OUDROEST BLEEF OVER C 3 'N SCHIP IS V Vermiste toerist bleek hoog en droog thuis Na zomerrust komt de BB opnieuw in actie Uitslag SG- prijsvraag Spanker bestaat al niet meer Op 9 Oct. collecte Dierenbescherming AGENDA Plantage-concert Propaganda-avond Arb, Avondschool Over salarissen en arbeidsvoorwaarden Gerichtewerving van vaklieden DHS gaat naar 's-Gravendeel Niet opgelet Een jaar B.B. Klachten over gedrag van kampeerders waren overdreven Paspoort ingetrokken van Hasan Tiro Duits jacht binnen in IJmuiden met gescheurd zeil Montgomery spreekt Vrijdag voor NCRV Nederlands(?) meisje met geheugenstoornis) aangehouden Britse vakvereniging van havenarbeiders in moeilijkheden Koningin bezocht het revalidatiecentrum „De Hoogstraat" Rubber-industrie in het Museum SCHIEDAM Heropening SLAGERIJ!! slagerij v. d. heer SW1ERSTRA Als speciale openings-attractie CLAASSENS' SLAGERIJ Donderdag 16 September 1954 \-^A^VVVV^A^A^VVrVV■^lV^A^^A^VVA/\^\A^'VA/V^^/V^'VVVVVVV^A^V^r^A^^/V^/VVVVV^ƒV^Ar^A^^A^VVVV»^ArV^^^A^,vA^^' Zo kronkelt de bodem van de voormalige Spanker zich van de voet van de lichtop- sUnd het water in, aan de binnenkant van de Noorder- pler. Schuimend breken de golven op het platte vlak oudroest. Een schip is verdwenen, oud' roest is gebleven Het Britse schip Spankerbestaat niet meer, achter de lichlopstand op de kop van de Noor der pier in Hock van Holland ligt alleen nog de dooi- roeste, verkreukelde bodem van wat eens een zeeschip was. En in het water bungelt slechts het laat ste restje van het achterschipal leen de schroef herinnert cr nog aan dat „dit" eens de Spanker" was, een bezienswaardigheid een schip in nood, dat niet recht een baken in zee was Tussen twee tijen in wordt er door de slopers hard gewerkt, elk'e dag. Die degelijke bodem moet klein, in forse moten die stuk voor stuk worden afgevoerd naar het vasteland. Terwijl minuut na mi" nuiLt zware brekers een zilveren schuimgordijn sproeien over het restant je achterschip, dat zielig in de laatste meters van de Water- weg bungelt, sissen dc vlammen van de snijbranders, en klinkt het gehamer en ge breek. Maar alles overheersend is het golven geruis. Éénmaal nog moet als hel kanals het even bladstil zal zijn Van der Tak een bok naar dit punt dat practisek in zee ligt, zen den. Dc bok moet het zielige over blijfsel van het achterschip mee nemen, naar het kerkhof van de „Spanker", dc oudroest bergen langs de Wntenveg, twee kilometer landinwaarts. Kan er geen bok komen door teveel wind cn golf Op 9 October a.s. zal de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren afdeling Schiedam, de jaarlijkse collecte houden. Deze ver eniging doet een beroep op het pu bliek, m de eerste plaats om tijdens de collecte de dieren gul te geden ken maar verder ook om zich te wil len opgeven als collectant te). Aan melding kan geschieden bn de heren J. Borsten Fabnstraat 27 b cn A. Bronwasser. B K.laan 222a, tel. 65407. Als deze collecte voldoende oplevert kan misschien het otide plan worden verwezenlijkt om in Schiedam een eigen tehuis te stichten vooi* hulp behoevende dieren. IVat wen tnoet weten: Apothekers-nachtdienst: F. H. Bac ker, St, Lidwnastr. 58. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D„ Tulnlaan 80. Tel. 69290. Tentoon.5 telling. Stedelijk Museum: dagelijks25 uur: „Het Schone Ambacht". Leeszalen: Gein. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdags) van 7 tot 3.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag' (behalve Maandag) vao 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 uur: „Lucretia Bor gia". Monopole: 2, 7, 9 uur: „Duel met de Duivel". Voorstellingen: passage, s uur: Neder]. Come- die „Muiterij op de Caine". Zaterdag 18 Sept. a.s. zal de Har monie Wilton Fijenoord o.l.v. diri gent Joh. F. Fala in de Plantage een gecombineerd concert geven met het Dames- en Mannenkoor Wilton- Fijenooyd, dirigent de heer Jan Lu cas. Aanvang 8 uur rj.m. Het pro gramma is: 1. Defilecrmars, W. F. Sprink. 2. Scènes Caucasienncs, M. Ippoli- tov-Ivanov, arr. A. Delhaye; a. Dans les Montagnes. b. Dans le Village, c. Dans 3a Mosquée, d. Procession du Sardaz. 3. Zang met orkest: a. Variatie over Geluckig Vaderland arr. Joh. Pala, b. Slavenkoor Verdi. 4. Clarmetstuk met orkest, solist Theo Martijn, Joh. Pala. 5. Zang a capclla: a. Licbe. F. Schubert, b. Daar boven uit het ven sterke, Jac. Kort, c. Die Nacht. Fr. Schubert, d. De Wonderbloem, G. Beverle. 6. Zang met orkest: De Vogelhan delaar (potpourri) C. Zeiler. Zang met orkest: Marche Lor raine. L. Gannc. Orkest met tamboers: Manocu- vre-mars, Stenz. slag, ja, dan zal het omslachtiger moeten gebeuren, dat verwijdeien van het achterschip-slo0psel. Maar als het eventjes meezit, dan is het besluit van dit katwei nog maar op dagen afstandin ste'e van wéken. Hoe dan ook dc „Spanker" be staat al niet meer Op enkele tientallen meiers afstand van het laatste restje Spanker passeert een Ilar- uicliboot, fors hei zeegat kie zend Het restje oudroest dat een achterschip was, moet als het kan worden wegge haald door een bok. Kan dat niet, dan wordt het een wat langduriger karwei. Gisteravond Is in het Volksgeboyw 'n propaganda-avond gehouden voor de Arbeiders Avondschool, waarbij de heer A. Van Hoogdalen het eigen lijke doel van de A. A. S. verklaar de. Deze school is bestemd voor ar beiders van 18 jaar en ouder, ter wijl onderwijs wordt gegeven in de Nederlandse taal en rekenen en in de beginselen van de economie. De cursus duurt twee jaar; is het di ploma behaald dan kan de leerling overgaan naar de Kaderschool. Spre ker wees er op dat de manier van onderwijs geven uiteraard heel an ders is dan op een gewone school. Voor hen, die in hun vak een ver antwoordelijke positie wensen te bereiken, noemde de heer van Hoog dalen het vol een van beide cursus sen noodzakelijk. Na deze toespraak werd aan een vijftal geslaagde cursisten het diplo ma van de A.A.S. uitgereikt. Tot slot vaii de bijeenkomst wer den enkele films gedraaid, n.l. „De geboorte van een olie-veld", „Cel Kroniek" en „Venezuela". Dinsdag 21 September zal in be nedenzaal van de Amstelbron aan de Broers vest een vergadering wor den gehouden voor het administra tief personeel werkzaam in de drankindustrie. Hier zal door het hoofdbestuur van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale (N.V.V.) ge sproken worden over de salaris-wij zigingen en de nieuwe arbeidsvoor- vaarden voor bovengenoemd perso neel. De vatanlie is voorbij en daarmede de periode, gedurende welke de cur sussen van de Stichting Bevordering Bescherming Bevolking werden on derbroken en het aanzoeken van nieuwe krachten slechts in beperkte mate kon plaats hebben. Maar met frisse moed. zal in September worden voort gegaan met de uitbouw van onze organisatie. Zo lezen we In „De Paladijn", Zondag a.s. gaat DHS op reis naar 's-Gravcndeel. om daar de strijd te gaan aanbinden tegen de club van die naam. Dit is ook weer een onbe kende tegenstander, die de compe titie met een nederlaag begonnen is en dus tegen de Geel-zwarten, die juist met een monsteroverwinning begonnen, zullen trachten een zo goed mogelijk resultaat te behalen. De DHS-ers zullen dus op een warme ontvangst kunnen rekenen. Wordt echter hetzelfde spel gespeeld als Zondag IJ. en is ook de aanval weer productief, dan kan het bijna niet anders, of ook deze strijd wordt weer tot een goed einde gebracht. Het verdere programma luidt: DHS 2—DHS 3, 10 uur; FSV Preto ria 4—DHS 4, 2 uur; DHS 5—DHZ 8. S.3Ö uur; Neptunus 10—DHS 6. 12 uur; DHS 7—Spartaan '20 10. 12 uur. Daar mevr. H. R> van de Nieuwe Haven Woensdagmiddag bij het oversteken van de weg niet vol doende oplette, werd zij bij het kruispunt Broersvest-Singel aange reden door een bromfietsberijder, de heer J. W. van de Leliestraat, die dit met meer kon vermijden. Mevrouw B. liep een kneuzing aan het Unkeronderbeen op en aan de hand en de heer W- schaafwonden aan beide handen. Door de GG en GD werden Tienden verbonden waarop nog mevrouw R. door deze dienst naar huis werd gebracht. gegaan met de uitbouw de uitgave van genoemde Stichting. Een reeks van speciale bijeenkom sten voor wijkhoofden, plv, wijk- hoofden, wijkadrmnistrateurs en wijk! eiders wordt gehouden. In Schiedam zal dit geschieden op Don derdag 16 September om 8 uur in de zaal Irene. Op deze bijeenkomst zal door verschillende sprekers net woord worden gevoerd, o.a. de heet" W. P. C. J. van Schoon eveld over „Overzicht van de stand van dc or ganisatie", A. L. Nouwens over „Het winterplan van de Stichting", p. Doornbos over „Opleiding en de monstratie" en A. L- Nouwens over „Aspecten bij het geven van lei ding". Wat dc cut sussen betreft staan voor Schiedam op het programma drie cursussen Redding voor 90 a 100 cursisten; Brandweer vier cursussen voor 90 a 100 personen; Blokhoofden één cursus voor 34 personen; Ver binding één cursus voor 16 per so- Het is vandaag P'"eeics een jaar geleden dat in hel gebouw aan do Schoolstraat aan de Schicdamse BB- ers de eerste uniformen werden uit gereikt. Sindsdien maakte do afde ling een gestadige groei mee en op dit moment telt zij 1000 loden. Eon groot aantal dus, maar bij lange niet voldoende, want men had zich voor Schiedam de eis van 2000 leden ge steld. Daar is men nog ver van ver wijderd, maar de huisbezoek actie die is begonnen cn die per week 90 a 100 leden opbrengt, wekt het vermoeden, dal men toch nog het gestelde doel zal bereiken. De ma ter! aal-voorziening is uitstekend. Dc blokploegen en overheidsplocgen be schikken over volledige uitrustingen, terwijl men sinds kort over een uit stekend medische uitrusting beschikt Bij de landelijke wedstrijden on langs in Enschede gehouden sloegen de Sclnedamse BB-ers een uitste- kenü figuur. non; E.H.B.O. één algemene en één R.K. cursus voor 80 a 90 personen. Totaal elf cursussen voor circa 310 cursisten. Overigens zal het nieuwe cursus jaar beginnen met het uitreiken van diploma's aan hen. die de voor hun functies voorgeschreven opleidingen met goed gevolg hebben doorlopen. In Schiedam zijn dit in totaal 124 nood wachters m de functies wijk- leiders Redding, wijkleiders EHBO, blokhoofden, plv, blokhoofden, red ders. JEHBO-ers. melders en pioniers. In Schiedam zal deze diploma-uitrei king plaats hebben op 23 September m de zaal Iicnc. Deze uitreiking zal op enigszins feestelijke wijze ge schieden. Wervingsactie Tenslotte lezen we nog in ,.De Paladijn" dat de B.B., nu de rustige maanden van de zomer weer voor bij zijn, aan de vooravond van een grote wervings-actie, die dit jaar „gericht" zal worden, d.w.z. dat een beroep zal worden gedaan op de vakmensen, die in de organisaties de juiste man op de juiste plaats zullen worden. De eerste grote wervingsactie van begin 1953 had een algemeen karak ter om een ieder aan te sporen doel te nemen aan de B.B.. waarbij ieder word vrijgelaten in de keuze van het ondeideol in de grote organisa. tie waaraan lui zijn krachten zou willen wijden. Om nu een afronding te krijgen van de organisatie en de blokploegen, zal de komende wer vingsactie zodanig gericht worden, dat mensen aangetrokken kunnen worden die al een zekere bekwaam heid bezitten voor de bekleding van een functie in de organisatie, die nog niet vervuld is. Vooral bij de Op ruim- en Reddingsdienst bestaat een tekort aan krachten en dit is te be- leuren, want het is juist een van de belangrijkste diensten, Men heeft nog steeds behoefte aan bekwame en sterke mannen die met moed en doortastendheid, maar tegelijkertijd met tact en omzichtigheid het werk kunnen verrichten om de onder het pum bedolven personen op tc gra ven en aan de medische ploegen over te geven. Binnenkort zullen dus weer hon derden vrijwilligers over het land zwermen, om ook hier in Schiedam vrijwilligers te werven voor de B.B. (Van een onzer verslaggevers) WAGENINGEN. Twee dagen lang hebben reddingsploegen op het voor de Schotse Westkust gelegen eiland Skye gezocht naar een ver miste Nederlandse toerist, wiens rug zak met paspoort op een ontoegan kelijke plek was aangetroffen. Intus sen zat de toerist, de 27-jarige heer K. B. A. Bodlander uit Wapeningen, rustig thnis, onbewust van alle op schudding, die hjj had veroorzaakt. Zondag werd de bagage van de Ne derlander gevonden en de omstan digheden wezen op een ongeluk op de onoverzichtelijke heuvelruggen van het kleine eiland. Maar Woens dagmorgen vroeg is de opsporing gestaakt nadat er een bericht uit Wageningen was gekomen, meldend »t de „vermiste" Nederlander onge- erd was en al ruim twee en een r.alve maand geleden uit Schotland was vertrokken. De heer Bodlander, die verbonden is aan de wetenschappelijke staf van het CILO, het Centraal Instituut voor Landbouwkundig Onderzoek, zei ons dat hij zijn rugzak had verloren tij dens zijn vac&ntie, die hij in Juni op het eiland Skye had doorge bracht. „Toen ik een in een waterval uit lopende rivier wilde oversteken, wierp ik mijn rugzak naar de over kant om beter te kunnen springen. De rugzak plonsde echter in het wa ter en werd zó snel meegesleurd, dat ik geen kans zag er achteraan te gaan." De onfortuinlijke toerist Slechts één van de 240 inzendin gen op dc door de S.G. uitgeschre ven prijsvraag om tot een andere naam voor de Maasboulevard te komen, blijkt thans de naam „Maas boulevard" te hebben voorgedragen. Het is de heer M. H. Stevense, Po- pullcrenlaan 48, Kethcl, die met een reisgenote-noot) een dagtocht naar Sc omgeving van Namen eit Dinant m3g maken, om daar een blik te werpen In de rivier, die veel later ook zijn weg langs de Schlcdamsc Maasboulevard zoekt. De S.G. tekent hierbij aan; Toen de Schiedamse Gemeenschap enkele maanden geleden het initia tief nam tot de prijsvraag, die het nieuwe recreatiegebied langs de Nieuwe Maas nabij het Hoofd aan de meest geschikte naam moest hel pen. deed zij dit in de eerste plaats met de bedoeling de h.i. onjuiste benaming „Maasboulevard" te ver mijden. Deze aanduiding, in de we reld gekomen door bet boulevard- karaktei- van de wandel- en rijweg, die hier jaren geleden oorspronke lijk werd geprojecteerd, kan beslist niet meer gelden voor Schiedams nieuwste recreatiegebied. Verder mocht er ons veel aan gelegen zijn, niet te gerakon tot een fantasieloze cliché-naam geving, die zowel Rot terdam als Vlaardingen en misschien straks ook Maassluis en Hoek van Holland aan een „Maasboulevard" helpt. Gezien deze motieven betreurt de Schiedamse Gemeenschap het dan ook oprecht, dat het gemeentebe- stuur toch gemeend heeft de naam Maasboulevard tc moeten handha ven. MAASTRICHT. De provinciale Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer Limburg noemt de berich ten, die in de afgelopen weken in enkele dagbladen zijn gepubliceerd over het gedrag van kampeerders in Zuid-Lintburg en met name m Valkenburg, „schromelijk overdre ven." In een communiqué heeft de pro vinciale V.V.V, zich gedistancieerd van de mededelingen, die „zowel de kampeerder als de situatie in Valkenburg in een overdreven on gunstig licht plaatsen." Gedurende het hele seizoen, zo deelt de pro vinciale V.V.V. mede, is slechts van één kampeerder de kampkaart in getrokken. Slechts op twee avonden én wel in de eerste drukke week van Augustus hebben zich onbete kenende ongeregeldheden voorge daan. WASHINGTON. De Indonesi sche ambassade te Washington heeft het paspoort ingetrokken \'«n Ha- san Moeliammed Tiro, oud-ambte naar van de ambassade, die zichzelf tot gezant bij de Verenigde Naties van de opstandige Islamitische Re publiek Indonesië heeft uitgeroe pen. Tiro krijgt een week de tijd om zijn zaken af te wikkelen cn naar Indonesië terug te keren. Indien bij niet vertrekt zal hij statenloos zijn. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken en de overige ambassades te Washington zijn van deze maatregel op de hoogte ge steld, (Van onze correspondent) IJMUIDEN, Het Duitse jachtje „Dea" uit Duisburg is Woensdag middag omstreeks twaalf uur met een gescheurd zeil en drie klets natte opvarenden in IJmuiden aan gekomen. 's Morgens omstreeks elf uur kwamen er bij de kustwacht ce IJmuiden berichten binnen uit Noordwijk en Zandvoort. waarin werd gemeld, dat dit jacht in nood verkeerde. Verscheidene mensen hebben het scheepje in noordelijke richting langs de kust zien varen. Ket zou toen een rode vlag hebben gevoerd. De reddingboot „Neeltje Jacoba' uit IJmuiden is uitgevaren, doch behoefde Reen hulp te verlenen De „Dea" slaagde erin op eigen gele genheid IJmuiden te bereiken. Daar vertelden de opvarenden, drie vrien den uit Duisburg, dat zij helemaal niet in nood waren geweest en geen rode vlag hadden gevoerd. HILVERSUM. In een klank beeld, dat de N.C.R.V. Vrijdagavond a.s. ter gelegenheid van ie herden king van de slag om Arnhem zal uitzenden, zal generaal Lord Mont gomery van El Alamein het woord richten tot het Nederlandse volk. Hij zal daarin van zijn dankbaar heid getuigen voor de hulp, die ons volk aan de geallieerde troepen heeft verleend bij dc slag om Arn hem cn daarna in de verdere strijd en ook thans nog door de verzorging der graven van de gevallenen. De toespraak van de generaal is in het NAVO hoofdkwartier te Fa- rijs op de plaat vastgelegd en per koerier naar Hilversum gebracht. Ook generaal-majoor Urquhart, des tijds bevelhebber van de eerste Britse LuchtlandiojF^ivisie, die bij Arnhem en Oosterbeek streed, zal in dit klankbeeld spreken. Hij zal voorts aanwezig zijn bij de herden kingsplechtigheid in Arnhem. Londen eist 4 mïlliocn voor neerschieten vlie-tui- bij Hainan LONDEN, Engeland heeft com munistisch China een eis tot scha devergoeding; ten bedrage van onge veer vier miUloen gulden gesteld in verband met het neerschieten van een Brits passagiersvliegtuig by het eiland Hainan op 23 Juli. De eis betreft alle inzittenden, on geacht hun nationaliteit, het vlieg tuig en de vracht. Bi} het neerschie ten van het vliegtuig, behorend tot de Britse maatschappij „Catbay Pa cific Airways", kwamen in totaal 10 personen om het leven. Er werden zes Amerikanen gedood of gewond Er waren acht overlevenden. meende, dat zijn bagage naar zee was afgedreven en zag er geen heil in verdere nasporingen te doen. Op de Nederlandse ambassade te Lon den deed hij aangifte van het verlies van zijn paspoort en daar kreeg hij papieren om naar huis te kunnen te rugkeren. Eind Juni was hy weer te Wageningen. Dé heer Bodlander hoorde niets meer van de zaak tot Maandag jl. buitenlandse persbureau's de vondst van de rugzak meldden en er aan toevoegden dat er een reddingsploeg op touw was gezet. Hij heeft daar op onmiddellijk tie politie op Skye op de hoogte gesteld en verzocht hem zijn bezittingen terug te zen den. TOURNAI. De gendarmerie van Templeuve, een plaatsje op de Frans- Belgische grens, heeft een jong meisje van ongeveer 20 jaar aange houden. die blijkbaar aan geheugen stoornis lijdt. Het meisje schijnt voor zover men kan nagaan, zowel Neder lands als Frans te verstaan, maar ze kan zelf niet anders uitbrengen dan onverstaanbare klanken. Over haar naam en adres kan zij geen inlich tingen verstrekken en ook op de vraag wat zij in Templeuve deed, bleef zij het antwoord schuldig. De enige aanwijzingen, waarover de politie beschikt, zijn de initialen E. O. in haar kleren, een spoorkaar tje van Amsterdam naar Brussel en wat Nederlands klein geld. Het meisje is voorlopig ondergebracht in de ziekenafdeling van de gevangenis in Mons. Buitengewoon congres van NVT over Europese eenwording AMSTERDAM Het NW houdt Vnjdag 1 en Zaterdag 2 October in het gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Utrecht een buiten gewoon congres, dat gewijd is aan het vraagstuk van de eenwording van Europa. Er zullen inleidingen gehouden worden door: de heren D. P. Spierenburg, lid van de Hoge Autoriteit der Europese Kolen- en Staalgemeenschap, G. Ruygers, lid van de Tweede Kamer, en drs. D, Roemers, secretaris-redacteur van het N.V.V. LONDEN. In de Britse haven stad Huil dreigt een uittreden van 2.700 havenarbeiders uit de grote vakvereniging van transportarbei ders (1.300.000 leden). D*> vak vereni ging weigerde een niet-officiële sta king in het Noordoostelijk haven ge deelte van Huil, die reeds tien da gen duurt, tc steunen, waarop de havenarbeiders zich aanmeldden bn de 7.000 leden tellende vakvereni ging van havenarbeiders. Dinsdag avond besloten leden van deze vak vereniging, dat dc stakers uit Huil toegelaten dienden te worden. Ar thur Deakin, dc leidei van de vak vereniging van transportarbeiders verklaarde Woensdag, dat het ver bond va n Britse vakverenigingen, TUC, 2ich met deze kwestie diende te bemoeien. Volgens een TUC-ovev- eenkomst kan een aangesloten vak vereniging geen leden aannemen van een andere vakvereniging die betrokken is bij een loondispuut. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft Woensdag een zitting van hei wereldcongres voor lichamelijk ge- brekkigen „Wellfare for the cripples" bijgewoond, waar zy een inleiding van de Amerikaan dr. A. Hurk volgde over het onderwern „Revalidatie, een middel van inter nationale samenwerking". 's Middags heeft de Koningin een bezoek gebracht aan het eerste lan delijke revalidatiecentrum „De Hoogstraat" te Leersum. De direc teur, dokter J. Miedema, gaf de landsvrouwe een inzicht in de werkwijze van het centrum, waar nu 110 patiënten worden verpleegd maar dat een capaciteit heeft voor 160 patiënten. Vandaag brengen de deelnemers aan het Haagse congres een bezoek aan ;,De Hoogstraat", Hedenmiddag is in de bovenzaal van het Stedelijk Museum de ten toonstelling „De Rubber-industrie" geopend, die ingericht is door de Stichting Onderwijs Museum in Den Haag met medewerking van de On- denvijs-diensfc in Schiedam. Hier wordt de ontwikkeling van deze in dustrie aanschouwelijk voorgesteld voor de schoolkinderen die deze ten toonstelling zullen bezoeken. Hiermede maken wï( bekend, dat vanaf Vrijdag 17 Sept. de vanouds bekende gevestigd aan de Nic. Beetsstraat hoek Rembrandtlaan DOOR ONS IS OVERGENOMEN TER KENNISMAKING BIEDEN WIJ U AAN: FIJNE RUNDERLAPPEN per 500 gram 1.59 MAGERE RUNDERLAPPEN per 3Ó0 gram 1.89 RUNDER RIBSTUK of LAPPEN per 500 gram geen 2 30 maar 2.09 PRIMA RUND- OF VARKENSGEHAKT per 500 gram 1.4!) MAGERE DOORREGEN LAPPEN p. 500 gr. 3.49 FIJNE LENDECARBONADE (heel weinig been) per 500 gram 2.19 DOORREGEN SPEKLAPPEN (zonder been) per 500 gram TARTAAR (iets fijns) per 100 gram 1.29 0,45 UIT EN NU ENKELE AANBIEDINGEN ONZE GROTE SORTERING FIJNE VLEESWAREN HEERLIJKE BOTEKHAMWORST per 200 er. 0.52 ON1BIJTSPEK (zonder zwoerd) per 200 gr. 0.75 PORK (gem. van varkensvlees) per 200 gr. 0.80 500 gr. FIJNE CARBONADE voor slechts 1.69 500 gr. MALSE BIEFSTUK voor een rijksdaalder 200 gr. HEERLIJKE LUNCH WORST 0,45 Wij handhaven uitsluitend eerste kwaliteit REMBRANDTLAAN HOEK NIC. BEETSSTRAAT bij de Vlaardingerdyk TARIEF TOT BN MEI 16 WUOKUEN Elke tfïlf r 0.20 Te koop gevraagd Gevraagd, orgel voor zaal geschikt. Aanbiedingen merk, registers, prijs: Poppeliers. Marentakstr. 57, Botterdam. Tel. 74387. Gevraagd: goede studiepiano. Aanbiedingen. Prijs. Mej, Bakker, Marentakstr. 57. Tel. 74387. Te hoop acrageb. Uitschuif taf els 42.50. Grote keus in uitschuiftafels, zie boven 4e verdieping Plate Meubelmagazijn t.o. Stadhuis, Schiedam. Kop en schotels 49 ct., bloem vazen v.a. 45 ct., kolenkitten cmaille 2.49 en 3.65, ko lenschoppen, kachelhaakjes, kolenzevcn enz. enz. B. van Doorn. Broers veld 356, tel. 67979. Schiedam. Heeft p een wekker nodig? H. A. Dieterich heeft alle bekende merken Junghans. Kienzle, Smiths, enz., reeds vanaf 5.75. Horlogemaker. Goudsmid, Pr. Kam. Onnes- laan 98. Kolenkitten 2.45. keuken- spiegels v.a. 75 ct.. meubel- bors'tels 1.85 (met kop) Slof doekmandjes en bood schapmanden enz. enz. De Kleine Bazar, Broers veld, hoek Passage trap, Aangeb. gaskachel voor kan toor of winkelruimte, Spot koopje t.e.a.b, Te zien "W. Meyer, Boerhavel. 67 a en b. Engelse Huiskamer, best. uit gr. dressoir, tafel, 2 royale clubs en 4 stoelen, nu 360.-. Wilson. Gr. Visserijstr. 97— 101. midden in de straat. Personeel aevr. Zo spoedig mogelijk een net te winkeljuffrouw, zelfstan dig kunnende werken. Voor chocolaterie P. Verhulsdonk, Hoogstraat 66. Gevraagd net winkelmeisje voor levensmiddelenbedrijf. Voor goede kracht hoog loon. Aanmelden 's avonds na 7 uur: Bakker, Mesdag laan 23 b. Personeel aangeb. Jongedame, JÖ jaar. zoekt be zigheden voor 3 a 4 midda gen per week. Br. onder no. S 208 bur. van dit blad. Diversen Goed tehuis gezocht voor lief zindelijk poesje, Vlaar- dingerdijk 77 boven. Onzichtbaar gestopt worden door ons alle voorkomende brand en motgsten winkel- laken en scheuren Billijke prijzen Spoedige aflevering Hoogstraat 8, tel. 67709 (fi- Uaal Roelotf).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1