SiEEflBfilS 55Beschuit met Muisjes C.B.T.B. heeft goede wedstrij d-plannen DE BROEKENKONING Sterk spel in dit tendensstuk Toneelvereniging bracht Heijermanswerk tot leven De ESS schaakcompetitie Vrieskou houdt verkeers- overtreders weg itialiMI Shoes for Gentlemen DIJKSTAL ccstuüRis colberts pantaio 'HET VOORJAAR KOMT sJSVLr mmnMMiïm VOOR NVV-BESTUURDERSBOND n Eigen ploegen maken goede kans ■HHEaZsaBBw Wie heeft iets verloren AGENDA VOOR NYLONS Prawda critiseert ministerie van Malenkow SZC polo-dames kregen klop Burgerlijke Stand Communisten tegen inspectie van V.N. in Noord-Korea Brit leefde 14 jaar op thee Geschiedenis van „De Nieuwe Gids" wordt geschreven Vliegtuig stort neer in V.S.: negen doden SCHIEDAM WAAR DAT WIEL DRAAIT gaeaAóper is nief te vervangen Vrijdag 25 Februari 1955 A, Defresne meesterlijk kunnen op vangen door de karakters uit te bouwen Vooral de opgeblazen pater fami lies Prosper Bien-Aimé krijgt het volle pond. Hans, Tiemeyer heeft een zeer knappe vertolking gegeven van de gewichtig-doenerige, ydele, harteloze schavuit. Zijn spel heeft het stuk behoorlijk opgehaald. Marie Hamel als de zorgelijke, goedhartige maar voor de opvliegen de Prosper bange vrouw; Hans van Meerten de wat seniele maar toch mee-intrigerende oom Aristide; Ani ta Menist als de onverwacht opdui kende schoonzusters, die bezwijkt on der de vloed van harteloosheid en Cor Herman Heijermans' tragi-eomedie „Beschuit met Muisjes" waarmee De Toneelvereniging gisteravond in het vrijwel uitverkochte Passage-theater optrad voor de Schiedamse NW-Bestuurdersband, bevat ongetwijfeld eveneens de sporen van ecti tendentieuze sentimentaliteit als de meeste andere stukken van de grote Nederlandse toneelschrijver. Maar terwijl zijn meeste werken niet veel meer zijn gebleven dan tijdbeelden met ge dramatiseerde aanklachten over de sociale misstanden rond de eeuw-wis- selmg, bevat zijn „Beschuit met Muisjes", evenals trouwens „Op Hoop van Zegen «Eva Bonheur „Ghetto" en „Allerzielen" elementen die het stuk uitdragen boven dat van een tijdsbeeld. Wel steekt ook in dit stuk Heijer mans zijn haat jegens de bourgoisie niet onder stoelen en banken, waar mee hij zich dus aan zijn tijd bindt, maar daarnaast geeft hij ook een scherpe hekeling van de tijdloze menselyke fouten cn gebreken. In „Beschuit met Muisjes" is het do onsterfelijke schijnheiligheid die aan de schandpaal wordt geklonken, de gevoelloze kameleonshouding van het soort bourgoisie, dat zijn ziel verkoopt aan de duivel om de erfe nis van een reeds bijna vergeten fa- miliie-lid te kunnen behouden. Een poel van harteloosheid en tragische eigenliefde waarin ook de enkele goedwillende en minder harde ge zinsleden verdrinken, na een zwakke poging om boven te komen drijven. Maar wat in de eerste plaats de toeschouwer steeds weer zal boeien is de trefzekerheid van Heijermans" realisme, dat met het fjjne detail werk weet door te dringen tot ach ter de misère van de gehekelde fi guren. De bourgois wordt bij de kraag gegrepen en tentoongesteld als de eeuwige aanstichter van alle kwaad, maar de persoonijke zwak heden worden evenzeer aanschou welijk blootgelegd. Het gaat in „Beschuit met Muis jes" om de erfenis van een uit de familie gestoten broer waar de fa milie echter als aasgieren op neer strijkt. daarbij de enige hinderpaal, de jonge echtgenote van de broer onder de voet lopend. Het feit dat zij een kind venvacht is even 'n dom per op de rooflust. maar ook deze moeilijkheid wordt overwonnen. Dit gegeven is wat krap om de drie bedrijven te vullen, zodat het verhaal uitgerekt wordt en in het tweede bedrijf waar de voortdurend spanning scheppende handeling voor egn trage beschouwende dialoog moet wijken, een laagtepunt te vor men. Maar dit gebrek aan actie heeft Heijermans en evenzeer regisseur Witschge als de eerlijke mismaakte zoon hebben bijzonder rijk gescha keerde vertolkingen gegeven en een avond van prachtig toneel geboden. Maar ook de andere spelers. Liane Saalborn als de zich vervelende dochter, Frans 't Hoen als de tot over de oren in de schuld zittende neef. Minny v, Ollefen als de roddelende schoonmoeder, Els Bouwman als de brutale dienstbode en in de kleine rolen Bé Schenk, Mazy Smithuyzen en Floor Koen hebben hun rollen met verve gespeeld. Zij hebben een aandeel gehad in het succes van de opvoering en zijn dan ook met een hartelijk applaus bedankt. Was de naam Heijermans de trekpleister, de leden van De Toneelvereniging heb ben er voor gezorgd dat het vertrou wen in het stuk niet beschaamd is geworden. Integendeel zelfs. Wey- nand Gijzen tenslotte mag vermeld worden als de ontwerper van het originele, een suggestie van ruimte oproepende, decor. De heer A. N. van der Wel, voor zitter van de NW-Bestuurdersbond, verklaarde in zijn inleidend woord dankbaar te zijn voor de grote op komst, maar hoopte ook dat de an dere toneelstukken, die gegeven zul len worden een evengrote belang stelling mochten genieten, al zijn het dan geen werken van Heijermans. Hij vroeg aandacht voor de cursus „Christendom en Vakbeweging" die in April gehouden zal worden en eveneens voor het spaarfonds dat in het leven is geroepen om de kosten te bestrijden van de voorstellingen die geboden worden bij het aan staande 50-jarig jubileum van de Be- stuurdersbond. (Advertentie l-M.) Enige maanden geleden wa ren wij in staat onze klanten Wilton-karpetten aan te bie den voor een prijs die on geacht de kwaliteit iedereen als abnormaal in de oren klonk. Wilton-karpetten ver kochten wij toen voor 48.90. Geen wonder dat nog weken nadien, iedere dag opnieuw gevraagd werd naar deze karpetten, maar onze voor raad, die toch uit verscheidene honderden stuks bestond, was binnen enkele dagen uitver kocht. Naar nog zo'n aanbieding Wiltons, voor hen die wij toen moesten teleurstellen, zijn Wij blijven zoeken en op deze laatste Zaterdag van de maand kunt U ze weer kopen. Met doorgeweven rug, Ijzer- sterk voor de huiskamer en zó mooi dat het evengoed in Uw salon kan liggen, koopt U nu «en Wilton voor een ongekende prijsvoor nog geen vijftig guiders. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Wiltons (huiskamermaat) in warme Perzische dessins, voor Geen postorders. Het einde der Schaakcompetitie van de E.S.S is in zicht. Het eerste tiental van E.S.S. maakt een goede kans zich nog als tweede in zijn groep te plaatsen. De thuiswedstrijd tegen Tidero I uit Rotterdam ein digde n.l. in een 64 overwinning voor de Schiedammers en ook bij de laatste ontmoeting tegen Maassluis I is de volle winst binnen het bereik. Na de eerste zitting is de stand hier 4%—2% voor E.S.S. Winstpunten werden gescoord door Reitsma, Dom- selaar, v. Heiningen, v. Wingerden, terwijl Mr Snoep remise bereikte. De resterende 3 partijen (Janssens. v. Eden en Schemer) zullen minstens 1 punt opleveren. Voor E.S.S. II bestond tot de voor laatste wedstrijd nog een -redelijke kans om kampioen in zijn afdeling te worden. Daar stonden ni. de Schiedammers met nog 3 andere clubs er evengoed voor; ze hadden evenveel verliespunten. Jammer, dat door het gelijke spel tegen Charlois II de Schiedammers de kopgroep moesten loslaten. De plaatselijke ont moeting tegen S.C.S, II werd dezer dagen gespeeld en in gelijke stand (2%—2'b) afgebroken. Mocht een kleine overwinning het eindresultaat worden, dan :s et nog de uitwedstrijd tegen Messemaker II in Gouda als laatste hindernis. Het derde tiental van E.SS. was de vorige ronde vrij. maar de eerst volgende (en laatste) wedstrijd tegen Wilton-Fcyen oord I is van veel be lang voor beide clubs. Aan de Vlaar- dingerdijk zal fel gestreden worden, want voor de thuisclub staat promo tie op het spel en voor de gasten dreigt degradatie. 1 Ook de huishoudelijke ESS-wed- stryd maakt goede voortgang. Er zijn in elke groep 18 partijen te spe len. waarvan over het algemeen de helft o£ meer achter de rug is. Hier zijn de standen: Groep Ir Reitsma 8 (uit 8), v. Eden 5% (uit 9). Schermer 5 (uit II). Hu- ber 4bi (uit 7), Domselaar 4 (uit 8). Meijer 3% uit 6), Janssens 3% uit 8>, v. Wingerden 2% (uit 5)r Spruit 2 (uit 7), JSering (uit 9). Groep H: Penning 8 (uit 13). Snoep ËVz (uit 10), Bijloo oMs (uit 11), Stab ile 5% (uit 10), v. d. Velde 6 (uit 12). Malkus 5 (uit 11), v. Heiningen 4 (uit 8), Geurtsen 3% (uit 6), Kleyheeg 3 (uit 9), Evers 3 (uit 10). Groep JU: Brouwer 7% (uit 9), De Wilt 5 Vi (uit 7), v. Djjk 5 (uit 8), Ahrens 4% (uit 8), Smit 4 (Uit 7), Donkhorst 4 uit 6). J. Marbus 3 (uit 12), Slavenburg 1 (uit 9), Stoorvogel H (uit 4). be- WIKKEICEWRUM BMItBfWEG, lol. MBO Te bevagen aan het Hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen 9—12,30 uur en 2—3 uur: 2 Sjaals, rijwielpompje. Te bevragen by de vinders: Portemonnaie met inh.. Boelen Ostadelaan 71b; portemonnaie, Oster- hoït, Heenvlietsestraat 27a; groene km- derportemonnaie. K. den ouden. Rot- terdamsedijk 337b; portemonnaie met inhoud Schmól F.K.O. laan 49; klnder- portemonnoJc en aansteker. S Gok ker, Gorghesluslaan 57; rode kinder- portemonnaie, M. Koetors, St. Jans- steeg 8; handkap van rywie). A.J.Dut- mel, KreupeLstraat 24a; tas mh. brood- blikje, p Bakker, van Dijekstraat 23a; boodschappentas met inhoud, v. Beur den St. Btdutnastraat 55; grote Zwarte hond J. M. Kleijn, Schledanvscheweg 539 d te Rotterdam; blauw Ktnder- schepie. H. van Tilburg, Paulus Fitter- straat 38b; hal. A. van Kersen. Fihgs van Bourgondiéstraat iva; emmer, Gokke, swammcrdamJinget 39c; drag aan geJd, Poot. P-K.O. 'aaB „aarlen ketting. H. van Biezen,. Goe- reesestraat 4; bedrag aan geld,/- Me<- der. Warande;4abroche B. de Valk. RotterdamsedJjK 324; bedrag aan geld (buitenlandss). Kleingeld Buitenhaven- weg 90; bruine herenhandschoenen w. Hartingsveld, Singel S: bruin S}aJ-é he» renhandschoert (L). Post, Graaf Floris- straat 67- 1 paar wanten, Laneenaijk, Havendbk* 40b; 1 paar kind er laarzen. H Zeelenberg, Tuin). 66; Blauw-rood wantjes. Nadels. Dr de Visserlaan 26; i paar gebreide wanten, R_ Krommen hoek, Paulus Potterstraat 33b; zwarte want (I,) B. Kooljman, Broersvest 187; brume hcrehhandsehoen (L), M. van Meurs Vlaardfngerdljk S«jze sjaal. "Schilt, Marconistraat 5a; 1 paar daineshandscftoenen, L. A. v. Druten, Klaaswaalsestraat 17a; zwarte vulpen, Martfjnse, Archimedesstraat 50; Lips sleutel, F. Sino Talmalaan 61; bril in étui. VL C Plooft Lekstraat 83; vulpen, v d, Gaag Lekstraat 72; ballpoint, Den Broeder Tielman Oemstraat 18; rozen krans in étui, N. Klelnekoort, Alelda- straat 62a; rozenkrans. F. Kihig, /as* ealstraat 18; bril van Hees, Lekstraat 88- vulpen W. Breugem, Schiedam- scheweg 209' (vjn. Kethcl); 3 leesboek jes en een kleurplaat, J. Viétor, Buijs Ballotsingel filb; staaflantaarn, w. v„ d. elie Singel 131: aantal lotcr van de Borneo Jubileum Loterij P. Drttge. Marfastraat 39a; passerdoos, A. van Wagtendonk Reinderstraat 38b; dekzeil. M, Cleveringa, Rubensiaan 6b; spaarkaart met zegels, L. A, van Dru- Uö, Kiaaswaiilsestraat 17a, Groep IV: Immerzeel 8 (uit 11), Zwart 7 (uit 9). Voogt 6 (uit 6), v. Leerdam 6 (uit 13), Smits 4% (uit 8), W. Marbus (uit 13), v. Dalen 4 (uit 6), Betten 3% (uit 5), Dijkhui zen 3 (uit 12), Mulder 1 (uit 9>, Krabbendam bi uit 3, Zanen 0 (uit I) Apothekers-nachtdienst; Apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81, Bellen btf ongeval: G.G. en GD., Tuinlaan 80. tel 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 8-30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. R.K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. Sted. Museum; Schilderijen en goua ches van 3. Nanninga. Geopend dagelijks van 25 uur. Bioscopen: Passage, 2 en 8 uur: „De Zigeu nerbaron". Monopole, 2. 7, en 9 uur: „Ben gaalse brigade". Voorstellingen: Hotel Beyersbcrgen: 8 uur Jaar vergadering S.B.L.O. Café Pleinzïcbt: 8 uur Biljart wedstrijden. Raadhuis: 7.30 uur Gemeente raad. Aula Sted. Museum: 8 uur Con cert muziekkring „Obrecht". Marijke: 8 uur Contactavond H.B.S.S. Filmavond van Simavi De afdeling Schiedam van de Si mavi geeft Dinsdag 1 Maart in ge bouw Arcade een filmavond. Ver toond zullen worden 3 films over Nieuw Guinea: Vergeten aarde, Nieuw Guinea bouwt aan zijn toe komst en Nieuw Guinea bouwt verder. Op veler verzoek wordt nog eens vertoond de film „Tropenleed-Tro- penweelde". Zr A. Heidema, die met verlof in Nederland is zal een toespraak houden. Aanvang 7.45 uur. Personeel van P. JMol en Co. verenigt zich Gisteravond is opgericht de perso neelsvereniging „De Molboys", be staande uit personeel van de koper slagerij F. J, Mol Co. Het bestuur is als volgt samengesteld: F, Veldhorst, voorzitter: C. Esbeuk- man, secretaris en L. A. Bliekendaal, penningmeester. Men heeft besloten op te richten een toneelafdeling, een kaartclub en een voetbalvereniging. (Advertentie I.M.) HOOGSTRAAT 10 ROTTERD.D1JK 4 Gisteravond is voor de tweede maal in Schiedam een verscherpte politie-contröle gehouden, meer speciaal op de verkeerslichten. Op diverse plaatsen in de stad hadden de politiemannen zich opgesteld om eventuele overtreders te noteren. Maar de oogst was by lange na niet zo groot als de vorige avond. De felle oosten-wind die door de stra ten joeg, is daar ongetwijfeld ook schuldig aan, want het was gister avond echt geen weer om op de fiets door de stad te trekken. De posterende politie-mannen hadden het niet makkelijk bij dit karweitje. De wind sneed door hun jassen heen en zij stonden soms letterlijk te trappelen, zij het dit maal dan niet van ongeduld om overtreders op de bon te zetten. Dat er zo weinig overtreders wa ren, maakte liet voor hen niet mak kelijker, wegens het gebrek aan actie. Toen dan ook Uw verslagge ver op zijn bromfiets langs kwam rijden om poolshoogte te nemen, werd h5 bij een post aangehouden door een agent, die kennelijk dank baar was om eens in actie te ko- De tafeltennissers blaken van werklust, want voor de tweede keer in zeer korte tijd is er een ver gadering belegd in het Beursge bouw, waaTin belangrijke punten werden besproken. Op de eerste plaats stond de verkiezing van een. definitief bestuur op de agenda. Dit ziet er nu als volgt uit: H, Bakkes, voorzitter; C. Marïjnen, Boerhave- laan 2c. Schiedam,secretaris en A, Qruning, penningmeester, resp. van de verenigingen TCK, NOAD Ready. Hierna ging men over tot be spreking van de stedenwedstrijd te gen Hamm (Duitsland). De aanwe zige verenigingen TCK, FTTS, Rea dy, NOAD, Lafamo en TSF gaven in totaal vijftig spelers oj>. Dit wa ren dames senior en junior leden. Men wil trachten bil de SBLO toe stemming te verkrijgen voor twee speelavonden, zodat dan de strijd aangebonden kan worden met acht teams, want op één avond kunnen er maar vier teams spelen. Er is echter een commissie ge vormd uit de deelnemende ver enigingen om te komen tot selectie wedstrijden, zodat de uiteindelijke spelers uit de opgegeven spelers gekozen kunnen worden. Vervolgens heeft men besloten om na de competitie tussen de bo vengenoemde verenigingen een be kercompetitie te houden om de CBTB-beker. Deze competitie zal begin April starten. De oprichting van een eigen af deling Schiedam bracht op deze vergadering de tongen los en na een warm pleidooi van de secreta ris werd besloten dat de vertegen woordigers dit eerst nog eens met hun besturen nader zuilen bestu deren. Blijkt nu dat men er niet onwelwillend tegenover staat, dan zal de CBTB met de verenigingen die daarvoor in aanmerking komen, contact opnemen. Op de vergade ring is echter gebleken dat men hier wel toe over wil gaan. doch dat dit veel werk op de daarvoor MOSKOU. Het Russische mi nisterie voor Energie, dat sinds kort Is toevertrouwd aan de voormalige premier, Georgi Malenkow, is door de Prawda gecritiseerd. Het ministe rie wordt beschuldigd van verregaan de ondoelmatigheid en van ouder wetse opvattingen. Ook het ministerie voor ds bouw van electrische centralen dat onder leiding staat van Loginor kreeg er in de Prawda van langs. De Prawda zegt, dat beide ministeries het voor deel weigeren in te zien van de ver vanging van een deel van de staal constructie van de grote in aanbouw zljndo hydro electrische centrale in Koeiblsjew door beton. De communistische partijleider Chroesjtsjew is zelf een groot voor- s.ander van betonbouw, voornamelijk omdat hierdoor staal gespaard wordt. verantwoordelijke personen zal leg gen. Ais laatste punt van de agenda bij de rondvraag werd het voorstel gedaan om by voldoende deelname vanuit de verenigingen een bezoek aan de wereldkampioenschappen te brengen. Als datum werd bepaald Woensdag 20 April a.s. Dan wordt 's avonds in Utrecht de finale van- het landen-kampioenschap ver speeld. De prijs bedraagt circa f 8 p.p. eerste-rang en reis inbegrepen en f 6 p.p. tweede-rang. Men kan zich hiervoor opgeven voor 10 Maart a.s. bij het secretariaat: C. Marynen, Boerhavelaan 2c, Schie dam. Hierna werd deze vergadering gesloten. Voor wat betreft de ste denwedstrijd wacht men nu op na dere gegevens uit Hamm, De dames polo-wedstrijd van SZC tegen RZ PC gisteravond in het Sportfondsenbad begon al direct verkeerd, want de scheidsrechter was er niet. In zijn plaats trad de heer A, Keyzer op, zij het 10 minu ten na de vastgestelde tijd. RZ en PC begon direct doortas tend en maakte al gauw het eerste doelpunt. Op gelukkige wijze kwarr SZC aan de gelijkmaker. De Schie damse dames kregen een vrije worp op de middellijn te nemen, hetgeen door RZ en PC niet begrepen werd De mid-achter - liet Netty Nobel schieten en het werd 11. Kort daarop had SZC weer een achterstand te pakken 1—2. Deze achterstand werd echter kort voor de rust weer teniet gedaan door een omhaal van Netty Nobel 22. Na de rust leek het even goed te gaan met SZC, want Netty bracht nog twee doelpunten op haar naam 4—2. Toen geloofden de Schiedam- sen het wel, maar RZ en PC ging nu pas spelen en wist met enkele goede doelpunten de zege met 4—6 veilig te stellen. Een overwinning die door het betere samenspel zeker verdiend genoemd mag worden. A.s. Zaterdag zullen de jongens adspiranten proberen het beter te doen tegen RZC b utt Rotterdam. Aanvang 18.30 uur in. het Sport fondsenbad. Zakenstudiekring gaat Amerika zieti De Zakenstudiekring Schiedam houdt Maandag 28 Februari in Hotel Beyersbergen een bijeenkomst, waar een causerie wordt gehouden door de heer H, Borstlap uit Den Haag over: „Wat ik zag en hoorde in Amerika." Geboren: Peter Willem, z. van N. J. Frings en G. 'Rietveld; Simon" A. J. z. van S. A, J. van Gerven en M, Óver de Vest; Caroline H„ d. van W. O. van Westendorp en. C. M. A. v. d. Hoek, Overleden: B. v. d. Meer, 84 jaar; R. H. Kreber. 84 j.; J. W. Rondeltap, 49 j., vr. v. B. Broekmeijer Ondertrouwd: J. Alderlieste, 30 j. en W. L. Sluijter 30 j.; A. H. Balvers 27 j, en C, Wiersma 22 j.; J. Burger 40 j. en J. F. Niemeijer 43 j.; J. de Jong 24 j. en M. v. d. Kuil 20 j.; J. Madern 25 j. en Th. M. Jacobs 25 j.; E. Ch. R. Pieters 26 j. en M. P. Spaans 26 j.; A. C. Prins 24 j. en W. A, Prins 22 j.; J. A. van Sehaick 28 j. en G. J. M. v. d. Berg 28 j.; J. H. de Wit 21 j. en M. J. M. de Kort 18 j:; W, Kinneging 24 j. en H. Lenos 20 j. Gehuwd: A. J. v. Vliet 26 j. en J. F. Th. Olsthoorn 23 j.; G. L. v. Dijk 21 j. en L. v. Wagtendonk 18 j.; E. van Hoek 24 j. en C. Westerveld 23 j.; J. v. d. Vaart 28 j. en G. v d. Bout 24 j.; G. v. d. Laarse 29 j. en C. Möhring 27 j. R. v. Honschooten, 18 j. en M. C. Kerssemeyer 18 j. J. B. F. Schaap 45 j. en H. M. Seising 30 j. J. B. G. van Pelt 23 j. en A. Hoogstad 17 j. W. F. Geurtsen 25 j. en A. T. den Hartog 24 j. H. E. de Jonge 36 j. en C. Koning 22 j. C. Groenewegen 25 j. en C. Oinkelaar 22 j. men. Ditmaal was er geen „vangst". Niet voor hen, maar ook niet voor ons. De totale oogst van de actie van gisteravond bedroeg 124 bonnetjes, dat is dus maar .40% van de eerste actie van vorige week. Negentig, pro cent van de bekeuringen betrof niet- brandende of niet-aanwezige achter lichten. Er waren ook keiharde reci divisten bij. Toen een fietser werd aangehouden omdat zijn achterlicht niet brandde, haalde hij als legitima tiebewijs te voorschijn., het bonne tje, dat hy de vorige week had ge kregen!!!! HONGKONG, Communistische functionarissen van de Koreaanse milita ire wapenstüstandscommissie hebben een besehuldiging van de V.N., dat onlangs straalvliegtuigen naar Noord-Korea zijn verzonden, van de hand gewezen. Luitenant-generaal Lee Sang-Tsjo. de eerste communistische afgevaar digde, kenmerkte de beschuldiging als een „verachtelijke poging" van de V.N. om „haar eigen misdaden" te verbergen. Hy verwierp een Amerikaans verzoek, dat de neutrale commissie van toezicht mobiele In- spectieploegen. zou zenden naar zes plaatsen aan de communistische zij de van de grenslijn om een onder zoek in te stelen. ST. ANNES Oswald Beard, een Engelsman die beweerde de laatste 14 jaar alleen van 60 koppen thee per dag geleefd te hebbents ge storven Beard, die 58 jaar geworden is, werd tijdens de Eerste Wereldoor log als soldaat gewond. Hij werd 21 maal geopereerd en in 1941 be gon zijn thee-dieet. De toestand werd voor Beard kri tiek, toen in 1950 het Britse thee- rantsoen verminderd werd tot_ 56 gram per week. Voor zijn dagelijk se 60 kopjes had Beard 1125 gram. per week nodig. Zijn toestand werd bekend en het verhaal ging de we reld rond Binnen 'n week, zo heeft Beard verteld, had hij 30 pond thee, 4 pond - suiker en 102 brieven en kaarten van medeleven ontvangen van mensen, die hij nooit ontmoet had. Op Kerstmis 1952 kreeg hij zelfs nog 14 pakjes thee uit de V.S. en andere uit Canada en Australië. (Advertentie IJK.) Canadese minister: Nederlanders zijn van harte welkom OTTAWA „Wij zullen alles doen. om de emigratie voor Hollanders zo aantrekkelijk mogelijk te maken". Dit verklaarde de Canadese minister voor de emigratie. J. W. Pickersgill, Donderdag voor een commissie uit het Huis van Afgevaardigden. Hij deelde verder mee, dat zijn departe ment. voor het jaar 1955—1956 een bedrag van 31.000.000 dollars heeft uitgetrokken om hetzelfde aantal emigranten te kunnen opnemen als in de periode 1954—1955. DEN HAAG. De geschiedenis van „De Nieuwe Gids", samengesteld uit documenten en brieven, zal in opdracht van de Jan Campertstich- ting worden geschreven door G. H. 's Gravensande. De uitgever is Van Loghum Slaterus in Arnhem. De uitgave van dit uitgebreide werk is mogelijk gemaakt door een subsidie verleend door de Nederlandse or ganisatie voor zuiver-wetensehappe- lijk onderzoek. -collectie Is uniek I Pas eerst kies dan t Ome WAM speotmsfe WAlA corset nr, 6*29 me» zijsluiting en veter: omsluit prachtig het bovenbeen. Heup-taille verschil 24-26 cm. Veel bewegingsvrijheid door 4 elostieken^inzetsels aan onderkant. Voorpond met verslonker: ideale fi guur-correctie. in uni 25.75 In broché 29.75 WAlA beha nr. 2011, geeft een jeugdige lijn. oCupgrootfen. In poplin von 3.35 tot 5.75 In satifn van 3.95 tof 7»95 U benf hartelijk welkom bij Meent 67 Groene Hiliedijk 267 Noordsingel 39 Dordtselaan 112 Schiedam: Oranjegaterij 1? p^MniK Zwirtj-nitraat 1 4 BeUe'l«nd,et«an SI Kleiweg 100 Stadhouderiweg 133 fcotli Stetanwcg Gouaierijwag 8 Sch>edai" itweg 25 WINDSOR. Een vier-motorig tankvliegtuig van -de Amerikaanse luchtmacht is in de Amerikaanse staat Missouri in brand gevlogen en neergestort. Negen van de elf inzit tenden kwamen ora het leven. - De twee geredden waren *van een hoogte van slechts 25 meter met pa rachutes uit het toestel gesprongen. Een van hen verklaarde, - dat de brand kort na het opstijgen was uit gebroken. Het toestel maakte een oefen- vlucht. Antwerpse rechtbank: Zware geldboeten voor Nederlanders wegens clandestien bouwen ANTWERPEN, Acht Neder landse aannemers en bouwarbei ders (vijf Hagenaars, twee Gronin gers en een inwoner van Soestdijk) zijn Donderdag tot een gezamen lijke geldboete van bijna anderhalf millioen Belgische francs (onge veer f 115.000) veroordeeld wegens het wederrechtelijk uitvoeren van werkzaamheden aan een villa in de Belgische plaats Kalmthout. De vonnissen werden bij verstek uit gesproken. Hier Js goed nieuws voor de heren, die prijs stellen op een gedistingeerde schoen. Wij lanceren dit seizoen drie bekende Engelse merken herenschoe nen, n.l.: Wilson and Watson, Alston en Dalkeith, dus werkelijk een klasse apart. Het is geen luxe een Engelse schoen te dragen. Correcte schoenen verhogen Uw zelfvertrouwen en ver sterkt de goede indruk, welke U op anderen maakt. Ziet onze etalage.' Deze is enige we ken speciaal op de sublieme Engelse vierkschoen afgestemd. SCHOENMAGAZIJN BROERSVEST 133 TEL. 68492 SCHlEDx\M Het aangewezen adres voor nc* no Singel 128 JP, C. MOUTHAAN_ Kippengaas in alle maten Asfaltpapler p. meter 0.60 DakvUt p. meter 0,95 Waswringers 39,00-42.00-54,00 Wasteilen 5,587.037,87 Wasketels 7,55—8,31—9,42 Brons gordijnrail p. m, 1,00 Plastic gordynveer p. m. 0,40 Rolschaatsen 10,25-1455-18.50 Kinderfietsjes 17,30-21.50 Autopeds 24,50-27,50-20,50 Hamers 1.10—1,40—1,70 Nijptangen 1,15—1,40—1,80 Zagen 3,50—4,25—4,75 Hbwielzadels 4,805,156,75 Sportsturen 4,903.90—7,25 Brede spatborden, p. stel 2.75 Jasschcrmcn 1—51,852,20 Buitenbanden 3,60—3,95—5,55 Binnenbanden 1,35—1,65—2,10 Sponsrubber zadeldek 2 75—3,25 Kettingkas ten 3,453,95—4,55 Eiectr. rijwiellamp 9,25-12,50-14,50 Rode achterlichten 0,65—0,85—1,20 Rnwielkettingen 2,10—2,60—3,10 Slangloze handpompen 0,80—1,55 Voetpompen 2,805,23 Pedalen 2,40—3,10~—3,75 Plasttc snoer - Stopcontacten - Schakelaars - Fittings Alle soorten Phiïipslampen, lichtbalken en bulzen IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN VOOR VAKMAN EN AMATEUR TE VEEL OM OP TE NOEMEN - KOM EENS KIJKEN HOOGSTRAAT 67—69 TELEF. 68436 MEER DAN ^0 JAAR een begrip voor DEGELIJKHEID SERVICE ■föed-eevi Vefo VELD WASGHMACHINE MIJ, N.V. HOOGSTRAAT 97 TEL 69599 Te koop aangeb. Nylon step-ins in wit-zalm en zwart 16.95, Nylon-tricot hemdjes 3,50, bijpassende broekjes 2.50, dito hemdjes met geheel nylon-kanten bo venstuk 5.-, bijpassende slip jes 1.75. „Corsethuis Emada", Rotterd.dijk 399, Te koop 4 prachtige opge zette wezels op rotspartij, 40x30x30. Ook B.S.A. buks _nt. ruilen voor gramof.- piaten, Tuinlaan 12, tel. 68841 Ruime sortering kop en scho tels vanaf 0.57. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstr, 34., Dat is pas goedkoop! 200 gr, heerlijke boterhamworst (gesn.) 0.49, 200 gr, fijne Gel derse snyworst 0,89, 200 gr. palingworst 0.45, 100 gr, gek. varkenslever of ham 0,55. 500 gr. prachtige kalfscarbo- nade (weinig been) 1.09, 500 gr. kalfsfricandeau 1.79. Van af heden weer verse lever verkrijgbaar! Claassens sla gerij, Rembrandtlaan hoek Nic. Beetsstr. bij "VIaard.dijk. In traan gelooide zemen. Hele vellen 1.98. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstr. 34. Personeel gevr. Meubelmakers, timmerlie den, scheepsbeschieters en halfwassen en leerlingen ge vraagd. Aanmelden Coors, Voorhaven 101, tel. 34971, na 6 uur 39812. Ruilen Ruilen van vreemde munten, geschen kenbonnen; v. Nelle, Douwe Egberts, Niemeyer, Schilte, Kwattasoldaatjes, Dijkstra en Hille, enz. Koos de Kap perplein, tel, 68587. Muz.lnstr. - Radfo's Gramoloonplaten Radio van Dijk. Het grootste en modernste radiobedrijf van Schiedam, Hoogstr. 119. tel. 69572: Rembrandtlaan 64 tel. 66084. Fotografie Filmstroken, grote sortering 1.Projectors v.a, 6.40. Foto K. van Vuuren, Hoog straat 106, teL 66720.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1