C Jeugdige goalgetters krijgen de kans in School wedstrijden Courantenreclame Aanvallen van 20 man! Schiedams jeugd trekt uit op karweitjes Als men naar Australië wil emigreren AGENDA ENIGE ASSISTENTEN Op gróóóte velden! Schoolteams bestrijden elkaar in Volkspark en Boshoek li Kwart eeuw Kath. Verkennen VOOR 'N „HEITJE" Leiders geven het voorbeeld: koperpoetsen op 't Stadhuis LEER DE TAAL! 't Arbeidsbureau geeft de nodige adviezen en wenken Wie heeft iets verloren? GARY COOPER komt per helicopter Jaarfeest van de KAB ANMB komt in 't goud! Nederlaagtournooi „Dirks Vrienden" Witte Legioen Ontploffing in gasfornuis GROTE CAFÉRUIT GEBROKEN Bij zemen uit raam gevallen WF-filmavond Burgerlijke Stand „Venus" dokt in Amsterdam R.Pb.O. vertrokken naar Dusseldorf Route stoet van Zweedse koning Geen brand in het Scliielandsliuis Loop der bevolking in Rotterdam Flatgebouw Utrecht wordt overgedragen Inwijding van zeemanskerk" Taptoe oud-strijders voor stadhuis SCHIEDAM is niet te vervangen KOERIERSTERS A Woensdag 13 April Op de vrolijk met vlaggen getooide velden aan de Boshoek en in het Volkspark zijn gisteren de jaarlijkse schoolvoetbaï- en handbalwedstrijden begonnen, die door de vereniging voor Nationale Feest- en Gedenkda gen zijn uitgeschreven. Het waren gisteren uitsluitend de voetbalploe gen van de lagere scholen, die aan bad zijn geweest; vandaag zijn het naast de rest van de lagere scholen ook de oudere jongens, die een beurt hebben gehad, terwijl morgen het handballen zal beginnen. De wedstrijden zijn overigens dit jaar, in tegenstelling met de voor gaande jaren, in een iets andere vorm gegoten, waardoor deze wedstrijden voor dc jongens overigens wel aan trekkelijker zijn geworden. Want werd vroeger volgens het*afva!-sys- teem gespeeld, nu is de halve com petitie-vorm ingevoerd zodat het totaal aantal behaalde punten op een dag de beslissing brengt. Zoals bekend zullen de finales ver speeld worden op Koninginne-dag, 30 April. De jongens van de lagere scholen hebben gisteren volop van de voet- Het is nu 25 jaar geleden, dat het „Katholiek-verkennen"' in Neder land 2ijn intrede deed. Begrijpelijk kon dit verkennen van een kwart eeuw niet onopgemerkt voorbijgaan en de St. Franciscus- groep in Schiedam heeft het initia tief genomen dit feit op een speci fieke padvinders-methode te vieren in het Verkennershuis aan de Lange Haven 11. De viering gaat gepaard met een tentoonstelling in het leiderskwar tier, alwaar.door diverse bescheiden het werk van 25 jaar wordt uitge beeld. De vrije clubs waren werk zaam in hun eigen lokaal, de wel pen in het hordehol. Hierdoor kun nen de bezoekers kennis maken met het interne werk van de verkenners en van de Katholieke jeugdbewe ging, Gedurende een drietal avon den zal de tentoonstelling geopend zijn. Voorts is het doel van de ten toonstelling gelden te verzamelen ten bate van de landelijke actie voor studerende jongens. Deze bijeenge brachte gelden zullen door een de putatie op 24 April in Nijmegen aan Mgr Mutsaerts worden afgedragen. Een en ander werd medegedeeld door Hopman Mientjes, die in zijn openingewoord de aanwezigen, waaronder burgemeester mr J. W. Peek en diens echtgenote van harte welkom heette. De aanwezigen hebben de ten toonstelling met belangstelling gade geslagen, het werk van de welpen en voortrekkers bewonderd en zij ontvingen bovendien bij het vertrek een door de jongens zelf vervaardigd •verkstukj»». Gerongeeft opvoering van Pechvogels De Gereformeerde Reciteervereni- ging „Geron" geeft Dinsdag 26. Don derdag 28 en Vrijdag 29 April in Musis Sacrum aan de Lange Haven een opvoering van het blijspel „Pechvogels" van Wilfred Masscy. De avonden b^ginrsn om 8 uur. balspcrt kunnen genieten. Wat leken de velden ineens bijzonder groot wanneer 20 kleine figuurtjes over zo'n terrein draven! Grappig was ook, dat bij de meeste wedstrijden alle 20 spelers met de bal oprukten, waar door bij dit onophoudelijk heen en weer gedraaf veel energie verloren gaat. Doch zij hielden vol. Het werk van de meeste doelverdedigers viel ook op. Ongelooflijk „klemvast" gre pen zy de bal en de uitvallen waren ook goed. Een ding was jammer: de doelpalen waren te hoog* Hoge ballen konden niet gekeerd worden en wij zagen meerdere malen dat de jonge voorhoedespelers hiermede blijkbaar rekening hielden en „punters" af vuurden. waaraoor de bal zo hoog kwam, dat deze onbereikbaar was voor „de man" onder de lat. Van de zijde der ouders was veel belangstelling. Wij zager, tal van moe ders. die tegen het middaguur zoon lief brood en koffie kwamen brengen. Op de terreinen aan het Volkspark sloeg een moedor zo aandachtig de ^ulJlcJllua- vernchtingcn van zoonlief in het veld school A 7 punten; Pr. Beatrixschool het elftal van deze school zo goed als zeker als no 1 geëindigd zou zijn. De gehele serie was uitgewerkt en voorbereid door de heren J. van. Dijk, P. v. d. Ploeg en broeder Hermanus. De heer J. R, Rasheuvel, adviseur van de X J4.V3., had voor de scheids- r,tcrlïers gezorgd en de heren C. en W. Koogje, J. Zuidgeest, A. de Graaf en B. van Veen komen alle hulde toe voor de leiding die zij op zich hadden genomen. E!k elftal heeft 6 wedstrijden moe ten. spelen; het hoogst te behalen aan tal punten zou dus 12 zijn. De St Bemardusschool behaalde aan het Volkspark 10 punten en komt hierdoor in de demi-finale, welke Donderdag a.s wordt gespeeld. Aan de Boshoek was het 't elftal van Mathenesse A met 11 punten. Ook dit elftal zal Donderdag weer in het veld treden. Hun tegenstanders hebben vandaag gespeeld en zijn ons nog niet bekend. De commissie was zeer dankbaar voor het royale gebaar van de ge meente, die een tiental nieuwe ballen ter beschikking heeft gesteld. Dc uitslagen, van gisteren waren als volgt: Poule I Volkspark: St. Bemardusschool 10 punten; St, Thomasschool A 9 punten: Dr. de Visserschool 9 punten: KI. de Vries- school 6 punten: Comeniusschool B 3 punten en St. Josephschool 2 even eens 3 punten. Poule 3 Boshoek: Mathencsseschool A 11 punten: St. Thomasschool 1 10 punten; Comenius- By de padvinders-actie ,,'n Heitje voor *rt karweitje" zijn de leiders in Schiedam voorgegaan: zij heb ben de koperen trapleuning in het Stadhuis eens duchtig gepoetst. On der het waakzame oog overigens van wethouder H. Sabel (links) en de gemeente-secretaris mr If. J. Post (half zichtbaar op de ach tergrond) sten we hier (v.l.nr.) mej. A. P. B. Visser, districts- commissaresse Ned. Padvindsters Gilde, A. M. Sunderman, dtsfr. comm. Ned Padvinders Verbond, P, C. JVJ. Schande, distr.comm. Ka tholieke Verkenners en mej. Wil ly Scheffers, ass, distr.comm. van de Gidsen aan het werk om 'n heitje te verdienen. gade; dat zij niet bemerkte, dat een driejarig zoontje haar was ontglipt en tussen de spelers terecht kwam. De scheidsrechter moest laten stop oen! Een ding was jammer. Aan de Boshoek moest de Groen van Prin- stererschool bij de laatste wedstrijd gediskwalificeerd worden, omdat bieek, dat een niet-gerechtigde spe ler had meegedaan aan de vorige wedstrijden. Dubbel jammer, omdat 6 punten; Kon. Julianaschool 5 pnt; Erasmusschool A 3 punten en Groen van Prins tererschool pnt. De jeugdige goal-getter krijgt de kans van z'n leven: de-keeper ge passeerd en alleen voor open doel. Een moment uit de strijd tussen de Juliana-school (Kethel) en de Thomasschooldie door het laat ste team met 41 xoerd geiconnert. „Meneer, hebt XI een heitje voor een karweitje?", zo meldde gie^ren de padvindster Olga Walbeek, geassisteerd door twee vriendinnen. In uni form zich bij ons kantoor. Met twee kranten die zij als ..karweitje" ergens in de bus moest stoppen plus een „heitje" in oe knuist ging zij bij ons de deur weer uit. Maar tevoren had Olga nog een aantal andere karweitjes in de stad verricht: ze heeft ruiten geboend, een trap schoongemaakt, aardappelen geschild en (typisch voor Schiedam) een paar grote vaten voor een distilleerderij verrold. Zij heeft gisteren dus zo wel enige heitjes verdiend. Onder auspiciën van het Arbeidsbureau Schiedam heeft de beer L. v. Nimwegen, chef van de Emigratiedienst van bet Gewestelijk Arbeidsbureau In Rotterdam in de Amsteibron een lezing gehouden over de mogeiykhe- den van emigratie naar Australië. De heer Van Nimwegen, die vorig jaar bÜjspei i zelf een reis per „Johan van Oldenbamevelt" naar Australië maakte, ver- - -- telde zijn ervaringen en belevenissen aan boord van bet emigrantenschip en van zijn bezoeken aan Nederlandse emigranten in enkele steden in Australië. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedasn tussen 9—1220 uur en 25 uur* auto-onderdeel. Te bevragen hu de vinders; Kwast, Koevermans Oosterstraat 88; sjerkn,- taarn G. Scwmemans. St. Uduhiastraat 90 b; algebraboeKje, A. Bezemer, P.K.O laan 121a; soldeerbout, K. v d. Zou- wen Nwe Maasstraat 10 b; hond idwcrg- kecsjej, WenninK. Pr. Bernhardlaan 74; grote zwarte hond. mevr. Meihuizen. StadhouaersSaan 94; oorbet, P. Fried- rich, Paulus Potterstraat 10 arol- schaatssieutel, S. Huizer, Paulus Potter straat 46 b; ring met sleutels A. Ba ron, Kreupelstraat 3, zwarte tulpen, K. Hoek, Jac Catsiaan 11; huissleutel G. Lokken. Boylestraat 50 b: zwarte ball pen. H, v d. Sluis Putterslioeksestraat 34; contactsleuteltje, A. Steens, Grote Markt 4; blamve autoped. E. Nefkens, Fr. Haverschmidtlaan 52; 6 pijpjes boet- seerklei. Maagdenburg Suijs Ballotsin- gel 83 b; portefeuille met Inhoud, J. H. Ketjzer, W. Buyteweclistraat 225 Rot terdam; 1 p. kmderwantjes en dames- handschocn, J. Sijrier. Schietbaanstraat 22; gele shawl L, v Kutten. Buitenha venweg 58; zwart glacé dameshand schoen, Kreuger. Brugmanstraat 1 d; zwart glacé dameshandschoen, F. Kou- denberg, Dr Zamenhofstraat 75; 1 paar bruine glacé dameshandschoenen. D, Heuvelman. Vondellaan 36a; kinder schoentje met wit sokje, B- de Haas, Jan Steenstraat 27; 1 p. gele kinder wantjes, Koster. Kortlandstraat 16; zwart jongenspetje met ritssluiting, A. Schotten, Fabriplein 19 c; zwart jon genspetje J. Zoutendijk, Ampèrestraat 20 a: wit babyschoentje, W. Wynolts. Snelliussinget 52a; 3 wanten en l paar gryre herenhandsehoenen, P. Friedrieh P. Potterstraat 10 a1 want. P Rem- berk P. Potterstraat 9 b; rood met grij ze shawl, M. Goos. Bosboomlaan. i0b; brum glacé handschoen, K. de Vuist, Alb. Cuijpstraat 20 b: 1 rose wollen de ken. Batenburg, Prof, Aalberselaan 28; l p. glacé herenbaandschoencn. B. de Hartog, Leibnltzstraat 5 a. Gary Cooper, die ter gelegenheid van de continentale première van de film „Vera Cruz" een bezoek brengt aan Nederland, arriveert Za terdagmiddag 16 April om ,3 nar biet een «peciaie isabena-heiicopter van Schiphol fa Rotterdam. Zaterdagavond woont de Ameri kaanse filmacteur de beide voor stellingen van „Vera Cruz", waarin hij zelf met Burt Lancaster de hoofdrol speelt, in het Lutusca- 'heater by. De Vele, aandachtig luisterende aanwezigen, allen geïnteresseerd in de emigratie, heeft de heer Van Nimwegen goede raad gegeven en nuttige wenken verstrekt over het leven in. het land aan de andere kant van de aardbol. Het is belangrijk de taal van het land, in dit geval dus de Engelse taal, enigszins te beheersen. Vooral de huisvrouw moet volledig achter de man staan, wanneer men wil emi greren. Er liggen nu eenmaal vele moeilijkheden in een vreemd land. Zo zal het in de eerste jaren met meevallen zich aan te passen aan de zeden en gewoonten van het nieuwe land. Het menu is er anders clan hier in Holland. De middag maaltijd bestaat uit een of twee aardappelen en veel vlees en groen te. die anders worden klaargemaakt. Heeft men geen huisvesting van te voren kunnen regelen, dan wordt men ondergebracht m een. barak- ken kamp. De maaltijden in dit op vangcentrum zijn gemeenschappe lijk. hetgeen met altijd prettig zal zijn. Maar in de eigen barak mag geen eten worden klaar gemaakt. Men zal veel moeite moeten doen om zich in dit opvangcentrum aan te passen en dan komt de rest van zelf wel. De meeste emigranten gaan naar Australië met de gedachte daar in enkele jaren een „man in bonus'' te zijn. die met een eigen auto rond rijdt. Dit is een verkeerd standpunt, waardoor vele emigranten zich te veel ontspanning ontzeggen en bin nen enkele jaren overspannen zijn en zich niet meer thuisvoelen en terug willen naar Holland. De samenwerking tussen de Australiër en de Hollander mag bij zonder goed worden genoemd, aldus spreker. De Nederlanders staan goed aangeschreven. Ongehuwden en kleine gezinnen hebben de beste kans van slagen, omdat deze. "-anneer zij geen huis hebben, zich toch wel er doorheen weten te slaan. Dit wil echter niet zeggen dat grote gezinnen niet zul len slagen. Met wat doorzetting ko men deze er ook. al zal men in het begin niet veel kunnen sparen. Het is ook van groot belang, wan neer men gaat emigreren, diploma's en getuigschriften mee te nemen, Deze moeten dan in het Engels ver- taald zijn. Het arbeidsbureau kan hierover alle gewenste inlichtingen geven. De kosten, die men moet ma. ken voor men vertrekt, de z.g. aan loopkosten zijn voor eigen rekening. Het is gewenst winter- en zomer kleding. keukengerei, gereedschap pen en diverse andere gebruiks voorwerpen als hutbagage mee te riemen. Laat men deze verzenden i m kisten, dan worden deze opgesla gen in de haven van aankomst en kan men er voorlopig niet aanko2 men. Wat betreft de militaire dienst, jongens vanaf 18 jaar moeten een eerste oefening van 140 dagen ver vullen. Na de pauze werden een tweetal films vertoond over Australië. Hier. in zag men de flora en fauna en en kele bezienswaardigheden uit de steden Melbourne, Perth en andere steden. Tot slot beantwoordde de heer Van Nimwegen vragen, die door de aanwezigen werden gesteld. De grote zaal van „Arcade" was gisteravond geheel gevuld met KAB- leden, die het jaarfeest 1955 kwa men vieren. Tot nu toe was het gewoonte om de leden een toneelstuk voor te zetten: hiervan is nu eens afgewe ken, en het toneel is vervangen door een cabaretavond. Dit deelde de voorzitter, de heer C. Meijer, in zijn openings- en. wei- komstwoord mede; hij hoopte dat deze proefneming bü de leden suc ces zou hebben. Voorts gaf spreker te kennen, dat het volgens hem noodzaak gewor den is, dat de KAB in de toekomst een onderafdeling gaat vormen van de KVP. Alvorens zulks echter een feit zal zijn, zullen nog wel de no dige vergaderingen en discussies ge voerd moeten worden. Het Mario Cabaret, onder leiding van«Monti Mario heeft hierna een goed verzorgd programma gegeven. De conference werd verzorgd door de heer Rijsdijk. die tevens enkele liederen ten beste gaf. Monti Mario trad zelf nog voor het voetlicht als Napolitaanse tenor, waarbij bij veel succes oogstte. Voorts had het accordeon-trio De Martuno's hun aandeel in, het programma, dat met enkele sketches werd gecompleteerd. De aanwezigen zulle i -elf moeten beslissen, wat hen het oeste ligt: Toneel of cabaret. EHBO geeft feestavond De Koninklijke Nederlandse Ver eniging „Eerste hulp bij ongelukken", afdeling Schiedam, geeft Zaterdag 30 April in Arcade een feestavond met medewerking van Henk Buk man en Jan van Oost Aanvang 7.30 uur. Olga is overigens maar een van ongeveer 1.200 in uniform gestoken padvinders en padvinsters, welpen gidsen, verkenners, kabouters en hou ze nog meer heten, die sinds gisteren op pad zijn om door eerlijke arbeid „heitjes" te ver dienen. Overal in de stad zag men gis teren de jeugdige geüniformeerde werkers en werksters bezig. De goedig toekijkende huisvrouw was in de meeste g*-vallen wel de op drachtgeefster en zo werden de jongens en meisjes in de huizen aan het werk gezet. Een hulpje bij de schoonmaak. Of ze gingen in de buurt boodschappen doen of een van de onnoemelijk vele huishou delijke werkjes opknappen. Maar ook in bedrijven en kan toren zijn ze aan het werk geweest. Hier een auto schoonmaken, daar een stapel brieven met zegels beplakken, enzovoort. Er waren overigens ook meer inventieve jon gelui. die eens een ander soort karweitje wilden verrichten, zoals de jongen die op de Broeders vest de schoenen ging poetsen van de voorbijgangers. Ook de leiders hebben zich gis teren niet onbetuigd gelaten en het goede voorbeeld gegeven. Gis termorgen vroeg waren al vier dis trict-commissarissen en commissa- ressen bezig met het poetsen van de koperen stangen tn het stadhuis. Onder het welwillende oog van •ethouder H. Sabel en de ge meente-secretaris mr N. J. Post otengens. Ook zij kregen een „heitje" voor dit ..karweitje"! Tot en met Vriidag a.s. zullen de gidsen en padvindsters, padvinders en Katholieke verkenners door Schiedam trekken om in de jaar lijks terug komende actie heitjes met karweitje te verdienen. Het Met een uitgebreid feest-program ma Dit jaar zal het district Schiedam van de Algemene Nederlandse Me taal Bedrijfsbond het vijftig jarig bestaan vieren op een wijze die in overeenstemming is met het belang van deze bond. De juiste datum van deze gouden jaardag is 28 Juli en op de mnidag van die dag zal aan de oude leden van de bond een ge zellige bijeenkomst in het Volksge- •bouw worden aangeboden. Dat heb ben deze pioniers zeker wel ver diend1, 's Avonds wordt er een herden kingsbijeenkomst gehouden, terwijl de volgende dag, Vrijdag 29 Juli, een receptie volgt. Maar tevoren worden aan de leden reeds twee feest-avonden in het Passage-theater aangeboden en wel op 16 en 23 Juni. Het wordt een grote revue-avond met ongeveer 20 medewerkers, waaronder Gerard Walden en Berry Kieviets. Het entree voor deze avonden is laag gesteld, zodat het geen wonder is dat de zaal nu reeds bijna uitver kocht is. Ook de kinderen van. de leden worden bij het jubileum niet ver geten. Want op 9 Juli is er in Musis Sacrum een feest-opvoermg Riet een speciaal kinder-programma en na tuurlijk een tractatie. Dit wat de jubileum-feesten en feestjes betreft. Daarnaast heeft het bestuur zich ten doel gesteld om in dit jubileum-jaar het ledental op te voeren en zo mogelijk het 2.800e lid in te schrijven. Sinds Januari is het ledental gestegen van 2.699 tot 2.720. Als de leden nu ook een beetje willen aanpakken dan kan de 2.800 wel ge haald worden. De Schiedamse biljart-vereniging „Dirks Vrienden" bestaat op 1 Oct. 15 jaar. Bij deze gelegenheid zal door de vereniging een Nederlaag tournooi worden gehouden. Elke ver eniging kan inschrijven met een ploeg van 4 man plus een reserve. Er wordt gespeeld op Dinsdagen en Donderdagen in het clublokaal aan de Hoogstraat 130. De inschrijving staat open tot o Mei a,s„ op 12 Mei heeft de verlo ting plaats, terwijl het tournooi op 24 Mei aanvangt. De inschrijving is koeteloos. De prijs-uitreikiig zal plaats vinden op een feestavond op 1 October. Alle inschrijvingen zijn te richten aan de heer J. B. Heeze, Steenstraat 18, Schiedam, geld wordt aan de leidsters en leiders afgedragen die de helft houden voor plaatselijk gebruik, ter wijl de rest aan de hoofd-besturen van de respectievelijke organisaties wordt gestuurd, die er wel een goed doel voor weten. O DG en Bravo treden gezamenlijk op Gisterenavond waren de donateurs en belangstellenden aanwezig in de grote 2aal van „Irene" om een ge combineerde C.J.M.V.-avond mee te maken. De C.JM.V. Toneelgroep O.D.G. voerde bet toneelstuk „Het witle legioen" van Maarten van Vughtop. terwijl de muzikale omlijsting werd verzorgd door de C.J.M.V. Mond- accordeonvereniging „Bravo" o.l.v. haar dirigent A. N. van Daalen. Na het spelen van een koraal door „Bravo" werden alle aanwezigen hartelijk welkom geheten. ,De voorzitter van „O.D.G."., de heer W. Mak. hoopte dat allen een goede avond zouden hebben en vroeg zowel bij da muziek als bij het spel de nodige aandacht en. stilte. .Bravo' bracht uit haar zeer uitgebrachte repertoire enkele mooie nummers ten gehore, waaronder het „Stra- delta" en „Herinneringen". De le den brachten de muziek op een zeer goede wijze. Hierna voerde de leden van „O.D-G." het toneelstuk „Het witte legioen" van Maarten van Vughtop, De aanwezigen werden verplaatst in een militair hospitaal. Het stuk be gon in dc Herfstperiode en eindigde m de Kerstfeesttijd. De spelers brachten hun spel op veidienstehjke wijze, waaraan kon worden gemerkt dat de regie in goede handen ts geweest. Ook uit dit stuk bleek weer overduidelijk dat persoonlijke gevoelens in de vorm van liefde voor de patiënten zo dikwijls het onderspit moet delven voor de vele voorschriften die er zijn dikwijls tot ergernis van ver plegend personeel en patiënten. Dat dit stuk er bij de aanwezigen ..m ging" bleek wel uit het daveren de applaus, dat de leden aan bet slot oogstten. Al met al was het weer een goede C.J.M-V.-avond. In een woning van de familie J. v. T. aan de Stadhouderslaan ont stond gistermiddag een explosie In het gasfornuis. Een van de bewo ners had het gasfornuis aangesto ken en per abuis de kraan van de oven opengedraaid, waardoor het gas zich ophoopte, dat door de brander tot explosie kwam. Er werd schade aangericht aan ruiten, te gels en het deurtje van het gas fornuis. Een jongen van zeven jaar viel gistermorgen tegen een grote nut van een café aan de Rotterdamse- dijk. Enige tijd geleden was de ruit reeds gescheurd. De schade be draagt f 300, de ouders van de jon gen zullen hiervoor aansprakelijk worden gesteld. Gisteren is mevrouw M. J. S.-T. Uit de Slaehthuislaan te Schiedam uit het raam gevallen. Zij was bezig de ruiten van de slaapkamer te Zemen en doordat de spanjolet sluiting niet goed gesloten was boog het raam naar buiten open. Het slachtoffer kwam op de tegels achter het huis terecht. Vermoede lijk met een schedelbasisfraefcuur en wonden aan kin en benen is zij door de GG en GD naar het ge meenteziekenhuis vervoerd. Een heer, die dezer dagen -in een bus van de RET reed, is de dupe ge worden van een „wissel"-truc. Een onbekende stapte in de bus en wil de betalen met een bankbiljet van 20.—. De conducteur kon niet wis selen en een buspassagier bood aan om het bankbiljet te wisselen. Een dag later merkte hij dat het een bil jet was van 20 Belgische Francs, dat 'n waarde heeft van. ongeveer 11-50, Apothekers-nachtdienst: Apotheek Fa. Gouka en Co-, Groenelaan 127. Bellen btf ongeval: GG. en GJ3„ Tuinlaan 80. telefoon «9290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend Jedere werkdag (behalve Maan dag) van 930 tot 430 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling eigen collecties. Geopend dage lijks: 2 tot 5 uur, Bioscopen: Passage, 2, 7 en 9.15 uur: „White Christmas". Monopoic, 2. 7 en 9 uur: „Casa nova's nacht van avontuur". Voorstellingen: Museumschip ..Artïs", Lange Haven (Koemarktbrug)ge opend van 1021 uur. Musis Sacrum: 8 uur Cabaret avond „Wilton-Fijenoord". Toonkunst: 8 uur Alg. Fotokring. Lezing met filmplaatjes. "Volksgebouw: 8 uur Instituut van Arbeidersontwikkeling. Lezing over „Sexuele Opvoeding" door dr F. Storm. Irene: 8 uur Filmavond wijk V Ned. Herv. Gemeente. Clubhuis Lange Haven 31: Buur Jubileumavond St. Franciscus gïoep. Gisteravond is in Musis Sacrum de laatste van de serie van negen film-avonden gehouden, die door de directie van Wilton Fijenoord aan het personeel zijn aangeboden. Deze avonden hebben zich wel in de belangstelling mogen verheugen en ook gisteravond was de zaal goed gevuld. Het programma om vatte wederom een muziek-fïlmpje. een tekenfilm en het W.F.-journaal over het jaar 1954. Tenslotte werd als hoofd-film verte i „De vlucht naar Honolulu". GEBOREN: Anton H. W., z.v. N. Wal- rai'en en G. H. van Eijk: Joseph. 2 v. P. J. Horter en M. M. Hennu?; Comeha, d.v. J. Vermeulen en H. den Ouden: Maria M.. d.v. J. van Hartingsveld en A. A. van Dongen; Albertje J-, d.v. Bakker en J. B. Borgstróm; Tineke. d.\ K. Vnienhoek en J. van Dijk; Edwin H, zv. J. B. van Wezel en A. S Thomas: Maria C.r d.v. J. J, de Rooi) en C. E. Vogeltj: Marline, d.v. G. van Vliet en C. D. de Lagt; Theodoras B. N„ 2.v. L R H. Rijken en S. C. Ritma; Johanna, dv, M. Lowes en J. Snijders; Edmun- óus C, M. H.. z.v. A, L. de Komng en J. M. H. Juffermana. OVERLEDEN: A. D. A. Govaart, 71 j.; N. Bonton SS j. weduwe van W. Fran ken; M. van der Werf, R2 J.; A. Roving. 47 j., vr. van E. Ben tem; J. Kos tense. 77 J. ROTTERDAM PLYMOUTH. De herstelwerk zaamheden aan het 6272 ton metende Noorse passagiersschip „Venus", dat op 23 Maart tijdens een storm voor de Britse kust aan de grond liep. zullen door de Nederlandss Dok en Scheepsbouw maatschappij verricht worden, aldus is in Plymouth bekend gemaakt. De Venus is in de haven van Plymouth voorlopig gerepareerd en zou vandaag de reis naar Amster dam aanvaarden, waar zij bij de N.D.SM, in dok zal gaan. Met drie bussen is het Rotter dams Philharmonisch Orkest van morgen naar Dusseldorf vertrokken, waar het vanavond in de Robert- Schumann-saal zal concerteren. Om even over achten vertrokken de musici van het Stationsplein. Dirigent Eduard Flipse en de solist Cor de Groot waren gisteren reeds vooruit gereisd. Morgenavond moet het orkest in Keulen optreden. Op beide concer ten zal Cor de Groot optreden als solist. Bui'gemeester van Walsum en wethouder van Tilburg maken, vergezeld van hun echtgenotende concertreis mee. Op 28 April brengt de Zweedse ko ning een bezoek aan Rotterdam. Om tien. Uur arriveren de gasten aan de grens van de gemeente. De stoet rijdt via Abraham van Stolkweg, Aol- brechtskade, Rochussenstraat, G, J. de Jonghweg, "Westzeedijk, van Vol- lenhovenstraat, Westplein, naar de Zweedse kerk in de Parklaan. De koningin en de prins en de Zweedse koning zullen in de kerk worden begroet door burgemeester Van Walsum. mr. K, P. van der Man- dele. en de Zweedse gezant, de heer Dahlman. Om half elf begeeft het gezelschap zich te voet naar de Veerkade voor een boottocht met de „Prinsesse- plaat". Om 11.25 uur gaan de bezoekers aan het ponton in dc Maashaven aan wal en verlaten de gemeente via de Dordtselaan en de Dordtsestraatweg. Er is Maandagavond geen brand geweest in het Scbiolandshuis. Van de zijde der gemeente deelt men thans mee, dat een te grote stoom- ontwikkeling van dc centrale ver warming die indruk heeft gewekt. De brandweer behoefde niet in te grij pen. In de maand Februari is de Rot terdamse bevolking met 703 perso nen toegenomen. Er vestigden zich in deze maand 1610 personen. De cij fers voor geboorte, vertrek en over lijden zijn respectievelijk 971, 3438 en 435. Het totaal aantal inwoners bedroeg op 28 Februari 713.656. Vrijdagmiddag zal de directeur- generaal van de wederopbouw, ir H. M. Buskens. de eerste bewoners van het flatgebouw Utrecht op de hoek van de Blij en burgstraat en de Van Noortwijckstraat de sleutels van hun nieuwe woningen overhandigen. 5?' „The British Sailors Society", een club voor zeelieden van alle natio naliteiten. is uitgebreid met een kapel. Gisteren is deze „Zeemans kerk" ingewijd met een kerkdienst, waar o.m. aanwezig waren de am bassadeur van Gi^ot Brittannië in Nederland, Sir Paul Mason, de con sul van Groot Brittannië de heer H, Evans en de burgemeester van Rotterdam, mr G." E. van Walsum met zijn echtgenote. Dc kapel biedt plaats aan ongev. 45 personen, er is een gebrandschil derd raam met de woorden I will make you fishers of men", en aan een der wanden hangt een afbeel ding van het laatste avondmaal. De dienst werd geleid door de rector van St- Pcter-upon-Cornhill. Douglas A. Owen, voorzitter de zendingscommissie. bijge staan door rev. J. J. van de Wall, vlootaalmoezenier en kapelaan rev. J. Hugh Mind ham. De muziekkapel van de Konink lijke Marine zal Vrijdagavond om half negen ccn taptoe verz ^en voor het stadhuis. Dit geschiedt ter gele genheid van de algemene vergade ring van de Nederlandse Bond" van oud-stru'ders en dragers van „liet Mobilisatiekruis"., die de daaropvol gende dag in Rotterdam wordt ge houden. AANBESTEDING Gemeentewerken besteedde van morgen aan het bouwen van een schaftlokaal met was- en kleedgcle- genheid ten behoeve van de afdeling „bestratingen", aan de Vlaskndc te Rotterdam-Zuid. Van de acht in schrijvers was de NV. aann.bedrijf H. Berghout met t 28.745 de laagste. De hoogste was de firma L. de Ko ning, met f 35.500. De Heer en Mevrouw BEUKERS—SANGER geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon XÏILLEM-EVERT GIJSBEKT CLEMENS Schiedam, 8 April 1955. Burg. Knappertlaan 76. BEZOEKT DE icbizoam v* 39 APRIL - 10 MEI Radio van Dijk, Het grootste en „modernste radiobedrijx van'Schiedam. Hoogstr. 119, telefoon 66084; Rembrandt- Jaan 54, telefoon 69572. Muzinstr. - Radio f Fotografie Voor pasfoto'» naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, teL 65720 In spoedgeval desge wenst fa 1 uur klaar. Diversen Voor alle schoenreparatie la Bata beter en voordeliger. Spoedreparatïes klaar terwijl U wacht. Hoogstraat 111, telefoon 69602. personeel geer» Nette werkster gevr. voor Vï dag per week. B. Kelder, CharL de Bourbonstr, 2. Aanm. na 7 uur. N.V, METERS EN EN CO's AUTOMOBIELBEDRIJF vraagt voor onmiddellijke indiensttreding (mnL of vrl.) voor lichte administratieve werkzaamheden. Leeftijd 16—18 jaar. Aanmelden Nieuwe Binnenweg 71—77, Rotterdam i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1