m I C D Kinderen verzorgen met veel ijver schooltuinen Amicitia: „Wilde Vaart" Van der Veer M.S. blijft stuntelen TCK de beste resultaten 'n Slecht debuut van NOAD Renners Club „Schiedam herdenkt vierde lustrum Herdenking SD-moorden in de Apollohal ie Speciale Reclame de Graaf s Slagerij 'n Pot chrysanten Zaterdag de prijsuitreiking Een stuk uit het zeemansleven Toonkunst geeft „Peer Gynt" HANDBAL: Gevaarlijk gebrek aan schutters AGENDA Maak zelf uw surprises Door Weer en Wind naar Jolijt Een hond beet Spel met lucifers Het trottoir op en het ziekenhuis in De Schiedam-cup TAFELTENNIS: Met receptie en feestavond Amerikaans vliegtuig met 21 man vermist Keerpunt gekomen voor HBSS? In ruwe „wedstrijd tegen ARC Verblinde chauffeur botste op meerpaal Burgerlijke Stand SCHIEDAM CHHBHEEBI 2 Maandag 25 October 1954 Wie deze zomer ivcr het fietspad in de richting van de „Vijf Sluipen" reed, zal wel niet vermoed hebben, dat er rechts van de weg achter een aantal bosjes en bomen bijna 480 jongens en meisjes ijverig bezig waren bun schooltuintjes op te knappen, het barken of onkruid er uit te haten. ne schooltuinen, het zijn er 476, werden 29 Maart dit voorjaar geopend. Er^fen veel meep *iefhebbers dan er tuintjes waren. In totaal kwamen er 772 aanvragen, er konden echter maar 476 tuintjes uitgegeven worden Ondanks de ongunstige weers omstandigheden was er bijna geen verloop bij de kinderen. Enthousiast, ot het regende of stormde, kwamen ze trouw naar het stukje „land" om het te bewerken met een moed en doorzetting, die respect afdwong. De i es uitaten waren niet slecht. Voor.il het aantal bloemen was bijzonder :mooi en overvloedig. Ook de stem ming was de gehele zomer uitste kend. Zaterdagmiddag werd de turn ge sloten on tie p**«jz*n uitgereikt aan de beste ..tuinder*. In elk van de negen gioeppn kregen de drie bes ten een prijs, 1 een pot met een prachtige chrysant .,Zeg het met bloemen" heeft het bestuur zeker gedacht. De prijzen werden uitgereikt door de heer J Dinkelaar. voorzitter van de vereniging en oud-wethouder van Onderwijs. Het was een hele toer voor de heer Dinkelaar om over het lUmoer van het „jonge volkje" heen te praten. Iedereen was na tuurlijk nieuwsgierig, wie de win naars waren. De prijswinnaars Hieronder volgen gelukkigen: Gioep 1. leider rie heer Th. Kreb- bers. 1 Mar>'a v. Rijswijk. 2 Jan v. d. -Water, 3 Thea Snelleraan. Groep 2. leider de heer J. van Leerdam. 1 Leme Hoenderkamp, 2 Tiny Jansson, 3 Guus Hagendoorn Groep 3. leider de heer A. J. Bots. 1 Arnold Zwaan, 2 Jaap Monté, 3 Gerard Meedei Groep 4, iei'der de heer F. J, Klapwijk, l Theo v. Son. 2 Guur Stóvor, 3 Lincke Libert. Groep 5, leider de heer H. C. v. d Gaag. 1 Tom de Wit. 2 Arend Haagendijk, 3 Dinie Prins. Groep 6, leider de heer A. Huls- horn. 1 Jan Verhoef. 2 Gerrie Dro ge. Marie Langeveld. Groep 7, leider de heor E. R. Boas, 1 Bert Overheul, 2 Dick Blom- steel. 3 Marry Stehouwer. Groep 8, leider de heer A. Sehot- te, 1 Corrie Zaal. 2 Anneke Hers- 1 bach, 3 Lenie Lemson. Groep 9. leider de heer C. Baa tenburg de Jong. 1 Corrie Richters. 1 2 Lonny v. d. Schee, 3 Jilles van Til borg. Opgetogen gingen de prijswin naars met hun chrysant naar huis om deze aan moeder te geven. De heer Dinkelaar sprak de wens uit, dat het bestuur volgend jaar geen keus kan maken, wie de besten zijn, zodat iedereen een prijs krijgt. Binnenkort zal er een stuk van de tuin. worden afgenomen, waarop j huizen gebouwd zullen worden. Men verliest hiermee een mooie hoek var. de tuin, In de plaats hiervan krijgt men een stuk grond langs het terrein van het Slachthuis. pe algemeen leider van de school tuinen was de heer H C. v. d. Gaag. Onder de aanwezigen merkten wij nog op de heer M. Holl, inspecteur van het gemeentelijk onderwijs. Voor de ticeede maal! Een viertal leraren van. de Mu ziekschool van Toonkunst in Schie dam zal, m samenwerking met een aantal goede dillettanten uit Rotter dam morgen een uitvoering m Mu sis Sacrum geven van de „Peer Gvnt" van Henrrc Ibsen met de muziek van Grieg. De bedoeling van Toonkunst hierbij is. eens te laten zien welke resultaten men kan krij gen door samenwerking van be proefde leerkrachten met een groep dilettanten. De hoop bestaat dat Toonkunst m de toekomst dergelijke opvoeringen kan geven met eigen leerlingen. De vier leraren die de leiding hebben bij de uitvoering zijn Wil lem van de Loos, de declamator die m passend costuum gestoken, fragmentarische voordrachten geeft. Herman van Bom, de vioolleraar heeft de leiding van het Rotterdam se dilettanten symphonie-orkest „Symphonia'- en tevens de algehele leiding. Nettie van de Valk zal met haar leerlingen het ballet verzor gen, terwijl Solveig's lied en het Wiegelied gezongen worden door Jo Rammers, de zanglerares. Het treft erg ongelukig voor Toonkunst dat Donderdag j.L in Passage reeds een uitvoering vap „Peer Gynf is gegeven onder au spiciën van de Katholieke Krrng, maar men was te Iaat op de hoogte van deze uitvoering. Uitstel met zo'n grote dilettanten groep was niet mogelijk en afstel zou een teleur stelling zijn geweest voor de mede- spelenden. Trouwens de gehele opvoering hoeft een wat andere strekking daar Toonkunst meer de nadruk legt op het muzikale gedeelte. Enkele we ken geleden heeft dit zelfde ensem ble dit werk met groot succes in de Rotterdamse Schouwburg opgevoerd. De Schiedamse Toneelvereniging .Amicitia'* heeft Zaterdagavond in het Volksgebouw met de opvoering van „Wilde Vaart" groot succes ge boekt. De speelsters en spelers hebben, onder regie van de heer Van Hees, getoond met volle overgave te ac teren. -waardoor de aanwezigen (de zaal was geheel uitverkocht) volop hebben genoten van het goede spel, en inhoud van het boeiende stuk. „Wilde Vaart" is een stuk uit het zeemansleven, spelend in een café van een grote havenstad. Zoals in vele toneelstukken, is ook in Wilde Vaart de liefde het hoofdmotief. Een varensgezel, die kennis heeft aan een meisje en daarmede is ver loofd, moet weer naar zee. Met ge rust nart vertrekt hij. overtuig J zijn de zijn meisje te kunnen vertrou wen. Nadat hij geruime tijd weg is. krijgt hij berichten van anderen, dat zijn meisje hem ontrouw is gewor den en zelfs moeder zal moeten wor den. Mistroostig komt hij korten tijd later thuis, doch heeft zich voorge nomen geen wraak te zullen uit oefenen, doch te trachten het meisje weer voor zich te winnen. Doordat hij haar zacht ontvangt, krijgt zij berouw en biecht hem- alles op, zo dat hij haar alles kan vergeven en een huwelijk een happy end vormt. De wij2e waarop het spel werd op gevoerd heeft de aanwezigen doen medeleven, zodat na elk tafereel een daverend applaus van oprechte waardering de speelsters en spelers tegemoet klonk. Advertentie I. M.) Sportieve Herenkleding? Hoogstraat 174 - Schiedam 11 JL/ Het gaat er nu toch wel somber voor de DWS'ers uitzien, want ook de wedstrijd legen het Haagse WIK tverd met 12—8 verloren. Indien de Schiedammers op dezelfde wijze blijven spelen, dan zal er voorlopig geen succes te verwachten zijn. Hoewel DWS nog maar weinig ge luk heeft gehad, is vooral het voor- hoedespel van dien aard, dat over winningen uit zullen blijven. In het veld zijn de DWS'ers zeker niet de mindere van de tegenpartij, maar voor het doel gekomen raken zij totaal het hoofd kwijt. Verder gaan er legio kansen door slecht schieten verloren. Alleen bij vlagen weten de Schiedammers door goed com bineren het vijandelijke doel te be reiken. Deze wegen echter lang niet op tegen de ve* kansen welke de DWS-voorwaartsen om zeep weten te brengen. De verdediging en de middenlinie, hierdoor van hun stuk gebracht, kunnen ook al niet op de juiste wijze ingrijpen en worden Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Rembrandt Apoth., Rembrandtlaan 5. Bellen b|j ongeval: G.G, en G.D. Tufnlaan 80, tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. RJL Leeszaai en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur „Het vierde masker". Monopolc: 2, 7 en 9 uur; „Op glad ij3". vaak onnodig omspeeld. Hierbij komt nog dat de DWS-doelman te veel slechte met goede momenten, afwisselde en hierdoor geen al te betrouwbare indruk maakte. DWs zal beslist uit een geheel ander vaatje moeten gaan tappen, daar zij anders ook in deze klasse gevaar loopt om als een der laatste te eindigen. De wedstrijd tegen W. I. K, 3everde voor DWS het hier boven omschreven spelbeeld op, zo dat de Hagenaars alleen al door zuiverder te schieten deze wedstrijd op hun naam konden brengen. Bij de DWS-dames een zelfde copie als bij de heren, ook hier een groot gebrek aan het goede ge schut en het juiste spel om werke lijk gevaarlijk te worden. De wedstrijd tegen CWP ging met 30 verloren. Tot 1 November stelt de Gemeen te-Bibliotheek aan de Lange Haven 131 in de étalage en op de tafels in de gang boeken ten toon. die U bij bet zelf vervaardigen van geschen ken van dienst kunnen zijn. Wilt U Uw vrienden met St. Ni- colaas of Kerst verrassen met een linoleumdruk, een uit leer vervaar digd voorwerp, een handwerk, een pitrïet- of raffiömodel, of de kinde ren met een zelfgemaakt stuk speel goed, dan viildt U hier handleidin gen te kust en te keur. Na afloop van deze kleine tentoonstelling zijn alle boeken voor de leden ter leen te verkrijgen. De ter illustratie in de étalage aanwezige modellen zijn door enkele leden van dc Biblio theek welwillend afgestaan voor de duur van de expositie. De spanning van het stuk moest tenslotte plaats maken voor een ge animeerd bal met muzikale- mede werking van het ensemble Slaven burg. SVV-supportersfeest ,.Wij zijn door w.eer en wind uit Den Bosch gekomen, om de leden van de S.V.V. Supporters Vereniging „Door Weer en Wind", het weer en de wind eens te doen vergeten, en de wind weer eens uit een andere en. plezieriger hoek te laten waaien." Aldus de conferencier van het Con fetti Cabaret uit de Brabantse hoofd stad, Zaterdagavond in de grote zaal van Arcade, bij de opening van de feestavond van bovengenoemde ver eniging. En met een non-stop-programma .,D« zorgen aan de kant" zijn zij hierin volkomen geslaagd. Énkele dol-vrolijke uren en een echte Bra bantse sfeer van zorgeloosheid en jolijt heersten in Arcade. Niet alleen waren het de met hu mor overgoten sketches die het schaterlachen voortdurend deden op klinken, doch' ook de imitator Joep Peters wist het zijne ervan. Voegen wij hierbij de zang- en jodelnum- mers van Texas Harvey, Tonny To« vari in het land van de vogels, en het Confetti-kwartet met hun radio succes-nummers, dan zsl ieder er van overtuigd zijn. dat dit program ma wel tot een van de beste be hoord heeft welke in het 27-jarig be staan van de verêniging op feest avonden gegeven werden. Nog in de sfeer van de Brabantse jolijt volgde tot slot een heel prettig bal onder muzikale begeleiding vau de Hakor Band. Gisteren zijn wederom in alle Hervormde kerken in Schiedam de jaarlijkse Oogstdiensien ge houden Van vele zijden komen dan bijdragen in fruit, groenten, enz. binnen, die later weer aan zieken, ouden van degen en een zamen worden uitgereikt. Op de foto ziet men vrijicilligers bezig met liet keurig uitstellen onder de kansel van de verkregen giften. Pe 8-jarige J. E. J. uit de Maria- straat, die in de Fabristraat speel de. werd door een grote hond een. stuk uit het linker dijbeen gebe ten. Door de GG en GD werd hij naar de Dr Noletstichting vervoerd, waar hij behandeld werd Vandaar kon hij naar huis. Het 4-jarige zoontje van de heer W. van D. aan de Anth. Muvsstraat wist een „verboden" doosje luci fers te bemachtigen en begon een leuk spelletje. Het gevolg was dat de vitrages voor het raam in brand raakten. Met eer teiltje water werd bijeen gebleven met de belofte vol de brand geblust en erger voorko- 1 gend jaar wederom van de partij te men. j zullen zijn. Op de Nieuwe Haven bij de St Liduinakerk rwilde de wierijdster Th. J. W. V, gistermorgen om 7 uur het trottoir oprijden, Zy viel en brak het rechterbeen. Door de GG en GD werd zij naar het zie kenhuis vervoerd en na behande ling naar huis gebracht. Populair icon met 13200 Voor de vijfde maal is de beroem de „Cup van Schiedam", de grote beker ter gelegenheid van het 675- jarig beslaan van Schiedam beschik baar gesteld voor klaverjas-liefheb- bers, verspeeld. Een tiental verenigingen met totaal 30 teams hebben aan dit concours in hotel „De Spil" aan de Vlaardinger- dijk deelgenomen. Vrijdagavond jJ. zijn de laatste partijen gespeeld, en kon in een ge zellig samenzijn de uitslag bekend gemaakt worden. Populair fit Rotterdam had met zijn drie teams 13200 punten bij el kaar gespeeld en was daardoor win naar van de Cup voor één jaar. Elke speler ontving als blijvend aanden ken een draagspeld. terwijl de ver eniging tevens in het bezit kwam van de Verzilverde' Molen. Het verschil met de volgende ver enigingen was niet zo heel groot, want mpt 13157 punten volgde Ons Huis uit Overschie als tweede. Der de was Sport K met 12923 punten, terwijl De Spil Schiedam als vierde volgde met 12591 punt. Na bekendmaking van. de uitslag men begrijpelijk nog geruime tijd De eerste schermutselingen in de tafeltenniseompetitie zijn achter de rug. Beginnen wij bji onze le klassers dan heeft T.C.K. hier het beste resultaat geboekt, Zjj behaalden een 7~3 overwinning op D.S.V. 3. Wim de Winter had het grootste aandeel in deze overwinning, hij won zftn drie partijen. Lock Verlindc zorgde voor twee overwinningen en de debuterende Piet Boer haalde een keer de winst binnen. Samen met W. dc Winter zagen zij ook nog kans het dubbelspel in winst om te zetten. NOAD deed zijn debuut in de le klas ecHter minder goed. Hij ver loor met met minder dan 91 van Wifra 4. Hier was het alteen Kees Marïjnen die een partij m winst wist om te zetten, Jo Vis en Jan Meuldijk speelden zeer zwak en moesten drie nederlagen incasseten. Voorwaar een slechte start. In de tweede klas stond de derby Lafamo 1-TCK 2 op het programma ondanks dat luer de le klasser Kneu van Dijk stond opgesteld bij TCK was Lafamo 1 onbetwist de sterkste Bartels liet alle drie tegenst.in.deis capituleren Chris Reijmer bracht 2 overwinningen op zijn naam evenals zijn teamgenote mej. Kroak Ook het dubbelspel werd een Lafamo- zege zoaat Lafamc won met 8-2. De start van de eveneens in de 2e klas debuterende Readyspelers was niet onverdienstelijk: zij kondenin de wedstrijd tegen Feijenoord 2 één puntje in de wacht slepen door met 5-5 gelijk te spelen. Het blijkt dat Arnold Braak voor Ready weer een goede steun is. Zijn drie tegenstan ders moesten hem allen de hand drukken. Wim Bruning voegde hier twee winstpunten aan toe. Maar Gouka stelde teleur en moest alle drie de keren een nederlaag accepteren. Verder is de uitslag in Het is Zaterdag een druk bezochte receptie geweest, door het bestuur van de Renners Club Schiedam, ter gelegenheid van haar vierde lus trum gehouden. De zaal van café Liberty aan het Broersveld, was door het grote aan tal bloemstukken, herschapen in een bloementuin, en de voorzitter de heer P. v. d. Ent heeft met zijn medebestuurders gedurende enkele uren de gelukwensen in ontvangst mogen iwvnen van de afgevaardig den van diverse zusterverenigingen en verschillende instanties. Zo bood de heer dc Hooge geluk wensen aan namens de Wieier Fede ratie Rotterdam en de Wielerclub Feijenoord. de heer Grootveld na mens de wielerfederatie Zuid Hol land. terwjjl Inspecteur J. J. Knoop namens de Schiedamse Gemeente Politie gelukwensen kwam aan- bieen. Voorts zagen wij de heren J. C. Bronneman en p. Groenen daal resp. namens de Gem. Sport Com missie en de Schiedamse Gemeen schap verschijnen. De heer E, M. Leenderts was de tolk namens de SBLO, terwjjl de heer Sparrenbui'g de gelukwensen overbracht namens de Pedaalridders Rotterdam, terwijl de Delftse Wieier Vereniging De Mol de heer Bruggeman ter recep tie had gezonden. Des avonds hebben de leden en donateurs van de vereniging met hun dames zich verenigd in „Musis Sa crum'' alwaar nog een groot aantal genodigden, van diverse sportorgani satie aanwezig was. Ook deze feestavond kreeg nog even een officieel tintje toen, nadat de voorzitter de aanwezigen een har telijk welkom had toegesproken, door de heer J. Blazer een vereni- gingsvlag werd aangeboden, vervaar digd door enkele dames-leden. Ook hierna volgden begrijpelijk weder om bedankjes en mochten de ver- va ardigsters bloemen, in ontvangst nemen. Na dit korte intermezzo was het de beurt aan het cabaretgezelschap „Florida" dat de grote revue pre senteerde „Steiren stralen uit Den Haag." Het bleek dat dc medewerkenden, zoals de conferencier Cor de Giaat, het accordeon-tuo De Jelly's, de imi tator John Meijer. Joop Schipper als xylofonist, het mond accord con-trio Poiyfonia en de komische zangers de Drie Kouwaarts allen reeds ervaripg hadden opgedaan bij diverse radio uitzendingen, zodat het gebodene „af"' was en bij "-'en in de smaak viel. De heer Kees Nouens, die de al gehele leiding had. heeft ook na af loop van de revue de balleidïng op zich genomen, terwijl de muzikale begeleiding in landen was van Jan Boeke. TOULOUSE. Een C-47, eon transportvliegtuig van het Ameri kaanse leger, wordt sinds gisteren met 21 man aan boord aan de zuid kust van Frankrijk, vermist. Ame rikaanse helicopters en Franse vliegtuigen en schepen van de Mid dellandse-Zee vloot stellen een on derzoek in. Het transportvliegtuig had slechts genoeg benzine bij zich. om tot hedenmorgen in de lucht te kunnen blijven. LONDEN Een historische Lon- dense kerk is tengevolge van een vergissing gesloopt. Du heeft Zon dag deken Hodgings meegedeeld. De kerk van St. Paul in St. John's Wood was tijdens een luchtaanval in de oorlog beschadigd, maar de plannen voor het herstel waren vergevor derd. Een groep arbeiders had op dracht een gebouw in dezelfde straat als de kerk te slopen, maar door een of ander duister misverstand begonnen zij met het verkeerde ge bouw. AMSTERDAM. Het was Zondagochtend precies tien jaar geleden, dat in opdracht van de chefs Lages en Blumenthal der toenmalige Duitse Sicherheltspolizei in Amsterdam als represaille voor de overval op de ge hate SD-er Herbert Oelschlaegel die daags tevoren door drie leden van de K.P. op dezelfde plek was neergeschoten, 29 Nederlandse gevangenen, die zich toevallig in het Huis van Bewaring aan de Weteringschans bevonden, naar de Apollolaan bij de kruising van de Beethovenstraat werden ge sleept en daar zonder enige vorm van proces met mitrailleurs werdrn doodgeschoten. Willy Lages, wiens oorspronkelijke doodstraf voor zijn terreur in ons land veranderd is in levenslange ge vangenisstraf, bevindt zich nog in een Nederlandse cel. Blumenthal heeft zijn straf reeds ondergaan en is enkele jaren geleden naar Duits land teruggekeerd, nadat 'hij in vrij heid was gesteld. deze klas \an NOAD 2-CB 1 9-1. In de 3e klas was het PTTS die. voor het eerst in de 3e kl. uitkomend, ren zeer grote 9-1 overwinning be ll aal de op Justitm 2. Het blijkt ook hier dot Grooneweg een geduchte versterking voor PTTS is en dat dit team het m deze klas nog ver zal brengen. "Het was alleen Luteyn die een nederlaag kreeg, maar verder werden de overige negen partijen gewonnen NOAD 3 speelde in deze klas 5-ö tegen GGD 1. Verdere uitklagen die ons bekend zyn luiden als volgt* PTTS 2-Her- mandad 3 7-3. Stadluus-PTTS 3 5-5. TCK 3-Tavejo 3 10-0. Tava 3-TCK 4 9-1. TCK -Shell 8 6-4, TCK 6-CB 7 10-0, Lafamo 2-Teda*o l 7-3, NOAD 4-Laagland 1 9-1. Nijverheid 2-NO AD 5 5-5. NOAD 6-Shell 7 10-0, PON 2-NOAD 7 10-0. Het wcdstrijdprograninia voor dc le teams van de diverse verenigin gen voor de komende week ise 28 Oct.: Xerxes 1-TCK 1 Rochussen- stranL 26 Oct NOAD 1-Americano 1 in de Beurs 2e klas Elan 2-Ready 1, 25 Oct Taf ellen niscentr. R'dam, 30 Oct. Rono 5-Lafamo 1 3e klas 27 Oct Americano 2-PTTS 1. 28 Oct Wilton 1-PTT 2. Ie klas afd. R'dam 28 Oct PTT 5-SCF 1, 26 Oct. TCF 1 -SVA 6. Zaterdag speelde HBSS een uit wedstrijd tegen ARC in Alphen a.d. Rijn. De wedstrijd ving aan om 3.40 uur en het' leek er na 5 minuten reeds op, dat herhaald zou worden wat de laatste weken voor de BBS- ers bijna fataal moet worden ge noemd. Hoewel HBS hei beste van het spel had en voortdurend fel in de aanval, was. was het de tegen stander. die bij er van de eerste aanvallen reeds kui doelpunten. Nu begon HBS zo mogelijk nog feller aan te vallen. Door goed aangeven van de spil was het spoedig door S^heffers 1L Hierna bleef HBS in de aanval en werd ARC volko men in de verdediging gedrukt. Het spel verruwde bivina duidelijk. En kele gevaarlijke aanval'en van ARC leverden enkele hoekschoppij op. Bij een der aanvallen van HBS was het wederom Scheffers, die na goed aangeven van Storm doelpuntte. Maar uit een schermutseling voor het HBS-doel maakte ARC voor de rust nog gelijk, zodat deze inging met gelijke stand. 2—2. Direct na de thee was het weer HBS dat het tempo aangaf. Een der eerste aanvallen, leverde dan ook al weer een doelpunt op, dat Sleeuwenhoek maakte na aangeven van Scheffers. Sand 2—3, Nu be- gint een geweldig ARC-offensief dat vaak gepaard ging met ruw 1 spel. hetgeen leidde tot het verwij deren van een speler van ARC. die meende zich met de leWing te moe ten bemoeien. Enkele ogenblikken later meende de scheidsrechter HBS een penalty te moeten toekennen wegens ruw spel van der ARC- achterhoede-spelers. Steenbergen maakte hiervan gebruik om de stand op 24 te brengen. Aanval op aanval lanceert ARC. maar de verdediging van HBS hield stand. Zeven minuten voor het einde doel punt ARC uit een corner. Nadat nog een speler van HBS naar de kleedkamer was verwezen, komt *t einde van deze wedstrijd met 3—4. Het publiek toonde zich LI erna zeer onsportief, want de scheids rechter moest onder bescherming naar de kleedkamer worden - ge bracht. Ook tegen enkele HBS-spe- lers- had men minder oorbare op merkingen, welke toch ook op het voetbalveld niet huishoren. Al met al toonde HBS in deze competietie nog wel een woordje te willen meespreken. De overige wedstrijden *onden geen van alle doorgang wegens de slechte toestand van de terreinen. Op de plek langs de Apollolaan waar op 24 October 1944 des och tends om half acht de salvo's weer klonken. is Zaterdagmiddag een kor te herdenkingsplechtigheid gehou den, vlak voor de beeldengroep van drie gevangenen (Verbetenheid, Vastberadenheid en Berusting), die daar twee jaar geleden is onthuld. De heer Theo van Dorp, voorzit ter van de Nederlandse Bond van oud-BS-ers hield een hoi dinkings- rode. Burgemeester d'Ailly legde een krans namens de gemeente Amster dam. Vele andere kransen volgden. PURMEREND De 58-jarige Chr, Lewis, een diamanthandelaar uit Lewis, een diamantbewerker uit Amsterdam, werd dodelijk gewond bij een botsing van zijn auto met een meerpaal op het Jaagpad bij Purmerend, toen hij Zaterdagavond, verblind door een tegenligger, m de berm stuurde en die paal raakte. Zijn drie passagiers werden, even als hij uit de wagen geslingerd. Zij zijn in een ziekenhuis te Furme- rend opgenomen. De heer Lewis werd naar het WiJhelmina Gasthuis in de hoofdstad overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. AMMAN. De Jordaanse pre mier, Aboe El Hoeda-Tewfik, heeft een nieuwe regering gevormd. De ministers zijn Zondagmiddag door koning Hoessein beëdigd. Tewfik zelf is premier. Minister van Bui tenlandse Zaken en Sociale Zaken is Walid Salah. Dit is het momentwaarop de Duitse herbeujopening op papier een feit geworden is. Van links naar rechts Adenauer, Dulles, Mendès-France en Sir Anthony Eden. Behalve Dullesdie be- langstellend naar Mendès-France kijkt, tekenen de ministers de verdragen die aa» West-Duits- land souuereimtgit geren. GEBOREN: Antoinette G. P.'d. v. PJ. v. d. Berg en M. C Rebers. Cornells W. z. v. J. L. S. Herkel- man en M. W. Verdoes. OVERLEDEN: C. E. van Gogh, 68 jaar. weduwe van C. M. Verdoes. H. W. van Kints, 83 jaar, weduwe van A. J. Ernst. Voorzitter K.V.P.: „Mandement is een katholieke door braak" NIJMEGEN. „Het mandement van de bisschoppen moet beschouwd worden als de katholieke doorbraak. Be KVP moet niet zwenken naar het conservatisme, waar de heer Welter ons blijkbaar heen wil driven, maar moet de sociale bpginselen van de kerk doorvoeren. Wij willej- een ver antwoorde sociale, doch geen socia listische politiek voeren." Aldus betoogde de voorzitter van de Katholieke Volkspartij, mr H. W. van Doorn. Zaterdagmiddag tijdens do te Nijmegen gehouden vergade ring van de kring Arnhem-Nijmegen van de KVP. Woensdag. voor de Dinsdag en Harscarbonade nu ƒ1.65 Ribcarbonade nu ƒ1.69 Lendecarbonade nu ƒ1,89 Betere kwaliteit rund- en .varkensgehakt nu 1.24 Alles per 500 gram. Paling worst per 250 gram ƒ0,49 Alleen in LANGE KERKSTRAAT 25 SCHIEDAM <^5 dh Tarief tot en met 15 woorden ƒ0.65 Elke vijf woorden meer f()2y Te koop aemgeb. Blanke uitschuif taf el, ge beitste uitschuiftafels. Te zien 4e verdieping, Plate, Gr. Markt 19-21, Schiedam, Schildpadpoppen van klein tot groot, pracht sortering geklede poppen. Komt eens kijken bij Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34 Personeel gevr. Net meisje gevraagd voor de huishouding van 8.30-—4 uur. Prettige werkkring en goed loon. Eventuele reiskosten, worden vergoed. H. v. d. Ka den. Polderweg 7, Schiedam (huis de Rivier), tel. 48860. Diversen Ronde glasplaten, scnuif- ruiten, glas in lood, geslepen suite-deuren, tolletep tegels, etalage-glasplaten, autoruj- ■en enz. levert U Looplk's Glasindustrie, Boterstraat 89, Telefoon 68945. Zflo uw schoenen te fcleln? Wij vergroten ze met da nieuwste vergrotingsinstal latie. Schoenrep.bedryf „Ex celsior" Dam 36, teL 68874. Dames: Permanent Wave v.a. ƒ6.- tot 12.50. Nieuw ste .modellen. Watergolven 2.50. Modelknippen 1.—, lac. v. Kalker. Maison „Mo dern", Hoogstraat 53, teL 89750. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Hot- .erdamsedijk 265, teL 68021 Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1