SCHIEDAM Ondanks het weer was het een feestelijke Zaterdagavond Vele verenigingen hadden de leden iets aan te bieden Drie spelers wonnen al hun partijen Koeriersters PTTS handhaaft zich aan de kop van zijn klasse Twee contactavonden Volle winst voor S.V.C. Wandelaars kunnen ook feesten Rietbouwers en het eerste lustrum De reisvereniging „Irene" „Ons Genoegen Bavo-werkers setten zorgen opzij Bij Excelsiorde rollen omgedraaid En zo begon het bij Bonaventura Voortgezet feest bij St Jorisdoele AGENDA Eerste lustrum van JEuphonia" Gemaskerden uit „Pandora's" doos De speelsterkte in Schiedam is nog steeds stijgende ODI en SVC Fiets gestolen4' Auto tegen boinen Textielbr^nd in een woonhuis te Rotterdam Balkjesdief De elfde Vierspelenkamp Burgerlijke Stand een wijkbediende leeftijd 18-23 jaar. een banketbakker/broodbezorger en een halfwas bankethakker melkbezorger met Maandag 21 Februari 1955 De sneeuwval van de laatste paar dagen, die een lelijke streep heeft getrokken door de wedstrijd-programma's van de sport vereniging, was voor vele Schiedammers toch geen beletsel om de vele feesten en feestjes te bezoeken die Zaterdag door tal van verenigingen uitgeschreven zijn. Trok men wegens de vrieskou diep in de jassen gedoken naar de feestzalen, eenmaal binnen was de kou weer vergeten en is opgewekt gefeest. Twee reisverenigingen bleven een avond dichter bij honk, ter wijl ook een wandelsportvereniging ditmaal de leden eens bin nenshuis ontspanning bood; leden van een zangvereniging die eens keken wat anderen op het podium presteerden, enz. Hoewel de eerste „voorjaars mar sen" van het wandelseizoen. '55 reeds zijn gehouden, vonden de leden van de Schiedamse Wandelsportvereni ging „De Trekvogels" het Zaterdag avond toch nog maar beter, binnens huis eens genoegdlïjk bijeen te blij ven. Dit geschiedde in een der zalen van gebouw „Rlton", waar men ge lijktijdig het achtjarig bestaan van de vereniging kon vieren. De voorzitter de heer G. Lagendijk heeft in zijn openingswoord gewezen op de uitstekende naam, welke „De Trekvogels" in de wandelkringen hebben verworven en op de succes sen bij de wandeltochten behaald. Spreker hoopte, dat ook dit jaar bij de deelneming aan de diverse wan deltochten de successen niet zullen uitblijven waardoor de groei van de vereniging ontegenzeggelijk zou stij gen. En op de feestavond hebben zowel, de senior, als de junior-leden bewe zen, dat zij tot meer in staat zijn dan tot wandelen. Want geheel met eigen krachten, is de zeer goed geslaagde avond verzorgd. Noemen wij de Johnny Jokers Band, de Rico's, twee jongens met één guitaar en de twee guittaristen. Allen hadden suc ces, Het is een avond geworden, wel ke ontegenzeggelijk zal leiden tot grote saamhorigheid onder de leden. In gebouw Irene hebben „De Hiet- bouwers", een aantal muzikanten met trompetten en. andere instrumenten, die in 1B5G samen een boerenkapel hebben opgericht, Zaterdag hun eer ste lustrum gevierd. De voorzitter, de heer Chr. Slagmolen heette de aan wezigen hartelijk welkom en gaf een overzicht van de afgelopen viif jaar. Enkele leden van het korps hadden een tocht naar Denemarken gemaakt en waren daar in contact gekomen met muzikanten, dierin streekkleding voor het publiek optraden. Terug ge komen in Schiedam, is men hier tot oprichting van een dergelijke kapel overgegaan. Reeds na een half jaar maakte men een tocht naar Dene marken, die zeer succesvol verliep. De boerenkapel o.Lv. de heer M. 3. Kars, liet Zaterdagavond weer eens horen, dat men goed overweg kan met hun instrumenten en een aantal vrolijke liederen weerklonken. De manipulator Awiletto verricht te allerlei kunstige handgrepen, die men hem niet oa zal doen. De jong leurs en acrobaten „De twee Wido's" hielden de stemming er in met hun behendige^ toeren. Na afloop was er gelegenheid om te dansen met mu ziek van „De Hakkert Band." In huize „Beatrix" waren Zaterdag avond de leden van de reisvereni ging „Irene" hijeen, om het tweejarig bestaan eens feestelijk te herdenken. Het blijkt met deze vereniging niet slecht te gaan, aangezien, zoals de voorzitter in zijn openingswoord me moreerde, dit jaar een reis onderno men zal worden naar Heidelberg, waar men echter niet „het hart" hoopt te verliezen. Gedurende de avond kwam wel vast te staan, dat het op de reisies ook wel een vrolijke boel zal zijn, want de soiree dansante werd door de leden zelf verzorgd met diverse sketches en kluchten, terwijl enkele zangnummers eveneens op het pro gramma stonden, Het ensemble van Cor Groenewe- gen zorgde voor de muzikale bege leiding van de dansende paren, „Ons Genoegen" is een reisvereni ging uit Rotterdam Noord, die echter zelfs voor feestavonden nog op reis gaat, en Zaterdagavond evenals vorig jaar naar Schiedam is gekomen, om in zaal „Eureka" het jaarfeest te vie ren. De heer J. Baas, tevens „baas" van de vereniging, hoopte, dat het onder linge contact van de leden in het komende jaar nog zou verbeterd wor den en bracht m herinnering, dat voor dit seizoen een „vraagteken- reis" op het programma staat, welke naar hij hoopte in de smaak zou val len. Deze reis zou als klap op de vuurpeil moeten dienen voor het 20- jarig bestaan, in October a,s. De dames- en herenleden hebben zelf voor de gezellige noot zorg ge dragen, hetgeen hen wel was toever trouwd. Een gezellig bal sloot de avond. De leden van de personeelsver eniging van de „Bavo-fabrieken" hebben -Zaterdagavond hun zorgen over „kip-wagens" en „zelflossers" eens opzij gezet en eens gezellig ge feest in de grote zaal van „Tivoli". De voorzitter, de heer C. de Wit memoreerde in zijn openingswoord de voordelen van een personeelsver eniging, waardoor het onderlinge contact verstevigd wordt. Het is een gezellige avond ge worden, waarvoor de „Nieuwe Sonny Boys" met hun non-stop revue „Het velt wei mee" zorg droegen. Met een wals, een quickstep, fox trot en anö-.-e dansen werd het ge slaagde feest besloten. De heer P. Vos had de leiding bij -dit bal. De Schiedamse Zangvereniging „Excelsior" bestaat dit jaar 58 jaar en neeft met haar B5 werkende leden al heel wat publiek gedurende deze lange reeks van jaren laten genieten. Nu zegt het spreekwoord wel, dat het beter is te „geven" dan te „ont vangen", doch de leden van Excel sior willen zelf ook wel eens ge nieten van de kunst van anderen. En dat hebben zij Zaterdagavond gedaan in de grote zaal van „Het Volksgebouw". De Schiedamse To nelisten. hebben onder leiding van de heer J. Jansen opgevoerd de be kende operette „De Spaanse Vlieg". De aanwezigen zullen werkelijk geen spijt gehad hebben van hun gang naar het Volksgebouw. want men heeft in alle opzichten genoten van bet gebrachte spel. Tot besluit was er begrijpelijk een genoegelijk bal, echter thans onder muzikale leiding van een eigen band. JNaar wij vernemen, zal „Excelcior" op 27 September van dit jaar in de Grote Kerk „Die Schopfung" op voeren. De R.K. Toneelvereniging „Bona ventura" tenslotte heeft Zondag avond in Arcade een opvoering ge geven van het toneelstuk „En zo be gon het", een spel in drie bedrijven van Philip King, vertaald door Jan Sengers. Het spel speelt zich af in het vicariaat te Merton-cum-Middle- wick in Engeland aan het begin van de tweede wereldoorlog. De tonelis ten beschikten over de nodige rou tine en flair om dit spel in vlot tempo voor het voetlicht te brengen. De talrijke aanwezigen hebben met veel genoegen de verrichtingen van de spelers gevolgd en na afloop dankten zij de medewerkenden met een hartelijk applaus. De regie was m handen van de heer Ad. Verheij. Kapelaan Wiegelink heeft de aanwe zigen hartelijk welkom geheten. In het Clubhuis St. Jorisdoele wa ren Zaterdagavond de oudere leden aanwezig om het 6-jarig bestaan van het clubhuis te vieren. Deze werkende jeugd heeft zeer zeker kunnen genieten van een vrolijk en afwisselend programma, dat door eigen krachten voor het voetlicht is gebracht, Een aantal schetjes w.o. „Kwalen overnemen" en „De inrichting" wa ren de moeite waard om naar te kijken. Met veel zotheid en caprio len werden de stukjes opgevoerd. De hoofdleider, de heer K. Scholte sr., heeft de avond geopend. Esperanto-agendo Merkredon, la 23 arr de februaro. Komuna legado de „Sennaciulo" ce gek. v Gink Ploegstraat 19, Kunportu la lastan organoit. Apothekers-nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. BeUen btf ongeval: G.G. en GJ2. Tuinlaan 30, tel. 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9-30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag {behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Sted. Museum: Schilderijen en goua ches van J, Narminga. Geopend dagelijks van 2—5 uux. Bioscopen: Passage, 2 en 8 uur; „De ge. var)gene van Zenda". Monopole, 2, 7 en 9 uun „De vrouw die gelyncht moest wor den." Voorstellingen: Br Schaepmansfngel 70: Chr. Hist. Jongerengroep. Spreker: de heer M. Gotink. Irene, 7.30 'uur: Mandolinegezel schap ON.I. Musis Sacrum, 8 uur; Vasten, avondfeest van Kath. 'Kring. Beyerebergen, 7 uur: Clubavond R-K.S.V. .Excelsior". Arcade, 8 uur: Cabaretavond Kath. Bond van Bejaarden en Gepensionneerden Café Pleinzlcbt, 8 uur: Biljart wedstrijden van Buurtvereni ging „Pleinzicht"- Arcade. 8 uur: Vastenavond feest RX. EJLB.O, Het Gemengde Zangkoor .Euphonia' heeft Zaterdagavond in gebouw Ar cade het eerste lustrum herdacht met een goed geslaagde feestavond. De voorzitter, de heer A. Bxugmans opende de avond en vertelde het een en ander uit deze vijf jaar van het koor. Men begon met. 12 leden en thans heeft het koor ongeveer 80 le den» zodat dit een mooi resultaat is. Het koor o.I.v. de dirigent, de heer C. P- Vredebregt zong daarna het „clublied", de „Molen in het Zwarte woud" van R- EiJenberg. Beide lie deren zijn goed uitgevoerd. Vooral het i.Vilja lied" van Fr. Lehar is verdienstelijk vertolkt. Ook „Abend Frieden am Rhein" van Neuman, het „Slavenkoor" van Ver di en de „Blauwe Donau" van Joh. Strauss zijn goed uitgevoerd, Het eabaretprogramma is in vlot tempo voor het voetlicht gebracht door de populaire accordeonnist Jan Kortman, de tenor Wim Koopman, de goochelaar Twigo, de acrobaten „The three Bar lay's en de „Cubano's met hun zuid&merikaanse klanken. De aanwezigen hebben bijzonder ge noten van dit amusante programma. De personeelsvereniging .Pandora* van de Schiedamse Cartonnagefa- briek heeft Zaterdagavond in ge bouw Musis Sarcum aan de Lange Haven een bal-masqué gehouden, waaraan ongeveer 120 gemaskerden deelnamen. De voorzitter, de neer J. v. Eersel heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna hij het woord gaf aan de jury. Kleder drachten uit verschillende landen waren er te zien en het was voor de jury niet gemakkelijk hieruit de beste te halen. De band o.l.v. de heer C. v. d. Zouwe verzorgde de muzikale om lijsting. bijgestaan door het accor- deongezelschap „De Cartoni's" o.l.v. de heer A. v. Dam. Tot ongeveer twee uur was men gezellig bijeen. CJMV •filmavond De C.J.M.V. Schiedam geeft Don derdag 24 Februari in Irene een filmavond, waar vertoond 2al wor den de film „Tinker". Deze film is op pet filmfestival te Edinburgh be kroond. Ook zal men de bevrijdings- ölm 1D45 vertonen. De C.J.M.V, Mondaccordeonvere- niging „Bravo" zal enkele liederen ten gehore brengen, terwijl de heer A. Munnik, voorzitter van de CT.M. V,-Zendingscommissie een korte toe spraak zal houden. TAFELTENNIS: Nagenoeg alle teams van de tafeltennisverenigingen hebben de afgelopen week weer hun wedstrijden gespeeld. Drie kwart van de competitie zit er ai weer op, zodat we in de komende weken de eerste kampioenen kunnen verwachten. Diverse verenigingen hebtapn ook met hun lagere teams nog verschillende kampioenschapscandidaten. Als men het competitieverloop nagaat ziet men dat de speelsterkte van de Schiedamse verenigingen nog steeds stijgende is. Veie teams zullen volgend jaar in hogere klassen nit- komen. Verwacht mag dns worden dat Hamm in Juni a.s, op geduchte tegenstand kan rekenen van de Schiedamse tafeltennissers. Nu de wedstrijden. Zoals gemeld speelde de eerste klasser T.C.K. de afgelopen week niet. N.O.AB, daar entegen kreeg bezoek van het Dordt- se Effect 2. Het is een uitermate span nende wedstrijd geworden, die onze stadgenoten met het kleinst mogelijk verschil wonnen. De eerste ontmoe ting eindigde in een gelijk spel. Ma- rijnen cn Vis wonnen ieder twee partyen. Meuldijk kwam slechts een maal tot winst en doordat Vis en Marijnen in drie games het dubbel spel wonnen, werd het een 64 over winning waarmee N.OA.D. zich op de derde plaats wist te handhaven. In de tweede klas slaagde Ready er in bij haar bezoek aan Xerxes 3 de overwinning mee naar Schiedam te brengen en alzo weer een stap dichter bij het kampioenschap te ko men. Er staat Ready niet -veel meer in de weg om dit te behalen. Alleen Braak en Gouka moesten tegen Xer xes een nederlaag accepteren; verder liet Ready het niet komen, zodat er met 82 gewonnen werd. In deze klas werd verder nog gespeeld Xer xes 4—N.O.AT), 2 2—8. Voor de derde klase stond de be langrijke wedstrijd 21 Up 1—PTTS 1 op het programma resp, r)r twee en een van de ranglijst. Zoals te ver wachten was is het een spannende party geweest. Met het begin van het dubbel stonden onze stadgenoten nog met 5—4 achter. Van beiden zijde is er toen verwoed om de punten ge streden. 21 Up moest het dubbelspel winnen om gelijk met de postmannen te komen. Onze stadgenoten hebben echter gestreden voor wat zö waard waren en zagen kans het dubbelspel in drie games te winnen. Zo eindigde de wedstrijd in een gelijk spel 5—5. Door dit resultaat blijven onze stad genoten alleen aan de leiding met twee punten voorsprong op hun te genstanders- Het moet nu ai heel raar lopen, wil PTTS geen kampioen van haar afdeling worden. Ook Wilton blijft de race om de leiding goed volhouden. Nu werd Gewaro 1 zij het net op het nippertje met 64 naar huis terug gestuurd. De komende weken zullen van het Wilton-team alles vragen om de ach terstand van twee punten op nummer een in te lopen. De overige uitslagen in deze klas zijn: Ready 2Elan 4 9—1, USV 6— Ready 3 5—5, USV 7—Wilton 2 9—1, NOAD 3—Overschie 3 64. Uitslagen le klas afd. Rotterdam: Ready- 4—Stadhuis 1 4—6, USV 8— Ready 5 55, Vanhessen 3—TCK 3 2—8, TCK 4—Rapid 4 7—3. Stadge noot SCF ging op bezoek bij Zuid en bracht door een 7—3 overwinning de punten mee naar huis. In de tweede klas afd. Rotterdam bond benjamin T.S.F. de strijd aan tegen CSSM 2. Uit deze en voorgaan de wedstrijd blijkt duidelijk dat de TSF in hun prestaties in stijgende lijn zijn. A. Ballijns is bij TSF de sterke man doch zijn teamgenoten zijn nog niet van die sterkte, dat zij hun teamgenoot voldoende kunnen steunen om eventueel van een kam pioenschap te dromen. Deze jonge vereniging blaakt echter van levens lust zodat ongetwijfeld, wanneer er De Chr. Korfbalclub O.D I. hield Za terdagavond in „Ons Huis" aan de Lange Haven een contact-avond. De heer M. Soeters heette de aanwezi gen welkom. De 2e penningmeester esse mej, B. de Jager legde haar functie neer en werd opgevolgd door de heer F. de Vlieger, die voorlopig deze functie zal waarnemen. Er werd overeenge komen- dat de contributie verhoogd moest worden. Dit in verband met plannen van het Bondsbestuur, dat een betaalde kracht wil aanstellen- Bij de verkiezing voor de twaalftal commissie zijn gekkozen de heren F, de Vlieger, M. Soeters, N. Sleeu- wenhcek en C. v. Kooy en mej. C. Sluimer. Op Zaterdag 2 April zal er in Mu sis Sacrum een feestavond worden gehouden ter gelegenheid van het •37-jarig bestaan. O.D.L is de oudste korfbalvereniging, die bij de Chr, Bond van Korfbalspelers is aange sloten. *t Gaat goed met SVC In het gebouw voor Chr. Sociale Belangen heeft de Schiedamse Vol leybalclub „S.V.C" Zaterdagavond eveneens een contact-avond gehou den. De voorzitter, de heer W. Huys- kes heette de leden hartelijk wel kom en deelde mede, dat S.V.C. ei dit jaar niet slecht voor staat. Van de 5 elftallen die uitkomen, hebben het eerste en tweede herenelftal en het eerste dameselftal een goede kans om het kampioenschap te be halen. Met wat spel en dans heeft men de avond doorgebracht. serieus getraind wordt, dit team vol gend jaar hogere ogen zal gooien. De uitslagen in deze klas zijn: Ready 6—Germinal 7 6—4, Stadhuis 3—TCK 5 2—8, Zuid 2—TCK 6 1—9, Insulinde 4—NOAD 4 5—5, NCAD 5 —Zuid 3 9—1. Telefoon 3—NOAD 6 55, VTR 3NOAD 7 55. Overschie 6Lafamo 3 8—2, Oakaro 3—Wil ton 3 6—4, PTTTS 2—Stadhuis 3 10—0. Vannacht is aangehouden een een en vijftigjarige scheepstimmerman C. W. S., die.in de Van Deventer- straat met een rijwiel liep. Dit rij wiel had hij weggenomen in Rotter dam. Hij is opgesloten op het hoofd- t 'reau van politie. Een auto bestuurd door de beer J. G. P. kwam Zaterdag in botsing met de spoorwegbomen aan de Over- schiesestraat. De kap van de wagen werd beschadigd. (Advertentie IM.) Nieuwe lijnen voor rfe dames mode, een nieuwe mode op het gebied van schoenen, men spreekt van moderne kleuren en nieuwe richtingen op allerlei gebied, ook op dat van de fabricage van glas gordijnen. Honderden soorten uit Hol land, Zwitserland, België en Frankrijk laten wij zien In een rijkdom van kant en fijne voiles en in de meest aparte modellen en toepassingen. Maar het gaat niet alléén om de show, In deze vitrage- week, neen, voor hen die vroeg, vóór het seizoen be gint, willen kopen, hebben wij een speciale vitrage - week aanbieding. Onze Richelieu marquisette, 90 cm. breed, van katoenen marquisette, geweven van getwijnde garens, met inge werkte broderie rand, die wij het vorige jaar nog voor 2.95 per meter verkochten, koopt U in deze vitrage-week méér dan een gulden per meter goedkoper. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Richelieu marquisette, 90cm. breed, per meter voor Geen postorders WINKELCENTRUM BINNENWEG, fel 23180 Volleybal Beide herenteams en beide dames teams van de Schiedamse Volleybal Club wisten de afgelopen week de volle winst uit hun competitiewed strijden te halen. Dames I, bij het zwakke U.S.V. op bezoek, kon gemakkelijk winnen, maar heeft toch in het kleine zaaltje getracht er een goede wedstrijd van te maken en er uit te halen wat er m zat. Behalve in de derde game werd er door de S.V.C.-sters nagenoeg fout loos geserveerd en daar het samen spel ook niet verwaarloosd werd, kwamen er ook diverse goede smashes. Voorts spreken de game- cijfers voor zich zelf: 15-0, 15-2,15-0. (Advertentie IM.) ^■rOOR «MEL W frCJM ROTTERDAM Zondagmiddag omstreeks kwart over drie werd brand ontdekt bjj de textielgroot- handel Schnnrs en Veiïbrief, ge vestigd in een woonhuis aan de Mathenesserlaan. De brand woedde boven het sous terrain. Op deze verdieping be vindt zich aan de voorzijde het kantoor, terwijl achter texüelgoede- ren lagen opgeslagen. Daarboven liggen de woon- en slaapverdieping van. de eigenaar, zijn vrouw en ze ven kinderen. De brandweer was spoedig met groot materieel ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat het kan toor en het magazijn uitbrandden. De politie vermoedt, dat de brand ontstaan is. doordat de kinderen met vuur hebben gespeeld. Toen de brand uitbrak, was de eigenaar van de textielgroothandel ter kerke. De schade wordt door dé ver zekering gedekt Ook dames IL hoewel met enkele invalsters, wist by Concordia IV op bezoek, met 3-1 te winnen. Dit zestal staat nu op de derde plaats, doch lystaanvoerder D.R.L. II, met de volle wmst uit al haar wedstrijden is onbereikbaar geworden. Heren U. bij Tcnaco op bezoek onderstreepte nog eens de kampioens- aaspiratics, door een ruime 4-0 over winning, waarbij de Rotterdammers in geen enkele game er eigenlijk aan te pas kwamen. Heren II kan het kampioenschap en de promotie naar de reserve- eerste klasse moeilijk nog ontgaan. In de huidige vorm en samenstelling zijn de naaste concurrenten geen probleem meer. Het toch niet zo zwakke en ook vrij hoog geplaatste H.V.C. II moest met 4-0 het onder spit delven. Met nauwkeuriger en en scherper aanvalsspel en minder nonchalance aan service hadden de gamestan den van de S.V.C.-er aan merkelijk. gunstiger kunnen liggen. Veel genoegen doet het S.V.C nu ook met haar Juniorteam er „in" te komen. Deze 14-15-jarige jongens die nog slechts enkele maanden geleden met de Volleybalsport kennis maak ten, mochten, na een 4-0 nederlaag tegen Hofstede b en een .«iet zo on gunstige 3-1 nederlaag tegen W.I.K. b Maandag de voldoenning smaken, tegen Concordia c thuis met 2-2 ge lijk te spelen. Het spel van de junioren van S.V.C., die nog op het nippertje voor de competitie van de junior b-klasse konden worden ingeschreven, gaat echter snel vooruit, zodat S.V.C. hoopt in de naaste toekomst met haar junioren dezelfde successen te boeken als nu met haar senioren teams, Zaterdagmiddag is door de politie een veertienjarige jongen aange houden, die op dé Wesffrankenland- sedijk met twee balkjes liep te sjou wen. Het bleek dat hij deze balkjes had weggenomen bij de fa. v. d. W. Lezin° over foto-setter Voor de leden van de Ned. Katho lieke Grafische Bond zal de heer A. Laszlo Dinsdagavond in Musis Sac rum een lezing met lichtbeelden hou. den over de „foto-setter", een van de wonderen op grafisch gebied die op de grafische tentoonstelling 1954 in Düusseldorf zeer de aandacht heeft getrokken. Köneman 250 250 8 84 31.25 Eckenbroek 200 27 8 12 3.37 Cadre Köneman 175 175 22 28 7.55 Eckenbroek 150 79 22 15 359 Eenband Eckenbroek 30 30 16 12 1.875 Köneman 30 26 18 7 1.625 Driebanden Köneman 20 20 23 4 D.86B Eckenbroek 20 21 23 2 0.478 Met de Viersprmgkamp» die het district Schiedam voor de elfde mul houdt, is Zaterdagavond in „Pletozlcht" een aanvang gemaakt. Een van de eersten, die nitkwam, was Van Duyl, die vorig Jaar als winnaar eindigde. Hij moet zowel in de Ubre- als In de kaderpartUen meer caramboles maken dan hij vreoger moest doen, omdat hij te sterk voor de andere deelnemers was. Maar ondanks de hogere eisen, waaraan hij nu moet voldoen, startte Van Duyl best» want Van der Lee, die het eerst tegen hem speelde, moest in de vier partijen aan zUn tegenstander de ponten laten. Op de eerste avond kwamen ook Köneman en Eckenbroek tegen elkaar uit. Hier bleek laatstgenoemde alleen in de party eenbands toten de meerdere.- Hy maakte een fraaie serie van 12, maar had voor de resterende derby toch nog teveel beurten nodig. De hoogste serie, die in de eenbandpftrfljen bij de Vier#pc2en- kampen is genoteerd, bedraagt 17. Opmerkelijk is het. dat Zondag ook tweemaal een speler alle match- punten in de wacht sleepte. Dat was allereerst Van der Plas, die al eerder goede prestaties leverde in zo'n Schie dams lournooi. Verder slaagde Qui rijns erin om tegen Oostveen met 100 uit de bus komen. Hekman startte tegen Ruggenberg niet al te best, want hij moest met zijn tegen stander de punten delen. Dat be- tekende geenszins, dat Hekman dit maal geen rol zal meespelen, maar een goed begin is ook hier het halve werk. Natuurlijk krijgt de Vla ar din ger in de komende weken nog wel gelegenheid om zijn positie te ver beteren, doch vijf punten kunnen later van veel belang blijken te zijn. De nieuwe wedstrijdleider, de heer Snijder, die bij Van Duyl een goede leerschool heeft gehad, bleek alles piekfijn in orde te hebben en zorgde ervoor, dat de wedstrijden, waarvoor zeer behoorlijke belangstelling be stond, vlot' verliepen. Maandagavond om acht uur wordt de strijd voortge zet, De uitslagen luidden: v. Duyl v. d. Lee Van Duyl v. d. Lee v. Duyl v. d. Lee v. Duyl v. d. Lee Ubre 275 275 200 74 Cadre 200 200 150 81 Eenband 30 30 25 30 24 25 Driebanden 20 20 39 20 7 39 17.18 4.62 14 59 14 23 1458 5.78 1.200 0.960 0.512 0.979 Van Duyl alle vier partijen en hem vielen derhalve 10 matehpunten ten dee! Van der Lee boekte er 0. Köneman boekte derhalve 8 match- punten, terwijl Eckenbroek er 2 kreeg. d. Plas v. Buren v. d. Plas Buren v. d. Plas v. Buren v. d. Plas v. Buren Ubre 200 200 36 37 200 176 36 14 Cadre 150 150 20 27 150 87 20 17 Eenband 30 30 27 7 30 23 27 7 Driebanden 20 20 34 3 20 15 34 6 6.55 4.88 7.50 4.35 Uil 0.851 0.588 0.441 Ook Van der Plas wist alle par tijen op zijn naam te brengen, zodat hij 10 matehpunten verwierf. Van Buren kreeg er geen. Van Eyk' Buitenhek Van Eyk Buitenhek v. Eyk Buitenhek Buitenhek Van Eyk Ubre - 200 200 21 28 200 117 21 28 Cadre 150 150 28 18 150 122 28 18 Eenband 30 30 27 5 30 25 27 5 Driebanden 20 20 30 3 20 11 30 23 9.52 5A7 5.35 4.35 Van Eyk boekte 8 matehpunten en Buitenhek kreeg er 2, 200 200 18 38 11.11 6.25 200 10B 18 21 Cadre 150 150 20 22 7A0 150 87 20 31 435 Eenband 30 30 24 5 1.250 30 19 24 4 0.791 Driebanden 20 20 49 8 0.408 20 13 49 2 0265 Hekman Beide spelers wormen twee partijen en ze deelden dus de punten, zodat ieder er 5 noteerde. Ubre Quirijns ZOO 200 23 53 8.89 Oostveen 200 165 23 25 7.21 Cadre Quirijns 150 150 23 26 6.52 Oostveen 150 91 23 29 3.95 Eenband Quirijns 30 30 31 6 0.967 Oostveen 30 23 Si 5 0.741 Driebanden Quirijns 20 20 35 4 0.571 Oostveen 20 7 35 2 0.200 In deze ontmoeting won Quirijns alle vier partijen en veroverde daar- mee 10 matehpunten. terwijl Oost veen er O op zijn lijst kreeg. Geboren: Robert, z. van A. G. J. Knol en J. J. Witberg; Adrianus W,, z. van L. M. van Ettinger en M. H. Carati; Wilhelmina, d. van' E. van Geel en C. van Tricht: Rudolph A., z. van H. de "Wilde en M, J. B. Schaap Bernard G., z. van J. v. d. Koolj en M. Reherman. Overleden: H. de Vries, 84 j„ wed. van D. Scheffers; M. van Wolfswin- ken, 83 j., vr. van B. v, d. Meer. Sneeuw bevorderde goede jacht in Limburg MAASTRICHT In enkele dagen tijds werden In en om de bossen te Heyen bij Gennep zes volwassen vos sen geschoten door twee jagers. In de sneeuw waren de sporen van de dieren duidelijk te volgen. In de bossen bij Vijlen (Vaals) wist een drietal jagers vijf wilde zwijnen neer te leggen. Algemene kennisgeving Heden overleed onver wacht tot onze diepe droefheid in haar Here en Heiland onze geliefde zorgzame zuster, behuwd zuster en tante JOHANNA HENDRIKA CRETEER iri de leeftijd van 61 jaar. Uit aller naam: J. CRETEER Schiedam, 17 Febr. 1955 Singel 206 h De begrafenis heeft in middels plaats gehad. Bouwplaten en Iegpnszles Legpuzzles tot 900 stukjes. Bouwplaten in ruime keuze bij Kantoorboekh. „Modern" Boerhaavelaan 124, tel. 68415 Zo juist verschenen: het Knittax-breiboek „Elza" in de Neder! vertaling met 100 diverse breimodellen, prijs 2.75. Bretmachinehandel JVUep van Leeuwen, Smalle Havenstraat 11, tel 2310, VJaardingen. J Permanent Wct» Dames: Hermanent Wave v.a. 6.— tot 12.50. Nieuwste modellen. Watergolven ƒ2.50. Modelknippen f 1.—. Jac, v. Ka ik er, M ais on „Modem", Hoogstraat 53, tel. 69750. Moderne coiffures. K, v. d. Kruit, Dames- en Herenkap per, Singei 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. Uw perma nent is bij ons in goede ban den, Permanent ƒ3.- en 10.-. Oliepermanent 11 (stroom loos). Ta koop etragab. Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek - Kantoorboek handel „Modern". Boerhaa- velaau 124, tel 68415. Dam et kapsalon W. S. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave compleet 6.—. Broersvest 115, tel. 87237. Muz.!nstr. Radio'» Gramoioonplaten Ondanks de prijsstijging van gegalvaniseerde artikelen, olyven wij doorgaan met on ze reclame-emmers van 2.95 voor 2.58 en van 3.15 voor 2.85. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Kadio VAn oyïc. Het grootste en modernste radiobedrijf van Schiedam, Hoogstr. 119. te! 69572; Rembrandtlaan 64 tel 66084. Mevrouw, de Koning der breimachines Knittax 2, onmisbaar voor Uw brei werk, prijs 275.—. Ook gemakkelijke betalingsvoor waarden. Duizenden Neder» andse hulsvrouwen profite ren reeds van dit unieke breiwonder! U nog niet? Hü staat voor U klaar ter de monstratie; ook bjj U aan huis, vrijbiijvendl Speciaal zaak Mlep van Leeuwen, b r eima chlneh an del Smalle Havenstraat 11, tel 2310. Vlaardingen. j Dtnnes Zijn nw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotinesinstal- latie. Schoen rep bedryf ..Ex celsior", Dam 38, te! 88874. Theemeubelglnsplaat 90x36, 5.75, kloostertafelglasplaat 100x60 ƒ12.75 en ƒ9,75, nachtkastglasplaatjes ƒ2,25. enz, levert U Loopik's Glas industrie, Boterstr. 39, Schie dam. Telefoon 68945 COÖPERATIE „D.E.S." SCHIEDAM GEVRAAGD: Voor kraidenlersafdelbic: Afdeling bakkerij: Afdeling melk; Aanmelden dagelijks Kethelstraat 10 Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1