m Shot Sportbijlage lie Sch ietlain nter FEYENOORD duidelijk de meerdere van murw gespeeld ADO (2-1) Beter voetbal Ondanks enthousiasme moest DFC capituleren voor SVV Hans v. d. Hoek de grote man in de verdediging Wilkes terug bij Xerxes? m .raak van smaak! Met moeite kwam Sparta juist op 1-2 Zwak spelend Kerkrade maakte het Xerxes niet bijzonder lastig Groot publiek zag duel Fortuna-R'dam (2-1) Dirk Nijs HOOFDKLASSE- VOETBAL IN HET STADION Meerman Kok voorzag het Tegenpunt SHOT is extra geurig, lekker pittig en toch reuze zacht Benauwde zege van PSV op Hermes (4-3) r~ Prof-vloek V_ Excelsior won van Longa (3-1) STABT J Seen as il af/ I Xovomhvr 1954 (Van een ortzei verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Toen om tien minuten voor vier vanmiddag de internationale arbiter Klaas Schipper snerpend het einde van de top- competitiewedstrijd Feyenoord—ADO aankondigde, drong zich een hele serie „als-en" aan ons op. Mogelijk wel by velen. Die als-en betroffen niet de boeiende ontmoeting in de Knip, noch de uitslag van dat treffeu: zelfs de vele Hagenaars onder de slordige 45.000 toeschouwers hebben moe ten toegeven, dat de Overkanters de zege toekwam en niet de Zuiderpark bewoners. Hoogstens kon men zich erover verwonderen, dat de meerder heid van Feijenoord op zulk een povere wijze in de score tot uitdrukking kwatn. Die als-en hadden betrekking op de opschudding in bet voetbal wereld je: zouden we altijd zulke eerste klasse wedstrijden hebben als FeijenoordADO, dan zouden we geen hoofdklasse nodig hebben, dan 20U de interesse van het publiek weer toenemen, dan zou Txvee teams, die zich van vóór de aanvang bewust waren, dat er grote verenigi ngs be langen op het spel stonden, htbben een smakelijk voetbalgerecht opgediend, met wis selende kansen, met vlot open spel, waar men de gehele periode voor de rust en een groot gedeelte van de tweede helft met veel genoegen naar heeft kunnen kijken Feijen oord heeft over het geheel geno men gedomineerd: alleen in het be gin gaf ADO de toon aan Toen de Feijenoord-achterhoede dat spel letje bad bekeken, wiet zij wel raad met Verhoek c.s., waarbij Hans van den Hoek de grote man was. Hij schakelde Verhoek op de midden voorplaats volkomen uit. reden waarom de Hagenaar nog al eens naar de vleugels zwenkte. Een an dere (vroeger) gevaarlijke Hage naar, Theo Timmermans, komt slechts m dit verslag voor, omdat we hem nu noemden: hij werd ge heel uitgeschakeld door v. d. Kor- put. Vier maal is Kok gepasseerd. De eerste keer floot Schipper voor buitenspel. Kon men dit met een beetje goede wil nog accepteren, toen Hol in de 36e minuut een prachtige pass van Meerman on houdbaar voor Kok afwerkte, be greep niemand, dat er een off side- positie was geweest Datzelfde was het geval, toen in de tweede helft een ragfijne combinatie van De Bruyn met Den Bleyker, die door de Haagse defensie heen flitsten, een ontijdig einde vond Ziedaar de verklaring van slechts twee treffers op de debet2ijde van Feijenoord, waaraan mag worden toegevoegd, dat de „1" in de score JS veroorzaakt door een misver stand in de Feijenoord-achterhoede; de ADO-voorhoede was vanmid dag niet bij machte om tegen deze Hans v. d. Hoek en zijn trawanten (Van onze sportredacteur \A/aNNEER ooit de eenheid in de v v KNVB demonstratief tot uiting is gekomen, dan is het wel tijdens de „Actie Hoed" in de Zaterdag ge houden bondsvergadering. Na een korte inleiding door de heer P. van Houten, lid van de nieuw benoemde Urgentiecommissie van de KNVB, waarin deze een warm pleidooi hield een hecht Ur gentiefonds te stichten, teneinde de strijd tegen de Beroepsvoetbalbond doeltreffend te kunnen voeren, nam een van de afgevaardigden uit de- Bondsvergadering meteen het initia tief en ging met zijn hoed rond. Dit ontketende een stroom van milde gaven De onderafdelingen van de KNVB stonden alle honderd of meer guld°ns als gift ineens af. De diverse belangenverenigingen, alsmede de_ V.E.K. schonken bedra gen van drie en vier cijfers voor de komma. De verenigingen wilden niet achterblijven. Het Rotterdamse DHZ begon met 25.— en het stopte met PSV. dat (evenals Sparta deze weck al had gedaan) tien lapjes van dui zend in het Urgentiefonds. \I OORZITTER Hopster telde en v telde. De bankbiljetten girgen hem door de handen als bij de meest geroutineerde kassier. Opgeli cht vertelde de bondspraeses. dat hij de ze bijeenkomst met angst en vreze tegemoet was getreden, doch dat deze spontane uiting hem gesterkt had in de eenheid en de vastbera denheid om „de vijand te lijf te gaan". Er was zelfs een afgevaar digde uit Dordrecht, die getroffen door dit gemeenschapsgevoel .iet spreekgestoelte beklom om te 'er- klaren. dat hot hem bijzonder speet, dat er geen Bondslied bestond.* Hij was overigens te veel ontroerd en wellicht bezat hij ook niet de gave, maar anders had hij staande de ver- fadering misschien nog wel een ondslied gecomponeerd Zo was de stemming. T)E realiteit i? echter, dat het Ne- 4-/ derlandse, publiek, dat Zondags naar de voetbalvelden trekt, waar *'oor zijn geld wil hebben. Voetbal Is voor het kijkende deel van ons volk „amusement". Men wil dit zo goed mogelijk zien. Dus wenst men: Beter voetbal. Daarom is het verheugend, dat de Nederlandse voetbalgemeenschap, vereend in die grote KNVB, spon taan offerde. Maar laat dit geld niet worden gevbruikt om oorlog te gaan voeren. Laten zowel de KNVB en de NBVB, die het gezamenlijk doel na streven wanneer we woorden van de heren Joosten c.s. oprecht mogen geloven) het voetbalpeii in ons land op een hoger niveau te brengen, rond de tafel gaan zitten. Toenade ring en samenwerking moet moge lijk zijn. En laat er dan veel, heel veel geld vloeien in de kas van de urgentiecommissie. Om ten strijde te trekken. Gezamenlijk. Maar dan al leen voor: Beter Voetbal. Bovendien kan (cn dat is dan dc idealistische kant) met de geldmid delen van dit Urgentiefonds de so ciale en opvoedende taak van de KNVB om de Nederlandse jeugd ge zonde, sportieve ontspanning te brengen, worden gesteund, terwijl in het bijzonder aandacht kan wor den besteed aan de opleiding van jeugdige spelers. En dit leidt ook weer tot: Beter Voetball maar één normaal doelpunt te seo- sen Vooral voor rust heeft de partij voetbal geboeid. Het begon met enige ADO-aan vallen, waarbij di rect bleek, dat het ADO ernst was om zijn leidende positie te hand haven. Een schot van Verhoek ging juist naast de paal. Van der Bijl stompte een kogel van Timmer mans tot hoekschop en door een fout in de Feijenoord-achterhoede zou wellicht de eerste ADO-treffer ter wereld zijn gekomen, indien op het laatste moment Bol niet was opgedoken tussen de op v. d. Bijl oprukkende voorwaartsen en met een tikje de bal tot hoekschop kon verwerken, 't Zag er dus vrij grie zelig uit voor de thuisclub Maar, na die eerste aanvallen, draaide ineens de Feijenoord-ma chine op volle toeren. De Bruyn gaf een handig tikje naar v. Woer den, die de doelmond juist iets te hoog zocht. Met een schot van Hol uit een voorzet van Den Bleyker had Kok de grootste moeite (hoek schop). Het dreigend ADO-gevaar in de eerste tien minuten werd volkomen overschaduwd door de zeer gevaarlijke Feiienoord-attaques, waaraan de gehele Feijenoord-voor- hoede deelnam Met middenvoor Meerman als de centrale figuur. Meerman! Zijn daden waren groot. Aanvankelijk moest hij in spil Jans nog al eens zijn meerdere erkennen, maar allengs vielen de aantrekkelijke duels in het voor deel van de Feijenoorder uit, waar na vaak met kunst- en vliegwerk de gaten in de ADO-defensie moes ten worden gestopt. Nadat dit en kele keren was gelukt, lagen Kok, Meerman en de bal binnen de palen achter de doellijn, maar (volgens Schipper) geen doelpunt. Feijen oord liet de moed niet zakken. Het trok onophoudelijk op Kok aan. Onverwachts kwam de eerste goedgekeurde treffer tot stand. ADO waagde een aanval. Tot tweemaal toe bracht v. d. Hoek redding, de tweede keer met een formidabele kogel, die juist over het hoofd van de bij de middencirkel staande Jans heen vloog. Voordat hij zich had om gedraaid, was Meerman er reeds van door, met de bal, die enige seconden later in de tou wen achter de vergeefs uit zijn doel lopende Kok zweefde. ADO antwoordde met vinnige aanvallen, waarbij de Feijenoord- verdediging met over pech te kla gen had, dat dit geen doelpunt op leverde. Een kogel van Rijnvis b.v. iiep juist voor de doellijn tot ach terbal. Een schot van Verhoek werd tot hoekschop verwerkt. ADO drong ver op. Dat werd noodlottig. Van ADO was er één. die dat ge vaar besefte. Men hoorde Kok hard roepen: kom terug, jongens. Men luisterde met naar hem. Feijenoord profiteerde er van. Op het midden veld besliste Meerman een duel met Jans in zijn voordeel. Samen met De Bruyn ging men in de richting van de ADO-doelmond. die met een schuiver van Feijenoord's middenvoor in de uiterste hoek werd doorboord (20). Na de rust daalde aanvankelijk het tempo aanmerkelijk. Enkele ke ren ontstonden gevaarlijke situaties in beide doelmonden. doch veel had het niet te betekenen. Allengs groeide Feijenoord weer naar zyn vorm van voor de thee: vooral Den Bleyker vestigde de aandacht op zich. Kok kreeg een „open doekje" voor een fraaie S2fe van een kogel van Meerman, die een keurige pass van Den Bleyker afwerkte. Een zelfde beloning kreeg v, d. Bijl, toen hu boven het hoofd van Rijn vis de bal „plukte", juist toen de ADO-linksbuiten klaar stond om met een kopbal één van dc schaar se aanvallen van de bezoekers af te ronden. Nadat Schipper was getracteerd op een fluitconcert bij de hierbo ven reeds gesignaleerde gevaarlijke Feijenoord-doorbraak, kwam m de Doe minuut ADO aan zijn tegen punt, toen v d. Bijl half missloeg, de bal op v. d. Hoek's rug sprong en vandaar achter v. d. Bijl En vlak daarop deed eenzelfde situatie zich bijna weer voor. doch nu stond v. d. Bijl toevallig op de juiste plaats. Het was het iaatste gevaar lijke moment voor Feijenoord, want de ADO-voorhoede, waarin Vree ken nog werd vervangen, kw, niet meer aan te pas. Feijenoor- ders doken nog herhaaldelijk in Kok's omgeving op, doch het zicht bare overwicht op de murw ge speelde ADO-pIoeg kwam niet meer in de score tot uitdrukking. H«=t bleef 21. Winnaars zowel als ver liezers oogstten na het slotsignaal de dank van het publiek. Het bestuur van Xerxes heeft schriftelijk contact op genomen met Faas Wilkes en hem gevraagd of hij bereid is als speler/trainer bij zijn oude club terug te komen. Wilkes heeft geantwoord, dat hij er in principe veel voor voelt. In het erste kwartaal van 1955 loopt zijn contract met Valencia af. Wanneer voor die tijd aan vaardbare financiële regelin gen kunnen worden getroffen, komt Faas Wilkes direct naar Rotterdam. Kij speelt dan dit seizoen nog mee. (Advertentie LM.) Daar zijn we hef over eer» Niemeijer heelt met deze nieuwe halfzware shag raak geschoten. Vele Feijenoord-aanvallen golfden op Kok's veste. Na een hevig duel juist buiten het strafschopgebied, attaqueerde Meerman met een ferme kop stoot de Haagse doelman. (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN. Het werd een zeer eigenaardige wedstrjjd, die PSV en Hermes-DVS speelden. Een wed strijd, die de Schiedammers niet hadden behoeven te verliezen, want de overwinning lag dichterbij dan men verwachtte. Na afloop heeft men er nog even over gedacht om te protesteren tegen de vrije trap, die men in de eindfase van de strijd even buiten het doelgebied te ne men kreeg. Men meende dat de over treding van de PSV-back Scholten met een penalty gestraft had moe ten worden. Tenslotte diende men het protest toch niet in. Het bleef dus 4—3, terwijl de rust met 31 in ging. Na rust werd het zelfs nog 41 in het voordeel van PSV. Daarop kwamen de aanvallen van Hermes pas tot ontwikkeling. Met schoten van Van der Zee en Lex Janse werd de eindstand 43. (Van ome sportcorrespondent) SPEKUOLZERHEIDE. Vlak voor het einde van de match Ju- liana-Sparta hebben de Rotterdam mers hun in het veld gedemonstreer de meerderheid kannen vastleggen op het scorebord toen Boot met een magnifieke kopbal liet winnende doelpunt wist te scoren nadat beide partüen gedurende ruim 20 minuten fel om de overwinning hadden ge vochten. Dat de buit tenslotte bij Sparta is terecht gekomen was overeenkom stig de vertoonde krachtsverhouding. Juliana nam het initiatief in handen. Doelman v. Dijk moest na ruim 20 minuten spelen zwichten voor een kopbal van Van 't Hooft uit een pass van Adang, 1—0. In de tweede helft begon Sparta in een overdonderend tempo. In de 19e minuut van de tweede helft wist Benningshof met een zeer fraai schot de stand op gelijke voet te brengen. Drie mmuten voor het einde tenslotte scoorde Boot de win nende goal. „Xerxcs heeft werkelijk een uiterst hechte verdediging met een stopper en twee middenspelers, wier capaciteiten een flink stuk boven dc middel maat uitgaan." Deze zin lazen we in de Xersaan, het clubblad van de Ze bra's en het is ons dan ook een raadsel, dat zowel spü Lebbink, als rechts half Ranters Zondag op het reservebankje zaten. Vooral v. d. Valk als stopper was een zwakke stee in de ploeg. Men mag tenminste blij zijn, riat Kerkrade na de rust, toen Xcrxcs door een uitgesproken gebrek aan uit houdingsvermogen niet voldoende kracht kon opbrengen, de tactische fout maakte te weinig aanvallen door het midden te leiden. Het eerste kwartier van dc wed strijd gaf een groot overwicht van de thuisclub te zien. Vooral de lin kervleugel Montijn-Vollebregt speelde, dat het een lieve lust was. Uit 'n trekbal van Vollebregt kreeg de kleine linksbuiten de bal vrij en zijn voorzet werd hard door Reynen ingeschoten. Even later kwam er weer een aanval over links en dit maal scoorde Vollebregt zelf. Binnen een kwartier maakte Mid deldorp er na goed aangeven van rechsbtuiten Engelman met een strak schot 3-0 van. Daarna werden de Limburgers iets sterker en beide doelen verkeerden nu beurtelings in gevaar. Doelverdediger Vermeer stak weer in een prima vorm. Toch 1!! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag. In de zevende minuut na de rust gebeurde hetToen werd het moe dige offensief van DFC gebroken door een beheerst schot van Jan van Schijndel, die daarmee SVV aan de leiding hielp. Daarmee kregen de Schiedam mers eigenlijk iets te veel. En veel te veel kregen zij toen een minuut voor het einde de eindstand op 20 werd bepaald. Het was een lieve lust te zien, hoe pittig DFC ten strij'de trok. In hoog tempo werden met lange open aanvallen de SVV-ers overdonderd. Alle zeilen moesten worden bijgezet om de bijzonder soepele middenvoor Van Es van scoren te weerhouden. Het lukte, omdat de Dordtse voorhoede wel uiterst actief, maar weinig slagvaardig was. En bovendien was Jaap Kou wen op zijn best. De rood-groenen zullen in de rust, terwijl ze met hun tong op de schoenen zaten uit te rusten, wel tegen elkaar hebben gezegd: ..Die lui spelen als duivels, we moeten er een extra schepje opgooien, want anders verliezen we." Zo'n vaart is hot niet gelopen. Wel ging DFC na de hervatting op dezelfde voet verder, doch al spoedig werden alle illusies van de Dordtse amateurs de bodem ingeslagen, toen na zeven minuten Jan van Schijndel zijn voet drukte tegen dc bal, die hem via een DFC-been uit een hoekschop bereikte. Door een woud DFC-ers verdween de leren knikker achter doelman v. d, Bergh. Dit bracht rust bij SW. Het kon vrijer de Dordtenaren tegemoet treden en daardoor de snelle en fel priemende DFC-aanvallen pareren. De achterspelers Corveleyn en Van Meerwijk deden op het spekgladde terrein kundig hun werk. En wanneer de kleine vliegensvlugge en aalgladde Dordtse aanvallers voor het Schiedamse doel kwamen, dan was daar immers Jhap Kouwen, die elke doorgang versperde. Naar mate de speeltijd minder werd, werd de spanning groter. Het ge hele DFC-team trok naar het Schiedamse doel. En dit werd noodlottig. Want een minuut voor het einde kreeg Gerrit van Pelt de bal te pakken, rende er mee naar het Dordtse doel, waar hy van korte afstand doelman v. d. Bergh geen schijn van kans gaf. (Van onze sportcorrespondent) GELEEN, Zondag. De beroeps- voetballers mogen zich in de mijn streek toch wel duidelijk in de gunst van het publiek verheugen. Ruim 28.000 toeschouwers hebben vanmiddag het Fortuna-Rotterdamse Profs-duel gevolgd. Zij zagen een interessante wedstrijd met redelyk goed voetbal. Er werd in een hoog tempo gespeeld en bü de individue le en gecombineerde operaties bleek dat de lichaamseonclitïe der spelers in niet onbelangrijke mate verbeterd is. De Rotterdammers gingen vlot van start en Broeders, Kentie en Schou ten bezorgden Cor van der Hart en doelman V roemen veel moeilijk werk. Na vijf minuten liet Noter- mans na een Hofman-An ge nent combinatie van grote afstand een hard schot los dat Landman moest laten gaan. Rotterdam ging toen meteen nog feller aanvallen Doelman Vroomen ving de bal toen Broeders inkopte cn Schouten schoot. Een buitenspel doelpunt van Kentie werd door scheidsrechter Van Vugt afgekeurd. Ravenstein schoot na een combinatie met Angenent net over het Rotter damse doel. Doelman Vroomen stompte de bal uit de hotk toon Kentie door een fout van Van dei- Hart alleen voor het Fortuna doel kwam te staan. Nadat Landman een gevaarlijk schot van Nntermans gevangen had werd het werk der profs voor een kwartier onderbroken. In de tweede Toen de heer Van illierlo, afgevaardigde van het Bra bantse lagere voetbal tijdens de Bondsvergadering dc oocr- sc/iryrinpsbepahRfleu, die op korte termijn aan spelers i;an lagere klassen naar eerste klasse-clubs worden verleeiid een onding noemdestelde ir. Hopster hem de vraag: „Wat hebt U liever, dat een speler eau het lagere voetbal naar een eerste fclasser -uan de KN VB ooergaat of dat hy naar de Beroepsvoetbalbonrt ver trekt". Deze heer Van Mierlo antwoordde zonder blikken of btoren; „Naar de pro/bond" Een tot lynchen beluste ver gadering tuist met moeite des heren v. Mierlo's standpunt te doen wijzigen. „Dat is de erg ste vloekdte ik ooit in m'n leven heb gehoord", zei een vertegenwoordiger van de Westelijke lagere klassers. Zo erg als de DFC-stopper- spil Van Dam het tuil doen voorkomen, is het beslist niet. Dat hij angstig keek. toen Ko neman en Baas hem belaagden, is begrijpelijk, want hoewel de SVV-aanvallers met in hun al lerbeste oorm staken, toerd het Dordtse doel toch twee maal doorboord. helft hebben Looyer, Van der Hart en Dormans de Rotterdamse aanval lers met veel moeite en soms met veel geluk weg kunnen houden. De handige Schouten draaide enkele malen om Van der Hart heen cn Vroomen bracht de handen der dui zenden op elkaar toen hij harde schoten van Ken tl. Schouten en Joop Key ster ving of de bal over de lat stompte. Fcn half uur hield het krachtige Rotterdamse offensief aan. Toen kon Fortuna zich wat loswer ken. Uit een pass van Dingena schoot Hofman naast en Angenent doelpuntte 111 buitc ispelpositic Een kwartier voor het einde goochelde Schouten met de bal langs Van dor Hart en Dormans en het schot dat hij daarop losliet was te machtig voor Vroomen 11. Even later kop te Kenti uit een hoekschop van Joop Heyster goed m maar Vroomen ving de bal. Drie minuten voor het einde bracht Dingcma uit een voor zet van Angenent 2—1 op het score bord. Profclub „Alkmaar" ook Zondags in Sportpark ALKMAAR. De profclub „Alk maar" heeft van de gemeente toe stemming gekregen, ook op Zondag thuiswedstrijden te spelen op het Alkmaarse sportpark De KNVB-clubs Alcmaria Victrix en Alkmaarse Boys hebben hierte gen geprotesteerd. moest hij bij een aanval van Kerk rade de bal uit het net visben. Een fout van v. d. Valk gaf middenvoor Jongen een kans. die hij benutte. Nog voor de thee maakte Middel dorp uit een goed opgezette aanval van de „kleine Coen" Xerxe?' vierde doelpunt. Na de rust verscheen Kerkrade met Arends onder de lat en dit was een verbetering, want doelverdediger Weusttui deed m de eerste helft maar vreemde dingen. De tweede helft was overigens het aankijken nauwelijks waard, Kerk rade had kennelnk meer stoom dan Xerxes, dat slechts tot enige onsa menhangende aanvallen kwam. De Limburgers ondernamen energieke pogingen om de kansen te doen keren. Een kwartier voor tijd kopte Essen uit een corner de bal in het doel en bracht zo de eindstand op 4—2. Zaterdagmiddag hebben Excelsior en Longa op Woudestein een vriend schappelijke wedstryd gespeeld. Bij Excelsior stond de oud-Feijenoord- speler De Jager opgesteld, die 10 minuten voor rust Den Har tog in de gelegenheid stelde de score te ope nen. Doch vijf minuten later was het door de Tilburgse linksbinnen weer gelijk. Door twee doelpunten van Braams, in de tiende cn de twin tigste minuut van de tweede helft gescoord, kwam de eindstand op 3—1. Als er één figuur in de Bondsver gadering van clc KNVB is, die men graag in de richting van het kathe der ziet gaan. dan is het Dirk Nijs. De Rotterdamse oud-scheidsrechter Dirk Nijs, voorzitter vrn de derde klasser „De Mussen". En als D:rk op de manier, zoals hij alleen dat kan, de vergadering toespreekt, dan w het geen tjilpend musje, dat schuchter- tjes zun geluidjes laat horen. Inte gendeel, dan staat daar een man, die „niet beide benen op de grond staat". Midden in de realiteit. Een man, die opkomt voor de belanden voor de groep, die hij vertegenwoordigt. Maar hij is geen man. die tegen be ter weten in, de incidentele belangen van zyn groepje laat prevaleren bo ven die van het algemeen. In zo'n geval is Dirk Nijs de eerste, die pre dikt, dat cr dan offers moeten, wor den gebracht, omdat Dirk in grote lijnen ziet, zonder echter ook weer de details te verwaarlozen. Vier maal heeft Dirk Nus Zater dag achter de microfoon gestaan. De eerste keer om het beleid van het Bondsbestuur onder de loupe te ne men. Hij deed dit meesterlijk. Dat het KNVB-bes tuur zijn mandaat ter beschikking stelde, was niet Dirks schuld. Dit college had het toch wel gedaan. Voorzitter Hopster heeft zelfs getuigd van z'n grote waarde ring, waarop Nijs het bestuursbeleid aan een opbouwende cutiefc onder wierp. Hoewei de leden van het KN VB-bestuur nog bekend moeten ma ken of zij zich hei kiesbaar stellen, zijn er toch reeds twee vacatur se door het zich niet meer beschikbaar stellen van mr, Bulder en de heer v. d Bosch. Dirk Nijs heeft Zaterdag zijn solli citatie naar eon plaatachter de groene tafel dmdelnk gesteld.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 4