D Nu.' het reisseizoen weer is aangebroken- Van Duyl weer winnaar na spannende strijd Ook NOAD 6 is kampioen, maar Wilton degradeert De Waterscouts komen eens op de planken De Graaf's slagerij De Graaf's slagerij Hoe men reisdocumenten haalt Elfde Vierspelenkamp ten einde Trekvogels boeken een succes De onbezoldigde speurders vieren eerste lustrum TAFELTENNIS PTTS uitgeschakeld voor het bedrijfskampioenschap Personeel Noordhoek kreeg 'n glimlach op z'n snuit Het slot CJVF en CJMV gingen „op reis" Kauwgom voor blik Burgerlijke Stand BK Politienieuws in het kort Jaarvergadering Kappersbond Overweg-incident De „goedkope" jas Bronzen medaille voor mej. Heus BB houdt oefening SCHIEDAM Dinsdag en Woensdag reclame KOERIERSTERS Maandag 14 Maart 1955 Xu de lente nadert en het reisseizoen weer is aangebroken, zullen vele stadgenoten zich zo langzamerhand opmaken om zich in het bezit te stellen van «en reisdocument een Nederlands paspoort of een bewijs van Neder- Janderschap. Het is de ervaring dat het reislustig publiek met het aan vragen van deze documenten liefst zo lang mogelijk wacht, maar toch «•W® «poedig mogelijk en vaak nog per omgaande in zijn bezit wil hebben. Het zal begrijpelijk rijn dat dit laatste niet altijd kan. 2o ver nemen wy van de afd. Bevolking van de gemeente-secretarie. Hoe dichter men het reisseizoen en de vacanties nadert, des te druk ker wordt het op de afdeling Be volking met het aanvragen van reis- bcwjjzen, maar des te langer duurt ook de bewerking daarvan. Het publiek wordt daarom drin gend aangeraden de navolgende aanwijzingen strikt in acht te ne men. Nieuwe paspoorten Het aanvragen van een. Neder lands paspoort behoort te geschie den, minstens 8 dagen vóór men het paspoort nodig heeft. Voor reizen naar landen waar een visum wordt vereist, dient men minstens 14 dagen vóór de aanvang van de reis de aanvraag in te die nen. Belanghebbenden dienen dit per soonlijk te doen, omdat het signa lement behoort te worden, vastge steld en omdat fcn tegenwoordigheid van de betrokken ambtenaar moet worden getekend.- -Overleg moeten worden 3 ge lijke foto's, welke een duidelijk en goedgelijkend beeld van de aanvra ger geven (zo mogelijk zonder hoofddeksel).- De' foto's moeten schuin naar vo ren zijn genomen en moeten zyn ter grootte van plm. 3 bij 4 cm. De grootte van het hoofd op de foto moet zijn, plm. 2 cm. Indien aanvrager nog een vroeger afgegeven reisdocument in zijn be zit heeft, moet dit bij de aanvraag worden ingeleverd. De kosten bedragen 17.50 voor een paspoort. Deze kosten behoren bij vooruitbetaling te worden vol daan. Een Nederlands Paspoort is 5 jaren geldig. Paspoort verlengen De aanvraag tot het verlengen van een Nederlands paspoort behoort te Seschieden minstens 3 dagen voor at men het paspoort podig heeft. Opgemerkt wordt dat paspoorten van een oud model, d z. paspoorten afgegeven vóór 1 Juni 1Ö51 niet meer kunnen worden verlengd. Houders van paspoorten van ver ouderd model kunnen een en ander ook zelf beoordelen, omdat in de te genwoordige paspoorten op' de eer ste bladzijde de aanduiding „Model 1950" voorkomt. Komt deze aandui ding niet m het paspoort voor, dan kan dit niet meer verlengd worden. D« kosten van verlenging vaneen Nederlands Paspoort bedragen £5.—. Ook deze kosten moeten bij voor uitbetaling worden voldaan. Een Nederlands paspoort wordt voor 5 jaren verlengd. Bewijs Nederlanderschap Aanvragen voor het verkrijgen van een bewys van Nederlander schap bestemd als reisdocument, be horen te worden ingediend minstens 3 dagen voordat men het bewijs in zijn bezit wenst te zren. Overgelegd moeten worden 2 foto's, welke aan dezelfde eisen moeten voldoen als voor Nederland se Paspoorten gelden. Ook hier geldt dat aanvrager per soonlijk moet komen, omdat hy in tegenwoordigheid van de betrokken ambtenaar zijp handtekening moet stellen. De kosten van een bewijs van Ne derlanderschap bestemd als reisdo cument bedragen £3,en moeten by vooruitbetaling worden voldaan. Een bewijs van Nederlanderschap kan slechts gebruikt worden voor reizen naar Be.'gie en Luxemburg en is 5 jaar geldig. Voor inlichtingen omtrent Collec tieve Nederlandse Paspoorten wen de men zich tot de afdeling Bevol king, Nieuwstraat 26. Aan de afgrfte van reisdocumen ten zijn nog velerlei voorschriften verbonden welke hier echter met ter zake doen. Wel dient men nog goede nota te nemen van het navolgende: Aan minderjarige personen wordt geen reisdocument verstrekt tenzij met toestemmmg van beide ou ders, die daarvoor persoonlijk ter plaatse (Nieuwstraat 26, afdeling Be volking) moeten verschijnen, om bun handtekening te stellen. Afwijking van deze bepaling komt alleen voor, indren de feitelijke toestand, b.v. een der ouders is overleden, de minderjarige staat on der voogdy etc. etc. daartoe aanlei ding geeft. Tot de afgifte van reisdocumenten binnen de hierboven voor elk docu ment aangegeven tydshmiet, kan slechts by uitzondering worden overgegaan en de aanvrage daartoe dient met bewijzen te worden ge staafd. In dit verband wordt de - mede werking van zakenlieden dre veel relaties hebben met bet buitenland nadrukkelijk ingeroepen. Zy dienen er voor te zorgen dat hun paspoort of ander njbewys steeds in orde is. Een controle op geregelde tijden zal hier vele moeilijkheden voorkomen. Voor het aanvragen van en in lichtingen over reisdocumenten wende men zich uitsluitend tot de afdeling Bevolking. Nieuwstraat 26, Telefoon 69051, Kantooruren: 8,30—12.00 en 13.30 14.30 uur; des Zaterdag 8 30—12 uur. Cor van Son, uit de Nieuwe Maas straat 18 b, sinds zyn 18e jaar in valide, heeft het gepresteerd om. in vier dagen tijds de bovenafgebeel- de Eiffeitoren te boutoen..Het ge vaarte is 2.35 meter hoog en er zijn 530 meccano-onderdelen in ver werkt, met 1200 bouten en moeren aan elkaar bevestigd. In het mid den bevinden zich nog twee liften, die mechanisch bewogen worden, Bovendien is nog 60 meter blauw koord door de toren geulochfen. Een aardige prestatiedeze toren bouw Voor de zesde maal is Jan van Duyl winnaar geworden van de "Vier spelenkamp. Hij heeft deze overwinning niet op stap behaald, want In de beslissende ontmoeting tegen Cor Köneman moest hij in twee van de vier partijen het onderspit delven. Koneman moest zich met de tsveede plaats vergenoegen, doch hij bewees, dat hj(j een van de ernstigste candidaten voor de eerste plaats was. Had Iiü Zaterdagavond wat fortuinlijker ge speeld, dan zou het nog de vraag geweest ztfn of Van Duyl ook nu weer de zege behaald zou hebben. Hoewel het spelpeil in dit touraooi is tegen gevallen, zyn er toch wel enkele bijzondere prestaties geleverd. Köneman, Van Eyck en Barvoets waren de uitblinkers. De eerste twee by de éênband- stoten, laatstgenoemde in het librespcl, waar hy de hoogste serie maakte. Drie weken hebben de deelnemers elkander bestreden, doch daarbij zijn geen jonger speler» naar voren gekomen. Het waren degenen, die ook in voorgaande jaren op dc voorgrond traden, die ook nu weer de voornaam ste rol speelden. De groep wandelaars van De Trek vogels Schiedam, welke Zaterdag op de 10 km hebben gelopen bij de 3e Lustrum Wandeltochten, uitgeschre ven door de W.KR, ten bate van de Stichting 40-45, heeft hierbij de der de prijs behaald met een punten toekenning van 394. De leden van de Schiedamse af deling van de Band van Onbezol digde opsponngs-ambtenaren zijn Zaterdagavond bijeengekomen in de grote zaal van het Volksgebouw om hun opsporings-zorgen eens te vergeten en om het eerste lustrum van de afdeling eens feestelijk te vieren. Hiertoe hebben de leden van de Schiedamse Arbeiders To neel-vereniging „Tot Steun in de Strijd" het hunne bijgedragen met de opvoering van het stuk ,>De beste jaren van ons leven". Het is niet de eerste maal dat deze toneelgroep onder de bekwa me leiding van regisseur P. Roden burg dit moeilijke stuk voor het voetlicht bracht, maar de opvoering van Zaterdag was wederom een succes. Het stuk was goed gespeeld en de aanwezigen hebben er van genoten. De afdelingsvoorzitter, de heer J. van Vliet opende de avond met het gebruikelijke woord vn welkom en het moest hem van het hart. dat hij alle respect had voor de grote ambitie, waarmee de leden hun moeilijke werk verrichten. Hij zou echter deze activiteit nog voor een ander doel aangewend willen zien, nl. het werven van nieuwe leden voor de bond. Ook de bondsvoor zitter, de heer J. de Bruin kwam nog aan het woord en hü onder streepte in zijn rede de woorden van de heer Van Vliet, Zoals reeds gemeld werd gaan de beslissingen in de tafelifcriniscompctitic nu vallen. Wilton werd jammer genoeg slachtoffer van de degradatie. Zij gaat terug naar de eerste kl. afd. Rotterdam. Dit zal wel het enige team zijn van de plaatselijke verenigingen, dat jdit lot treft. NOAD. kon echter zyn tweede kampioen huldigen. Het zesde team werd ongeslagen kampioen van de tweede klasse afd. Botterdam. Dit team bestaat geheel uit Jnnioreö. Het zün B. v. d. Brink, J. Zuidgeest Jr en F. Stoel. In Den Bosch werd PTTS uitgeschakeld voor het kampioenschap van Nederland PTT-bedrüven. Onze stadgenoten konden dus hun titel niet verlengen. Onze beide eerste klassers TCK en NOAD speelden afgelopen week resp. tegen Vanhessen en SVA I, TCK kwam tegen Vanhessen uit met W. d. Winter, Plooi en Zwamborn- Al leen eerstgenoemde kon een,partij op zijn naam brengen, Plooi en Zwamborn kwamen niei tot winst. TCK leed hiermede een 9—1 neder laag. NOAD. dat op bezoek was bij SVA I, deed het beter. Verstegen, die de plaats innam van Vis, boekte drie overwinningen, Marijnen scoor- de eveneens een hattrick doch Meul- dijk kon voor NOAD slechts een maal scoren en daar NOAD ook het dubbelspel verloor werd het ondanks dat toch nog een ruime 7—3 over winning voor NOAD. In de tweede klas kreeg Ready be zoek van TJSV 5 en ook deze tegen stander werd een grote nederlaag toegebracht; hier was de uitslag 9—1 in het voordeel van Ready. Alleen Gouda moest een nederlaag boeken. Ready blijft hiermede favoriet voor de titel. Verder werd in deze klas nog gespeeld Feyenoord 4-Lafamo 1, Lafamo won deze wedstrijd wel met het.grootst mogelijke verschil 10—0, doch deze zege mocht niet meer ba ten voor het kampioenschap. Lafamo zal het nog eens over moeten doen. Overige uitslagen in deze klas zijn PTT 1—NOAD 2 1—9. Het derde klas team van PTTS had de afgelopen week een zwaar programma. Allereerst stond de com petitiewedstrijd tegen Carbon 6 te wachten, een van de sterke teams van de afdeling. Onze stadgenoten slaagden er echter in deze gevaar lijke tegenstander met niet minder dan 91 te verslaan zodat PTTS bij een overwinning deze weck kam pioen kan zijn. Hierna moesten onze stadgenoten in dezelfde week nog naar Den BoSch om zich door een overwinning in de finale te spelen van het Nederl, kampioenschap be- drijfscotnpetitie PTT-bedrijven. Vo rig jaar was deze wedstrijd de finale. Ook hier stond onze stadgenoten een zware wedstrijd te wachten. Dit was de PTT-ers schijnbaar te veel ge vraagd, want zij verloren na span nende strijd met 64 van de Bra banders. De Schiedamse PTT is er dus niet in geslaagd _de titel met een jaar te prolongeren. Het zal deze week echter de voldoening hebben kampioen te worden in de derde klas van de NTTB. Wilton deed het ook niet gek en stuurde Xerxes 6 met een 73 ne derlaag naar huis. Het blijft hier mede twee punten achterstand hou den op de leider van hun afdeling. Er moeten echter nog twee wedstry- den gespeeld worden, zodat het eer ste team van de scheepsbouwers mo gelijk nog Iets goed kan maken voor de degradatie van het tweede team. In deze klas werden nog gespeeld Justitia—Wilton 2 8—2; PTT 3— NOAD 3 3—7; RET—Ready 2 3—7; Ready 3—Allan 2 5—5; SCP kon het in de uitwedstrijd tegen Telefoon 2 niet klaren en kreeg met 8—2 de kous op de kop. Uitslagen: Lafamo 2 RSI 2 46; Ready 4lek Waeck 2 10—0; Ready 5—West 3 7—3. Uitslagen tweede klas afd. Rotter dam: vanuden 2Wilton 3 8—2; TCK 4—Rapid 4 7—3; Stadhuis 3- TCK 5 2—a; Zuid 2—TCK 6 1—9; Stokvis 2—Ready 6 5—5; PTTS 2— TCK 5 1—9; Overschie 5—PTTS 3 4—6; NOAD 4—Eendracht 6 3—7; PHM 3—NOAD 5 5—5; NOAD 6— Germinal 6 8—2; Feyenoord 8— NOAD 7 1—9, Voor twee verenigin gen n.l. Ready en PTTS, zal het er dus de komende week om gaan of zij er in zullen slagen ongeslagen het kampioenschap van hun afdeling binnen te halen resp. in de tweede en derde klas. Ready speelt Maandag avond uit tegen Nationale en PTTS gaat trachten bij Tavejo 2 dc fel be geerde punten a.s. Dinsdagavond binnen te halen. Wij zijn benieuwd naar de resultaten van onze stadge noten. De Schiedamse Waterscouts, dat is Groep I in Schiedam van de NFB, hebben. Zaterdagavond in Mu sis Sacrum eens laten zien dat zy niet alleen op het water in hun element zijn, maar dat zij ook, op de planken van ecu toneel-podium hun mannetje staan. Want voor een. teirflk publiek van ouders en belangstellenden (waaronder ook vele „landrotten" onder de padvin den) werd een revue afgewerkt die de naam droeg „Zeg Heel! Hoe??" Schipper H. Binneweg zette In zijn inleidend woord uiteen dat het met in de bedoeling lag om eens te demonstreren wat de jongens presteren bij het padvinderswerk maar dat zy eens iets anders wilden brengen en daarom zich hadden geworpen op een „elk wat wils"- revue. - Het is dan ook een bont pro gramma geworden. Nadat volgens padvinders traditie bet padvinders lied „Hoort, zegt het voort" was gezongen, zowel door alle groepen op het toneel als de aanwezigen m de zaal en dc Ravc-band een nummer had weggegeven kwamen de welpen aan de beurt met een alleraardigst spel en een toneel stukje. De 11-jarige accordeon-vir tue os Wim Kops (met een levens grote pet op) ging voor in „com- munity-singing", waarna weer rrtr. Vingervlug, de goochelaar, zijn trucs vertoonde. Na de pauze wa ren de oudere jongens en de lei ders aan de beurt met een - paar sketches, terwijl acht jongens een nummertje gymnastiek weggaven Het was inderdaad een bonte re vue die best in de smaak viel Er was voorts nog een tombola, ter wijl het geheel werd besloten met een bal. Het personeel van de firma Noord- hoek, werd Zaterdag tydens een contactavond in Ti vol i vergast op een ontspannings-programma, onder de titel: „Met een glimlach op je snuit". Bij een „glimlach" is het echter niet gebleven; de artisten die aan het cabaretprogramma medewerkten hebben ervoor gezorgd, dat de glim- lach niet alleen veranderde in een gulle lach, doch dat deze zelfs over ging in daverende lach-salvo's. Er was ook wel eens een melan cholische toon: dat was in een det sketches van Maga Burg: doch Ans Petit verdreef als kunst-fluitiste, die weer spoedig, hierin bygestaan door Gé van den Berg aan de vleu gel- Voegen wij hier nog aan toe, dat ook Johnny Heyst deel uit maakte van het Notenkrakers Cabaret, dat hij als ïrmtator-paradist het zijne ertoe, heeft bijgedragen, dat het een geslaagde avond voor de aanwezigen j is geworden. i De voorzitter, de heer C. Haans, 1 die bij de opening van de avond de dames en heren een gezellige avond j had toegewenst, had bij het sluiten i en het dankwoord aan het gezel- j schap nog ,,een glimlach op z'n j snuit". Van de aanvang af zat er spanning in de eindstryd, want hoewel Van Duyl en Koneman als de sterksten golden onder de vier finalisten, toch kon men ervan overtuigd zyn dat Quirijns en Hekman hun huid zo duur mogelijk zouden verkopen. Dat ondervond vooral Koneman, want nadat hy vrij gemakkelijk in de h- bre- en de kader party over Hek man had gezegevierd, zag hy zowel de partij éénbandstoten als die van de drie banden verloren gaan. Van acquit noteerde Koneman een serie van 7, doch dat was dan ook alles, want Hekman bracht er 5, tweemaal 6 en nog eens 7, zodat hy ver voor kwam en onbedreigd won. Dat was ook met de driebanden het geval. Van Duyl had noch in de hbre- noch in de kaderpartij enige moeite met Quirijns. En reeds bestond het vermoeden, dat hij uit deze ontmoe ting wel eens alle tien punten zou kunnen behalen. Maar Quirijns voor. kwam dat door Van Duyl te verras sen. Hij speelde bij de éénbandstoten heel sterk en zo was de stand op een gegeven ogenblik 19—7 voor Qui rijns. Maar Van Duyl zette de tan den op elkaar en wist in zeven beur ten 22 caramboles te maken, daar door de stand op 29 tegen 22 bren gend in zijn voordeel. Met de over- winning in zicht leed hij toch de nederlaag, want Quirijns maakte met een serie van 8 de partij uit en zelfs de kans om remise te maken ontging Van Duyl. Aangezien hij de drieban den won, eindigde Van Duyl als win naar met 8 punten, terwijl Quirijns er twee kreeg. Köneman en Hekman hadden de punten gedeeld, doch het proportioneel gemiddelde van eerst genoemde was beter en daardoor werd ook Kóneman winnaar. Zo kwamen des avonds Van Duyl tegen Hekman en Köneman tegen Quirijns uit. Dat werden nog span nender gevechten, want èn Hekman èn Quirijns vochten wat ze konden, terwijl Van Duyl niet met die over tuiging en zekerheid speelde, die hy voortdurend getoond had. Hekman verloor de libreparty, maar bij het kaderspel ging dat anders. Hekman had al gauw een voorsprong en hoe wel Van Duyl fiéries van 44, 21 en 27 nrteerde, zorgde zijn tegenstander voor beurten van 21 en 32. Toen Van Duyl een massé miste, waardoor hij een serie moest afbreken, maakte Hekman de partij uit. Van Duyl moest er toen nog 44, maar zover kwam hij niet en verloor. Bijna was dat ook bij de eenbandstoten het ge val geweest, doch daar kroop hfj door het oog van de naald. Hekman had de stand op 20—10 gebracht, toen hij een serie van 9 scoorde en tot 29 kwam. Van Duyl noteerde er zes eh had er tofen 25. Daarop poe delde Hakman twee keer, terwijl zijn tegenstander met-2 en azijn to taal volmaakte e op het nippertje won. En waar ook de driebanden voor Hekman verloren gingen, zege vierde Van Duyl wederom met 8 te gen 2 punten in deze ontmoeting. Dat deed ook Kóneman, die even als Van Duyl de kaderparty verloren zag gaan, doordat Quirijns met een eindserle van 33 de strijd beëindigde, zonder dat Koneman daartegen iets kon doen. Ook hier had de partij eenbandstoten een ongewoon ver loop. Quirijns maakte al heel spoe dig een serie van 11 en kreeg een voorsprong. Maar later kwam ook Köneman met een serie van 11 uit de bus en bracht de stand op 19—20 in zyn voordeel. Opnieuw kwam Quirijns voor met 25 tegen 23, maar toen miste hij driemaal achtereen, terwijl Köneman 3 en 4 scoorde en toch nog won. Bijzonder sterk speel de Köneman de driebandenparty en Qulryns kwam er niet aan te pas, Na twee ronden had VaDuyl 16 pun ten, Kóneman 13 pnt, Hekman 7 pnt en Quirijns 4 pnt. Dat betekende dat Zondagavond Van Duyl en Köne man zouden kampen om de eerste en tweede plaats, terwijl Hekman en Quirijns moesten uitmaken, wie hunner de derde en de vierde plaats zou inneme Sensatie bracht Zondagavond al dadelijk de strijd tussen Van Duyl en Kóneman. Eerstgenoemde, die 25 caramboles meer moest maken dan zijn tegenstander, had die handicap al weggewerkt cn zelfs een kleine voorsprong genomen (14691) toen Köneman losbrandde, eerst 47 en 2 scoorde en daarop met een serie van 110 de party uitmaakte. In de na- stoot leverde Van Duyl, die nog 114 caramboles moest maken, een kra nige prestatie door 't tot 78 te bren gen. De partij verloor hij toch. Hy nam revanche in de kaderparty, door 7 beurten Köneman te verslaan. Zelfs leek het een ogenblik of hij in vy'f beurten daarin zou slagen, doch op 193 gekomen, had hij voor de res terende 7 caramboles nog twee beur ten nodig. Een mooi gemiddelde van 28 57 was zijn de°l Hekman had in de libre- en de kf.irpartij geen kind aan Quirijns en ,>n met groot ver schil. Maar bij de eenbandstoten moest Hekman het onderspit delven. Hy stond in de aanvang met 16 teg< i 8 er goed voor. docli toen Quirijns met 16 caramboles in vier beurten uit de bus kwam. werden de bordjes verhangen en moest de Vlaardingcr dc eerste verliespartij boeken Maar als goed dnebander ontging hem by deze spelsoort de overwinning niet en zo werd deze ontmoeting voor hem een 8~2 zege. Köneman, die al meermalen een prima eon ban don part n maakte, faal de volkomen Na zeven beurten had bij pas één carambole Van Duvl stond toen op 15 en hoewel zijn te genstander kwam opzetten, was het tcoh al te iaat Onbedreigd won Van Duyl. Voor de tweede maal verloor hij op deze avond echter, toen Köne man kans zag in de dnebandenpartij de puntjes te veroveren Zo werd dit duel met 5 tegen 5 besloten. De resultaten waren: Llbre Kaneman Hekman Cadre Köneman Hekman Eénbsnc. Hekman Köneman Driebanden Hekman Köneman 250 250 24 44 7041 200 159 24 27 662 175 175 16 45 10 93 150 74 16 13 4 62 30 30 16 7 1875 30 21 16 7 1 312 20 20 37 3 0 540 20 17 37 3 0.459 In deze ontmoeting wonnen Köneman en Hekman jcder twee partijen en ver wierven leder vijf punten Het propor tioneel gemiddelde van Koneman was beter en daaiom was hij de winnaar. Libre Van Duyl Quirijns Cadrc Van Duyl Quirijns Eenband Quirijns 30 30 22 8 1.363 Van Duyl 30 20 22 7 1.313 Driebanden Van Duyl 20 20 22 S 0 909 Quirijns 20 14 22 3 0 636 Van Duyl won drie van de vier par tijen en kreeg dus 8 punten. Quirijns boekte er twee. Des avonds kwamen dus Van Öuyl en Hekman tegen elkaar uit. terwijl Köne man als tegenstander Qulryns kreeg. Llbre Var Duyl Hekman Cadre Hekman Van Duyl Eönband Van Duyl Hekman Driebanden Van Duyl Hekman Libre Köneman Qulryns Cadre Quirijns Köneman Eenband Koneman Quirljris Driebanden Konemap Qulryns 200 300 7 75 28 57 175 56 7 34 8 00 Llbre Köneman Van Duyl Cadre Van Duyl Köneman Eênband Van Duyl 30 30 15 7 2 000 Koneman 30 13 IS 6 0.866 Driebanden Koneman 20 20 28 3 0.714 Van -Duyl 20 16 28 3 0.571 Van Duyl en Köneman wonnen ieder twee partijen en kregen dus elk 5 pun ten. Libre Hekman Quirijns Cadre Hekman Quirijns Eénbahd Quirijns Hekman.. - Driebanden Hekman"'- Quiryna 150 350 IS 54 150 93 IS 23 Drie van de vier partijen waren voor Hekman, zadat deze 8 punten kreeg, terwyl Quirijns 2 punten veroverde. De einduitslag werd: 1. J. Aran Duyl. 21 pnt; 2. Köneman. 18 pnt; 3, Hekman, 15 pnt; 4, Quirijns, 6 pnt. Op Zaterdag 12 Maart j.L waren de leden der CJVF „Tryfosa" en CJMV „Centrum" met hun ouders, donateurs en belangstellenden bij een in gebouw „Irene" om daar hun jaarlijks terugkerende familie avond "te houden. De heer J. Bamouw sprak een woord *van welkom en wel in het bijzonder tot de afgevaardigden van de zusterverenigingen. Spreker vond het zeer prettig dat de zaal zo goed gevuld was. Hij sprak de wens uit dat een ieder een goede indruk zou krijgen van het werk der beide jeugdverenigingen. Er is hard gewerkt aan het programma- Het programma stond in het te ken van een wereldreis en wel Schiedam—Pa rij s. Een reiziger nam een lid der CJ VF mee en samen gingen zijn in gedachten met de aanwezigen m dc zaal met de trein richting Amster dam. Die plaatsen werden aangedaan, waar men activiteiten van de CJ VF en CJMV vindt. Ook de kampen en de Ernst SU- lem Hoeve werd niet vergeten. De muzikale omlijsting werd verzorgd door de gast-pianist, de heer J. Taat. Aan het programma werkten zo goed als alle leden mede. Het einddoel van de reis wag Parijs, Eén der leden die handig is in het hanteren van penseel en palet had een gezicht op de Seine met Elfel- toren geschilderd, hetgeen dienst deed als decor Parijs 1955. Dit jaar zal daar het 100-jarïg bestaan van de Wereldbond van YMCA's wor den gevierd. De vijf grote wereld- door leden der beide jeugdvereni gingen. Het 100-jarig bestaan wil geen massale manifestatie maar een dankbaar gedenken voor wat 100 jaar geleden is gebeurd. Bij de winkeliers G. in dc Gor- donstraat en D. in de Fabristraat hebben jongens op onwettige wijze kauwgomballen uit de buitenkan- s?rnde automaten gehaald. Hiervoor werden blikken ponsplaatjes ge bruikt innlaats van de vereiste stuiverstukken De winkeliers wed den gedupeerd voor reso 52 en 36 kauwgombaJlen. De .politie stelt een onderzoek in. GEBOREN: Willem C„ z v. D. v. d. Ejjk en J. v. d. Wel. Willem, z. v. N. D. den Hollander en H. J. Ba rends. Mannus R.. z v. J. Zwaan en G. C. Meulstee. Frank W, z. v M. J. Plek et en H, E Oranje. Hen- drïca J, d. v. H. R. Dost en H Schafthutzen. Gerard H. z. v. M. de Braaf en J. v. d_ Horst. OVERLEDEN; M. M. van Dalsen 64 j. yt. ,v. M. Kamp. (Advertentie Of-J- ^■vOOR «KEEL UW KXffl Door een ophoping van roet in de schoorsteen, ontstond Zaterdagmid dag brand m de schoorsteen van de woning van de heer G. S, aan de Nieuwe Haven 303b. De brandweer kwam O.I.V. brandmeester J. Keu- zenkamp met een ladderwagen w, verwijderde het vuur met een ra- monneur. De 18-jarige rijwielhersteller A. V. N. en de 16-jange los werkman A. V. W., beiden uit Schiedam, zijn door de politie gearresteerd omdat zy 80 kg oud ijzer hebben gestolen bij de klinknagelfabriek aan de Noord- vestsmgel. Bij controle door de verkeerspoli tie bleek, dat de vrachtauto jan de heer M. O. defecten had aan de stuurinrichting, de uitlaat en de re flectoren. De eigenaar kreeg op dracht de defecten te laten herstel len en de auto te laten herkeuren. In de prof, Keesomstraat werd een grote zwarte kat danig gewond aan getroffen. Een hond had het dier ge beten. De kat Is uit zyn lijden ge holpen. Op het Van 't Hoffplein bij de kin- derspeelplaats, reeds de 22-jarige bromfietsrijder W. H. of S H. uit de Gahleistraat tegen het trottoir en kwam te vallen. Hij is 'door de GG en GD naar huis gebracht. Op de laatst gehouden jaarverga dering van de Nederlandse Kappers Bond, afd. Schiedam werd een nieuw bestuur gekozen dat er als volgt uitziet: voorzitter H. van Drut- ten, secretaris W. Koens. Beierland- sestraat 61, tel. 66695, penningmees ter C. J. van Gerdingen, 2e voor zitter J. de Ruiter en 2e penning meester A. de Groot. Op deze vergadering werd de heer J. H. Hagedoorn. die vele jaren voorzitter van de afdeling is ge weest benoemd- tot ere-lid. Inleiding tot de Mallhaus Passion Zoals bekend zal op Maandag 21 Maart a.s. in de Grote Kerk de Mat- thaus Passion opgevoerd warden door het Rotterdamsch Fhilharmo- nisch Orkest, Deze speciale opvoe ring heeft zeer de aandacht want de kaarten zijn reeds uitverkocht. De organiserende Commissie voor Bij zonder Kerkewerk is echter van me ning dat de diepe schoonheid van dit meesterwerk beter tot uiting zal komen wanneer de betekenis te vo ren uiteengezet wordt Dit zal Vrij dag 18 Maftri geschieden door dr H. J. "Jaanus, Luth. predikant tijdens een bijeenkomst in de Lutherse Kerk aan de Lange Nieuwstraat met mu zikale omlijsting van de firma G. P. van Daalen. De toegang tot deze bijeenkomst, die om "7,30 uur begint, is gratis. De heer J. de Bie te Schie dam Is aan de Rijksuniversiteit te Leiden geslaagd voor het candi- daatsexamen geneeskunde. Zaterdagmiddag klem de 39-jari- ge bloemenkoopman H. J. v. E- over de spoorwegbomen aan de Over- schiesestraat. De spoorwegwachter die de man terug stuurde werd uit gescholden ook. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Een 50-jarige Schiedamse .chauf feur werd Zaterdagmiddag aange sproken door een onbekend per soon, die bem vertelde, dat hij hof meester was en dat hij zijn mooie jas wilde verkopen voor f 85—. De chauffeer. Lad. er wel oor naar on ging mee naar het huis van de hofmeester dié in de grensflat zou wonen. In de hal vroeg de holmees te. het geld. Hij zou dan even zijn „as gaan uittrekken. Dc chauffeur gaf het geld, maar wacht nog steeds op de jas. Mej. H. Heus, eie 49 jaar lang het gebouw van de Rijks-HBS in Schie dam heeft schoongehouden, kreeg Zaterdag de ere-medaille in brons, behorende bij dc Orde van Oranje Nassau aangeboden. Zij zal namelijk binnenkort met pensioen gaan, maar werd op deze manier nog bedankt voor de langjarige trouwe dienst. Zaterdag 2 April, aanvangende om 3 uur 's middags zal door de Dienst Bescherming Bevolking m Schiedam een grote oefening worden gehouden, aan de .Havendijk. De bedoeling is om de samenwerking tussen de 2elf- beschermingsploegen, de zg. Blok- ploegen en de overheidsdiensten te demonstreren. Een bepaalde calami teit wordt verondersteld en de di verse ploegen, w.o. ook de brand weer en de EHBO-ploegcn zullen in actie komen. Volgens het oorspronkelijke plan zou de oefening volgende week ge houden worden, maar gezien het koude weer is de oefening uit gesteld. daar het niet verantwoord »s om met „gewonden" door de kou te slepen. - NCGOV filmvoorstelling Door de Ned. Chr. Geheel-onthou- dersver. zullen Woensdag 16 Maart film-voorstellingen worden gegeven in het gebouw Irene. En we 1 "s mid dags voor de kinderen om 3 uur met „De kleine Zwerver" als hoofdfilm en 's avonds om acht uur voor de groten de film „Meisjes achter tra lies". Kaarten verkrijgbaar bij de bekende adressen en indien nog voorradig voor de opvoering aan de zaal. Esperanto-agendo Merkredon, la 16an de marto klub- vespero, konversacia vespero ce gek: v. Gmk, Ploegstraat 19. Scii la intemacian lïngvon n, sufl- cas, onl ankau elportu la Esperanto- idealon. Vrouwenbond VvdA zal in Arnhem- congres'houden DEN HAAG De Vrouwenbond van de P.v.dA.. zal 31 Maart cn 1 April a.s. zyn tweejaarlijks congres houden in Musis Saqrum te Arnhem. Vrijdag 1 April zal het door de groe pen voorbereide onderwerp „De posi tie van de vrouw in de huidige sa menleving" worden behandeld door mevrouw dr. H. Verwey-Jonker en minister J. G. Suurhoff. in Kalfslappen zonder been ƒ1.29 nu 1.19 Kalfscarbonade ƒ0.99 nu 0.89 Vers spek nu 0.79 Gehakt van vlees, rund of varkens ƒ1.24 nu 1.14 De fijnste kwalit. runderlappen nu 1.24 Harst of ribcarbonade nu f 1.59 Alles per 500 gram Varkenspoten 0.45 Vleeskrabjes 0.49 Uierboord 0.49 Alles per kilo DIT VINDT U ALLEEN BIJ LANGE KERKSTRAAT 25 - SCHIEDAM Te koop aongeb. Kapstokken 15.50, prima. Wij hebben grote keus in blank, Gotisch, enz. Plate, Gr. Markt 19—21, Schiedam. Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek - Kantoorboek handel „Modem", Boerhaa- velaan 124, tel. 68415. Bouwplaten en legpuzzles. Legpuzztes tot 900 stukjes Bouwplaten in ruime keuze bij Kantoorboekh. „Modern" Boerhaavelaao 124, tel. 63415 Permanent Wave Moderne coiffures. K. v. d Kruit. Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion) tel 69841 Uw perma nent is bil ons in goede han den Permanent I 8 - en f 10 - Oliepermanent 11 (stroom- Itrftü) liamesi Permanent Wave v a J 6.— tot J 12 50 Nieuwste modellen Wateraotven 1250 Modelknippen f I Jac v Kalkei. Maison „Modern" Hoogstraat 53, tel. 69750. Damsskapsalon W, N. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave compleet f 6.—. Broers vest 115, tel. 67237. MuzJnstr. Radio's Gramolocnplaten Radio van DUk, Het grootste en modernste radiobedrijf van Schiedam, Hoozstr. 119. tel. 69572; Rembrandtlaan 04 teL 66084. Diversen Zijn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vcrgrotlngsmstal- latie Schoen rep bedrijf ..Ex celsior", Dam 36. tel. 66874. Sportpryzen. Thans ook in Schiedam alle soorten me dailles, penningen, kruisen, plaquettes, standaards, tak ken, kransen, bekers en vaantjes. Schiedamse Stem pelfabriek en Graveer-in- rlchtmg Passage 8 Tel 68933 TH- «II I I 'luoOIHHI öUxött. f 5.75. kloostertafelgiasplaat ItlüxöO f 12 75 en ƒ9 70. nachikahtgtasplaatjes 12 25. enz levert U Lonplk s Glas- Industrie. Boterrtt 39 Schie dam, Telefoon 68945.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1