m Met een groot vuurwerk nam de Fiesta Parade een einde C D liet slot van negen dagen vol feestelijkheden Rolschaats-demonstratie op Burg. Knappertlaan S.V.Y. nam afscheid van Engelse sportvrienden WALÖQ-ÏAX1 3 dagen gratis kopen DE GRAAFS DE GRAAFS Oefenwedstrijd van Martinit AGENDA. De Chr. Filmactie opent 't seizoen DANSSHOW EN WEDSTRIJD ïets nieuws voor liet publiek Kind gered uit Nieuwe Haven Puzzlerit van de MCS - In Kethel weer kippen gestolen Werkman brak been bij afbraak kermis Zeeman miste schip De Snelvliegers Burgerlijke Stand „Pas op, kijk niet om" in de Schouwburg Zaterdagavond 60.000 mensen in het Park Twee bromfietsers botsten J. J. Mensert verlaat de poliitie Vrachtauto en auto verdwenen „Tl MC O" W. HOEKSTRA TH. PASCALES DINSDAG- EN WOENSDAG RECLAME Abonneert op dit blad 2 Maandag 29 Augustus Ï955 Mét'hét lievige geknal van het grote vuurwerk aan de Vlaar- dingerdijk bij Nieuwland, is Zaterdagavond ook de „Fiesta Parade" als het ware „uiteen gespat". Daarmee is een einde gekomen aan de viering va nde Schiedamse Vacantie-week, die-ónze stad gedurende negen dagen in haar greep heeft ge had. Jong en oud, van heel jong af tot heel oud, hebben kunnen genieten van een uitvoerig feest-programma dat hen is voor gezet door het Vavantie-comité van de Schiedamse Gemeen schap. Dit Comité heeft dan ook wel eer van haar werk: de punten van het programma waren weer zo gevarieerd, dat een ieder er wel iets van zijn gading heeft kunnen vinden. Ook het peil van het gebodene was over het algemeen goed, zodat men met genoegen -mag terugzien op deze Zesde Vacantie-week. Ook het weer is do Fiesta Parade goedgun stig. geweest. Met uit zondering van Vrijdag avond, toen de duizen den bezoekers in de Plantage nog net nat konden worden, is de regen niet als spelbreker opgetre den.. Zelfs was het in de afgelopen week zo warm, dat de kermis (toch nog altijd een vande hoogtepunten van de feestelijkheden) cr wat on der geleden heeft. Vele Schiedam mers vonden blijkbaar de tempera tuur te drukkend om zich op de ker mis te vermaken, waardoor het be zoek beneden de verwachting is ge bleven. De Plantage was weer een mid delpunt van de feestelijkheden. Avond aan avond zijn er duizenden stadgenoten heen getrokken om er getuige te zijn, van de voorstellin gen op het Podium. De verruiming van d*e Plantage is een verbetering gebleken, evenals de ophogingen van de „tribune-terrassen". Met dit laat- i ste willen we echter niet zeggen, dat er nu een ideale tribune ont staan is, want dit is toch weer niet het geval.- In de achterste rijen op de terrassen heeft men nog altijd moeite om op het podium te kijken. Maar ja. hier zal weinig verbetering in aangebracht kunnen worden. En met wat het geweest is, is bet zeker een verbetering. Al was het het al leen maar dat nu meer bezoekers een plaats hebben kunnen vinden. Nu kunnen we wel gaan nakaarten en de vinger leggen op de zwakke plekken in de viering van de Va can tie-week, zoals de feest-verlich ting. die wat pover is .uitgevallen of op het feit dat de plaats waar Za terdag de rolschaats-show is gehou den, niet ideaal was. evenmin als de wijze van afzetting (hetgeen niet de fout was van de S.G.), maar aan dit nakaarten heeft men niets en de leden van het Vacantie-comité en hun helpers, die .bergen werk hebben verzet, in het belang van hun stadgenoten, hebben dit echt niet verdiend. Integendeel, hen komt alle lof toe voor de geleverde pres taties. Vnnnfcrh Maar om terug te komen op het vuurwerk, dat het sluitstuk was van de Fiesta Parade. Duizenden stadgenoten zijn hiervoor naar Nieuwland of de Vlaardingerdijk getogen, zodat alleen daarom al dit spel van vuur en kleuren een waar dige bekroning is van de feest viering. De „aaaahhh's" en de „heeee's" die uit het publiek opstegen, wan neer een bijzonder fraai stuk de hele omgeving in een gloed zette, werden door zoveel kelen voortge bracht, dat het geluid tot ver in de omtrek te horen was. zelfs tussen het geknal door. De' wind. die -dergelijke vuur werk-feesten wel- eens wil versto ren. was gaan liggen. Zo erg zelfs, dat de grote rookwolken vsn liet magnesium-vuur te lang bleven hangen en als een dichte deken over hel terrein lag. Daardoor is het ef fect van de staande stukken, wel iets verstoord. Dat was wel jammer. want er waren aardige dingen bij, zoals de vurige olifant, die lustig i VL 5S, 4; VL 89, 25; VL 132, weinig. met z'n staart draaide en de visser, die de letters SG ophaalde. Ook bij ht grote sluitstuk waren' helaas de grote vurige letters SG voor hel wat verderaf staande publiek nau welijks te ontcijferen. Jammer, Tussen het geknal en gevJatn van het vuurwerk heen bliezen de mu- zikanten^van de orkesten „Oefening Baart Kunst", Sl. Ambrosius er Crescendo" vrolijke melodieën. Al le respect voor deze mannen, die er niet tegen op zagen de dichte vuurwerk-rook in te ademen en door hun instrumenten weer uit te bla zen. Martin it speelde Zaterdagmiddag in Vlaardingen eon oefenwedstrijd tegen VFC 2. De strijd bleef on beslist <22). Jon Sebrumpf en Gonka maakten voor Martinit de doelpunten. HARIN G BE RICHTEN Vangstberichten uit zee van he denmorgen; VL 70, 30 kantjes. VL 203, l; VL 207, 17; VL 210, 2; VL 29, 4: VL SG, 2; VL 97, 68; VL 142, 17; VL 190, 3; VL 196. 17; VL 199. 6; VL 53, 4; VL 61, 7; VL 71. 20; VL 153. 20; VL 166, 20; VL 200,-23; VL 50, 30; Apothekers-nachtdienst: Apotheek Westendorp, Singel 81. Bellen bU ongeval: G.G. en GD. Tuinlaan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. KJv. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, ie dere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 tur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Bali". Geopend dagelijks tot 2 October van 2 tot 5 uur, ook op Zondag. Bioscopen; Passage, 2, 7 en 9-15 uur: „A. en C. en de Mummie"'. Mnnoprde. 2, 7 en 9 uur: „O, mijn Papa". De Schiedamse afdeling van de Christelijke Filmactie zal het nieu we seizoen openen op Vrijdag 2 en Zaterdag 3 September. Hiervoor is de film „Onder Moeders Vleuge len" (Little Women) naar het be kende boek van Louise May Alcott gekozen. Het verkrijgen van de toegangs kaarten is weer als vorig jaar ge regeld; op vertoon van lidmaat schapskaart zijn de entree-bewijzen af te halen bij het reisbureau „De Snelle Vliet". Rotterdamsedijk 425 en voorts aan de zaal Irene", waar. de film gedraaid wordt. Tot een van de laatste evensmèn- ten van de Fiesta Parade behoor de de Elfde Wielerronde die Za terdagmiddag op het parcours Stadhoudcrslaan is gehouden. Op de foto ziet men de kopgroep van de Nieuwelingen door de hoe ht gaan. Voor de verdere bijzonder heden verwijzen wij naar het bij behorende ar;ikcl in ons sport blorf „Start." De rolschaatsen-show, ,die Zater- I ninpsmars". Een heel charmant dag op de B.K.-iaan werd gehgn- beeld, den werd ingeleid met deze „ope- Overal in 'Nederland kan men de jeugd op gezette tijden wel eens zien rolschaatsen in de straten. Maar lang niet iedereen heeft deze bezigheid zien beoefenen als een aparte tak van sport, die op speciaal daarvoor bestemde etanietbanen wordt bedreven en aanleiding geeft tot hockeywedstrijden en sehoon- rijden, in competitieverband of met titelhouders, waarbij zelfs een wereldkampioenschap op het spel kan staan. In Nederland zijn nog maar een tiental verenigingen, die de rolschaatssport op deze manier uitoefenen, wat een zeer gering aantal is ver geleken bij verschillende andere landen, waar deze sport reeds een grote populariteit geniet. Het Vacantie-comité heeft er goed aan gedaan Schiedam ook eens met deze veredelde vorm van het rolschaatsen te laten ken nis "maken door het Haagse Hollandia tezamen met de Duit se vereniging Hochlarmarck Preusen uit fe nodigen voor een demonstratie. Een gedeelte van de brede B.K.- laan was daartoe Zaterdagmiddag "sé-Lv Na een goede week de gdst te zijn geweest van de vereniging SVV, afdeling athletiek, zijn de athleten van Hertnes-A.C. Londen Zondag weer naar Engeland terug gekeerdZaterdagavond hebben de Schiedamse athleten met, een gezel lig samenzijn In Tiuoti afscheid pe- nomen van hun Engelse vrienden Uit een gesprek met enkele leden van Hcrmes-A.C. Londen is ons wel gebleken, dat Ze het bijzonder naar hun zin gehad hebben gedu rende de week dat ze in Schiedam vertoefd hebben. Ze hebben het dan ook wel getroffen met het mooie weer en de viering van de vacan- tieweek. Over de gastvrijheid. die 2e wederom (de uitwisseling, vindt reeds plaats sinds 1948) van de SVV-ers ondervonden hebben, niets dan lof.'En de Schiedammers heb ben op hun beurt weer veel plezier beleefd aan hei Engelse beZOck. Niet in het minst doordat ze erva ren. hebben, dat de prestaties van deze Engelse rf'hlcücKclub welhaast op (Hiernatli'^aaniveau liggen, dank zij hun uitstekende trainee GeovKü Pallet dre enk de wereld- kampioene hoogspringen Sheila Alexander l°t haar topprestatie heeft gevoerd. Tijdens hun verblijf hier hebben de Engelsen nog enkele Schiedamse bedrijven bezichtigd. Verder zijn er o.o bezoeken gebracht aan dc E55. Caltex, Madurociam en Scbevcmn- gcn. Dc avond in Tivoii verliep bijzon der plezierig met veel praten en dansen The Mad ley Players cn het Schrcdaniic Hawaiian Ensemble spccicic-n dat het een lieve lust was tot groot genoegen ook van de En gelsen aio zich evenals hun Schie damse sport broeders graag even op de dansvloer begaven. Do secretaris-penningmeester van SVV. de heer D. Scheepsmaker, sprak nop enkele vriendelijke woor den to« de Engelse gaston en over. hanöigdc hun elk een insigne var. de Schiedam so vereniging. Veel be hoefde hij niet te zeggen, want er was in de af gein pen weck al zoveel cezcxd en bet boste was om nu rrsaar gezellig te feesten Iets wat d Et tcisen bet-repen. Het zal hu::, ces zijn om het volgende jaa: op hun beurt weer de athleten van SVV te omvangen. afgezet; vlak voor het St. Jacobs Gasthuis, zodat behalve de vele toeschouwers, die zich langs de rij baan hadden opgesteld ook dc oudjes van dit evenement konden genieten. Op de ba Icons en van ach ter de ramen van het gasthuis ke ken ze glimlachend toe naar dat drukke gedoe van die jongelui op rolletjes. En met. de andere toe schouwers hebben ze ten volle ge noten, want het was de moeite van het aanzien zeker waard. Verschillende leden van de Haag se vereniging overwegend meis jes toonden de nodige bekwaam heid op de rollers door schoonrij- den op de maat van de muziek, hetgeen uitliep in complete dansen Op de rolschaats. De beste presta ties werden hierbij ongetwijfeld geleverd door Corrie Vermeeren, die tot onze beste schoonrijdslers op de rolschaats behoort en die op 11 September in Brussel zal rijden voor het behalen van de zilveren medaille (de zilveren plaquette is reeds in haar bezit). De hoogste onderscheiding in de reeks van „examens", die men kan afleggen, is dé gouden medaille, maar daar-, voor moet men dan ook maar liefst 67 figuren grondig beheersen. Corrie Vermeeren liet knap werk zien in een Schotse Dans en een Piccolo, die ze vlug en beheerst uit voerde met enkele fraaie achter over- en zit-pirouettes en gedurfde spreid sprongen. Hei effect werd nog verhoogd door aardige bij de dan sen passende pakjes. Aardig door de aankleding en het „massale" vertoon, was ook de ope ningsmars, waarin groot en klein en zelfs heel klein meereed, keu rig op de maat van de muziek. Jammer dat Madelein Slot een defect aan haar schaats kreeg, waar door zij bij het rijden van een Schotse dans, moest uitvallen'. Ze startte bijzonder aardig, waarbij haar goede spitslopen opviel. Nog wat onvast, maar toch wel goed „speelde'' Haïmie Zwager Don José in een parodie op de opera „Car men". Op zichzelf overigens geen geslaagde parodie, meer opvallend door de" keurige costumering dan door de opzet. Vera van Lijn deed het goed in een dansfantasie op muziek van Liszt. Verder werden er nog verschillende nummers ge bracht, die een duidelijk beeld gaven, waartoe rolschaatsen kan voeren. (Jok Hochlarmarck liet nog iets op het gebied van de schaatsen de ns zien. Bijzonder geslaagd was de Verjaardagsviering keurig ge reden door enkele kleine Duitse meisjes. Christi Huber toonde er ook wel iets van te kunnen met een vlotte Major et Hoewel er niet op volle krachten gespeeld werd vanwege het gevaar voor de dichte rijen toeschouwers en doordat het geïmproviseerde terrein op de rijbaan enkele spcl- remmenüe gebreken had. was het toch wel duidelijk dc meerdere in de rol-hockeywedstrijd tegen het Haagse Hollandia. Het positie kie zen cn het afwerken, van de aan vallen was bij de Duitsers beter. De- Hagenaars toonden zich overi gens in het veld niet minder sterk en waren vooral in het tweede specl-ktvartier veelvuldig in de aan val. De Duitse doelman was echter goed op dreef en liet zich slechts tweemaal passoren. Hochlarmarck scoorde vijf maal cn behaalde daar mee do overwinning. Hoewel het tweede elftallen, waren, die tegen elkaar uitkwamen en de voorwaar den voor goed spel zoals ge zegd niet gunstig waren, kreeg het publiek toch een aardige indruk van de vaardigheid in het schaatsen en de stick-voering, die een derge lijke wedstrijd vereist. Als bijzon- dei'heid kunnen we nog vermelden, dat het eerste team van Hochlar marck in 1953 kampioen van haar afdeling was en dat het team thans tweede op de ranglijst slaat. De teams van Hochlarmarck en Hol landia hebben Zaterdag en Zondag tegen elkaar gespeeld op de baan op het e 55-terrein. Zaterdagmiddag omstreeks half 4 raakte het zesjarige zoontje van de heer Goudsward voor Garage Auburn aan de Nieuwe Haven te water. De heer P. J, Reueilng, voor malig lid van de vrijwillige red dingsbrigade, die juist voorbijkwam in zijn auto, werd gealarmeerd door het hulpgeroep van een dame. en begaf zich onmiddellijk te water. Hij slaagde er in het knaapje dat reeds het bewust zijn had verloren, op het droge te brengen.. Het jongetje werd bij Garage Auburn naar binnen ge dragen, waar kunstmatige ademha ling werd toegepast. Dank zij het koene optreden van de heer Reue- ling kwana de drenkeling er goed af, (Advertentie LM.) <XXiS03COCOGC0003COCO<XXXCOOOCOOCOOCCOXlOOOOOOC 67570-68915 De motorclub Schiedam heeft gis teren weer eens een puzzle- en orientatierit gehouden, die buiten gewoon geslaagd genoemd mag wor den. De deelnemers, allen leden van de M.C.S., hebben een plezie rige tocht gemaakt over het par cours van 75 km, dat door de om geving, tot aan Delft en Maasland liep. De volgende rijders kwamen als prijswinnaars uit de bus: In de au tomobiel/zijspan-klasse: 1. F. van der Berg met Volkswagen, 16 str.p.; 2. L. Reeling op Norton, 25 str.p.; 3. A. van Zomeren op Norton, 27 str.p.; 4. R. Blom op Ariel, 29 str.p. en Leerlang op Norton met 31 str.p. In de klasse solo-rijders wonnen: 1. C. Wassenaar op Matchless, 17 str.p.; 2. K. Kasseis op James, 22 str.p,; 3. van Krefelen op Royal Enfield, 28 str.p.; 4. H. Hevstcr op Triumph, 30 str.p. cn 1-1. Andewég op Triumph, 39 str.p. (Advertentie IM.) VOOR KHCSU UW OCÏ'K Dtï is Corrie Vermeeren. een van iVcrh.-'-iü/ifL br.itc rolsrftuais-dansc- ressen, die deelnam aan de Rol- schaats-shoic non Zaterdag. Ook de oudjes in Fiesta-viering Niet alleen de jeugd heeft zich tijdens de Fiesta Parade in het Passage-theater kunnen amuseren, met jeugd-tonéel, varété en film, ook de ouden van dagen en de protegee's van het Comité Auto- en Boottochten hebben zich er kun nen vermaken, n.l. Zaterdagmorgen toen hen door het Tuschinsky-con- cern een filmvoorstelling werd aangeboden. Maar voor zij nog'konden .genie ten van journaal en tekenfilm en de dolle streken van Bud Abbott en Lou Costello met een Mummie, heeft de heer H. Jansen namens directie van het Passage-theater hen welkom geheten, waarop weer de heer K. J. Heyboer, van het C-A.B. hem weer dankte. De S.G. heeft nog voor een ex tra-t je gezorgd: chocolade voor de dames, "een rokertje voor de he ren. Onwel geworden De 75-jarige J. van T. uit Schie dam is Zondagavond in de buurt van de kennis in elkaar gezakt. Hij is door de GG en GD ter observatie naai* het Gemeenteziekenhuis ge- bracht. - In Kethel zijn wederom kippen gestolen. Toen de veehouder H. van S. aldaar telling hield onder zijn pluimvee kwam hij tot de ontdek king dat hjj 25 kippen miste. In de nacht van Zaterdag op Zon dag kwam de 25-jarige A. K. uit Schiedam bij het afbreken van de tent van de rupsbaan op de kermis zodanig te vallen dat hij zijn rechter dijbeen brak. De GG en GD ver voerde hem naar het Gemeentezie kenhuis. Het ongeluk gebeurde doordat K. bij het losmaken van de bovenlegge'r van de tent in een zes meter lange mast klom, die niet goed vast stond. Laat passagieren op de kermis in de nacht van Zaterdag op Zondag kwam een Deense zeeman duur te staan. Toen hij naar boord wilde terugkeren, was rijn schip dat in de Rotterdamse haven lag, reeds naai' Glasgow vertrokken. De P.V. „De Snelvliegers"'. aange sloten bij de bond van Zaterdag vliegers, hield een wedvlucht van uit Noyon (Frankrijk) een afstand van 277 km. Gelost werd om 10 uur de eerste duif kwam binnen om 14.11.16 uur, de laatste prijsduif om 14.26.38 uur. De prijswinnaars waren: 1, 5 H. Gr o ene weg; 2, 10 Chr. Zweistra; 3, 7 M. Broekhuizen; 4,8 J. Stolk; 6 J. C. Konings en 9 P. J. van Eyck. Jongetje stak over en renner viel Toen Zaterdagmiddag bij de wie- Ier-wedstrijden aan de Stadhouders laan het elfjarige jongetje H. van D. uit Schiedam plotseling óe baan overstak, werd lnij aangereden door de wielrenner-J. N. de B. Het jon getje liep geen «letsel op, maar.de renner mofest met een verwonding aan de knie en een kapot voorwiel de strijd staken. Weer naar school De leerlingen "van de Openbare U.L.O.-school aan de Prins Mau- ritsstraat worden op 7 September verwacht, zo wordt van Gemeente wege bekendgemaakt. Esperanto-agendo Jauaon, Ia lan de septembro La ferio estas for, kaj ni denove kun- venos. Kompreneble ni. po vos muite ra- kon ti pri niaj travivajoj. Geboren: Christiaan A., z.v. G. A. van Hooijdonk en Th. M. J. Schro der; Sonja. d.v. W. Collé ij M, M. Derrien; Jenneke P-. d.v. "W. van Til borg en A. M. Maan; Wilhelmus B. C.. z.v. C. J. 'v. d. Walle en C. M. Suijker Zaterdag is in Schiedam een achttien-jarige jongen uit het jon genstehuis in Warmond aangetrof fen. Hij is Zondag naar Warmond te ruggebracht, In de Gallileistraat voor de woning van de eigenaar J. O., is Za terdag een jongensrijwiel gestolen. ROTTERDAM Onder regie van Cees Laseur brengt de Haagsche Comedie op Woensdag 7 September en Donder dag 8 September in de Rotterdam se Schouwburg het muzikale blij spel van Dorothy Reynolds en Ju- lien Slade „Pas op, kijk niet om" ten tonele. Julien Slade schreef dc muziek, de vertaling is verzorgd door Alfred Pleiter en de choreo grafie is van Albert Mol. Aan de voorstellingen werken mee: Mvra Ward, Hetty Blok (als gast), Enny Meunier, Luc Lutz, Jo- han Valk, Gijsbert Tersteeg, Coen Flink, Frans Vorstman, Kathenka van der Werff, Pieter Lutz. Maria de Booy en Bas ten Batenburg. Nieuw record voor E 55 (Advertentie LM.) De E 55 beleeft in de laatste da gen van zijn bestaan een overstel pende drukte. Zaterdag werden alle tot nu toe gevestigde records gebro ken. Van negen uur 's ochtends tot vier uur 's middags bewoog een on afgebroken mensenstroom zich door de hoofdingang. Het avondbezoek was die dag zo omvangrijk dat allo kassa's na zeven uur geopend ble- ven. Geschat wordt .dat 60.000 men sen in de avonduren een bezoek brachten aan Unifesti. De politie had dan ook Versterking nodig om het publiek er van te weerhouden zich door do struiken een weg naar de brandpunten van vermaak te ba nen. Ook vandaag loopt het weer storm. De omgeving van de E 55 was in de ochtenduren zwart van de mensen, die zich in dichte rijen naar de in gang enbegaven. Op de boek van de Tochtstraat en de Hooglandstraat ontstond gistermiddag een aanrijding tussen twee bromfietsers, de 13-jarige Arie Meerlens, uit het Zwaanshals en de 30-jarige tegelzetter C. Lee- rentveld, van de Crooswjjkseweg. Dc eerste liep een hersenschudding op, de tweede kreeg een snij vond aan de kin en ontvellingen aan do rechterhand. Beiden werden naar het. Bergvvegziekenhuis gebracht. Morgen om 10.30 uur hoopt hoofd inspecteur J. J. Mensert, chef van de herkenningsdienst, afscheid te ne men van de Rotterdamse politie, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Gedurende het weekeinde werd van een. opslagterrcin in de Gros- li anstraat een grijze Dodge-vracht- auto met het kenteken PB 44-93 ontvreemd ten nadele van de ex pediteur M, Verhulst, van de Acl- brechtskade. Van de Boezemsingel is Vrijdag-, middag j,l. een oude Opel-pcrso- nenauto verdwenen. Het was een karretje uit het jaar 1938 met het kenteken RX 44-38. De rechter deurstijl was weg en ook de voor- bumber ontbrak. Men heeft ge zien. dat het autotje met een vracht- auto is weggesleept. bij Herenmodemagazijn BROERSVEST 56 Zie onze etalages MECCANODOOS VOOR JAAP BOOGERS Parmantig stapte Jaap Boogers uit de Pouwstraat te Rotterdam gistermiddag om half viex- het Uni lever kinderland binnen. Maar voor dat hij zijn hart kon ophalen aan het autorijden viel hem een 'an dere verrassing te beurt. Hij was dé 10.000 ste bezoeker van het kinderland dat al bijna 100 dagen lang eexx paradijs van vermaak is voor de jeugdige be zoekers van de E-55. Daarom werd hem een feest muts op het hoofd 'gezet en. kreeg hij vriendelijke woorden te horen van mevrouw M. Stijkel, de leidster van Unilever kinderland, en van de heer Ch. E. van Blommensteïn, de leider van het Unilever pavil joen, die voor dit heuglijke feit speciaal naar de E-55 kwam om Jaap Boogers als geschenk een prachtige meccanodoos te geven. Het se heepsorkest van Joop Am man zorgde ook bij deze gelegen heid voor de feestelijke muziek. VANDAAG EN MORGEN Vanavond speelt het k orkest van Kid Dynamit {ffiSk, op de Place Mondiale, Wim Jansen, al hekend j|pÖ|Bg^ door zijn spel twee maal 8 is tJ®n' vanaf a Jar morgenavond samen met Ilesr de Dutch Swing College Band. op op het schat- r eiland Carra Monta. Daar spelen ook de Ki- lima Hawaiiiins en het ftïaui-or- kest. Dc film „Rotterdamse mij meringen" zal mei uitleg van Alex de Haas iedere avond worden ver toond. OUDERKERK a/d 1JSSEL Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornclis Heuvelman, 33 jaar en Motje Schouten 23 jaar te Rotter dam, SCHIEP AM Met leedwezen geven vnj kennis van het overlijden van onze oudste Directeur, de Heer N. W. CONIJN Zijn nagedachtenis zal door ons steeds m hoge ere worden gehouden. Gezamenlijk personeel van de N.V. WERF GUSTO v/h. Fa. A. F, SMULDERS. Schiedam Slikkerveer, 26 Augustus 1955. Geleen. Zenuwarts Schiedam PRAKTIJK HERVAT Huidarts PRAKTIJK HERVAT Vondel laan 8. 750 gr prima rund en varkensgehakt 250 gr, gesmolten rund vet of reuzel samen ƒ1,99 500 gr. verse woi'st, 250 gi\ gesmolten rundvet of reuzel samen 1.29 500 gr. harstcarbonade 250 gr. smolten rundvet of reuzel samen 1.89 500 gr. runderlappen 250 gr. gesmolten rundvet of reuzel samen ƒ1,49 DIT VINDT U ALLEEN IN MODERNE SLAGERIJ LANGE KERKSTR. 25 SCHIEDAM Te koop aemgeb. Blanke huiskamer 289.60, 1 dressoir, ronde tafel, 4 stoe len (nieuwste) bij* Plate t/o Stadhuis. Schiedam., Van Loenen vuor Verf. De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 4143. Tel. 66192. Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek - Kantoorboek handel „Modern". Boerhaa- veiaan 124. tel. 68415. Verf. Keuze uit 15 soorten lakken. Onze verf en lak stelt niet teleur. Vakkundige voorlicht. Jan v. Katwyk's Verfhandel, Broers veld 37,. recht tegenover Passage. Verf.,, dit seizoen prijsver laging „Jeveka" glanslakverf van 2.60 nu f 2.25 per kilo. Alle tinten. Jan v. Katwyk's" verfhandel, BroersveJd 37, recht tegenover Passage. Passpiegels 120 x 30 geplaatst f 12.75, 120 x 36 f 14.75. 80 rond 17,geslepen ruiten voor suitedeuren, schuifglas, autoruiten enz. levert u Loo- pik's glasindustrie, Boterstr, 39, Schiedam, telefoon 68945. Permanent Wave Modern e- coiffures, K. v. d, Kruit. Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion). tel. 69841. Uw perma nent is bij ons in goede han den. Permanent 8.- en f 10.- Oliepermanent f 11 (stroom loos) Dameskapsalon VV N. v. Erfc, speciaal adres voor perma nent wave compleet 6.—. Broersvest 115 tel 67237 lessen Vom si'üoterfes naai Autorij school H. P Take Jan Surs- lèstrant 4 R'daro tel 36777. Diversen Ziin uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de n ieu wste ver grot: ngsi nstal- iaiie Schoenrep.betlriif „Ex celsior", Dam 36, tel 66874.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1