Landen van Benelux trekken één lijn tegen „wapenpool" Mendès wint Italië voor „wapenpool" Lifters Vê ék ouderwetse erwtensoep Gordon moest en zou een autobus zien Met een plons de bioscoop in bij filmpremière Under Watert Zeer ernstige bezwaren tegen Frans plan AUSTIN FRIARS" Accoorden in Rome op vele punten Verdrag met Formosa zal Amerika geen goed doen GELEZEN- Drie millioen bereikt voor vluchtelingen Amerikaanse vinding Straaljager als raket lanceren Ned. Herv. kerk in Londen MEMORANDUM VAN DEMOCRATEN fflOTBllBlililllilMffllilSIMilBJIliliSl Noor gestrand bij de Hoek Historische brieven moeten geld in laatje brengen Meer aanslagen in Ancona, maniak dreigt S P.M.F bezocht de paus Niet in het bootje -op de boot- toch in hel bootje! Twee jaar oud en m pyama op straat Zetel in VN op den duur onvermijdelijk en gewogen Jane Russell met bril en zuurstoftank Donderdag 13 Januari 1935 (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG .Ui$ Brussel hier ontvangen inlichtingen hebben thans wel duidelijk gemaakt, dat Neder land In zyn verzet tegen de nieuws Franse voorstellen voor vorming van een West-Europese wapenpool in het kader van de West-Europese Unie volledig gesteund wordt door Belgie en Luxemburg. Aangezien er hier geen twijfel aan is, dat ook het Ver enigd Koninkrijk er niet aan denkt, deel te nemen aan de wapenpool zo als Mendès-France die zich thans voorstelt, moet worden aangenomen, dat tenzij Frankrijk alsnog lot in grijpende wijzigingen bereid zal zijn, in ieder geval de Benclüx-Ian- den en Grooi-Briitannie zich afzijdig zullen houden, aldus "meent men hier In goedingellchte kringen. De Nederlandse delegatie, die aart de conferentie over de wapenpool, welke op 17 Januari in Parijs begint, zal deelnemen, staat onder leiding van jhr Tjarda van Starkenbrogh. Zij heeft instructies, met openheid deel te nemen aan het werk van de conferentie, die drie maanden zal duren. De belangrijkste grief, welke men thans in Den Haag uit tegen het nieuwe Franse voorstel vloeit voert uit een passage in de Franse tekst, die zegt. dat de Franse regering het noodzakelijk acht. dat een systeem voor gemeenschappelijke wapen productie in werking treedt van het ogenblik af, waarop de West-Europese Unie van kracht wordt. Deze Franse voorwaarde kan men hier niet anders zien, dan als een prealabele voorwaarde voor de Franse ratificatie van de Farijse ac- coorden, voorzover deze de oprich ting van de West-Europese Unie be treffen. Zonder deze wapenpool dus géén Franse ratificatie. Reeds tijdens de Londense conferentie van Sep tember heeft minister Beyen, die meende dat de vrees gerechtvaar digd was, dat Frankrijk deze pool als eer. voorwaarde zou stellen, daartegen bezwaar gemaakt, doch Mendès-France heeft toen ontkend, DEN HAAG. Het derde mil lioen van de inza uelingsactie „Een uur loon voor een toekomst" Is gis teren overschreden. De voorzitter van het Comité Vluchtelingenhulp, de heer M. A. Reinalda, heeft de ver wachting uitgesproken, dat een be drag van, zo niet ten volle, dan toeh om en nabjj de vier millioen zou worden bereikt. dat hij hiervan een prealabele voor waarde zou maken. Zoals het thans ligt, kan men zeg gen, dat voor Nederland onoverwin nelijk zullen blijken de bezwaren tegen: Ie. aankoop van wapenen, die niet rekening houdt met de best-bereik bare voorwaarden zonodig dus buiten het gebied van de zes. als men de uitrusting buiten dat gebied beter of belangrijk goedkoper kan betrekken; 2e. het afsplitsen van de verant woordelijkheid van de nationale ministers van Oorlog voor de uit rusting- van de strijdkrachten, die onder hun verantwoordelijkheid wordt opgebouwd. 3e. (en niet in de laatste plaats) de vorming van. een „club van zes" binnen de uit zeven landen bestaan de West-Europese Unie. De vraag doet zich voor, welke wijzigingen in het Franse voorstel voor Nederland aanvaardbaar zul len zijn. Indien Parijs bereid zou blijken, het agentschap, dat de wapenpool moet leiden (een gigantisch appa raat van duizenden ambtenaren, dat milliarden moet besteden), verant woordelijk te maken aan een Euro pees vertegenwoordigend lichaam en de plicht zou erkennen van dat agentschap, daar te kopen waar het het beste kan kopen, de Nederlandse bezwaren grotendeels overwonnen zouden zijn. Maar dat zou in wezen betekenen: terugkeer tot de EDG en daartoe is Frankrijk niet bereid ge bleken. BALTIMORE. De Amerikaan se luchtmacht deelt mede, dat zij er in geslaagd is een manier te vinden, waarop straaljagers kunnen worden gelanceerd op dezelfde wijze als raketten. De benodigde apparatuur is snel verplaatsbaar. Permanente installaties zijn niet nodig. Gisteren DAAR GAAT Iers „Atlantikwal", tant van Hit- dat onze kust -iv» ontsierde. Het was een bunker V 1XXI. IXOOCX ?lJ Zartdü0°C£» d.ie «o'cens de rcffe Vervolg ran pa<*. 1 voor zij aan boord waren. Gulbrand- sen vertelde later: „Iemand moest het toch doen. En toen deed ik het maar. Het was niet zo erg verschrikkelijk, maar wel erg koud. Omdat de toestand van het schip steeds hachelijker werd en de slag zij groter, besloot men vanmorgen de 15 overgebleven Noren en de loods met een Marinehelicopter op te pikken. Vijf maal hing de wentel wiek boven het verloren schip en bracht allen veilig aan waL De voor laatste man was de loods. De laat ste was kapitein Pedersen, die de scheepspapieren angstvallig in een tas onder de arm klemde. Zoals de „Gatt" er thans bij ligt doet zijn toestand enigszins denken aan die van de „Spanker" ook in dit geval is het zeer onwaarschijn lijk, dat er iets van vlotslepen te recht zal komen. Het schip ligt in ondiep en voor het scheepvaartver keer onbruikbaar water, dat slechts via een inham, het zgn. „Dode gat", bereikt kan worden. Het was van morgen nog niet duidelijk welke noodzaak of omstandigheid tot de ongelukkige koersverandering heeft gedwongen. schip stortzee Gulbrcndsen n het gestrande Noorse de pier, dook onder door'en werd door de ■an de reddingvlet met n haak bbmenboord gehesen. Was niet zo uerschrifckelyk," E h\j, „maar wel erg koud." LONDEN - De Nederlands- Hervormde kerk te Austin Friars wil een kostbare collectie histo rische brieven verkopendaar men in geldnood is. Onder de 290 brieven, die geveild zullen worden zijn er o.a. van Erasmus en van Albrecht Dürer. Zij waren bezit van de Nederlandse geleerde Abra ham Orteliusdie in de 16e eeuw leefde. Ds. R. H. van Appeldoorn moest tot verkoop besluiten, omdat er met voldoende fondsen zijn om de res tauratie en de aanschaffing van een nieuw orgel te betalen. Hiervoor waren door de Nederlandse kerken in Engeland en Nederland bijdragen beloofd en de Hervormden in Ame rika zouden het orgel bekostigen. Die toezeggingen zijn echter niet vervuld. Nu moet men dus voor de reeds voltooide restauratie en het al geplaatste orgel op andere wijze geld vinden. Ortelius, aan wie enige nu aan de markt komende brieven gericht zijn was een beroemd kaartentekenaar en geograaf. De belangrijkste drie brieven zyn van Gerard Mercator, eveneens een Nederlands geograaf. De gerestaureerde kerk van Aus tin Friars werd vorig jaar in tegen woordigheid van Koningin Juliana en Prinses Irene in gebruik ge nomen. NEW YORK. De Amerikaanse Democratische partij betoogt, vol gens de New York Times, in een particulier memorandum, dat het verdrag van wederzijdse bijstand met nationalistisch China de Ver. Staten meer in verlegenheid zal brengen dan helpen. Het memorandum wordt aan de leden van de Senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen gezon den. In het memorandum wordt be twijfeld of de Amerikaanse Senaat er wijs aan zal doen het verdrag te ratificeren. In het memorandum, dat er van uitgaat, dat Formosa en de Pesca dores „in vriendschappelijke han den" moeten blijven, wordt verder het volgende uiteengezet'. De ratificatie zou voor de eerste maal de formele erkenning zijn van Formosa en de Pescadores als gebie den behorende tot de Republiek van China, hetgeen waarde zou verlenen aan het betoog van communistisch China, dat een gewapende aanval op deze eilanden geen internationale agressie is, doch een burgeroorlog. Daardoor zou het recht van andere landen om tussenbeide te komen aan ernstige twijfel komen bloot te staan. De Ver. Staten zouden door de ratificatie ertoe bijdragen de eilan den van het vasteland te scheiden, eerder dan ze wettig met elkaar te verbinden. In het memorandum wordt verder getwijfeld aan de waarde van de verzekering van nationalistisch Chi na, dat dit het vasteland niet op provocerende wijze zal aanvallen. „Dergelijke verzekeringen vindt men niet in de tekst van het ver drag. Het zou dan ook wel vreemd zijn, indien men bij een verdrag aan een regering, die er zich op beroept de wettige regering van geheel Chi na te zijn, beperkingen zou opleg gen in de uitoefening van souvereine rechten in China zelf," aldus het standpunt van de Democraten, Ultimatum aan politie AMSTERDAM. In zyn ope ningsrede tot het agrarisch congres van de Partij van de Arbeid a.s Vrijdag, zal de tweede voorzitter van de paitij. ir H. Vos, o.a. spre ken over de verhoging van de melk prijs. Het congres wordt te Dor drecht gehouden. ANCONA De man die Zondag twee personen doodde en veertig verwondde door vier handgranaten in een volle bioscoopzaal te Ancona te werpen, heeft gedreigd met meer „bloedbaden". In een lange, verwarde brief, stel de de voortvluchtige de politie een ultimatum: „Of u stelt een flat ter beschikking van mijn vrouw en twee kinderen die in een vuile kamer moeten wonen, óf ik zal meer bom aanslagen plegen in kerken, theaters en bioscopen". len der opblaasku-nst werd vaorbe- handeld en in de loop van de mid dag met een enorme explosie tientallen zware en kleine brokken uit elkaar spatte. Op de foto'shet boren van de gaten waarin de springlading moei en de vernieti gende ontploffing. ROME Frankrijk en Italië wil len in het belang van de wereldvrede een vèrgaander toezicht op de be wapening. Dit wordt verklaard In een formeel communiqué, dat na diepgaande tweedaagse besprekingen tussen pre mier Mendès-France van Frankrijk en de leiders van de Italiaanse staat uitgegeven is. Uit Het communiqué blijkt, dat Mendès-France dank zij zijn grote overredingskracht de Italianen voor zijn wapenpool-pro- jeet heeft weten tc winnen. Naar verluidt zou Mendès-France voorgesteld hebben, dat een Italiaan de leiding zou hebben van het voor gestelde bureau ter controle van de bewapening in het kader van het Westeuropese defensiestelsel. Italië heeft echter op belangrijke punten enig voorbehoud gemaakt. Zo zouden de Italiaanse premier, Scelba, en zijn minister van Buiten landse Zaken, Marüno. in feite ge weigerd hebben in te stemmen met het beginsel, dat de Amerikaanse militaire hulp via de door Mendès- France voorgestelde wapenpool en niet rechtstreeks van Washington uit verdeeld zou worden. Voorts heeft Frankrijk aan Italië een aandeel aangeboden in het tot ontwikkeling brengen van Franse Noordafrikaanse gebieden, zulks tezamen met Duitsland. Ook op ondergas* ikte punten, zoals handel, industriële samenwer king on emigratie is overeenstem ming bereikt. Frans kapitaal zal in het onder ontwikkelde Zuiden van Italië wel kom zijn en de Italiaanse industrie zal in de gelegenheid gesteld wor den deel té nemen aan de opbouw T) E twee particuliere wagens too- ren me voorbijgereden op da buitenweg, maar de zware vracht auto stopte voor mijn wenkende hand. )rK.lim er maar achter in", riep de chauffeur uit de cabine. Toen ik het deed, vond ik binnen» ander het wapperend zeildoek nog meer lifters een klein meisje met een pop in de arm en twee jonge mannendie naast elkaar op een kist zaten. Ze waren allebei invali de. De een miste een been, de an der had geen rechterarm. Er stak een ijzeren haak uit de mouw van zijn jasje. „O denneboom, 0 denneboom...." zong het meisje in snel tempo en zij wiegde de pop op de cadans van het liedje in haar armen heen en weer. „Die is nog helemaal gek van de kerstdagen", zei de man zonder been met een schampere glimlach. Hij pakte een leeg kistje, dat in de buurt van zijn krukken, op de vloer stond en Tiep: leg pappie maar in bed. Hy is -moe. „Ja pa", zei het kind, gewillig. Die kerstdagen zijn slecht voor ons" zei de man met de haak» „trouwens, die héle maand Decern- nrms™ us ss.ou.ss sss Jfwaardeloos. Je oom de deur rau wenims. ..««na. «n van de Franse overzeese gebieds delen. Verwijzend naar mogelijke onder handelingen met de Sowjet-Unie zegt het communiqué, dat de minis ters het er over eens zijn, dat „de vooruitgang, die reeds met de orga nisatie van het Westen is gemaakt, het uitgangspunt dient te vormen voor ccn poging van de geallieerde landen om tot een internationale ontspanning en een vreedzame samenwerking tussen alle landen te geraken." Morgen heeft Mendès-France zijn eerste onderhoud met Bondskanse lier Adenauer in Baden-Baden. ROME. Mendès-France is door de paus in audiëntie ontvangen. In katholieke kringen te Rome is men politieke weerslag zal hebben Frankryk, waar een aantal krachti ge tegenstanders van de premier tot de katholieke fracties behoort. De paus verleende Mendès-France een audiëntie tegen het advies van zijn artsen in. Dit was de eerste thuis kunt blijven zitten. Maar zin heeft het niet." Hij keek me aan om te zien of ik het begreep. Toen vervolgde hij ver duidelijkend: „Ik ben oorlogsinva lide, he. ik heb mijn arm verloren m de Meidagen. Nou krijg je voor nnncpliiko audiëntie afeezioiTvan t cen arm maaT *en Vaar tientjes in die welk.SntetsIT-iïrrita SE N* maand m ik be" getrouwd, dus middellijke omgevmg werden tocee- i lk doe handel. Geen schuurpapier of valide "paus*103 \'ren" l'li bezoek "all M Mendès-France bood de pauspensen. Deur moet je wezen, als zeldzame werken aan ran de 17eoorlosissmslsde bv de gegoede eeuwse schrijver Bossuet. De paus I Wa7? de BeBOe.de mensen schonk de vrouw van de premier DELFT. Twee Nederlandse jon gelui, de 24-jarige student A- M Hens en de Delftse gymnastieklera- res Ingrid Unger. konden van hun ouders geen toestemming krijgen om te trouwen. Toch „conden si bi mal- cander wel comen", want anders dan in het middeleeuwse lied, was hun het water niet „veel te diep". 2e sta ken over naar Engeland en daar zijn ze gisteren getrouwd. In Bever ley. Yorkshire, om precies te zijn. Ze hadden prima getuigen: leden van de Engelse politie die boven dien voor hun onderdak heeft ge zorgd. Gisteravond zijn de jongelui weer scheep gegaan om als echtpaar naar Delft terug te keren. (Advertentie l M Alleen HONIG naakt uit één pakje 4 volle borden voor 58 cent LONDEN Een jongetje van twee jaar is Woensdagmorgen vroeg uit zijn warme bed gekropen. Zorg. tiuldtg legde hij de dekens weer over zijn beertje heen, worstelde zijn voetjes in een paar sc hoentjes en ging toen op straat een wel zeer fris se neus halen. De wind sneed door de dunne pya. ma van Gordon Pomfret, het enige, wat hij aan had, maar hy scheen het niet te merken. Elk ogenblik kon het nu gebeuren: één van de grote rode Londense dubbeldekbussen moest met alle lichten aan de grote straat bij zijn huis in komen rijden. Vierhonderd meter van zyn huis. deur liep Gordon tegen twee agen ten op, die liepen te huiveren in hun dikke overjassen. „Wil de bus zien," zei hij en pro beerde door te lopen. De agenten pakten hem op en brachten hem naar een politiebureau, terwijl zij hem aan zijn verstand probeerden te brengen, dat het nof» veel te vroeg was voor de bussen. Mrs. Moira Pomfret, de moeder van Gordon, zag toen ze wakker werd de voordeur open staan. De kleine baas was verdwenen. Toen zij hem tenslotte op het poli tiebureau vond, nam zij hem op haar schoot en sprak hem lang en ernstig toe. Daarna zei ze tegen de agen- ten: „Hij is absoluut gek op bussen. Wat ik uit hem kan halen is. dat hij over autobussen gedroomd heeft en dat hij besloten had er één on- middellijk te gaan zien." Later op de dag heeft Gordon met zijn moeder een rit met een bus mo gen maken en nog wel helemaal bovenop. SPAAK OVER PEKING: BRUSSEL De Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, heeft gezegd, dat de erkenning van communistisch China en de toelating van Peking tot de V.N. een realiteit is, welke onder ogen gezien moet worden. „Tegenwoordig heeft het Chinese vasteland een communistische rege ring, die werkelijke zeggenschap in het land heeft," verklaarde hij. Erkenning en toelating tot de V.N. ..dient niet onmiddellijk te geschie den, daar de Chinese regering nog steeds door de V.N, veroordeeld wordt als aggressor in Korea," voeg de Spaak hieraan toe. Spaak, die op een lunch van de Belgisch-Amerikaanse vereniging sprak. vergeleek verder het McCarthyisme in de V.S. met de vooroorlogse fascistische bewegingen in Europa. een boek over de werken van Ra phael. „Derde brandstof"' voor auto's LPGas kost 19 cent per liter (Van een onzer redacteuren) UTRECHT. De prys van het LPG de dorde brandstof voor auto mobielen (naast benzine en diesel) zal per liter negentien cent zijn. Deskundigen deelden ons mede. dat tenminste bij een lage com pressie-verhouding het verbruik van LPG propaan gas vijftien tot twintig procent hoger Jigt dan van benzine. Een prijs van 19 cent kan men dus vergelijken met een ben zineprijs, die iets beneden de 25 cent ligt. Maar voor het LPG dient men een ombouw te hebben op de auto, die zeker 1000 kost, terwij] de motor rijtuigenbelasting óók hoger wordt Het LPG zal geleverd worden uil tanks, die plm. zestig liter per mmuul zullen kunnen afleveren. Van 'n systeem van wisself'essen, zoals dat in 't buiten land bestaat, zal hier geen gebruik worden gemaakt. Tankstations komen er o a. in: Amersfoort. Amsterdam Apeldoorn, Arnhem. Den Haag, Dordrecht, Rotter dam en Utrecht. IT ET boek van W. Jos de Gmyter over „De Europese schilderkunst na 1850", dat in 1B35 voor het eerst ver scheen, werd voor de tweede druk gron dig herzien, zodat van een nieuw boek sprake kan zyn De schrijver beoogde vooral de „psy chische en psychologische achtergron den van de kunst te belichten en het kunstwerk te plar'-icn in het culturele kader van zijn tijd, en zyn menselyks. sociale of religieuze strekking en functie te verduidelijken" In deze opzet is De Gruyter voortref felijk geslaagd Zyn denkbeelden zyn verhelderend voor kunstkenner en leek, terwyl de briljante stijl en de geestdrift waarmee het boek geschreven werd. van de alle aandacht vergende stol. boeiende lectuur maakt Als algemene „kunstfilosophie" is het boek mécr ge slaagd, dan als historisch handboek De nadruk viel bewust j op de algemene karakteristieken van de diverse stro mingen In de Europese schilderkunst, zodat voor uitvoerige bespreking van feiten, personen en data minder ruimte overbleef, De namen van kunstenaars, vooral waar het Nederland betreft, iy- ken wat willekeurig gekozen en men had met minder kunnen volstaan. Typo grafisch werd het boek door D Daamen's Uitg. Mu N.V. 's-Graven' en De Sikkei te Antwerpen goed ver zorgd. atlcen detoneert schreeuwerige omslag. Fnjs 18.50. sturen de soldaten uit, niettoaar?" Hij het een koude blik op mij rusten; ik -wist niets terug. Moe derlijk bedillerig sprak het stemme tje van het icind Iepen de pop. die nu in het kistje lag: „Welterusten kindeke. Ga maar gauw slapen Jclndefce. De engertjes staan om je bedje." „De engeltjes", verbeterde de va der. „Ik haal mijn kostje wel op hoor", vervolgde de man met de haak. „Je vangt wel eens bot, natuuriyfe. Maar als ik ergens contact krijg, verkoop ik een schaar van zeven vijftig. Ge goede mensen, niet'' Ze hebben al drie vier scharen in huismaar ze zijn getroffen door een invalide en dan maken die paar knaken niets uit, In de normale maanden dan. Maar als December komt.... o me neer, dan zijn ze allemaal zó vol van d'r eigen gezinnetje. Dan richt je niks uit." Buiten viel een plaatselijke bui, di«. opeens driftig uitraasde in een pak hagel, dat als een tuchtiging i op het zeildoek neerkwam. 1 „Kijk eens pa", riep het kind, regen met pitten er in". Ik. moet er dadelijk uit" sprak de man met de haak. Toen we hem hadden afgezet met zijn tas koopwaar, zei de andere man: „Ik zie hem wel meer op de weg. Hij haat de mensen. Als u hem eens zou horen over de mensen, me neer, Ik bedoel, zoals htj praat tegen mij. over de mensen. Het klinkt akelig. Maar ik begrijp hem ioei. Je kunt het alleen begrijpen, als je ook invalide bent. Begrijpt u? Ochik haat de mensen niet zo erg hoor Dat komt, ik ben mijn been al kwijtgeraakt toen iJc een jochie van dne jaar was. Dan heb ie dus eigenlijk jezelf nooit gaaf aekend, hè. Maar hij wel. En dan word je zo. Ach. de mensen zijn natuurlijk wel hard soms. Of hard ....ik weet niet. Tegenwoordig is het net of ze geen echt gevoel meer hebben Het gaat ze te goed, mis schien. En ze voelen geen schuld meerals ze ons si en. Dat is het geloof ik. Geen schuld." „Pa, weet je wat Freddie zei?" riep het kind. „Hij zei ineens: „ifc u?ou dat je doodging, pes-meid." Dat zei hij." „Ach, laat hem toch kletsen", sprak de man. „Ik heb niks geen zin om dood te gaan", zei het meisje snibbig, „ik zal wel gek wezen. Ik ga daar mijn hele leven onder de grond liggen KRONKEL. BONN. De leiding van de Evan gelische Kerkdag in Duitsland heeft TL* besloten de eerstvolgende kerkdag en na ge - AtifrustUs 1956 in Frankfort te» JBU VCI_ in Augustus 1956 m Frankfort ordinair houden. De laatste kerkdag had in 1 het voorjaar van 1954 in Leipzig in j de Sowj et-zone plaats. SILVER SPRINGS Silver Springs in Florida heeft weer eens een filmpremière meegemaakt, die iedere stunt-man deed glimmen van plezier. Jane Russels „Under Water" werd voor het eerst vertoond,... onder water. R,K.O.'s film-keizer Howard Hughes (millioimair, vlieg tuigbouwer, sportsman en nog wat meer) had voor alles gezorgd en het feest trok enorme belangstelling. Aan het hoofd van eerr stoet van ongeveer 200 mensen trok Jane Russell, in betoverend badpak en uitgerust met duikmasker en zuur- stofcylmder, naar een der zeebaden, waar het gezelschap te water ging om al everv degelijk voorzien van onderwater-attributen als Jane op hun drijfnatte stoelen plaats te nemen. De temperatuur van het water was 72 graden. De projectie cabine zat m een schip met een glazen zijwand en het doek van plastic was behandeld met reflee- Alle horloges waren cadeautjes van feit te rechtvaardigen, dat zii hif teren alumimumgruis In het zand Hughes! voortduring de centrale figuur van lagen hier en daar microfoons zodat Het enige lastige-waren bezoekers, bet verhaal is. iedereen het lilmgeluid goed kon die van plaats verwisselden. Zij Wie nu meent dat deze premlèra horen. zweefden langzaam langs het doek in de filmwereld van de V.S. en. De tientallen journalisten, die en beletten soms iets van het beeld geëvenaard is, vergist zich Het ii deels met vier gecharterde vliegtui- te zien. Ook de persfotografen, die wel dp eerste nremwre on*»" wat0" geil door Hughes staf uit New York op het droge stonden en iedere op- maar niet de eerste op" een"vreemde waren gehaald, kregen waterproof stijgende bezoeker, die via het pla- plek: er zijn filmpremières geweest schrijfmachines tot hun beschikking fond de „zaal" wilde verlaten, op de in trams, treinen vliegtuigen ge- om hun artikelen desgewenst onder korrel namen stoorden vaak met vangenissen en wiinkelders* n» water te kunnen schryven.... op hun felle flitslampen. Warner Brosfilm „The Sea Wolf" waterproofplastic papier! Wilden De film vond men „wel aardig", ging in première aan baord van een de gasten zien hoe laat het was dan De onder water opnam en schijnen by- torpedoboot jager. Maar zwaar weer was een blik op^ hun gloednieuwe zonder geslaagd te zijn. Jane KusseH deed toen veel gasten naar het dek voldoende, is uiteraard geslaagd genoeg om het vluchten om de vissen ta voeren. waterproof hun polshorloge

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2