u mtn" HtiP ,1 ndonesisclie vijandschap maakt overleg doelloos' door de'«0 N-yklsar /WH k l DE KADT (PvdA) I TWEEDE KAMER: Socialisten zijn niet voor gemeenschappelijk beheer Onvruchtbaar verhoor in „Triton-onderzoek Belastingverlaging zal op voor de conjunctuur ongunstige tijd komen Bij elke vier decoraties drie voor particulieren I Voor vluchtelingen* nu f 2.113.000 AMERIKA-CHINA De zaak de Tiveede Kamer: Positie der wijk verpleegsters in 't geding Belangstelling van publiek getaand Al te nieuwsgierige Franse postbode krijgt 8 maanden (te... HUNTER JtagU s PROF. KOOPMANS MEENT STELLIG Werkloosheid in November gestegen Niet. te veel lintjes voor de ambtenaren Tien jaar voor doodslag in Mijdrecht Opperrabbijn Tal overleden Nieuwe regering van Japan voor groot deel „gezuiverd" KAVEEWEE Huwelijk hoeft niet te stranden op overspel Coalitie-zonder CDU - gevormd in Beieren Krantenpapier weer duurder? Frankrijk krijgt een nieuw groot passagiersschip Regering wil transito naar Russisch blok beperken VAL DA Tien jaar bevrijding Sluitzegels ter ondersteuning van ex-illegalen Amerikaans legioen voorstander blokkade van China Vrijdag 10 December 1954 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Pas teruggekeerd uit de Verenigde Staten, waar hu als lid van de Nederlandse delegatie de Nieuw-Gulnea debatten in de Ver enigde Naties heeft bijgewoond, heeft de socialistische afgevaardigde Üe Kadt gistermiddag in de Tweede Kamer een poging ondernomen om het „hardnekkig misverstand" uit de weg te ruimen, als zou de P, v. d, A.- fractie ten aanzien van dit gebiedsdeel een condominium-status (gemeen schappelijk beheer met andere landen samen) voorstaan of een andere oplossing wensen, waarbij de Nederlandse belangen niet voldoende ge waarborgd zouden zijn. Wè! kantte hij zich tegen een „eng nationalisme", dat ten aanzien van N. Guinea slechts een „ik ben er en ik blijf er" Iaat horen. Dat de regering zich voorbereidt op een toekomstig zelfbeschik kingsrecht der Papoea's vond hij al wel een vooruitgang, maar nog niet genoeg. Nodig is, zeide deze spreker, een actieve buitenlandse politiek, welke beseft, dat'Nederland vrienden heeft in Z.O. Azië. Garanties ten behoeve van Nieuw- Guinea zullen verkregen moeten wor den van de leden van het Zuidoost- Azié-Pact, desnoods zelfs alleen van Australië. Zonder dergelijke garanties kan men namelijk niet voldoende ze kerheid bieden aan het internationale kapitaal, dat nodig is om het land tot ontwikkeling te brengen. Daarbij zal overleg noodzakelijk zijn, die niet alleen over de defensie dient te handeien, doch óók de ont wikkeling van het land, de' financie ringsproblemen en de bestuursvorm betreft. Dit alles mèt behoud van de bestuursbeslissingen aan Nederlandse kant. Men zal zich dus niet moeten vastklampen aan een souvereiniteits- begrip. dat in Europees verband ook niet meer wordt nageleefd. De socialistische woordvoerder be treurde zeer nadrukkelijk, dat zijn voorgangers op het spreekgestoelte het internati o na- TWEEDE KAMER le aspect van het Nieuw-Guinea- probleem slechts zijdelings of met mach tsspr euken hadden bena derd. Tevens keurde hij het af dat de ministers Drees en Luns niet naast hun ambtge noot Kernkamp achter de regerings tafel plaats genomen hadden. Hij keurde het regeringsbeleid, dat in de Verenigde Naties wordt gevoerd overigens wel goed. De Indonesische resolutie „een demagogische stunt" mocht dan gematigd klinken, uit de speeches waarmee zij werd toege licht. sprak z.i. een doodsvijandschap jegens Nederland, welke alle bespre kingen met Indonesië zonder perspec tief doet zijn. In het bijzonder signa leert de heer De Kadt het, dat de Verenigde Staten niet voldoende oog hadden getoond voor het neo-commu- nistische gevaar in Indonesië. De laatste spreker op deze verga dering, ds Zandt (S.G.P.) was over de Nederlandse houding in de Verenigde Naties minder te spreken. Men had zich z.i. aan de discussie moeten ont trekken. DF.N HAAG De opbrengst van de actie voor de vluchte lingen is Donderdag gestegen tot 2.113.000 gutden Sinds de vorige dag werd 26-000 gulden ontvangen. elf piloten ln het zoeklicht "DEKING-CHINA, zo schijnt het, -*• heeft zlchzelve een slechte dienst bewezen met de veroordeling en. gevangenhouding wegens spion- nage van elf Amerikaanse vliegers, die met hun toestel tijdens de Ko reaanse oorlog "boven Chinees ge bied werden neergeschoten. Wan neer het de bedoeling van de Chi nezen mocht zijn geweest. Amerika te verleiden tot impulsieve daden, die het van zijn bondgenoten zou den hebben vervreemd, zoals Eisen hower veronderstelde, is deze vlie- er niet opgegaan. Ondanks aandrang tot scherpe maatregelen van de zijde van een Senator Knowland, heeft de Amerikaanse regering be sloten in deze zaak een weliswaar standvastige, maar tegelijk ook be zonnen houding aan te nemen. De beloning daar voor is haar niet onthouden. De vijf tien landen, die met Amerrka aan de zijde der Ver enigde Naties stre den, toonden zich volkomen bereid om met de Ver enigde Staten de kwestie bij de Ver. Naties aanhangig te maken. En met 48 sternen voor vijf tegen en vier onthoudingen besloot de V.N.- Assemblée de betreffende resolutie onmiddellijk in behandeling te ne men. Het is aan weinig twijfel onder hevig. dat de zaak m de Ver. Naties een voor China ongunstige afloop zal hebben hoewel Peking een ver oordeeling van zijn houding door de VN. natuurlijk rustig naast zich neer kan leggen. Maar op een punt moet het in ieder geval op een ver slechtering van zijn positie rekenen. De aanspraak op het lidmaatschap van de V.N. door de Verenigde Staten steeds bestreden begon in sroeiende mate steun te krygen van een aantal Westelijke mogendheden. Het is duidelijk, dat deze landen thans geneigd zijn deze steun voor lopig in te trekken. Natuurlijk houden de communis ten hardnekkig aan de beschuldi ging van spionnage vast. Maar zij he ben daartoe geen enkel recht. By de Koreaanse bestandsvoorwaarden is uitdrukkelijk vastgesteld, dat er geen onderscheid zou worden ge maakt tussen piloten, neergeschoten uit aevechLsyliegtuigen en vliegers, neergeschoten uit waarnemingstoe stellen. Beide categorieën van krijgs gevangenen zouden worden uitgele verd üe zaak van de twee boven Chins neergeschoten Amerikaanse burgers ;s daarom ook niet bij de V N aanhangig gemaakt. Overigens aioet men nog opmerken, dat het we' rem onv/aarschijnlijk is dat Amerika er zijn spionnen geheel a«-u»ifr,rir« t rd v, voorzien van al hun o«i«iele besnoeiden op uit zou sturen De andere sprekers, de heren Cor- nelissen (V.V.D.), pater Stokman (K.V.P.) en prof. Lemaire (K.N.P.), spraken niet of nauwelijks over het V.N.-debat. De laatste gaf slechts te verstaan, dat uitspraken van onbe voegde instanties hem niet deerden- Zij zouden z.i. zelfs wel eens als een boemerang kunnen werken. Maar hij wilde daar een hartig woordje over spreken bij de a s. behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken. Pater Stokman betreurde het. dat de politieke V.N -commissie blind was geweest voor het feit, dat de Neder landse souvereiniteit over Nieuw- Guinea een onmisbare voorwaarde is voor een Christelijke beschaving der Papoea's, De liberaal Cornelissen vond, dat invoering van het Nederlands als voertaal voor de Papoea's gewenst was. Pater Stokman vond dat zelfs even urgent als het zenden van ver sterkingen naar Nieuw-Guineaj de In donesische propaganda wordt immers in het Maleis gevoerd! Daarentegen oordeelde de K.N.F.-er prof. Lemaire de bedachtzaamheid van het regeringsbeleid wel juist, mits het niet zou blijken xe berusten op gebrek aan durf. Vervolg van pag. 1 Een ondexwerp, waaraan van de zijde der Kamer de meeste aandacht werd geschonken, betrof de sala riëring van de wijkverpleegsters, in dienst bij de kruisverenigingen. De socialist Van Lienden begon er over en de KVP-er Mol diende er tenslot te zelfs een motie over in. Nu de salarissen van verpleegsters in particuliere en overheidszieken huizen gelijk worden getrokken, dreigen de wijkverpleegsters achter op te geraken. Dokter Mol hing een smartelijk beeld op van de financiële positie der kruisverenigingen, die nu al diverse loonronden te verwerken hebben gekregen. Het eensluidende verlangen van de Kamer was nu, dat de minister de subsidies van de kruisverenigingen zou verhogen. Deze gaf te verstaan, dat de zaak hem zeer ter harte ging en dat hij bepaald van oordeel was. dat er te dien aanzien iets moest gebeuren. Aangezien er echter belangrijke be dragen mee gemoeid zullen zijn, waarover overleg met de minister van Financiën en eventueel met het gehele kabinet zal moeten worden gevoerd, kon hij geen con crete beloften doen. Om hem tegenover het kabinet een steuntje in de rug te geven, diende dokter Mol nu zijn motie in, waarin op verhoging der subsidies werd aangedrongen. Zij werd o a. gesteund door de AR-dominée Fokkema, de li beraal Zegering Hadders en de CH- er Krol. Maar de minister liet blij ken dat hij er geen behoefte aan had. DUBLIN Bij de voortgezette behandeling van de „Trïton"-zaak is Donderdag weer een Nederlandse getuige gehoord: de heer C. A. Bruynestcin, chef van de Lockheed- sectie bij de technische dienst van «Ie K. L.M, Deze verklaarde niets te hebben gevonden, dat zou kun nen doen veronderstellen dat er vóór het vertrek iets mis was met de „Triton". Bruynestein gaf echter wel toe, dat het onderzoek van fee wrak stukken na de ramp uitermate moeilijk was geweest. Op een vraag van Mac Bride antwoordde hij. mets te kunnen 2eggen wat '.ot opheldering van de ramp zou kun nen bijdragen. De chef van de verkeersleiding op Shannon, Lorcan A. Synnot, zei- ie desgevraagd, de foutief gebleken radarmelding toe te schrijven aan een 2g. „geestsïgnaal", d. w. z. een valse radar-echo. De Amerikaanse getuige prof. El lis, die deze dag als getuige had moeten optreden, had tengevolge van de verkeersstoringen door de storm Dublin niet tijdig kunnen BAYONNE. Het Hof heeft gis teren een postbode veroordeeld, Paul Fayet (52) tot 8 maanden gevange nisstraf na bevonden te hebben dat: Fayet gedurende 10 jaar per dag 5 brieven uit zijn brieventas nam. Hij deed dit op goed geluk. De brieven die hij interessant vond behield hij. De andere scheurde hij in kleine stukjes. Het motief? Geen chantage, geen geld, aldus de rechter, alleen maar nieuwsgierigheid. (Advertentie l.M.) bereiken, zodat 21 jn verhoor moest worden uitgesteld. Gemeld wordt nog, dat de lei- ó'ng van Shannon heeft besloten, een reddingboot te stationneren op Dernish Eiland in de Shannon-ri- vier. Deze boot komt in de plaats van de reddingssloepen te Foynes, dat op acht mijl afstand van het vliegveld ligt. (Advertentie IM.) f 're^t zo goed Slechts 1 x spoelen "°or de punt van conjunctuur-beheerslng is het tijdstip van Ingang der komende belastingen-verlagingen verkeerd gekozen. Dit is de mening van prof. ror J. G. Koopmans, buitenge woon hoogleraar aan de Economi sche Hogeschool In Rotterdam. Dat de regering op dit punt is ge zwicht voor de publieke opinie, betreurt hy, dat de kleine groep die weet waarom het gaat, niet beeft weten te bereiken dat een voorzichtiger beleid bfcl die belas- tingpolitiek werd gevoerd acht hij etn „weinig verheffende demonstra tie van machteloosheid". Prof. Koopmans zegt deze harde dingen in. het prae-advies. dat hij Zaterdag uitbrengt voor de Ver. voor Staathuishoudkunde. Deze heeft de vraag aan de orde ge steld, welke maatregelen moeten worden genomen voor het geval, dat zich een. belangrijke terugslag zou voordoen in de wereldconjunc tuur, Prof Koopmans vreest, dat de belastingverlagingen de hausse ver schijnselen zullen versterken, met alle vrijwel zekere nadelen van dien. Zijn opvatting is, dat onze reser ves goud, deviezen en andere buitenlandse valuta zoveel moge lijk intact moeten blijven totdat, wat niet te hopen, is, eens toch weer een crisis zou komen „Wees. als het eenmaal zóver komt. dan ook zonder aarzelen bereid die re serves op te offeren aan een doel treffend anti-erisispolitiek, maar ge bruik ze dan ook zo voorzichtig dat ze het grootst mogelijke nut tige resultaat gedurende een zo lang mogelijke tyd zullen geven", zegt de Rotterdamse econoom. Oud-minister ir H. Vos heeft een DEN HAAG. Tengevolge van het winterseizoen nam het aantal werk loze mannen in de afgelopen maand toe van 32.566 tot 45.060, terwijl de be zetting van de aanvullende werken steeg van 3269 tot 7036, zodat het aan bod van arbeidskrachten in totaal met 16.261 toenam. Aldus een mededeling van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volks gezondheid. Deze stijging van de geregistreerde arbeidsreserve kwam in vrijwel alle bedrijfstakken tot uiting, evenwel het, sterkst in de landbouw, de bouwnij-' verheid en onder de losse arbeiders. Het aantal als werkloos geregi- 5497 tot DEN HAAG. In het „decoratie jaar" 19531954, lopende van 1 Mei tot en met 39 April, zjjn 944 ambtena ren gedecoreerd en 2867 particulieren, dus ongeveer in een verhouding van 1.4. De aantallen onderscheidingen, die ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin zijn verieend, geven geen juist beeld van de werkelijke verhouding. Aldus minister Bcel in een nota aan de Tweede Kamer n,a.v, het begrotingsverslag van de Hoge Colleges van Staat en het kabinet der Koningin. Natuurlijk is de verhouding 'bij ieder ministerie weer anders Bij Eco nomische Zaken staat tegenover elke aan een ambtenaar verleende decora tie een 30-tal onderscheidingen voor particulieren. Bij Sociale Zaken en UTRECHT Tot tien jaar gevan genisstraf met aftrek veroordeelde de rechtbank de 25-jarige kooiman P v. d. H. uit Vinkeveen—Waver- veen, beschuldigd van. doodslag op de 62-jarige veehouder A. S. uit Mijdrecht. In de avond van. 29 Januari was verdachte met enige kennissen uit Leiden naar de boerderij van de veehouder gegaan, van wie hij hon derd gulden hoopte los te krijgen, die hy nog van hem te goed had. Er ontstond op het erf een vecht partij, waarbij de oude boer door de koopman met een staaflantaarn werd neergeslagen. Hij bleef bewus teloos in de vrieskou liggen en over leed enige dagen later. De officier van Justitie had vijf tien jaar geëist AMSTERDAM. Opperrabijn J. Tal is Donderdagmiddag onver wacht overleden, een dag vóór zijn 73ste verjaardag. Hij stierf in de wachtkamer van de arts die hem zou onderzoeken. De heer Tal werd geboren in 1681. Hij studeerde aan het Ned. Israëlitisch seminarium en aan de Amsterdamse universiteit. In 1918 werd hij opperrabbijn van het synagogale ressort Utrecht en Dren te. In 1951 volgde rijn benoeming tot opperrabbijn van de Ned. Israë litische hoofdsynagoge te Amster dam. Hij was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, g§ Een grote menigte opgewon- jr den demonstranten heeft de- §j zer dagen 00 het Medan Me r- g! deka te Djakarta een betoging g gehouden naar aanleiding van H de kwestie Nieuw-Guinea. Tal m van slagzinnen van het spreek- g gestoelte werden later in een optocht meegedragen naar het g paleis van president Soekarno jg naar de ambtswoning van on- jg ze H.C. en het huis van mr j§ Soenarjo, minister van Bui- li tenlandse Zaken, Foto: de 5 demonstranten onderweg. ïh lilitni'lll Di I R| Isilü' '11 i'l rl l!l !lll 'f' IIH UPii'lilfrl'li! IlilUlil 11!| If; (!ii Ml 11ililWi. TOKIO. De nieuwe premier van Japan Hatoyama heeft Mamoroe Shi- gemitsoe benoemd tot plaatsvervan gend premier en minister van Buiten landse Zaken. Tien van de zeventien nieuwe ka binetsleden, met inbegrip van Hatoya ma, de premier, zijn na de oorlog ge zuiverd. (Advertentie 1M.) Aartsbisschop Canterbury LONDEN. De aartsbisschop van Canterbury, dr Geoffry Fischer, heeft verklaard, dat de Anglicaanse kerk er mee zou instemmen, Indien men bjj de wet een enkele daad van overspel niet meer als voldoende re den voor echtscheiding 20U aanvaar den. Hij zeide, dat het juiste antwoord op een daad van overspel zou zijn vergevensgezindheid van de ene par tij en berouw van de andere. De aartsbisschop gaf antwoord op vra gen, die hem door een koninklijke commissie, die met een onderzoek naar de kwestie van huwelijk en echtscheiding bezig is, waren ge steld. MUENCHEN. Ondanks de po gingen van de christen-democraten om te verhinderen, dat hun party btj de vorming van 'n coalitieregering in Beieren uitgesloten sou worden, hebben de voorzitters van de sociaal democratische partij, de Beierse par ty, de vlucbtelingenparty en de li berale party Donderdagmiddag een aceoord getekend, waarin zij zich verbinden tozan.en de nieuwe Beier se regering te vormen. Komt deze regering nu inderdaad iot stand, dan vc.liest Adenauer daarmee zijn iwee-derde meerder heid in de Bondsraad (Senaat) te Bonn een meerderheid, die in be paalde gevallen voor het ongestoor de verloop van de buitenlandse po litiek van belang kan zijn. Volksgezondheid is het zelfs 1:60! Bij de ministeries van Oorlog. Mari ne en Financiën is er uiteraard min der gelegenheid en reden voor het verlenen van onderscheidingen aan particulieren dan bij ministeries, die minder in de ambtelijke sfeer werk zaam zijn, zoals b. v. Landbouw, en Onderwijs. Dat dit jaar een ongebruikelijk groot aantal hoofdinspecteurs van Belastingen een onderscheiding heeft gekregen ligt aan het feit, dat vele on gewilde en onverdiende achterstellin gen moesten worden weggenomen. Niet zoals vroeger komen hoofdin specteurs nu nog in aanmerking voor een benoeming tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, doch kun nen worden begiftigd met 't Officiers kruis in de Orde van Oranje-Nassau, een decoratie, die ook aan lagere be lastingambtenaren kan worden uitge reikt. Bij het ministerie van Financiën werken 21.870 ambtenaren, waarvan 17.800 bij de Belastingdienst. Logisch, dat dit ministerie meer beambten dan particulieren onder zijn gedecoreer den telde. Het is voorts de bedoeling, aldus minister Beel in de nota, een wetswij ziging te bevorderen opdat de toelage voor de Ridders m de Militaire "Wil lemsorde beneden de officiersrang en die aan de Broeders in de Orde van de Nederlandse Leeuw worden verdubbeld in verband met de hogere levensonkosten. Dit zou in moeten gaan op 1 Januari a.s. Ir Vondeling vraagt; DEN HAAG. Het (PvdA) Twee de-Kamerlid, ir Vondeling, heeft aan de minister van Economische Zaken gevraagd, of het deze hekend is, dat de leverprys van krantenpapier met ingang van 1 Januari aanzienlijk zal worden verhoogd. „Kan de minister mededelen, welk gedeelte van het door Nederlandse kranieu gebruikte papier geleverd wordt door de N.V. Van Gelder Zo nen en is hy bereid een overzicht te geven van het prijsverloop van het door die firma geleverde papier en de winsten, die in de laatste jaren zijn gemaakt?" vraagt hij verder. Ook zou hij graag willen weten of de minister een prijsverhoging ge rechtvaardigd acht gelet op de be haalde winsten? „Hoe hoog zijn de rechten op de invoer van buiten lands papier en is de minister be reid deze te verlagen, omdat het le zen van kranten tot de allernood zakelijkste levensbehoeften be hoort?", besluit ir Vondeling. PARIJS. De Franse Nationale Vergadering heeft de regering gis teren gemachtigd te beginnen met de plannen voor de bouw van een nieuw transatlantisch passagiersschip. De vergadering stemde voor een crediet van vier milliard francs om het werk aan de gang te krygen. Als het schip klaar is zal het de „He de France" vervangen en de „Liberté". Deze twee schepen naderen het ogenblik dat zij afgedankt worden en men hoopt ze in 1960 uit de vaart te ne men. DEN HAAG. De Nederlandse regering overweegt, beperkende maatregelen in tc voeren voor de transitohandel ln strategische goede ren naar landen achter het ijzeren gordijn, heeft een woordvoerder van de regering Donderdag verklaard. Ned riand heeft nooit strategische materialen naar de communistische landen uitgevoerd, maar wel loopt een aanzienlijke transitohandel via Nederlandse havens. prae-advies uitgebracht over werk- ioosheids-bestrijding -Alle mogelijk heden daarvan overziende komt hy tot de conclusie, „dat er (in crisis tijd) zeer veel kan worden gedaan", maar eveneens, dat „partiële grote werkloosheid in bepaalde bedrijfs takken niet Kan worden vermeden bij een ernstige internationale te ruggang in de conjunctuur". Voor dergelijke bedrijfstakken beveelt ir Vos dan werktijdsverkorting aan. Zijn slotconclusie luidt- „Hoezeer ook een programma noodzakelijk is en uitgewerkt moet worden, het oordeel blijft, dat tien. keer een program in tien landen veel min der mogelijkheden biedt dan één keer een poging van de landen gezamenlijk. De souvereiniteit is voor een zo open volkshuishouding ais de onze niet meer waard dan., de internationale conjunctuur haar waard laat zijn." J» aansluiting op ons bericht van gisteren is hier de nog steeds bekende ex.zwemmer Piet Ooms byna ten. poe ten nit. U weet het: morgen is hy zeventig zonder er ook maar in het minst ouder op te worden, want ieder, die hem kent staat versteld van zijn enorme «ita- litcit en levenslust. Hij woont in Amsterdam en heeft het iedere dag druk met zijn zaken voor het film verhuurkantoor waarvan hij de lei ding heeft. Zo'n goede veertig jaar geleden was hij een der baanbre kers van onze zwemsport, in de eer ste plaats door zijn binnen- en bui tenlandse zwemsuccessen, die hij aan de lopende band behaalde. La ter toen hij het toedstrijdzicem-. men er aan gaf bleef zijn aan dacht gericht op iedere actie, die de zxoemsport maar kon bevorde ren. Maar ook andere takken van sport behielden zijn belangstelling. Op deze foto zit hij niet in een zwembad naar een wedstrijd te kij ken maar volgt hij in spanning een wedstrijd om het kampioen schap bandstoten in de hoofdstad. Biljarten heeft nml. zijn voorlief de behouden. Hij slaat geen belang rijke ontmoeting lussen grootmees ters van het groene laken over. Het zal morgen druk worden in huize Ooms. Daar kunt U van op aan. (Advertentie I.M.) DEN HAAG. De Nationale Fe deratieve Raad van het voormalig verzet in Nederland heeft besloten een sluitzegel uit te geven om de betekenis van. de 5 Mei-herdenking duidelijk tot uiting te brengen. Het is de bedoeling van de raad op de ze manier de gehele Nederlands* bevolking op te wekken daadwerk*» Ujk mee te doen. De opbrengst van. deze zegels zal geheel ten goede komen aan d* landelijke sociale commissie, dia hulp verleent aan oud-verzetsstrij ders en hun nabestaanden. De zegels kunnen worden besteld bij de landelijke sociale commissi* van de N.F.R. in Rotterdam, giro 201128. Ze kosten per 100 stuks f 2.— en bij afname van 1000 stuks ai meer i 1.— per 100 stuks. WASHINGTON. De commas. dant van het Amerikaanse Legioen, Seaborn Collins, heeft president Eisenhower Donderdag meegedeeld, dat de organisatie van oudstriiders hem zal steunen, wanneer hy bevel zou geven het Chinese vasteland Te olokrceren ten einde de invrijheïds- steiling van de Amerikaanse vlie gers. die in communistisch China worden vastgehouden, te bewerken. Na afloop van rijn onderhoud op het Witte Huis zeide Collins, dat de pre sident geen commentaar op de kwes tie had geleverd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2