I Hoe dit weekeinde de voetbal in Schiedam heeft gerold C De eerste wedstrijden van de nieuwe KNVB'ers WALDO-TAXI Geslaagd hengel-concours van Het Voorntje 'n Padvinders-huwelijk KNA gaf wat m „Flat te huur" traag Vermakelijke .Opschepper tempo Liefde is geen speelgoed J SE GRAAFS DE GRAAFS GoürantsnreciaiDB OM DE PAROOLMEDAILLE Rotterdams Barokensemble in Stedelijk Museum Geestdriftig spel van De Amateur AGENDA Keet in brand op Dr Wibautplein Voetgangster door motor aangereden Autobrand geblust door voorbijgangers Orgelbespeling Burgerlijke Stand Duivensport DINSDAG- EN WOENSDAG RECLAME C333HEBI3 is niet te vervangen Maandag 12 September 1955 De Schiedamse nieuwe KNVB'ers, - Schiedam en SVDPW hebben gisteren bun eerste Wedstrjjd ïn KNVB-competitie ge speeld; Schiedam speelde aan de Boshoek tegen Rood-Wit- Rood uit Den Briel en verloor met 35. SVDPW kon nog geen gebruik maken van het eigen nieuwe terrein en speelde op het terrein van Martinit aan het Volkspark tegen Strijen en won met 2-k Het is wel een bijzondere wed strijd geweest van Schiedam, waarin de verenigingen om beurten de toon hebben aangegeven. Het spel werd door de Schiedammers te kort ge houden, terwijl de Brielenaars breed open spel demonstreerden. Een vrije schop even buiten het strafschop gebied aan R.W.R. toegekend werd onhoudbaar door dé rechtsbinnen in geschoten. 0I. Het duurde niet lang of het. werd 02, na een snelle aan val van links. Vlak hierna lag de bal voor de derde maal in het doel van Schiedam, door een prachtig vliegend schot van de rechtsbuiten van R.W.R. Nog voor de rust werd het vierde doelpunt door R.W.R. ge maakt, wederom door de rechtsbui ten. Na de hervatting is het weer R.W.R dat een aanval onderneemt; RWR krijgt een vrije schop toege kend die in een doelpunt wordt omgezet. Wegens buitenspel wordt dit doelpunt afgekeurd. Van nu af komt Schiedam er beter in en wordt RWR overspeeld. Gerrit Stolk maakt heel spoedig het eerste Schiedamse doelpunt; bij een tweede aanval zorgt Lusdonk voor het tweede, ter wijl Stolk na kortere tijd er 3—4 van maakt. Schiedam ruikt de kans om gelijk te komen. Die kans kwam. Een penalty wegens hands wordt Schiedam toegewezenSprong schoot echter naast. Dit gaf een in zinking bij Schiedam, waarvan RWR gebruik maakte; bij een aanval maakte Van Leeuwen „hands" en het werd 3—5. SVDPWStrijen 2-1 Het is een gelijkopgaande strijd geworden aan het Volkspark, waar in SVDPW Kaar eerste wedstrijd in de KNVB-competitie heeft gewon nen. Het spel golfde geruime tijd heen en weer en eerst na circa 25 minuten spelen kreeg de midvoor van Streijen een kans, welke hij be nutte. 0—1. SVDPW Het zich hierdoor niet ont moedigen, doch kwam fel opzetten. Streijen moest alle zeilen bijzetten om de aanvallen af te slaan. In de 35ste minuut beging de doelman van Streijen een fout, waarvan de Kok van SVDPW goed gebruik maakte door de gelijkmaker te scoren. 11. Na de rust werd eenzelfde spel vertoont!, waarin de thuisclub na 10 'minuten een kans kreeg welke niet "briber.ut bleef. Bij "een 'Schiedamse aanval gaf de rechtsbinnen goed door aan zijn buitenman, die onhoudbaar inschoot. 2i. Hoewel van beide kanten niet meer gedoelpunt werd, kwam het doel van SVDPW toch diverse ma len in groot gevaar, doch in deze pe rioden bleek de Schiedamse doel man niet zo gemakkelijk te passe ren. Roga—SFC 2—0 In de afdeling Rotterdam hee*i SFC ook gisteren wederom twee ver- liespunten moeten noteren. De Schie dammers waren aanvankelijk tvel in de meerderheid en. de voorhoede opereerde voortdurend voor het Roga-doel, doch succes hadden deze aanvallen niet. Integendeel kwam het succes aan de andere kant toen door het slecht wegwerken van de bal door een der achterboedespelers Roga de leiding nam. 1—0. Ook na de rust kwamen aanvallen van. beide kanten. Even geleek het erop dat SEC de achterstand zou gaan inhalen; een hard schot kwam buiten het bereik van de Roga-doel- man, doch'de paal ketste de bal in het veld terug. Nieberg ving de bal op, doch zijn schot was te tam. Van geen der kanten werd meer gedoel punt. zodat Roga met 20 deze wed strijd had gewonnen. Verdere SFC-uitslagen; LMO 2- SFC 2 3—0; SFC 3-Eureka 2 4—3; Tediro 4-SFC 4 8—4: SFC 5-Sch. Boys 2 3—2; Groen-Witten 4-f TC 6. 6—0. Noorderkwartier-Martinit 0—3 Martinit ging het eerst tot de aan val over, doch de verdediging van Noorderkwartier kon deze aanval len gemakkelijk afslaan. Met de voorhoede trok ook de verdediging van Noorderkwartier wat gevaarlijk ver mee naar voren, hetgeen hen na een kwartier spelen een doelpunt kostte. Hierdoor aangemoedigd kwam Martinit meer in de aanval, Het duurde nog tot in de 40ste mi nuut, voor dat het tweede doelpunt gescoord werd. Van de voet van Huisman kwam een hard schot, dat te wachtig voor de keeper bleek. 0—2. Na de thee trachtte Noorderkwar tier door aanvallen de achterstand te verkleinen, doch de Martinit ach terhoede zuiverden met verre trap pen hun gebied en zetten eigen voorhoede aan het werk. Kansen heeft de Martinit-voorhoede wel ge had. doch deze bleven op onbegrij pelijke wijze onbenut. Toch bleek de Martinit druk te groot voor de ver dediging van Noorderkwartier en de derde treffer kwam van de voet van de linksbuiten. 0—3. De resterende tijd zakte het tempo aan beide kanten af. Overige uitslagen van Martinit: Hurricane 2-Martinit 2 1—6; Schie dam 5-Martinit 3 18; AVS 4-Mar- tinit 4 75, Uitslagen Ursus:Tediro-Ursus 10: Ursus 2-WF 2 n.d.; Ursus 3-DHS 6 2—0. Martinit: Noorderkwartier-Marti- nit 03: Hurricanes 2-Martxnit 2 X5; Schiedam 5-Martinit 3 18; ASV 4-Martinit 4 7—5. W.F.: Hellevoetsluis-WF 3—1;. Kel- levoetsluis 2-WF 3 92. 1 Demos: LMO-Demos 33; RWB 2-Demos 2 21. SFC: Roga-SFC 2—0; LMO 2-SFC 2 3—0; SFC -3—Eureka 2 4—3; Tedi ro 4-SFC 4 8—4; SFC 5-Sehied, Boys 2 3—2.-Groen Witten-SFC 6 6-0. Singelkwartier: Singelkwartler- SVAVR 16; Singelkwartier 2-Fios Schled. Boys; Schied. Boys-Steeds Hoger n.d. Schiedam: Schiedam 2-SVDPW 2 11; Aeolus 3-Schiedam 4 n.d.; Aeo lus 4-Schiedam 4 n.d. SVDPW: DRZ 3-SVDPW 3 0—5; RK/WIK 4-SVDPW 4 1—4; Neptu- nusll-SVDPW 5 5—3. DHSPFC 4—3 Een sterk verjongd elftal van de Geel-zwarten is er in geslaagd, het Geervlietse P.F.C. te slaan met 4—3. Het is geen hoogstaand voetbal ge weest, wat vertoond werd, doch ijverig waren beide elftallen zee- zeker. DKS. nam na ongeveer 15 min. de leiding door V. Leeuwen, die een fout in de P.F.C.-achter- hoede afstrafte. Lang pleizier had- den de D.HiS.-ers niet van deze voorsprong, want even later was de stand gelijk en kort daarop werd het zelfs 12, Even voor de rust maakte V. Bockkom er echter 2—2 van. Na de thee ging het spel ge lijk op en neer en het was weer P.F.C.. dat scoorde. Nu gingen de Geel-zwarten alles op de aanval gooien en het was weer van Bock kom, die gelijk maakte, 5 min. later werd het 4—3 en met deze stand I kwam het einde van een sportief gespeelde wedstrijd. De overige uit slagen luiden: D.H.S. 2—D.C.V. 3 10—2; Lekkerkerk 2—D.H.S. 3 3—1; Rockanje 2D.H.S. 4 1—2; D.H.S. 5St. Volharden 4 12; Ursus 3— D.H.S. 6 2—0; D.H.S. 7—Excelsior' 20-8 12—1; V.O.C- 8D.H.S. 8 4—1. MelissantGTB 60 Een onvolledig GTB-elftal was Zaterdag bij Melissant op bezoek en leed een verdiende nederlaag. Het eerste doelpunt viel na een half uur spelen. De bal kwam bij de vrijstaande rechtsbuiten die weinig moeite had zijn club de leiding te geven. 1-0. Nog voor de rust kwam de stand op 2-0. Na de rust kwam GTB er een beetje beter in maar de voorhoede was niet in staat het de Melissant-verdediging lastig te maken. Nadat Melissant er 3-0 van had gemaakt wijzigde GTB de op stelling wat wei ten goede kwam van de aanval maar de achterhoede stortte daarmee in. In de resteren de tijd wist Melissant uit te lopen tot 5—0. t Advertentie l M.) 87570-69915 „Aardig beesrje", merkt controleur P. A. van Tol op, toen hij de vier de vangst van de heer J. na» de Veldedeelnemer aan het. hengel- concours na» Het Voorntje ap de meetlat legde Dat vond de henge- laar zelf ook wel. Het mooie weex- van gistermorgen was wel Ideaal vïs-weer. Misschien Wat Iris in de vroege ochtend, maar dat mag echte vissers niet hinderen- Dit gunstige weer en het feit dat de vissen goed wilden bijten heeft ge maakt dat het Hengel-concours, dat uitgeschreven was door de Schie damse hengelaars-vereniging „Het Voorntje met de gouden Parool-me daille als hoogste Inzet, een succes Is geworden. De stemming was opper best en er is geen wanklank vernomen. Ruim honderd vissers hebben in het concours hun aas en hun dobber uitgegooid in de Schie en ze hadden nog niet lang op hun dobber hoeven te turen of de eerste kwam boven, water. De controleurs kwamen daar na in actie voor de metingen en om de bovenmaatse vis er uit te pikken. Na anderhalf uur vissen werd het zwijgzame strijdtoneel verplaatst naar de Zwet om daar het tweede deel van het concours af te werken. Ook hier successen. Tegen elven werd opgebroken en trokken de deelnemers naar het Café Lion d'Or waar de vis werd gewo gen, Dat het niet aan spanning heeft ontbroken blijkt wel uit het feit dat de vier winnende corpsen van de hengelaarsvcrenigïngen, elk 25 vis sen op de weegschaal legden. Maar „Het Baarsje" had de grootste vissen te pakken gehad en won met 3366 gram het concours en de gouden medaille. De tweede corpsprijs ging naar „De Vrije Visser" met 24 stuks en 1360 gram terwijl de organise rende vereniging „Het Voorntje" derde werd met 1137 gram. .,De Fint" sloot met 25 stuks en 996 gram de rij van corpsprijswinnaars. De persoonlijke prijzen gingen naar de heren: 1 F. van Laar. 2 H. Lupker, 3 C. Voets, 4 J. v. d. Gaag. 5 C. van Raay, 6 G. Kuiters, 7 G. Gubbels, 8 W. van Dijk, 9 P. den Ouden, 10 J. v. d. Vel den. 11 W. den Ouden. 12 D, Voets, 13 Q. Etman. 14 F. Kronke, 15 H. Key stek, 16 A. van Schijndelen, 17 F. de Jong, 18 H. van Schijndelen, 19 A. Degeling, 20 J. Lupker, 21 A, Burggraaf, 22 G. Westdijk. 23 G. Ver meer, 24 W. Verhaeren, 25 C. Fillip- pa. 26 P. den Hartog, 27 W. Ekris en 28 K. v. d. Vaart. De prijzen werden gisteravond tij dens een gezellig samenzijn in Café Lion d'Or uitgereikt. Toen mej. leneke Sunderman, dochter van de district-commissaris «a» het Nederlands Padvinders Verbond en ze Ij „guido" by het Meisjes Gilde, gisteren in het huwelijk trad met de heer Ad, de Jong, de leider van de Schiedamse Zee-cadetten kon deze belang rijke gebeurtenis in de Schiedamse paduindersicereld natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan. In de tuin van de woning van de bruid aan de Louise de Cotifjnystraat is het jonge paar een bloemenhulde gebracht door de padvinders, terioyl ook de band uan de N.P.G. niet op het appèl ontbrak en vrolijke marsen blies. Tegen de traditie in speelde „Kunst Na Arbeid" Zaterdagavond voor een niet geheel gevulde zaal. In het Volksgebouw was nJ. een „Flat te huur". Dit spel in drie be drijven is een bewerking van een verhaal van Agatha Christie. Hoe wel de ingrediënten, geheimzinnig heid en de onontbeerlijke moorde naar, aanwezig zijn ontbrak het toch in dit toneelwerk aan de vereiste spanning. Op de meest emotionele momenten verliezen de .spelers zich in langdradige dialogen. Te weinig vaart, te weinig actie vooral bij de vrouwelijke rollen. Op het moment dat haar verloof de Nigel Lawrence, na drie jaar, uit de Soedan terugkomt, maakt Cecily Harrington (mevr. A. v. Rosmalen- Rodenberg) kennis met de nieuwe huurder van de flat, de oplichter Bruce Lovell (A. v. Rosmalen). Tezamen met haar vriendin Mavis Wilson (mevr. C. Zwanenburg-Aan- dewiel) heeft zij pas de hoofdprijs in de sweepstake gewonnen. Zij zal dus een prooi van de gentleman uit de onderwereld worden Zo ver kom*, het evenwel met. Eerst heeft mevrouw C. Landesbergen-Roden- berg als Tante Loo Doo, potsierlijk ouderwets gekleed, de zaal meer malen doen schateren over haar abrupte indringen en ongewenste raadgevingen aan de jongere fami lieleden. Reeds in het eerste bedrijf ontvangt Nigel de mededeling dat het huwelijk n iet doorgaat. Zijn gloednieuwe concurrent. Lovell. komt dan o heel toevallig op het podium en inplaats van te verwach ten explosies neemt tant Loo Loo het woord en Nigel verdwijnt daar na met brave beloften van eeuwige trouw. De heer A. v. Rosmalen gaf een goede vertolking van de cyni sche Bruce Lovell. Over het geheel voldeden alle medewerkenden. Het verloop van het stuk was echter te traag. Aan het begin van de voorstelling werden er vele vriendelijke woor den gewisseld. Kunst Na Arbeid heeft het bestuur bijna in het ge heel vernieuwd. Voor bet laatst opende de neer A. Schonk, hij sprak namens zijn mede-oudbe- stuursleden waarvan het merendeel meer dan twintig jaar bestuurslid is geweest. Hij wenste de nieuwe voorzitter, K. Hamerlink. die ook een woordje sprak, met zijn nieuwe ploeg veel succes toe. Aan de 73» jarige Willem H. Focke die 38 jaar als voorzitter en regisseur voor KNA heeft gewerkt deelde hij diens D« Schiedam**; toneelvereniging „De Amateur" troi het Zaterdagavond bH- Konder slecht. Er waren nog enkele toneelvoorstellingen m onze stad en de belangstelling voor „Zo'n opschepper" v*n Piet Mosatnkoff wji dus minder dan verwacht kon worden. D>e grote ï*»I van Arcade wu matig gevuld. Toch heeft h«t spel van de amateurs hier niet onder geleden. Heel vlot werd het blijspel in drie bedrijven op de inhoud van het stuk Is niet zo indrukwekkend, maar er waren vol doende vermakelijke situaties om het geheel aantrekkelijk te make". Het ge lach wil dan ook niet van de lucht. Alle» draait om de opsrtiepper H. Bul ten (L. ICoppeaachaarl, die alle» belooft en kan. maar niet* tot «tand brengt. Ztj» enige preatatie is het inpikken va» de dochter Nolda van de hotelhou der Koelman, Het spel van do gehele groep was hier zonder meer goed te no«men. Een opmerkelijke creatie leverde mej. L. de Raaf als Nolda. Zij toverde een levensechte dartele herbergiers dochter voor het voetlicht. Lof verdient ook mevr. B. de Kok. de echtgenote van de regisseur. Veertien dagen gele den heeft zij de taak overgenomen van mevr, N. Dettmeyer-Tettelaar om de hoofdrol al» Koelman's vrouw te ver vullen. Vanwege een motorongeval ver blijft mevr. Oettmeyer In een Oosten- Ztlk» tiekénTiüi®. Voorzitter p. Kamp deelde in zijn voorwoord nog me*, dat „De Amateur" op n Nov, een drama 2al opvoeren in Arcade. The Jolly Boys zorgden voor dansmuziek al* «lot van het program- m» mp n* Vi#»t .miVin* werSr°' inn HET Rotterdams Barokensemble onder Laurens uan Wingerden Hee/t op zijn concert. Zaterdagavond tn het Stedelijk Museum gegeven, op overtuigende blvfc gegeven in de naaste toekomst een eigen plaats in het muziekleven te kunnen inne- men. Want nu dit groepje ernstig j strevende dilettante» van de mi» of meer remmende /actoren, die eer ste optreden altijd beheersen, bevrijd voelde, bezat het musiceren terstond ai all# eigenschappen dte voorwaar de z(Jn. om Bach's nobele muziek tot haar recht te doen komen Gaf het debuut van dit vocale en instrumentale ensemble Donderdag avond in de Rotterdamse Nieuwe Oosterkerk dan nog aanleiding tot f enige eritlsche opmerkingen, deze werden reeds op dit museumconcert voor een zeer groot deel ongedaan gemaakt Slechts het ontroerende „Wir ellen" voor vrouwenkoor uit de cantate No. 78, kon men zich in een nog meer bewogen accentuering denken en dit was ook nog wel een enkele maal het geval in de motetten, maar overigens komt deze koorzang, die weer getuigde van een zeer kundige en knappe leiding Gnverueeluê «c* toe Daarbij verdient zeker niet onver meld te blijven, dat ^en dus niet alleen naar deze werken van Bach geboeid luisterde doch ook naar diens prachtige koralen en het vijl- de Braadenburgse concert Refererende aan ons verslag in het Vrijdagavond blad kunnen we dan, ook wat de vertolking van het concert in Bes gr, t van Telemann betreft volstaan met te vermelden, da; de medewerking van de fluitis ten Koos Verheul, Ab Koning ende violist Kees Bandel weer grote voldoening schonk. Hoezeer het clavecimbel een klei. ne omgeving behoeft, bleek ook nu weer. Men wenste van harte, dat alle bezoekers van het reeds vermelde concert te Rotterdam, onder wie velen zullen zijn geweest, die zich ten gevolge van de grote kerkruim te met een vaag geluid van dit in strument moesten tevreden stellen, dit concert zouden hebben bijge woond, Want de intieme sfeer en fraaie aeousüek van de aula deden het kleine clavecimbel prachtig tot zijn recht komen en de bespcelster Eily Solomé maakte van deze om standigheid een bewonderenswaar dig gebruik Technisch brillant en parelend gespeeld e.i voorgedragen in de speelse trant, waarin het ka rakter van de instrumentale Barok muziek culmineert, kregen de stuk ken van Couperin, Johann Sebastian en Johann Christian Bach, wrens So nate t, Zs csn waar klank ju weel is. een weergave, die het luisteren lot een exquise genot maakte. Dc talrijke toehoorders hebben alle uitvoerenden terecht veel lang durig applaus geschonken. H. VAN BORN benoeming tot ere-voorzitter van KNA mee en hij schonk hem een fraai schilderij van oud-Schiedam met in de rand de vermelding van. alle stukken waaraan Focke heeft meegewerkt. Ontroerd dankte de nestor van KNA voor deze verras singen. Apothekers-nachtdienst: Apotheek C. J. Jansen, .^Swanunerdamsin- gel 41 enTNieüwland-apotheek. Dr. Wibautplein 19. Bellen bU onge- G.G. en GD Tulnlean 80. uuelour) 69290, Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam; geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. Ie dere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Bali", Geopend dagelijks tot 2 October van 2 tot 5 uur. ook op Zondag. Cultureeï-Contact-Centrum- Tentoon stelling schilderijen Karei Ap pel. Elke dag van fl tot 6 uur (behalve Maandags) (tot 4 Oct), Bioscopen: Passage, 2, 7 en 9.15 uur „In specteur Ripley slaat toe". Monopole, 2, 7 en 0 uur „Het Vlammende Woud". Voorstellingen: Kethei muziektent, 19.30 uur: Concert Politie-muziekgezel- schap. Vermoedelijk door_ kinderen die met vuur speelden, is er Zaterdag middag omstreeks half vier brand ontstaan in de keet. die op het Dr Wibautplein staat. Omwonenden slaagden er in de brand met een slang op de waterleiding te blussen. De schade was gering. De brand weer, die uitrukte o.l.v. comman dant C. van Oortmerssen, behoefde geen dienst te doen. Doordat zij onvoorzichtig over stak werd mej. H, P. S. uit Schie dam Zaterdagmiddag omstreeks half zes aangereden op de Rotter damse dijk door een motorrijwiel. Met een hersenschudding, een. rech terarm fractuur en enkele vlees wonden werd het slachtoffer door de GG en GD naar de Dr Nolet- stichting vervoerd. Aan de Overschieseweg bij de spoorwegovergang vloog Zondag middag de personenauto van de makelaar N C. W. H. uit Rijswijk in brand tengevolge van kortslui ting. Een chauffeur van de RET en een andere voorbijganger kwamen te hulp en blusten het vuur met brandblusapparaten. De brandweer o.l.v, brandmeester J. van Keuzen- kamp verscheen nog ter plaatse. De afgelopen nacht ontdekte een politieman rookontwikkeling bij het R.K, Jeugdhuis aan de Singel 68. Via de tuin. van het huis ernaast klaagde tie agent er in om in Hei souterrain van het gebouw te ko men, waar vijf zakken lagen te smeulen en een houten deur reeds vlam had gevat. Met emmers water wist Wj het vuur te blussen en daardoor erger te voorkomen. „Liefde is geen speelgoed" is de naam van het eerste toneelstuk dat de Alg. Schiedamse Toneelvereniging „De Dilettant" voor het seizoen 1956— '56 Zaterdagavond in Musis Sacrum heeft opgevoerd. En met succes mag wel gezegd worden, want niet alleen dat de zaal „uitverkocht" was, maar ook de speelsters en spelers hebben zich danig geweerd deze eerste koer na de rustperiode in de zomer. Het verhaal van Willem van Box tel is dat van de man Hubert Em- berg, verdienstelijk vertolkt door Cor Molendijk, die wat lichtzinnig met de liefde en het huwelijk omspringt en dan tot slot merkt dat liefde geen speelgoed is. Eerst Iaat hij het meisje Helga, dat dolveel van hem houdt opdraaien voor zijn wanda den, zodat zij in de gevangenis te recht komt en daarna gaat hij, min of meer gedwongen, een huwelijk aan met een dochter van een schat rijke barones, -waardoor hij eigenaar wordt van een groot landgoed. Als later Helga (zeer goed ge speeld door mevr. Wiüems—Üver- heul) nog op het landgoed komt werken is de boot aan. Dan zijn de scènes niet van de lucht èn de man, die zijn vingers heeft gebrand aan de liefde raakt aan de drank en vindt de dood tijdens een. bergtocht. Dit melodramatische gegeven- is door de tonelisten, onder leiding van regisseur J. de Nijs, aardig ver werkt, waarbij vooral wel de heer J. Overgaauw als de oude Seppel genoemd mag worden. Maar ook de andere spelers wareti voor hun taak berekend. Het publiek toonde zich voldaan oyer het gebodene en beloonden de dilettanten met een warm applaus. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn voor de leden van de ver eniging. Woensdag 14 September, aanvang 8 uur, zal organist Jacq. P. Bekkers weer het orgel in de Grote Kerk bespelen. Met medewerking van een nuit-kwartet, bestaande uit j. Rijn- talder, G- Alberda, mevr. dr F. G. Kreulen-Van Selms en M. F. de Jong, wordt een concert gegeven, met het volgende programma; 1. Prealudium, Fuga en Ciacco- na, J. Faehelbel. 2. a. Andante, b. Menuet (Alle gro vivace), uit het Quartet op. 12 voor 4 Fluiten. Reicha. 3. Noel, d'Aquin. 4. Trio no II in F. James Hook. a. Allegretto, b. Andantino Sici lians c. Menuetto. d. Spirituoso. <J. Rijn talder, G. Alberda, M. F. de Jong). 5. „Wie schön leuchtet der Mor genstern", J. S. Bach. 6. Trio (3 Fluiten), James Hook. a. Allegretto, b. Andante, e. Al legro vivace. 7. Piéce Héroïque, C. Franck. 8. Sonate VII, G. F. Handel, a. Grave, b. Allegro, c. Adagio, d. Al legro. Fluit (J. Rijntalder) en Or gel. 9. Improvisatie over „O grote Christus, eeuwig Licht", (Oud-Ker kelijke Melodie). Collecte TBC-bestrijding Deze week zal er in Schiedam een collecte worden gehouden door het fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het CN.V. en de sanatoria Son- nevanck en Zonnegloren ten bate van de T.B,C.-bestrijding. Een beroep wordt gedaan op het publiek om mild te geven maar ook om zich beschikbaar te stellen als collecteur/collectrice. Men kan een bus halen in het gebouw Chr. Soc. Belangen of by de volgende adres- A. H. Nieuwenhuis. Vïaard.dijk 331 tel. 66724. B. Sabel, Westfr.straat 66, G. v. Stijn, Havendijk 160, T„ v. Veen, v. 's-Gravesandestraat 18. GEBOREN: Adrianus ML, z. van A. M. Suttorp en K. W. Hoogstad; Johanna A., d- van C. Brökling en M. K. Löke; Johanna L., d. van H. B. in 't Veld en J. L. Schijff; Jo hannes, z. van J. A. Waltman en J. J. L. de Gooijer; Cornells M., z. van M- Muiten en J. M. Maas. GEr C. Nieuw-velt, 31 jaar en E van Staveren, 26 jaar; A. J eng, 42 jaar en A. A. Sunder ii.wn, 29 jaar. (Advertentie (M.) VOOR GEHEEL UW GC2M VOOR GEHEEL UW GCZIR De SCV „De Postduif" organiseer de.. gisteren een wedvlucht vanuit Kesteren, een afstand van 77 km. De duiven werden gelost om 9.30 uur, De. eerste prijswinnende duif kwam aan om 10.44 uur en de laatste om 10.54 uur. De prijswinnaars waren: J. Hazenbrood 1; H. v. d. Kant 2, 20, 29, 45, 65; Joh. Christen 3, 9, 17 44; H. Crama 4, 18; J. Doejaaröen 5 14, 15, 42, 43. 48, 62, 74; A. v. d. Grijp 6; S. v. Smirren 7; L. Verheugen 8. 13, 36; Gebrs. Harmeien en Co. 10; L. v. d. Meij 11. 41; G. Kiek 12; Joh, Brand 16. 19, 66, 71, 75, 82: D. v. Weelie 21, 53, 55; J. v. d. Beek en Co, 22, 23, 26, 68; K. Muilwijk 24; P. Gouweleeuw 25, 37; K. Christen 27; A. Heeren 28, 52, 54, 58, 78; C. v. d. Graaf 30, 33; M. v. d. Waal 31; P. Hinten 32, 80, 86; C. Verlinde 34, 35; J. de Waard 38, 81; F, Koppen hagen 40, 36, 77; N. in 't Hol 39; L. Crama 45; H. Blonde 47, 83; A. Bolster 49; Th. Weelie 51, 85; Fr. Eijkenbroek 53, 55; M„ Bakker 56- J v. d. Windt 57, 59, 87; A. Delmotte 60, 84; L. Borranie 61, 73; J. Lips 63. 69,76; A. Wagtendonk 64; A. Vis 67; Th. Jansen 70; C. Du chartenier 72; K. Brouwer 79. „De Snelvliegers" De PV „De Snelvliegers" aange sloten bij de Bond van Zaterdagvlie gers, hield een wedvlucht vanuit Maastricht, een afstand van 150 km. Gelost werd om 12.15 uur. De eerste duif kwam binnen om 15.00.21 uur en de laatste om 15.42.56 uur. Dit was de laatste vlucht die van het jaar gemaakt wordt door de Snel vliegers. De prijswinnaars waren: J„ C. Ko ning 1. 2; H. Tjaden 3, 14, 15; A. Bezemer 4, 12, 16; J. Tromp 5; G. van Wingerden 6, 11; P, van Eijk 7. 13; H. Groeneweg 8; M. Broekhuizen 9; J. Stolk 10. HBSSDot o 1—4 H.B.S.S. heeft het tegen Do to niet kunnen bolwerken en een. 1—4 ne derlaag moeten incasseren. Wel wa ren de Schiedammers het eerste half uur in de meerderheid, hetgeen zy in de twintigste minuut konden uit drukken door een goed doelpunt van de linksbuiten. Doch hiermede bleek H.B.S.S. al haar kruit ver schoten te hebben. Hierbij komt. dat na dit doelpunt de Doto-achterhoede goed op haar tellen ging passen en zich niet ge makkelijk meer liet passeren. Tien minuten na het Schiedamse doel punt kwam de gelijkmaker door de linksbinnen 11. nog geen vijf mi nuten later bracht dezelfde speler de stand op 12. De rechtsbinnen van Dcto bracht de stand op 13, terwijl even later door verkeerd te rugspelen op de Schiedamse doel man, de bal in het net verdween. Bü de ruft was de stand dus 1—4. Na de rust kwam HJ3.S.S. er iets beter in; de voorhoede ondernam wel verschillende aanvallen, doch de verdediging van de tegenpartij gaf geen krimp. Het spel golfde nu wat heen en weer, zonder scoringskansen. De stand bleef dus 14, welke stand wel een juiste verhouding gaf, aan gezien. Doto als ploeg sterker was en over groter uithoudingsvermogen beschikte. SCHIEDAM Biefstuk extra mals nu 2.39 Harstearbonade nu 1.69 Speklappen nu 0.69 Vers spek nu 0.69 Gerookt spek nu nog 0.79 Runderlappen prima kwaliteit nu 1.19 Runderstukjes voor de soep of haché nu 0,99 Gehakt rund- of varkens- nu 1.14 Alles per 5 0 0 gram Gesmolten rundvet 25 ct per beker Profiteer van onze reclame-koopjes SLAGERIJ Lange Kerkstraat SCHIEDAM Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek - Kantoorboek handel „Mudern", Boerhaa- velaan 124. tel. 68415 Passpiegels 120x30 geplaatst ƒ12.75, 120 x 36 ƒ14.75, 80 rond 17.geslepen ruiten, voor suitedeuren, schuifglas. autoruiten enz. levert u Loo- pik's glasindustrie, Botérstr. 39, Schiedam, telefoon 68945. Personeel gevr. Groothandel in kruideniers waren vraagt magazijnperso- neel. Aanm. Reo, Nieuwe Haven 107, Schiedam. Te koop aangeb. J Heer op leeftijd zoekt voor de leiding van zijn huishou ding. waar hulp aanwezig is, een beschaafde dame, liefst m.l., intern, mede voor ge zelschap. Br. onder nr. S 395 bur, van dit blad. Lessea Voor scooterles naar Autorij school H. P. Take, Jan Son- jéstraat 4, R'dam, teL 36777. permanent Wave Moderne coiffures, K. v. d. Kruit. Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. TJw perma nent is bij ons in goede han den. Permanent 8.- en 10,- GUeperraanent ƒ11 (stroom loos). Dameskapsalon W. N, v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave, compleet ƒ6.—, Broersvest 115, tel. 67237. Diversen Zijn Uw schoenen te klein? WU vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie, Schoenrep.bedrijf „Ex celsior", Dam 36, tel. 66874. Van Lo«nen voor Verf, De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 4143, Tel. 66192,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1