Nationaal record gevestigd bij opening KOLPA-bad Km Waar de gemeenteraad over zal praten op de a,s. vergadering IJssport dit weekeinde: Op de banen en de Singels Start55 gaat opgewekt een jubileumjaar tegemoet Oeverbeschoeiing van de Schie uitbreiding Noordvestriolering nieuw gemaal Buitenhavenweg Gruno-feest SVDPW dit jaar in 't zilver RK-school in Nieuwland Katholieke grafici hielden „Kopperfeest55 Ds J. M. Lindeyer 40 jaar predikant Ma Braun: Moge Vlaardingen spoedig een concurrent zijn.... Door passerende trein geraakt Jonge kerkers naar Zwitserland Hartverlamming Ramoneur in actie Door het ijs Damclub .Schiedam' Burgerlijke Stand Zivemprogramma AGENDA SCHIEDAM KOERIERSTERS Maandag 10 Januari 1955 Vrijdag 21 Januari komt de Gemeenteraad van Schiedam, voor het eerst in het nieuwe jaar weer bijeen. Enkele belang rijke beslissingen, vooral op financieel terrein zullen dan ge nomen moeten worden, want voor het uitvoeren van enkele grote werken komen B, en W. bij de Eaad aankloppen voor het verlenen van de credieten. Oeververbetering bij Overschiesestraat Reeds in 194S moest op korte ter mijn worden overgegaan tot ver nieuwing van. een gedeelte der oever voorziening van de Overschie sestraat, ter lengte van 36 m. Thans eist het overig deel daar van, over een lengte van 105 blijkens de in de bestrating optre- i dende verzakkingen, dringend voor ziening. De Directeur van Gemeentewer ken komt het het beste voor daar voor een grlijke constructie toe te passen als voor het in 1948 ver nieuwde gedeelte. De kosten daarvan zullen op basis van do thans geldende lonen en prijzen 59.000 bedragen, af te schrijven, in 40 jaar, B. en ff. achten het voorts niet Uitgesloten, dat i, v. m. de bouw van de geprojecteerde brug vóór de Prof. Ksmerhngb Onneslaan de oevervoorziening zal moeten wor den opgeruimd. Dit is ook de aan leiding er toe geweest, dat de ver nieuwing van deze oevervoorziening niet in de begroting van de afge lopen jaren is opgenomen. Indien tot opruiming zal worden overge gaan. zullen het nog aanwezige of goedkoop te krijgen damwandmate- riaal, spoorstaven, etc.. practisch hun gebruikswaarde hebben behouden, zodat dan het voor de aanschaf fing benodigde deel van het crediet geschat op 24.000. terugkomt. De Commissie voor de Gemeente werken heeft rich met het voorstel van de directeur verenigd. B. en W. stellen de Raad voor dit crediet ter beschikking te stelten. Riolering bij Noordvest Door de in 1952 en 1953 uitgevoer de demplngs- en rioleringswerk zaamheden zijn de Schic en de Noordvestgracht ontlast van de huiswater- en faecaliënafvoer van een belangrijk gedeeltex van het stadsdeel tussen Schie en Noord- vest. Ter verdere verbetering, van de toestand moet de riolering in dit gebied nog worden uitgebreid. Hier voor komt allereerst in aanmerking de sanleg van een riool in de Noord- vest vanaf de Kethelstraat tot de hoek henoorden net ontmoetings punt met bet Groen weeg je. Hier door zal naar verwachting de ver vuiling van de Noordvestgracht be langrijk verminderen. Voor een en ander is thans een crediet van 57.500 benodigd ten laste van de kapitaaldienst der ge- De Grunningers hebben Zoater- dagoavond in 't Volksgebouw Tuin- laan heur Nejjoarviziede hollen en beur 30 joarig bestoan viert, Veur- zïtler H. H. J. Hol haitte allemoal hartelijk welkom en wenste heur een „Veu zegen in 't Neiioar!" Veurz. zee dat 30 joar leden 'n poar bestuursleden oet Rotterdam hier onze ofd. opricht hebben. Het waren aal direct gezellige oavends. "Was aaltied 'n ainakter en mit Neiioar 'n dreiakter. Leden declameerden zuü enkele stukjes en veurz. wol groag dat dit weer zo gebeurde. Des- tieda zetten de wichter zulf kovvle in Grunninger kroantjepotten en maanluw rookten oct lange kalken piepen, 't Was 'n mooi gezicht, 'n lange loafel in 't midden mit aal dei polten. Bestuur en leden hebben d'r altled van moakt wat ze d'r van kon den moaken. Veurz. wil 'n uitzunde- ring moaken veur de fam. Vennik want dei hebben zolang as ze hier wonen ontzettend veul veur Gruno doana De lalding van de Liesters (doameskoor) en toneel berust bie mej. D. Vennik, en deur stalt allied open veur de Liesters want dei hól len doar hun repetitie. Ook aan de spelers en Liesters bracht hij noames „Gruno" dank veur 't veule waark en de opofferingen (hartelijk ap plaus). Noa 't zingen van 't Grun- nens laid zongen de Liesters vijf mooie laidjes en don kwamen de to- neelspeulers op de planken mit: „On rust om 'n houinagel", toneelspul in dreï bedrieven, deur Jan Zijl. Dat de Liesters goud zongen en de rollen goud vertolkt wuiren bleek wel uut het doaverend applaus. In de pauze's wuir d'r traktaierd Op kowie. Grunninger kouk, olie wiev'n en ook wat hartigs. Zoal was mit mïtwaarking van be- dainïng „Volksgebouw" extroa ver sierd. Stoulen om de toafeltjes blounskes d'r op. Grunninger en Schiedamse vlaggen en lange slingers versierden de zoal. Muziek en bal dei tot loat 's nachts duurde stond onder aiding van C. Schilperoord. Tweide veur2itter Brauns het even 'n slotwoord oetsprokent 't Was 'n meroakel gezellige oavend en d'r heerste een echte vro lijke Grunninger sfeer. meentebegroting 1955. Voor verleg- ging van kabels en leidingen is nog een 7000 nodig, welke credieten B. en W. de raad voorstellen te ver lenen. Rijkssubsidie voor 152 woningen in Nieuwland Per medio September zond de mi nister van Wederopbouw en Volks huisvesting B. en W. van Schiedam zijn beschikking toe. waarin stond, dat uit 's Rijks kas een jaarlijkse bijdrage van 42,754,52 tegemoet kan worden gezien in het op de exploitatie van het in Nieuwland te bouwen complex van 153 woningen te verwachten tekort. B. en W. stellen thans de Raad voor deze bijdrage te aanvaarden. Straataanleg In verband met de ten Noordwes ten van de Burgemeester van Haa- reniaan ter weerszijden van het ver lengde van de p. J. Troelstralaan ontworpen twee torenflats, zal weer een crediet voor straataanleg in Nieuwland nodig zijn, B. en W, stellen voor ten laste van de kapitaaldienst van de begroting van het Grondbedrijf een crediet te verlenen van 649.000. Blijkens de door de Directeur van de Technische Bedrijven verstrekte gegevens zal voorts een crediet van 212.470 nodig zijn ten laste van het Gasbedrijf, Drinkwaterleiding en Electriclteitsbedrijf. In totaal zal derhalve 861.470 no dig zijn. Nieuw gemaal De directeur van Gemeentewer ken stelt B, en W. voor ten behoeve van het bouwen van het nieuwe ge maal de Buiten ha ven weg en het ma ken van een riolering voor het ge bied langs de Buitenhaven ten laste van de kapitaaldienst voor de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1955 een crediet van 137000 te verlenen, af te schrijven in 40 jaren. Voor 1955 zal zijn te rekenen op de verwerking van 315.090 en voor 1956 op verwerking van het restant ad. 22.000. toegetreden. Van deze bond ontvin gen B, en W. het verzoek als lid toe te treden voor de gemeentelijke zwemplaatsen. De contributie zal voor deze ge meente 70 per jaar bedragen. Het is volgens B. en W. van be lang, dat de gemeente voor de zwemplaatsen lid is van een lande lijk werkende organisatie, tot welke zij zich, in voorkomende gevallen, kan wenden om deskundige advie zen. Zij stellen de raad zulks voor. De Schiedamse voetbalvereniging SVDPW zal deze zomer haar zilve ren jubileum vieren. Het gaat blijk baar goed met deze vereniging, die nu in totaal 500 leden telt. Dit aantal is niet altoons bijeen, al komen er veel bij wedstrijden blijk van be langstelling tonen. Om bet onderling contact te ver stevigen is Zaterdag in Tivoli een contact-avond belegd, alwaar ook wederom ,niet alle leden aanwezig konden zijn, vandaar dat komende Zaterdag een tweede avond gehou den wordt. Dc beer H, Streunding, voorzitter van de redactiecommissie, heeft in zijn openingswoord verklapt dat het „grote feest" deze zomer in Musis Sacrum zal worden gevierd. Namens het bestuur heeft de voorzitter, de heer H. Hardeman, gesproken en de wens geuit dat het eerste elftal dit jaar met een kampioenschap een mooie bijdrage voor het lustrum zou kunnen leveren. Naar wij vernamen is zowel de heer Hardeman, als de secretaris, L. v. d. Winkel 25 jaar lid van de ver eniging. Het Mario Cabaret heeft met een prima verzorgd programma de juiste sfeer geschapen en had tevens de muzikale leiding bij het bal. Propaganda-avond Chr. Vrouwenbond De Ned- Chr. Vrouwenbond in Kethel houdt Dinsdag 11 Januari in de zaal achter de kerk een propa ganda-avond. De spreekster van deze avond is mevr. M. Vermey- van Alkemade, hoofd-propagandis- te voor het Gewest Zuid-Holland- Zuid. Aanvang 7.45 uur. In Nieuwland zal, zoals reeds eerder gemeld, een tweede school verrijzen en wel een R.K.-school voor gewoon lager onderwijs van de St. WOlibrorduastichting. De Ge meenteraad heeft in Maart j.l. reeds besloten de nodige medewerking te verlenen tot de bouw van deze school. Maar het college van B. en \V. stelt nu aan de Raad vooi over te gaan tot de aanwijzing van de de finitieve plaats waar het schoolge bouw zal komen en het benodigde terrein van circa 1660 m2 in eigen dom aan het bestuur van de St. Wil- lebrordusstichting over te dragen. De schoolformatie. die het gebouw zal bevolken, Is inmiddels begonnen met een le klasse, die ondergebracht is in de R.K. school aan de Bosboom laan. De leerlingen beschikken ech ter over te weinig of geen materiaal en om niet genoodzaakt te worden nu de le klasse van leermiddelen te voorzien en later bij de eerste in richting van de school opnieuw gel den te moeten verstrekken, kwam het B, en W. gewenst voor reeds da delijk een bedrag van ƒ15.000.ter beschikking te stellen voor aanschaf fing van leermiddelen voor de ge hele school. Dit crediet komt teh laste van de begroting 1955. De school zal totaal acht lokalen bevatten, die om een centrale hal gegroepeerd worden. De school zal bestemd zijn voor jongens en meis jes. Indien de Gemeenteraad accoord kan gaan met de voorgestelde aan wijzing van de grond, zal waar schijnlijk binnenkort begonnen kun nen worden met de bouw. Naar een wijkcentrum in Kethel voor de Ned. Herv. Kerk In Kethel heeft men dringend be hoefte aan een wijkcentrum voor de Nederlandse Hervormde Kerk. Een gebouw, waar de activiteiten uit het gemeenteleven en wel spe ciaal voor de jeugd gehouden kun nen worden. Er bestaat reeds een Bouwfonds met het mooie bedrag van ƒ20.000.—. Voor een wijkcen trum is echter nog veel meer geld nodig. Om dit te bereiken worden diverse acties gehouden met het doel de kas van dit bouwfonds te verste vigen. Dinsdag 25 en Woensdag 26 Ja nuari worden twee toneelavonden gehouden in het zaaltje achter de kerk. Op deze avond wordt opge voerd het toneelstuk „Deining rond de Dorpsdokter". Er wordt ook een gfote tombola gehouden, waarvoor men de jsrijzen kan afleveren aan de pastorie. Alles is welkom, zoals kippen, varkens en ook sigaren, kof fie, thee, glas- en aardewerk. Dus nu maar kijken, wat u nog heeft en naar de zolder van de pastorie er mee, want die is groot genoeg. Onderwijsgeldei n Door de alhier gevestigde school besturen is verzocht voor de onder hun beheer staande lagere scholen voor 1955 een voorschot te mogen ontvangen op de gemeentelijke ver goeding. B. en W. stellen de raad voor de voorschotten te bepalen op: de vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs op 39.285,66; de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs op 81.254,45; de St. Willibrordusstichting op 135.433,01; de Vereniging voor Chri stelijk Volksonderwijs in Kethel op 9-059.52: de St. Willibaordusstich- ting op 17.152; de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onder wijs op 12.092; de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs op 6529; de Vereniging voor Christe lijk Volksonderwijs op 433. De zwembaden Tot voor kort was Schiedam in gevolge de bezettingsmaatregelen verplicht lid van de Bedrijfsorgani satie Bad- en Zweminrichtingen. (B. B.Z.). Deze organisatie is echter op 15 Februari 1954 krachtens de "Wet op de Bedrijfsorganisatie opgehe ven. Als gevolg hiervan beeft een reorganisatie plaats gehad van de op dat terrein werkende instellingen. Op 7 Mei 1954 is opgericht de Bond voor Badhuizen. Zweminrichtin gen en Zeebad bedrijven, waartoe o. a. de gemeenten Amsterdam. Rotter dam. 's-Cravenhage, Groningen. Apeldoorn, Dordrecht en verschei dene kleinere gemeenten reeds zijn Dit weekeinde stond de sport in het teken van het Us: Of beter gezegd, het was de enige sport die nog beoefend kon worden, daar alle veld- sporten wegens het vriesweer afgelast "wércïènT Maarschaats'-lustlg Schie dam heeft dan ook z'n hart kunnen ophalen. Op de twee ijsbanen die Schiedam rük is, de sproei-ysbaan van het tennispark en de baan van de Schiedamse IJs-club, was het druk. Dit jaar zal de R.K. Zwemvereniging „Start" haar vierde lustrum vieren en bij dit jubileum zal er ook een zwem-festün worden georganiseerd. Dit werd aangekondigd door de voorzitter van Start, de heer T. M. de Kievith, tijdens de jaarvergadering die in de cantine van de capsule-fabriek „Hoi- land" is gehouden. Uit het jaar-overzicht dat de voor zitter bfj die gelegenheid gaf blijkt overigens wel dat het afgelopen, jaar een rustig en wat passief jaar is ge weest voor de zwemvereniging. Maar nu een jubileum-viering voor_ de deur staat zal er wat meer activiteit in Start geblazen moeten worden. Want bij de jubileum-wedstrijden, moet deze vereniging natuurlijk ook met een wedstrijd-ploeg voor de dag kunnen komen, die er zijn mag. De voorbereidende besprekingen Zijn reeds gevoerd en de heer De Kiovith De Afdeling Schiedam van de Nederlandse Katholieke Grafische Bond hield gisteravond traditiegetrouw In gebouw Arcade aan de Lange gaven het Jtopperfeest". Dit kopperfeest dateert nog van de GUde-tljd. De Maan dag'na 3 Koningen werd dit feest gehouden. De voorzitter, de heer A. Vink, heette de talrijke aanwezigen harte lijk welkom, In *t bijzonder de gees telijk adviseur van de afdeling, pa ter Oud. De heer Vink dankte de le den voor de hartelijke ontvangst van enkele bestuursleden, die in de af gelopen maanden bij een groot aantal leden een huisbezoek brachten om over diverse zaken van gedachten te wisselen. Als gevolg van het man dement en het verbreken van de sa menwerking met de andere bonden sal men in eigen kring vakstudie- T.dïfc doen. De R.K, Gemengde Toneelvereni ging „Alberdingk Hbym" voerde ver volgens het toneelstuk „Een baby van 1000 weken", een blijspel in 3 bedrijven van Hans Nesna, op. Dit spel werd in vlot tempo goed voor het voetlicht gebracht- De regie was in handen van de heer P. Midden dorp, die met zijn tonelisten na af loop een hartelijk applaus ontving. De pas opgerichte muziekband, ge vormd uit eigen leden, zorgde voor vrolijke muziek tussen de bedrijven door. was vol goede moed dat deze ploeg er zal zijn. ook. Maar veel, zo niet alles, hangt af van het enthousiasme van de leden zelf. Er zijn enkele zwemmers van Start die over wed strijd-ervaring beschikken, maar voor hen wordt het zaak de trai- nings-avonden te bezoeken, opdat zij goed voorbereid aan de wedstrijden kunnen deelnemen. Maar ook voor de andere zwemmers is een trouwe deelname aan de training van groot belang. Op ander terrein zal eveneens meer activiteit aan de dag worden gelegd, zoals door het houden van contact-avonden, zowel voor de jeugd onder de vijftien jaar als voor de ouderen. Aangedrongen werd ver der om meer propaganda te maken voor de eigen zwem-club. Start telt thans ongeveer 350 leden en het stre ven moet er op gericht zijn dat de vereniging bij het jubileum 500 le den heeft. Dat kan makkelijk, als iedereen meehelpt, zo meende de heer De Kievith. Op deze vergadering zijn drie be stuursleden afgetreden, waarvan twee, te weten mej. A. Zjjtveld en de heer J. J, v. d. Use! weer herko zen werden. Maar het derde aftre dende bestuurslid, de heer C, F. A. "Visser, stelde zich niet herkiesbaar. Vijftien jaar is de heer Visser lid ge weest van Start, waarvan tien jaar bestuurslid en enkele jaren zelfs voorzitter. Veel is door hem gedaan in het belang van de vereniging en nu hij zijn bestuursfunctie heeft neergelegd werd hem het «re-lid maatschap aangeboden. Uit het luide applaus van. de aanwezigen valt af te leiden, hoe zijn werken geappre cieerd zijn. -Van de laatste baan was het ijs nog niet overal betrouwbaar, zodat ongeveer de helft van het baan- oppervlak nog vodr de rijders was afgesloten. Maar op het bruikbare deel werd dan ook druk gezwierd of gekrabbeld, naar gelang van de rijvaardigheid van de rijders en rijd sters. "Waren in de middaguren voor al de kinderen aan bod, 's avonds was het de beurt van de groteren. Ook op de Singels bij Nieuwland zag het Zaterdag en Zondag weer zwart van de schaatsers en van de jeugd op priksleeën. Voorts zijn ve len. een kijkje gaan nemen bij de poldervaart, of deze grootste, zij het dan niet officiële, schaatsbaan van Schiedam binnenkort nog te gebrui ken zal zijn. Maar daar is voorlopig nog geen kijk op, want het water was gistermiddag nog geheel vrij van ijs. De lange afstand-rijders zullen dus nog even geduld moeten hebben als de vorst tenminste blijft aan houden. DEN HAAG. Maandag 10 Ja nuari viert ds J. M. Lindeyer. emeri tus-predikant der Evang. Luth. kerk, woonachtig te Hoorn, rijn veertig jarig ambtsjubileum, Ds. Lindeyer werd 18 October 1887 te Kethel en Spaland geboren, waarrijn vader on derwijzer was. In 1914 werd hij pro ponent en ID Januari 1915 te Groede in het predikambt bevestigd. In 1916 vertrok hij naar Pekela, in 1922 deed hij te Monnikendam intrede. In 1926 werd de jubilaris predikant te Pur- merend. Op 1 Maart 1930 kreeg hij eervol ontslag met het oog op zijn benoeming tot predikant bij de Prot. kerk in Indonesië, De jubilaris was in Indonesië werkzaam te Cheribon, Semarang. Djakarta en Soerabaja, Na zijn repatriëring werd hij hulp prediker bij de Luth. gemeente te 's-Gravehhage, op 3 Mei 1949 werd hij te Haorn-Medemblik in zijn ambt bevestigd. Daar is hij werkzaam ge weest tot aan zijn emeritaat op 4 Ja nuari 2953. De opening van. het KOLPA-bad Zaterdagmiddag had twee phasen: de officiële in gebruikstellmg en het op sportterrein liggende, door VZC georganiseerde zwemfeest. Nadat mevrouw B. Bloemgarten-Elias met een fluitsignaal om 3.35 uur het KOLPA-bad voor geopend had verklaard enkele seconden later brak Ria Vermaat met een duik de waterspiegel was feitelijk de opening, waarover wij Zaterdag reeds schreven, achter de rug. Burgemeester mr J. Heusden had do gasten verwelkomd, nadat het gehele college van Burgemeester en Wethouders, inclusief gemeente-se cretaris C, v. d. Linden, aan de in gang in de hal hadden gerecipieerd. Bloemen werden aangeboden aan mevr. Bloemgarten, mevr. Ernste, mevr. Kolpa en mevr. Van Oostrom. De burgemeester verwelkomde in het bijzonder <met name) prol dr P. Muntendam, directeur-generaal van Volksgezondheid, die twee jaar geleden, als Staatssecretaris van Volksgezondheid, de eerste paal had geslagen, mr H. van Kiel, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, leden van gemeentebesturen van omliggende gemeenten, die door burgemeester en/of wethouders of hun vertegenwoordiger belangstel ling toonden, de heer Jan de Vries, Voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse - Zwcmbond en nog vele anderen. Burgemeester Heusdens Op het stationsemplacement te Schiedam werd de 23-jarige contro leur van een goederentrein, de heer A. H. uit Rotterdam, vannacht om half één door een passerende trein geraakt. Met een gekneusde rib en bovenarm werd hij door de G-G. en G.D. naar het Coolsingelziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Hel kamp van de Schiedamse Jon- ge-Kerk wordt dit jaar weer gehou den in Grindelwaid (Zwitserland). De Jonge-Kerkers zullen te gast zijn bij Fr au Wyss in Chalet „Alpenrose", waar men ook de vorige keer uitste kend werd verzorgd. De omgeving is prachtig, vooral Scheidegg, First, Faulhorn, Schynige Platte, Eisgrotte zijn dc moeite waard om er heen te gaan. Ook de tandradbaan zal weer gebruikt kunnen worden voor een tochtje langs dc bergen. De reis naar Grindelwaid wordt gemaakt door Duitsland via het „Zwertewoud" en Bazel, waar overnacht wordt op de heen- en terugreis. Het kamp duurt 14 öagcn-en~begint-l Juli -en duurt tot en met 34 juli. Gisteravond om kwart voor zes is de 59-jarige H. v. d. H. controleur van de H.A.L. uit Rotterdam, in het dok van Wilton Fijenoord tengevol ge van een hartverlamming doodge bleven. De dood werd geconstateerd door dr Jungerius. De brandweer moest Zaterdagmor gen omstreeks acht uur uitrukken voor een schoorsteenbrandje bij de heer J. S. in de Mariastraat. Met een ramoneur werd het vuur ver wijderd. Er was geen schade. De zesjarige A. v. d. H. zakte Za terdagmiddag door het ijs aan de Stadhouderslaan. Een agent van po litie bracht het knaapje naar huas. De uitslagen van de onlangs ge houden bordenwedstrijden van de damclub „Schiedam" zijn: J. v. Tilbqra—J- Vrijland 20; J. C. Onink—J. Levering 2—0; J. P. v. d. WateringL Vrijland 2—0; J. Vrijland—T. Visser 20; Chr. A. Ha- bermphïJ- v. Walsum 20; J. Le vering—W. M. Prangen 2—0; J. Wes- terveld—D. Zonneveld 2—0; M. A. v. d. Kraan-M. Voorwald 2-0; I% Vis serD- Zonneveld 11; L. Vrijland M. A. v. d. Kraan 11; W, M. PrangerP. Mast 02; K. J. Bre- man—M. Vooï-wald 02; D. MastD, Zonneveld 0—2; J. de WildeJ, Wes- terveld 0—2; J. v. Tilborg—J, P. v. cL Watering 0—2; T. Visser—L. Vrij land 0—2; J. Vrijland—P. v. Koor dennen 0—2; J. v. Walsum—J. P. v, d- Watering 0—2. Afscheid Th. Gloude De heer Th. Gloude, keurmeester oprichter van het Openbaar Slacht huis in Schiedam, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd do dienst gaat verlaten, zal op Donderdag, 13 Januari a,s. in het kantoor van bet Slachthuis afscheid van het personeel nemen, terwijl op die dag van 56 uur in de cantine een afscheidsreceptie zal worden ge houden, Esperanto-agsndo Merkredon, la 12an de Jan.: Ni legos kune „Sennacinio" a ca gek.: v. Gink, Ploegstraat 19, Kunportu la januaran organoti, estos pli facile por sekvi la legadon, se ciu havos unu kaj la saman ek2empleron. Pokken-inenting Kethel Op Dinsdag 11 Januari a. s. des namiddags var, 4 tot 4.30 uur bestaat voor de inwoners van Kethel gele genheid tot kosteloze inenting tegen pokken. Dit geschiedt ten huize van dr P. van der Kuy, Noordeinde 5. Trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen dienen medegebracht te worden. GEBOREN: Marianne C. N„ d. v. J. Zandstra en M, Blom; Arij. z. v. H. Kostense en G. C. J. van Wotfe- ren. OVERLEDEN: M. de Bruin, 67 Jr. wees er o.a. op, dat het zwembad tot stand is gekomen door een ge- m eenschappel ij ke samenwerking. Van het college van B. en W. zijn vooral de wethouders De Bruyn en Van Minnen dc stimulerende krach, ten geweest. Hjj eerde wjjien de heer J. J. Kolpa, die helaas het re sultaat van zijn scheppende arbeid niet zelf hoeft mogen aanschouwen. Na een bijzonder hartelijk, woord aan de vele aanwezige „BPM-vrien den", droeg hij het bad over aan de heer H. K. van Minnen, de wethou der die het zwembad onder zijn be heer heeft. Wethouder Van Minnen heeft gro te lof toegezwaaid aan wethouder De Bruyn, o.a. met de woorden ,als ik op dit ogenblik de tak van dienst het zwembad personifieert d&n Is hij de grond, die het uitlopen van die tak sterk bevorderde. Voorbereiding en uitvoering van het plan waren 2ijn opstaan en zijn naar bed gaan...,". De heer Van Minnen heelt vervol gens nog enkele bijzonderheden óver het bad gegeven en na de ge- door een wedstrijd 100 meter wissel- slag heren. 300 mefer rugslag heren en 100 meter vrije slag dames, als mede de waterpolowedstrijd GZC Nederlands kampioen 1954)—HZPG (Nederlands kampioen 19511953), die in een gelijk spel (2—2) eindigde. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar' onze sportbijlage „Start". Daar tussendoor' ne'eft de kunst- zwem afdeling van de zwemvereni ging „Admiraal de Ruyier", onder leiding van mevrouw G. Armbrust- Molenaar en voor de microfoon toe gelicht door haai* echtgenoot, show en kunstzwemmen gedemonstreerd. Met belangstelling.werden de onder scheidene nummers gevolgd. Het bleek, dat de ZAR-meisjes reeds een behoorlijke graad van perfectie heb ben bereikt, vooral wanneer men d« moeilijkheden aan -het kunstzwem men verbonden m aanmerking neemt. Van het showzwemmen is, vooral met lichteffecten, echter veel meer te maken. Vermelden wij tenslotte nog, dat door de heer Van Minnen, mevrouw Braun, de RDZ-trainster, een gewel dige beker als aandenken is over handigd en de vitale 73-jarige in haar dankwoord o.a. opmerkte, dat zij hoopte, dat Vlaardingen spoedig een concurrent voor haar vereniging zou ziin Met een sierlijke duik brok Ria Vermaat Zaterdagmiddag de waterspiegel in het KOL PA-bad. vers van bloemen en geschenken te hebben bedankt, besloot hij met de wens, dat de exploitatie van het omvangrijke zwem bedrijf een bevre digende ontwikkeling te zien zou geven. Ir Van Oostrom. na het verschei den van de heer Kolpa waarnemend directeur van Gemeentewerken Vlaardingen, heeft allen, die de bouw hebben bevorderd en/of er persoonlijk aan hebben gewerkt, hartelijk dank gezegd. Daarna kwam het fluitsignaal van mevrouw Bloemgarten en de duik van Ria Vermaat. Als herinnering aan de plechtigheid werd mevrouw Bloemgarten een kristallen vaas met emblemen en inscriptie aangeboden. De heer Bloemgarten sprak vervol gens de door ons Zaterdag reeds weergegeven korte rede uit. Daar mede was te kwart voor 4 de offi ciële opening voltooid en bezichtig den in snel tempo de genodigden de fraaie inrichting, Om kwart over vier begon, de af werking van het zwemprogramma met de geslaagde recordvestiging door een RDZ-kwartet op de 4x 190 meter wisselslag estafette, gevolgd Propaganda-avond NCGOV Dn Ned. Chr. Geheelonthouders vereniging afdeling Schiedam hou'dt Woensdag 12 Januari in geboüw Irene aan de Nieuwe Haven een grote propaganda-avond. De heer C. J. Foebes, hoofdbestuurder van de NCGOV zal spreken over „Een groot gevaar" De toneelvereniging van de afdeling Gouda zal opvoe- WAT MEN MOET WETEN Apothekers-nachtdienst: Apotheek M. M.-H. Evers, Lange Haven 81. Bellen bü ongeval: G-G. en G-tX, TuinJaan 80. tel 69290. Gem. Openbare eeszaM en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedsre dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iegera avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten, Steö. Museum; 25 uur „Precieuze tafereeltjes" door Alexander Hu- go Bakker Korft Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur „Het grota spel". Monopole: 2. 7 en 9 uur „Texas onder terreur''. Feest Mathenesse VLO Door de Oudercommissie van da Mathenesse Ulo aan het Oude Kerk hof wordt mei medewerking van leerlingen en oud-leerlingert op Za terdag 35 Januari een school-feest- kvond gehouden in het gebouw Ire ne, Aanvang 8 uur precies. DEN .HAAG Tot voorzitter van dc hoofdcommissie is voor de nor malisatie in Nedegland benoemd dr. L. Neher, oud-minister van Weder- opbouw en Volkshuisvesting en kort ren het toneelstuk „Zus" Aanvang geleden afgetreden als directeur-ge- 7.30 uur. heraal van de P-T-T. Te koop tmngeb. Philips radiotoestellen 98.—; 162.—, 210.—, 298.—, 348.—, 398.— enz. Platen- wisselaars 165.168, Gramofoons 89.—, 99.—. Philips hoogtezon Ultropllil tijdelijk 61.50. Ook op ge makkelijke betalingsvoorw. Amrob radio-onderdelen. Voedingstrafo's 10.50; smoor spoelen 3,soldeerbouten 5.15, 6.25, ,11.40. Alle soorten radiobuizen. Radioboeken van de Muidörkring. Het Radiohuis, Hoogstraat 92, Diversen ■Zijn uw schoenen te. klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie. Schoenrep.bedrijf -Ex celsior", Dam 36, tel. 66874. Dames: Permanent Wave v.a. 6,— tot 32.50. Nieuw ste modelten. Watergolven 2.50. Modelknippen 1. Jac. v. Kalker, Maison „Mo dern", Hoogstraat S3, teL 69750. Ronde glasplaten,, schuif- r ui ten. glas in lood, geslepen suite-deuren, tpiletspïegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz. levert U Looplk's Glasindustrie, Boterstraat 39, Telefoon 6S945.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1