Geheimhouding in Londen verbroken Broek Richtlijnen voor de dodenherdenking met molk meer mans! Programma bezoek' -Zweeds koningspaar In vrijheid na eis van Nieuwe IO Voorts. Ontwapeningsconferentie Fel protest van Westen bij Russen Minister Drees opende 20 ste Boekenweek Dr Raab bereid naar Moskou te gaan? Vrouw beroofd: buit... f 2.50 Frisse vreugde ELKE MORGEN Verdacht van moord op vrouw NEDE Saterdag 26 Maart 1955 3 Uw laatste kans. BELGIË Niet zo ernstig, als het lijkt In het zoeklicht DEN HAAG. Het pro gramma voorhet staatsiebe- zoek van de koning en de ko ningin van Zweden san konin gin Juliana en prins Bernhard is. thans als volgt samengsteld. Religieuse optocht met subsidie uit kas van gemeente Tilburg Tweede dag Derde, dag Londense bladen komen niet uit door staking Cafe's en bioscopen op de avond van 4 Mei gesloten Amsterdam heeft nu 'n afdeling tunnelbouw Militairen uit Suriname komen een dag later Rabouwen in uniform plegen mishandeling Gromyko op bezoek bij koning Gustaaf Kapster vergat brander Brandwonden gekregen tij dens haarwassen f 1 V K '-I ■u H Dl N E ID LONDEN. - Na de Rassen de ge heimhouding van de Londense con ferentie van de Ver. Naties over ont wapening geschonden hebben, heeft het Westen van zijn kant verdere mededelingen gedaan over de ver schillende voorstellen, die in Londen zijn gedaan. Tegelijk hebben de Wes telijke geallieerden bij Rusland AMSTERDAM. „Wij weten wel, dat de boekenweek een commer- clële instelling is, maar hoe zou de schrijver een gebied voor zijn ui tingen kunnen vinden, als niemand zich ten doel stelde zijn produc ten te verspreiden". Met deze woorden heeft minister-president dr W. Drees Vrijdag de twintigste boekenweek van de Vereniging voor de Boekhandel geopend en tegelijk de literaire feestavond in de Stadsschouwburg onder de titel „Het Boek en de Muzen". - In de boordevolle schouwburg waren o.a. tegenwoordig de minis ters mr J. M. L. Th. Cals, J. G. Suurhoff en S. L. Mansholt, voorts de heer Karei Jonckbeere namens de Belgische minister van Onder wijs, K. en W. en bijna alle wet houders van Amsterdam. Vóór de pauze ging de première van „Bastien et Bastienne" een korte opera uit 1768 van Mozart, onder leiding van Alexander Krannhals. Later traden Wim Kan op en het ensemble van Lotte Goslar. In de versierde ruimten van de Stadsschouwburg werd de opening besloten met het traditionele schrü- versbal. krachtig geprotesteerd tegen het ver breken van de geheimhouding en de Rassen beschuldigd van het misbrui ken van „verdraaide versies" voor propaganda-doeleinden. De Westelijken hebben op de con ferentie voorgesteld een maximum in te stellen van een tot anderhalf millioen man voor de strijdkrachten van Rusland, China en Amerika. De Russen van hun kant stelden- voor, alle strijdkrachten in twee étappen met een derde te verminderen. Op deze basis zouden de Russen, naar Westelijke berekening, zelf ongeveer drie en een half millioen man over houden. Jules Moch, de leider van de Fran se delegatie die dit meedeelde, zei, dat de Russen accoord gingen met drie fasen van ontwapening, zoals door het Westen voorgesteld was. (Handhaving van de wapenuitrusting op het huidige peil, stopzetting van de wapenproductie, vernietiging van de voorraden kernwapens.) Er ble ken over diverse punten echter nog diepgaande meningsverschillen te bestaan. Het Westen eist, dat een in ternationaal controle-orgaan in wer king treedt voordat de vermindering begint --- WENEN. Uit regeringsbron wordt vernomen, dat kanselier Ju lius Raab waarschijnlijk de Russi sche uitnodiging om naar Moskou te komen voor het bespreken van een. Oostenrijks onafhankelijkheidsver drag zal aanvaarden. Keurt het Oostenrijkse kabinet de reis goed, dan zal Raab waarschijn lijk vergezeld worden van vice-kan- selier, dr Adolf Schaerf, voorzitter van de socialistische partij. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. In de Westzaan- straat is vannacht een 59-jarige vrouw van haar tas beroofd. Vóór haar woning werd Zij door een on bekend gebleven man aangevallen en met een hard voorwerp op het hoofd geslagen. Zij werd slechts licht gewond en liet zich in het politie bureau Spaarndammerstraat ver binden. De buit van de aanvaller be droeg niet meer dan een rijksdaal der... r»s* DEN HAAG. De commissie Nationale Herdenking heeft, onder goed keuring van de minister-president, richtlijnen vastgesteld voor de natio nale herdenkingsavond op Woensdag 4 Mei 1955. Herdacht zullen worden de militairen van de Nederlandse strijdkrachten, de zeelieden, de verzets strijders, de geallieerde militairen, en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog voor de vrüheld van het koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgekomen. (Advertentie IJHJ NEEM PER MAN DRIEKWART KAN (Advertentie l.M.) Uw laatste kans om toch nog het diploma H.B.S. A of B te behalen wordt U nu geboden door B.E.S.A. Deze bekende schriftelijke cursus leidt reeds jaren op voor het staats examen H.B,8., dat, blijkens Staats blad SU, zozeer, is verlicht, dat de bezwaren, die. er wellicht waren aan te voeren 'tegen een Schrift telijke opleiding, nu vrijwel zijn vervallenGrijpt dus deze laatste kans en vraag nog heden een pros pectus aan bij Resa-Hilversum. Bekende succesvolle Schriftelijke Cursus. EubHeeti» - R ELGIË staat op de drempel van een burgeroorlog die indruk kan gemakkelijk worden gevestigd, uidien men de gewelddadige gebeur tenissen, verband houdende met de schoolstrijd, slechts beoordeelt naar de waarde, die zij, oppervlakkig ge zien, schijnen te bezitten. Waar schijnlijk echter zou men, aldus doende, een grote .vergissing begaan. In Belgie, met zijn tegenstellingen tussen Vlaming en Waal, voor. eri tegenstander van Leopold III, katho. n®k en niet-katholiek en verzets strijder en collaborateur, laaien de politieke hartstochten nu eenmaal snel op. Maar juist daarom mag men ze minder ernstig nemen, dan men zou moeten doen, wanneer zij zich in een homogenere natie zouden afspe len. Eeri vergelijking met de gebeurte nissen m 1950, toen een burgeroorlog inderdaad slechts werd verhinderd rnrde abdiotie; van koning Leo- P III gaat niet op. Toen ging het om de hoogst ernstige vraag, of men ruim een derde deel van het volk een vorst mag opdringen, die het met wenst. Thans echter gelden de ongeregeldheden een zaak van min der, belang: de beknotting van het in België zeer mach tige katholieke on derwijs. Daaraan moet worden toe gevoegd, dat de door de socialis. tisch-liberale re gering ingediende wetsvoorstellen, waarover al het rumoer is ontstaan, geenszins ten doel hebben, dit katholieke onder wijs een genadeslag toe te brengen, maar slechts om verandering te bren gen in de toestand, dat België veel meer katholieke dan openbare scho len telt en vele met-katholieken ge dwongen zijn hun kinderen naar ka tholieke scholen te zenden, omdat er geen andere beschikbaar zijn. Begnjpehjk is, dat de katho lieken de voorgestelde maatregelen op het gebied van het onderwijs een terrein, waarop zij zich altoos en inalle landen gevoelig hebben ge toond niet zonder strijd willen accepteren. Begrijpelijk is zelfs, al. thans in een land als België, dat zij deze strijd op straat hebben gebracht. Maar onbegrijpelijk ware het, indien hun verantwoordelijke leiders de schooloorlog tot het uiterste zouden drijven. Want zij moeten weten, dat de huidige regering noch in het par lement, noch op straat ten val is te Drengen. Daarvoor heeft zij een te grote meerderheid achter zich en zelfs vele katholieken geven, hoe ge beten^ zu ook mogen zijn op de on derwijspolitiek van minister Collard, toe, dat de verdiensten van deze re dering op andere gebieden groot zijn. V aar> ?fn de andere kant, de rege ringsleiders zeker niet de bedoeling vV--tle zaak °P de spits te drij ven, blijft een compromis mogelijk. En op dit vergelijk willen wij het, ondanks alle opgewonden tonelen in net land onzer Zuiderburen, houden. Op Dinsdag 26 April' komen koning Gustaaf VI Adolf en koningin Louise per trein om 10.30 uur op het Cen traal Station tc Amsterdam aan. Van daar wordt per caleche naar het pa leis op de- Dam gereden.. Om 11.30 uurzalde koning een krans leggen bij het nationaal monu ment op de Dam. Na het noenmaal teri paleize zal aldaar de burgemees ter van Amsterdam in aanwezigheid van de gemeenteraad een adres van hulde uitspreken. Te 15.30 uur zal per auto een korte rondrit zowel door het oude als door het nieuwe gedeelte van Amsterdam worden gemaakt.' Te 18.45 uur ont vangen de koning en de koningin ten paleize het corps diplomatique waarna het galadiner plaats vindt.Ten be- sluitte van deze dag zal het laatste bedrijfvan de opera „Die Zauberflö- te" in de Amsterdamse Stadsschouw burg worden bijgewoond. de koning de eerste steen leggen van het nieuwe ziekenhuis dat door het Zweedse Rode Kruis is geschonken. In Ouwerkerk. zullen, de hoge gasten door de burgemeester in zijn tijdelijke wo ning worden ontvangen. Een kort be zoek aan de nabijgelegen kleuterschool waarvan het meubilair cn lesmateriaal door de Zweedse stichting Radda Barnen" (Redt het kind) werd ge schonken staat daarna op het pro gramma. Ter plaatse zal de directeur- generaal van de Rijkswaterstaat, ir A. G. Maris met behulp (Van onze correspondent) TILBURG De gemeenteraad heeft gisteravond besloten een Hei lig Hart-stoet, die in Juni door de straten zal trekken, te subsidiëren en wel met 33.000,— voor vernieu wing van de stoet. Dit is het derde deel van het totaal benodigde bedrag. Enige leden maak ten hiertegen bezwaar o.a. de heer M. Bushoff (P.v.d.A.), omdat hij van mening was dat godsdienstige arbeid niet door de overheid financieel moet worden gesteund. De burgemeester antwoordde, dat deze optochten in het Zuiden, nog ge houden kunnen worden. Hij vond het van maquettes &g vinee3^fureTvardIedevadnCdc niet nodig, dat de. hele bevolking er Schelphock na de ramp van Februari voor zou moeten Woensdag 27 April zal ten paleize een deputatie van het nationaal bak kerscomité aan de Zweedse vorsten een huldeblijk aanbieden voor de Zweedse wittebroodschenking aan het Nederlandse volk in de laatste maan den van de ^hongerwinter 1945". Te 9.30 uurvertrekt het hoge gezelschap per auto via de Keukenhof naar Den Haag. alwaar het gemeentebestuur de vorsten in hétoude stadhuis de - lunch aanbiedt. Tc 14 uur vertrekt men naar het Waterloopkundig Laboratorium, in Delft. Later op de middag zullen, de koning en de koningin een receptie van de Zweedse kolonie in Nederland bijwonen in de sociëteit „De; Witte". Om 20.15 uur zal de Nederlandse re gering in het Rijksmuseum te Amster dam aan de hoge gasten, en een aan tal autoriteiten met hun dames een diner aanbieden. Donderdag 28 April vertrekken ko ning Gustaaf, koningin Juliana en prins Bernhard om-9.00 uur naar Rot terdam, waar allereerst een bezoek wordt gebracht aan' de Zweedse kerk, gevolgd door een optocht door de ha vens. Per auto wordt vervolgens naar Numansdorp vanwaar het koninklijk jacht ..Piet Hein", het hoge gezelschap naar Zierikzee zal brengen. Hier zal 1053. Te 16.00 uur vertrekt het hoge gezelschap naar Den Haag. Koningin Louise zal deze dag in de loop van de middag een bezoek brengen aan enige woning-typen in Amsterdam. Te 20.00 uur zullen de komng en de koningin van Zweden een diner aanbieden in het gebouw van het Zweedse gezant schap te 's-Gravenhage. Het officiële vertrek is bepaald op Vrijdag 29 April na afloop van een afscheidsbijeenkomst in het koninklijk paleis op de Dam te 9.00 uur. Deze dag zullen de Zewcdse vorsten een on officieel bezoek brengen aan enige plaatsen in Nederland. Te 10.30 uur vertrekken zij per trein uit Apeldoorn naar Zweden. van de belastingplichtige diénstwei geraars wordt voor het leger ge bruikt, was zijn argument. (Advertentie DEN BOSCH. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft Vrijdagmiddag de 32-jarige Eindhovense opperman M. J. van der V„ die verdacht werd van moord-op zijn echtgenote, op verzoek van zijn raadsman onmiddellijk in vrijheid gesteld. De officier van justitie had tegen Van der V., die sedert 10. October 1954 gedetineerd is geweest, levenslang geëist. Huilend verliet Van der V.'s middags de rechtzaal. De officier van justitie, die 's mor gens zijn requisitoir hield, neemt als vaststaand aan, dat Van der V. de avond van de moord enkele minuten voor elf uur café Zengers heeft ver laten. De moord is om elf uur ge- Een vlammend zwaard op een scharlaken veld is hel motief van de bctrijdings-postzcgel van 10 cent, die de PTT van 4 Mei af de gehele verdere maand zonder toeslag aan de loketten zol ver kopen, ter gelegenheid van de her denking der bevrijding op j Mei I945- Ontwerper is R. J. Draijer in pleegd. Hij gelooft zo zei hij dat Vgn der V. omstreeks die tijd in de buurt van het Binnenpad is ge weest en dat de moord met zijn mes is gepleegd. „Er is geen enkel spoor van een andere dader", sprak hij. Mr Scheefhals, de raadsman, heeft in zijn pleidooi van het requisitoir geen spaan heel gelaten. „Als dit een bewijsvoering is voor een levenslan ge eis, dan weet ik het niet", riep hij uit. En toen ging hij de bewjjscon- structie stukje voor stukje afbre ken. „Allemaal volkomen normale dingen worden verkeerd uitgelegd, omdat hier een verdachte zit. De of ficier zegt: „hij kan het gedaan heb ben. Hij is een van de 180.000 men sen die die avond in Eindhoven wa ren en die het gedaan kunnen heb ben". Tot slot zei mr Scheefhals nog: „Hij heeft een vermoeden wie de moordenaar is, en hij zal dat gaan uitzoeken zodra hij thuis is. Ik ver zoek uw rechtbank hem onmiddellijk vrij te laten". Van des avonds 18 uren tot zons ondergang zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok wor den gehangen. Te 19.30 uren zal een leder kun nen deelnemen aan een „stille tocht" welke zal aanvangen van een punt. niet verder dan ongeveer 30 minuten verwijderd van die plaats in de ge meente of naburige gemeente, waar Nederlandse militairen, verzetsstrij ders of militairen onzer bondgenoten in de strijd de dood hebben gevon den of zijn begraven. Van 19.45 uren af tot 30 seconden voor 20 uren'zullen de klokken van alle kerken lulden. Te 20 uren precies zal, nadat 30 seconden tevoren door middel' van het voor elke gemeente meest ge schikte signaal dit tijdstip is aange kondigd, op de plaatsen der herden king gedurende twee minuten vol komen stilte in acht worden geno men. Aan de burgerij ware te ver zoeken, deze plechtige stilte overal en algemeen te betrachten. In overeenstemming met de geest, welke onze gevallen helden, die naamloos streden, bezielde, zullen geen toespraken worden gehouden. De weg naar de plaats der plechtig heid zal te voet en in volkomen stil zwijgen zonder vlag of vaandel wor den afgelegd. Toegestaan zou kunnen worden het brengen van een eenvoudige hulde door het strooien van bloemen op de plaats der herdenking door de deelnemers. Deze „stille tocht" kenne rang noch stand. Alleen de rechtstreeks nabe staanden der gevallenen óf de ver tegenwoordigers der bevriende mo gendheden zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kunnen innemen. In aansluiting, aan en in overeen stemming mét vorenstaand program ma. zullen yin de kerken of andere gebouwen van elke gemeente her denkingsbijeenkomsten worden be legd. Met het oog op het karakter van deze nationale herdenkingsavond is het gewenst, - dat de burgemeesters het daarheen leiden, dat die avond van 18 uren af geen openbare ver makelijkheden worden geboden en alle verkooplokaliteiten zijn ge sloten. LONDEN. De drie Londense avondbladen de „Evening Stan dard",de „Evening News" en de Star", die: tezamen een oplaag van 2,5 millioen exemplaren hebben zijn Vrijdag;niet verschenen tenge volge van een staking van 600 tech nici, dié hogere lonen eisen. De- vakbonden hebben een aanbod van de dagbladeigenaren voor een gedeeltelijke loonsverhoging van de hand gewezen. Ook weigeren zij de kwestie aan arbitrage te onderwer pen. De Londenaars zullen het ook van daag zonder kranten moeten stellen, Dit veelkleurige vlieg- tuig is de nieuwe Gloster Javelin „All weatherja- =2 per, een toestel, dat zowel dag en nacht en tn vrijwel alle weersgesteldheden de lucht in kan. Een groot aantal van deze vliegtuigen zal in_ de toekomst worden gebruikt door de Britse Royal Air Force. Dit bete kent een geduchte verster- king van de Engelse lucht- verdediging in geval van nachtelijke aanvallen. De Javelin is uitgerust met zg. „deltavleugels", die over de gehele lengte van het ==E toestel lopen en naar ach- teren gericht zijn. Door deze constructie kan de snelheid zo hoog worden opgevoerd, dat het vlieg- tuig vlugger gaat dan het geluid. De Javelin is een gevreesd oorlogswapen. Dit blijkt wel uit het feit, dat het toestel, niet alleen vier kanonnen bezit, maar ook raketten als bewapening kan meenemen, - De Nederlandse bonden en orga nisaties in het hotel, café en restau rantbedrijf hebben hun leden ver zocht in de avond van Woens dag 4 Mei 1955 van 19.00 tot 21.00 uur vooral het cafébedrijf of de café-afdeling tot de kleinst mogelij ke omvang te beperken. De ,,Nederlandse Bioscoop-bond" heeft zijn leden verzocht op Woens dag 4 Mei de theaters van 18.00 uur tot 21.00 uur te sluiten AMSTERDAM Nu de minister van Verkeer en Waterstaat heeft be sloten, Amsterdam geen enkele ver hindering in de weg te leggen bij de volvoering van het IJ-tunnelplan, hebben B. en W. besloten bij de dienst van publieke werken een af deling „tunnelbouw" in te stellen. Aan deze afdeling is opgedragen zo spoedig mogelijk de vereiste werk zaamheden ter hand te nemen. DEN - - - Cottica" met aan boord het tweede detachement van de eerste Surina- me-compagnie 1954 zal in plaats van op 27 Maart op 28 Maart in Amster dam aankomen. Onvoorziene om standigheden voorbehouden begint de ontscheping Maandag 28 Maart a.s. te 09.00 uur. TILBURG Twee militairen heb ben gisteravond op de Bredaseweg een 20-jarige jongeman plotseling aangevallen, en. mishandeld. Zij sloe gen hem. van zijn. fiets af. stompten en trapten hem op het gezicht en onderlichaam en maakten zich toen uit de voeten. Een 14-jarig meisje dat langs kwam en zelf al eerder door deze militairen lastig" was' ge vallen, kon het signalement van de aanvallers aan de militaire politie op geven. STOCKHOLM. Andrei Gromy ko, de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken heeft op zijn eigen verzoek een onderhoud gehad met koning Gustaaf Adolf van Zwe den.- Het onderhoud duurde 15 mi nuten. Voorts had Gromyko een be spreking met de minister van Bui tenlandse Zaken Oesten Unden, die 50 minuten duurde. Later op de dag sprak hij met premier Tage Erlan- der. AMSTERDAM. Toen Vrijdag middag de 50-jarige mevrouw M- B. S. in een kapperszaak het haar liet wassen met petroleum-aether, ver gat de kapster de spaarbrander uit te doen. Het gevolg was dat de vluchtige dampen vlam vatten: en de beide dames brandwonden' kregen. Mevrouw B. werd gewond aan het gezicht,' armen en schouder de 45- jarige. kapster .aan handen'en ge zicht. Beiden zijn ter verpleging in het. Wilhelminagasthuis opgenomen. COMS krijg ik wel. eens brieven die my verbazen. Een poosje geleden heb ik bijvoor beeld, op deze plaats, een heel klein stukje geschreven over een jochie van drie jaar dot in een slechte stemming was ontwaakt en tegen zhx moeder zei: ,Jk heb de pest in. Gauw me laarsjes aandoen dan-ga ik da poes een schop geven." Een ernstige lezer zond mij, naar aanleiding van deze publicatie, een brief, waarin hij mij heftig verweet, dat ik dit ventje in luchtige trant had durven opvoeren.. Want het schoppen van de poes achtte hij „blijk geven van een mentaliteit, die ons herin nert aan de Nazibarbarij waaronder ons land zoveel jaren heeft gezucht." Hoewel ik het kastijden van dieren allerminst wil aanmoedigen, vond ik de vergelijking toch een beetje pom peus. Maar de ervaring leert, dat verhaaltjes over vrijmoedige kinde ren, mensen van Wagneriaanse struc tuur nu eenmaal prikkelen tot het schrijven van geharnaste brieven, „Die jongen moet een flink pak voor zijn broek hebben," lees je dan dik wijls. Ook de term „een gezond pak" wordt dikwijls gebezigd. Toch twijfel ik aan deze therapie. Natuurlijk is ook.mij wel eens een lel ontvallen. Kleine kinderen zijn vaak leuk, maar even vaak loeiend vervelend. Zolang je, als ouder, niet gehéél van temperament' verstoken bent, bestaat het gevaar dat je hand zo nu en dan eens uitschiet. Maar dat vind ik menselijk. Zie je later in dat je onredelijk bent geweest en voor je beurt geslagen hebt, dan kun je zo'n klap trouwens altijd weer,intrekken, met de mededeling: „Sorry, ik was een beetje driftig," daar zijn kinderen heel coulant in. Maar ééns in mijn zondig leven, heb ik een planmatig pak op da broek verstrekt de eerste en de laatste keer tevens. Mijn zoontje was nog klein en uerzocht, «oor hij met zijn autopedje naar buiten ging, om zijn Zaterdag-kwartje. „Heb j'e dat dan nog niet gehad?" vroeg ik. „Nee," zei hij. „Weet je het zeker?" Ja, ik weet het zeker." ,JPas op hoor, als je jokt krijg je een pak voor je broek," dreigde ik. „Ik jok niet," antwoordde hij ver veeld. Toen hij weg was met mijn geld zei mijn vrouw, die ik om ihlichtin- gen vroeg: ,Jk heb 't hem net gege ven. Een kwartier geleden Het was dus een voltooid voor beeld van het misdrijf oplichting, in koelen bloede gepleegd. Kwaad liep ik naar buiten en wenkte hem. Hij stepte vrolijk naar mij toe. „Dag pap," zei hij. „Ga je maar eens mee naar huis. Jij krijgt een pak voor je broek," sprak ik. Het was vreselijk, zijn gezicht te zien betrekken. „Waarom?" vroeg hij onthutst We liepen samen op; het autopedje wiebelde aan zijn hand mee. „Omdat je me beduveld hebt met dat kwartje," zei ik. ,Je had het wel gehad." „Dat was ik vergetenjokte hij ongeïnspireerd. Zwijgend liep ik naast hem voort. Hij nam mij van terzijde op en vond me anders, gevdArlijker. Dat bracht hem in de war. Bij het bestijgen van de portiektrap, nam hij zijn autoped nerveus onder zijn arm. Het stuur schoof zijn ijzersterk schoolpctje op één oor en zijn daardoor nogal jolig bekroond gezicht stond heel bedrukt toen hij huilerigzeir -j. - „Je ken tochwel wat vergeten!? Iedereen ken toch zeker wel wat ver geten?" Toen we boven aan de trap waren, was ik moreel voldoende uitgehold om hem mijn hele salaris in kwart jes uit te keren, als hij maar weer lachen wilde. Maar mijn zware pae- dagogische build up, eiste toch een daad, daar kon ik niet onderuit. Ik heb hem maar gauw een symbolische tik tegen zijn achterste gegeven, die hem kennelijk mee'viel maar ik voelde me de rest van de dag een kampbeul. „Hoe speel jij dat toch klaar?" vroeg ik laatst aan een kennis, die op het gezonde-pak-voor-de-broek standpunt staat. „Nou, gewoon..." zei hij ontwij kend. -. Maar later vertelde zijn vrouw mij, dat hij het nooit meer gedaan heeft, na die ene keer, toen zijn zoontje, in verband niet de wandaad voor tuch tiging in het. vertrek geroepen, tegen hem zei: „Nou vooruit gauw dan maar. Als 't maar weer niet zo ver schrikkelijk is KRONKEL We misten wel, dat U dominee Par ry, het Engelse breifenómeen, nu ook wel eens wilde zién. En daarom heb- bij we nét zo lang gezocht tot we eindelijk een plaatje van hem von den. Hier ziet U hem dan, breed-uit in zyn stoeltje. „Kijk," zegt hij, nóu één pen meer deren en dan drie pennen samen- breien 01 dan even een gerstekorrel- HAAG. Het motorschip 1 tje, dan krijg je vanzelf dit patroon £je JS dood-eenvoudig." Den Haag; de uit- voering is in. ko- UVJCC<r perdiepdruk. Van vandaag tot js en met 24 Juni a.s. worden tevens weer de traditio neel geworden zo- merzegels verkrijg baar gesteld in de waarden van 2, 5, 7, 10 en 25 cent. De op die zegels te betalen bijslag bedraagt resp. 3, 3' 5> 5 en 8 cent. -SS- nmir; Ze bltjvcti geldig tot 31 Decem ber van het volgend jaar. De ge bouwen, op deze serie afgebeeld, Zijn: een fabrieksgebouw te Rotter dam, het spoor wegpostkantoor in Den Haag (licht sroeti), de Beur- te Amsterdam (karmijn), het stadhuis te Hilver- w:m (grijsblauw) cn een kantoorge bouw in Den Haag (rood-violet). De ontwerpen zijn aan A. Frederiks ie Utrecht en F. Lammers te Haar lem. K**N J* iX.VANC-** N'fo O *V' "cLïT.liO-L I Bob Hope is niet meer moe van het reizen. De bekende filmster ex pert ln originele oplossingen nam zijn eigen bed mee in het- vliegtuig, dat hem van Hollywood vla New York naar Londen zou brengen. In New York werd de slapende Bob Hope met bed en al in het vliegtuig naar Londen gezet. Waar hu bijzonder uitgeslapen aankwam. Drie en twintig jaar geleden vroeg Tony Bloor uit de Engelse plaats Ilke ston In een optimistische bul een ge meentewoning aan. Woensdagavond laat kreeg hij antwoord: de woning was hem toegewezen. „Maar" vertelde Bloor, „ieder hall jaar dienden we een nieuwe aanvraag m. We hadden zo'n vaag gevoel, dat we wel eens aan de beurt zouden komen". Commentaarvan een gemeente-ambtenaar: „Dit is niet de gewone wachttijd". Gelukkig maar. Mooie meisjes m badpakken mogen de buitenkant van do Deense vacantie- folders met meer versieren. De direc teur van de Deense vereniging voor vreemdelingenverkeer wil het niet hebben. Deze man is een groot psvcho- loog. ..Wanneer", zegt hijeen vrouw van middelbare leeftijd weet, dat er vele aardige meisjes rondstappen ln een vacantle-oord denkt ze er niet over.,, om daar met haar man heen te gaan Maar de jonge mannen dan? Ralph Goodall, een Engelse boer uit Rosslngton, eist een flinke scha devergoeding van de Royal Air Force. Een straaljager, die met een 5, vl de geluidsbarrière doorbrak heeft V'.;, .-.volïMide op zijn geweten: angstige k;f; *n begonnen in paniek loeiend om zijn boerderij te galopperen; Polly een bekroond varken kreeg een week ie vroeg acht biggetjes: moeder en kin deren gingen samen dood. En van de vijf jongen, die de kampioenspekinees Mist of Aldetourne ter wereld bracht stierven er drie. Andere boze Britten hebben al een vereniging opgericht voor bescherming van de burgerij te gen supersonische klappen. Blinde electrieiens zullen in de toe komst ook de electnsche meters kun nen controleren. De instrumenten wor den n.l, voorzien van braille-opschrif- ten. De eerste nieuwe meters zal men kunnen bekijken op de electrotechni- sche tentoonstelling, die deze maand in Londen wordt gehouden. Men blijft maar poetsen aan de Parijse métro. Na de zoete parfum en het serveren van pittige drankjes ko men de Franse ingenieurs nu met het plan. om do .wielen van de trein van rubber te maken: Hierdoor gal het ge ratel onder het rijden en het gehos van de passagiers tot het verleden be horen. Nu ls het wachten alleen nog maar op de metro-slaapwagens. De 56-jarige .Italiaanse koopman Giacomo Stuffari uit Merano moet 2.149 .lire. betalen omdat hij dertig jaar geleden een pamflet tegen Mussolini verspreid had. „Och kom", zei Stuffari. „dat hoeft nou toch niet meer". Maar de rechtbank bleek meedogenloos en handhaafde het vonnis, dat een fascis- Usche rechter in 1925 had geveld: De boete was oorspronkelijk 940 lire. De rest Is er in de loop van de tijd bii- gekome n wegens zegels, registratie én het onderzoek vaa val» arehieven.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2