«S C Parool-wisselbeker voor H. Blazer na sportieve strijd Doelpuntenhonger van SVDPW nog niet gestild; SFC op goede pad J KANTOORBEDIENDE Merwede en Sperwers staan samen aan de kop Succes herstelt zich en wint Zeilen tijdens prachtig herfstweer r Toneelgroep ODG „Via gladde wegen" Nieuwe hengelver. opgericht Hoge diefstal Zwanen in verkeer Parktournooi Spieringshoek „De Nieuwe Gasten" door steun in de strijd AGENDA SVC startte met oef enwedstrij den SCHIEDAMS LAGER VOETBAL „Wie zonder zonde is..." KORFBAL Ursus-Demos 0-1 Alphen-Excelsior '20 2-0 Schiedam-Eureka 2-2 "s Gravendeel-DHS 3-5 Bloemhof-SFC 4-5 RCL-HBSS 3-2 Martinit wint na zware strijd HOCKEY Spirit-dames winnen, heren verliezen Kunst na Arbeid SCHIEDAM «g> Koeriersters Maandag 20 September 1954 Hoewel in de voorafgaande dagen storm en regen schering en inslag, waren, werd, zoals volgens traditie, deze wedstrijd weer begunstigd door fraai herfstweer. Zaterdagmiddag had reeds het gros der deelnemers lig plaats gekozen in de haven van Nieuwe Sluis en de rest kwam Zondag morgen uit de mist te voorschijn. Behalve de deelnemers van de WSV De Nieuwe Waterweg (16 in getal), was ook door de „Shell" afd. Watersport 3Cte de presence gegeven. Deze leden waren n-1- door ons bestuur uitge nodigd aan deze wedstrijd deel te nemen en hadden ingeschreven met 4 Gtmo jachtjes en een kajuitjachtje. De baan liep van het havenhoofd te Nieuwe Sluis naar de keerton voor Den Briel, dan weer terug naar de keerton bij de afgedamde Botlek en vervolgens naar de finish te Nieu we Sluis. Om 10 uur v.m. viel het startschot en bij het toen heersende windje la gen alle deelnemers keurig bij elkaar Daar het hier om een wisselbeker gaat, zou verwacht kunnen worden, dat de snelste schepen terdege in de gaten zouden worden gehouden. Maar ook nu weer trokken deze, zon der al te veel last te ondervinden, er ongestoord tussenuit. De Zenith van de heer Vering- meyer lag vrij voor en is dit geble ven tot kort voor de eerste keerton. De Juno jachtjes, die gelijktijdig waren gestart, maar een aparte groep vormden, lieten zich ook niet onbe tuigd. Hiervan ging de Sirocco als eerste rond de keerton. Vlak hierop volgde de Marian van de heer L. Kok, vervolgens Zenith, een 2e Guno-jachtje, daarna de Hob by, Pinguïn en de rest van het veld, dat hier pas uit elkaar werd getrok ken. Daarna moest opgekruist worden tot aan Nieuwe Sluis, waarna de baan weer bezeild was. Ook hier weer werd de wedstrijd gewonnen of Ver loren, want op het bezeilde stuk was het alleen de kunst de eenmaal ver worven plaats te kunnen handhaven. Het eerste Guno jachtje. Sirocco, vergrootte zienderogen zijn voor sprong, op de voet gevolgd door de Marian en Zenith. De Pinguin Ver speelde hier zijn goede positie, door dat de fokkenist, in zijn ijver om een onklaar gelopen schoot los te maken, overboord ging en met moeite weer binnenboord gehesen kon worden. Het veld bestond thans uit 2 groe pen, waarvan de eerst kort na de keerton nog net het volgende merk teken had kunnen aanlopen, maar waarin de rest door de krimpende wind niet slaagde en dus een slag moest maken. Na Nieuwe Sluis was alles tot en van de dam weer bezeild en finish ten de schepen dan ook practisch in dezelfde volgorde als toen zij op de heenweg de start passeerden. Een woord van lof komt toe aan de stuurlieden van de minder snelle schepen, die toch de baan uitzeilden met de zekerheid niet in de prijzen te vallen. Wel speciaal geldt dit voor de Tounus, gezeild door het „Shell"- lid de heer Luber, die ver achter allen toch zijn baan uitzeilde. Zo moet het zijn om een sportieve geest te kunnen handhaven. Ook a3n de heer De Jong, die met zijn bij wedstrijden altijd gepavoi- seerde motorboot, de nodige diensten weer verrichtte, komt een woord van dank toe. Al met al kan het bestuur weer op een geslaagde wedstrijd terugzien. Uitslag: 1. H. Blazer tevens win naar Parool wisselbeker voor 1955, in een berekende tijd van 3 uur 7 min. 38 sec.; 2. L. Kok (Marion) 3-7- 40; 3. Th. Veringmeier (Zenith) 3- 12-17; 4, E, Oostrom (Knal) 3-17-15; 5. J. Ouwens (Mijn Hobby) 3-17-54. Uitslag voor de Shell-groep Juno- jachten: 1. Juno 13 (stuurman heer otto) gezeilde tijd 3.1.54; 2. Juno 12 (stuurvrouw mej. Haaring) 3.14.22; 3. Juno 11 (stuurman A. de Heer) 3.22.51; 4. Juno 14 (stuurman P. Boen der) 3.23.29. Rechts de heer ff. Blazer achter het roer van de zeilboot die als eerste de finish zou passeren en daarmede de Paroohaissetbeker winnen. Het was een oerkomisch stuk, dat de CJMV toneelgroep OB.G. in Irene heeft gegeven. „Vra gladde wegen was ae titeL Een schatrijke dokter woont in Kasteel Red Castle waarvan geruchten lopen dat er een schat is begraven. Voorts is bekend dat de vorige bewoner vermoord werd. Zeer dikwijls komen vreemde gas ten het kasteel bezichtigen. Onder hen komen ook een inspecteur van politie met een jonge dame daar tijdelijk logeren. De policeman is de moordenaar van de vorige be woner, en heeft met de jonge dame weer moordplannen op touw gezet ten einde in het bezit te komen van de schat Het loopt echter geheel anders uit, want de dokter en de jonge dame worden verliefd op elkaar, hetgeen minder gunstig voor de po litieman was. De schat werd gevon den zodat de dokter een tweede schat er bij gevonden had. Een aantrekkelijk spel, zeer vlot en goed gespeeld. De heer W. Mak, voorzitter heeft deze avond met gebed en een. wel komstwoord geopend, waarna de CJMV Mondaccordeon-verenrging „Bravo" onder leiding van de heer A. van Daalen, een wals, een ou verture en enkele marsen ten ge hore gaven. Geboren: Dirkje d. v. N, Heukels en J. P. Zagwijn; Johannes P- J-z. v. D- P. A. J. van Haren en L. F. M. Thijssen; Jan z. v. H, van Loon en H. J- Hoorweg. Overleden: J. C. M. Kram, 2 j. In het café van de heer G. H. Vo gelenzang aan de Hoogstraat werd Zondag 12 September een nieuwe hengelvereniging opgericht met de naam „De Karper". Het bestuur is als volgt samengesteld: H. J. Prein, voorzitter, G. H. Vogelenzang, pen- nigmeester, M. Schwagermann, secre taris. Gisteren werd in de Delfhavense Schie te Overschie een hengelwed- strijd gehouden, die zeer geslaagd Het lijkt erop, dat in de Van Smaleveltstraat een geveltoerist werkzaam is. want een bewoner deed aangifte bij de politie, dat er bij hem op het dak ongeveer vijf en twt.ntig meter koperantenne draad was we eg gehaald. Ook bij een aantal andere bewoners zijn de antennes verdwenen. Zondagmorgen werd het verkeer in de Riebeslaan verstoord; vijf zwanen, twee groten en drie klein tjes, ife'pen parmanbig over de rij weg, tot ongenoegen, maar gedeel telijk ook tot vermaak, van de an dere weggebruikers. Een politie man greep in voordat er ongeluk ken konden gebeuren en de zwanen werden door hem naar de Stadhou derslaan gedreven, waar ze ook thuishoren. Onze fotograaf vond het blijk baar leuk om eens een plaatje door de boei te nemen. En eer lijk.,.. het werd mooi ook. Gisteren zijn de eindwedstrijden gespeeld van het Parktournooi T.P. „Spieringshoek". In afdeling I zegevierde J. Smit over J. Sigterman. In afdeling II was de hoofdschotel Hofman tegen Blais- se. In de eerste set kwam Hofman spoedig op een voorsprong van 6—1. In de tweede set herstelde Blaisse zich en won deze set met 64, Ge spannen was de aandacht van de toe schouwers ot Blaisse het tempo in de derde set kon volhouden. Het werd een duel van twee tegenstanders, die er zich van bewust waren alleen door scherp te plaatsen en elkaar geen kans mochten geven aan het net, de overwinning in de wacht te slepen. Het lukte dan ook Blaisse dit duel te winnen met 63. De uitslagen luiden als volgt: Afd. I: J. Smit slaat J. Sigterman 6—3, 2—6, 6—4. Ad. II. finale heren enkel: W. Blaisse sl. A. Hofman 1—6, 64, 63. Finale heren-dubbel: A. Hofman en M. Jansen sl. W. Bleisse en B. v. d. Veer 61, 4—6, 64. Finale gemengd-dubbel: mej. Segen en A. Hofman sl. mevr. Blaisse en W. Blaisse 6—2, 4—6, 6—2. „De Nieuwe Gasten" een come- die in drie bedrijven, van A. Bro- met, was de naam van het stuk, dat door de Schied. Arb. Toneel Ver. „Tot steun in den Strijd'' Za terdagavond in Musis Sacrum onder regie van de heer P. Rodenburg werd opgevoerd. Ook in dit spel speelde „liefde de hoofdrol, want Jane van Maars, die in een pension woont krijgt onverwacht bezoek van haar vader die uit Indie terugkeert, en die vergezeld is van een vriendschap. Nieuwe kennismaking, nieuwe vriendschap ennieuwe liefde. Zij krijgen elkaar en worden geluk kig. Vier volle bedrijven zijn er nodig Waf men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa. v. Wes tendorp, Singel 81. Bellen bij ongeval: G.G. en GD. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Ten to onstel lin gen Stedelijk Museum: dagelijks 2—5 uur: „Het Schone Ambacht". Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen). Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bibllo- theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: passage: 2 en 8 uur; „Shane". Monopole: 2, 7 en 9 uur: „De Halfbloed". Volleybal Vrijdagavond had de SVC de ver eniging Hou Stand op bezoek. In een matige wedstrijd deelden de 2 da meszestallen van beide clubs de pun ten. (22)Belde teams moesten nieuwe krachten proberen en daar om vlotte het aan weerskanten niet zo goed. Het 1ste damesteam van SVC speelde een prachtige wedstrijd te gen „Hou Stand" waarin de SVC- meisjes steeds weer goed samen speelden, zodat menige fraaie smash het resultaat was. Deze overwinning, behaald op een team, dat promoveer de naar de eerste klasse, was voor het (2e klas) SVC-zestal een goede prestatie. Het 1ste herenzestal van SVC speelde tegen de nieuwe 2e klasser Hou Stand 1 echter een slechte wed strijd, waarin het verband totaal zoek was en die dan ook door de enthousiaste Rotterdammers ver diend met 3—1 werd gewonnen. In de uitwedstrijd tegen de 1ste klasser SMA-SH, de dag daarop, werd daarentegen door de Schiedammers een uitmuntende partij volleybal ge speeld. Het betrouwbaar serverende en constant aanvallende SVC-team behaalde een verdiende overwinning. Van de 7 games won SVC er 5, ter wijl het de andere twee met slechts 15—13 aan SMA-SH moest laten. SVC heeft nog verscheiende oefenwed strijden op haar programma staan, zodat de Schiedammers zeker niet onbeslagen ten ijs zullen komen, wanneer straks de competitie weer start (ca, 18 October). ïn Arcade heeft de Schiedamse Toneelvereniging „Kunst door Oe fening" voor haar leden en dona teurs het toneelspel opgevoerd van André Grishomme, getiteld „Wie zonder zonde ds......" Een toneelstuk in 4 bedrijven uit het zeemansleven. De zeeman Cris Cristopherson, een weduwnaar vaart op eigen boot. Na lange tijd keert hij terug en ontmoet zijn dochter. Zij gaat even mee met hem naar zee. In volle zee wordt een drenkeling aap boord gehaald. De ze drenkeling, een minder gunstig tjpe, wordt verliefd op de dochter, waartegen de vader zich heftig ver zet. Ook de dochter moet niets van hem hebben. Toch-... gaat zij voor de geredde stoker cets voelen. Haar vader verzet zich doch geeft, als zij bekent een dubbel leven te heb ben geleid, toch zijn toestemming. Het stuk Is onder regie van P. de Bruin uitstekend gespeeld en hield de aanwezigen in volle spanning. De avond was geopend door de voorzitter, de heer J. Blazer. Na afloop was er een gezellig sa menzijn met muzikale medewer king van de KDO-Band. om het zover te krijgen, doch vier bedrijven die, gezien het uitsteken de spel, dubbel en dwars het aan zien waard zijn ener van te genie ten, Na de spanning kwam er ont spanning in een gezellig samenzijn. Korfballend Schiedam heeft het 't afgelopen weekend met uitzondering van Succes 1 niet tot grootse prestaties kunnen brengen. O. D. I. zag een zeker schijnende overwinning verloren gaan en ook Schiedam kon het tegen de spelers niet bolwerken, al was hier de nederlaag eervol. Van de reservetwaalftallea stelde Succes 2 teleur. Dat Schiedam en Succes in een sterke afdeling zijn ondergebracht, hebben de resultaten van de tweede competitiedag -wel bewezen. Spar taan en Poortugaal behoren, waar schijnlijk tot de zwakste broeders, maar onze stadgenoten zullen hard moeten werken om ook niet in de tweede helft van de ranglijst te be landen. Succes herstelde zich intus sen keurig van de nederlaag van verleden week. De thuisclub, U.S.V., gaf daarvoor vooral in de eerste helft weinig gelegenheid. De wed strijd werd in een hoog tempo ge speeld en had een spannend verloop. De blauwwitten openden de score door een fraai doelpunt van A. van Krogten, U.S.V. antwoordde daarop spoedig en nam zelfs met 21 de lei ding. S, la Lau bracht daarop de ba lans in evenwicht, maar nog voor de pauze nam U.S.V. een verdiende 32 voorsprong. Na de thee nam Succes het initiatief volledig in han den. Na aanvankelijk een strafworp te hebben gemist, bracht F. Baas de stand weer in evenwicht en in de begin-opstelling draaide de Succes- aanval uitstekend. A. van Krogten en mej. N. Ouwendijk zorgden voor een 35 voorsprong, maar vijf mi nuten voor tijd liet U.S.V. de span ning weer volledig terugkeren door 45 te laten noteren. S. la Lau maakte tenslotte aan alle onzeker heid een einde. Twee minuten voor tijd stelde hij de ei«s 'nand op 4—6 Schiedam trof het niet met zijn eer ste competitiewedstrijd. Sperwers behoort ongetwijfeld tot de sterkste ploegen en dit hebben de roodzwar ten aan den lijve kunnen ondervin den. Over alle linies waren de zwarthemden sterker. Het eerste schot trof reeds doel. Al spoedig stonden de Rotterdammers met 02 voor, doch in tweede opstelling, kon J. Post tot 1—2 ophalen. Maar toen het sein voor rusten werd gegeven leidde Sperwers al met 1—4. Dank zij verbeten tegenstand bleef een de bacle in de tweede helft uit De Rot terdammers zakten wat af en Schie dam beet meer van zich af. Toch werd het eerst nog 1—5, maar toen konden D. Vermeulen en H. Ver schoor tot 35 ophalen, waar Sper wers niets tegenover wist te stellen. Eindstand 3—5. Merwede en Sper wers zijn na twee speeldagen nog de enige clubs zonder puntenverlies en samen zetelen zij dus aan de kop van de ranglijst O.D.I. begon zijn eerste wedstrijd tegen de middelmatige klassegenoot, Fiks uit Oegstgeest Waarschijnlijk heeft deze club al wat meer hard heid opgedaan in deze competitie doordat hij reeds zijn derde wed strijd speelde. Immers, met de rust leidden de wit-zwarten met 4l, maar in de tweede helft verspeelden zij die voorsprong zo volkomen, dat Fiks tenslotte met een 57 overwin ning huiswaarts kon keren. Een te leurstellend begin voor O.D.I. Succes 2 verloor volkomen onver wacht met niet minder dan 28 van Ons Huis 2, Schiedam 2 en ODI 2 deden het beter. Eerstgenoemde won in Rotterdam met 3—4 van Charlois 3 en O.D.I 2 op eigen terrein met 5—3 van 't Waterschip. De wedstnid van O.D.I. 3 werd afgevoerd. De O.D.I.-adspuanten verloren met 2—0 en 3—2 van repectievelijk Spirit A en Oranje Nassau B. De Schiedamse verenigingen uit de afdeling Rotterdam, hebben het er met hun diverse elftallen gisteren behoorlijk afgebracht. SVDPW schynf wat in zijn mars te hebben dit seizoen. De eerste wedstrijd werd met 100 gewonnen en gisteren moest AVO met 6—1 het loodje leggen. Zestien doelpunten uit 2 wed strijden is veel met slechts één doelpunt tegen. Wij hopen dat deze vereniging dit tempo zal vol kunnen blijven houden. Met de overige elftallen was deze vereniging niet zo gelukkig, want het tweede elftal verloor van TQGB 2, en het 4e kreeg met 4—7 klop van Voorwaarts 2. Ook het 5e elftal moest beide punten afstaan aan Ons Huis 3. WF heeft het tegen AVS niet kunnen bolwerken en verloor met niet minder dan 2—6 terwijl ook het tweede een 3—0 nederlaag van SFC 2 te incasseren kreeg. Het tweede elftal van SFC was niet het enige van deze vereniging dat goed uit de bus kwam. Ook het eerste hield Bloemhof er met 5—4 onder, het 4e elftal kreeg een 5—0 overwinning van VND 3 ca deau, terwijl tot slot het vijfde een 43 overwinning behaalde op WICO 3. Het schijnt dat deze ver eniging dezelfde goede kant opgaat als vorig seizoen. Volhouden dus SFCI In de derby UrsusDemos is de laatste de gelukkige geweest en boekte 2 winstpunten. Ook het 2e elftal van Demos won van Eureka 2 terwijl het derde elftal de punten deelde met RCR/DKC 3. Vijf pun ten uit 3 wedstrijden is niet slecht. Ursus 2 deed het beter dan het eerste elftal en behaalde een 21 overwinning op LMO 2. Martinit 1 behaalde een magere overwinning van 1—0 op Germinal wat evenwel toch 2 winstpunten op leverde, doch het 4e verloor van AVS 4. Schiedam kan tevreden zijn met het gelijke spel tegen Eureka; het tweede behaalde een 5—4 overwin ning op Oud Beijerland 2. S:n gelkwartier kreeg tenslotte op eigen terrein een 7—0 broekje van Blij dorp 2, terwijl Schiedamse Boys 2 met 2verloor van Rood- Groen 2. In deze Schiedamse derby is De mos met een magere 1—0 overwin ning uit de bus gekomen en heeft hiermede 2 kostbare punten in de wacht gesleept. Het had ook anders kunnen zijn, want in het laatste half uur waren de gastheren overwegend sterk in de aanval. Zoals echter dikwijls bij plaatse lijke ontmoetingen, speelden ook in deze wedstrijd de zenuwen de spe lers parten. Hierdoor werd wat te fors gespeeld en was het ingrijpen van de scheidsrechter nodig. Twee spelers van "Ursus moesten zelfs voor verwondingen het veld verla ten. Tot driemaal toe hebben de Ursus-sup porters in de tweede helft gejuicht voor een. vermeend doel punt, doch op het uiterste moment kwam nog redding opdagen. Het mocht niet lukken. Het enige doelpunt in deze wed strijd werd kort na de rust gescoord bij een plotselinge uitval van De mos, waardoor de Ursus-verdedi- ging, incluis de keeper, werd ver rast. De Schiedammers zijn waarschijn lijk In het begin van de wedstrijd al direct na het maken van het eerste doelpunt van de gastheren de kluts kwijt geraakt. De verdedi ging, overtuigd van buitenspel, bleef staan toen een der voorhoedespelers op het Excelsiordoel afging en scoorde. I0. De scheidsrechter keurde het doelpunt echter goed. Hierdoor ontmoedigd werd niet voldoende ingegrepen, en kregen de gastheren wederom spoedig een kans om te doelpunten, welke zij niet onbenut lieten. Wederom werd ge protesteerd voor buitenspel, doch ook ditmaal keurde de scheidsrech ter het doelpunt goed. 2—0. Van nu af zetten de Schiedam mers de tanden op elkaar en gingen vechten om de achterstand in te halen, doch Alphen gaf geen krimp. Met een 20 achterstand gingen de Schiedammers de rust in. In de tweede helft hebben de Ex- celsior-mannen hun beste beentje voorgezet. Aanval op aanval werd op het doel van Alphen onderno men, doch geluk ontbrak bh elk offensief. Diverse malen bracht een juist uitgestoken been redding, of werd de bal door een der palen gekeerd. Zelfs gebeurde het dat nog op de doellijn buiten het bereik van de keeper, de bal nog werd weg gewerkt. Vooral Broere en Huet traden op de voorgrond, doch niets gelukte Het bleef 20. De punten In deze wedstrijd zijn eerlijk gedeeld. Van een voortdu rend overwicht van één der partijen was dan ook geen sprake. Schiedam maakte na wat verken ning ongeveer na een kwartier spe len het eerste doelpunt door G. Stolk. De gasten lieten het er niet bij zitten en zetten een tegenoffen sief in. Het gevolg was, dat tien minuten later de bal achter de doelverdediger van Schiedam in het net-lag. 11. Met deze stand ging de rust in Na de thee had Eureka de af trap. het ging regelrecht op het Schiedamse doel af en het was 1—2. Eureka speelde met deze voor sprong enigszins kalmer en kon daardoor het Schiedamse offensief gemakkelijk de baas, Vechtend voor de gelijkmaker bleven de gastheren komen, en slaagden er een kwartier voor tijd in door Renierse de stand op gelijke voet te brengen. 22. Schiedam had nu blijkbaar de smaak te pakken en kwam nu voortdurend opzetten. Eureka trok zich in verdediging terug zodat ver der doelpunten uitbleef. DHS startte in deze wedstrijd met een geweldig tempo, waardoor kort na het begin .van Bokkum reeds voor het eerste doelpunt zorgde, 1—0. Bij een even later volgende aanval speelde de achter speler van 's-Gravende el op zijn keeper terug; doch deze had ech ter reeds zijn doel verlaten, 0—2. In de tiende minuut van de wed strijd g.ng spil v. d. Windt er al leen vandoor en maakte er 03 van. Hierna zakte DHS wat af en kwam 's-Gra ven deel ook eens aan bod. Het spel ging nu golvend op en neer en de gastheren maakten nog voor de rust een tcgenpunt, zo dat de rust met 1—3 inging. Na de thee werd het spel van de kant van *s-Gravendeel wat fors, waarvoor de spelers van DHS zich ontzagen. Hierdoor verslapte het spel van de Schiedammers, waar van door de tegenpartij gebruik werd gemaakt en de stand op 2—3 kwam te staan. Dit was echter van korte duur, want Kerssemeijer maakte kort hierna het vierde doelpunt voor de Schiedammers, hetgeen door de gastheren prompt met een tegen doelpunt werd beantwoord, 3—4. Er werd nu in de resterende tijd fel gestreden; bij een hoekschop op het doel van 's-Gravendeel was het wederom Kerssemeijer, dce met een forse kopstoot de bal in het doel liet verdwijnen. In een wedstrijd met wisselende kansen is SFC er toch in geslaagd de overwinning te behalen. Het heeft een half ttur moeten duren eer het eerste van de 9 doelpunten in deze wedstrijd werd gescoord. Van beide kanten waren goede aan. vallen ondernomen, doch de verde digingen gaven geen krimp. Plotseling had SFC door Buijten- hek succes en was na een goed sa menspel het eerste doelpunt gebo ren. Nog ge€n twee m..nuten later was het reeds o—2 door invaller Kouwenhoven, die echter wegens een blessure het veld moest verla ten. Bloemhof liet het er niet bij zit ten, en doelman de Haan kreeg veel te verwerken, doch moest vijf minuten voor de rust voor een on houdbaar schot zwichten 12. Na rust werd er weer fors san- gepakt wat tot gevolg had, dat SFC na vijf minuten een strafschop kreeg toegewezen, welke door Nie- berg in een doelpunt werd omge zet, 1—3. Tot 18 minuten voor het einde bleef deze stand ongewijzigd, waar na Bloemhof de stand op 2—3 brengt. Even later maakt Heijster er 2i van. doch een vrije schop aan Bloemhof toegewezen brengt de stand Op 34. Bloemhof vocht voor de gelijkmaker, doch het was juist aan de andere zijde waar een doelpunt viel. 35. Als de scheidsrechter het horlo ge reeds controleert, een halve mi nuut voor tijd, werd de Schiedamse doelman voor de vierde maal ge passeerd. 4—5. De uitslagen van de overige wed strijden zijn: WF 2—SFC 2, 02; VND 3—SFC 4. 0—5; WICO 3— SFC 5, 34. Hoewel HBSS ook deze weck er niet in is geslaagd om op de punten beslag te leggen, menen wij toch te mogen constateren, dat het diepte punt is bereikt en. er voor de Oran jemannen nog wel enige overwinin gen in het verschiet liggen. Lange tijd had HBSS het beste van het spel. De aanval kon echter niet tot doelpunten komen. De verdedi ging hield lange tijd kranig stand. Wanneer Streijl en zijn mannen wat meer geluk hadden gehad, dan zou de wedstrijd onbeslist zijn gebleven. HBSC 2 stelde niet teleur en won verdiend van Ornas 2 uit den Haag met 4—2, na met 4—0 te hebben voorgestaan. Martinit met een invaller, won de wedstrijd tegen Germinal. Beide verenigingen hebben zich op het mooie maar gladde veld alles gege ven om op beiden punten beslag te kunnen leggen. Voor de rust was Martinit de meer dere van Germinal, maar hoe de middellinie pok werkte de voorhoe de kon het juiste schot niet vinden. Daarentegen moest Martinits achter hoede enkele corners weggeven om. erger onheil te voorkomen. Met de stand 09 werd aan de tweede helft begonnen. Nu opende Germinal het offensief en Martinit werd in de verdediging gedrongen en vele aan vallen werden op de Martinit veste ondernomen en door de goede ver dediging van de gehele Martinit achterhoede, goed aangevoerd door aanvoerder Hogenboom, werden al le aanvallen van Germinal in de kiem gesmoord en zo ontworstelde Martinit zich aan de greep van Ger minal. Met een kleine wijziging in de voorhoede greep Martinit 6 mi nuten voor tijd de zo fel begeerde overwinning toen v/d Linden met een hard schot de keeper tot actie liet komen, deze kon het schot niet onder controle krijgen en de toe stormende v. d. Laan bedacht zich niet en joeg het leder hard in de touwen 1—0 voor Martinit. De laat ste minuten verstreken onder hoog spanning wat Germinal nog pro beerde Martinit het zijn winst niet meer glippen. Verdere uitslagen luiden: Martinit 2Noorderkwartier 2 13; Martinit 3Nado-V 30; AVS 4 Martinit 4 6—5. Het eerste herenelftal van Spirit heeft de nieuwe competitie niet bepaald met succes geopend. In een wedstrijd, waarin Spint volkomen werd overspeeld door MRHC moes ten zij een 4-1 nederlaag incasse ren. Dames I, dat in Den Haag tegen Groen Geel II speelde boekte een. geheel onverwachte, sensationele 7-0 overwinning. Reeds in de eerste helft werd een 4-0 voorsprong ge nomen. Groen Geel werd volkomen 'overvleugeld en respectievelijk scoorden B. de Jonge (2x), C. Jan- se en D. Hoenderkamp. Na half time bleef het spel dezelfde meer derheid van Spirit vertonen, het geen resulteerde in nog drie doel punten. Ook het pas gepromoveerde He ren II deed het niet slecht, door het technisch sterke HGC V een gelijk spel af te dwingen: 1—1. Andere uitslagen waren: Dames: Spirit II—Dordt 3 42, Spirit III— TOGO IV 3—1. In de grote zaal van de Volks bond heeft Zaterdagavond de repri se plaats gevonden van het toneel stuk „Der Duivels Prentenbroek" dat ook de vorige week door „Kunstna Arbeid" werd. opgevoerd. Voor direct of uiterlijk per 1 November gevraagd op distillateurkantoor (mnl. of vrl.) Zo mogelijk bekend met emballage-werkzaam heden. Brieven met volledige inlichtingen en referenties onder nummer 1378 aan het bureau van dit blad. F.M. JAARSMA REX 6 t 24S.— BLANK - f 254.— VAKKUNDIGE VOORLICHTING EN PLAATSING Een vertrouwd adres t oranjestraat 13, Tel. 85813. Broersveld 137—139, Telefoon 67736. [Het bekendste en goedkoop- ste adres voor trapleren, waskuipen, emmers, waske tels, wasteiJen, wringers, wringerbokken, wasborden, wasplanken, enz. Frans van Thienen, Broersveld 123. Liberty Fauteuils. Door onze reel, campagne nu Liberty Fauteuils compl. met kussens 39.—. 49.—, 59.— enz. Wilson, Gr. Visserijstr. 97— 101, midden in de straat Voor vlot en vakkundig ontwikkelen en afdrukken van Uw rolfilm naar Dro gisterij en Foïohandel Wi2- lebrand, Rotterdamsedijk 405 a. tel 67848. Farief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woordf-n meer (0.20 Te koop acmgeb. Ombouw planken 29 50, met rondlopende rails in gotisch, old-finish enz. Zie 4de ver dieping bij Plate Meubelma gazijn, t.o, Stadh.. Schiedam. Koop by de /akroan Keu kentafels v.a f 1250 Keu kenstoelen. beuken gelakt 12 75 keu k en ki uk les beu ken gelakt f 4.50 Strijk planken v.a f 9 75 Frans v Thienen, Broersveld 123. Fotografie Diversen '£\jo uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotlngstnstai- tatie. Schoenrep.bedrijf „Ex celsior" Dam 36. teL 66874. Ronde glasplaten, schuif- ruiten, glas In lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorrn- £n enz levert Loopik'S Glasindustrie Boterstraat 39, Telefoon 68945 Dames! Permanent Wave v.a. 6 tot 12.50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50 Modelknippen f L-— Jac. v. Kaiker, Maison „Mo dern". Hoogstraat 53, teL 89750 Reparattes kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- ;erdamsedij'k 265, teL 68021 Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1