40 Jaar lang blies „Grescendo tot ontspanning in Schiedam Druk bezochte receptie Alberdingk Thijm" brengt probleem op de planken Rinck Zijlstra (SZG) naar Engeland Jeugdappèl Heeft U iets verloren Geslaagd „afzwemfeest" in Sportfondsenbad Excelsior handhaaft zijn ongeslagen thmsrecord „Nieuwe Waterweg" besluit feestelijk het seizoen Burgemeester dankt jubilaris voor dienst aan Gemeenschap Verdienstelijk spel in een niet eenvoudig stuk 't Lager Voetbal Klaproosdag AGENDA „Kat en Kanarie" Burgerlijke Stand Insluiping Inbraak Diploma zwemmen, 'n vallende clown en aardige costuums Schiedammers met 4-0 geklopt Schooluitbreiding Weer een voetje tussen de spaken Parool-beker voor Ff. Blazer mm Maandag 8 November 1954 Met een zeer druk bezochte receptie heeft de Arbeiders Muziekvereniging ..Crescendo" Zaterdagmiddag in de grote zaal van het Volksgebouw aan de Tuinlaan het 40-jarig bestaan herdacht. Onder de genodigden waren, de burgemeester, Mr J. W. Peek, de heer M. Holl, gemeentelijk inspecteur van onderwijs en voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer P- van Bruin, voorzitter van dc Vereniging „Het Volksg-ebouw" en verder afge vaardigden van diverse zusterverenigingen. De voorzitter, de heer C. Lansber gen, die nu zestien, jaar de scepter heeft gezwaaid, opende deze receptie met een woord van welkom tot de talrijke genodigden, die waren geko men. in het bijzonder burgemeester Peek. In het kort schetste de heer Lansbergen het ontstaan en het be staan van de thans 40-jarige vereni ging. Het heeft veel moeite cn voor- ai handen vol geld gekost om de zaak bij eikaar te houden, maar we zijn er in geslaagd, en dat stemt ons tot grote vreugde, aldus de heer Lans bergen. Hy zei het bijzonder op Prijs te stellen, dat zovele oude bekenden gehoor hadden gegeven aan de uitno diging voor deze feestelijke bijeen komst. Speciaal de bijna 80-jarige R. v. Seuren, de eerste dirigent van «Crescendo", heette hij hartelijk wel kom. Ook de ere-vooi'zitter, de heer W. Ploos van Amstel, cén van de oprichters, was uit Delft gekomen om zijn oude vrienden geluk te wen sen. Burgemeester Peek opende de lan ge rij van sprekers met een sympa thieke toespraak. Muziek neemt een belangrijke plaats in. De oprichters van „Crescendo" hebben dit begre pen. In de afgelopen jaren heeft „Crescendo" bij vele gebeurtenissen, hetzij bij vrolijke, of droeve samen komsten, de muzikale omlijsting met succes verzorgd. Daarom dankt het gemeentebestuur de jubilerende ver eniging voor zijn bijdrage aan de ge meenschap. Uw vereniging werd in 1914 opge richt cn we kunnen dus zeggen, dat het een oorlogskindje was. Gelukkig was het een kindje, dat veel levens vatbaarheid bevatte. Jgbileren is be zinnen op hetgeen gepasseerd is. Met "oldoemng kunnen wij terug zien op deze 40 jaar. van uw ver eniging. Wij zien de toekomst hoop vol tegemoet en we spreken de wens uit, dat u uw opvoedende vrije tijds- besteding nog vele jaren mag ver richten. aldus burgemeester Peek. De heer Holl, voorzitter van de E.G.. had niets dan lof voor „Cres cendo", Wanneer wij een beroep op u doen. dan kunnen wij er zeker van Zijn, dat het voor elkaar komt. Het solisten-concours, dat binnenkort plaats vindt is een teken van jeugdig enthousiasme, waarmee u het werk aanvat. U heeft uw sporen verdiend met een juiste vrije tijdsbesteding, aldus spreker. Verdere sprekers waren de heren A. Bakker, van de P.v d.A. Schiedam. A. v. d. Wal, N.V.V, Bestuur der sbond Schiedam. A v. Bckum, secretaris van de Algemene Ned. Unie van Muziekverenigingen. R. v. d. Meer van de zangvereniging ..Excelsior", p. de Bruin, voorzitter van de Vereni ging „Het Valksgebouw", de ere voorzitter W. Ploos van Amstel, L, Kamp. voorzitter van de Oranjever eniging', J. de Waal, voorzitter van de Schiedamse Federatie van Har monie- cn Fanfaregezelschappen, J. Lammers van „Crescendo" uit Delft, C. Hardonk van „Voorwaarts" uit Tijdens de receptie in het Volks- gcbouio ter gelegenheid van het 40-jang bestaan van de Arbeiders Muziekvereniging „Crescendo" dankt burgemeester mr J. W. Peek (links) het bestuur van de jubile rende vereniging voor de dienstan veertig jaar lang aan de gemeen schap beioeren, Vlaar dingen, L. Ver duin van „Kunst en Strijd" uit Krimpen a.d. IJssel en de heer J. Krouwel van de jongste muziekvereniging „Laminata". De meeste sprekers deden hun beste wensen vergezeld gaan van een cadeau onder couvert. De heer Lans bergen dankte alle sprekers hartelijk voor hun vriendelijke woorden en blijken van medeleven. Ook de diri gent, de heer D. v, Seuren, die vanaf 1920 het korps leidt, werd in de hul de betrokken voor zijn onvermoeide ijver en werklust. 's Avonds was er nog een gezellig samenzijn voor de leden. 59' NACHT EN MORGEN" "Pe EK. Toneel-vereniging „Alberdingk Thijm" heeft het seizoen op waardige wijze geopend met de opvoering van het probleem-stuk „Nacht ën Morgen" van Johan Blaaser en Henk Felder. Het stuk behandelt het vraagstuk om delen van het lichaam, In dit geval een stuk van het hoorn- vlies van het oog, bij het leven ter beschiking te stellen om medemensen, na de dood, te helpen. „Alberdingk Thijm"nu heeft zich op bewondeienswaardige wijze ge kweten van de op zich oenomen taak, die probleem eens scherp te belichten. De-jongste zoon Eric uit het gezin van de gemeentesecretaris v. Weer den treft nl. 'n ongeluk tijdens zijn diensttijd. Ka aanvankelijk onge neeslijk te zijn verklaard, ziet de huisvriend van v. Weerden 'n mo gelijkheid tot genezing in de oog- transpJantatie-methude. Hij be spreekt dit geval met 'n arts, welke hij voor dit geval weet te interesse ren. met het gevolg, dat deze me thode, met succes, wordt toegepast. Om dit gegeven is het verhaal ge weven van de alles-oP°Iferende lief de van zijn verloofde en de aanvan kelijke rivaliteit van zijn oudste broer. Ongetwijfeld heeft het stuk zijn verdiensten ware het niet. dat de happv rndine"' zich wat traag ont wikkelt en daardoor het 3e bedrijf Onze stadgenoot. <le beer Rinck Zijlstra van dc Broersvcst, momen teel in militaire dienst bij het Korps Mariniers in Doorn, vertrok van morgen pe.- vliegtuig naar Londen, waar hij zal deelnemen aan de jaar lijkse zwemwedstrijden om het „Brittian Shield". Behalve zwem wedstrijden zijn er ook nog andere takken van sport die aan deze mili taire wedkamp zijn verbonden. Deze jaarlijkse sportontmoeting wordt ge houden ter herdenking van de Battic of Britain". Onze Hollandse ploeg komt met 8 man uit» De heer Zijlstra -is 2l jaar en lid van de Schiedamse z wemclub SZC. De wedstrijden om het „Brittian Shield" begonnen reeds Vrijdag- De zwemwedstrijden zullen morgen plaats vinden. De ontmoeting tussen de verschillende deelnemers is in Uxbridge bij Londen. Rinck Zijlstra zal uitkomen op de 100 yards. Twee maal een estafette, 3 maal op de wisselslag over 66 yards en 4 maai vrije slag over 66 yards. De lan den, die aan deze militaire wedkamp meedoen zijn Engeland, Zweden, Noorwegen, Denemarken. België. Frankrijk- Nederland cn de Ameri kaanse troepen in Duitsland. W13 wensen onze jongens succes en ho pen. dat zft met een prijs terug naar i-'lland zullen komen. niet die climax brengt, wtlke men zich ervan heeft voorgesteld. Inderdaad was het moeilijk voor de executanten, vaart in dc> hande ling te brengen. Dat zij hierin niet temin voor 'rr belangrijk deel zijn geslaagd stempelt ben tot "n seneus èn goedwillend gezelschap. Regisseur Middendorp verdient de lof, het spel strak in de hand te hebben gehouden Zelf vervulde hij de rol van Eric op zeer verdienste lijke wijze. Jamnieer alleen, dat hij niet de beschikking had over 'n beter decor. Het zou 't geheel stel lig ten goede zijn gekomen. In deze bezetting vormt „Alber dingk Thijm" 'n homogeen geheel, zodat geen uitblinkers te noemen zijn. Opvallend was het goede char geren. Van Weerden (Jo v. Slobbe) be heerste de situatie volkomen ai dient hier opgemerkt, dat rolkennis zo niet het belangrijkste, dan toch wel 'n belangrijk onderdeel van het toneelspel is. Rita (Bep Jonas) was de rustige figuur in deze spontane omgeving, terwijl Dolf (J. v. Haas teren) vooral in acte III weldoor dacht spel vertoonde, 'n Lieftallige Leni werd op de planken gezet door Jeanne Lansbergen; haar reacties op spannende momenten waren aan vaardbaar, de wat sterk genuanceer de mimiek uitgezonderd. Gé Kleine- kaort brak met zijn „Bruuskens" de conflicten met verve. Wil v. Slobbe, Mari v. Haasteren en Piet Steenoven vervulden de bij rollen verdienstelijk, waarbij alleen 'n beslister optreden van Dokter Luberg naar onze smaak beter in het gehee] had gepast.; Behoudens 'n enkele verspreking 'n zeer geslaagde opvoering, die ze ker meer belangstelling verdiende dan Zaterdag bet geval was. ....totaal verregend Voetbal is er in het weekeind niet geweest. Pluvius heeft weer eens voor een sportrustdag gezorgd. Vele voetballers zijn wel met hun koffertje naar een bepaald terrein gegaan, doch kregen spoedig te ho ren, het veld was „afgekeurd". „Af gekeurd" is dan ook het woord van dc dag gisteren geweest, dat in een niet te schatten aantal malen is uit gesproken geworden. Voor de afdeling Rotterdam gin gen in 1 B nog twee wedstrijden door en wel: Het NoordenDilet tant. en Progress—Tediro, Alsof het afgesproken was eindigden beide wedstrijden met een gelijk spel en nog wel met de zelfde cijfers 2—2 Wat de eerste wedstrijd aangaat, hadden wij reeds een gelijk spel in onze Zaterdageditie voorspeld. De hoop van alle voetballers is dus weer gevestigd op aanstaand weekeind. Laten wij hopen, dat de zon nog eens een keertje om de wolken komt loeren, om de velden te drogen. Herdenken is herleven, inner lijk herleven en doorleven van wat is geschied. Herdenken is terugzien in onze ziel van wat achter ons ligt en in het schemeringsgebied van het ver re dreigt te worden vergeten. Her denken dwingt ons allen, te erken nen en te beleven de doden, die ons zijn voorgegaan in de strijd. Zij. die hun leven hebben gege ven voor de Vrijheid van ons land. Zij gaven het grootste offer wat door een mens kan worden gebracht. Veei is veranderd, maar de zor gen van het N.O.G. (Klaproos) zijn er nog steeds en Wijven nog, ook in de lengte der dagen. Zij dragen de zorgen en het finan- tieël probleem om de nabestaanden van buurstaten hun geliefden het graf te iaten bezoeken van hun zoon, raan. broer of een met wie zij de toekomst al hadden bespro ken om te trouwen met een mooi vooruitzicht. Daaraan zijn verbonden reis- en verblijfkosten, maar nu daadwerke lijk gaan helpen met de Klaproos collecte op Zaterdag 13 November a.s. U kunt er dus aan medewerken dat wij op Zaterdag 13 November met de Klaprooscollecte geweldig uit de bus komen. Een ieder is welkom. Laat Schiedam een voorbeeld gaan worden voor andere steden. Het vorig jaar bracht de collecte op f 1.076,70. Met 28 collectanten, waarvan er 6 personen uit Kethel afkomstig waren. Een pluim voor hon allen, ook voor de Leider van Kethel. Het is voor-een Nationaal en In ternationaal belang! Wie helpen kan, helpe. Bij voorbaat zegt het comité U heel hartelijk dank voor Uw mede werking, waarvan het zich bij voor baat gaarne houdt overtuigd. Namens het Hoofdbestuur van het Nederlands Ooriogsgraven co mité P. COLLIGNON, St. Liduina- straat 70. VERMAAT, Rode Kruisge- bouw Lange Nieuwstraat. J. H. WEVERLING, Lorentz- laan 17 (Vet. Leg.), Wat men moet wetenï Apothekers-nachtdienst: Apotheek Fa. v. Westendorp, Singel 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RK. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Sted. Museum: 2—5 uur: Tentoon stelling van „Japanse Houtsne den". Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: „De Gesta po mist één man". Monopole: 2, 7 en 9 uur: De luchtslag om Japan", Voorstellingen: Sted. Museum: 8 uur: Het Schie dams Vrouwenkoor. De Schiedamse Toneelvereniging „De Amateur" zal Zaterdag a.s. in gebouw .Arcade' aan de Lange Ha ven een opvoering geven van het toneelstuk „De kat en. de kanarie". Na afloop is er een bal o.l.v. het dansorkest van Piet van Hasselt. GEBOREN: Liduina, d. v. A. Ve ringmeier en G. Th. Pelle. Maria J. d. v. J. J. Kazenbroot en M. Th. v. d. Ven; Irene d. v. P. Korpers- hoek en H. A. Krabbendam; Frans z. v. C. P. Hagen en M. Harte; Fer dinand R. z. v. J. B. van Enter en M. A. van Daalen; Hermanus A. M. z. v. H. Schouwenburg en F. B, M. van Es; Adrians A. d. v. V/. J. C. Willemse en F. F. v. d. Knaap. OVERLEDEN; J. J. H. Koenen, 41 jaar. van CJFV en CJMV Zondagavond waren de leden der plaatselijke C.J.V.F. en C.J.M.V. bij een in de grote zaal, »Arene" met als doel een jeugdappèl te houden. De Fed. Voorzitter der Schiedamse C.J.M.V. de heer H. Meyers opende deze bijeenkomst Hij zeide dat, al mag het waar zijn dat de kracht van het jeugdwerk in de wekelijk se bijeenkomsten Jigt, het toch wel eens goed is dat grote bijeenkom sten worden gehouden. Allen werden, hartelijk welkom geheten. Hierna werd door de presidente der plaat selijke C.J.V.F. roej. G. Mak en de Fed. voorzitter der C.J-M.V. een 5- mmuten speech gehouden over het onderwerp „Wat het Verbond voor jou doet". De heer W* S. Kroon, C.J.M.V. districts-secretaris voor Zuid-Holland zei in een kernachtige toespraak het een en ander over de manieren, waarop het jeugdwerk der heide verenigingen in de ko mende maanden het beste kan wor den aangepakt. Tussen de verschillende'onderWer- pen werden nog enkele films ver toond, zoals ..Uit de nacht", een film over het leven der blinden. Naast een natuurfilm ook nog twee waardevolle muziekfilms, n.l. de ouverture uit „TannhSuser" en het voorspel tot de derde acte van het „Lohengrin". Na afloop van de ver gadering werd nog een inzameling gehouden voor de vluchtelingen. Het personeel van de Handels- onderneming aan de Noordvest merkte vanmorgen, dat men het afgelopen weekende ongewenst be zoek had gehad. Waarschijnlijk met een valse sleutel heeft iemand zich toegang weten te verschaffen via de achterdeur. Een geldkistje wordt vermist waarin zich een bedrag var ongeveer 200 zou bevinden. Gisteravond om half acht werd op de brug btj de Vijfsluizen een vrouw aangereden door een bestelauto. Zij reed in de richting van Vlaardingen met haar fiets en werd aan de lin kerkant door de auto geraakt waar door zij viel. Zij kreeg een wond aan haar linkernand. De bestuurder van de auto reed door. Te beVragen een het Hoofdbureau tan politie te Schiedam, tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur: Wit sportbroekje, handdoek en vembroek, 3 opper, zwart dames hoedje, portemonnaie, motorbril, hondenriem met halsband. Te bevragen btj de vinders: Klein bruin hondje, Mevr. Ouwer- kerk, Daltonstraat 44b; zwarte lang harige band, J. Odee, Baerhavelaan 111; krulharig hondje, L. Voets, Kreupelstraat 31b; petroleumlamp, C. v. d. Burg, Leliestraat 51; nylon kous, C- van Lingen, Groote Markt, 11a; sleutel met plaatje W. F., A. v. d. Graaf. Middelhamïssestraat 18; bril in étui. v. d. Linden, Rotter- damsedijk 178c; ring met sleutel, J Scheffers, Galileistraat 19b; blau we autostep, J, Koppe, Louise de Colignystraat 4; kinderportemon- naie, van, Rijswijk, Zwartewaal- schestraat 57b; damesportemonnaie. Tl. Amersfoort, Adr. Pauwstraat 71a, te Vlaardingen; rood kindertasje, J. d. Water, Hoogstraat 129; armband je, Lensveld, Geervlietsestraat 16b; corbel, J- Horvath, Graaf, Florïs- straat 65; armbandje, T. Jung, Rot- terdamsedijk 178 c, polshorloge, Boorman, St. Liduinastraat 54; be drag aan geld, J. Mackenbaeh, Vlaardingerdijk 329a; herenpolshor loge, Seholte, Rotterdamsedijk 247a; bruine herenhandschoen. Ham, Fah- renheitstraat 50; zwarte gummi schoen, Koens, Maasdijk 148; bruin glacé herenhandschoen, F. de Bruin, Strijensestraat 32; geel-bruine kin- dersjaal, A. v. d. Zouwen, D. v. V.'assenaarstraat 4; kindermutsje, R, v. Rutten, Voorstraat 26 te Vaar- dingen; hoofddoek, Kloos, Boerha- velaan 56; zwart glacé handschoen, Schra, Puttershoekstraat 46; lederen, éfameshandschoeu. D. Muison, Fabri- straat 35," herensjaal, A. Snel, Edï- sonstraat 40a; zijden sjaal. A. War- nawa, Celsiusstraal 32b; babymutsje, I». van Vliet, Nie, Beetsstraat 40b; kinderwant, Kinds, Boerhavelaan 44a; kindermuts, A. Seholte, Nieuwe Maasstraat 44. Bij de heer J. H. K. in de Van Musschenbroekstraat werd Zaterdag avond tussen S en 12 uur ingebro ken. De ongewenste gast heeft de hele boel overhoop gehaald en nam ertkele portemonnaies mee met een totaalbedrag van ongeveer 35. Ook een portefeuille en een doublé armband waren van zijn gading. De wïelrijdster H. E. K„ die Zater dagavond half elf uit de översehie- sedwarsstraat kwam, schrok van een motor, die uit de Overschiesestraat kwam. Zij viel met haar fie*s en brak haar rechter voet. Door de GG en GD werd zij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Klokslag 8 uur werd Zaterdagavond hel afzwemfecst in het Sportfond senbad geopend door de heer F- A. Putto, directeur van het Bad, die een woord van welkom richtte tot de vele aanwezigen de zaal was vrijwel uitverkocht die gekomen waren om dc prestaties der kinderen gade te slaan, welke deze avond aan de beurt waren om het fel begeerde diploma te behalen. De cijfers 4—0 van Excelsior/M. HBSS mogen misschien enigszins ge flatteerd zijn. de overwinning kwam aan het elftal, dat haar ten volle verdiende. De thuisclub speelde in deze ont moeting een beheerst en rustig tech nisch spel, waartegen de Schiedam mers, die deze middag een zwakke indruk maakten, niet opgewassen waren. Nadat zij in de eerste minu ten een vrije kans hadden gemist, ontwikkelde Excelsior een dermate hoog tempo, dat HBSS volkomen in de verdediging drong. Dat het in deze periode slechts een 10 achter stand opliep, was te danken aan het goede werk van doelverdediger en stopperspil. Toen na een half uur de thuisclub het veel kalmer aeed, kwa men de Schiedammers in de meer derheid, maar hun onsamenhangend spel kon het de verdediging van Ex celsior niet erg moeilijk maken. Op nieuw werd een dot van een kans ;emist De aanvallen van Excelsior verden toen erg kort gehouden en liepen vast op de goede verdediging van HBSS, totdat kort voor het rust- signaal Jordaan langs Van Steenber gen glipte en onhoudbaar scoorde t2— De tweede helft was een lauwe vertoning. Een zeer kalm spelende thuisclub met een nuttige voor sprong, die zich van haar technisch overwicht bewust, de Schiedammers de kans gaf om regelmatig terug te komen. De voorhoede van HBSS kon de hechte verdediging van Excelsior slechts moeilijk passeren, terwijl in laatste instantie de doelverdediger toch niet veel moeite had zijn doel schoon te houden, daar de afwerking van de aanvallen volkomen faalde. Excelsior daarentegen bouwde de aanvallen veel beter op en stichtte wel verwarring in de achterhoede van haar tegenpartij. Van Tongeren, die ook de maker van bet eerste doelpunt was, vergrootte na goed combinatiespel de voorsprong van Excelsior tot 30, De sportieve strijd sleepte zich voort zonder hoogtepun ten. Even voordat de arbiter het ein de aankondigde kreeg De Lange een gemakkelijke kans - oj. niet geheel vrij van buitenspel om Ex celsior een 40 overwinning te ge ven, hetgeen hij ook deed en waar- Een verheugend feit is het voor de Christelijke school aan de Zalm- straat dat een 7e leerkracht is be noemd. Het aantal leerlingen in de eerste twee klassen is zó groot, dat hiertoe moest worden overgegaan. Een lokaal voor deze extra klas is leeds beschikbaar. Lezingen-cyclus van de Museum-vrienden De vereniging „Vrienden van het Stedelijk Museum" heeft een le zingen-cyclus belegd over de Rus sische literatuur. De lezingen wor den gehouden in de Aula van het Stedelijk Museum c? 15 en 29 No vember en 13 December. De heer G. M. de Gelder, voorzitter van het „Centre of Spiritual Develop ment" in Den Haag, zal spreken ever de klassieke Russische letter kunde en aan de hand daarvan pro blemen van de hedendaagse Wes terse Cultuur belichten. circuscollega's jaloers op zouden zijn. Tot besluit was het weer de beurt aan de kinderen om hun zwemfeest te besluiten met gecos- tumeerd zwemmen. De hiervoor be stemde jury, die de prijswinnaars moest aanwyzen, moet beslist grijze haren van haar werk hebben ge kregen, want nog zelden js er bij oen afzwemfeest een zo grote ver- •^chcidcnheid van mooie, originele en komische costuuras aan Öe dag gelegd. Wij noemen slechts als eerste prijswinnaars: Flipje, het fruitbaas- je; Chinese dame: Zomer 1054 en de kaasdragers uit Alkmaar ofwel Snorren dam. Een sympathieke geste was het, dat de niet-prijswinnaare niet met lege handen naar huis werden ge stuurd, daar zij allen een troost prijs kregen. Het Sportfondsenbad mag dus weer op een zeer geslaagde avond terugzien, waarop onderstaanden hun diploma wisten te bemachti gen; Diploma 1: Margret v. d. Spek; Joke Visser; Carien Hoek; Hein Hoek; Koos Stolk: Willie Wiltscbut; Jennie Groen; Michel den Boer; Geertje Smit; Yvonne Versnel; Ella Weteling: Joke Burger; Martin El- derkamp; Susan van Dijk; André Poppe; Marijke Mulder; Piet Calk- hovcn; GeiTy Builenhek; Elljr Voorwinde; Henny Edenburg; Ma rianne de Keyzer; Jenneke Smit; Pim Ornée; Herman Buytenhuys; Dick Nievvenhuizen; Rïa Beeke; Nannie Krul; Leo La waars; Mari anne Bakker; Aad van Leeuwen; Ineke Braams; Carola Felius: Frank den Butter; Hans v. d. Schalk; Marita Beukers; Kok Hoogewerf; Cocky Bolkenbaas: Leni van Leeu wen; Johan Blok; Annetie Gar- raat; Ronald Ridderhof; wim en lan Apdn; Marianne Visser; Henk cn EHy Werner; Greet je en Dick de Korte; Bert van Gelderen en EU ie Kraan. Diploma 2: Loes Barendrecht; Mieke Collignon; Rosa Raaimakers; Marianne Dunk: Kees van Marle; Mariene Angenent; Marina Bakker; Joke Mekes; Judy v. d. Meulen; Thea Licht: Wim Jautze; Henry Buis; John van Baarle: Robert Pe ters; Nel Zuidema; johan Meyer: Jeanne v. d. Velde: Fatilie v. d. Wildt: Henk de Wildt: Hans Bur ger; Hennv Weststratc; Frans Sey; Eebert Mekes; Loek Hollenga; Piet Bakkero Annette-, Kramer; Truus Schop; Marianne de Wijs; Anske Winkman; Dick Visser; Marijke Bokkers: Jan van Arnhem: Bert van Hoewyk; Hans Glashouwcr; Kees Wiltschut; Adrjana Berre- voets; Maria Smith; Svbrcn Boe mede Excelsior zijn ongeslagen lens; Anneke Kevzer; Martje Diik- thuisrecord handhaafde. - stra; Tjarda van Dijk eri Bert Touw. De directeur wees op de groeiende belangstelling (ook in overheids kringen) waarin het zwemmen zich mag verheugen. Hij deed een beroep op de ouders de kinderen het zwem men te doen onderhouden, hetzij in dividueel dan wel in verenigingsver band. Hierna nam het diplomazwemmen een aanvang. In de verschillende series werden de gestelde eisen keu rig gezwommen en werden de Can dida ten na volbrachte taak met ap plaus beloond. Aan diploma 1 namen 51 cn aan diploma 2 42 canöidaten deel. Het bleek dat er goed geoefend was, want er behoefde er niet een afge wezen te worden. Het diplomazwemmen werd afge wisseld door verscheidene demon straties op zwemgebied waaraan door diverse zwemverenigingen \>erd meegewerkt. Zo demonstreerde de Schiedamse reddingsbrigade haar werk in een aardige pantomime, die door de heer A. Figée. secretaris der SRB, werd toegelicht. De Schiedamse Zwemclub SZC demonstreerde trainingsoefeningen met enkele jeugdleden. Wilton Fijcnoord kwam met een paar aar dige nummers show- en figuurdrij- ven uit de bus. De nummers van WF en SZC stonden, onder de be kwame leiding van de heer J. J. A. Garnaat, ehcf-instructeur van het Sportfondsenbad. De demonstraties werden beslo pen met schoonspringen, afgewis seld door komische sprongen. De clowns in dit nummer gaven een nummer valpartijen weg, waar hun In de Veenlantstraai kwam Za terdagmorgen om half elf de vier jarige Gijbrandus Hoogstraten, die bij zijn moeder achterop de fiets zat, met zijn rechter beentje tussen de spaken. Hij kreeg een bloeduit storting aan zijn hieltje. In de Dr Noletstichtlng werd hij verbonden. Moeders, zorgt ervoor dat er een voetsteun op uw fiets zit. TERWIJL DE WOND. GIERT... Toen Zaterdagavond de herfststorm bulten woedde, hebben de leden van dc Water Sport Vereniging „De Nieuwe Waterweg" die Voor een feestavond in „Tivoli" by een waren, misschien nog wel eens terug gedacht aan de wed strijden op de Botlek gehouden. De prijzen van deze wedstrijden zouden ook op deze avond uitgereikt worden. is voor deze wedstrijden op de Botlek hard gevochten. Jammer dat er dagen waren, dat er met zoveel wind was als op deze prijsuitrei- ktngsavond. Doch al deze zorgen waren achter de rug, er waren zeilers, die geluk hebben gehad, ener waren er, zoals b.v. secretaris Schallenberg, die pech hadden gehad. Het was Zater dagavond feesten met als extra num mer de prijsuitreiking. De heer Schallenberg heeft de aan wezigen van harte welkom geheten en de hoop uitgesproken, dat een volgend seizoen de wedstrijden nog spannender verloop zouden mogen hebben. Overgaande tot de prijsuitreiking werd de heer H. Blazer het eerst voor het voetlicht geroepen. Met zijn sharpy heeft hij de beste prestaties geleverd en kwam dus voor dit sei zoen in aanmerking voor de hoofd prijs de „Rotterdamsch Parool-Be ker". Rij de Watersport-vereniging f,De Nicutoe Waterweg" sleepte de heer H. Blazer met zijn fokke- maatje Dolf u. d. Heiden de Rot terdamsch Parool"-beker in de wacht voor de beste prestatie. De tweede prijs was voor de heer L. Kok, die vorig jaar de Beker had gewonnen. Voor de derde prijs kwam de heer Th. Veringmeijer in aan merking, terwijl de vierde prijs werd gewonnen door de heer G. Ooster- om. De overige deelnemers ontvin gen allen als troostprijseen kook- worst. Hierna was het de beurt van het Cabaret Gezelschap „De Nieuwe Sonny-Boys". Met een zeer goed ge slaagde non-stop-cabaret-revue ,Het valt wel mee", hebben, de medewer kenden onder leiding van Piet Vos de juiste stemming onder de aan wezigen gekregen, zodat op een ia alle opzichten geslaagde avond te ruggezien kan worden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1