D Selectie-voetbal op het Martinit-terrein Korfbal Succes, met invallers, kon Poortugaal niet slaan SZC kon De Zijl nog net niet de baas blijven Opstelling Sportfestijn van SBZO AGENDA CRICKET Qmck-Hermes-D.V.S. Strijd met klok en scoreboard „Lenteklanken" gaf zanguitvoering Huurverhoging Hul ppostkantoor Groeneweg (Kethel) wordt wel verhard maar niet verlicht SVV-Fortuna in Sterrebos Driekamp in Leiden Van de honkbal- en voetbalteams Successen van de SW-athïeten Meer stoepen gaan verdwijnen Kort politienieuws J.Bergeijk overleden Trouwen in Aula Moord voor buit van f 1.50 Wcth. v. Kinderen kreeg auto-ongeluk 40 jaar verband- meester bij WF Zeemanstehuizen krijgen subsidie Burgerlijke Stand f SCHIEDAM KOERIERSTERS ASSISTENTE van de directie Is Dinsdag 21 Juni 1955 Op het Martinit-terrein zijn gis teravond in het kader van S.B.L.O.- viering een tweetal voetbalwedstrij den gespeeld, welke beide niet op hoog peil hebben gestaan. .De eerste wedstrijd was de be slissingswedstrijd in het junioren- tournooi, waarvoor de B-elftallen van SVV en DHS in het veld tra den. Het viel al direct op, dat de rood-groenen stuk voor stuk gro ter waren dan de spelers van DHS, hetgeen een grote handicap was voor de gcel-zwarten. Aanvankelijk ging het spel van beide elftallen gelijk op en kwa men de geel-zwarten ook voor het doel van SVV zonder bijzonder ge vaarlijk te zijn. Het eerste doelpunt kwam na ongeveer een kwartier, toen een SVV-spcler binnen het strafschopgebied werd gevloerd. De strafschop werd niet gemist. Het ontging even later de scheidsrech ter, die het zonder grensrechters moest doen. dat de linksbuiten van SW in buitenspel positie de bal kreeg toegespeeld, waaruit een doel punt ontstond. (2—0), Hoewel de DHS-ers zwoegden voor een tegenpunt. het gelukte niet. Integendeel, nog voor de rust werd dc stand op 3—0 gebracht. Na de thee hadden de geel-zwar- ten niets meer in te brengen en werden zij geheel in de verdediging gedreven. De SVV-ers demonstreer den hun meerderheid met nog vijf doelpunten en wonnen dus met S0. In de can tine heeft de heer E. A. Leenders namens de S.B.L.O. de medailles aan de aanvoerders •uitgereikt. Hierna traden de keurelftallen van het Zondag- (lager voetbal) en Zaterdagvoetbal in het veld. Ook hier was het opvallend, dat de meeste spelers uit de Zaterdag- middagclubs veel groter en zwaar der waren dan hun tegenstanders. Bij deze meer geroutineerde spe lers maakte dit niet zulk een ver schil als bij de vorige wedstrijd, want de kleine Hoek van SVDPW trok zich van de lange Buijvenbo- de of Streijl niets aan. Handig ont week hy deze spelers en gaf dik wijls keurige voorzetten. De „Zaterdagmensen" hadden meer doorzettingsvermogen dan de „Zondagspelers", die alle zeilen moesten bijzetten om niet over speeld te worden. Het werd ten slotte, geen mooie wedstrijd, met veel individueel spel. De Zaterdag spelers bleken,iets sterker en ver dienden het enige, voor de rust door rechtshalf Duljvenbode van HBBS gescoorde doelpunt, volkomen. Na afloop heeft de keuzecommis sie de opstelling van het elftal be kend gemaakt, dat tegen een team, samengesteld uit spelers van vereni gingen uit de 3e en 4e klasse van de KNVB zal spelen. Dit elftal is als volgt: doel: W. v. d. Poel (Schiedam); achter: A. de Jong (Mai-tinit) en J. van Leeuwen (Schiedam); midden: Groenhorst (Demos), Verdam (SFC) en Köne- man (PPSC): voor; Verwexj (GSC); Kapteijn (PPSC), Nieberg (SFC); Coster (Martinit) en Van Eijk (PPSC), Uit de vereniging HBSS 2ijn geen spelers opgesteld, omdat deze ver eniging Zaterdag een wedstrijd te gen RCL moet spelen, welke voor haar van groot belang kan zijn, met het oog op degradatie. Apothekers-nachtdienst: Apotheek fa Gouka Co, Groenelaan 127. Bellen bü ongeval: G.G. en GD-, Tuinlaan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 8.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 1 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJv. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling eigen collecties. Geopend dage lijks: 2 tot 5 uur. Bioscopen: Passage: 2,7 en 9.15 uur: .Apache*. Monopole: 2, 7 en 9 uur: „Vrou wen die wij schuwen". Voorstellingen: Sportpark „Boshoek": 6.30 uur: SBLO school-athletiekwedstrij- den. De Amstelbron: 7,30 uur: Streekschaaktoumooi „ESS". Dxt is het B jeugd-eljtal van- SVV dat gisteravond door een grote 3—0 oyenoimiinp op het B jeugd- elftal van DHS kampioen is ge worden in het junioren voetbal- tournooi, gehouden in de SBLO- sportweek. In gebouw Irene heeft de Kinder zang- en Operettevereniging „Lente klanken" Zaterdagavond een uitvoe ring gegeven. Door de groep van 59 jaar werden een aantal vrolijke wysjes gezongen. Het zangspel „Het stoute eekhoorntje", een spel in 2 be- u- T xt a lA-j drijven werd heel verdienstelijk uit- Het openingspaar J. van Noort-1 speeltijd was nog alles mogelijk, gevoerd door de groep van 10—14 ijk en D. Parrish gaf Hemes DVS, Maar de regen verhinderde een jaar. Ook het spel „De Spotvogel", a een gewonnen toss, een goede spannend slot. Na de onderbreking een 'spel in 3 bedrijven van Rosine de start. Op 32 viel het eerste wicket,van 20 minuten en derhalve nog een j Cocq werd door deze groep goed dat van Parrish, die by een poging speeltijd van een kwartier, kon In- voor het voetlicht gebracht De lei- om een korte bal het veld uit te lichten, verkeerd timede cn van een boogje op point werd gevangen. Par rish scoorde een 15-tal goede runs. vooral zijn leg-snel was keurig ver zorgd. Deze Engelsman lijkt pen ver sterking voor het battmg-team van de Schiedammers. Keuzenkamp sloeg een prachtige zes, maar verviel kort daarna in zyn oude fout: hij kon niet afblijven van een bal aan off, dekte de slag onvoldoende toe en werd in de slips gevangen. V. d. En- de ging l.b.w. Luneh-Hand 3 voor 74 met Van Noortwyk 38 niet uit. Betrekkelijk snel na de hervatting was laatstgenoemde uit. Hij had zijn nieuwe taak als opening-batsman prima uitgevoerd. Toen Tettelaar 12x6en Holk waren verdwenen, Hoek zich had uitgenmd en Huet bij een poging tot forceren het pa- gelse weliswaar zijn honderd nog wel volmaken, maar het totaal van Hermes DVS bleek tenslotte onbe reikbaar. Het is een aardige wed strijd geweest, vooral doordat het resultaat zolang onzeker was. Het was voortdurend een strijd tussen de klok cn het score-board, waarbij Hennes DVS bij het bowlen en fiel den het accent voornamelijk legde op de verdediging. De gedetailleerde cijfers luiden als volgt: Innings Her mes DVS: J. v, Noort- wijk bowled K. Burki 44: D. Parrish c. A. Pfijffer C. Fiege 16; A. Keu zenkamp e. V. Pfijffer H. Burki 8; A. v. d. Ende l.b.w. J. Hagen 12; C. A. Tettelaar c. V. Pfijffer H. Bur ki 22; H. Stolk c sub. H. van Halst 17; N. van Huet c. D. Ingelsc J. Ha gen 12; B. Hoek run out 1; H. van ding was in handen van mevr. K. Verhoeff-Torn, terwijl mevrouw J. Buntjer-Heck aan de piano begeleid de. Da avond werd geopend door mevrouw Van de Veen, die de aan wezigen hartelijk welkom heette, In het bijzonder de oud-voorzitter en oprichter ir A. W. Brums. In Monopole: „Vrouwen die wij sehuwen" (D« redactie behoudt rich bet recht voor Ingezonden stukken voor deze rubriek te bekorten. Anonieme «tukken S«*n In de prallemand). Men leest maar steeds over huur verhogingen. maar het wordt tijd dat men eens grondig controle houdt bij de bouw van nieuwe woningen. Ik wooon ook in zo*n nieuwe wo ning, Wanneer men een raam of deur open laat staan krijgt men ze nooit meer dicht. Ze zeggen, dat dat zit in hot jonge hout. Al bet hang- en sluitwerk verrot en ver roest en breekt als glas in je han den. De schakelaars zijn al allemaal vernieuwd en de buitendeur heeft nog nooit goed gesloten. En wan neer ik dan kennissen krijg, zeg gen ze dat ik nog bof, want bij anderen zitten de plafonds vol scheuren, vallen er stukken uit de muur of rolt het behang yan de muren af. En dan krijg je een doodleuk briefje, dat de huurder zelf voor het inwendige van het huis moet zorgen. Zijn de huren al niet hoog genoeg??? J.G.D. Het zijn buuitengewoon nette en prettige mensen in het hulppost kantoor Boerhaavelaan, doch sinds de grote volksaanwas in dit gedeel te van Schiedam kunnen zij het niet meer bijhouden en de mensen staan uren te wachten. Wanneer de man een begrafenis heeft moet de vrouw het alleen doen. Het wordt ■tach de hoogste tijd dat er eens een behoorlijk hulppostkantoor komt met een bezetting van minstens 4 mensen als het druk is, waarvan er dan 2 bij kalme dagen naar het hoofdpostkantoor kunnen verhuizen. Er is nog een mooie ruimte tegen over de Boerhaavelaan, een tocht gat, dus daar kan best een huis ko men. Deze week gesloten wegens va- cantie??? Hoe bestaat het. De men sen gun ik het van harte, maar dan moeten er plaatsvervangers komen. <J. G. D. Het eerste twaalftal van Schiedam heeft voor een waardig slot van de competitie 1954-1955 gezorgd. Met niet minder dan 5—S hebben de rood zwarten zich de meerdere over WION getoond. Succes bracht het er niet zo goed af, maar kon. toch nog een punt mee naar huis nemen. Een tegen valler voor de reserves van Schiedam is de puntenverdeling met Sperwers 5. Van de wedstrijd WIONSchie dam. die in verband met terrein restauratie van het veld van dc be zoekende partij is gespeeld, hing voor geen der partijen meer wat af. Het gevolg was dat men fris en prettig heeft gespeeld. WION liep vlot van stapel en nam snel een 2o voorsprong, maar tien minuten later war on de rollen omgedraaid en leidde Schiedam met 2—4. Direct na de rust verhoogden on ze stadgenoten hun voorsprong tot 2—6, maar toen was weer de beurt aan WION, die tot 4—6 ophaalde. De kampioenen bleken tenslotte over de langste adem te beschikken. Het werd 48 en na 5—8 tenslotte 5—9. De Schiedammers kunnen met 32 punten uit 18 wedstrijden op een fraai seizoen terug zien. Succes heeft Zaterdagavond tegen Poortugaal gespeeld, dat nog altyd een theoretische kans heeft en behoudt door de overige resultaten op behoud van het 3e klasser- sehap. De blauwwitten moesten mei extra invallers uitkomen, maar hebben Poortugaal niettemin uitste kend partij gegeven. Verder dan een 33 gelijk spel heeft men het echter niet kunnen brengen en dit was in feite een te geringe beloning: voor Poortugaal niettemin *n hoop gevend resultaat. In de eerste helft bezorgde F. A. Baas zijn partij een 0i voorsprong, die na de rust door O. de Beus tot 02 werd verhoogd. In tweede opstelling doelpuntten beide PaTtijen eenmaal. Poortugaal liep aanvankelijk tot 12 in, maar F. Langebroek bracht de stand op 13. In derde opstelling bracht Succes er aanvallend weinig van te recht en door nonchalant verdedi gen kreeg de thuisclub de gelegen heid de score in evenwicht te bron gen (3—3). in de beginopstelling wa ren de Successers weer sterker zo als practisch de gehele wedstrijd het geval was geweest. Men kon de korf echter met meer vinden. Een Enkele bewoners aan de Groene weg in Kethel, waaronder de heer A- L. Maat, hebben een adres ge richt aan Burgemeester en Wethou ders, waarin wordt verzocht het wegdek van de Groeneweg te ver beteren en deze weg te verlichten. Het is overigens niet de eerste maal dat er over de toestand van deze weg wordt geklaagd. Naar aanleiding van dit adres melden B en W het volgende aan de Raad: De Groeneweg takt af van de Kerkweg nabij de overweg in de spoorlijn naar Delft; deze weg loopt van daar 2 km, naar het Noor den, waar hij nabij de grens met de gemeente Delft bij de laatste boerderij op Schiedams grondgebied eindigt. De Groeneweg dient dan ook uitsluitend als toegangsweg naar de erlangs gelegen boerderijen en tumdersbedrijven, ongeveer tien in totaal. Deze zeer smalle weg is door zijn ligging tussen twee diepe sloten niet dan met grote kosten te ver breden, zodat het niet verantwoord is hiertoe over te gaan. De verharding van de Groeneweg, bestaande uit grind, wordt regel matig onderhouden. Het gebruik van de weg in aanmerking geno men, is het wegdek niet zo slecht als adressanten schrijven. Het weg dek zal in de loop van deze zomer een oppervlakte-behandeling in as falt ondergaan, waardoor practisch de laatste bi; de gemeente in on derhoud zijnde grindweg zal ver dwijnen. VERLICHTING Wat de verlichting betreft, ligt in de eerste 200 m. van de Groeneweg een electriciteitskabel. In de begro ting voor 1955 is een bedrag uitge trokken om in dit gedeelte zes lantaarns te plaatsen. Over de vol gende 750 m. konden de palen van de bovengrondse lichtleiding, uit vrees voor verzakking van de wal kanten. niet langs de weg worden geplaatst, tenzij de walkanten ge schoord worden, hetgeen uiteraard tot te hoge kosten zou leiden. Met het oog hierop moesten de palen 50 a 100 m. uit de weg in het land neergezet worden om vandaar de woningen aan de achterzijde op het lichtnet te kunnen aansluiten. Om de Groeneweg behalve het begin, ter lengte van 200 m. van een verlichting te voorzien, zou het nodig zijn daarin over een af stand van ti: 1.3/4 km. een kabel te leggen. Afgezien van de vraag, of dit uit technisch oogpunt mogelijk is, zou deze voorziening een uitgaaf vragen van tenminste f 60,000.—- Het komt B en W, rekening hou dende met de belangen die zouden worden gediend, niet verantwoord voor, dit zo uitzonderlijk hoge be drag te investeren, zodat zij U voor stellen de verlichting tot het begin (ti: 200 m,) van de Groeneweg te heperken. voor Poortugaal gelukkige omstan digheid. want gisteren heeft deze ploeg van de andere degradatiecan- did iaat De Spartaan gewonnen, ter wijl de derde candidaat TOV van Spc-rwers heeft verloren. De stand in de staartgroep is nu: TOV 10 punten uit 15 wedstrijden, Poortu gaal 9 uit 15 en De Spartaan 6 uit 15. Schiedam 2 heeft een lelijke steek laten vallen door een punt aan Sperwers 5 te verliezen. Het werd in. Rotterdam 5—5. De Spartaan 2 won met 2—3 van Ahoy 2, zodat de voorsprong van Schiedam 2 nog slechts 1 punt bedraagt. Succes 2 heeft van Sperwers 3 niet kunnen wfnnen. De Rotterdammers gingen met een 46 zege naar huis. De Succes-junioren leverden een wonderlijke prestatie. De kam- pioensploeg versloeg Trekvogels A met met minder dan 120, maar het C-twaaltal verloor daarentegen met 7—0 van Rozenburg C. Het B- twaalftal bewandelde de gulden middenweg door met 3—1 van Ons Huis B te winnen. viljoen moest opzoeken, zag het er j Meurs not out 21: J. Terpstra l.b.w. plotseling voor Hermes DVS metA. Pfijffer 0; J. Schilpcroord not out een stand van 7 voor 126 niet al te [9: extra's 17; tola.nl 179. best uit. Van Meurs, Turkstra en Bowling cijfers Quick: Scbilperoord zorgden voor een le- H. Burki 3 u ickets voor 70 runs: J. vendig slot en mede door scherp Hagen 2 wickets voor 40 runs; C. runnen steeg het totaal tot 179, waar- i Fiege 1 wicket voor 11 runs; A. Pfijf- na werd gesloten. De innings van Quick werd geheel gedragen door aanvoerder Ingelse, die het speciaal op de bowterij van Hermes DVS begrepen moet heb ben. Vorig jaar sloeg deze uitste kende batsman in Schiedam een schitterende honderd bijeen. Dit keer van hetzelfde laken een pak. Hij bleef met 101 not out. Dient ge zegd dat Ingelse met zijn persoon lijke score op 18 aan de boundary werd gemist. Dit kostte Hermes DVS de overwinning. Ingelse trachtte zo veel mogelijk het bowlen aan zich te houden. Op 81 hadden de bezoe kers 5 wickets meer. In gezelschap van Van Halst werd de score tot 134 opgevoerd. Met nog 35 minuten De ingewikkeldste en meest dra matische toestanden op liefdesge bied heersen in Italiaanse films bij voorkeur op grote hofsteden, be woond door ondeugende boeren of verleidelijke boerinnen, in „Furia" (Vrouwen die wij schuwen) is het een beluste paardenfokkersvrouw, die een knappe stalknecht verleidt en met raffinement en berekening zelf buiten schot weet te blijven, tot zij zelf gesmoord wordt door een fer 1 wicket voor 29 runs; H. vanoud getikt baasje, dat ze altijd haar Halst 1 wicket voor 12 runs. badwater liet aanvoeren. Innings Quick: D. van Ingelse notIsa Pola is de vrouw, die al het Als sluitstuk van de2e competitie zullen de SW-ers a.s. Woensdag avond aan de Bosrand de strijd aan binden tegen de voetbalsterren ploeg van de ex-NBVB-club „Fortuna" uit Geleen. Voor beide ploegen staan er weliswaar geen grote belangen meer op het spel, doordat echter beide teams rustiger kunnen spelen zal men ongetwijfeld van deze twee technisch knappe voetbalelftallen 'n fraaie wedstrijd kunnen verwachten. De mannen van directeur Joosten hebben de laatste wedstrijden enkele nederlagen te slikken gekregen en zullen het eind van de competitie vermoedelijk nog wel een overwin ning willen boeken om hun naam hoog te houden. De rood-groenen draaien momenteel ook weer beter en hebben nog een rekening te ver effenen voor de onverdiende neder laag ia Geleen, zodat de SW-ers er alles op zullen zetten de laatste twee punten nog in Schiedam te houden, pe SVV-voorwaartsen kunnen in ieder geval hun krachten proberen tegen onze beste nationale stopper Cor v. d. Hart. waarbij het zeer ze ker tot interessante duels kan ko men. Al met al belooft het Woens dagavond nog een spannend besluit te worden In het Sterrebos. Aan vang 7 uur. Jeugdhengelconcours in de Schie De Hengelsportvereniging „Schie dam en Omstreken" organiseert Za terdag 25 Juni in de Schie een hen gelconcours voor de jeugd. De leef tijd van de jeugdige hengelaars moet boven de 16 jaar zyn. Het wordt een seriewedstrijd, waarbij viermaal ge hengeld zal worden. Men kan zich op geven tot Vrijdag 24 Juni bij de volgende adressen: F, Lupker, Hout straat 20, C. Westhof, Parallelweg 236a en L. J. M. Lupker, Korte Kerk straat 6 a. out 101; R„ de Vries st J. v. Noort- wijk D, Parrish 10; J. Coppens bow led H. van Mours 8; A. Pfijffer c. Terpstra J. Scbilperoord 2; M. Smits» huyzen l.b.w. H. van Meurs 1; V. Pfijffer c. A. v. d. Endc b. J. Schil pcroord 6; H. van Halst c. B. Hoek H. van Meurs 14; H. Burki st. J. v. Noortwijk b. J. Schilpcroord 8; J. Hagen, F. Vengelers en C. Fiege did not bat; extra's 4; totaal 154. Bowlingcijters Hermes DVS: A. Keuzenkamp 0 wickets.voor 17 runs; D. Parrish I wicket voor 13 runs: H. van Meurs 3 wickets voor 61 runs; J. Schilperoord 3 wickets voor 42 runs; N. van Huet 0 wickets voor 17 runs. onheil sticht. Gino Cervi haar man die zich met paard en wagen te pletter rijdt en de rol van de ern stige, bcsciiaafdc stalknecht, die met de dochter van de fokker trouwt en waarschijnlijk dus wel gelukkig zal worden, wordt ge speeld door Rossano Brazzi. (Tot en met Donderdag in Mono pole) Een gemengde ploeg zwemmers cn polospelers van SZC is Zaterdag avond naar Leiden getrokken om al daar deel te nemen aan de driekamp welke door de zwemvereniging „De Zijl" was georganiseerd. De deelne mende verenigingen BZC uit Berg ambacht, SZC en Dc Zijl kunnen op een zeer genoeglijke en sportieve kamp terug zien, waarbij het in het bijzonder op de zwemnummers tus sen De Zijl en SZC spande. Het tus sen de nummers bekend maken van de gemaakte tijden maakte het mo gelijk het puntenverloop op de voet te volgen aoor de tijden in seconden bij elkaar op te tellen. Het openingsnummer, de 100 me ter rugslag voor dames was voor de Schiedammers, door een eerste plaats van Cocky Gastelaars cn een derde voor Tim Schouten. Deze voor sprong bleef behouden bij het num mer 100 meter schoolstag heren door aen tweede en vierde plaats van resp. Jan van Soest en Mels Zylstra maar werd wel verkleind. De 300 meter vrije slag dames deed er weer iets af door een eerste plaats van Cocky Gastelaars cn een vierde van Ria de Rouw met daartussen twee dames van De Zij!. De rugslag heren was weer voor De Zijl 'op de eerste en derde plaats en een tweede en vierde voor Nico KLolmeyer en John Plomp. Met deze uitslag was de Schiedamse voorsprong omgezet in een achter stand van 0.2 punt. De Schoolslag voor dames bracht hierin geen verbetering door een tweede en vierde plaats van Truus Keyzer en Ria de Rouw. De eerste en derde plaats waren weer voor de Lei denaars. De vrije slag voor heren bracht de partijen weer wat dichter bij el kaar door een tweede en derde plaats van Nico Kolmeyer en Arie de Kwant. De 10x50 meter vrije slag esta fette moest dus de beslissing brengen en hier is het dan ook fel toegegaan. De eerste drie zwemmers van De Zyl en SZMC gingen vrijwel gelijk cp. maar toen ging de SZC-plocg gaan deweg uitlopen en won deze estafette met ruim twee seconden verschil. Dit was echter nog net niet genoeg om De Zijl van de kop af te dringen. De eerste prijs, een fraaie wissel beker, bleef dus bij de organiseren de vereniging door een puntenaantal van 776.8 met daarachter SZC die het tot 781.3 punten bracht. BZC kwam op 816.1 punten. Ook het waterpolo bleek weer tus sen De Zijl en SZC te gaan en het was opvallend te zien wat de ver jongde ploegen van SZC lieten zien. Na loting speelden de dames van De Zijl het eerst tegen BZC en in een vrij gelijk opgaande wedstrijd wonnen cerstgenoemden met 3—0, een uitslag die het verloop van de wedstrijd niet doet vermoeden. Ver volgens traden de heren BZC—De Zijl in het strijdperk en ook hier moesten de mensen uit Bergambacht de eer aan de gastheren laten met 0—2. Hierna kwam de wedstrijd waarin de meeste doelpunten gemaakt wer den. Het was de dameswedstrijd BZCSZC. Hier zagen we in de Schiedamse ploeg drie nieuwe ge zichten en zij deden het zeker niet onverdienstelijk. Hiervan moge de 7—0 uitslag in het voordeel van SZC wel het bewijs zijn. Ook de heren brachten enkele nieuwe gezichten in het eerste zevental te water, maar zij konden het met klaren tegen De Zijl en verloren met 4—0, Vervolgens zagen we de dames van De Zijl en SZC met I—1 gelijk spelen, waar door De Zijl de eerste prijs In de wacht had en SZC de tweede. De slotwedstrijd BZCSZC heren kon dus geen verandering in de stand brengen, waardoor het op een gezel lig partijtje polo uitdraaide met een 10 overwinning voor BZC. Zoals reeds gememoreerd ging ook hier de eerste prijs. eveneens een wisselbeker, naar de gasteren en viel de tweede prijs aan SZC ten deel. Twee medailles met inscriptie vonden aldus een plaatsje in de ma- daillekast van SZC. Gesl-aagd Voor het candidaatsexamen sociale geographie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd mejuffrouw C, Houtman te Schiedam. SBLO-Sportweek Het Schiedamse honkbalnegental dat a.s. Woensdagavond in het Sportpark Boshoek tegen „Sparta", Rotterdam, speelt is als volgt sa mengesteld: Werper A. de Lange (SW); ach tervanger B. Hershof (SVV): Ie honk J. C. Molenaar (Schiedam); 2e honk N. Kolmeljer (SVV); 3e honk C. J. Reijnierse (Schiedam); korte stop J. v. d. Kooij (Schie dam); linksvelder C. Bras (SVV); midvelder G. F. Zonneveld Jr (Schiedam) en rechtsvelder P. Tet terode (Schiedam). Het Schiedamse voetbalelftal, dat op Zaterdag 25 Juni tijdens de in ternationale sportmiddag, op bet SVV-terrein uitkomt tegen de Her ri ngor Spielverein 1922 e.V. uit Hamm-Westf., bestaat uit de volgen de spelers: Doei: Van Diest (HDVS); achter: Wink (SVV) en v. d. Sloot (HDVS); middenlinie: J. van Schijndel (SVV), Burger (HDVS) en C, van Schijn del (SVV); voorhoede: Kiinemann (SW), C. v. d. Tuijn (HDVS), Lex Jansc (HDVS), Van pelt (SVV) cn Geel (SVV). Het is dc Schiedammers bekend, i dat zij tegenover een uitstekend elf- tal zullen komen te staan, dat een prima staat van dienst heeft, zodat vanaf het beginsignaal geducht zal dienen ie worden aangepakt, tenein de tot een behoorlijk resultaat te komen. Deze voetbalmatch wordt vooraf gegaan door de Steden-handbal wed strijd SchiedamHamm. Zoals be kend staat het handbal in Duitsland op hoog peil. Dit is voor de Schie damse handballers aanleiding ge weest een 15-tal spelers lang te vo ren aan een speciale training te on derwerpen en wel onder leiding van bondshandbaloefenmeester Van Zelm. De Schiedamse handbalploeg bestaande uit spelers van „DWS", „UVG" en „Wilton-Fijenoord" komt dus geducht voorbereid in het veld en het zal interessant zijn hun prestaties te volgen. Op de Zaterdag en Zondag op de Neyoto-sintelbaan gehouden Rotterdamse athletiekkampioen- schappen hebben de S.V,V„-atbleten zeer fraaie successen geboekt en op 3 Rotterdamse titels beslag we ten te leggen. De S.V.V.-athleet Rmus van Kampen leverde de goede presta tie door zowel op de 1500 m en als eerste te eindigen en de Rotter damse titels voor het jaar 1955 op zijn naam te brengen. Zijn tijd op de 1500 m was 4 min. 7.2 sec. (Het S.V.V.-record staat op 4 min. 7 sec.) en op de 5000 m. 16 min. 10.4 sec. De derde titel behaalde de junior Arn. Duijm op de 100 m in de uit stekende tijd van 11.5 sec. W. v.d. Meer eindigde bij de 100 m. heren als 4e in 11.7 sec. De S.V.V.-athleet B. Veldhoven werd op de 800 m eervolle 2e in de tijd van 2 min. 04 sec. en op de 1500 m. 3e in de goede tijd van 4 min. 7.8 sec. Uitstekende prestaties dus van onze Schiedamse athleten. Binnenkort zullen, als de Ge meenteraad er acoord mee gaat. weer een aantal stoepen in onze stad verdwijnen. Het zijn de stoepen voor een vijftal huizen aan de Grote Markt (de nummers 11, 27. 29, 31 en 33) die hinderlijk zijn voor het voetgangersverkeer in die buurt. Ze zullen vervangen worden door een trottoir met tegelbestrating. Na onderhandelingen door Ge meentewerken, waren alle eigenaars van bedoelde hulzen bereid hun stoep kosteloos aan de gemeente in eigendom over te dragen ter af braak. Reeds zijn enkele hinderlijke stoepen verwijderd in de stad maar er zullen nog meerdere volgen. B. en W. hebben nu een machtiging gevraagd om overeenkomsten aan te gaan die bet doel hebben nog meer stoepen te doen sneuvelen- Ten nadele van de heer G. van S. is voor zyn woning aan dc Vlaardingerdijk een damesrijwiel ontvreemd. Van de heer Z- zijn uit zijn auto, die in de Tielmanstraat stond, een regenjas en een actetas meege nomen. Uit de St. Liduinakerk aan de Nieuwe Haven is een offerblok ge stolen. De 64-jarige mevrouw A. van G-de V. is gistermorgen in de Ke- theistraat door een personenauto aangereden. Zij stak onvoorzichtig de straat over. Met een vleeswond aan de rechterarm is zij door de G.G. en G.D. naar het gemeentezie kenhuis vervoerd, daar werd zij be handeld, waarna zij naar huis kon gaan. Zaterdag is in Delft overleden on ze stadgenoot J. Bergeijk. De over ledene, die de leeftijd van J52 jaar heeft bereikt, was reeds geruime tijd ziek, doch zijn toestand verergerde de laatste tijd zodanig, dat overbren ging naar Delft noodzakelijk werd geacht. Hij was vele jaren voorzitter van de Schiedamse voetbalvereniging ..Ursus" en van de vereniging van Schiedamse scheidsrechters. Ook ais consul van de 'Rotterdamse Voetbal bond en van de K.N.V.B. heeft hij veel voor het Schiedamse sportleven gedaan, SIP'S en OV in Delft. De wandclsportvereniging S.W.S. en O.V. heeft Zondag in Delft mee gedaan in de 2e Prinsenstadtocht. ge organiseerd door de Federatie Wan delsport Delft. De groepen wisten groepsprijzen en medailles in de wacht te slepen- Gem. kennisgeving In verband met noodzakelijke on derhoudswerkzaamheden in *t Stad huis, zal tussen 1 en 23 Juli 1955 voor het sluiten van huwelijken ge bruik worden gemaakt van de aula van het Stedelijk Museum. De roofmoord die in de nacht van Zaterdag op Zondag aan de Maashaven ra Rotterdam Is ge pleegd, is opgelost. De dader, de 24-jarige stoker G. S.. is gearres teerd. Hij beroofde zijn slachtoffer, de 66-jarige Gradus van Straten, van f 1.50 en sloeg hem daam* neer, met het noodlottige gevolg, dat de beroofde overleed, Ten gevolge van een auto-onge luk, waarbij hij een gecompliceer de breuk aan de linkerbovenarm en een lichte hersenschudding op liep, moet wethouder mr M. J. M. van Kinderen enige tijd in de Dr Noletstichting worden verpleegd. Zijn werk als wethouder wordt voorlopig waargenomen door wet houder H. Sabel. Molkenboer Vandaag herdenkt de heer J. Mol kenboer het wel zeer bijzondere feit, dat hij veertig jaar lang verbanden heeft gelegd en ongevallen behan deld. Hij is namelijk verbandmees- ter bij de Dok- en Werf-My. Wilton- Fijenoord in Schiedam. Als 20-jarige jongeman is hij in dienst getreden bij de maatschappij, die toen nog Wilton alleen heette, dus nog vóór de fusie. Dat was nog in Delfshaven. Daarna is hy met het nienve bedrijf naar Schiedam mee gegaan. Hoeveel verbanden hij in die tu«~ 5entijd heeft gelegd? Neen, dat weet hij bij benadering niet meer te zeg gen, maar het zijn er heel wat. Ook bij grote ongevallen heeft de heer Molkenboer geassisteerd. Tot deze grote ongevallen mag ook gerekend worden de opzienbarende brand aan boord van de Griekse tanker „Pe~ trakis Nomikos". Voor het goede xverk toen verricht heeft de heer Molkenboer een onderscheiding van het Nederiandsche Roode Kruit gekregen. In verband met dit jubileum zal dc heer Molkenboer Zaterdagmorgen gehuldigd worden door de directie van Wilton-Fijenoord. terwijl hij de* middags van 3 tot 5 uur voor vrien den en bekenden zal recipiëren in Marijke. ?J Het sociale- cn sociaal-eulturel# werk onder de zeelieden 2al door de gemeente Schiedam gesteund worden, want B. en W. stellen d# raad voor om de twee op dit terrein werkzame instellingen, n.l. „Th* Missions to Seaman" en „Stella Ma ris" een jaarlijkse subsidie te geven van resp. f 1.000 en f 700. Tennisdemonstratie Op liet Tennispark „Spiering*- hoek" wordt vanavond een. tennis demonstratie gehouden. In het "he ren-enkelspel komt uit de Schie damse speler E. den Hoed, terwijl de jeugd vertegenwoordigd wordt door Tom van Deventer en Frank Rijpma. De wedstrijden beginnen om 6.30 uur. GEBOREN: Marianne, d.v. A- van Grootveld en A. C. Broekhuizen; Lode wijk, z.v. L. J. Matena en C. C. Esbach; Adriana M., d.v. S. H, C. v. d- Biggelaar en A. Kools; Petrus, z v. c. Brouwer en C. M. Bos; Ber nard us JA., z.v. E. A. v. Grondelle en H. M. Jaspers; Diana, d.v. A. van Dijk en <S. D. G. Bruce; Hendrieksu d.v. P. van Weel ie en T, C. M. Snij ders; Yvonne, d.v. J. J. Donkers en S. Jongerius; G er ar dus J„ z.v, M. J, Bokhorst en D. J. M. Dingenouts. OVERLEDEN: C Z. Vermgmeier. 80 jaar; J. van Reede, 84 jaar; J. Ilmer, 2 dagen. Heden overleed, na een langdurig ziekbed, mijn lieve man, onze vader, behuwd- cn grootvadex. broeder, behuwdbroeder, om en neef, JAN BERGIJK in de leeftijd van 62 jaar. Namens de familie, J. BERGIJK- BEZEMER Schiedam, 18 Juni 1955 J. A. Alb. Thijmstr, 53a De begrafenis zal plaats hebben Woensdag a.s, op de Algemene Begraaf plaats te Schiedam. Ver trek vanaf woonhuis n.m. 2 uur. Stadwaren Is Uw schaar kapot of uw mes bot? Sollngen, Broers- vest 57, repareert en slijpt ze vakkundig. De Speciaalzaak van Schie dam op gebied van Staalwa- ren en Gero-cassettes is So- Hnjren, Broers vest 57. Nummer-brieven die naar ons oordeel niet bonafide op de inhoud der advertentie reage ren woeden niet doorgezonden Dat Ascf is een wondergocd. Zie die weelde van bloemen, dat prachtige gazon. Zoiets bereikt men alléén met Asef, de rode korrelmest, met het betrouwbare gehalte, 0.85 per kilopak. Voor de groen tetuin. de witte korrels, 10 kg 5.—. patentkali, 10 kg 3.50. Voor kamerplanten Asef-tabletten, het_ veilige plantenvocdsel 0.35 p. fla con. Voorts liebben wij in sectenpoeder 0.50, slakken- dood 0.35. raffia 0.80 pep 100 gr. Zaadhandel *t West- land, fa A. Verkade, Groe- nelaaa 81. tel. 69947. Auto's - Motoiw Bij wielen Moffelen van rijwielen, ge demonteerd, gemonteerd m. bijlevering van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer. 37.50, Frans Waltman, Rotterdam- sediik 240. tel. 68948, Diversen AUes op het gebied van glas in. lood. „Aa-Vc" G!aa-in- loodbedrtff. West Franke- landsestraat 16. teL 66280, Voor Uw kousenreparatie naar Nylon, Hoogstraat 141, teL 68402, 5 cent per ladder, ook nylons GEVRAAGD: waarvoor vereist is: steno en machïneschrïjven, enige kennis van moderne talen, en administratieve ambitie Indiensttreding' per 1 of half Augustus a.s. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave van verlangd salaris worden ingewacht onder no. S 363 bij het bureau van dit blad. f

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1