oom oom De jeugd wil te vaak de handen schoon houden bij de arbeid Daardoor 'n groot tekort J aan goede arbeiders Viering Koninginnedag De morele verplichting Stichting'40-'45 Goed spel van Geron Tevreden klanten in alle uithoeken van de wereld Ouderavond W. de Zwijgerschool Cabaret-avond van O.N.I. Zoutzuur op straat AGENDA Vergadering van PvdA Vrouwengroep Uitvoering feestprogramma voor jong en oud 30 April Pechvogels" in woningnood De Gem. Diensten sluiten Tentoonstelling over het monument i M use ti m -concert Burgerlijke Stand Dodenherdenking Finales school sportwedstrijden Café's blijven open Koopman tot 1 jaar veroordeeld Sociëteit niet in Sehielandshuis te handhaven Parkeerverbod wegens Koninklijk bezoek „Nederlands Fabrikaat" op E 55 A. C. van Hamersvell neemt afscheid van de R.M.I. SCHIEDAM KOERIERSTERS een rondslijper een draaier-rondslijper een boorder een bankwerker 2 Woensdag 27 April 1955 Jammer dat de opkomst gisteravond in Musis Sacrum niet groter was. Want wat de heer H. Poolman, directeur van de stichting Onderwijs tentoonstellingen, daar vertelde over het onderwerp „Industrialisatie en het opkomend geslacht" aan de ouders en leerkrachten van de Willem de Zwijgerschool, was het aanhoren meer dan waard. Zijn toespraak kwam hierop neer, dat er wel steeds over de noodzakelijke industrialisatie wordt gesproken, maar dat nog al te vaak vergeten wordt, dat er mensen ge vonden moeten worden, die bereid zijn in de industrie te gaan werken. Aan deze mensen ontbreekt het de industrie maar al te zeer en uit de jongeren komt veel te weinig industriepersoneel voort Goede voorlichting is bittere noodzaak. Nadat de directeur van de W. de Zwijger-Ulo-school, de heer M. P. Heijboer, een inleidend woord had gesproken, stak de heer Poolman van wal. In zijn' functie van direc teur van de stichting Onderwijs tentoonstellingen komt hij met de twintig tentoonstellingen van de stichting, die door het gehele land rouleren, overal En overal consta teerde hij hetzelfde: een schrikba rend tekort aan geschoold perso neel en desondanks grote belang stelling voor de techniek bij de leerlingen. Onze grote bevolkingsaanwas van de laatste jaren, het feit, dat wij zeer veel moeten importeren, de afval van overzeese gebiedsdelen, de emigratie die vaak de beste krachten aan onze industrie ont trekt en ons dikwijls met d& min der bekwame vaklui laat zitten, al de2e factoren maken het nood zakelijk, dat het opkomend geslacht beter wordt voorgelicht en een dui- delijk beeld krijgt van de industrie als zodanig. De belangstelling is er bij jonge mensen van 12 tot 16 jaar. maar die belangstelling moet ge voed worden. Hier ligt een belangrijke taak voor ouders en opvoeders. Want het is niet meer zoals vroeger, dat een ieder zich op de hoogte kon stellen van een ambacht, omdat het aan of vlak bij de openbare weg gebeur de. De industrieterreinen 2ijn te genwoordig afgesloten, zodat het veel moeilijker is iets van het werk daar wear te nemen. Men kan voortgaan met 'het aan schaffen van nieuw apperatuur en het creëren van nieuw afzetge bied om in de concurrentie op de wereldmarkt een veredeld product te brengen, dat kan wedijveren met de beste producten uit andere lan den. Dit alles heeft geen effect als er niet de mensenzijn, die de ma chines kunnen bedienen. Maar al te vaak hebben de-ouders mede schuld aan dit tekort, omdat zij hun kin deren legen het „arbeiderswerk" make waarbij ze vuile handen krijgen en omdat zij hun kinderen met alle geweld willen laten stu deren, ook sis ze daar niet ge schikt voor zijn, De mensen moeten in het werk een deel van hun levensgeluk vin den en zo gezien is elke, arbeid, hoe eenvoudig ook, hoe gering ook, altijd belangrijk. Aldus de heer Poolman, die con stateerde dat het aanschouwelijk onderwijs van machinebouw-, scheepsbouw-, textiel- e.a. tentoon stellingen van zijn stichting een stijgende belangstelling en een be ter begrip ondervonden zowel bij de leerlingen als bij het onderwij zend personeel. Van de gelegenheid tot vragen In. het kader van de viering van het 40-jarig bestaan van het Schie dams Mandoline Gezelschap „ONI", is gisteravond in Irene een zeer goed geslaagde cabaret-avond ge geven. De voorzitter, directeur van de vereniging, de heer J. G. Hakkert, 'heeft de aanwezigen van harte-wel kom geheten en was er uiterst dankbaar voor, dat de zaal tot in de uiterste hoekjes was gevuld. Op het feestconcert van Vrijdag j.l. was zulks tot zijn spijt niet het geval. Spreker hoopte dat het ea- baretprogramma dat zou volgen in de smaak van de aanwezigen zou vallen. Hierna heeft het Toneelgezelschap D.O.V. een zeer goed en bijzonder gevarieerd cabaretprogramma opge voerd. De heer L. de Bruijn ver zorgde de conference. Vooral d© balletgroep van O.N.X gaf enkele zeer goed geslaagde nummers, terwijl de diverse sket ches de lachspieren, in werking stelden. Een „onbekende" heeft nog en kele Italiaanse liederen gezongen en oogstte veel applaus. Na de pauze werd nog een één.' acter opgevoerd getiteld „Gevange ne 117 is ontvlucht". Deze drama tische êénacter was wel een grote tegenstelling van het vooraf gele verde spel, doch viel, met het oog op de a.s. viering van de bende Bevrijdingsdag, zeer goed in de smaak, omdat het stuk speelde in. de tijd der bezetting. Hedenavond is er herhaling van dit programma. stellen werd druk gebruik gemaakt door de ouders, waarbij men van mening was dat de geest van hei onderwijs, nog wel eens iets te wen sen overliet en dat ook de werk gevers, vooral door de feodale toe standen in vroegere tijden, niet al tijd bijdragen om animo te wekken voor het werk op de fabrieken. School-fonds Vervolgens bracht de directeur het schoolfonds ter sprake, waar uit allerlei pleziertjes voor de leer lingen, als schoolreisjes, schoolvoet- balwedstrljden waarin de leer lingen van de school reeds zo'n aardig resultaat hebben bereikt wandelmarsen e.d. moeten worden gefinancierd, HU sprak zijn lof uit over de in dit verband op initiatief van de heer Blommers georganiseerde oud-papieractie die reeds f 305 had opgebracht, paar zal stellig nog het nodige bijkomen er wordt ge dacht aan een totaalbedrag van f 600, zodat dit een aardige bijdra ge beloofd te worden in het aan staande schoolreisje, dat de leer lingen langs de Vecht, via de Loos- dreebtse plassen (met zwemmen, boottocht en diner) naar de Biltse Duinen zal voeren. Een gestoten bestelauto, bestuurd door de heer W. A. uit Lisse, trok gisteravond omstreeks half acht een spoor van zoutzuur over de Wester kade, Nieuwebrug en Willemskade, toen een van de zoutzuurflessen, die m de wagen stonden barstte. Voor bijgangers kregen het in de gaten en waarschuwden de bestuurder. De brandweer kwam er aan te pas en spoot de weg weer schoon. Bij het schoonspuiten van de wagen sneu velde er nog een zoutzuurfles. De inhoud van deze fles werd in het water van de Westerkade geleegd, Apothekers-nachtdienst: F, H. Bac ker, St. LIduinastr. 58. Bellen bU ongeval: G.G. en GD., Tuinlaan 80, telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam: geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling eigen collecties. Geopend dage lijks: 2 tot 5 uur. Bioscopen: Passage, 2, 7 en 9.13 uur: „Sabrina". Monopole, 2. 7 en 9 uur: „De sirene van Bagdad". Voorstellingen: Toonkunst, 8 uur: Bespreking Fotokring Schiedam, Musis gacrum, 8 uur: Cabaret avond pers. ver. Vegla. Irene, 8 uur: Cabaret-avond ge zelschap ONI. Gebouw Chr. Soc. Belangen, 730 uur: CJMV-film Volksgebouw, 8 uur: Bindings avond Alg Bond Mercurius. Arcade, 8 uur: Propaganda- avond Kankerbestrijding Cen traal Vrouwencomité. Jeugdhuis, Lange Haven, 8 uur* Gecombineerde vergadering CK en AR. kiesverenigingen. In een der zalen van het Volks gebouw, heeft gisteravond de Vrou wengroep van de Partij van de Arbeid een vergadering gehouden. De presidente, mevrouw J. Bos van Ringen, heeft de aanwezigen van harte welkom geheten en erop gewezen dat deze avond, naast de vergadering, een bijzonder tintje zou krijgen omdat de heer M. HoJl zou spreken over de Schiedamse Gemeenschap. Na voorlezing van de notulen, welke werden goedgekeurd en van de ingekomen stukken, heeft de presidente een uitvoerig verslag ge geven van het kort geleden ge houden Bondscongres. Hierna was het woord aan de heer Holl, die in een uitgebreid resumé het werk van de Schie damse Gemeenschap heeft uiteen gezet, en hierbij de vraag heeft beantwoord: „Wat doet de Schie damse Gemeenschap?" Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Gistermorgen is het Schiedamse Oorlogsmonument in de Plantage op. het voetstuk geplaatst, waarbij een kraanwagen moest helpen het zware bronzen beeld op de juiste plaats te ïiHen, IVa de plaatsing is het gehele monument weer in de doeken gedaan, die eerst weer zullen verdwijnen bü de onthulling op 4 Mei. De viering van Koninginnedag op 30 April zal dit jaar een bijzonder tintje krijgen doordat spoedig daarop voor de tiende maal het feest,van de Bevrijding zal worden herdacht Door de Vereniging Nationale Feest en Gedenkdagen en het Comité 5 Mei is voor de viering een uitvoerig en veelzijdig programma opgesteld, waar we reeds eerder op wezen, maar dat we nu wat nauwkeuriger kunnen weergeven. Koninginnedag dan zal worden in- feluid met een grote Taptoe die Vrij- agavond voor het Stadhuis wordt gehouden. Om 8-30 komen de deel nemende muziek-corpsen na een rondgang door de stad op de Grote Markt, waar alle negen corpsen marsmuziek zullen spelen. De taptoe zelf wordt stipt 9 uur geblazen door het Tamboer, en Pijper-corps „Har monie" en de Kapel van het Leger der Heils. „Harpe Davids" zal daar na naar de Inhabé marcheren waar voor de eerste maal de inhabé-mars wordt gespeeld. Op Koninginnedag zelf luiden om 8 uur de klokken terwijl om die tijd overal de vlaggen, uithangen. Om 9 uur beginnen drie muziek-corpsen door de stad te lopen om de stem ming er in te brengen en wel „Cres cendo" door het Singelkwartier, St. Ambrosius door het Westen en „Har pe Davids" door het zuidelijk deel der stad. Omstreeks 10 uur komen zij op de Grote Markt waar mars muziek ten gehore wordt gebracht, besloten met het Wilhelmus. Een Oranje-feest voor de kinderen, verzorgd door het Nederlands Thea ter-bureau begint om 10 uur in de Plantage. Het programma is afge steld op de jeugd. Er wordt een lage entree geheven. Een Feest-conccrt volgt in de mid dag-uren. en wel om 3 uur in de plantage: Dit concert wordt gegeven door het Harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" o.l.v. dirigent Dick Koster en een groot gemend koor ge. In stijlvolle plechtigheid zullen toy irt de volgende week met diepe weemoed tijdens de stille indruk wekkende herdenking het eremonu- ment voor onze peuallenen onthullen. Wy beschouwen het als een zekere plicht om in de vooravond pan de tiende verjaardag van Neerlands be- vrijding onze gedachten in eerbied te doen uitgaan naar hen die z\jn ondergegaan in ie strijd tegen de onmenselijke pogingen van de vijand om het moreel van ons volk te bre ken. Hun grootheid en moed zullen on uitwisbaar in onze herinnering voortleven. Maar realiseren totj ons wel val- doende dat io\j ten opzichte van de gevallenen nog andere plichten heb ben? Hét Nederlandse volk. heeft by hun meestal eenzame dood de mo rele verplichting overgenomen voor hun vrouwen en kinderen te zorgen. Deze plechtige belofte is nog steeds niet volledig ingelost. Wei zijn aanzienlijke bedragen bij eengebracht, die tezamen met de tot stand gekomen wettelijke regeling aan de nagelaten betrekkingen mi nimale bestaansmogelijkheden ga randeren, maar zulks betekent toch slechts een gedeeltelijke erkenning van onze ereschuld aan hen. die al les offerden voor onze vryheid. Daarom- heeft de stichting 3940 - 1945 besloten dit jaar voor de laatste viaal op ons allen een beroep te doen om één uur loon af te staan en bovendien verzoekt zij om een bij drage tol het creëren van een fonds, icaarutt voortaan hare nog resteren de verplichtingen kunnen worden voldaan. Laten wif. dan in de geest van saamhorigheid aan ons monument in de Plantage deze imponerende gees telijkeomlijsting schenken als een bJ'jvsnd symbool uan denkbaarheid, onze gevallenen nog meer waardig dan een erezuil in steen of brons. De Burgemeester van Schiedam. Mr J, W. PEEK vormd door Schiedams Vrouwen koor, Ecxelsior, Het Westen, Or pheus, St. Caecilia en Schiedams Christelijk Mannenkoor, het geheel onder leiding van Piet 't Hart. OBK voert lichte stukken, op terwijl het gemengde koor vaderlandse liederen zingt. Een Eestafette-loop wordt tegelij kertijd, nl. 3 uür, gehouden in ae Stadhouderslaan. Hieraan wordt deelgenomen door ploegen van 4 leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen en dito van de Ulo's en VGLO's. Gekampt wordt om de Zilveren Wiosclbeker. De' Schatgraver(j volgt daarop om 4 uur op het terrein aan de Vlaardin- gerdijk bij de Slachthuislaan. Kinde ren van 10 tot 14 jaar doen hieraan mee. Fraaie prijzen zijn ter beschik king gesteld. Een grote Variété-avond besluit de dag. Deze wordt om 8 uur gehouden De tot de laatste plaats bezette zaal van Musis Sacrum heeft gisteravond naar hartelust genoten van de op voering van het blijspel van Wilfred Massey, in de vertaling van Ab van der Linden, „Pcchvoges", door de Christelijke Reciteerverexiiging Ge ron. Het was de eerste van een serie van drie voorstellingen, die gegeven worden onder regie van dt= beer J. W. Linkels. Het stuk, dat zich in Engeland af speelt, heeft wel een zeer actueel onderwerp: de woningnood. Het overbrengen van een zaak naar een andere gemeente doet een ware strijd ontbranden onder het personeel van de zaak om woonruimte te verkrij gen. Degene, die geen woning vindt wordt gedwongen in een nissenbut te kruipen. De "families waar het in het stuk om gaat, Islagen er in een woning te vinden. Maat desondanks loopt alles nog niet van een leien dakje. Veel verwikkelingen treden op. die de lachspieren van de aan wezigen danig op de proef stelden. Het was een bijzonder aardige op voering. waarbij goed gespeeld werd. Wat dés te meer spreekt als we we ten, dat vooral de jongere krachten van de vereniging aan het woord kwamen, van wie enkele voor de eerste keer op de planken stonden. Vooral goed was het spel van Jo Wilbrink-Bronkhorst als Oma Par kin, Nel Gerkema, als Jenny Harlow, en Aad Maat, als George Fernet. Tevoren had de voorzitter van Geron, de heer A, Kegel, het woord gevoerd. Hij wees er op, dat het aan tal donateurs van de vereniging snel groeit en dat in verband hiermee overwogen wordt bij de opvoering De Gemeentelijke Bureaux en Diensten zullen op Zaterdag 30 April (Koninginnedag) en Donderdag 5 Mei (Bevrijdingsdag) voor het pu bliek gesloten zijn. Het Bureau van de Burgerlijke Stand (Nieuwstraat 26) zal op 5 Mei evenwel geopend zyn van 9 fot 9.30 uur voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. Op genoemde dagen zal de dienst van het Openbaar Slachthuis wor- in de Plantage en wel onder leiding den uitgevoerd, zoals op Zon- en van de radio-conferencier Frans Vro lijk, Een grote verscheidenheid van artisten. treden hierbij op. Naasi. dit algemeen programma zullen er wel tal van andere feestjes worden gehouden. De Inhabé is dan geopend en zal een van de centra worden van het volksvermaak. Evenals" andere jaren zal het Man doline-gezelschap ONI ook dit jaar weer een bezoek brengen aan de zie kenhuizen, tehuizen van Ouden van Dagen, enz. In het Stedelijk Museum, zal een tentoonstelling worden gehouden ge- j wijd aan de Utree nt-e beeldhouwer Jan van Luyn, de ontwerper van het Bevrydingsmonumem, dat op 4 Mei in de Plantage onthuld wordt Deze tentoonstelling, die van 2 tot 30 Mei geopend is. staat don ook jn het teken van dit monument. Er zijn wat voorstudies en tekeningen hier over en voorts enig ander werk van die kunstenaar In de Aula van het Stedelijk Mu seum wordt Zondag a.s. door de Vrienden van het Stedelijk Museum een concert gegeven, dat om 2.30 uur aanvangt. Hierbij komt het moose 18e eeuwse orgel van de aula weer aan het woord, wam het concert opent met twee „tiento's" van Ca ba ndies, door Alex van Amerongen op het orgel vertolkt. Daarna zijn Tho mas Meyer, fluit, Wlily Eisma en Leo de Vries, viool, Bernd Koss- mami, tenor, en Henk Kromhout, bas-bariton aan het woord met werken van Bach en Hén del. Het programma besluit met een kwartet van Allëssandro Scarlati. Feestdagen. Op 30 April en 5 Mei a.s. zal geen huisvuil worden opgehaald. GEBOREN: Freddy, z. v. P. W. A. Soomers en J. P. v. d. Spek. Peter, z. v. Ch. van Heiten en C. P. Brou wer. Willem J. H. z..v. H. C. Frenks en G. Geveke. Johannes C- M., z. v. J. Kleefkens en M. Wijzenbroek. Cornelis A. z. v. W. G. Schoenma kers en J. A. E. van der Avoird- Albert H. z, v. A. Rosinga en A. C. Zondag. OVERLEDEN: C. van Pelt 60 j. A. G. v. d. Pluym 67 j. M. v. d. Touw 36 j. wed. van E. v. Walsum. M. F. Th. Messersmit, 77 j, wed. v. P. J, B. v. d. Rost ij ne. Op Woensdag 4 Mei zal in de Grote of St Janskerk de Doden herdenking worden gehouden, wel ke plechtigheid georganiseerd Is door de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen en 't i Voormalig Verzet Nederland. De aanvang is gesteld op 8.30 uur, dus na de plechtigheid bij het Oorlogs monument aan de Plantage. I De sprekers by de herdenking i zijn ds W. A. Krijger, Gëref. pre- j dikant te Schiedam pater G. Foe- derer OP. uit Huizen en dr K. H. 1 E, Gravemeyer, Ned. Kerv, predi kant in Wassenaar. Muzikale en vocale medewer king wordt verleend door Harmo nie Wilton-Füenoord o.l.v. dir. Joh. F. Pala, het dames- en mannenkoor WJlton-Fijenoord, o.l.v, dir. Jan Lu cas, terwijl Jac. F, Bekkers het orgel bespeelt. in October 4.voorstellingen te geven. In October zal worden opgevoerd: ,Er komt een vriend vanavond', welk stuk juist is vrij gekomen van Het beroepstoneel. De sluiting van de avond werd op de gebruikelijke wijze verricht door dominee W. A. Krijger, die de spe lers geschenken aanbood. Op Zaterdag 30 April worden op de terreinen aan de Boshoek de fi nales verspeeld wan de school voet bal- en handbalwedstrijden. Het pro gramma hiervoor is~als volgt: Voetbal; 2e VGLQ—W, de Zwij gerschool Hl en Goeman Borgesius- school—Mathenesseschool A, beide om 9 uur. W. de Zwijgerschool I— Prinses Irenesehool I en RK Ulo U— Tech. School II om 9.50 uur. Handbal: 10,45 uur: St. Lidutna- schoolMater Deischool III en St. Agne&chool IMaria Grettischool Om 11.30 uur Mater Deischool I— Prinses Ireneschool I. De prijsuitreiking heeft direct na afloop plaats om 32 uur. Op Zaterdag 30 April (Koningin nedag) en Donderdag 5 Mei (Bevnj- dinsdag) mogen de caf's om één uur des nachts sluiten. Muziek mag er dan zijn tot 12 uur mits de belas ting is betaald. Dancings mogen open blijven tot één uur. Op Woensdag 4 Mei a.s. mag er in cafes na zes uur geen muziek meer worden gemaakt en zullen er geen vermakelijkheden mogen worden gehouden. ROTTERDAM De 47-jarige Rotterdamse koop man G. Th. A. F. werd vanmorgen door het Haagse gerechtshof ver oordeeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek. De procureur-ge neraal had twee jaar met aftrek tegen hem geëist. De koopman was in hoger beroep gekomen van een vonnis van de rechtbank, waarbij hij tot een jaar veroordeeld was. F. had onder het opgeven van de naam van zijn schoonzoon goederen gekocht, die hij niet betaalde. Het college van B. en W. heeft rael ontsteltenis kennis genomen van het hoogst betreurenswaardige incident, dat zich dezer dagen in de Kunstenaarssociëteit heeft voorge daan.' Het college wacht, voor zich over deze gebeurtenis een definitief oor deel te vormen, nadere rapporten af. doch meent thans reeds te kun nen verklaren, dat deze sociëteit, die inmiddels -eeds door het be stuur tijdelijk gesloten is, niet in het oude Sehielandshuis gehand haafd kan blijven, omdat thans af doende gebleken is, dat onvoldoende waarborgen voor een behoorlijke exploitatie aanwezig zijn. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam maakt bekend, dat morgen In verband met het Konink lijk bezoek aan Rotterdam van 7,00 tot 11.00 uur niet kan worden ge parkeerd op de Zuidelijke rijbaan van de Westzeedijk, de Noordelijke rijbaan aan de Parklaan, het West- plein en de Veerkadé tc Rotterdam Christine Gaily «it New York het zich fotograferen met de Nederland se ham, waarvan zij altijd een paar blikken haar ysfcast heeft. Haar afbeelding komt op de V 55 Je hangen 111 de stand van de Vereni ging „Nederlands Fabrikaat" naast de foto's van zeventien andere man nen en vrouioen, die in de verste uithoeken van de wereld het Ne derlandse product boven alles ver kiezen, We zien de Duitse pater Peter Schrömbges, die in Tanganyka trots naast een DAF-truck staat. De heer A. C. v. Hamersvelt, ad junct-directeur van de N.V. De Rotter- damsche Melkin richting, zal bin nenkort zijn func tie neerleggen. Op 3 Mei a.s. zal hij 's middags van drie tot vijf uur in het Parkhotel een af scheidsreceptie houden. Bij deze gelegenheid zal tevens zijn veertig jarig jubileum bij de RML dat on langs in verband, met zijn gezond heidstoestand niet kon worden ge-' vierd, werden herdacht. De heer Van Hamersvelt begon zijn loopbaan bij de RMI op 16 Maart 1015. Daarvoor had hij zün krachten gegeven aan het Nederlands Rund- veer Stamboek, de modelstal De Vaan, de Coöperatieve Zuivelfabriek Jelsum en. de melkinrichting De Landbouw. Aanvankelijk was hij verbonden aan de N.V. Fabriek van Melkproducten der Vereenigde Zui- velbereiders, maar na de fusie van VZ en RMI wijdde hij zich geheel aan het toezicht op het buitenoedrijf van de RMI. Ook hield hjj zich-in tensief bezig met modernisering en uitbreiding van het bedrijf. Voorts had de heer Van Hamersvelt zitting in het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Melkinrichtingen en in het hoofdbestuur van de Vak groep Detailhandel in Melk, Boter, Kaas en Eieren Doordat de heer Van Hamersvelt vaak de stuwende kracht was bij het organiseren van jubileumfeesten, uitstapjes en voorlichtingscursussen voor het personeel, was hij bij zijn mensen zeer geliefd. Zowel hem als zijn medewerkers zal het afscheid moeilijk vallen. We zien de glunderende Mexicaan se meneer Luis Moron, die zo te vreden is over Nederlands druk werk in de Spaanse taal. maar niet minder opgetogen is Lee Siew uit Bangkok. Aan de kust van de In dische Oceaan luistert hij naar het ..Happy Station-programma" van de Nederlandse Wereldomroep met een draagbare radio uit Nederland. Naast hem zien. we Hiua Bogat van dc Franse Antillen. In Quade- loupe kocht zij een lap Neder landse stof en was er erg tevre den. mee. In Ibadan trof de foto graaf Salamotu Olusegun. Zij kocht Nederlandse schoenen. Swee Seng uit Singapore is eveneens vol lof voor het Nederlandse product. Hij verkoopt Nederlandse biscuit en zijn klanten willen geen andere, zegt hij. Dan is er nog dr B. K. Sikand uit India, die zijn strijd tegen de tuberculose yoert met behulp van een Nederlands Röntgen-apparaat. Een. half jaar is men. bezig ge weest om de afbeeldingen van deze 18 enthousiaste afnemers van het Nederlandse product te verzamelen. Dc foto's zullen op grote draaiende kubussen de aandacht van. de be zoekers trekken. Gouden jubileum van Boerenleenbank Honderden cliënten en belangstel lenden hebben gistermiddag de re ceptie van de boerenleenbank te Överschie in. het Verenigings gebouw- bezocht. De receptie werd gehouden in verband met het gouden jubi leum van de Bank. Namens de Raad van Toezicht sprak de heer C. Poot, die in het bijzonder <je heer P. J. Lansbergen huldigde, die 50 jaar bestuurslid is geweest en nu af scheid nam. De directeur, de heer D, Hoger- brugge, werd met zijn zilveren jubi leum gecomplimenteerd door het bestuurslid P. Rodenburg, Namens de leden heeft de voorzitter van het feestcomité de heer RL v. d. Kooy, een blijvend aandenken aangeboden. Het personeel werd gehuldigd en kreeg enveloppen met inhoud, en het personeel bood op zijn beurt een geschenk aan. Verder waren er nog tal van sprekers. Aanbesteding pier Hendenmorgen is namens het ge meentebestuur aanbesteed het ma ken van een zandaanvuliing en een betonglooïïng ten bate van de aan leg van pier 3 aan de Waalhaven. De laagste inschrijver was de ia. J. T. de Waard te Sliedrecht voor 446,000. De hoogste was Aann. mij v. d. Herik te Sliedrecht voor 499.110. Gunning in beraad. VOOR AUTOCARS VOO RJ AARS REIZEN Zaterdag 30 April per luxe, autocar naar het BLOEMENCORSO 5.-- per persoon. Vertrek 10.00 uur. Voorts elke Zaterdag- Zondagmiddag prachtige middagtochten naar ae BLOEMBOLLENVELDEN 3.50 per persoon. Vertrek: 14.00 uur. Kantoor Schiedam: Nwe. Mathencsserstraat 77, Tel. 66456 Kaarten voorts verkrijgbaar bij: Sigarenhandel C. P. Martens, Gerrit Verboomstraat 17, t.o. Havbank, Tel. 66077 en Boekhandel Brussaard. St. Liduinastraat 93, telef. 67456. BEZOEKT DE KHilDiU -_10MEI 29 APRIL 19 55 Nummerbrieven öie naar ons oordeel niet bonafide op de Inhoud der advertenties reage ren worden met doorgezonden Te koop aangeb. Grote keuze. Wringers ƒ39.-, ƒ49,-, ƒ67.-. Wasketels ƒ7.-, ƒ7.30, ƒ8.75. ƒ9.45 enz. Was- teilen 5.35, ƒ7.60, ƒ9.-, ƒ10.25 enz. Waterslang ƒ0.55 p. mtr. Frans van Thienen, BroersveW 123, tel. 8Ö799. Bronzen gordijnrail compL 1.p. mtr. Gordijnveer, plastic ƒ0.40 p. mtr. Trap roeden ƒ0.32, ƒ0.34. ƒ0.50. Platte nikkelen traproeden 1.1.20. Deurplaten 0.42, 0.55. Gordijnringen enz. Frans van Thienen, Broersveld 123. tel. 60799. Gothisch dressoir 109. Mooie keus in dressoirs bij Plate, Grote Markt t/o Stad huis, Schiedam. Te koop 6-pïts-kamerkroon 15.Schaperlaan 75» Nieuwland. Wonlngruü Aangeb. vrö huis te Haar lem, best. uit grote achter en voorkamer, 2 slaapk., grote tuin met schuur, zol der, vliering. Gevr. winkel huis te Schiedam. Br. onder no. S 333 bur. van dit blad; Muziekinstrumenten Gromoloonplaten Radio van Dijk. Het grootste en modernste radiobedrijf van Schiedam. Hoogstr, 119, teL 69572; Kembrandtlaan 64, teL 66084. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, teL 66720.. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. Diversen Voor alle schoenreparatie ia Bata beter en voordeliger. Spoedreparaties klaar terwijl U wacht. Hoogstraat 111, telefoon 69602. LEVENSVERZEKERING MIJ heeft te Schiedam/Overschie een prima AGENTSCHAP beschikbaar, waarin, voor de juiste man. nog veel perspectief aanwezig is. Incassoloon ruim 65.— p.w. benevens aan- breng-provisie. Borgstelling vereist. Brieven onder letters AHZ aan Nygh van Ditmar, Advertentiebureau, Rotterdam. GEVRAAGD: of Aanmelden bü N.V. „DE KOMEET", Buitenhavenweg 90, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1