlement bijeen te roepen ter bespreking van de ver werping van het EDC-verdrag door Frankrijk. voor GEOOT en KLEIN Kent U het Wozo-spet al? Kom eens kijken. SINGEL 168 TEL. 662862 500 gr. best rund of varkens gehakt en 250 gram gesneden rundvet, tezamen voor 1.55 250 gram doorregen varkenslappen en 250 gram fijn harstcarbonade, tezamen voor 1.60 FIJNE PALINGWORST55 ct. per 250 gram VERSE UIERBOORD 59 ct. per Kg. L. KERKSTRAAT 25 b. H met ingang van heden alle kousenreparaties ffg OOK NYLONKOUSEN Hg Reparatie bij BATA geeft vele voordelen, zoals: ggg IN 1 DAG GEREED K'! SPOED REPARATIES KLAAR TERWIJL f?jj! U WACHT ONZICHTBARE REPARATIES LAGE PRIJZEN H SCHIEDAM W 1 OCTOBER BEGINT 'N NIEUWE CURSUS Aanmelding kan geschieden Het Radiohuis, Hoogstr. 92, tel, 63044. Philips radiotoe stellen 98.-, 162.-. 198.-. 239 -» 295,-. 298.-, 348,- 398.-, enz, Platemvisselaars 165.-. 185.-. Gramofoons 74.-, 82.-. Ook op gemakkelijke betalingsvoor waarden. C. van Gisik, Ploegstraat 19. D. Kodlks, Voltastraat 13, C. Meier, Frans Halsplein 22. Het Radiohuls, Hoogstr 92, tel. G8044. Pick-ups 1650. 17-50. 20.—, 21.70 enz. Micro foons 16.50, 17,50 en hoget. Voedings trafo's 10 50. Smoorspoelen 3,—. Uitgan gen 4.—. Amroh radio-onder delen, Alle soorten radiobui zen voorradig. Tarlel tot en met 15 woorden f 0 65 Elke vilt woorden meer f 0.2U v HOOGSTRAAT 111 CAFE RESTAURANT „TRIANON" vraagt Aanmelden: Julianalaan 124 E. hoek Burg.' Knappertlaan, Schiedam. Te koop gevraagd Gevraagd, orgel voor zaal geschikt. Aanbiedingen merk, registers, prijs: Poppeliers. Marentakstr. 57, Rotterdam. Tel. 74387. Gevraagd: goede studiepiano. Aanbiedingen. Prijs. Mej. Bakker, Marentakstr. 57. Tel. 74387. i Te koop aungeb. Kloostertafels voor reclame prijzen: 70 x 40 22,50. 75 X 45 26.50. 80 x 55 38.50, 100 X 50 1 39.50, 100 x 55 52.—. Wilson, Gr. Visserijstr, 97 101, midden in de straat. rierenpolsborloge f 975 Pro fiteer van deze uiterst voor delige aanbieding! H. A Die- terich, horlogemaker, goud smid, opticien. Prol, Kam Gnneslaan 98. Kapstokken 14.90. Pracht keus in kapstokken. Komt fiat zien, komt binnen bij Plate t.o. Stadhuis, Schie dam. Te koop een eenpersoons le dikant, Koopje! v. Kruinin- gen. Lekstraat 42 b. "li ZOEKT «•.Mi

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1