ren „Kontiki"-vlot in Nederland ter bezichtiging gesteld Zuidhollandse vereniging „Het Groene Kruis' een gezonde vereniging Nieuwe lingerie kunstgebitten fijngeweven wandelnylons ENKELE JONGEDAMES Een. CEBIICÖ-nitgave Noorse gezant Dinsdag aanwezig bij opening van eerste tentoonstelling in Rotterdam Brand aan boord van Zweeds schip Jonge vrouw in auto verdronken Wilhelm Furtwaengler ernstig ziek Berlijnse politie zal streng optreden tegen anti-semitisme Britse soldaten door Russen teruggestuurd Handelsmissie naar Peking-China Capri niet in trek bij vrijgezellen Drie autobandieten gearresteerd „Bandietenkoning" van Sardinië gedood Nasleep van Franse spionnagezaak; Dides ontslagen Russische uitnodiging voor De Gaulle Sportvliegers maken noodlanding in Afrikaanse oerwoud Belgisch-Nederlandse besprekingen over spelling onzer taal Voor gouddiefstal uit Zwitsers vliegtuig twee jaar gevangenis Nehroe hekelt India's communisten 4 Maandag 29 November 1954 Woenidag 1 December van de Muxiekln*trument*nb»nd*t MUZIEK „STAM" Scbteweg 29 bi] Bergweg Fraai® collectie St, Nteolaaicadeaux w.o. v.d. Veen's Blokfluiten, Guitaren, Mandolines, Ukelele's, Accordeon», etc. SPECIALITEIT: BLAASINSTRUMENTEN. Kousen CORSETTEN Tricotages Opgericht 1886 34 filialen horloges ringen armbanden JuvreJjef Harloqmr Edotuovokundlg» OOSTZEEDIJK 153-157 i( LIJNBAAN 92 Rotterdam W^&PSSÊHi...herinnert U 2ich nog 5 December van verleden jaar - en 't succes dai U boekte door HAAR, die U zo na aan Jt hart ligt te verrassen met Nylóns, haar lieve lings-nylons? Ook ditmaal kunt U Gerzon deelgenoot maken in 'r> complot met als doel haar opnieuw te verrassen, te verrukken op 'n wel heel persoonlijke wijze MAISON META fijne, veredelde eloqué-stof, endoor- zichtbaar; behoeft niet gestreken te worden. De modellen zijn subliem afgewerkt en met bijzonder sierlijke nylon broderie gegarneerd. Ze zijn. zeer geschikt als charmante St. Nicolaasgeschenk- Voor exclusieve haar- en huidverzorging, permanent wave, haarverven, föhngol- ven, gezichtsmassage, manicure, hoogte- zon, ontharing, lichaams-, vermager)ngs- en plaatselijke vermageringsmassage. SAUNA INFKA-BODE WARMTEBADEN o Alte preparaten zijn hij on» verkrijgbaar ELIZABETH ARDEN MATHENES SERWEG 87 ROTTERDAM - TELEFOON 36335 Bereiken met iijn 4,10,17, bus 44 en WSM. REPARATIE klaar terwij] U wacht j. DUMAS JACOB CATSSTRAAT 125 Telefoon 41895 Botterdam Hieronder een Gerzon-tip en... Uw succesdr is verzekerd Nu de nieuwbouw gereed is, heeft ALLEEN MORGEN, DINSDAG 30 NOVEMBER als speciale attractie: te Schiedam, weer plaats voor In de nieuwste modetïnten, 60 gauge 30 denier voor een prijs, die elke Sint NicoUa» aangenaam zei verrassen t Goede sociale voorzieningen en hoog loon. Reiskosten worden vergoed Aanxn. dagelijks aan het kantoor SCHIE 88, SCHIEDAM Boterletters per stuft 3< Boterstaven per sfufc 1< Banketletters per stuk 2: Banketstaven per stuft Speculaaspop mei omondelen 250 gram 1 Speculaaspop 50 gram >00 gr-ottj i Suikerbeestjes 200 grom 4 Marsepatn LUX ZEEP in originele verpakking I WORST en SPEK GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor voor lichte administratieve werkzaamheden Liefst met enige kantoorervaring ROTTERDAM NIEUWE BINNENWEG 71—77 ONDER. JURK ROKJE Inkom ensver deling van de Nederlandse Bevolking Een boekje, (gebaseerd op gegevens van het C.B.S.) waarin voor geheet Nederland, voor elke provincie en voor elk verzorgingsgebied of -cen trum de inkomens van de bevolking vermeld staan. Hoe snel ontwikkelt zich de welstand in een be paald gebied? Hoevee! verdienen de mensen daar? Door bestelling van dit boekje {prijs 2,50) bij hst „Cebuco" Bszuidenhoutseweg 45, Den Haag, ontvangt U antwoord op deze vragen. Postgiro no. 1464 elegant model zwierig* shook schulngeknlpt model met vlotte strook perfecte pasvorm model mei bijzonder royale garnering model met open buste naad; schouderbandje* van nylon broderie; rijke versiering boven j O 75 en onder leuk recht model met broderie schouderbandjes, nylon-strikje van voren. £50 Verzorgde pasvorm den brengen!" „Jullie zijn ondankbare wezens," grin nikte ik: ,iwe hebben jullie toch van die Wazzels ver los!. En wat mij betreft, ik vind het prachtig. We heb ben lang genoeg op die planeet van jullie rondge zworven; ik wil naar huis. Als jullie ons afgezet heb ben ga je maar weer terug naar deze planeet, maar voorlopig gaan we oardwaarts. Je hebt een goede wens uitgesproken, Ben Ztene! Kijk eens, we zijn a! reuze hoog!" Zo was het; met enorme snelheid scheer de de Vliegende Schotel door het luchtruim. De pla neet Kiim zonk onder ons weg en werd een bol tus sen de andere bollen.. Boven, onder en naast arts glinsterenden msllioenen sterren, mijn tweede heelal- reis was aangevangen! 2714, De Vliegende Schotel verhief zich van de grond en de twee dwergen begonnen te jammeren. „Wat heb je nou gedaan", riepen ze tegen Ben Ziene; „Je hebt de wens uitgesproken om naar de aarde te gaan en nu gaón we ookl Oh, wat ontzettend!" Ik had even tijd nodig om dit nieuws te verwerken, maar toen riep ik opgewekt: „Is dat nu zo erg. We kunnen toch eerst nog even bij jullie kabouterberp landen om juffie af te zetten?" „Nee," riep Tobias: „Dat kan niet. De Vliegende Schotel gehoorzaamt aan het eerste bevel en dat is al gegeven. Koersverandering is niet mogelijk, we gaan nu rechtstreeks naar jullie Aarde. Oh, waf vervelend, nu moeten wij helemaal mee, wat een rampl Ik wist wel, dat jullie ons geen geluk zou- Cake boterham met morsepam-worsf en per «aft 30 O ROTTERDAM: West Kruiskade 67, tel. 30459; Beyeriandae- laan 120—122, tel. 71214; Jonker Fransstraat 132, teL 1130*8 Katendrechtse Lagedtjk 392394, DORDRECHT: Voorstraat 236, telefoon 7338. {Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Het vlot „Kontiki", waarmee in 1947 een Noorse expe ditie van zes man onder leiding van Thor Heyerdahl de roemruchte tocht van Peru naar Polynesië, achtduizend kilometer in honderdéén dagen af legde, komt naar Nederland. ïn Rotterdam, Den Haag en Amsterdam zal de „Konlïkj" op een speciaal ingerichte tentoonstelling zijn te bezichtigen. De opbrengst van de tentoonstelling komt ten goede aan het „Kontiki-fonds", een Noorse instelling, die steun wil verlenen aan ethnologische studenten, ook van andere nationaliteit. Van 30 November tot 6 December is de „Kontiki" in Rotterdam te bezichtigen op het terrefn tegenover de schouw burg. Van fi tot 8 December volgt Den Haag (Tournooiveld) en tenslotte van 9 tot 14 December Amsterdam (Museumplein]. De opening van de tentoonstelling in Rotterdam, Dinsdagmorgen om 31 uur, zal worden bijgewoond door do Noorse gezant, Lars Jorstad, die als beschermheer optreedt, de Noor se consul-generaal Helge Akre en Torstein Raaby, de man, die als ra dio-telegrafist de Kontiki-expedstie meemaakte. De „Kontiki" is een vlot van het zelfde model als dat van de vlotten, die de Indianen in Peru gebruikten, voordat zij in contact kwamen met Europeanen. Het is opgebouwd uit negen stammen van kurkhout, waar van de langste in het midden vijftien meter is. De breedte van het vlot is zeven meter. Het vlot zal pas op de tentoonstellingen worden opgetuigd en zal dan elf meter hoog zijn. De „Kontiki" is na de expeditie van Folynesié naai- Oslo overge bracht, waar een speciaal museum voor deze Noorse relikwie is ge bouwd. Het transport van het vlot, dat ondanks 2ijn twintigduizend kilo zeer fragiel is, heeft veel hoofdbre kens gekost. Gisteravond is het van BREST, Een brand, die Vrijdag aan boord van het Zweedse vracht schip „Los Angeles" (6 908 ton) uit brak, is nog niet geblust. Het schip, dat met een lading papier en katoen op weg was van Stockholm naar Curacao, liep Zaterdag met brand in een der ruimen, in Brest binnen. Zondagavond maakte het schip een slagzij van 12 graden. - Men heeft het Zweedse vracht schip ..Los Angeles", dat de haven van Brest in de nacht van Vrijdag op Zaterdag brandend, doch op ei gen kracht, wist te bereiken, moe ten prijsgeven. Het schip is de ha ven uitgesleept, om het ,in volle zee te laten zinken. Antwerpen waai- het net een ten toonstelling achter de rug heeft naar Rotterdam overgebracht. Hier voor hebben de bewoners van Parijs en Brussel het avonturenscheepje kunnen bewonderen, In Nederland treedt Floris Meslier als impressario van de Kontiki-ten- toonsteilingen op. DEN HAAG Zaterdagavond is een personenauto in het water van de Zuid-Buitensingel geraakt. Van do wagen, een sportmodel Aifa Ro meo. bleven onder water de kop- lampen branden. Poll en brandweer, die aan stonds ter assistentie toesnelden, slaagden erin, de 20-jarige vrouw Y W uit de auto te bevrijden. Zij werd onmiddellijk naar het zieken huis Zuid wal vervoerd, waar zij la ter in de avond is overleden. Daar vlak bij de gezonken auto 'n herenhoed op het water dreef, nam men aan. dat 2ich nog iemand in de wagen had bevonden Ondanks alle pogingen slaagde men er ech ter met in, nog een passagier te vinden. BERLIJN De 68-jarige dirigent dr Wilhelm Furtwaengler heefteen ernstige longontsteking. Bijzonder heden zijn niet bekend. Furtwaengler is eerste dirigent van het Berüjnse Philhaimonisch Orkest en het Weense Philharmo- nisch Orkest. BERLIJN. Speciale politiepa trouilles zullen in het vervolg streng optreden tegen verkiezingsvergade ringen. die gekenmerkt worden door antisemitische- of ultra-nationalis tische tendenzen. De aanleiding hier toe vormt een vergadering van de ..Deutsche Partei", waarop aanwezi gen, die niet het eerste couplet van het „Deutschland über alles,, wilden meezingen, van hun stoelen gesleurd, afgeranseld en voor „Joodse zwij nen" uitgemaakt werden. Vele leden van de „Deutsche Partei" versche nen op deze vergadering in nazi- achtige uniformen, BERLIJN. Zeven leden van een in West-Berïjjn gelegerd Brits ba taljon, die zich op 20 November zon der toestemming naar Oost-Berlijn hadden begeven en daar door de Russen waren gearresteerd, zijn aan de Britse autoriteiten in Duitsland overgeleverd. Na een verzoek daar toe van de Britten, stuurden de Rus sen. Vrijdag vijf en gisteren de overi ge twee soldaten terug. DEN HAAG Zaterdag is een Nederlandse handelsmissie naar communistisch China vertrokken om daar te trachten, betrekkingen aan te knopen en transacties af te slui ten. Deze delegatie bestaat uit een achttal vertegenwoordigers van han del en industrie en staat onder lei ding van de heer C. J Schaap, oud- president van de Ned. Handelmij te Djakarta CAFRI, Het op het eiland Capri te houden wereld-vrij gezellencon- gres wordt geen succes. Men had ongeveer duizend deelnemers en deelneemsters verwacht, doch er zijn er maar 114 komen opdagen en men meent, dat slechts enkelen onder hen inderdaad qp zoek zijn naar een „aanverwante ziel". KEULEN, De Westduïtse poli tie heeft Zondagavond bij Issen drie mannen aangehouden, die, met een revolver in.de hand, in een gestolen auto lagen te slapen. De mannen waren er met de auto vandoor ge gaan, na de bestuurder gedwongen te hebben uit te stappen. Zij waren echter door motorpech niet ver ge komen. CAGLIARI. De „bandieten koning" van Sardinië, Pasquale Tan- deddu (28 jaar oud), die 2ich vijf jaar verborgen heeft weten te hou den. is Zaterdagavond in een hevig gevecht met de carabinieri gedood. Tandeddu, die werd ontdekt in de bergen bij Orgosolo, opende met een onbekend gebleven kameraad, het vuur met een tommygun. De politie schoot terug en trof daarbij Tanded du. Zijn gezel ontsnapte, maar uit een bloedspoor bleek, dat hij gewond PARUS. De Parijsc politie-in- specteur Jean Dides, die in Septem ber geschorst was, nadat geheime do cumenten over de nationale defensie bij hem waren aangetroffen, is thans ontslagen. Dides was een van de hoofdgetui gen in het onderzoek naar het uit lekken van defensiegeheimen, die op besloten bijeenkomsten van de Na tionale Verdedigingsraad werden besproken. PARIJS. Generaal Charles de Gaulle is door de Sowjet-ambassa- deur te Parys uitgenodigd voor een bezoek aan Moskou, de volgende maand, ter gelegenheid van de tien de verjaardag van de ondertekening van het bondgenootschansverdrag tussen Frankrijk en de Sowjet-Unie. Dit is Zaterdag in welingelichte kringen te Parijs vernomen. De Gaulle tekende het verdrag op 10 December 1944 als hoofd van de Franse staat. Niet bekend is nog, wat de generaal heeft geantwoord. Onder voorzitterschap van dr J. W. N'oteboom uit Voorburg is in de Blauwe Zaal van het Beursgebouw te Rotterdam de 57ste algemene le denvergadering gehouden van de Zuidhollandse vereniging „Het Groene Kruis". In zijn openingstoespraak meende dr Noteboom een gezond vereni gingsleven te mogen constateren, al ziet hij enkele zwakke punten niet voorbij. Zoals geschillen in de boe zem van een enkele afdeling of tussen enkele afdelingen. Hij spoorde aan om tot een ge zonde oplossing te komen. Voorts deelde hij mede, dat er aan de Heemraadsingel te Rotterdam een gebouw is aangekocht, waar de ver eniging een bureau zal vestigen Over het vraagstuk van de voor- en nazorg van geesteszieken kon spt*. mededelen dat er een. stichting in het leven is geroepen, die haar volle tijd aan deze arbeid kan be steden, de verschillende kruisver enigingen zullen er echter in ho gere mate bij betrokken worden dan tot nu toe het geval is ge weest. Ten slotte zeide spr. het van de grootste betekenis voor de ontwik keling van het kruiswerk te achten, dat men in de grote steden komt tót „Het Ned. Openlucht theater" pleit voor tournee's van amateur gezelschappen ZEIST. Zaterdag is de vijfde jaarvergadering van de vereniging „Het Nederlands Openluchttheate." gehouden. De voorzitter van deze vereniging, de heer C. A. 't Hart, uit Rotterdam, zei. dat de belang stelling voor het werk der vereni ging groeit. Een voorstel om een stuk speciaal voor opvoering in een openluchtthe- ter te schrijven werd afgewezen wegens de financiële bezwaren. De wenselijkheid werd uitgesproken om tournée's van amateurgezelsehappcn te organiseren ter opvoering van spelen, die voor het beroepstoneel minder geschikt zijn. De heer C. A. 't Hart hield ver volgens een inleiding over „de oor sprong van het openluchttheater", waarbij hij in het kort de ontwik keling van de toneelruimte bij de Grieken en Romeinen schetste. een decentralisatie, waarbij men aan de sub-afdelingen vertrouwen gaat schenken en deze voor een groot deel haar eigen zaken laat regelen. De voorzitter bracht dank aan dr M, D. Horst voor zijn werk als di recteur-administrateur van de ont- smettingsdienst, welke functie hij sinds 1837 heeft vervuld en die hsj aan het eind van dit jaar neerlegt. Als herinnering aan de bewezen diensten en als hulde overhandigde hij dr Horst de zilveren ere-medaille. Tot'hoofdbestuurslid werd bij en kele candidaatstelling herkozen rar J. H. de Vey Mestdagh. In de plaats van de heer C. L. van Es van der Have, die niet herkiesbaar was, werd met meerderheid van stemmen ge kozen de heer C. Romeyn te Dor- drecht. Tot slot van de veigadering hield dr C. den Hartog, directeur van het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad een voordracht over „De sociale betekenis van het voedings onderzoek en de voorlichting op voe- JOHANNESBURG. -L Vier vlie gers drie mannen en een vrouw zyn na enkele benauwde dagen in het oerwoud van Beetsjoemaland In veiPgheld gebracht. Hun vliegtuig raakte boven het oerwoud zonder brandstof en de piloot zag zich gedwongen een nood landing te maken. Tegen het inval len van de duisternis verschansten zij zich in hun vliegtuigje, dat de hele nacht belegerd werd do-ir hon gerige leeuwen. Na drie dagen werden zij opge merkt door een vliegtuig van de Zuidafrikaanse luchtmacht en nadat de militair melding had gemaakt van zijn ontdekking, steeg e?n an der vliegtuig op, om de reizigers uit hun benarde positie te bevrijden. VHERTOGENBOSCH -Hethoofd bestuur van PTT heeft duizend gul den ter beschikking gesteld van de officier van Justitie voor uitreiking aan degeen die in staat is, de politie aanwijzingen te verstrekken die lei den tot de opsporing van de man, die de overval op de kantoorhouder van de post te Ravenstein pleegde. DEN HAAG De heren Julien Kuijpers, kabinetschef van de Bel gische minister van Openbaar On derwijs, en R. de Meijer, secretaris van de Belgische afvaardiging m de gemengde technische commissie tot uitvoering van het Belgisch-Neder lands cultureel aceoord, hebben tij dens hun aanwezigheid in Den Haag ter bijwoning van de vierde confe rentie der Nederlandse letteren, be sprekingen gevoerd met een aantal hoge ambtenaren van het Neder landse ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, inzake de toepassing van de onlangs gepu bliceerde nieuwe woordenlijst der Nederlandse taal. De besprekingen zullen binnen kort voortgezet worden. GENfcVE. Een Amerikaanse pi loot, Harold Dahl, die in dienst was van de Zwitserse luchtvaartmaat schappij „Swissair", is wegens dief stal van goud ter waarde van 125.000 gulden uit een passagiersvliegtuig, dat hij bestuurde, veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf. De jury was bij meerderheid van pnening. dat Dahl het goud uit het vliegtuig dat van Parijs naar Ge neve vloog had weggenomen en verborgen in de woning van zijn vriendin in Genèvn. Dahl hield zijn onschuld vol, bewerende, dat hij en kel twee flessen cognac uit het vlieg tuig had meegenomen. Getuigen had den hem een pakje zien wegdragen. NIEUW DELHI. De Indische premier, Nehroe heeft in zijn eerste openbare toespraak na zijn bezoek aan communistisch China gezegd, dat „ierwjjl de Chinese communis ten zich geheel en al inzetten voor de verheffing van hun land, de Indi sche communisten geneigd zijn de economie van het vaderland te ver storen voor' partij-doeleinden. Zij legden een geesteshouding ten op zichte van alle aspecten van de In dische problemen aan de dag, die tegen India, tegen het volk en tegen het land is gericht.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 3