SpDrtbijlmg® O® SehiedtMwmwm&r Gelijkspel: 't juiste resultaat van onbevredigende wedstrijd prijs Flamingo's schieten elf Yeendammers (8-0) op Kort voor tijd ontnam SVY Sittardia alle illusies Geraffineerde aanvallen breken elk verzet Vitesse hielp Hermes aan 2-2 Arie de Vroet zorgdedat Be Quick enthousiast Xerxes overwon (1-2) Nog op 't nippertje kwam Excelsior naast Longa sj|lS!k^ FEIJENOORD-ENSCHEDESE BOYS 1-1 Beide ploegen lieten droomd~ I kansen voorbijgaan Om NTTB-cup iméêk Nederland worstelt mee om wereldtitel V ier treffers van Schouten Oud internationals tegen VOC HHIJC icon in Berlijn Geen rustig Kerstcadeautje STAL m7 Maandag 27 December (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Wanneer we schatten dat ruim tienduizend van de in het Stadion bb FeüenoordEnschedese Boys aanwezigen maar drie of vier keer (en dat Is dan beslist niet veel) hebben gezegd „hoe is het mogelijk" of „hoe bestaat het?", dan is dat reeds een slordige dertig tot veertigduizend keren, dat men op die wijze uitdrukking gaf aan zijn teleurstelling over het In het Stadion gepresteerde. Op de grasmat, die In het tweede driekwart uur van de wedstrijd niet groen meer was, liepen toch werkelyk geen Kerstmannetjes, die voor de onmogelijkste verrassin- g"- 'en. Het waren semi-prof-voetbaIler« die mee- -s waren in het r"«-phniïkt laten van scoringsrijpe kansen. Dat de score slechts tot twee doelpunten beperkt bleef z(j werden gelijkelijk over de beide partijen verdeeld,-— is zowel voor Fejjenoord's aanvalslinie als voor de voorwaart- sen van de Boys geen complimentje. Doelman Koper van Ensche dese Boys weet de bal nog juist tot hoekschop te verwer ken, zulks tot grote teleurstel ling van de toestormende Feijenoorder de Bruyn. (Van onze tafeltennismedewerker) Voor deelneming aan de jaarlijkse tienkamp om de NTTB-CUP, welke ditmaal op 30 Januari 1955 te Leiden wordt gehouden, heeft de KTC de volgende spelers aangewezen: Cor du Buy (Sparta); Jacques Coumans (Luck Raek); Hennny Grij zenhout (Povac), Jan Hogendoom ("Wibo); Bert Onnes (Sparta); Cor Pelser (NedUoyd); Wim Stoop (Wifra); Piet Weel (Povac); Roe] Willemstein (Wifra); en Will van Zoelen (Scyl- la). Reserves zijn: Bert van der Spek (Wibo); Jan Scheffer (Quick); Wout Heemskerk (Treffers); en Theo van Doorneveld (Nedlloyd). De competitie voor de hoofd- en overgangsklasse begint weer op 15 Januari. Met de puntenverdeling kan men vréde hebben Over het geheel ge nomen, hebben beide partijen even weinig gepresteerd en het aantal kansen is ook vrijwel in evenwicht Helaas waren deze factoren verre van voldoende om te kunnen spre ken van een smakelijk Kerst., toet je"; het in het Stadion tussen de ooste lijke club en de Overkanters getoon de spel was van matige kwaliteit en zeker gee; al te bestluit van 1954 Hans v. d. Hoek, die nog steeds zijn vorm van voor zijn ziekte niet heeft hervonden, en de andere ver dedigers mogen b zi«n, dat de aan valslinie van de Boys niet uit vijf spelers van het kaliber van midden voor Selderhuis Jr bestor^. Nu was die verd**lal vaak <- -irierd en kon v, d. Bijl in laatste instantie nog diverse malen zijn niet geringe doet verdedi gersk wa I i teiten tonen. Om voor een strafschop te moeten zwichten, is n mmaal geen schan de. Dat gebeurde toen de wedstrijd een half uur oud was Bij één van de vrij talrijke aanvallen van de bezoe kers werd Selderhuis Jr kort voor de doeimond met alleen v. d Bijl voor zich op onreglementaire wijze ten val gebracht Lar- n. maar toen wel onverbiddelijk wees arbiter Lazaroms naar de witte stip. Daar door kon Selderhuis Jr het doelpunt toch scoren. Daarmee werd de stand geegalï- seerl, want in de negende minuut had de Feitenoor-- hang kunnen juichen "nor een goed doelpunt van De Bruyn, die als een hinde doorliep t n "'->«• -- gen en Koper liet nadenken aver zijn verzuim niet tijdig te zijn uitgelo pen Na d: hervatting gaf Feüenoord de t<- -li*- -'al op aanval golfde op Kopers ves"» af. Enkele keren op de meest wonderbaarlijke wijzt. kwam de ba] niet teie ht. waar Feij- eroord e ziJn aanhau' het taer gaarne zag- Tede kwam dit wel. doordat behalve «'e-digheld het tac tisch onjuist was Den Bleyker zo W'-Ht in het >el te betrekken. De rappe 'miten lalde daarom zo nu en dan maar eens naar links om niet geheel werkloos t: behoeven blijven rondzien As>n de andere kant kreeg Enschedese Boys ook nog en kele kansen, maar Terwey als oe gebroed ei- elderhuis zochten het doel op de verkeerde plaats. Vlak voor rust had Feijenoord een zeer benauwd ogenblik, toen eerst v. d. Bijl de bal uit een schuiver van Selderhuis Jr via* de paal uit het net hield en deze tot driemaal toe werd ingezet, totdat Kooien met een fikse kopstoot het gevaar definitief be- zwoor. Enschedese Boys maakte in de tweede helft een soortgelijke ge vaarlijke situatie mee. Tot viermaal toe in een periode, die binnen de honderd seconden bleef, redden de Enschedeërs ten koste van een hoek schop. Doch verder dan het creëren van enkele gevaarlijke situaties kwa- men de aanvalslinies nietHet was 1—1. Het bleef zo. tot het slotsignaal van Lazaroms toe. DEN HAAG. Naar de wereld kampioenschappen worstelen Grieks. Romeinse stijl, welke van 21 t/m 25 April te Karlsruhe zullen worden gehouden, zaj de Kon Ned Kracht sportbond zeer waarschijnlijk een volledige ploeg afvaardigen Deze ploeg zal worden samengesteld na afloop van de Nederlandse kam pioenschappen tn de periode 6 Febru. ari—medio Maait Op 6 Februari worden te Arnhem de titels betwist in de lichtgewicht en de zwaarmid- den sewicht klassen en op 20 Fe bruari te Deventer die in de extra vedergéwicht en liehtmiddengewicht. Vedergewicht, middengewicht en zwaargewicht zullen in de eerste helft van Maart, vermoedelijk te Utrecht worden gehouden. Tot au toe hebben 13 landen voor de wereldkampioenschappen inge schreven. Zweden vaardigt een ploeg van 16 athleten en 9 begeleiders af. Rusland een ploeg van 12 athleten en 10 begeleiders en Zwitserland, Tsjecho-Slowakije en Frankrijk heb ben ingeschreven met teams van elk acht athleten. Ook Zuid-Slavië en Hongarije hebben ingeschreven. De inschrijving sluit op 10 Maart. (Van een onzer verslaggevers) De Flamingo's hebben op 2e Kerstdag Veendam geleerd hoe voetbal ge speeld moet worden. Niet alleen dat De Harder, Clavan, Schouten en hun makkers door de Veendamse defensie gleden als een mes door een plum pudding, maar de Hagenaars lieten daarbij duidelijk zien op welke wijze dergelijke aanvallen moeten worden besloten. Vooral Schouten bleek er deze middag bijzonder goed het oog in te hebben. Viermaal sloeg hij doel man Heyt kansloos. Zjjn goede voorbeeld volgden De Harder (2). Clavan en Jacq. Heijster op, al was bet dan niet op zulk een overdadige wijze als hun collega. De Veendammers moesten de lange terugreis aanvaarden met een 80 nederlaag, want Landman wist kundig het Haagse doel schoon te houden. En toch hadden de Veendammers, ondanks het formidabele over wicht van de Flamingo's, wel twee tegenpuntjes verdiend/' Vooral In de tweede helft was dat het geval, toen Landman in "korte tijd'vjjf hoek schoppen voor zich zag dalen en een serie gevaarlijke schoten met fraaie zweefsprongen uit zijn doel moest houden. Hetgeen hem overigens voor treffelijk afging. Acht-nu! dus. Een uitslag, welke overduidelijk aantoont, dat de Hagenaars In alle opzichten hoog boven bun gasten uit torenden. ongehinderd achter een through pass van rechtshalf Krist aandraafde en de bal in het 'doel legde (40) Het was aan het goede verdedigen van spil Rosies te danken, dat Veen- dam bij de rust niet, tegen een nog grotere achterstand aankeek. Nog vier Veendam begon de tweede helft met een heilig vuur Tien minuten lang werden de Flamingo's op eigen helft teruggedrongen. Landman zag een reeks felle schoten op zich af komen en Bauman, Ever se en Oster- holt moesten alles geven om met ge slagen te worden. De Haagse ver dediging hield stand. Na dit offen- Dat de Veendamse achterhoede het deze middag met eenvoudig zou krijgen was reeds in het begin van de wedstrijd te zien. De Hardei draaide vrolijk vond de jonge Boos man en Clavan deelde kwistig links en rechts passes uit, die de Veen dammers tot verbijstering brachten Een kopbal van Clavan in de eers te minuten .kon Heyt nog maar juist corner werken; een schot van Jacq Heyster suisde rakelings over dê lat In de tiende minuut liep Schouten door op een pass en schoot via de handen van Heyt hard in (1—0) Korte tijd later draaide Clavan om zijn bewaker De Jong heen en toste een ver schot, dat van de binnen kant van de linkerpaal in het net spatte (20) En er was nog geen half uur gespeeld, toen het door Jacq. Heyster na een verbazing wekkende combinatie met De Har der 3—0 werd. Het vierde Haagse doelpunt kwam weer van de voet van Schouten, die Het elftal van de oud-internatio nals, dat op Nieuwjaarsdag tegen het jubilerende VOC speelt, is als volgt samengesteld: doel: Odyk; achten Vente en van der Heijden; midden: Steenbergen, Paulus en van Buite nen; voor: Wels, Drok, Lagendaal, van Spaandonck en Liassen. (Van onze sao.te.u-respondent) ARNHEM. Tot tweemaal toe heeft Hermes op het Arnhemse Mon- n nhuize een achterste veten in te lopen, of beter gezegd: tweemaal heeft Vitesse zonder de minste schroom de Schiedammers de doelpunten .cadeau gegeven. De eer ste kern- gebeurde dat na een wel zeer merkwaardig misverstand in de Arnhemse c fensie, toen keeper j Z"1? teder moest uittrappen, doch de ba] eerst even op spil Beek man terugspeelde, zulks met de be doeling dat laatstgenoemde het leder zei retourneren, idat L'Amie de ba) met de hand kon uittrappen. Beek man speelde inderdaad terug, doch ui dat de bal langs een ver- 5? ij L'Amie in eigen doel rolde, uok de tweede Hern.cs goal was een aardig presentje, want het schot dat rechtshalf Van Oers in de 33ste mi nuut van de tweede helft inzond, was t ?S2l.ns houdbaar, alleen niet voor... L Amie, die met een „groots" gebaar grandioos misgreep! pe Schiedr aanval liep doze middag niet best esmeerd Midden voor Lex Janse kon de juiste rich ting van het schot niet vinden, ter wijl van der i tegen de Arnhem se .sback Horsten geen schijn van kans kreeg Daarentegen deed de middenlinie van Hermes het heel wat betei en vooral de balfspelers v. d Sloot en Var Oers kunnen op een Beste oartu terugzien. Het eerste Arnhemse floelount kwam vrij on verwacht, mede dank zij de hulp van spil Burger, die een afgemeten voor zet van de Arnhemse linksbuiten Van Male voor de voeten van de aanstormende Dick Herberts kopte, die op zijn beurt geen fout maakte en met 't leer v. Diest kansloos pas seerde: 1—0- De Vitesse-vreugde was evenwel van korte duur, want een kwartiertje later kwam het boven omschreven misverstand tussen Beekman en L'Amie, hetgeen de ge lijkmaker betekende; 1—1. Na de hervatting kreeg HDVS het tegen een aanwakkerende storm van Vitesse enthousiasme zwaar te ver duren. De gastheren schoven hun aanvalspost ver naar voren en na een kwartier leverde dat succes op, toen de Arnhemmer Heyn het Ieder op handige wijze naar middenvoor Huiberts speelde, die met een uit gekookt schot de uitgelopen keeper van Diest het nakijken gaf: 21. De Schiedammers zagen het ge vaar in, met bet gevolg dat zij het toer omgooiden Een serie aanvallen werd op touw gezet en ofschoon de combinaties goed liepen, bleef re sultaat toch uit. omdat de juiste af werking aan de aanvallen ontbrak. Eovendien werd Van der Tuyn dooT de Arnhemse defensie stevig gescha duwd. en kon Lex Janse het doel maar niet vinden Toch kwam de ge lijkmaker dank een misgreep van T 'Amie die zoals we reeds schre ven een tam ba.letje van Van Oers „óver het hoofd" zag. sief vonden de Hagenaars wederom de juiste maat. Vloeiende aanvallen stelden de Veendammers wederom voor bijkans onoplosbare problemen Kort na elkaar troffen Schouten en De Harder voor de vijfde en zesde maal de roos. Veendam bleef pogen met hoge, verre trappen over de Haagse backs heen succes te boeken, maar de Fla mingo's bleken tegen dit spelletje wel opgewassen te ziin. Dit in te genstelling tot hun collega's aan de andere zijde Dekker, Rosies en Boosman die geen vat konden krijgen op de geraffineerde aanval len van De Harder en zijn trawan ten. De dekking was het laatste kwartier volledig zoek en niemand was verwonderd geweest indien de Flamingo's in deze periode de dub bele cijfers hadden bereikt Het werd nu „slechts" 80 door Schou ten en De Harder, waarbij Jacq. Heijster kans zag nog tweemaal alleen voor Heyt wanhopig te falen. De wedstrijd werd slechts bijgewoond door een naar schatting 1500 tot 2000 toe schouwers. Voor velen is de ligging van „Duinhorst" ken nelijk een bezwaar. Zonder twijfel zullen de Flamingo's de komende wedstrijden op Hout- rust belangrijk meer toeschou wers krijgen. Waarop zij, ge zien hun spel, zonder twijfel recht hebben. (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, Zondag. Onder het motto „De oudjes doen het nog steeds voortreffelijk" heeft Arie de Vroet weer eem laten zien, hoe je op een loodzwaar terrein mo voetballen. Deze Groningse Rotterdammer was de machinist, die de motor van Be Quick „op volle kracht vooruit" liet draaien. En zo kwam het, dat Xerxes ondanks het felle enthousiasme na de rust met 12 deemoedig het hoofd moest buigen. „Het is beslist niet best", zei Faas Wilkes, die vanzelfsprekend naar Xerxes kwam kijken, tij dens de rust tegen voorzitter Harry Keeven. „Wacht maar. straks in de tweede helft", ant woordde de heer Keeven. En in derdaad deed Xerxes het beter dan voor de rust. Voor de thee ontbrak eik initiatief in de voor hoede. Hoe fris stond daar tegen- de voetbalvelden niet in discre- dïet brengen. Die tweede helft bracht wel het enthousiasme, dat Harry Kee ven Faas Wilkes had voorspeld, doch de gewenste resultaten ble ven achterwege. Be Quick werd overrompeld door de aanvallen, die Xerxes op het Groningse doel lanceerde. Keer op keer kwamen de zebra's gevaarlijk voor doel- over het werk van de Groningse man Vuyb. Over gebrek aan ge- aanval. Wat de Noordelingen lie ten zien was zeker niet groots, doch wat bij Xerxes mankeerde, was bij Ee Quick wel aanwezig. luk hadden de Groningers niet te klagen, want rechtsachter Van Ingen kon, toen Vuyk reeds was gepasseerd, een schot van Volle- Daar liep een man, genaamd bregt juist' voor de doellijn stui' Lugthart, in de voorste Unie, die ten. De ex-CW-er De Boer. die de pauze als middenvoor be slist niet de aanvalsleider was, die Xerxes zoekt, stichtte als wist wat doorzetten was. Hij werd na 12 minuten ook de ma ker van het eerste doelpunt. Een pass van middenvoor Rozema linksbuiten meer verwarring, stelde hem hiertoe m staat, 01. Be Quick beheerste het hele mid denveld. Dat kwam. omdat Arie de Vroet nog eens dubbel en dwars wilde bewijzen, dat zijn techniek nog geenszins heeft in geboet. Steeds weer stuurde hij de loden kogel (zo zwaar moet de bal-door alle natt igheid en blub ber. die er aankleefde, wel zijn geworden) in de richting van het Rotterdamse doel. Daar deed spil Lebbink, geassisteerd door de agressieve rechtshalf Bommel, góed werk. Diezelfde Bommel (als rechtsbinnen) zorgde er na de hervatting voor, dat tal van Groningers pijnlijk aan hun be nen liepen te voelen. Deze Xer- xaan blaakt van zo onstuimig veel strijdlust, dat hij tegen elke prijs de bal binnen het vijande lijk doel wil loodsen. Het ver dient aanbeveling, de spontaneï teit van Bommel iets te temperen wil Xerxes zijn goede naam op Maar De Vroet en de zijnert hielden het hoofd koel. Na een kwartier bracht Be Quick hpt tot een tegenaanval, die Lugthart on dernam en die Kwast met een doelpunt afrondde, 02. Toen zat Be Quick op fluweel. Even werd het nog benauwd, toen rechtsach ter Pim Visser bij een hoekschop op Be Quicks doel naar voren kwam en met een formidabele kopstoot de stand cp 12 bracht. „We hadden een strop, dat onze grootste troef, de kleine Mouhjn, wegens griep niet kon spelen, want dan had je wel eens wat anders gezien," zei Harry Keeven ons. Dat willen we graag geloven, want Xerxes in deze formatie en deze vorm biedt bijzonder weinig perspectief. CltiiliWli!BilillSi™illihl!ilBl![i|!(!l!,';iC;il!!lt\l!!i.il,ll!ll'1' V Bit was Xerxes' genadeslag. Het tweede doelpunt, dat Be Quick door middel van Kwast (op de grond liggend) scoor de. Doelman Vermeer neemt nog wel een katachtige sprong, doch het is vergeefs. TILBURG, Zondag. Een somber grijs wolkendek hing boven het Lon ga Sportpark. Af en toe regende het. De vrolijkheid van Kerstmis ontbrak. Niet alleen in de natuur, maar ook in het spel, dat Longa en Excelsior ten beste gaven. Dank zij een ferm schot van Lagerwaard, die in de laatste seconden, van deze strijd een bal toegespeeld kreeg van Meyer, de invaller, kon Excelsior met de halve buit naar Ncerlands grootste haven stad terugkeren. Het was een heel matig duel, dat zelfs in de tweede vijf en veertig minuten bepaald hard en rommelig werd en daardoor feitelijk het aan zien niet meer waard was. Maar ja. de duizenden toeschouwers bleven langs de lijnen staan, waarschijnlijk om Longa te zien winnen. Dat was niet zo, want de uitslag werd 22 en daarmede mogen beide ploegen zeer zeker genoegen nemen. Longa begon het duel sterk. Maar door peuterig spel van de stormlinie gmge.i talloze kansen verloren. Er verstreken twee en twintig minuten. Excelsior had weten stand te houden. Een mistrap van Lagerwaard werd de' Rotterdammers noodlottig. Het was Villevoye die z'n kans schoon zag en geen fout maakte 10). Maar nog geen minuut later kre- gen we een van de weinige vloeiende combinaties van de Rotterdammers te zien. Westphal gaf afgemeten voor en het was de toestormende Dijk graaf - hij stond vlak bij de staan der die maar voor het inkogelen had 1—1. Na de hervatting is het een matige vertoning geworden. Over en weer werden talrijke doelrijpe mogelijk heden door de aanvalslinies gemist, maar tenslotte slaagde Longa er tien minuten voor het einde weer in om gelyk te komen. H. de Kort trachtte Veldhuyzen te passeren maar de Rot terdammer maakte hands. De toege kende strafschop werd door L. de Kort ingeschoten doch subliem ge stopt door de Excelsiordoelman. Hij stompte het leder weg. Ongelukki gerwijs kwam het voor de voeten van de aanstormende H. de Kort, die onhoudbaar inknalde (2—1). Iedereen dacht, dat Longa de winst in de zak had. Het was echter niet waar, want na dit doelpunt ging ge heel Excelsior naar voren en inval ler Meyer gaf ragfijn voor aan La gerwaard. die de partijen op gelijke voet bracht. (22). Loting Challengeround SYDNEY. Het resultaat van de loting voor de challengeround tus sen Australië (Davisbekerhouder) en de winnaar van de interzonefmale, de Verenigde Staten, welke tennis wedstrijd op 27. 28 en 29 December te Sydney wordt gespeeld, had het volgende resultaat: 27 December: Lewis Hoad (Austra lië) tegen Tony Trabert (V.S.); Ken Rosewall (Australië) tegen Vic Seixas (V.S.). 28 December: Australisch dubbel (nog niet definitief aangewezen) te gen Trabert cn Seixas (V.S.). 29 December: Ken Rosewall (Aus tralië) tegen Tony Trabert (V.S.); Lewis Hoad (Australië) tegen Vic Seixas (V.S.). HANDBAL „Den Haag" sterker dan „Rotterdam" De scheidsrechters hebben bij de stedenwedstnjden zaalhandbal m Den Haag, de eer van Rotterdam hoog gehouden. Zij wonnen met niet minder dan 217 van het Haagse team. Omdat de Amsterdamse arbi ters afgeschreven hadden, hebben onze stadgenoten nog een wedstrijd tegen AHG gespeeld, die zij met 15— 10 wonnen. De meisjes-jumores be haalden na een gelijkopgaande strijd een draw <55). De andere wedstrijden gingen voor Rotterdam verloren, al moet gezegd dat er m vergelijking tot vorig jaar een belangrijke vooruitgang te be> merken viel, waaraan de training van de ATS niet vreemd is. De uit slagen waren: Den Haag ZRotterdam heren 1712, dames 73 (nadat R'dam raet 20 voor gestaan had), jongens 134 dames scheidsrechters 40. De Hagenaars wonnen ook de wed strijden tegen Amsterdam De dames maakten er 51 van. de heren 15-13. Dynamo heeft zijn inschrijving voor de Rotterdamse zaalhandbal- kampioenschappen ingetrokken. BERLIJN In een vriendschappe lijke ijshockey wedstrijd te Berlijn heeft HHYC voor 6000 toeschouwers met 4 van BSC (Berlijn) gewon nen. De tussenstanden waren 1—0, 4—2, 3—2. Het was spoedig duidelijk, dat er meer verband in de ploeg van HHYC zat en dat men bovendien individu eel meer presteerde. BSC had de handicap, dat het met een gebles seerde speler, nl. de Zweed Bielke moest uitkomen en daarbij kwam nog, dat de Canadees Smuh van de Harrmgay Racers, die zij als ver sterking in hun team hadden opge nomen. niet van uitzonderlijke klas se bleek te zijn. Aan Haagse zijde werden de doelpunten gemaakt door Smit (2x), Zukiwski, Loret, St. Onge, Overakker, Dinger en Van Dijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag. Voetbal kreeg dus op veelvuldig verzoek een ander uiterlijk, maar op de winderige SVV-overdekte zijn we tot de con clusie gekomen dat dit nieuwe gezicht velen nog niet aanstaat. Hoezo? Wel het gebeurde in de 23e minuut van de wedstrijd SWSittardia. Rechts achter Corveletjn bleef na een nogal onschuldige botsing geblesseerd lig gen en vele medelijdende blikken richtten zich toen naar die eenzame figuur daar op die grasmat. Men vroeg zich af: zou hij verder kunnen spelen en men riep nogal luid „trapt die bal uit".-Zó amateuristisch was men op de tribune, maar men vergat dat die andere 21 knapen die daar nu rustig doorspeelden en die zich bewust of onbewust niet om hun kame raad bekommerden beslist niet alleen meer voor hun genoegen spelen. En daarom moet men het de Sittardla-rechtshalf Dieteren maar niet zo erg kwalijk nemen dat hij van de situatie gebruik maakte om doelman Kou wen te passeren. En bovendien: men heeft om betaald voetbal gevraagd en nu zal men ook de consequenties daarvan moeten dragen. Gelukkig is de verhitte stemming achter ons geleidelijk verdwenen en bü de laatste scheidsrechterlijke interventie hoorde men geen Schiedammer meer mop peren, want toen had SW door Gerrit v. Pelt en de Sittardia-rechisaehter Brull de zo ongelukkig opgelopen achterstand in een 3—2 zege omgetoverd, tekende niet alleen de gelijkmaker (2—2), maar het bracht de Sittardia- defensie zo van streek, dat het de teugels, waarmee het tot dan v. Pelt, v. Schïjndel en Köneman kon leiden moesi laten vieren en 3 minuten voor tijd zelfs uit handen móest geven. SW plukte zodoende de vruchten van zijn werk, dat echter vooral voor rust vol mankementen zat. Het duur de wel 20 minuten voordat men van die ouderwetse sluitende combinaties kon genieten, maar toen was het met een raak ook. Precies op maat was de pass, die Köneman naar de her- Als er nog eens een enquete gehou den wordt waarop de vraag gesteld wordt: „Welke voetballer heeft het hardste schot" dan zullen steevast heel wat Schiedammers het hokje achter de naam van Gerrit van Pelt zwart maken. En de spelers van Sit tardia en vooral doelman Mol zullen die Schiedammers dan zeker niet van chauvinisme betichten, want van middag hebben zij met deze kanon nier kennis gemaakt Het was een nogal onplezierige kennismaking. Want de geweldige kogel, die v. Pelt in de 2e minuut na rust afvuurde fae- Dit is wel een treffer van Sittardia, maar hij telt met. v. d, Heuvel passeert doel man Kouwen, doch fiü had da bal ?n buitenspelpositie ontvangen. Zo scoorde Sit tardia drie maal. Daarna maakten' zij toch twee goede doelpunten. Het bleek on voldoende, want SVV liet er drie voor zich optekenen. stelde Jan v. Schijndeï lanceerde. Voor deze rossige figuur was het toen een koud kunstje om doelman Mol te verschalken. Dat betekende de Schie- damse gelijkmaker, want Sittardia was. nadat het 3 keer onreglementair had gescoord, na 15 minuten door een verrassend schot van Erkens aan zijn trek gekomen (01). SW had het moeilijk voor rust. Het vocht niet alleen tegen Sittardia, het worstelde met zich zelf tegen de vrij sterke wind. Pas nadat Dieteren genadeloos langs Kouwen had geschoten (1—2) trok een geprikkeld SW zich op tot normale hoogte en het heeft zich zo doende kunnen handhaven tegen dit verrassende Sittardia. Na rust bevocht SW zijn winst, dié het toen zeker wel verdiende, zij het door een treffer van rechtsachter Brull in eigen doel.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 4