Wielrijders: let op Uw remmen en lichten! Musis Sacrum show-terrein van de firma Bervoets Martinit en Schiedam zware concurrenten Monsieur Ripois „Plaatselijke55 ontmoeting Schiedams Lager Voetbal Hebben W.F.-heren kans tegen 't sterke Animo? VEILIG VERKEER In de komende week komt het verkeers-gedrang onder de loupe De Bogena gaat weer terug! Martïnit naar de Schulpweg Laat wat spaargeld van Uw loon afhouden Bedrijfsspaarders zijn enthousiast over de resultaten De lieveling der Vrouwen „Hier Dirk, begrepen - over" Cursisten van de Verbindingsdienst van de BB oefenen in Schiedam VOETBAL: Hermes-DVS heeftgoede kans tegen ongewis Xerxes AGENDA KERKDIENSTEN HANDBAL: Damclub Schiedam" speelt weer gelijk Burgerlijke Stand J aarver gadering Kunstkring R.K. zeemanstehuis in Schiedam Jongens stookten een vuurtje Kind in de vijver Zang-uitvoering Leger des Heils 2 Zaterdag 16 October 1954 Voor de tweede maal dit jaar zal in Schiedam door de Vereniging voor "Veilig Verkeer in nauwe samenwerking met de Politie een Veilig Verkeers- veek worden georganiseerd. Werd bij de actie in Juli 1954 speciale aan dacht besteed aan de voetgangers in het verkeer, thans zijn tie wielrijders aan de beurt, waarvoor een landelijke rem- en lichtweek is georganiseerd. Dit betekent niet. dat gedurende de komende week alleen aandacht besteed za] worden aan remmen en verlichting van rijwielen, maar ook aan het gedrag van de wielrijders in het verkeer. Vanzelfsprekend worden ook de bromfietsers in deze actie betrokken en uiteindelijk kan een Veilig Ver- keerkweek niet slagen zonder de medewerking van alle weggebruikers Het is niet zonder reden, dat op nieuw op ah® weggebruikers een dringend beroep wordt gedaan om medé te werken, aan het welslagen van de komende Veilig Verkeers teek en de voortdurende bevorde ring van een Veilig Verkeer, want in September werd in Schiedam n.l. een droevig record gevestigd. In deze maand vonden niet minder dan 353 verkeersongevallen plaats, d.wz. minstens 5 verkeersongevallen per dag. Wat*doet de Vereniging voor Vei lig Verkeer, met de medewerking van de politie, gedurende deze week? In de eerste plaats zal dagelijks met de propaganda-auto door Schie dam worden gereden en zullen via dc geluids-installatie aanwijzingen aan de weggebruikers worden gege ven. In de tweede plaats 2al op ruime schaal het Hem- en Lichtnummer voor Wielrijders van het Veilig Ver- keersblad gratis worden verspreid. In de derde plaats zal er dagelijks van 10 tot 16 uur gelegenheid zijn om het achterspatbord van TJw rij wiel gratis wit te laten schilderen. Hiertoe zal een stand worden inge richt op verschillende plaatsen in de stad. waar schilders Uw spatbord keurig wit schilderen. Dagelijks zal In de krant worden aangekondigd waar men deze stand kan vinden. In de vierde plaats zijn alle rij wielhandelaren bij de actie betrok ken. Op affiches in de étalage kan men de vraag lezen, gericht tot alle wielrijders: „Is Uw achterlicht in orde?" Eén rijwielhandelaar zal evenals de Vereniging voor Veilig Verkeer gratis spatborden wit schil deren. Tenslotte zijn natuurlijk ook de automobilisten niet vergeten. De po litie is altijd, maar in het bijzonder gedurende deze week bereid de rem men van de auto's gratis te contro- Aanzienlijke vergroting De Fabriek voor Chemische Pro ducten en Geneesmiddelen Bogrena Jff.V. (onderdeel van het Bonda-con- eern), sinds 1940 gevestigd in Schie dam aan de Westvest bij de molen van Kluit, gast onze stad over on geveer een half jaar verlaten. Men zal in Rotterdam de beschikking krij gen over een verbouwd pand (Hol- landiaj aan de Rijnhaven. De oppervlakte van dit pand be draagt 10.000 m2, zodat men oen ruimte krijgt, die driemaal zo groot is als in het pand aan de Westvest. Voor het oude pand is bovendien weinig of geen ruimte om met vrachtauto's te manoeuvreren, het geen bij dit bedrijf nu eenmaal nood zakelijk is bij de expeditie van goe deren. Aan de Rijnhaven beschikt men over meer ruimte voor het af voeren van de goederen. Men zal hier ook verschillende nieuwe machines in gebruik kunnen stellen, alsmede enkele liften en een Jacobsladder voor de expeditie. Met de N.V. Bogena vertrekt ook de Provimi-veevoederlabriek, die hij dit bedrijf behoort. Voor het bom bardement in 1940 stond de fabriek aan de Boompjes in Roterdam. Martinit speelt Zondag om half 3 tegen de Sportvogels. Voor Martinit is dit geen onbekende daar deze technic'-- rmede ploeg Martinit in het vo; v seizoen al tot tweemaal toe in hoi zand liet bijten. Is voor de Martimters het parool om de za ken ineens flink aan te pakken en hun ongeslagen record te Handhaven, of dit 23l gelukken? Vast staat dat Martinit bij Sport vogels op sterke tegenstand kan re kenen want een blik op de ranglijst en men moet constateren dat Sport vogels momenteel nog niet zijn juis te vorm te pakken heeft of hun dit Zondag zal gelukken dient men nog af te wachten. Nesloro 2—Martinit 2. 10 uur: Mar tinit 3Spartaan 8. 2.30 uur; Marti nit 4—Bloemhof 4, 12 uur. leren. Men kan zich daartoe vervoe gen bij de Afdeling Verkeersdienst Hoofdbureau van Politie, Lange Nieuwstraat 53-55. Wanneer men nog niet alle ver keersborden kent en twijfelt aan de voldoende kennis van de voorrangs- regels, schaf dan voor de prijs van 75 cent een verkeersbordenklapper aan; een uitgave van het Verbond voor Veilig Verkeer, verkrijgbaar in de stand, de propaganda-auto's en het Hoofdbureau van Politie. Programma voor Maandag 1016 uur: Gratis spatborden schil deren bij de verkeersstand op de Koemarkt; 10—12 uur en 14—18 uur: Propagan- da-auto bezoekt het centrum van dc stad: 9—12 en 1416 uur: Renvmencon- tróle aan het Hoofdbureau, Lan ge Nieuwstraat 55. (Advertentie IM.) SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM Hoofdkantoor: Lange Haven 80 /N zijn bijzonder voorspoedige filmcarrière heeft Gérard Philipe reeds meermalen een ongewoon mannentype uitgebeeld, <Lw-z. ongewoon, in zijn relatie tot de vrouw (en) in kwestie. Het schijnt nu eenmaal zijn lot te zijn of aan zijn filmpersoonlijkheid te liggendat men Philipe vrijwel nooit tegenkomt als een gewone jongeman, die zonder tragische of andere complicaties, van eert gewoneniet verloofde, niet getrouwde of anders zins geblokkeerde vrouw houdt. Ook in .JdÖNSIEVR RIPOIS, lieveling der vrouwennaar Louis Hémon's roman „M. Ripois et la Némids", blijft hij deze traditie troutu. Philipe verschijnt hier als een apart soort vrouwenjager, het type dat de omgang met een vrouw be oefent zoals een ander het nu een maal niet kan laten sigarenbandjes te verzamelen. Ripois is een jonge, door de naoorlogse tijd uitgerangeer de man, die het zelfstandig waar schijnlijk nooit ver zou schoppen in de maatschappij, maar die als com pensatie voor z'n onbevredigde ijdelheid op veroveringstocht uit- Overwegingen. van materiële aard Bij de receptie die ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van dc Af. Cohn's Wij n- en Spirïtua- lienhandel in het eisen fcantoor- gebouw werd gegeven bood ook wethouder mr Sl J. Al, van Kin derennamens het College van Burgemeester en Wethouders en tevens na-mens de Commissie voor het Handeisentrepót de gelukwen sen aan de directeuren JFL. König (links) en B. Cats (midden) aan. Bi; deze gelegenheidherdacht de heer B. Cats bovendien het feit dat hy 40 jaar geleden in dienst trad bij M. Cohn's Wijnhandel. zyn hem daarbij volstrekt niet vreemd, Ripois wil er graag „beter" van worden, maar sentimentele mo tieven spelen ook duidelijk een rol. Dit maakt het verklaarbaar, dat dc jonge man bij al zijn avonturen met vrouwen in Londen, eigenlijk nooit een cynische schurk wordt, die zijn slachtoffers koel en nuchter obser veert en in zijn netten strikt. Allerminst, want meestal vloeien de tragische verhalen over z'n moei lijk leven, z'n mooie praatjes en steeds weer herhaalde liefdesverkla ringen aan de achtereenvolgende „enige vrouwen in zijn leven", zo vlot en spontaan uit zijn mond, dat hij er zelf wel in moet geloven. Op den duur heeft hij zich zo ver eenzelvigd met de dramatische rol, die hü steeds weer met groot talent vertolkt, dat ook de toeschouwer ten slotte niet meer weet of hij oprecht is in zijn verklaringen of niet. Het einde van de film is in feite wel cynisch. Als monsieur Ripois bij een opzichtige schijn-poging tot zelf moord zo ongelukkig is terecht ge komen, dat hij de vrouwen voortaan vanuit een rolstoel zal moeten na jagen, zegt zijn echtgenote, die hem eigenlijk al had verlaten, maar nu (overigens geheel ten onrechte) meent, dat hij zich voor haar van kant had willen maken: „nu is hij eindelijk helemaal voor mij". René Clément (Jeux Interdits) heeft de film geregiseerd en al is het resultaat van zijn geraffineerd knappe karakterontleding eigenlijk minder interessant en tameljjk pover in vergelijking tot de hoeveelheid artistieke energie, die aan het hante ren van de vaak zeer subtiele film- middelen besteed werd. „Monsieur Ripois'' bezit genoeg kwaliteiten om. de volle aandacht van. het puhiiek te verdienen. Tegenover de ook hier weer uit stekend spelende Philipe ziet men bij de „vrouwen" o.m. Valerie Hob- son. Joan Greenwood. Natasha Par ry en de Franpaise Germaine Mon- tero, die als een oudere prostituee een opmerkelijke vertolking levert. (Passage). Beeldige chrysanten tooiden het podium vanwaar de mannequin* het zaaltje in Musis Sacrum betraden, om de herfst- en umttercollecric wan de firma Bervoets te tonen. De mannequins van mevrouw Hans EliasSimt, welke laatste als cxphcatrice fungeerde, Heien de aanwezige dames met -wier en elegance een greep uit de waarlijk met zorg en smaak samen- nestelde sortering van deze firma zien. Na de pauze kregen zij nog even 'versterking in de vorm van een viertal kleine shoiosterren, «ariërendin leeftijd van 7 tot U jaar, die vlotte kinderkleding op onbevangen wijze toonden. Mevrouw Elias-Smit jokte een klein beetje toen ze vertelde, dat wij bij Bervoets noch de H-, noch de S- lijnlijn tc zien zouden krijgen doch alleen de B-lijn en waar die B op slaat is. dunkt ons, niet moeilijk te raden. "Wij kregen namelijk wel de gelijk een echte H-lijn te zien: een mantel van zwart-vitte tweed, wijd, en de heupen geaccentueerd door een op die plaats aangebrachte ge fronste zwarte ceintuur. De B-lijn echter, die gebaseerd is op de mode lijnon die Parijs aangeeft maar die door de ontwerpers is uitgewerkt en aangepast aan de Hollandse vrouw, bleek toch wel meer in de smaak tc vallen. Enkele aardige middagtouetjes met een enigszins blouscndc rug le ken ons wel geïnspireerd door de S- lijn. Eén van deze jurkjes was ver vaardigd van yersey-frotté geheel op zijde gevoerd het jurkje was simpel van lijn en geheel doorknoop- baar- De H-ljjn vonden we nog terug in jurkjes waarvan de rok, onder een glad heupstuk geplooid of geplls- seerd was. de taillelijn was echter beslist niet verdoezeld. Mooi waren ook dc diverse japon netjes die ou een effen fond een ruit toonden van langharige zibe- line, wat een aardig effect geeft en hypermodern waren de jurkjes van fluweel en peau de pêche. - „Hallo, hier Valencia, met een bericht voor U, over." „Hier Dirk, begre pen, over." Deze korte zinnen hoorden wij gisteravond tijdens de oefening van de Verbindingsdienst van de Bescherming Burgerbevolking aan oc Lange Nieuwstraat bij het Gymnasium. De centrale post in de Industne- flat aan de Goudsesingel stond in voortdurend contact met de groep cur sisten hier in Schiedam. De heer L. G. A. Dankmcijer, hoofd van dc Verbindingsdienst w de Kring Rotterdam. Schiedam Vlaardingcn, vertelde ons het een en ander over deze verbindingsdienst. De opleiding omvat die voor radio- tcdcfor.istcn, telefonisten en telexis ten. Met porto-Jon es cn mobilefoncs gaan deze cursisten regelmatig om, zodat zij hierin een bepaalde routine krijgen, hetgeen in geval van nood van bijzonder belang is. De porto foon is een draagzendapparaat met spriet (antenne). In verschillende de len van de stad staan vaste zend apparaten, die in verbinding st?^n met de mobilifoons en zo de berich ten door kunnen geven. Jn kring A komen 34 mobilifoons en 22 bench- tenwagens. Iedere kring heeft 3 por tofoons. Da commandopost staat in verbin ding met de wij keent ra les cn deze weer met de blokposteti. Ook tie uit kijkposten hebben een vaste verbin ding met de commandopost. Men beschikt over uniform materiaal. hetgeen voor een juiste bediening van de apparaten, van veel belang 1S-Naast de theorie, die de cursisten gisteravond kregen, kwamen zij ook met de practijk in aanraking. De twee wagens met mobilifoon, die aanwezig waren, werden bemand met cursisten en men ging contact 2oeken. mej; de centrale Post in Bot- terdam. De nu nog denkbeeldige be richten, die op speciale formulieren worden geschreven worden dan doofgogeven. Hierbij leert men ook de berichten snel en goed door te geven en op de juiste manier zich te melden. Voor het jonge meisje waren er leuke jurkjes, geruit en effen, met wijde aangerïmpelde rok en met gladde rok, en niet te vergeten al leraardigste sportcnsembles. Een vlotte camelkleurige mantel met ronde schouderpas, van waaruit de mantel ruim naar beneden viel stond de mannequin, die de kleding voor de bakvis toonde al even aar dig als de donkerblauwe swagger, geheel met witte teddy gevoerd. Bij de mantels, die van fraaie stof fen als zibeline, mohair, tweed e.d. waren vervaardigd, viel er een op in het nieuwe swaggermodel ruim, doch niet klokkend ze was van grijze yersey-mohair gemaakt, een nieuwigheidje op het gebied der mantelstoffen. Bij de collectie voor de jonge vrouw vielen in het bijzonder op de havanakleurige japon met geheel gepliseerde rok (vanaf de heup zelfs dubbele plissé)een grijze deux-piè- Eén van de aardige modelletjes voor het jonge meisje- Dit toiletje is uitgevoerd in een zwart-wit ruitje gegarneerd met een wit kraagjerood fluwelen ceintuur ert dito strikje aan de hals ces van wol met zij'den alpaca waar bij de lila accessoires het goed de den en niet te vergeten een haute couture tailleur in 2wart, in het klassieke model, dat toch nog al tijd succes oogst. In het kort nog enkele bijzonder heden: alle kleuren zijn dit jaar en vogue, men ziet veel bont als garne ring, fluweel is hypermodern en kiezen we een jurkje waarvan de bedoeling is dat de rok wyd uit staat, draag er dan een vJiseline petty-coat onder, dan heeft u zeker succes. Enkele cocktailtoiletjes en fraaie avondrobes vormden het waardige slot van deze show. Niet alleen het voetbalminnend publiek van 's-Hertogenbosch, maar ook een aantal Hermes-supporters hadden schijnbaar een fijne neus, want In grote getale waren zij naar „de Vlicrt" getogen, om het treffen tussen B.V.V. en Hcrmes-D-V.S. hü te wonen. En terecht, want deze wedstrijd was er een van het soort, zoals het publiek graag ziet. Spannend, technisch zeer behoorlijk en uiterst fair. Zoals bekend verloor Hermes deze ontmoeting met 2-1 en het had niet veel langer moeten duren, of B.V.V. had nog een punt aan de Schiedam mers moeten afstaan. Of B.V.V. de overwinning al of niet heeft verdiend, liepen de menin gen na afloop nogal uiteen. Voor de rust had B.V.V. de toon aangegeven en het grootste gedeelte na half-time Hermes-D.V.S. Inderdaad had Her mes het laatste half uur nog al wat pech, maar feit is het, dat het tempo van B.V.V. aanmerkelijk hoger lag dan bij Hermes. Vooral de blauw witte middenlinie hield 't spel onno dig veel op, waardoor het midden veld meestentijds in handen was van B.V.V., uitgezonderd dan het laatste half uur. Maar, zoals wij vorige week reeds schreven, het spel van Hermes is in stijgende lijn, en dit werd in de wed strijd tegen B.V.V. zeer zeker beves tigd, en daarom zijn de vooruitzich ten tfoor a.s. Zondag niet ongunstig. Xerxes komt dan naar de Dam- laan, een semie plaatselijke ontmoe ting dus. „Het ongewisse Xerxes" lezen we nogal eens. En inderdaad, Xerxes komt nog al eens vreemd uit de bus. Ook dit seizoen weer. Ondanks, dat zij ook aderlatingen hebben moeten ondergaan aan dc profclubs, startten zij in deze com petitie met een opzienbarende 1-0 overwinning op P.S.V. Maar daar bleef het bij, zij scoorden zelfs geen enkel doelpunt meer. De Rotterdam mers zullen ongetwijfeld met het idee rondlopen, dat het zo zoetjesaan tijd wordt, weer eens uit de sloffen te schieten, en waar kan dit beter gebeuren, dan in een plaatselijke ontmoeting. Plaatselijke ontmoetin gen zijn berucht om de verrassingen die zij opleveren en omdat Hermes wel eens meer stroppen aan. Xerxes heeft gehaald, zijn wij toch niet hele maal gerust. Doch gelukkig zal men in het Her- mes-kamp er evenzo over denken en daarom zullen de zaken direct serieus aangepakt worden. En dit lijkt ons wel nodig, te meer, daar bij een nederlaag onze stadgenoten niet alleen de belangrijke punten verlie zen, maar dan ook de aansluiting by de kopgroep. Eventueel later terug komen zal in deze competitie niet meevallen. Aanvang van de wed strijd half drie. Het tweede Her mes-elftal boekte de vijfde overwinning in successie. Doch het ging met pijn en er zal a.s. Zondag beter voor de dag gekomen moeten worden, willen zij zeker zijn van een nieuwe overwinning. H.O.V. 2 uit om 10 uur. De derde elftal kwam weer niet in het veld. daar de uitwedstrijd tegen D.H.C. 3 werd afgekeurd. Zon dag a.s„ 10 uur komt stadgenote DJH.S. 2 aan de Damlaan, en dit zal ongetwijfeld veel toeschouwers trek ken. Ook hier is een verrassing niet uitgesloten en. daarom zal Hennes 3 er goed aan doen, rekening te hou den met grote tegenstand en niets aan het toeval over te laten. Het vierde verrastte vriend en vijand met een keurige overwinning op V.F.C. 2. Ook de uitwedstrijd tegen D.H.C. 4 (12 uur) kunnen zij winnen, doch de voorwaarde hier voor is, dat zij dan op dezelfde wijze als vorige week de grasmat opstap pen. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa. Gonka Sc Co., Hoogstraat 29, Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80, tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9,30 tot 4.30 uur en Iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Passage: 2, 4.15, 7 en 9,15 uur Monsieur Ripois, lieveling der vrouwen". Monopole: 3, 5, 7 en 9 uur: ..Vijf dagen schrikbewind". Voorstellingen: Musis Sacrum; 8 uur Reünie Fed. v. Zangverenigingen v. Nederl. Bedrijven. KI ton: 8 uur Amusexnentsver. „De Uithoek". Harmonie: 7.30 uur Reisvereni- ging „Harmonie". Irene: 8 uur filmavond C-E.A.A. Irene: 4 en 7 uur; Openbare ver gadering Frot. Chr. Werkge meenschap. Artsen op Zondag In spoedgevallen zijn dit weekeinde de volgende artsen te raadplegen: Mevr. C. DuysterJamin, Burg. Knap- pertiaan 156, tel. 69991: A. b. J. Kunze, Nieuwe Haven 115, tel. 67760; J. «F. G. de Maeyer, Burg. KnapperUaan 30, tel. 68163: J. v. d. Veer. dr. Wibautpiein 46, tel. 69873. Geopend is apotheek Fa. Gouka Co, Hoogstraat 29. die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waar neemt. In de nacht van Woensdag op Donderdag is uit een weiland aan de Overschieseweg een ponny ver dwenen van de veehouder W. van D. Het dier is zwart en ongeveer zes maanden oud. Herv. Gemeente. Grote kerk, 10 uur, ds A. Hoffman. 5 uur ds P. Klooster man, 7 uur ds M. Groenen berg. Nieuwe Kerk 10 uur ds J, D. Smids <H. Avond maal). s uur ds 3. "D. Smids {H. Avond maal). Westerkerk, 9 en 10.30 uur dr L. J. Cazemier, 5 uur ds C. v. d. Wal. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds J, Gras, 7 uur ds J. Gras. Ned. Herv. Gercf, kerk. In gebouw „Irene" 10 uur ds C. v. d. Wal, 5 uur Westerkerk ds C. v. d. Wal. Gcref. kerk, Oosterkerk. 10 uur ds J. J. v. Wagenmgen, 5 uur ds W. A. Krij ger. PJantagekerk, 10 uur ds E. J. Oom- kes. 5 uur ds J. J v. Wagemngen. Ju- lianakerk, 10 uur ds W A. Kriigor, 3 uur ds E J Oom hes Kethcl, 9.3U uur ds P. Roest, 2.30 uur ds 3. J. v. Wagc- mngeru Chr. Gcref. kerk, 10 en 5 uur Lees- dienst. t Chr. Geref. Gemeente,.«Volksgebouw Tuinlaan 50, 10 en 4 uur ds M. J. Mid delkoop. Oud Gercf. Gemeente, Jeugdhuis Lan ge Haver. 97, 10 en 5 uur ds F. Luytjes. Neö. Piot. Bond, Westvest, 10.30 uur ds J. B. Scbouwmk, Evang. Luth, kerk, 10 u. ds 3. Kloos terman, Baptisten Gemeente, Kerkzaal Broers- vest 53, 10 7 uur: ds J. Segaar. Oud-Kath. kerk, 10.25 uur- Hoogmis Leger des Heils, 10 uur: Heihgingssa- menkomst-, 1215 uur zondagsschool; 18.30 uur: Opentuchtsamenkomsi aan d© Gernt Vcrboonstj'aat, 19.30 uur: Ver- lossjngssamenkomst brig, en mevr. Jou- venaar-Dnjfhamer. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen, X.ange Haven 39; S uur; Godsdienstoefening, Gem. Gods pinkstergemeente. Ge bouw Astoria, Kethelstraat 45, 10 uur: de heer L. Daniel, Den Haag. Kruisleger, Gebouw Tuinlaan 50. 10.30 uur: wndingsdienst: 8 uur: samenkomst Q.I.V. adjudant T. Suzcrs, In onze beschouwingen van Maan- 1 grote sterkte. Onze stadgenoten heb- dag i.l. schreven wij dat W.F. een ben uit eenzelfde aantal wedstrij- verpletterende 010 nederlaag te- 1 den 6 punten meer. Martinit zal dan gen mrricjmes bad eelcdan. toe ook_ wal jp Het le herenhandbalelfta] van Wil ton Fijenoord komt Zondag voor de derde maal in deze competitie in het veld en zal geducht op_ rijn tellen moeten passen willen zij niet in de onderste regionen geraken. Met een gewijzigd elftal verwachten wij vol spanning de verrichtingen van Zon dag af en wat zij zullen presteren tegen het sterke A-N.I.M.Ö. uit Den Haag. In vorige competities is steeds ge bleken dat zij van de sterkste kun nen winnen, maar struikelen over de minster sterke. Zij kunnen dit weer waar maken, als zü A.N.I.M.O. in bedwang kunnen houden. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Vlaardingerdijk, aan vang 12.15 uur. De derde uitwedstrijd tegen „Ons Genoegen" uit Bolnes is geëindigd in een 10—10 gelijk spel. Ondanks het feit dat de Schiedammers telkens de leiding namen, kon geen beter re sultaat worden bereikt, daar dc Bol- nessers na elke voorsprong van Schiedam de achterstand weer keu rig wegwerkten. Tot nu toe zijn de Schiedammers nog niet erg fortuin lijk geweest in de competitie le klas. Uit drie wedstrijden konden pas twee punten worden gescoord, het resultaat van twee gelijke spelen. Volgende week Donderdag hoopt Schiedam 1 in haar eerste thuiswed strijd VDV 2 uit Vlaardingen te ont moeten. De wedstrijden tegen Vlaar dingen kenmerken zich altijd door hun spanning en afwisselend succes. Wij durven ons daarom niet aan een voorspelling te wagen. Er wordt ge speeld in het Volksgebouw, zaal 10, Tuinlaan 50. Aanvang 7.30 uur- Be langstellenden zijn van harte wel kom. De door de leden onderling ge speelde partijen hadden het volgen de resultaat: J, de WildeC, W. Sleemvenhoek 2—0; J. Levenng-~J. Westerveld 2—0; J. P. v. d. Watering—L, Vrij land 2—0; L Visser—w. M. Pranger 1l; T. VisserJ. v, Walsum 1U D. Mast—J. C. Onink 0—3; M. A. v. cL KraanP. v. Noor dennen 02. Ook het 2de heren elftal moet zijn eerste winst nog boeken, maar zal daar Zondag a.s. wel geen kans voor zien. Zij krijgen namelijk de reser ves van de hoofdklasser Turnlust op bezoek en tegen de techniek van deze ploeg zullen zij wel aan het kortste eind trekken. Willen zij win nen dan zal dit hoofdzakelijk door enthousiasme moeten gebeuren en daar is dit elftal wel voor in staat. Ook deze wedstrijd wordt op het terrein aan de Vlaardingerdijk ge speeld eb wel om II uur. Dames 1 gaat bij het Rotterdamse Meeuwen op bezoek en moeten kun nen winnen, gezien de verrichtingen van dit elftal in de eerste 3 wed strijden. Mej. Stada c.s. mogen dit echter niet te licht opnemen, want dat zal wel eens rare gevolgen kun nen hebben. Dames 2 speelt thuis tegen Zuid- wijk 1. Ook deze dames doen het heel goed in deze competitie maar een verdeling van de punten uit deze wedstrijd verwachten wij wel. De junior-meisjes gaan naar de Oude Dijk en krijgen hun stadge- nootjes D.W.S. tegen zich. Spelen zij als afgelopen Zondag dan durven wij wel een kleine overwinning te voorspellen, maar dan moet er ook degelijk voor gehandbald worden. Adspirantmeisjes 1 krygt Zater dag om 15 uur Snelwiek thuis en het 2de adspirantenelftal het eerste van Dynamo. Daar deze elftallen steeds gerouleerd worden kunnen wij ons niet aan een voorspelling wagen. L. (LH.-zangkoren Zondag zal het zangkoor verbon den aar, de afdeling Dordrecht van het Leger des Heils een bezoek bren gen aan Schiedam. Het zangkoor, dat onder leiding staat van kapelmeester L. v. d. Heiden, zal medewerking verlenen aan de samenkomsten wel ke a.s. Zondag in. het Leger des Heils worden gehouden. Des namiddags 3.30 uur geeft het Dordse zangkoor een. uitvoering in de zaal van het Leger des Heils, Lange Haven 27. Algemene leiding van deze uitvoe ring is dan in banden van de oud bevelvoerend officier van korps Schiedam, majoor D. Eergsma uitslag, van officiële uitslag lijsten overgenomen, bleek foutief te zijn, daar onze stadgenoten slechts een 03 nederlaag had moeten slikken. Het was en bleef in ieder geval een nederlaag, zodat met de correctie W.F. geen enkel puntje in de wacht sleepte. W.F. gaat morgen op be zoek bij GLZ een vereniging, die niet voor de poes blijkt te zijn en met 8 punten uit 5 wedstrijden op de tweede plaats staat. WF. zal dus goed uit de hoek moeten ko men om het er beter af te brengen dan vorige week. SVDPW ontvangt Nestoro. Wij geven onze stadgenoten hier de beste kans; gezien de behaalde re sultaten. Wij geloven dat in de stand.in IA niet veel verschuivin gen zullen plaats vinden. Alleen zijn wij benieuwd, of Noorderkwar tier. dat nog geen enkel puntje heeft, morgen tegen AVO dit ver- jiesrecord zal breken. SFC dat vorige week een veer moest laten, gaat morgen in IE op bezoek bij Progress. Gezien de. tot nu toe behaalde resultaten van beide verenigingen geloven wij wel dat SFC deze wedstrijd kan winnen. Demos zal het met gemakkelijk hebben tegen de koploper Het Noor den. Maar.Ursus is cr enige weken geleden in geslaagd van deze vereniging het eerste puntje afhan dig te maken, zodat wy benieuwd zijn naar de verrichtingen van De mos. Deze vereniging zal toch niet voor Ursus willen onderdoen! Ur sus heeft ook een uitwedstrijd en zal de stryd tegen LMO moeten aanbinden. Op papter ontlopen deze verenigingen elkaar niet zoveel, De koploper van 1 C, Martinit speelt ook niet op eigen terrein, zij gaan op bezoek bij Sportvogels. Deze vereniging heeft het in de 5 gespeelde wedstrijden niet zo bij zonder goed gedaan. Slechts 3 pun ten uit 5 wedstrijden wijst met op GEBOREN: Edwin R. L„ z. v. J. Bakker en W. S. H. Bloemendaal; Marianna, d. v. C. Kuijl en A. Meer kerk; Robert, z. v. K. Doesburg en M. F. van Ackooij; Cornelis, z- v. C. Schel! en F. P. G. v. d. Windt; Son ja, d. v. C. J. M. v. d. Mer en- donk en S. J. van Eijk; Maria L., d. v. A. J- Frenks en W. A. Koevee- mans; Joyce M. M., d. v. J. W. Meijer en M. M. Deden; Matthea J-, d. v M. J. J. Hoenderkamp en B. F. E. Kleinekoort; Margaretha Th„ tl. v. M. J. Bonefaas en M. J Muller; Neeltje, d. v. G. Verwijs en A. Ver linde. OVERLEDEN; J. E. P, Rensman. 75 weduwe van W. A. Scholte; J. Poulus, 69 j.; J. M. Sluijters, 82 j., weduwe van W. de Ronde; J. C. van Maastrigt, 41 j. IN MONOPOLE: „Vijf dagen schrikbewind" Het dagelijks leven in het Wilde Westen was, als we de films en boe ken moeten geloven, al behoorlijk ruig. Als de krombenige cowboys daar dus spreken van „Vijf dagen schrikbewind", moet het wel héél bar zijn. Dat is het. De schrikbe wind-voerder is een gentlemari- sehurk met een ijzeren (mismaakte) vuist en twee geniepige blagen van zoons. De verdelger van het gespuis is Frame Johson (Ronald Reagan) die z'n sheriffsster heeft ingeleverd om vreedzaam koeien en een lief vrouwtje te gaan onderhouden. Als zijn ene broer wordt vermoord en de ander in een wespennest dreigt te raken, prikt Frame de ster toch maar weer op zijn stoere borst, net op tijd om de zaak te redden, natuurlijk. Frame wordt de bruidegom (met 'n kogelgaatje hier en daar) van zijn aangebedene (Dorothy Malone), en zijn broer mag de pittige, zwart harige Maria (Ruth Hampton) om armen. Voordat het gelukkig besluit ieder opgelucht in z'n stoel kan doen terugzakken, is er heel wat (techni color-) bloed gevloeid, kruit verscho ten en vuistgebonk ten gehore ge bracht. Slotsom: een pittige Wild- Westfilm met 'n glamour-pepertje. geen puntje te verhezen., etineei' daar Schiedam, met slechts 2 pun ten verschil op de tweede plaats, plotseling een gevaarlijke concur rent blijkt. Op eigen terrein ont vangt deze vereniging DOK, aat met 5 uit 5 in de middenmoot hangt. Wy vermenen, dat Schiedam de beste kans beeft voor de volle winst en dat hiervoor morgen hard gevochten zal worden, De Schiedamsè Kunstkring heeft in de Amsteïbron haar jaarverga dering gehouden. De voorzitter, de heer K. J. Heyboer opende de bij eenkomst en gaf een kort overzicht over het afgelopen jaar, dat in opti mistische toon was gesteld. Het gaat de Schiedamse Kunstkring zeker niet slecht. Wel bracht hy het te kort in Schiedam aan grote zalen te berde en het daaruit voort vloeiende bezwaar dat men heel in het begin al dc zaal van Passage moet bespreken. Dit seizoen treedt de Schiedamse Kunstkring acht maal op, terwijl op 30 December het twintigjarig jubileum herdacht zal worden met het optreden van het cabaret van Wim Kan. Bij de bestuursverkiezing werd de statutair aftredende secretaris weer herkozen. Bij de rondvraag kwam de kwestie van de voorkeurs plaatsen weer ter sprake, evenals de faciliteiten van Kunstitringleden bij Toonkunst-uitvoeringen- By Scheepswerf de Nieuwe Wa terweg zal Woensdagmiddag om drie uur door burgemeester mv J. W. Peek het nieuwe R.K. Zeemans tehuis worden geopend. Dit tehuis is een onderafdeling van Stella Maris in Rotterdam. Het gebouw bevat o.a. een fraaie recrea tiezaal en een kleine kapel. Tussen in aanbouw zijnde huizen in Nieuwiand hebben enkele jon gens gistermiddag een vuurtje ge stookt m de buurt van enkele krat ten met glas. Een krat vatte vlam, woordoor drie ruiten van F Herstc van 2 21 bij 1-47 sprongen Arbei ders, die daar werkzaam waven, heb ben het vuur geblust. De schade be draagt f75, Het 4-jarige kind M. uit de Fa- bristraat viel gistermorgen in de vijver van het Juüanapark. Me vrouw B. uit de B.K.-laan haalde het kind eruit. De kleine bleek geen nadelige gevolgen van het onvrij willige bad te hebben overgehou den. In de zaal van het Leger des Hejls aan de Lange Haven zal morgen middag een zanguitvoering worden gegeven door de Zangbrigade van het Korps Dordrecht o.l.v. kapel meester L. v. d. Heiden. De algehele leiding berust bij majoor D. Bergs- ma. Aanvang 330 uur. Vergadering Vrouwen bond NVV De Vrouwenbond van het N.V.V., afdeling Schiedam, houdt Dinsdag a.s. een buishoudelyhe vergadering in het Volksgebouw aan de Tuinlaan. De heer P. Spruit, waarnemend voorzitter van het Instituut vooi Arbeiders Ontwikkeling zal een le zing houden over „Dag der Ver enigde Naties".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1