C D iflartinit heeft nog steeds de leiding boven Schiedam DWS verliest door een gebrek aan schutters Tafeltennis competitie start vanavond 36 krotwoningen worden door gemeente gekocht HET LAGER VOETBAL Maar moet (onverwacht) de volle winst laten aan Sportvogels Prot. Chr. Werkgemeenschap spreekt over Socialisme Parochie-avond in Arcade Burgerlijke Stand SR HANDBAL: Ongelukken Vette buit AGENDA Ruiten ingeslagen Fietsendief? Naar een sanering van Nieuwe Buurt en Bagijnhof Zuidafrikanen op bezoek in Ouderkerk Twee motorrijders bij botsingen gedood Drie doden begraven van treinramp te Eist Prof. Rutten: „Geest van ons onderwijs is verouderd" SCHIEDAM HOLLAND!A N.V. BEZ0RGHULP „laandag 18 October 1951 De Sehiedamse voetbalverenigingen hebben over het alge meen ons niet teleurgesteld dit weekeinde. Er gaat zo lang zamerhand enige tekening komen in de standen, hetgeen de spanning ten goede komt Enkele verenigingen zijn wat opge schoven op de ranglijsten, maar Martinit heeft zijn plaats nog niet hoeven te delen met Schiedam, de elftallen alles op alles gezet om het winnende punt te maken, doch dit mocht niet gelukken. De 22- stand geeft ten slotte de verhou ding juist weer. Sportvogels-Martinit 2-1 SVDFW heeft een moeilijke 1—0- o verwinning op Nestoro behaald, en hierdoor uit 4 wedstrijden 5 pun ten behaald. Roga verloor met 4 van Hurricanes, zodat deze vereni ging thans evenveel punten als on ze stadgenoten heeft. Hierdoor zijn zij in alphabetische volgorde als 3e en 4e op de ranglijst komen te staan. SVDPW is dus 2 plaatsen omhoog geschoven. De tweede Sehiedamse vereniging in 1 A, W.F.. heeft ook gisteren ■weer een slechte dag gehad. De Schiedammers hebben het tegen G. L. Z. niet kunnen bolwerken verloor met 45. In deze wedstrijd zijn 9 doelpun ten gevallen, zodat er hard is ge vochten. Het krachtsverschil van beide verenigingen was dan ook niet zo groot. Wij hopen dat W.F. hierdoor niet te veel gedeprimeerd zal worden en in een volgende wed strijd een grandioze overwinning zal behalen. Met dit al blijft W.F. de op een na laatste plaats bezetten. In 1 B blijft de strijd in de bo venste geledingen fel voortduren. De vier in deze afdeling hoogst ge plaatsten, Het Hoorden. Dilettant, SFC en Bloemhof, hebben gisteren allen hun wedstrijd gewonnen, zo dat wederom geen verandering in de stand is gekomen. Onze stadgenoot SFC heeft na de nederlaag van de vorige weck zich wederom hersteld met een 40- overwinning op Progress. Ursus heeft tegen LMO een gelijk spel uit het vuur gesleept, een mooi succes, waardoor nu vanp laats ge wisseld is met Progress, dus een plaatsje hoger. Demos kon het tegen de koplo per Het Noorden niet bolwerken en moest een 4O-nederlaag slik ken. Demos staat met een zeer klein verschil met enkele verenigingen ïn de middenmoot. Dit geeft enige troost omdat in de loop van het sei zoen hier nog veel verschuivingen, laten wij hopen goede verschuivin gen, voor Demos kunnen plaats vin den. De grootste teleurstellende ver rassing in 1 C is wel het verlies van Martinit tegen Sportvogels. Deze vereniging had slechts 3 pun ten uit 5 wedstrijden, terwijl Mar tinit er reeds 9 had. MaarMar tinit heeft niet te klagen, want bet blijft op de bovenste plaats omdat Schiedam het tegen Hellevoetsluis niet verder heeft kunnen brengen dan een gelijk spel. Beide rivalen verschillen dus nog slechts een punt. Doch het is nu oppassen ge blazen, want Eureka heeft door de 5.I-overwinning op KCR'DKS ook 3 punten uit 6 wedstrijden verkregen en dus gelijk staat met Schiedam. Sehiedam-Hellev.sluis 2—2" Schiedam had geen gemakkelijke klanten aan Hellevoetsluis. Het ter rein, waarop ui de voormiddag reeds twee andere elftallen van Schiedam een wedstrijd hadden ge speeld. was erg zwaar en glad ge worden, hetgeen begrijpelijk niet 2onder invloed op het spel bleef. Schiedam was direct na het be gin reeds spoedig in d-e aanval, doch de verdediging van Helle voetsluis bleek niet voor de poes. 2 ij wisten van flink opruimen en door lange trappen eigen voorhoe de aan het werk te zetten. Na tien minuten spelen echter hadden onze stadgenoten succes na een goed opgezette aanval. Mid- voor Renierse kreeg de bal toege- speeld, maakte geen fout, en het was 10. Tot aan de rust bleef de stand onveranderd. In de tweede speelhelft warende aanvallen van de gasten gevaarlijk en werd de Sehiedamse verdedi ging sterk aan de tand gevoeld. Telkens kwam de voorhoede van Hellevoetsluis weer terug en circa een kwartier na de hervatting maakte de linksbuiten de gelijkma ker. Dit scheen- de gasten aan te moedigen en reeds binnen vijf mi nuten was de stand op 12 ge bracht. Verbeten kwamen de gastheren op hun beurt in de aanval. Bij een dezer aanvallen werd Stolk in het beruchte gebied gevloerd, waar voor een strafschop werd toege kend, die door Sprong onberispe lijk werd genomen. 2—2. L.M.O.Ursits 2—2 Het is een levendige wedstrijd ge weest gisteren tussen LMO en Ur sus, al bleek voor sommige Schie dammers het vroege uur van be ginnen, (half tien) wat onwennig! Het duurde echter niet lang of alle spelers bleken ingespeeld te geraken en het werd een wedstrijd waarin aan beide kanten diverse ma len goede kansen, werden geboden. Ursus kwam na een kwartier spe len het eerst aan bod» toen na goed samenspel van Mulder en van Mun ster eerstgenoemde onhoudbaar in schoot. Het werd toen voor onze stad genoten niet gemakkelijker, want de LMO'ers stelden alles in het werk deze achterstand weg te wer ken. Tien minuten lang kon Ursus de druk weerstaan, doch toen moest de verdediging voor een keurig op gezette aanval zwichten en was de stand gelijk. De UrsLis-spelers Heten zich bier door niet ontmoedigen en nog voor de thee zorgde Van Kampen er voor dat de Schiedammers weder om de leiding hadden. (12). Na de thee speelde Ursus tegen de wind in en profiteerde LMO van het windvoordeel. Een vrije schop aan LM O toegekend werd op het Sehiedamse doel geschoten, doch de doelman beoordeelde de balrichting verkeerd, zodat de stand weer gelijk werd. (2—2). In de resterende tijd hebben bei- Martinit heeft gisteren tegen Sportvogels een lelijke veer moe ten laten. Met een gewijzigde voor hoede, deels een gevolg van mili taire oproepingen. Wel werden, vooral voor de rust met de wind in de rug diverse aanvallen onder nomen, doch steeds zonder succes. Door het tijdelijke overwicht van Martinit was ook de voorhoede wat ver opgedrongen, wat na 25 minu ten spelen de iSportvogels-voorhoe de de kans gaf tot het doel door te dringen en te doelpunten. Met deze stand ging de rust in. Na de thee ging Martinit tegen de wind in wat beter spelen, door dat de bal nu lager werd gehou den. Dit had na enigen tijd succes en werd na goed samenspel J. Reep in de gelegenheid gesteld de ge lijkmaker te scoren. "Hoe hard onze stadgenoten ook werkten om deze stand te behou den, het mocht niet gelukken. Bij een op het Martin ït-d oei genomen hoekschop, welke onvoldoende werd weggewerkt, ontstond het winnen de punt voor Sportvogels. ProgressSFC 04 SFC heeft de fout van de vorige week, door te verliezen, weer her steld, door gisteren van Progress met een klinkende 40 te winnen. Hetb lijkt dat deze Sehiedamse vereniging zich in de eerste klasse dit jaar al even goed thuis voelt als vorig jaar in de tweede. Het begin was een verkenning van beide kanten, doch na 10 mi nuten Spelen zagen onze stadgeno ten. de zwakke plekjes bij de te genpartij en maakten goed samen spelend hiervan gebruik, zodat na een kwartier spelen linksbinnen Nieberg het eerste doelpunt scoorde, Prograss scheen dit niet gemak kelijk te nemen en viel fel aan. De SFC-acbterhoede kreeg het even zwaar te verduren, waarna de Sehiedamse voorhoede weer ging meespreken en Meijster voor het tweede doelpunt zorgde. Nog vóór de rust was het wederom Nieberg. die voor het volgende, het derde, doelpunt zorgde. Het spelbeeld na de rust was net als daarvoor. Nieberg bleek een pro ductieve dag te hebben, want een kwartier na de hervatting had hij met een derde doelpunt de stand op 0—4 gebracht. Hoe hard Progress ook vocht om de eer te redden, het gelukte niet. SVDPW—Nestoro 1—0 Hel is een goed gespeelde wed strijd geweest, waarin de partijen elkaar niet veel hebben toegege ven. "Wij zouden haast zeggen, dat het een fanatiek spelletje voetbal was. Niet ruw of onbeheerst, doch dc partijen waren tegen elkaar op gewassen en het ging ten slotte om doelpunten. Hoe er van beide kan ten ook voor de rust werd ge zwoegd, toen het tijd was om thee te drinken was de stand nog blanco. Ook na de rust is van beide kan ten hard gestreden voor de over winning, welke te» slotte voor SV DPW kwam. Na een goed staaltje van samenspel gelukte het aan A. Versteeg de doelman van de tegen partij met een mooi schot te ver rassen, waardoor beide punten m Schiedam bleven. Verdere uitslagen: AVONoorderkw. 22; GLLWF 54: HekelingenAVS 2—1; SVPP W—Nestoro 1—0; Roga—Hurricanes 14: Bloemhof—O-Bey-erland 7—2; LMO—Ursus 2—2; Pi'ogressSFC 0— 4; TediroDilettant 14; 't Noor denDemos 40; EurekaRCR'D KS 5—1; Sportvogels—Martinit 2— Germinal—DJS 1—2; Saturnus— DOK 0—1; Schiedam—Hellevoet sluis 22. (Advertentie LM.) In gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven hield de Prot. Chr. VVerkge- meenschap m de Partij van de Arbeid, gewest Zuid-Holland-Zuid Zater dag een geslaagde bijeenkomst. Sprekers op deze vergadering waren ara L H. Ruitenberg, lid van de P. Chr. W.G. uit Den Haag en de heer A. v. Dijk, burgemeester van PoortugaaL socialistische volkspartii naar voren kon komen. Het sociah ie heeft vc" De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer J. G. Mager, die de aanwezigen hartelyk welkom heette, in het bijzonder de beide sprekers. In zijn toespraak „Het socialisme vandaag" had ds Ruitenberg het o.a. over het veelomstreden mandement. Hij hoopte, dat de R.K.-broeders een juist standpont zouden vinden, waar door samenwerking toch mogelijk zou zijn. De vraag, die menig an dersdenkende stelt, is „Wat is socia lisme eigenlijk?" Socialisme is de wil tot maatschappelijke verande ringen. De socialistische beweging moet men zien in het historisch per spectief, waarin 't gegroeid is. Het verleden is hiervan niet weg te den ken. In de vorige eeuw is dit proces begonnen met medezeggenschap en het vrijheidsbeginsel. Door de mens is de democratie opgekomen. De heer A. D. van Dijk sprak over „De Partij van de Arbeid als socia listische volkspartij". In de bezetting is de vernieuwingsgedachte voor de P.v.d.A. gevormd. De arbeiders heb ben dit veelal slecht begrepen. Als partijlid moet men goed op de hoog te zijn met het, partijbeginsel. Vele leden weten hier weinig van. De oude S.D.A.P. moest zich na de oorlog her-oriënteren, voordat zij als In gebouw Arcade aan de Lange Haven heeft de parochie Qud-Mathe- nesse gisteravond een goed geslaag de toneelavond gehouden. Het R.K. toneelgezelschap Bonaventura voer de op het komische spel „Vadertje Langbeen", een spel in vier bedrij ven van Jean Webster en Jaap v. d. Poll. ïn vlot tempo brachten de to nelisten dit stuk voor het voetlicht. De regie was in handen van de heer A. Verhey. De avond werd geopend door ka pelaan Wiegerinck. die de aanwezi gen hartelijk welkom heette. Ie zaken aangepakt ei» met succes geleid. Ook de doorbraak, die men op dit ogenblik probeert tot staan te brengen, is een van de behaalde suc cessen, In ons socialisme moet ook de naastenliefde tot uitdrukking komen. In onze partij kan iedereen opge nomen worden. De P.vd.A. is niet alleen een partij voor arbeiders, het geen wel eens wordt z■•dacht. De secretaris, de heer K. Huysse, dankte de heer Van Dijk voor zijn toespraak en sloot de byeenkomst. GEBOREN: Johanna P. M„ d. v. C. J. Burgering en C. M. v. d. Knaap; Adrianus M., z. v. A. M. Nijs en M. J. Hoegee; Pieter, z. v. B, Hakkert en M. G. Kroon. Dit is een aanbieding voor hen die binnenkort n nieuwe woning krijgen en op de toch al dure installatie aanmerke lijk kunnen bezuinigen. Ook voor hen die tot ver nieuwing moeten overgaan en verder voor een ieder die beseft, dat, door nü te kopen, tientallen guldens verdiend kunnen worden, omdat nu geen gewóón tapijt, maar...... Congo -ta pij t ver kocht wordt voor nog geen drie gulden. „Congo dubbel bouclé tapijt" van f 4.25 per meter, gewe ven van dubbeldraads garen, aan twee zijden te gebruiken voor huiskamer, slaapkamers, enz. enz. Congo tapijt, 100 cm breed, het meest verkochte en meest solide tapijt, de wensdroom van iedere huisvrouw, komt nu in Uw bereik, ais een tastbaar bewijs dat U inderdaad gaat delen in de algemene wel vaart. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van dit ori ginele Congo dubbelbouclé tapijt, 100 ent breed, nu niet voor 4.25, maar per meter voor WINKEICEHTRUM BINNENWEG, Tel. 29180 In de wedstrijd tegen de Schut ters is duidelijk gebleken dat de DWS-voorhoede totaal uit vorm is. Gelukkig voor DWS dat Jan van Lint weer eens van de partij was en voor een groot aantal doelpunten zorgde. Indien de andere voorhoede- spelers wat beter geschoten hadden, dan had DWS ditmaal een grote overwinning kunnen behalen. Nu waren het de veel beter schietende Schutters welke met een benauwde 1Ö—9 overwinning gingen strijken. De wedstrijd zelf was zeer span nend en ging goed gelijk op en van enig overwicht was geen sprake. De rust ging met een gelijke 55 stand Bij de indeling van het competitie schema heeft men het noodzakelijk gevonden de diverse klassen met meerdere afdelingen uit te breiden gezien de grote toename van vereni gingen. Hierdoor kreeg Keady de prettige ervaring dat zij bij het ont vangen. van de indelingen hun eerste team in de tweede klas zagen inge deeld. Ook PTTS zag zijn eerste team automatisch gepromoveerd. Dit is van ie klas afdeling Rotterdam nu ingedeeld in de 3e klas. Tevens is de tafeltenniswereld in Schiedam weer uitgebreid met een nieuwe vereni ging n.l. TCF. Deze heeft zijn speel lokaal in Kiveva aan de Van Beve renstraat. Zij start met een team in de 2e kla.- afdeling Rotterdam. Van de eerste klassers start TOK met een thuiswedstrijd tegen USV 3 De wed strijd wordt vanavond gespeeld in de Beurs aanvang half acht. NÖAD be gint met een uitwedstrijd tegen Wt- fra 4 op 22 October a.s. in het tafel- tenniscentrum te Rotterdam. De 2e klassers Ready en Lafamo beginnen ieder met een thuiswedstrijd: Keady ïegen Feyenoord 3 op 20 October in de Beurs en op 19 October Lafamo tegen TCK 2. Deze wedstrijd wordt gespeeld in zaal Eureka, Hoofdstraat. Verder komen in de tweede klas uit 19 October NO AD 2CB 1 in de Beurs. In de derde klas speelt Wilton zijn eerste wedstrijd uit tegen 2RO 2 op 19 October. PTTS start met een thuiswedstrijd tegen Justiiia op 1® October in de Schuilkelder van het postkantoor Plein Eendracht. Ove rige wedstrijden in deze klas zijn 20 October Ready 3—Sozaro 1 in de Beurs, 21 October Wilton 2Ger minal 1, Werf Wilton; 21 October: VBP 2—Ready 2; 22 October: GGD 1 NOAD 3. In de eerste klas afdeling Rotterdam speelt SCP zijn lerste wedstrijd op eigen terrein n.l. in de cantine van de Schied. Cart Fabriek aan de Oranjestraat tegen Rapid '51 op 21 October. Verder spelen in deze klas nog: 19 October: Tediro 1 Lafamo 2; 18 October: TCK 3—Ta- vejo 3; Gezico 1—Ready 4; Tava 3 TCK 4; Ready 5SKB 1. In de twee de klas start de nieuwe vereniging TCF op 19 October tegen E. R. 1 in hun speellokaal Van Beveren straat 40. Verder worden hier nog gespeeld PTTS 2Hermandad 2; Stadhuis 4—PTTS 3; TCK 6-CB 7; NOAD 6—Shell 7; TOP 2—NOAD 7; Hagero 4Ready 6; Nijverheid 2— NOAD 5; Lafamo 3GJR 2; Wilton 3 Shell 4; Carbon 8Lafamo 4; NOAD 4—Laagland 1. Alle wedstrij den beginnen tussen half acht en acht uur 's avonds. in. De in haar geheel veel beter schietende Schutters-voorhoede wist echter wederom een paar doelpun ten uit te lopen. De goed op schot zijnde Jan van Lint had veel te wei nig steun van zijn medespelers, zo dat hij alleen voor de opgave kwam te staan om de Schutters met het maken van doelpunten bij te hou den. De Rotterdammers zetten alles op alles en wisten het winnende doelpunt te scoren. De DWS-damas hebben minder gekregen dan zij verdienden. Vooral het goede samenspel in de eerste helft had zeker een paar tegenpun- ten moeten opleveren. Doch ook hier ontbrak het goede schot. De Turn- lust-dames drongen met beter sa menspel door de DWS-verdediging heen en deden met goede felle scho ten het net trillen. Hoewel er door DWS soms heel goed werd gespeeld, was het spel voor het Turnlust-doel vaak te pover om werkelijk gevaar lijk te worden. Hierdoor was het voor Turnlust niet al te moeilijk om de score regelmatig op te voeren en met 5—0 een enigszins geflatteerde overwinning te behalen. In de BX.-laan ter hoogte van pand 120 kwam Zaterdagmiddag de I4-jarige J. H. van zijn fiets te val len. Met een hersenschudding werd hij door de GG en GD naar de Dr Noletstichtmg vervoerd. De 6-jarige M. L. van de Rotter- damsedyk werd Zaterdagmiddag om half zes op de Rotterdamsedyk aan gereden door een auto. Met een buil op het achterhoofd en bloedend uit de mond werd hij door de GG en GD naar huis gebracht. iVn nadele van de melkhandelaar J. B. van de Schied a mseweg in Ke- thel werden Vrijdagnacht uit een schuur achter zijn woning wegge haald 120 pakjes margarine, zes kookworsten, dertig pakjes koffie, een doos met blikjes pork en lever pastei en een kleed. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa. Gouka Co., Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80, tel. 69230. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur Monsieur Ripois, lieveling der vrouwen" Monopole: 2. 7 cn 9 uur: „Vijf dagen schrikbewind". Voorstel ineen r Musis Sacrum: S uur Propagam da-avond Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren Afd. Rottei- dam. Zaterdagnacht om twaalf uur werd de 32-jarige bouwvakarbeider P. P. aangehouden. Hij had vijftien ruiten ingeslagen van de BLO school aan het Oude Kerkhof. In de post aan de Buitenhavenweg werd hij verbonden en opgesloten. Een 24-jarige Noorse matroos werd aangehouden met een damesrywiel. Daar hij niet kon verklaren hoe hij aan de fiets was gekomen, werd hij meegenomen naar het bureau, waar hij werd opgesloten. AI gedurende enige maanden klagen de bewoners van woningen, gelegen aan de Nieuwe Buurt, de Louronstraat cn het Bagijnhof over de slechte toestand, waarin verschillende van deze woningen verkeren. Aanvankelijk trachtten B. en W. hierin verbetering te brengen door een aanschrijving op grond van de Woningwet. Het bleek echter, dat de eigenares, mej. K. B., die verpleegd wordt ïn een zenuwinrichting, „financieel niet in staat is de pandjes zodanig te doen opknappen, dat deze weder geschikt zyn voor bewoning. Een onderzoek wees uit, dat alle vloeren verrot zijn, de muren vanaf de fundering tot aan het slechte dak nat en vochtig en aan de privaten, die buiten de woningen gelegen zijn, de deuren veelal ontbreken. 29 woningen zijn éénkamerwoningen, 5 woningen tweekamerwoningen, ter wijl 2 woningen meer kamers be vatten. Overwegende, dat in dit bijzondere geval overleg over het opknappen van de woningen veel tijd zou vergen en waarschijnlijk op niets zou uit lopen, besloten B. en W„ mede naar aanleiding van een desbetreffend advies van de Krottencomonssie, met de bewindvoerder van de eigenares, de heer log. R. W. Bais te Heem stede, te onderhandelen over aan koop van de panden. De heer Bais heeft zich bereid ver klaard de eigendommen van mej. B., gelegen aan de Nieuwe Buurt, de Louronstraat, het Bagijnhof en de Korte Kerkstraat, in totaal 36 wonin gen, waarvan de huurprijzen varië ren van ƒ1.80 tot ƒ5,10 per week, aan de gemeente te verkopen voor de som van 19.500.terwijl de kosten van de door de Gemeente reeds gemaakte en nog te maken her stellingen en verbeteringen eveneens voor rekening van de Gemeente zul len worden genomen. Een saneringsplan voor de buurt, waarin de woningen gelegen zijn, hebben B. en W. bij de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting ingediend, met verzoek om een finan ciële bijdrage in de saneringskosten en beschikbaarstelling van vervan gend contingent. Mocht blijken, dat het nog geruime tijd zal vergen, eer tot ©movering van de woningen zal kunnen worden overgegaan, dan zal door B. en W. worden nagegaan, welke maatregelen genomen moeten worden om de woningen redelijk bewoonbaar te maken. „De Karper" De hengelvereniging De Karper heeft Zondag 17 October een hengel- wedstrijd gehouden in de Deiftha- vense Schie te Overschie. De vangst was goed. De prijswinnaars waren: 1. M. Schwagermann; 2, W, Janssen; 3, M, Berkhout; 4. H. Frein; 5. G. H. Vogelezang; 6. J. Schimmer; 7. A. Westdorp; 8, C. Kraan. (Van onze correspondent). OUDERKERK AAN DE IJSSEL Zaterdagmiddag hebben leden van de Zuidafrikaanse ambassade in Den Haag vergezeld van een Afrikaanse radioreporter van de Wereldomroep de heer Lorenz SchuUz, een bezoek gebracht aan de nationale jubiïeiim- schietwedstrijd van de schietvereni ging „Joubert" te Ouderkerk aan de IJssel. De ambasadeur van de unie, kolo nel P. I. Hoogenhout, was door ziek te verhinderd te komen. De heer R. Kroes, inlichtingenattaché, deelde echter mede dat de heer Hoogenhout na zijn vacantie „Joubert" hoopt te bezoeken. Vervolgens werd door de radioreporter een vraaggesprek op genomen, waarby de voorzitter van „Joubert", de heer N. van Wijk, de heer A. P. Sterk, wedstrijdleider, en de heer J. Hoogendïjk, hoofdcom mandant en wapenmeester, 't woord voerden. Aan het slot van de reportage werd opgenomen een onder leiding van groepsleider P. Groenendijk door de welpen van de padvinders groep Christiaan de Wet gezongen Zuid- Afrikaans liedje „Bobbejaan beklim die berg". Het was de hele middag zeer druk op de schietbanen. Corp sen, gemeente- en rijkspolitie en na tionale reserve uit Noordwijk, Gou da. Krimpen aan de IJssel en andere plaatsen namen aan de wedstrijd deel. Tweeduizend schutters worden verwacht Expositie van Nederlandse schilderkunst in New York gaat 30 October open NEW VORK. Op 30 October zal in het Metropolitan Museum of Art een Nederlandse tentoonstelling worden geopend, die wordt beschre ven als de belangrijkste welke ooit de Atlantische Oceaan is overgesto ken. Deze tentoonstelling zal bestaan uit ongeveer 100 „oude Nederlandse meesters" en schilderijen omvatten van Rembrandt. Vermeer, Frans Hals, Jan Steen, Jacob van Ruys- dael, Hobbema en De Hooch. De expositie, die „Nederlandse schilder kunst. gouden eeuw" zal worden ge noemd, staat onder bescherming van koningin Juliana. De tentoonstelling zal tot en met 19 December in New York blijven en daarna naar Toledo (Ohio) en naar Toronto (Canada) gaan. WEERT. Zaterdagavond botste de 25-jarige motorrijder P. J, H. Ra makers uit Weert in volle vaart op een boerenkar, die voor hem uit reed. De jongeman overleed Zondag aan zijn verwondingen ie het zie kenhuis. Vrijdagavond stierf de 23-jarige machinist K. B, uit Rozendaal (bij Velp) in de berm van *de weg tussen Kampen en We2ep nadat hij van zijn motor werd geslingerd bij een botsing met een hem tegemoet rij dende vrachtauto. DEN HAAG De Nederlandse marine attaché bij onze „mbassade in Australië, kapitein-luitenant ter zeer T. Brunsting, is Vrijdag, tijdens een dienstreis in de Pacific, op 44- jarige leeftijd na een korte onge steldheid overleden. De begrafenis heeft Zaterdag met militaire eer op Manus Island plaats gevonden. De Harmonie Kapel van de Ko ninklijke Rotterdamse Lloyd be staat vijf jaar en wat zou een mooiere gelegenheid zijn geweest dan het vertrek van het vlagge- schip de „Willem Ruys" om alle emoties van zo'n eerste lustrum feest af te blazen? Een half uur lang werden de vrolijke marsen gespeeld en toen eenmaal de gang way werd opgehaald klonk het Wilhelmus plechtiger dan ooit te voren. De Willem. Ruys' maakt haar 41ste reis naar Indoxxcsiè. Het is de eer ste keer dat stookolie, inplaats van dieselolie, de brandstof voor de motoren zal zijn. Deze overschake ling eiste een onderhoudsbeurt van ruim drie weken, Op 2 December zoordt het schip weer in de haven van Rotterdam verwacht. ARNHJSM. Op de begraafplaats „Moskowa" zijn Zaterdag twee slachtoffers van de treinramp bij Eist begraven. Het waren de beer F. J. Snels, directeur van de Belgi sche dochteronderneming van de N.V. Ned. Poetsdoekenmsj te Arn hem, en dc lt.-koï. waarnemer A. J. Dalhuysen. De uitvaart van de overste Dal huysen geschiedde met-militaire eer. Dezelfde dag werd in Den Bosch "t stoffelijk overschot van de 30-jarige reclasseringsambtenaar P. A. J. Hop staken uit Amersfoort, eveneens één der treinrampdoden, aan de schoot der aarde toevertrouwd. Zowel bij de teraardebestellingen in Arnhem als bij die in Den Bosch waren de N.S. door hoge functiona rissen vertegenwoordigd en dekten kransen van de N.S. de baren. MAASTRICHT. In een rede, die hij Zaterdag te Maastricht hield voor de Werkgemeenschap Limburg over vernieuwing van de menselij ke verhoudingen in het bedrijfsleven en bij het onderwijs, heeft oud-mi- mster prof. dr F, J. Th. Rutten cri- tiek geleverd op de huidige sfeer m ons onderwijs. Hij gispte de daar nog overheer sende traagheid van inzichten. Het uitsluitend „beleren" van het kind dient plaats te maken voor het be grip, dat het kind in zijn eigen „doen" niet belemmerd mag wor den, aldus spreker. „De diepste geest van het onder wijs is in Nederland verouderd. Hier staat nog steeds het leerpro- gram op de eerste plaats, terwijl het kind zelf pas de tweede plaats krijgt." Prof. Rutten is van mening, dat de Nederlandse onderwijscrisis voor al veroorzaakt is door een te trage ontwikkeling van de menselijke verhoudingen tussen de muren van de school. VRAAGT voor de verkoop van haar producten te Rotterdam-Nrd 16-—20 jaar Sollicitaties aan het Hoofd kantoor, Oosthavenkade 42 te Vlaardingen, sfe> Tarief tot en met 15 woorden 0.(55 Elke vijf woorden meer t U 2i) Te koop aangeb. Poppenreparatie? Breng Uw poppen naar Bokhorst! Groe- nelaan 36 of Hoogstraat 34, dan zijn ze zeker met St. Ni- colaas klaar. Latex, gummi, hardgummi poppen en dieren, afwasbaar en onbreekbaar. Beren in alle maten voorradig Bok horst, Groenelaan 36, Hoog straat 34. Personeel gevr. Nette werkster gevraagd. Enige dagen per week. Te bevr. na half acht. BK-laan 132, Schiedam. Diversen Schilderwerk. Vraag prijsop gave voor het schilderen van Uw kamer, keuken, gang en trap, enz. A, Muis, Broers- veld 169. Ronde glasplaten, schutf- rulten, glas to lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui- :en enz. levert U Loopik's Glasindustrie, Boterstraat 39» Telefoon 68945. Dames! Permanent Wave v.a. 6.— tot 12.50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50. Modelknippen 1.—. Jac. v, Kalker, Maison „Mo dern", Hoogstraat 53, teL 69750. Zijn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met do nieuwste ver gratings! nstal- latie Schoenrep bedrijf „Ex celsior" Dam 36. tel 66874, Keparaltes kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- .erdamsedijk 265, teL 68021 Schiedam,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1