Commissie-De Quay slaagt niet in oplossing specialisten-conflict m Afwijzend standpunt van NWS oorzaak Fotograferen in Benelux wordt goedkoper Smokkelaar na wilde jacht gearresteerd Gezin van 4 heeft f 69 per week nodig om net rond te komen Kindernoodfonds helpt Nederlands N.Guinea Gevangenen haalden vier hammen uit de mast Voorts. Arbeidsonrust in Roergebied Strijder voor rechten der Amerikaanse negers overleden Twee soldaten gedood, dorpsmarkt verbrand ter vergelding Noodtoestand in Algerië? Loondeei van vacantie- bonnen wordt vergoed bij herhalingsoefening Gevaert verlaagt de prijzen van rolfilms 1 Huidklachten In auto zonder remmen divars door verkeer F 163.400 voor strijd tegen malaria Onder leiding van Johan Bodegraven KilülfiBtBfS Indonesische advocate - in de pers bestookt bijt stevig van zich af Op zoek naar nieuw bewijsmateriaal in Dominici's boerderij Zelfstandige slijper procedeert in kort geding tegen ANDB Levensvragen NIPO-ONDERZOEK TOONT AAN: Dinsdag 22 'Maart-1955 DEN HAAG. De commissie, die in opdracht van minister Suurhoff (Sociale Zaken) moest trachten overeenstemming te bereiken tussen de ziekenfondsen en de specialisten over de hoogte der honoraria heeft verklaard, dat zij de tegenstellingen niet heeft kunnen overbruggen. De schuld voor deze misluk king zoekt zij in het afwijzende standpunt van de Ned. Ver. van Specialisten (NWS), een organisatie van specialisten, die zich enkele jaren geleden van de Landelijke Spec. Ver. (LVS) onderdeel van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering der Genees kunst heeft afgescheiden. De commissie meent nu de oplos sing van het vraagstuk der specialisten-honoraria geheel aan de minister te moeten overlaten. De commissie waarvan prof. dr J. E. de Quay, commissaris der Koningin in Noord-Brabant voor zitter was kwam tijdens haar onderzoek tot de volgende conclu sies: 1. De in het verleden bestaande plsfondregehng en de daaraan ge paarde 50/50 regeling zyn in be ginsel onjuist cn kunnen bij een voorlopige overeenkomst beter ver vallen. De plafondregeling bepaal de, dat er een bepaald bedrag van de ziekenfondsen beschikbaar was voor de specialisten-honoraria, (Advertentie i M.) oudaufafóttuMükuxüL.. als U nergens tin tn hebt, om dat U een verkoudheid voelt op komen, is het de hoogste tijd om ASPIRIN te nemen Bt| verkoudheid, hoofdpi|n, griep i en reumatiek helpt ASPIRIN I jnet en betrouwbaar BONN, De vakbond der West- dmtse mijnwerkers heeft de mijn werkers van het Roergebied voor Dinsdag opgeroepen tot een stem ming over de vraag of met staking zal "worden gedreigd, wanneer de mijndirecties de eis tot een loons verhoging van gemiddeld twaalf procent niet inwilligen. Op grond van vroegere ervaringen met dergelijke stemmingen is er geen twijfel aan of de grote meer derheid der arbeiders zal zich voor een staking uitspreken. Dit betekent dat de leiders van de vakbonden een krachtig wapen in de hand krygen bij de verdere onderhandelingen. NEW VORK. Walter White, die zijn leven lang heeft gestreden voor de rechten der negers in Amerika (vorig jaar zag hU zijn strijd be kroond met het door het Opperste Gerechtshof uitgesproken verbod van apartheid in openbare scholen) is gisteravond op 61-jarige leeftijd overleden. White is, sinds hij volwassen werd. de ziel van het Nationaal Verbond voor de Vooruitgang van Kleurlin gen geweest Hij was sinds 1931 se cretaris van het verbond. Hij was een zogenaamde „blanke neger", met licht getinte huid, blau we ogen en blond haar, maar wei gerde niettemin standvastig zich voor een blanke te laten doorgaan. Hij noemde zichzelf een neger en aan welke kant hij stond was aan geen twijfel onderhevig. Op twaalfjarige leeftijd maakte hij te Atlanta woeste rassenonlusteu mee, hetgeen beslissend was voor de keuze .van zijn loopbaan. WASHINGTON, De subcom missie van de Amerikaanse Senaat voor binnenlandse veiligheid heeft een nieuw onderzoek naar commu nisten in regeringsdienst toegezegd. waarboven deze niet mochten stij gen. Bleek het noodzakelijk, dat het bedrag tóch hoger werd, dan namen specialisten en fondsen dat extra bedrag elk voor de helft voor hun rekening; 2. Invoering van een degressief tarief verdient aanbeveling boven het bestaande progressieve. Dit de gressieve tarief gaat er van uit, dat bij stijging van het aantal pa- tienten de gemiddelde kosten per patient dalen. Het progressieve stelt dat de kosten hoger worden en dat daarnaar de honoraria moeten wor den bepaald; 3. De NWS heeft, door een rap port van enkele deskundigen, de commissie getracht aan te tonen, dat degressie m de kosten met zou bestaan. Zij heeft echter de com missie met kunnen overtuigen; 4. De commissie meent, dat een diepgaand onderzoek naar het al of niet bestaan van degressie nood zakelijk is. Dit onderzoek zal wel veel tijd vergen en daarom acht de commissie het ongewenst de onder handelingen tussen fondsen en spe cialisten-organisaties op te schor ten tot de uitslag van dit onderzoek bekend zal zijn Op deze suggestie antwoordden de LSV en de ziekenfondsen, dat zij tot verder onderhandelen bereid waren. Hierop volgde echter een brief van de Kon. Ned. Mijt tot bevordering der Geneeskunst, die zich verzette tegen deelneming van de NWS aan onderhandelingen tussen de fondsen en de LSV. Zij Nog onrust in Atjeh DJAKARTA. De situatie in Atjeh blijft zeer moeilijk. In een dorp by Sigli werden twee militai ren op de pasar (markt) door onbe kenden met messen in de rug ge stoken en volgens een plaatselijk dagblad gedood. Als represaille heeft het leger de pasar in brand gestoken, die geheel in vlammen opging. De resident van Atjeh heeft de kampongs bezocht, waar volgens de door het leger weersprokenbe richten 94 mensen door militairen standrechtelyk zouden zijn neerge schoten. Hij spoorde de bewoners aan, rustig hun werk te hervatten. Enige dorpen bleken echter nog volkomen verlaten: de bevolking is gevlucht en bleek totnutoe niet tot terugkeer te bewegen. erkent n.I. de NWS --niet, waarin rond 200 specialisten zich verenigd hebben. Onafhankelijk van de brief der KNMBG berichtte de NWS, dat zij niet bereid was op de voorstel len der commissie in te gaan, o.a. omdat zij het met de voorstellen der commissie oneens is en in on derhandelen met de fondsen geen heil ziet. PARIJS. Het Franse kabinet heeft een wetsontwerp goedgekeurd waarin het afkondigen van de nood toestand in sommige delen van Al gerië wordt overwogen. Het ontwerp zal waarschijnlijk Woensdag In be handeling komen in het parlement. De regering is bezorgd over het voortduren van de verzetsbeweging in Algerië, in het bijzonder in de woeste streek van het Aures-geberg- te, waar duizenden Franse militairen de verzetsleden bestrijd'*}!, sinds op 1 November in het gehec land onge regeldheden en gewelddaden, zich voordeden. De noodtoestand houdt in, dat het gezag in handen blijft van de bur gerlijke macht DEN HAAG, De dienstplichtige militair, die voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen komt en uit hoofde van zijn werkkring op de laatste werkdag voor de opkomst in werkelijke -dienst aanspraak had op racantieöonnen en tevens over het tijdvak van twaalf maanden onmid dellijk voorafgaande aan de datum van deze opkomst ten minste dertien weekzegels of acht en zeventig dag zegels, dan wel het equivalent daar van in week- en. dagzegels heeft ont vangen, zal door de zorg van het fonds, waarbij zijn werkgever voor de verstrekking van vacantiebonnen rs aangeboden, in het genot worden gesteld van een vergoeding gelijk aan het loongedeelte van de va cantiebonnen, welke hij door zijn opkomst onder de wapenen heeft gederfd. De vergoeding wordt uitsluitend verstrekt over de dagen waarop de militair aanspraak heeft op de volle aan zijn rang of stand verbonden be zoldiging. Deze regeling heeft terugwerkende kracht tot 1 Mei 1953. (Advertentie IM.) DEN HAAG, 22 Maart 1955. Gevaert, de grootste industrie van fotomaterialen op het vaste land, heeft de prijzen van rol films in Benelux aanzienlijk ver laagd. De verlaagde prijzen voor rolfilms 6x9 zijn: Gevapan 1,70 (voorheen 1.95), Gevachrome 1J0 (voorheen 1.75), Gevaco- lor 3.80 (voorheen 4.55). Dé prijs van Gevapan kleinbeeld (36 opnamen) is teruggebracht tot f 3.45 (voorheen 4.50); die van Gevacolor kleinbeeld neg. (20 op namen) tot 4.95 (voorheen 6.45). Deze prijsverlaging is des te belangrijker, omdat ze wordt af gekondigd door een wereldbedrxjf met een schitterende reputatie. Gevaert staat nu reeds meer dan 60 jaar in dienst van de foto grafie, De heer Gevaert, oprichter van de fabriek, begon indertijd met 5 man personeel. Thans wer ken op de hoofdfabriek in Ant- Advertentie IM.) geneest U goed en snel met DÊBRALINE (geen jf vlekken, geen gaas of I pleisters') en wassen met I DÊBRALINE-HUIDZEBP (overvet en ontsmettend) Ujke memg- CUCUdT te van 300 000 Nepale- VJrllKSC/J zenhQQfd gescho* ren en in het wit gekleed m Ne pal het teken van diepe rauw heeft verleden week biddende de verassing van zijn overleden kaning Tribhoevana bijgewoond. De plech tigheid, die omgeven xv'as van een decorum, zoals men nog slechts op het sub-Indische continent uindt, emdtgde met de uitstrooiing van de as in de heilige rivier Baghmati Huwelijk koning Hoesein en prinses Dina 19 April JERUZALEM (Jordaanse sector). Een woordvoerder voor het konink lijk paleis heeft gisteren meege deeld, dat het huwelijk tussen ko ning Hoessein en prinses Dma Ab- doel Hamid vastgesteld is op 19 April. ROOSENDAAL. Twee ambte naren van de dienst voor invoer rechten en accijnzen hebben Zater dag een Antwerps botersmokkelaar, die 325 kilo roomboter fraudeleus vervoerde, weten te arresteren. De man werd na een. wilde en levens- PARIJS. De uitvoerende raad van Unicef, het Kindernoodfonds van de Verenigde Naties heeft Maandag besloten een bedrag van 163.400 toe te wijzen aan. Nederlands Nieuv?- Guinea ter ondersteuning van een campagne van het Nederlandse gou. vernomentter bestrijding van de ma. laria Onderzoekingen in de omgeving van Hol'andla hebben aangetoond dat bijna elk inlands kind reeds in het eerste levensjaar door de malaria wordt aangetast Op mond daarvan wordt de malaria, beschouwd als een van de voornaamste oorzaken van de geringe bevolkingsdichtheid en van de lage trap van ontwikkeling van de bevolking op Nieuw-Guinea. De Ne derlandse regering heeft voor de eer ste twee jaar van de malaria-cam pagne een bedrag van 950.000 be schikbaar gesteld. Het uitgangspunt van de actie is Hoilandia, van waaruit de campagne zal worden geleid door de centrale malaria-dienst in samenwerking met de Wereld-gezondsheids-organisatie van de Verenigde Naties. Een nieuw tijdelijk malaria-laboratorium, dat door de Unicef zal worden ingericht, komt in de plaats van het entomolo gisch laboratorium, dat in December jl. door brand werd verwoest. In to taal zullen door deze campagne 200 000 personen,tegen malaria wor den beschermd. Dit is de tweede maal, dat Unicef een bijdrage levert voor gezondheids programma's op Nederlands Nieuw- Guinea, In September jl. schonk het Kindernoodfonds een bedrag van 83.600 voor de fraraboesia-bestrij- ding. gevaarlijke jacht gegrepen. Zijn auto werd in beslaggenomen. Dit is thans officieel medegedeeld. De beide ambtenaren waren Za terdagmiddag met een stationcar uitgereden woor een onderzoek, toen zij in de Roosendaalse binnenstad een Belgische wagen zagen rijden. Aan het stuur zat de Antwerpenaar B., die bij de kommiezen herinnerin gen opriep aan een smokkelzaakje van enige maanden geleden. Zij zet ten een achtervolging in, maar de Belg reed met een snelheid van ruim honderd km per uur zó roeke loos door het snelverkeer op de rijksweg naar Breda, dat de kom miezen een ogenblik vreesden hun prooi te moeten laten gaan. Ter hoogte van de weg naar St. Willebrord gaf de Antwerpenaar echter de race op. Hij remde plotse ling af en zette het op een lopen, een landweggetje in. Eén van de kommiezen begon een achtervolging, terwijl de andere bij de stationcar bleef, waarin zich reeds een arres tant bevond. In een landarbeiders huisje werd de Antwerpenaar ten slotte gearresteerd. Met de smokkelauto, twee arres tanten en een buit van 325 kilo bo ter keerden de kommiezen naar Roo sendaal terug. Korte tijd later ont moetten de kommiezen een taxi, waarvan zij wisten, dat de bestuur der zich voor hand- en spandiensten aan smokkelaars leent De man werd aangehouden en ondervraagd. Als resultaat daarvan kon nog eens een tweede smokkelaar worden aan gehouden. Bij een later ingesteld onderzoek bleek, dat de personenauto, waarmee de Antwerpenaar had gereden, op hand- noch voetrem reageerde.»,. (Advertentie l.M.) Onrustig, gejaagd Mijnhardt'a Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. HAARLEM. In de recreaf\e- zaal van de Haarlemse gevangenis, de zogenaamde „Parapluic"heb ben gisteravond vijf vette hammen in het topje van een mast gehan gen. IVehswaar niet lang, want Jo han Bodegraven heeft daar tijdens een ontspanningsavond, verzorgd door de NCRV het mastklimmen geleid. Voor gevangenen is de kans uit gesloten er met zijn allen uit te breken voor een bezoek aan een steravond in de studio en dus kwam de N.C.R.V, naar de gevangenis. De enorme mast, die door de gevange nen zelf was gemaakt, werd behan gen met precies zulke hammen, (Advertentie IM.) fruitmanden en "dozen bonbons als op de Donderdagsvonden voor de radio-mastklimmers in de studio. De meer dan honderd „bewoners" van de gevangenis, waren onder lei. dmg van hun directeur naar de re creatiezaal gekomen, om te zien en te horen, hoe hun medegevangenen het er af zouden brengen. Het re sultaat was met pover: van de vyf koppels, elk van drie gevangenen, wonnen er vier de ham en boven dien werd viermaal een hk-op-stuk vraag beloond met een worst. Het was een avond vol hilariteit, waaraan bovendien werd meege werkt door de pianist en zanger Henk Eggersman m de bas-bariton Gerard Ilo. DJAKARTA. Na de besetal- diging van poging tot omkoping tegen mr H. Bouman is nu ook de Indonesische verdedigster van de Nederlander Jungscbldger, mej. Na- nl Razak, het voorwerp geworden van aantijgingen, ditmaal in ver schillende Indonesische kranten. Deze beweren, dat zij .a-n^tionaal' is. dat haar verdediging tendenti eus is en dat zij de kroongetuige Manich in de war tracht te bren gen. Mej. Razak heeft hierop thans een scherp commentaar geleverd, erop wijzend, dat zij slechts haar goed recht als verdedigster toepast en dat er thans in Indonesië ,,-ware bandjirs van laster" over diverse mensen worden uitgestort. werpen meer dan 5500 mensen* Deze enorme groei is voor alles te. danken aan het kwahteits- prmcipe dat altijd door Gevaert werd en wordt gehuldigd. Geen wonder, dat overal ter wereld vooraanstaande fotografen, ci neasten, röntgenologen e a. bij voorkeur werken met bet „tref zekere", betrouwbare Gevaert materiaal, dat steeds de beste re sultaten verzekert. Deze prijsverlaging is goed nieuws voor allen die fotogra feren en nu reeds staan te pope len om straks de ontluikende lente in al haar glorie in zwart en wit of in natuurlijke kleuren vast te leggen. Nu kan iedereen naar hartelust fotograferen en steeds enkele rolfilmpjes m voor raad hebben. De prysverlagingcn zijn. thans van kracht. U kunt er dus direct van profiteren! DlGNE. Juristen die de zaak Dominici behandelen, hebben Maan dag de gendarmes opdracht gegeven de boerderij van Dominici te omsin gelen. Verslaggevers en fotografen werden niet toegelaten. Er wordt een onderzoek ter plaatse ingesteld naar nieuw bewijsmateriaal In de moord op de familie Drummond. De boerderij „Grand-Terre" ligt ongeveer 30 km_ ten Zuiden van Digne, aan de rivier de Durance. Zij wordt sinds de arrestatie van Gaston bewoond door de echtgenote Marie- Delphine en de zoon Gustave en diens gezin. Conflict diamantindustrie (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Voor de presi dent van de rechtbank zijn Maan dagmorgen, de pleidooien gehouden in het kort geding, dat de heer W, H, van Staveren, een kleme zelfstandi ge en bij geen bond aangesloten dia- mantbewerker, tegen de ANDB heeft aanhangig gemaakt, omdat hij vonge Dinsdag en Woensdag in en voor het gebouw aan de Nieuwe Achtergracht en voor zijn woning als werkwillige door stakende leden van de bond zou zyn lastig geval len. Hij eist van de ANDB een ver bod van alle handelingen, die hem in zijn beroepsuitoefening zouden be lemmeren en een dwangsom van 10.000 voor iedere inbreuk hierop. Volgens de raadsman van de heer Van Staveren, mr W. L. Spijer, was de voorzitter van de ANDB, de heer I. Mug, Dinsdagmorgen naar de werk plaats van de hevr Van Staveren aan de Nieuwe Achtergracht gegaan om hem te verzoeken het stakingsparool van de ANDB-leden op te volgen. Nadien hadden zich, aldus mr Spijer, verschillende relletjes voorge daan. De ANDB had onmiddellijk die middag by het opstootje op de brug over de Nieuwe Achtergracht inge grepen met het resultaat dat de sta kers zich hadden verspreid. De president zal Vrijdag uitspraak doen. In de toekomst gaat op de Franse wegen een twijfelgeval op wielen ryden, Het is een gestroomlijnd voertuig, halfm auto, half vliegtuig. Een soort vliagmobielzouden we kunnen zeggen. Deze nieuwe aan winst van de Franse auto-industrie ïs ontworpen door de Citroen-fa briek. JVfen heeft dit bedrijf wel van een tikkeltje conservatisme verdackt. daarbij tn de eerste plaats denkend aan de brede, degelijke wagens, die sinds 1933 de Europese wegen be volken. Dat de jabriek het echter aandurft, een zo revolutionnair ver voermiddel te ontwerpen en te fa briceren, bewijstdat ook Citroen met zijn tijd meegaat Een inge bouwde propeller aan de voorkant en een, soort staartvin aan de ach terzijde versterken de uliegrtuigm- imfc, Maar vleugels hebben we (nog) niet kunnen ontdekken. 0 Misschien wist 17 het niet, maar de uitvinder van het vliegtuig is de Rus Alexander Modzjaisky. Toen de gebroe ders Wright nog aan het stumperen waren, speelde bij al met de wetten der zwaartekracht Zondag was het hon derddertig jaar geleden, dat dit genie geboren werd. Radio Moskou wijdde er een enthousiaste uitzending aan. De naam Wright werd geen enkele maal genoemd. rEGEN het einde van de week rén ik altijd naar de kiosk, om de nieuwe nummers van de damesbla den ,£va" en „Margrietf' te kopen. Dit is geen op onjuiste hormoon- schikking terug te voeren belangstel ling voor vrouwenkwesties, doch menselijke nieuwsgierigheid van het laagste aïïooi, want beide bladen be vatten een rubriek, waarin aan de redactie gestelde levensvragen wor den beantwoord. Als je ze leest gaan, heel wat, anders zo-solide toege sloten Hollandse binnenhuisjes voor je opent Hier is bijvoorbeeld de blank berken salon vaneert me vrouw, die aan Eva schrijft „Een vriendin van ons" komt 's a- vonds wel eens" een kopje koffie drinken. Een paar weken geleden kwam myn man van overwerk thuis. Eerst zei hij mij goedendag en daar na ging hij naar haar toe en legde zvn wang tegen de hare. als proef. Ik vond het wel gekmaar ik zet niets. De volgende keer deed hij het weer, toen vroeg ik hem, later, wat dat eigenlijk voor zin had. Ik kreeg te horen dat het alleen maar een spontaan gebaar is en dat er hele maal geen bedoeling achter zit Maar ik zeg op mijn beurtwaar is dit dan voor nodig?" Zoudt u daar nu een antwoord op weten? Ik in de verste verte niet. Maar Alma, die deze populaire rubriek voor „Eva" redigeertverklaart dat de man fat het spontane en de vrouw tot het minder spontane type behoort en meent dat twee zo uit eenlopende karakters, bijgeval van huwelijk, allebei wat water tn de taijirt mceten gieten. Ook ia ,jyiargnet" worden zelfver loocheningen en het liever steken va n de hand in éigen boezem, her haaldelijk als enige oplossing in de vragenrubnek aanbevolen. Neem bijvoorbeeld de kastelein, die blij kens zijn bnef terdege worstelt met het volgende probleem: als hij in zyn café club-avonden bedient, valt het hem op dat de leden, van de zelf meegebrachte blokjes kaas er nóóit eens een aan hem presenteren. Ze slaan hem stelselmatig over als het schaaltje rondgaat en dat vreet aan zijn zielsrust, al kan hij wel be uroeden hoe het komt. Want schrijft hij het niet zélf: „als het mij niet naar de zin gaat, zeg ik waar het op staat, maar de meesten kunnen de waarheid niet horen". Is dat geen beeldend proza? Je ziet die man knarsetandend en onpopulair achter zyn tapkast staan een met volle dige vergunning toegeruste heer Zoutlegger, die ofschoon liefheb ber van de waarheid het schotel tje kaasblokjes toch telkens weer node zyn neus voorbij ziet gaan. „Minder cntisch zy» in het ge sprek", raadt Margriet. Want de clientele wordt heus niet altijd naar de mond gepraat. Twee verloofde meisjesdie er een on schuldig behagen in scheppen, stro- meloos lopende militairen thuis een kopje koffie aan te bieden zyn ge toond door de buurt, die er over roddelt. Wat vindt Margriet hier nu van? „Luister eens meisjes, ik utnd het helemaal niet erg hoor." Dat klinkt tolerant, maar de addertjes komen al spoedig aangeritseld. Lees zelf: „Maar zyn militairen de enigen waarom jullie je bekommeren? Als er bijvoorbeeld een postbode of een melkboer verkleumd van de kou aan de deur komt, vraag je die dan ook binnen? En dat onooglijke meis je dat naast je op kantoor 2it en waarvan je weet dat ze geen familie of vrienden m de stad heeft? Vragen jullie, die ook? Ja? Dan is er geen reden tot roddelen." Zo. Dat is dar. Als eenvoudig, normloos-lezer héb ik een beetje te doen met die twee verloofde meisjes. Want vanwege de consequentie, moeten ze nu voortaan voortdurend koude melkboeren en breedsprakige postboden bmnenvra- qen in de huiskamerwaar het on ooglijke meisje dan al uren zit te zwijgen, Moot hoor maar zouden die militairen dat niet vervelend vinden? Ik vrdóg maar... KRONKEL Buitengewoon verlof om godsdienstige redenen DEN HAAG Aan militairen, die op 31 Maart voor eerste oefening onder de wapenen komen, doch op 3 April wensen te worden bevestigd als lidmaat ener kerkelijke gezindte, resp. openbare be lijdenis des geloofs wensen te doen. wordt te dien einde buitengewoon verlof verleend van Zaterdag 2 April 1300 Uur tot Maandag 4 April eerste reisgelegen heid. Dit verlof wordt verleend, mits aeze militairen in dit tijdvak geen straf behoeven te ondergaan cn by hun op komst onder de wapenen aan hun com pagniescommandant een schriftelijke verklaring van de betrokken herkeraad. overleggen, waaruit blijkt, dat zij zijn toegelaten om op 3 April te worden be vestigd, resp. openbare belijdenis des gcloofs te doen.— AMSTERDAM. Rond f 89 per week heeft op het ogenblik een gezin van man, vrouw en twee kinderen nodig om net aan rond te komen. Dit blükt uit een onderzoek dat bet Ned. Inst, voor PubL Opi nie (NIPO) In de afgelopen maand heeft ingesteld. Dit cijfer Is het gemiddelde van alle, tijdens deze enquête genoemde bedragen. Het was de 38ste keer dat het NIPO deze vraag stélde. Sinds be gin 1946 is hij steeds op precies dezelfde manier, in precies dezelfde bewoordingen, aan even nauwkeu rige steekproeven uit het gehele volwassen publiek gesteld. In 1946 lag het gemiddelde ant woord nog onder f 50 per week. In 1947 was het steeds gemiddeld f 50 per week. In 1948 steeg het echter geleidelijk tot f 55 per week.- In 1949 tot f 58 en in 1950 liep het op tot f 62. In 1951 is dit bedrag, dat volgens het publiek per week minimaal no dig zou zijn_ eerstweer met en kele guldens -gedaald, maar tegen het eind van het jaar weer'geste gen tot circa f 63. In 1952 bleef het steeds op on geveer dit niveau, maar in 1953 ging het weer iets stijgen. Begin vorig 3aai- werd het f 66, in de zo mer van het vorige jaar f 67, en thans is het weer met f 2 gestegen tot f 69 per week. Hondjes, die in Canada naar een andere baas gaan. moeten in het ver volg eerst hun neusaidruk zetten» Dat wil de Canadese kennel club nu een maal. De legitimatie Is net zo betrouw baar als een vingerafdruk, omdat ieder* hondenneus weer een andere vorm heeft en verschillend aantal poriefen. Een studie apart, Nijmegen krijgt nu' ook vrouwelijke agenten: het Amsterdamse voorbeeld werkt blijkbaar inspirerend. De toe neming van. vrouwelijke charme stal voornamelijk ten. goede komen aan da Nijmeegse jeugd. In de Londse St. Pauls kathedraal Zondagavond het opzwepende rhythm e van een compleet jazz-orkest. De muziek dreunde uft-de luidspreker van de kerk, juist-toen deavonddienst was afgelopen. Ieder dacht meteen aan een storing door de BBC, maar daar werd op dat uur In het geheel geen muziek uitgezonden. Geen mens heeft overigens de jazz-melodie herkend. Carol Kness. een onderwijzeresle. is Zondag op ongeveer 'n kilometer hoogte getrouwd met de vroegere parachutist n ?utIer- 2e waren trouwens niet alleen in de wolken, want naast het vliegtuig waarin de huwelijksplechtig heid plaats vond. vloog het toestel met de moeder van de bruid aan boord, die het paar bi] wijze van heilswens ritst toestrooide.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2