Sportbijlage De Schiedammer Feyenoord had weinig moeite met Hermes-DVS Flamingo's speelde weer verre van soepel Als Xerxes zo doorgaat, zit er perspectief in Schiedam mers schoten tekort aan tempo mmm-mm Actief E.D.O. scoorde enige doelpunt VAN 1-0 VIA NAAR 5-3 Rigtersbleek en Sparta deelden (2-2) Driebandenfinale Rotterdam met drie spelers Eerste klasse 47-2 Voorwedstrijden in „Wilhelmina" Gehavend Hermes een gemakkelijke prooi SVV KWAM NIET OP TOEREN Ere-comité van P.P. START Alfitttitlay Hccphifi"r fft.11 (Van onze sportredacteur) BOTTERDAM. Zondag. De traditie is gebroken. Feyenoord heelt er niet veeï moeite mee gehad. Hermes-DVS schoot te kort aan techniek en vooral tempo. Het moest genoegen nemen met een 5—3 nederlaag. Hoewel de Schiedamse blauwhemden (voor het eerst met rugnummers) enige tyd een 1—2 voorsprong hebben gehad, was het toch wel duidelijk, dat de gasten daarmee boven hun stand leefden. Een over alle linies overheer send Feyenoord heeft er na de hervatting geen twijfel over laten bestaan. De vlotte combinaties van de beweeglijke aanvalslinie (en enkele fouten van Hermes* doelman van Diest) waren de oorzaak, dat het treffer» met spre kende, aan duidelijkheid niets te wensen overlatende cijfers werd afgesloten. Hol niets anders behoefde te doen dan de leren knikker een beslis- De ontmoeting op de spekgladde stadion-grasmat was nog maar in een pril stadium, toen de Bruyn een. ieder, die Feyenoord een goed hart toedraagt, liet juichen. Het was een doelpunt met een. „luchtje", want op het moment, dat de immer ge vaarlijke rechtsbinnen van Woerden een haarscherpe pass losliet, stond de Bruyn in buitenspel positie. Ondanks deze plotselinge tegen slag en ondanks het show-voetbal waarop Feyenoord de 14000, regen trotserende, bezoekers vergastte, trok Hermes/DVS resoluut ten aan val. Toen bleek, dat de Rotterdam se defensie ook niet bijzonder trap- vast was. kon na tien minuten links buiten Leo Janse een afgemeten voorzet lanceren Rechtsbuiten v. d. Zee stond klaar om de bal 'n treffend ja-knikje te geven. En alsof dit met voldoende was, lapten de Schiedam mers èn Hans v. d. Hoek én rechts achter Bol aan hun schoenen, want na een half uur verraste Lex Janse doelman v. d. Bijl met een juweel van een schot. Priemend drong de bal onder de lat (12). Verder liet Feyenoord het niet komen. Alles trok ten aanval, hetgeen enkele mi nuten voor de rust resulteerde tot twee eave doelpunten (Steenbergen en Meerman), waarvan het laatste ten onrechte werd afgekeurd. Na de hervatting heeft Feyenoord definitief de balans doen overslaan Zeer tactisch werd de zwakke stee in de Schiedamse verdediging rechtshalf van Oers (die weinig steun kreeg van de als rechtsbinnen falende Gudde). uitgebuit. Over links kwam Feyenoord aan de Her- mes-nonrt klopoen. Te vroeg ooende van Diest de deur. De bal, die hij uit een hoge voorzet van rechtsbui ten de Bleyker knap uit de lucht plukte, ontphpte hem door de glad heid. Gevolg was, dat linksbuiten send trapje te geven. Alles wat voorts nog naar de traditie zweemde, werd vijf minuten later door de Bruyn abrupt de nek omgedraaid. Een rag fijne combinatie bracht de Feyen- oor-stormhnie tot vlak voor de doel mond. Stoottroeper de Bruyn drukte „Kom maar m m'n huisje", schijnt de Hermes-doeiman Van Diest te zeggen. Maar rechtsachter Melte] neemt het zekere voor het onzekere en werkt met een bokkesprong de leren knikker van de voet van de toestormende Feyen- cord-middenvoor Meerman. door en langs Van Diest (42). De- baculeuze vormen nam de stand aan in de 22 ste minuut. Voor de zoveelste maal werd via linksbuiten Hol de Hermes-veste ontwricht. De kopbal van Meerman uit Hols voor zet was wel verrassend, maar voor v. Diest toch zeker te keren ge weest. Nu verdween de hal tussen zijn opgestoken armen. Feyenoord vond het zo welletjes De aanvallers namen een „blaasje", zodat Hans v. d. Hoek (nu beter dan voor de rust) en zijn mannen in het geweer kwamen. Na een half uur moesten zy zwichten voor de onvermoeibare zwoeger Lex Janse. Van z-ker 35 meter afstand gaf hij met 'n. suizend schot v. d. Bijl geen kans <53). (Van onze sporti ««respondent) De wedstrijd Rij tersbleek— Spar ta is onbeslist geëiidigd en dat was voor het Enschedese publiek wel licht de grootste teleurstelling. Want de Twentse ploeg heeft zeer zeker de beste winstkansen gehad, vooral in een periode gedurende de tweede helft, toen het opmerkelijk was hoe betrekkelijk gemakkelijk Bleyen- berg langs Rien Terlouw gleed. Hier staat tegenover, dat de Rot terdamse voorwaartsen de Ensche dese verdediging ook voor heel las tige problemen hebben geplaatst, die alleen konden worden opgelost doordat de roodwitte aanvallers te veel tijd nodig hadden om het doel van Rigtersbleek onder vuur te krij gen. Zo bezien is het gelijke spel, waar de wedstrijd op uitdraaide (22) wel het beste resultaat. Attractief is de ontmoeting alleen geweest in de tweede helft, toen beide partijen in hun beste tijd tot be hoorlijk veldspel kwamen en met verrassende manoeuvres de verdedi gingen onder de voet probeerden te lopen. Volkomen verdiend nam Sparta de leiding, toen in de 23e minuut de Twentse doelverdediger Van Tel lingen de tweede keer, dat hij de bal wegsloeg precies op Benning?- hof richtte, wiens schot raak was. Rigtersbleek, dat tot dat moment maar heel pover spel te zien had gegeven, waarbij het leek of Bley- enberg een beetje beducht was voor Terlouw hy is per slot nog niet zo lang hersteld van een hersen schudding veerde daarna iets op en dank zij de afgemeten passes van invaller Schutte kwamen er kan sen. Toch moeten die kansen, waar de aarzelende, zij het goed combineren de Spartaanse voorhoede niet veel tegenover stelde, de Enschedeërs geïnspireerd hebben .In de 2de helft waren zij veel doortastender, voor een belangrijk deel door de kant- half Snijders en daar Bleycnberg zich toen meer waagde aan een duel met Terlouw, kwamen zij aanzien lijk in de meerderheid. In de 9de minuut maakte Kelder uit een voor zet van Trooster gelijk en zeven mi nuten later verschafte Bleycnberg uit een zestien metertrap over het ijlings opgetrokken muurtje heen zijn ploeg een voorsprong. Trooster voegde hier nog een buitenspeldoel- punt toe, dat werd afgekeurd en toenwas het gedaan met de Twentenaren. De middenveldbezet- ting van Sparta. Verbeek. Zuidgeest Van Ede en Benningshof, drong de tegenpartij terug en ontwikkelde 'n slotoffensief, dat het uiterste van de Enschedese verdediging en de teruggetrokken middenlinie vergde Maar de afwerking van de Rotter damse aanvallen bleef beneden de maat, behalve tien minuten voor het eindsignaal, toen Boot met een knap schot Van Tellingen versloeg (2—2). Van Donderdag 6 tot en met Zon dag 9 Januari zal in Rotterdam de eindstrijd worden gehouden om het Ned"- landse kampioenschap Drie banden. ^erste klas. Na de voorwed- 5trjjden, die in Amsterdam, Utrecht en Rotterdam werden gehouden, zijn thans de zeven spelers aangewezen, die met de kampioen van 1954, de heer W. Smidt uit Amsterdam, in de finale zullen uitkomen. Het zijn W. Braam en N. de Haan te Amsterdam, W. Koenders te Utrecht, J. Heinsman te 's-Gravenhage, alsmede de Rotter dammers P. Kruythof, B. van Amen en A. Tournier. Als reserves zijn aangewezen de heren Olman te Rot terdam en Van Dillen uit Utrecht. Dit driebandentoumooi wordt geor ganiseerd door de vereniging „Rot terdam" in de biljartzaal van het Groothandelsgebouw, Bij de vereniging Rotterdam zul len op Zaterdag 18 en Zondag 13 De cember in de biljartzaal „Wilheïmi na" voorwedstrijden worden ge spteld voor het eerste klasse kam pioenschap van Nederland groot bil jart anker kader 472. Daarin ko men met de Rotterdammers Eichelsheim en P. Kruythof ook uit A. J. J. van Loon uit Bergen op Zoom en L. van Nijnatten te Steen bergen. Dit viertal speelt een dubbel rooster, zodat in totaal 12 partijen gespeeld moeten worden. Bij de SVV-aanvallen op het doel ran EDO toonde Van den Berg zich een betrouw baar doelverdediger. Hier zit Jan van Schijndel in de knel, terwijl Geel afwachtend toe kijkt. (Van een onzer verslaggevers) We hebben ons Zondagmiddag na afloop van de wedstrijd „Flamingo's''Excelsior op het koude, natte en verre Duin horst, afgevraagd hoe clubs als Zwolse Boys en Veendam wel moeten spelen, die onderaan de ranglijst staan, als ^Flamin go's", dat ongeslagen aan de kop gaat, al zo'n povere indruk maakt, dat de toeschouwers erg veel zelfbeheersing aan de dag hebben moeten leggen om niet vroegtijdig de warme kachel op te zoeken. Zij zijn wellicht gebleven om te zien of Excelsior misschien nog gelijk zou maken of zelfs met de winst naar Rot terdam zou terugkeren. Zover is het echter niet gekomen. ..Fla mingo's", evenals vorige week, met de kleinst mogelijke voor sprong in de meerderheid gebleven: 21. Excelsior had niet de beschikking over een De Harder en een Clavan, die altijd nog wel in staat zijn ook al faalt de rest samen een paar goaltjes te maken, Clavan heeft ze in dit geval alle twee voor 2ijn rekenmg genomen. In de eerste 20 minuten reeds. Vyf minuten na rust scoorde linkshalf Dorr tegen met een ver. hard schot, waarbij rechts achter Bauman nog wilde ingrijpen, doch hierdoor even de reactie van Landman vertraagde, zodat deze de bal niet kon keren. En hiermede hadden we het, wat de doelpunten betrelt, gehad. Niet dat de nauwelijks tweeduizend toe schouwers hiervoor en hierna zoveel interessants te zien hebben gekre gen. Alleen in de eerste helft heeft Bertus de Harder nu en dan laten zien dat hy nog altijd een knap voetballer is met zijn verbazing wekkende goochelkunstjes, maar na de rust geloofde ook hij het wel, waarbij echter in aanmerking moet worden genomen, dat Excelsior zich toen een stuk beter heeft geweerd dan in de eerste periode van de strijd. Tweemaal Clavan Na 7 minuten was doelman Nij- man al tevergeefs in de modder ge vallen, want het verre, hoge schot van Clavan kon hij niet dc baas. Een klein kwartier later ontving dezeltde Hagenaar een pass van Schouten, hy spurtte snel weg de achterspelers van Excelsior aar zelden wegens vermeend buitenspel en Clavan passeerde de uitlopen de Nijman feilloos (20). Excelsior trachtte tevergeefs het tegenwicht te vmden. In de voor hoede liep men echter elkaar in de weg, zodat de hechte Haagse ver dediging zich niet eens hevig be hoefde m te spannen om het gevaar te keren. Bovendien was het schie ten van de Rotterdammers zo be droevend dat Landman alleen maar diverse malen de bal achter het doei behoefde weg tc halen Slechts een onverwacht schot van linksbin nen Niesscn heeft hy met de voet moeten stoppen. De Haagse voorhoede liep nogal eens in de buitenspel val. maar als dit niet Zf> was. kwam ra de meeste gevallen het gevaar van Clavan en Dc Harder. Bertus „schaarde" een koer od bijzonder geraffineerde wij ze Verboom voorbij en schoot van uit de hoek van het veld zo gevaar lijk op cïOlI, dat Ilijinan slechts met behulp van de lat de bal kon keren. van Dóit, en het fert dat er Sets 1 meer op de Haagse helft werd ge- speeld. Het spel werd steeds slech ter, de spelers onvriendelijker, scheidsrechter Martens dommelde nu en dan lelijk an en de voortdu rende regen maakte veld en bal modderglad. De meeste acties van de Flamingo's werden door spil La gerwaard de kop ingedrukt, maai de goede indruk van deze speler verdween geheel toen hy na afloop één der Haagse spetsrs te lyf wilde Na de wedstrijd daalde er een helicoptere op het veld. scheids rechter Martens scheepte rich in en werd door de lucht naar zijn woon plaats Zeist gebracht. Hij zal waar schijnlijker vroeger thuis zijn ge weest dan de meeste Haagse toe schouwers. want de verbindingen met en de toegangswegen tot D«i?i- horst laten immers ueeï te wensen over De penningmeester van Fla mingo's zal dat na twee thuisuvei- stryden ook wel bekend zijn.. Het wordt tijd dat men op Houtrust gaat spelen. I (Advertentie l.M.) DOUWE EGBERTS Deze zachte geurige Amerikaanse shag geeft U het rookgenot van dc beste Amerikaanse cigaret! SCHIEDAM. Zondag. -Omdat EDO actiever en sneller was, won het van SW, dat bij tijden wel een grotere technische vaardigheid toon- Slecht spel Van de tweede helft alt eigenlijk alleen te vermelden het doelpunt (Van een onzer verslag gevers) ROTTERDAM, Zondag, - Het was weer echt „Xer- xes-weer" en slechts 2500 enthousiaste aanhangers hadden.regen en wind ge trotseerd om een wedstrijd te zien, die hoewel hard, het aankijken ten volle waard was De training van oefenmeester Donnen- feld gaat vruchten afwer pen en we zien Xerxes dan ook in deze competitie een rol gaan spelen. VW was voor de rust met de wind in de rug sterk in de aanval, maar na de thee namen de Ze bra's het initiatief over en er waren ogenblikken, dat de mannen uit Venlo met de rug tegen rie muur ston den De aanvalslime van Xerxes mist nog steeds een middenvoor van formaat Men probeerde ditmaal Ro nald Klomp, een achttien jarig jongeling, die echter te langzaam was Na de rust viel Jo Brand voor hem in Verhoeven stond opgesteld als rechtsbinnen, hij is een prima voetbaltei maar moet zich hoeden voor te individueet spel Moulijn was ook nu weei de beste mar, van het veld Zelfs de stoere Klaassen had geen vai cp dit stukje kwikzilver Het eerste doelpunt van VW ontstond na 25 minu ten uit een voorzet van de snelle Sijbers, waarby de Het eerste rioeipunt van. VVX'/Venlo. Akkermans kopte langs doelman Ver meer de bal m het Rotter damse doel. de, met het enige goedgekeurde doel punt van de over het geheel teleur stellende wedstrijd. SW heeft een grove fout gemaakt: het volhardde In het (te) korte spel, ook nog toen in de tweede helft de Haarlemmers Kouwen het nakijken hadden gege ven. Daarna vervulde lDO de rol van verdediger voortreffelijk; wat SW ook probeerde ook al was dat van een geringere kwaliteit dan men van SW gewoon is al ge ruime tijd voordat scheidsrechter Roesink het einde floot, was hel dui delijk. dat er wonderen zouden moe ten gebeuren, wilde er nog een doel punt vallen. EDO begon m een verrassend hoog tempo. Kennelijk was het de opzet van de Haarlemmers om te pogen zo snel mogelijk een voorsprong te ver- overen. Buna gelukte dat. Want nau- I welyks waren er vijf minuten ge- j speeld, toen linksbuiten Klein de bal j uit een hoekschop van rechts achter i Kouwen kopte, doch dit doelpunt werd geannuleerd wegens buiten- spel. Langzaam herstelde SW niet I alleen het evenwicht, doch verover- j de zelfs enig overwicht. Verder dan i het creëren van hachelijke situaties in de door Van den Berg uitstekend verdedigde doelmond kwamen de Schiedamse voorwaartsen evenwel niet De SW-ers hielden het spel veel te kort. De EDO-ers wa-en steeds een fractie sneller, waardoor iedere SVV-aanval een ontijdig ein- I de vond. Van Pelt en Maltha hebben beiden een uitstekende kans gehad; j Van Pelt uit een pass vanuit de ver- i dedigma van Jan van Schyndel. toen hij alle EDO-ers, uitgezonderd v. d. Berg, voorbij was. maar zyn schot i 'mg juist naast, en Maltha zag zijn goed gericht schot gestopt. I Na rust ging de strijd tegen elkaar op, zonder nochtans tot de hoogte te j rijzen, die men van twee topclubs j zou mogen verwachten. SW kon het i maar niet laten de aanvallen met I shortpassing op te bouwen, aanval- len die alle vast liepen op de defen sie. De EDO-voorwaartsen doken l ook herhaaldelijk op in de buurt van Kouwen. Nadat hjj enige keren red ding had gebracht, o a. door in moei lijke positie een hard schot van Do ves te stoppen, moest hij zwichten voor een roller van Mul. die in een snlo-nish van links naar rechts enige SW-ers. Kouwen incluis, passeerde f0U Tegen het einde, toen aan voerder Jan van Schijndel in de mid- denhme terugkwam en zijn naam genoot naar voren stuurde, poogde SW nog een gelijk spel te bewerk stelligen. doch de versterkte EDO- defensie gaf geen krimp SW mocht nog blij zijn, dat de BDO-uitvallen in de slotphase niet beter werden afgewerkt. ter m handen van doelman Swinkels. Vollebregt kreeg nog een vrije bal, die hy buiten bereik van fie VW- doelman in de doelmond bracht, maar Tee uwen kop te de bal :n hot veld terug. Tien minuten na de her vatting maakte Verhoeven uit een vrije schop het eer ste doelpunt voor dc blauw- witten Hy wipte de bal ■0-jarig Ter gelegenheid van het „__.w bestaan van de Rotterdamse Atle tiekvereniging „Pro Patna" op 1 Juli I9J5 is een ere-comité gevormd. Het bestaat uit: Mr G. E. van Walsum, voorzitter, burgemeester van Rotter dam en als leden' mr K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam: Phs. van Ommeren P J zn., voorzitter af deling Rotterdam. Koningin WilhcL mina Fonds; prof mr P. J. Oud. oud van spelers m de uiterst! rechterhoek van het VW. doel. Het spel werd feller en scheidsrechter Karei van der Meer, geassisteerd door twee neutrale grens- keling '•echters (een belangrijke 4 ingekopt. We hadden de ui- druk. dat doelman Vermeer te laat reageerde De Venlonaren hepen vijf minuten later verder bal door Akkermans werd door een strafschop wegens bands van Van der i,ee. Dit doelpunt werd gemaakt door spil V d Hurk Mou lijn kreeg door goed spel tweemaal een kans om te doelpunten, hij schoot ech- ovcr het bekende muurtje I burgemeester van Rotterdam: H. O. KomswmckcJ. generaal-majoor der Mariniers: H. M, C. A. Staal, hoofd commissaris van politie te Rotter dam; A, J. van der Vlerk, wethou der van Onderwijs en Volksontwik- g te Rotterdam; C. Bassant. onnutter van de Rotterdamse Ath- eibetering), was nog al j letiek Commissie; dr J. G. Bosma, eens verplicht vrue schop- voorzitter van do Raad voor de pen toe te kennen. Een Lichamelijke Opvoeding te Rotter- aanval opgezet door spil dam; P. Burik, chef van de Secre- Lebbink, die weer een de- 1 tane afdeling Onderwijs en Volks- gclijke partij speelde, liepontwikkeling; W. Djjkstra, wnd. door treuzelen van Brand voorzitter der Kon. Ned. Athl. Unie; op mets uit By een uitval I dr J Linthorst Homan, voorzitter van VVV schoot Sijbers,1 van# het Nederlands Olympisch Co- die de bal dooi missen van mi té; J H. Moerman, secretaris Nat, •r»)t7 vry kreeg, tegen de Techn Commissie der K.NAU; ir *jial Dit was het sein voor. A Paulen, bestuurslid International t'-rxes ei tlog een schenje Amateur Athletic Federation up te gouien De tegenaan- Het lubileum zal om worden ge- ai 12i) minuten voor bet vierd met een grote internationale nde) bracht de bal via atletiekwedstrijd op 3 Juli 1955 te Moulijn en via de handen van een dei VW-achter- spelers bij Middeldorp, die vrij voor doel staande hard en onhoudbaar inschoot. Rotterdam. Zoals bekend wordt deze wedstrijd gehouden ten bate van het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de Kan kerbestrijding

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 4