Westelijke agenten? Grandioze opvoering van Maria Stuart Zal Hermes-DYS Zondag een traditie breken? SVV krijgt het zeker niet makkelijk in kopgroep Katholieke Kring opent seizoen met: Warm applaus voor Haagschë Comedie in Passage Theater ®MÈr - '2 "Nj Wie heeft iets Verloren? AGENDA Gemeenteavond van Lutherse Kerk Ge vis in troebel water? Tweede derby aan Bosrand: SW-EMMA Noodwachters BB krijgen dipl oma ,Op hoop van Zegen' door Aspasia Bonte Avónd van j St Joris Doele Heeft HBSS zich hersteld? Martinit speelt tegen Schiedam KORFBAL: Alle twaalftallen komen ditmaal Tuinarchitecten vol lof over de Schiedamse plantsoenen NIEUW! Wandklok 97.50 v.d. Vlerk Fiets gestolen Vegla feestavond in Musis Sacrum Burgerlijke Stand 'nLange lederen jas Het Motorpaleis Eisenhower van Republikeinse zege overtuigd Thailand wil geen militaire bases van VS binnen zijn grens F rans-Tunesische onderhandelingen vlotten niet Boot overvaren, man verdronken IN OOST-DUITSLAND: Massa-arrestaties van Vrijdag 24 September '1954 Weer klonk in het Passage Theater een warm en langdurig applaus voor een toneelgroep. Dit keer gold het.de Haagsche Comedie, die met een grandioze voorstelling, onder regie van Karl Guttmann, van Schiller's Maria Stuart het seizoen van de Katholieke Kring op imposante wijze opende. Deze hulde betrof in bijzondere mate de beide hoofdrolspeelsters Myra Ward en Elisabeth Andersen. De krachtproef, die dit historische stuk t*ol romantisch pathos en breed uitgemeten tragiek voor het hedendaags toneel vormt, werd glansrijk door staan. Niet in de laatste plaats dank zy de imposante, soms zeifs aangrijp pende tit elrolverto Iking van Elisabeth Andersen, die hiermee weer een .nieuwe belangrijke creatie acm haar score toevoegde en zich met ere een waardig opvolgster mag voelen van groten, die in deze rol geschitterd heb. ben: Alicia Tartaud Theo Mann-Bouwmeester, Marie van Eüsden-Vink, Charlotte Köhler, Na een grondige studie van het Elisabethaan.se tijdvak en speciaal tegen Maria Stuart heeft Schiller zich aan dit grote treurspel gezet, waarbij hij zich ten aanzien van de historische feiten van het nimmer volledig opgehelderde drama de no dige vrijheden veroorloofde. Zo ar rangeert hij één der hoogtepunten een ontmoeting tussen de belde koninginnen, die elkaar in werkelijk heid nooit hebben gezien. Schiller heeft Maria en Elisabeth welbewust twintig jaar jonger gemaakt. Leices. ter een volmaakt trouweloze rol ia- ten spelen en de figuur van de jonge onstuimig verliefde Mortimer inge voegd als vertegenwoordiger van de vermetelen, die hun leven waagden om de gevangen vorstin te bevrijden. Naar het voorbeeld van Euripides' dramatische principe heeft Schiller de gehele stof gedwongen binnen de nauwe grenzen van de tijd tussen Maria's veroordeling en haar te rechtstelling alleen reeds met' deze comprimatie en het negeren van het gehele procesverloop en. de politieke verwikkelingen heeft de toneeldich ter een uiterst knap stukje theater vakmanschap geleverd. Bij bezwaren tegen zün visie op enkele bijfiguren blijft dan grote be- Advertentie 1-M.J Deze wolweek is met be doeld als een demonstratie en evenmin als propagamJa voor zelfbreien, want daar voor behoeven wij U de voor delen toch niet bij te bréngen- Neen, in deze wolweek wil-, len wij spijkers met koppen slaan en U laten 'zien, dat het door tijdige inkoop van een enorm kwantum (ondanks stijgende wolprijzen) nog mogelijk is een ongeëvenaar de collectie wol te brengen voor prijzen die beduidend lager zijn dan algemeen voor mogelijk wordt gehouden. Kunnen vrij U dit beter be wijzen dan met deze aanbie ding jumperwol (een kwa liteit die normaal voör 2.10 wordt verkocht), zó uitgeba lanceerd, dat zij bijzonder ge schikt "ts voor sterke vesten, jumpers, puil-overs, truien, kinderkleding enz. en die U nu gaat kopen voor een spe ciale wohveek-prijs. Zaterdagmorgen om 9 trtif begint de verkoop van deze jumperwo! in de kleuren rood, maisgeel, zwart, blauw, wit, groen, bordeaux, bruin, ma rine en grijs, per knot van 100 gr. voor ■jk Bmxomki onze brai-modathcw in Mmrfln's Tearoom, htdmra mkjdtg van Maandag 27 Sept. i/m Vrijdag 1 Oct Aanvang dar showt haH 3h*H 4 an half 5. WINK Ei CENTRUM BHMEMWEB, T«L 31180 if s H~ 'j IvJ fi# '1 wondering voor de uiterst fijn afge wogen karakterisering van de beide vorstinnen: de temperamentvolle ko ningin der Schotten, die gezondigd heeft, maar in wier hart de vrouw zegeviert boven de vorstin, zij die trots kent maar ook tederheid, mede dogen en schuld besef. Tegenover haar: de koude, ijdele, wraakgierige Elisabeth, die echter ook terug schrikt voor het onherroepelijke be vel en in wier uiteindelijke eenzaam heid Schiller juist de menselijke fac tor heeft geschapen, waardoor zij een levende, aanvaardbare figuur blijft. Naast Elisabeth Andersens voor name vertolking, die het sentiment en de scherpzinnigheid van de ramp zalige Maria prachtig deed uitkomen, trof Myra -Wards uitbeelding van de Engelse koningin in haar ongebrei delde machtsstreven, maar ook in haar voortdurende angsten en onze kerheden. Beider spel leverde het bewijs dat dit in menig opzicht toch verouderde stuk volgens moderne opvatting gebracht, de aandacht vol ledig kan boeien. De kundige regie van Guttmann kenmerkte zich tevens door het for midabele tempo van de voorstelling, dat door bijna alle overige spelers goed volgehouden werd. Albert van Daisum was een indrukwekkende verschijning als de sluwe politicus Burleigh. Johan Valk gaf een krach tige typering van de plichtsgetrouwe bewaker Faulet, Henri Eerens was de milde Shrewsbury. Ida Wasser man speelde beheerst Maria's toege wijde voedster. Paul Steenbergen had het iets moeilijker met de niet zeer aanvaardbare Leicester-figuur, maar het was toch een boeiende vertol king, evenals doie van Luc Lvrtz, die zjjn jong en fris geluid deed horen als de overmoedige redder van het laatste uur. Mortimer. Ook de vele kleinere rollen waren uitstekend ver zorgd. Een weelde van costuums had Wim Vesseur ontworpen; het leek wel een historische kledinggalerfj. Minder gelukkig waren de detone rende kleuren van de decors. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen fr— 12.30 uur en 26 uur: 1 pr zwarte kindexlaarzen, dames- polshorloge. Te bevragen bij de vinders: Bedrag aan geld. T. Brockhuijsen, Gr. Floris- straat 43; zwarte halsketting. Stoor vogel, Plein Eendracht 19b; halsket ting. N. Barrevoets, BJC.laan 239a; doublé kruisje, Nefkens, Charlotte de Bourbonstraat 27; broche, R. Pons, Hoogstraat 16b; bedrag aan geld, J. v, d. Heiden, Vondellaan 28a; dames polshorloge, J. Sprong, Hagastraat 4; handdoek, hempje en broekje, Neder- hof, Rijnstraat 20a; regenjas-ceintuur, H. J. Borsboom, Boterstraat 29; 1 pr kinderlaarzen. Bokhorst, Esdoorn- laan 11; colbertjasje, F. Bonefaas, Stationsstraat 32; hoofddoek, Konij nenburg, Boerhavelaan 103a; donker blauwe jaskap, R. Brandt, Leibnitz- straat 7a; dameshandschoen. Maltha, Koogstraat 49; kinderpartemonnaie, L. de Wit Rubensplein 23b: blauwe schoolétui, T, v. Giesert, Stationstraat 39a; kinderportemonnaie. Koppen hagen. Lekstraat 53b; fietstas, C. v. d. Bogerd, Polderweg 76; zwarte porte- monnaïe, Apotheek Westendorp, Sin gel 83; bruine actetas, B. Otte, Nas- saulaan no. 26a- portemonnaie, W. Krabbendam, 's-Gravemsandestr. 59a; étui m. kindertramkaart, G, de Jong, Buitenhaven weg 176; zilveren rozen krans. Noorder. Vlaardingerdijk 223b; ring met 3 sleutels. T. Veringmeijer, van Esveldtstraatt 14a; ballpoint. Th. Borsboom, van Ruijsdaellaan 27b; ring met 3 sleutels, C, Klarees. Hal- leystraat 34; rode autostep, Th. Blom, Vlaardingerdijk 77; groene autostep, KorpeL, Goereeschestraat 19. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Fa. V. Wes tendorp, Singel 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel 69290. Tentoonstellingen: Stedeiyk Museum: dagelijks 25 uur: ,,Het Schone Ambacht". Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen). Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: ,.De Grote Caruso". Monopole: 2, 7 en 9 uur: „Tar- zan in de woestijn" Lustrum Gymnasium: 3.30 uur Stedelijk Museum: Ontvangst door Gem. Bestuur van Reu- nisten. Café Engels (R'dam): 7.00. Reit- nisten-diner. Door de contact-commissie van de Lutherse gemeente zal op Woensdag 29 September in. het gebouw Irene een gemeente avond worden georga niseerd, Hierbij zal het spel in drie bedrijven „Van Ander Ras" van Ar- naud d'Usseau en James Gow door „Lutona" ten tonele gebracht wor den. Aanvang om 8 uur. Gewapende wachten drijven op' standige gevangenen van de JUis- sotm-geuö«öertis (V.S.) in een hoek. Bij de gevangenenopstand, die Dinsdag uitbrak werden ten minste drie gevangenen gedood en een aantal gewond. De ver oordeelden, die uit hun cellen braken, slaagden er niet in te ontsnappenmaar zij staken een aantal peböö\cen in - brand en richtten prote schade aan. De thuiswedstrijd tegen K-BC. bracht Hertnes Zondag een benauwde 21 overwinning, welke stand bU de rust reeds was bereikt. Voor de rust ging het nog, doch na de rust was het vertoonde spel niet groot en het experiment met de gewijzigde voorhoede is niet geslaagd te noemen. De opstelling van Stolk bracht wel verbetering, maar het nodige verband in de aanvalsllnie bracht dit toch niet helemaal terug. Achteraf bleek echter, dat R.B.C. deze wedstrijd nog niet als verloren beschouwde, want tot ieders ver wondering dienden de Roosendalers een protest in, omdat Hermes een speler in het veld had gebracht, die reglementair niet mocht meespelen, t.w. Osterholt. Men had de klok horen luiden, maar men wist niet waar de klepel- hing, althans in Roosendaal niet. De K.N.V.B. had de opstelling van Osterholt niet verbo den. integendeel, in eerste Instantie hadden zij het meespelen gèadvi- seerd, terwijl de K.N.VB. later het wel of niet opstellen van Osterholt aan het Bestuur van Hermes had overgelaten, ILB.C, wint dit protest dus niet. Doch dit buiten beschouwing ge laten, doet deze handelwijze van RBC niet prettig aan. Zij willen dus gebruik maken van de oorlog tussen de KNVB en de BeroepsYoetbalbomi die in eerste instantie op de rug van HANDBAL Zal DWS winnen? Het heren-elftal van D.W.S. dat Zondag a.s. op LaagzesÜenhoven te Rotterdam tegen. Actief moet aan treden, zal moeten bewijzen dat het op het goede pad wil terugkeren. Hoewel Actief niet tot de sterkste elftallen behoort, zal het voor de D.W.S-'ers toch oppassen geblazen zijn, daar de Rotterdammers verras send goed uit de hoek kunnen ko men. Indien D.W.S. echter met het zelfde elan speelt als Zondag jL te gen A.H.C., kan zeker de volle winst behaald worden. De D.W.S. dames krijgen in Den Haag tegen Turnhout een harde noot te kraken. Hoewel ons deze opgave wel wat zwaar lijkt is een verras sende overwinning toch wel moge lijk. Het tweede dames-elftal gaat op bezoek bij Schutters I en kan by goed spel zeker van de overwinning zijn. De reserve-ploeg heren van D.W.S. gaat in Den Haag tegen Hellas een zware nederlaag tegemoet Ook dit D.W.S. elftal is dani .- vr-rzwakt, zo dat vele nederlag-'- vacht kun nen worden. JEUGD-PF: IMA Zaterdag 15.45 asp. meisjes Actief—D.W.S.; 13 uur asp. jongens Zuidwijk—D.WB. Zondag 10 uur: dames juniores D.W.S. 2Schutters en 12 uur heren- juniores D.W.S.—Meeuwen. Het xal ongetwyfeld weer gaan spannen op het S.V.V.-terreln Zondag as. en het voetbalmlnnend publiek wrijft rich alweer vergenoegd In de handen voor de strijd tussen de twee oude bekende rivalen: S.V.V. en het Dordtse Emma. De rood-groenen hebben rich U.Zondag door hun derde over winning tot de koplopers In afd. D gebombardeerd en prijken eervol op de 2e plaats van de ranglijst onder het Haagse ADO met een gelijk aantal punten. Oosterholt en. in mindere mate, op de rug van Hermes wordt uitgevoch ten, Een dergelijke handelwijze doet de eenheid ia de KNVB geen goed, een eenheid, waarop vooral in de vergaderingen van de VEK zozeer de nadruk is gelegd. Dit noemt men vissen in troebel water en wij vra gen ons af, of RBC ook had gepro testeerd. indien zij de wedstrijd van afgelopen Zondag had gewonnen. Maar door alle rumoer van proces sen en protesten, moet er ook nog gevoetbald worden en dat moet Her mes as. Zondag doen in Brunssum. De uitwedstrijden tegen Limburgia dreigen egn traditie te worden, een droevige althans. Waarom weet nie mand maar het is zo en daarom is men geneigd: de Schiedammers deze wedstrijd te laten verliezen. Maar Hennes is allesbehalve kansloos, om dat voetbal nu eenmaal voetbal is. De voorhoede is wederom gewij zigd en is als volgt, v.r.ni Cock V. d. Tuyn, Stolk, Lex Janse, v. Lent en Bos. Cock v. d. Tuyn. dus naar de vleugel, voor hem geen onbekende plaats. Lex Janse weer als vanouds midvoor, v. Lent weer op de bin nenplaats en op de linkervleugel de jeugdige Bos, die het vorig jaar nog in de junioren speelde. De wedstrij den, die Bos tot nu toe in het twee de elftal speelde» geven genoeg ver trouwen. in een behoorlijk debuut. Het 2e elftal won Zondag van Sparta 3, vorig jaar een der concur renten. en staat er dus best voor. Zondag om 10 uur krijgen zij ADO 3 thuis, en op papier moeten de Her mes-reserves deze wedstrijd winnen. Onze stadgenoten zullen er deson danks goed aan doen met alle even tualiteiten rekening te houden en goed voorbereid het veld in te gaan. Ook het derde won haar beide wedstrijden, afgelopen Zondag met de prima cijfers van 7—1 en moeten a.s. Zondag naar Delft (2.30 uur) om BEC 2 te bekampen. Over de kracht van 'BEC is ons niets bekend, zodat ook Hermes 3 maar niets aan het toeval moet overlaten. Het 4e speelt om 12 uur thuis te gen Lekkerkerk 2. De vorige week boekten zy een teleurstellende ne derlaag en dus krijgen, zij nu weer een kans om zich te herstellen, doch ook zij zullen hun beste beentje moeten voorzetten. Grote mars kómend jaar Aan ongeveer 120 noodwachters werd gisteravond in gebouw „Tivo- li" aan de Nieuwe Haven een"diploma uitgereikt voor de cursus van. de BB. (Bescherming Burgerbevol king), die zij gevolgd hadden. Onder deze gediplomeerden bevonden zich ook enkele dames, voorwaar een prestatie, om tussen al die mannen op te trekken. Het Hoofd van de Bescherming Burgerbevolking in de kring Rotter dam; Schiedam eri. Vlaardingen, de heer A. L. Nou wens reikte de diplo ma's uit en prees de noodwachters voor hun onvermoeide ijver en door zetting. In zijn kort openingswoord releveerde hij nog enkele B.B.-ge- beurtenissen van vorige Week, waar bij de kring behoorlijk voor de dag kwam, ondanks dat ze de jongste Is. Men behaalde bij de landelijke B.B B.B.-vvedstrüd in Enschede een tweede prijs. In totaal namen hier aan 104 noodwachters deel. Ook de brandweer, die geen prijs wist te be., halen, kreeg een compliment van de jury. Volgend jaar zal er een natio nale B.B.-mars worden gehouden in Rotterdam, waaraan naar hij hoopte 2000 B.B.-ers zouden deelnemen. Dit zou misschien plaats vinden in het teken van de grote tentoonstelling de E 55, aldus de heer Nouwens. Na de pauze werden een tweetal films vertoond „Helpende Handen" een EHBO-itistructie-film en „Neder land, een modern land met oude glo rie. Onder de aanwezigen was ook de heer K. Rijproa, commissaris van Politie. De Rotterdamsche Toneelvereni ging „Aspasia" zal op Zaterdag 2 Oc tober het bekende stuk van Herman Heyermans „Op Hoop van Zegen" gaan opvoeren in het Schiedamse Volksgebouw aan de Tuinlaan. Door de Jeugdvereniging St. Joris Doele in Schiedam wordt het win- ter-seizoen geopend met een Bonte Avond in het clubhuis op Zaterdag a^.. welke avond bestemd is voor deelnemers aan de kampen en hun ouders. Aanvang 7 uur. Zaterdag a.s. speelt HBSS een thuiswedstrijd op de Havendijk te gen Ter Leede. Van deze vereniging is in de afgelopen bekercompetitie met gering verschil verloren. Wanneer we de prestaties in de- afgelopen weken van HBSS beschou wen, dan valt het ons op, dat de wedstrijd van Zaterdag j.l. ons de hoop heeft gegeven, dat de Schie dammers het dieptepunt van hun In zinking te boven zijn. Wij kunnbn niet beweren, dat zij reeds op volle sterkte zullen zijn, maar toch gelo ven wij, dat zij nu in staat moeten worden geacht om tegen Ter Leede een gunstig resultaat te behalen. Wanneer Streijl en zijn mannen zich van begin tot eind voor de volle honderd procent geven, dan lijkt ons een gelijkspel niet tot de onmoge lijkheden. Zelfs een overwinning lijkt ons niet onmogelijk, al willen wij niet ontkennen, dat zij dan naast hun inspanning toch wel een dosis geluk nodig zullen hebben. Hedenavond beginnen voor de HBSS-leden de z.g. contactavonden weer in zaal Marijke aan het Broers- veld. Alle leden zijn daar van harte welkom om hun avond in de vrien denkring met spel en sportpraat door te brengen. De zaal is open om 8 uur. Op Martinit 3 na, spelen alle elf tallen van Martinit tegen Schiedam se tegenstanders, waarvan het 1ste elftal het zal moeten opnemen te gen Schiedam. Om hier een winnaar uit te halen is moeilijk te zeggen. Zowel Martinit als Schiedam zullen hier alles geven om de 2 punten in de wacht te slepen, om zodoende hun fraaie plaatsen op de ranglij st_ te kunnen handhaven. Voor de lief hebbers van lager voetbal zal men op het Volkspark zeker een interes sante wedstrijd mogen verwachten. Het 2de zal het uit, moeten opne men tegen Ursus 2 en zal zich ter dege moeten inspannen om hier van Ursus een puntje weg te kunnen halen. Het 3de elftal gaat naar Sport- vogels 3 en gaat proberen daar hun tegenstanders aan hun zegekar te binden. Martinit 4 krijgt Ursus 4 op bezoek en de junioren van Martinit zullen Zaterdag om 3.45 thuis aan treden tegen w. R. "W. uit Den Briel. Deze positie in het begin van de competitie en in de afdeling met de meeste concurrenten, brengt evenwel zeer zware consequenties met zich mede, daar elke tegenstander met de nódige ambitie en felheid tegen de koplopers in het veld zal komen en in het bijzonder zonder twijfel, de ploeg van Emma. De Dordtenaren hebben Zondag een verpletterende nederlaag moeten incasseren tegen Feljenoord, hetgeen echter in net geheel niet zeggen wil, dat Emma tot de zwakke broeders gerekend moet Worden; integendeel, zij be schikken ook nu weer over een prima ploeg met een van ouda be kende en zeer gevaarlijke voorhoede. Na de steek die zij Zondag hebben laten vajlen zal aanvalsleider Cor twijfeM willen trachten de indruk van deze smadelijke nederlaag uit te wissen en derhalve geladen in he; veld komen tegen de S.V.V.-ers. t. meer daar zij weten tegen onze sta;.;- genoten een goede partij voetbal te kunnen weggeven, i S.V.V. heeft Zondag tegen Longa in Tilburg weliswaar gewonnen, maar het was dan ook met de hak ken over de sloot. Ondanks een gro ter overzicht in het veld ontbrak het de S.V.V.-ers aan de finishing-touch en zij lieten zich te vaak het spel uit handen nemen door de tegenstanders. Tegen Emma zullen de S.V.V.-ers dan ook van stonde af aan het initia tief dienen te nemen en op volle toeren blijven draaien, Met het spel wat wij In deze competitie reeds van de rood-groenen hebben gezien, en de nodige inspiratie om een over winning te bevechten, moet het mo gelijk zijn om zich ook a.s. Zondag te handhaven in de kop van afdeling D Het zal er in ieder geval duchtig spannen aan de bosrand en men kan er in ieder °?vsl weer wM<si*»k*nd voetbal verwachten. Het tweede elftal van S.V.V. neemt er een rustdag van. terwijl S.V.V. 3 om tien uur in het. Sterren- bosch in het veld komt tegen U.V.S. 2. S.V.V. 4 gaat naar Rotterdam voor een wedstryd tegen COAL 2. In het korbalprogramma voor het komende weekend zijn niet minder dan 12 wedstrijden opgenomen, waarbij de Schiedamse verenigin gen zijn betrokken. Dat betekent, dat alle twaalftallen binnen de lij nen komen. Schiedam en O.D.I. zul len fcf ditmaal wat gemakkelijk krijger gaan respectievelijk op bezoe-' j de Spartaan en Veo (Voor: Hoewel O.D.I. dit jaar wat nieuwe krachten heeft opge steld, geloven we toch dat de beide punten naar Schiedam zullen ko men. Schiedam zal weinig moeite hebben met De Spartaan. Succes krijgt de zwaarste opgave. De strijd zal op eigen terrein gaan tegen een oud rivaal, het Rotterdam se WION. De Rotterdammers kwa men nog slechts eenmaal in het veld en speelden toen gelijk tegen TOV. Nu zullen zij ongetwijfeld trachten de voile buit binnen te halen. We zijn benieuwd of de blauwwitten kans zien de balans de andere zijde te laten uitslaan. Dat zou geen ver- I rassing behoeven te zijn. i Voor de reserves zijn de volgen- de wedstrijden vastgesteld: Het Zui den 7Surges 2. Schiedam 2Het Zuiden 9» Blmiw Wit 2—ODI 2, ODI 3—Blauw Wit 4, Ook de junioren nu allemaal aan het werk. Voor hen slaan op het profammn: Schie- dam AC'vmlois A. WION B--Suc- ces A, Succes BOSOR A, ODI A Blatn*-" Wjt A en opf R Rtnuv Wrt B. Bij ODI is het Blauw Wit was de klok slaat! De Bond van. Nederlandse Tuin architecten. heeft gisteren de jaar lijkse excursie van de bond ge maakt naar Schiedam. In totaal wa ren ongeveer 55 architecten in Schiedam aanwezig. De ex-cursisten werden in de aula van het Stedelijk Museum ontvan gen door de wethouder voor Ge meentewerken, de heer T. J. L. van den Berg. Om te beginnen werd een expositie van tekeningen bekeken, waarbij ook de nodige uiteenzettin gen werden gegeven. In de middag uren is het gezelschap onder lei ding van de wethouder met auto bussen door öe stad getrokken, waarbij de verschillende plantsoe nen. en recreatieterreinen bekeken zijn, zoals het Julianapark, het Volkspark, de Maasboulevard en ook de Begraafplaats. Verder werden de bouwwerkzaam heden gadegeslagen in het complex tAdvertentte IM.) in s Friese stijl eoïterdduk 268 6 TEL. 67593 Ten nadele van mejuffr. N F He M, Rotterdam worn gister avond op de Broers vest een rijwiel gestolen. Zij had het niet afgesloten. De voetbal-vereniging Vegla geeft Zaterdagavond a.s. in Musis Sacrum een feest-avond, waarbij ook aan de winnaars van de Vegla-competitie 1954 de prijzen uitgereikt zullen wor den. Daarop volgt een „non-stop" show-programma en tot slot een ge zellig samenzijn. Gehuwd: J. van Walsutn 26 j. en J. W. Semeijn 24 j.; C. Meijer 25 j. en J. Robberegt 24 j.; J. C. Post 19 j. en H. W. Bockkom 19 j.: J. E. Nie- meyer 29 j. en C. M. Suyker 24 j.; O. v. d. Brink 64 j. en T. v. d. Berg 59 j.; I. Hoeijenbos 27 j. en M. J. Slootweg 28 j,; J van Steijn 26 t. en M. J. Goos 24 j.; O. Encelaan 25 j. en J. C. Münriermann 23 j. Geboren: Maria A. J. d. v. A. v. d. Heuvel en T. Groene wegen; Frit" 7.. v. W. Breüseker en M. B. Roelof*- Geertruida d. v. D. Breman en A. van Es. Ondertrouwd: M, Amos 27 j. en J. M. Elrnnstpel 29 ,i.; P, v. d Beek 24 j en C. vnn VViik 23 i.: J C. Blom '/K en J F. Hustnn 73 1: A W. Pro»? 25 j. en C VeiHovn 23 j.: H. de C»rr»nt 24 j. en A. J. van Boehovr 20 j.: J. van H-c« 30 i. cn F Niesten 27 t.; P. Knrpnrna] 3? j. en M E. v rf. Raaf i,: H. v. d. Toorn ?4 i, en M. v. d. Most id -T Ve'da 27 j. en G. van Elven >T Vroon 33 j. en W. M. Vre-.ieru cl 28 j. Nieuwland en in het Oostelijk deel van de stad. De ex-cursisten, verklaarden by monde van de vooorzitster mej» Po lak Daniels, enthousiast te zijn over hetgeen zij in Schiedam zagen op het gebied van plantsoenen en re creatieterreinen. Bij de Baasboule vard viel de gehele opzet in de smaak terwijl in het bijzonder de terrassenaanleg en niet te vergoten het fraaie uitzicht op de Maas wer den geprezen. Bij het Volkspark had weer de aandacht getrokken de wijze waar op door het openkappen van het bos speelruimten waren verkregen. De heer Cleyndert uit Den Haag sprak namens de individuele ex-cur- sisten nog woorden van lof. Uit hetgeen gezegd werd door deze des kundigen blijkt wel dat de Gemeen telijke Plantsoenendienst verdien stelijk werk heeft verricht hier in Schiedam. Indonesische ministers in door terreur getroffen gebieden DJAKARTA. Dris Indonesische ministers bevinden zich thans in Bandoeng voor een bezoek aan de door terreur getroffen gebieden in Oost-Preanger. Zij zullen daarbij speciale aandacht schenken aan het lot van de dessabewoners in de stre ken. die door benden geterroriseerd worden. AMSTERDAM. Een delegatie van negen autoriteiten op het ge bied van opvoeding en architcetuur uit Oslo, met aan het hoofd de voor zitter van de stedelijke schoolcom missie. aldaar, de heer Olaf Solums- moen, is thans op bezoek in Amster dam ter bestudering van de vraag stukken samenhangend met scholen bouw. (Advertentie l.M.) of mantel voor 20 Jaar S129.— en IQ01 andere koopjes; alles voor de motor en zijn berijder. voor beter dan best en altijd stukken goedkoper dan de rest, SCHEPENSTRAAT 111—115 Rotterdam-BlUdorp Tel. 82950 LOS ANGELES President Eisen hower heeft Donderdag in zijn eerste verkiezingsrede gepleit voor de sa menstelling van een nieuw Repu blikeins Congres. Wanneer de Demo craten tijdens de komende verkie zingen de overwinning zouden be halen. zou dit volgens de president leiden tot „eindeloze politieke ma noeuvres, stagnatie en werkloos heid''. Eisenhower zei er zeker van te zijn. dat zijn partij zou winnen, „om dat wij de beloften zyn nagekomen die wij in 1952 aan het Amerikaanse volk hebben gedaan. Tot de „dwin gende redenen", waarom de Ameri kanen op de Republikeinen dienen te stemmen, rekende de president de prestaties van zijn regering. BANGKOK. Generaal Sarit Thanarat, opperbevelhebber van het Thailandse leger, die een bezoek aan de Verenigde Staten heeft gebracht, verklaarde Donderdag bij terugkeer te Bangkok, dat devAmerikaanse re gering had voorgesteld, troepen en luchtstrijdkrachten in Thailand te legeren. „Ik heb dit aanbod afgesla gen, om te voorkomen, dat aanvaar ding verwrongen zou worden uitge legd, waardoor het Thailandse volk in een verkeerd daglicht zon komen te staan, hetgeen ook nog tot poli tieke verwikkelingen^ zou kunnen leiden", verklaarde hij. Generaal Thanarat voegde hieraan toe, dat Thailand slechts bases aan de Verenigde Staten zou afstaan, in dien het „daadwerkelijk wordt be dreigd, dat wil zeggen, wanneer er militaire operaties tegen ons zouden zijn begonnen." PARIJS. De Frans-Tunesische besprekingen ter verwezenlijking van de belofte van premier Mendès- France om het Noordafrikaan.se pro tectoraat meer zelfbestuur te géven, schijnen uiterst moeizaam te ver lopen. Franse functionarisssen, die er de nadruk op legden, dat beide partijen, in de eerste tien dagen van de Pa- rijse besprekingen blijk hadden ge geven van hun goede wil, gaven toe, dat de onderhandelingen niet be paald vruchtbaar zijn geweest tot nu toe. „Het klimaat is zeker niet zo gun stig ala op 1 Augustus, toen Mendès- France zijn beloften deed", schrijft het gewoonlijk goed ingelichte blad Figaro. „Het schijnt op het ogenblik, dat de eisen aan Tunesische kant de hoogte ingaan". Straks weer schaapskooi op de Gooise heide HILVERSUM. De Stichtin.? „Het Goois Natuurreservaat" zal aan de Larenseweg een schaapskooi met herserswoning laten bouwen, die over enkele maanden klaar moet zyn. Een herder is inmiddels al aangesteld om de, met hulp van particulieren gekochte, kudde van enkele honderden schapen te ver zorgen. De dieren komen van de Veluwe en uit Drente en zijn uit gezocht door het bureau van de Rijksveeteeltconsulent. De 38-jarige visser Cornells Kou ters, gewoond hebbende op de Nieu we Binnenweg te Rotterdam, is gis termiddag verdronken toen stjn roeiboot op de Nieuwe Maas tegen over de Leuvehaven werd over varen door de motorboot Shell 2JL De tweede opvarende vaa het bootje, de 39-jarige havenarbeider Joh. Ponsen uit de Prins Alexan- derstraat te Rotterdam, kon wor den gered. De rivierpolitie heeft geruime tijd gedregd om het stof felijk overschot van de verdronken, visser te vinden. BERLIJN. De Sowjetrusslsche Hoge Commissaris te Berlijn, PoesjkJn, heeft zifn Amerikaanse ambtgenoot Conant, schriftelijk medegedeeld, dat recentelijk lo Oost-Duitslnnd „vierhonderd voor de Amerikaanse spionage- centra in West-Berlijn en West-Duitsland werkende agenten" zijn gearres teerd. HU verklaarde voorts, dat In de laatste dagen nog eens honderd „Amerikaanse spionnen" In handen der autoriteiten van de Sowjetïone zijn gevallen. Alle gearresteerden waren leden van groepen met Duitse namen, zo als de organisatie van ex-generaal GehJen, die van de Weslduitse com missaris voor Defensie, Blank, en Wes t berlijnse anti - communistisch e organisaties, zoals de Strijdgroep te gen onmenselijkheid, dc Commissie van Onderzoek van Vrije Juristen, het Genootschap van Politieke Vliirhlphnran nit he* Oiu'.pn en h»'t oostelijk bureau de Westdnltse Ohrish-n-^ornc im partij, die ..in feite' vit' mgen van de Amrrik»ian«e «[.u..imagedtenst zijn. a Hits Poesjkin. De Rus beschuldigt de Ameri kanen ervan, dat de agenten op dracht hadden, Oost-Duitsers aan te vallen, inlichtingen over Oost- Duitslanri en het Russische leger te verzamelen, het Oostduitse bestuur te desoreaniseeren en sabotage te plegen. De genoemde organisaties trachten de „sfeer van wederzijdse betrekkingen tussen de Duitsers te vergiftigen en de vreedzame her eniging van Duitsland met misda dige mid delen te belemmeren", al- Ldus de Russische Hoge Commissa ris NEW DELHI. 32 personen wor den vermist, nadat gisteravond op de Ganges een kleine rivierboot kapseis de. Een passerende rivierstomer red de 22 anderen uit het water.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1