Jubileum Kath. Kring begint met operette-vrolijkheid 3 Wat Lager Voetbal dit weekeinde brengt 1 I Hoofdstad Operette in een feestdos gestoken Schiedams Toneel brengt met „Tijger succes De dames naar Den Haag cmapszuEi aD9K en DUN, in alle maten. Mor main LiedVioletta Mode-cocktail Kok 5 Bakkerij vijftig jaar FAUTEUILS BANKSTELLEN W.A.VERWAYEN Harpe Davids concerteert Burgerlijke Stand te. Ongepaste grap Jubileumstuk 'n goede keus Den Hoed redt de eer Over Westerkerk en „Rome" Onwel geworden en overleden HANDBAL Drukte rond de korven AOTDA SCHIEDAM Waar dat wiei draait Mannelijk en ongehuwd vrouwelijk personeel ACTSEF PERSOON WINTERAVONDEN 6| flSc hiedamse 1 „p rfëü belbeurs j 2 Vrijdag 23 September 1955 Twee jubilarissen hebben elkaar gisteravond ontmoet in bet Passage theater. De eerste is de Katholieke Kring Schiedam, die tien jaar bestaat en van het komende winterseizoen een jubileum-seizoen maakt en de Hoofdstad Operette, die eveneens tien jaar bestaat, tenminste onder die naam. Uit de woorden van voorzitter N. J. van Baarle van de K.K. tijdens de opening gesproken blijkt overigens wel dat dit geen toevallig treffen is geweest, maar dat de oude banden die de beide jubilarissen bindt, heel prettige banden overigens, de aanleiding is geweest om Hoofdstad Ope rette het Jubileum-programma te laten openen met „Hor mein Liedy Violetta". Heeft welbewust eigenbelang hebben gestaan, deelde in dé bijval, hierbij ook een woordje meegespro- De Kath. Kring heeft wel een ge- ken? Waarschijnlijk wel, want het lukkige, keus gedaan voor het ope- K.K.-bestuur wist vooruit dat de ju bilerende Operette-groep met een extra prettig stuk in een feest-dos uit de bus zou komen. De voorstel ling was dan ook in één woord af. En de Kunstkring-ledenvan hun kant waren gaarne bereid om eens extra-hartelijk te applau diseren Wat overigens welverdiend was. Drie uur lang hebben de Hoofd- stedelingen ons terug gevoerd naar romantischer tijden, althans volgens de operette-opvattingen. De prikke lende Weense saus is rijkelijk uit gestort over een Rococo-hof in het Napoleontische Frankrijk. Historisch niet juist? Wat geeft dat nu m een operette! Het is een mooie gelegen heid om met uitbundige costuums te werken, hetgeen dan ook op wel haast feeèrike wijze is gedaan. Voeg daarbij nog de werkelijk prima ver zorgde décors, de prettige liedjes, wat sierlijke en ook grappige dans jes en je hebt een geheel dat hart verwarmend vrolijk is. Voor de dé cors en de costuums gaf men gere geld een open doekje. Tien jaar lang heeft het gezelschap nu samengespeeld en door de ver kregen routine liep alles gladjes en vlot, zonder zwakke momenten. Het heeft weinig zin om de belangrijkste figuren er uit te halen, want het was het geheel dat 20 prettig aan deed. Het verhaal is natuurlijk simpel- De jonge graaf Lavalette die na ver banning weer in Frankrijk terug komt .en daar een burger-meisje moet trouwen om er tc kunnen blij ven. Dit is dan Violetta. Na dit spoed-huwelijk trekt hijgen strijde en vergeet zijn bruid, die hij later weer terug ziet op een feest ter ere van keizer Napoleon, die een amou rette met Violetta aanknoopt. Pro test van de graaf, wat ruzie, maar alles komt fijn terecht. De zingende hoofdrollen waren Jan Handerson als Lavalette, Ruth Roden als Violetta en Mizzy v. d. Lans wel toevertrouwd, evenals de komische rollen bij Fritz Steiner als de pechvogel Daniel en Otto Aurich als vorst Borgheze in goede handen waren. De steun van de bijrollen en. het koor verdient alle lof. Ook het orkest o.l.v. Alfred Sal- ten. dat in deze pauze bovendien, tot groot genoegen van het publiek, een. potpourri speelde van de zeventien operettes die bij het gezelschap in de afgelopen jaren op het repertoire ningsstuk van het jubileum-seizoen. De heer Van Baarie heeft voor het begin nog herinneringen opge haald uit de levensloop van de Ka tholieke Kring en de hoop uitge sproken dat de huidige bloei zich nog tot de komende jaren mocht uitstrekken. In de pauze heeft hij bovendien het Operette-gezelschap gehuldigd, met woorden, met bloe- fAdvertentie IM.) Nu de scholen weer be gonnen rijn, is ook de grote verkoop van actetassen ach ter de rug. Maar wil dat zeggen dat niemand meer interesse heeft voor een echt rund lederen actetas Wij konden van een voor aanstaande fabrikant van rund lederen actetassen, die beslist zijn hele magazijn totaal leeg wiide hebben, de laatste 500 actetassen kopen voor geen tien gulden. 500 actetassen v. 4-4-^0 met tweo voorbakken en brede riem. Over tuigleder valt niet te twisten, origineel blank tuig leder, zó sterk en zó solide dat er tien jaar garantie op gegeven wordt. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze actetassen, die niet in kwa liteit te evenaren lijn, met tien gij ffW Jaar garantie, voor t WINKELCENTRUM BINNENWEG,Tal. 29180 EDERE MAANDAGMORGEN v' GEOPEND Voor Huisvrouivenverg. Gistermiddag heeft de afdeling Schiedam van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen een ..openingsmiddag" gehouden in de Amstelbron, waar mevrouw Caty Verbeek, bekend door haar publi caties in Libelle, op smakelijke wijze een „Mode-cocktail" opdiende. Spreekster zette op vlotte wijze uiteen dat het voor de buisvrouw van belang is en dat het inderdaad ook te verwezenlijken; is om er met een bescheiden kleedgeld „goed" uit te zien. Daarbij is het belang rijk om de garderobe op te bouwen rond een basiskleur en de afwis seling te zoeken in de accessoires. Het getuigt bepaald niet van goede smaak, indien men het ver schijnsel „mode" op slaafse wijze volgt. Eén en ander werd ge ïllustreerd met voorbeelden. Vervolgens kwam de Parijse mo deshow van de grote couturierster sprake met de aanstaande winter mode, waarbij verschillende kle dingstukken nader werden be schouwd. Mevrouw Verbeek toonde goed geïnformeerd te 2ijn en de aanwezige dames zullen van haar suggesties zeker iets hebben opge stoken De presidente van de vereniging, mevrouw A, M. Boterenbrood- Blanken. leidde de spreekster in en maakte tevens het winterprogxam- ma bekend. men cn met het Schiedamse vocht, welke huldiging natuurlijk weer door de directie bij monde van de hee,r Meyer Hamel op aardige wij ze is geretourneerd. Deze maand bestaat „Kok's Bak kerij" in Schiedam vijftig jaar. Het was de heer K. Kok Sr die in 1905 een bakkerij aan de Visserstraat overnam en zo de grondslag legde voor het thans jubilerende bedrijf. Vlak voor de eerste wereldoorlog trok de groeiende bakkerij naar een pand aan de Singel om in 1918 in het huidige bedrijf aan de Ploeg- straat te komen. In 1954 overleed de heer Kok, maar zijn zoon en naamgenoot, de heer K. Kok, die reeds eerder in de zaak was opgenomen, zette het bedrijf voort en breidde het in 1950 nog uit met een winkel aan de Lorentzlaan. Het bedrijf mag zich in een ge stadige bloei verheugen; ook het aantal personeelsleden nam toe. Enkelen van hen zijn reeds tiental len jaren werkzaam in deze bak kerij. Gezien de leeftijd van de echtge note van de stichter, mevr. J. P. Kok-Osephius zal het gouden ju bileum in stilte worden gevierd. (Advertentie l.M.) WIJ ETALEREN diverse ook als te leveren. WONINGINRICHTING HOOGSTRAAT 184-186, tel. 67581 %s (Db redactie behoudt 2lch het recht voor ingezonden stukken coar deze rubriek te bekorten. Anonieme stukken gaan In de prullemand). In „De Schiedammer" van Woens dag j.l. stond een berichtje onder de titel „De Zomer bracht vele zwem mers", over de sluiting van het zwemseizoen van de Gem. Zwem plaatsen. Daarin stond o.a. daé ik van het bad geen gebruik meer zou kunnen maken, omdat ik mij of dokters-advies zou moeten ontzien. Dit bericht is kennelijk door toe doen van het personeel van de Zwemplaatsen en door een van de zwemmers, in de krant gekomen. Er is echter geen woord van waar en geheel uit de duim gezogen. Ik vind het een ongepaste grap van die personen om mijn naam zo te ge bruiken. JAN DAMME 55 Ter gelegenheid van haar tienjarig? bestaan heeft de toneelvereniging „Schiedatns Toneel" gisteravond in Musis Sacrum een opvoering gege ven van het toneelstuk „Tijger", naar een nouetle van W. Somerset Maugham. Een moeilijk stuk, dat een goede rolbezetting vraagt om tot de toeschouwers te kunnen spreken, speciaal waar het de tegenstelling En gelse planters en Chinese zakenlieden en koelies betreft, die door het ge hele stuk. dat zich in de omgeving van Singapore afspeelt voelbaar is. Het Schiedams Toneel" is er goed in geslaagd deze sfeer van spanning, nog vermeerderd door de dreiging van de jungle op de achtergrond, tot leven te brengen. De bekwame regisseur L. Janse, kon helaas op deze avond niet aanwezig zijn, omdat hij momenteel in het ziekenhuis verblijft Wellicht is het enigszins aarzelen de en wat stugge begin mede te wijten geweest aan de afwezigheid van de regisseur. Allengs kwamen de spelers er echter beter in en by het tweede tafereel was er geen vuiltje meer aan de lucht; het ge zelschap liep warm en speelde voor wat het waard was. De ruwe en amorele planter, die in de tropen rijk is geworden en zelf de wet probeert te maken in zijn gebied, waarbij hij zich niet ontziet de Chi nese koelies te slaan, kwam in de vertolking var, J. v. d. Slot levens krachtig op de planken te staan. Als tegenhanger van deze figuur gaf mevrouw R. v. d. Slot een goede uitbeelding van de echtgenote van deze planter: een jonge Engelse vrouw, die aangetrokken, door de entourage van het vreemde Indi sche gebied haar jeugdliefde voor een ogenblik vergeet en de man huwt, die haar dit „avontuur" kan brengen. Het gegeven van het stuk draait rond de figuur van de planter Bronson, die met zijn uitspattingen wat al te ver gaat en zich vergrijpt aan de dochter van een Chinese theehuis-eigenaar. Gouverneur Ga- ze, een huisvriend, probeert dit aan vankelijk nog te verbloemen om 't prestige van de Engelse staatsbur gers hoog te houden, en ook om de sympathieke echtgenote van de planter, die overal buiten staat, te spareu. Op het moment, dat de jon ge Bob Cartwricht, kersvers uit En geland en de jeugdliefde van me vrouw Bronson, ten tonele ver schijnt, komt het echter tot een uitbarsting. Voor de aanvang van de voor stelling werden er enkele wel komstwoorden gesproken spe ciaal tot de talrijke vertegenwoor digers rvan instellingen, verenigin gen en zusterverenigingen door de voorzitter, de heer G. J. van Luttervelt, en de voorzitter van de feestcommissie, de heer H. C. Poort. In de pauze werd een tombola gehouden en na afloop van het to neelstuk vond de huldiging van de oprichters van de vereniging, de he ren G J. van Luttervelt en W. G. Lankamp, plaats, die een blijvend aandenken kregen aangeboden. De heer H. C. Poort vertolkte daarbij de dankbaarheid van alle leden van het „Schiedams Toneel". De avond werd besloten met een gezellig sa menzijn, waarbij de „Wimarcris" hun medewerking verleenden. Onze stadgenoot Edw. den Hoed Jr, nationaal kampioen badminten, heeft bij de opening van het bad- mïntonseizoen een bijzondere presta tie geleverd. In de land en wedstrijd NederlandIerland, welke Donder dagavond gehouden werd in de zaal van het Krelagehuis te Haarlem wist hfj voor het enige persoonlijke winstpunt te zorgen. Hoewel slecht gestart en in de eerste set zelfs een achterstand van 102 hebbende, versloeg Den Hoed zijn tegenstander grandioos met de uitslagen 1513, 155. Hoewel Ierland niet in de «r.erkste formatie verscheen, verloor Nederland deze ontmoeting met 53. Op een Gemeente-avond van Wijk II van de Ned. Hervormde Kerk heeft gisteravond de heer P. Schaberg in Irene uitvoerig de plannen uiteen gezet voor de boujv van de nieuwe Westerkerk m Nicuwland. De financiële moeilijk heden werden door hem daarby uiteen gezet. Aan de hand van een maquette van de nieuw te bouwen kerk kregen de wijkleden een uit voerige toelichting op de plannen. Voor de pauze vertelde dr L. J. Cazemier over het bezoek, dat hij aan Rome bracht deze zomer tij dens het theologencongres. Met een serie lichtbeelden werden de aan wezigen vergast op een fraai pano rama van Rome. Deze eerste bij eenkomst van Wijk 2 werd geopend en gesloten op de gebruikelijke wij- GEBOREN: Josephus H., z. van J. H. Huisker.s en G. van Zon, Ro- Se .ar. Mqzïgk vereniging ..Harpe d. van A. J. Mulder en M. A. Bek- Davids" besluit het zomerseizoen met een concert in dc Plantage op Zater dagavond 24 September, Het concert dat zal aanvangen om negen uur en uitgevoerd zal worden onder leiding van dirigent Albert Meij, omvat het volgende program ma: Psalm 84 „Imperial Echoes", Arnold Safroni Ouverture „Italienne", E. Deneufbourg Folkloristische Paraphrase, G. Boednn Ouverture „Apollon", M. Spoel Mars „Florida". A. Duroc Gezamenlijk met de drumband van „Harpe Davids" zal worden uitgevoerd: Saint Tripbon. A. Ney Officer of the Day R. B. Hail Manoeuvre Mars P, A. Stenz Besloten wordt met Gezang 261. Kijhavond VARA TV -club De Vara Televisie-club heeft mor gen, 24 September, weer een kijk- avond in het Blauwe Huis. Na Actualiteiten en Weeroverzicht laat Jan de Koek zijn gebaren zien, die men moet raden. Enkele bekende architecten wisselen van gedachten over de Nederlandse bouwkunst en „Krokodil" laat internationaal ca baret zien. Toen de 77-jarige C. V. uit de Thomas a Kempisstraat gisteren middag met de trem arriveerde en vergezeld van zijn echtgenote m een R.E,T.-bus stapte om zich naar huis te begeven, werd bij plotse ling onwel. Hij is naar de Dr Noletstichting gebracht, waar een dokter de dood constateerde- Gistermiddag omstreeks 13.30 uur viel mej. C. M. B., ambtenarvsse te Schiedam, met haar fiets in de Hoogstraat toen ze geraakt werd door het portier van een bestel auto, dat op het moment dat zij passeerde geopend werd. Ze kreeg een bloedende hoofdwond, die ge hecht moest worden. Twee meisjes van 9 en 11 jaar hebben uit de Hema een porte- monnaie weggenomen. Het is weer een druk week-eind voor de voetbal sport. Er zijn heel wat wedstrijden, waar Schiedamse elftallen aan te pas komen. Bij het doornemen van het programma, zien wij voor de KNVB: Excelsior '20 ontvangt in de 3e klasse A in het sportpark Kethei BEC. Deze vereniging heeft voor de resp. 2e en 3e elftallen twee derby's op het programma. Het 2 e elftal gaat op bezoek bij DHS 2, terwijl het 3e DHS 3 thuis ontvangt By deze plaatselijke ontmoetingen kan het wel eens spannen, DHS 1 ontvangt op hun sportpark in Kethei de lijstaanvoerder van hun afdeling, n.l. rs Gravendeel, dat tot op heden nog geen enkel punt heeft verspeeld. Het verdere DHS-programma is: St. Volharden 3—dHS 4; dZB 4— DHS 5; DHS 6Nestoro 3; Feye- noord 16DHS 7; DHS 8Hillegers- berg 5. Schiedam krijgt Zondag aan de Boshoek de tweede wedstrijd te spe len en wel tegen. Belvedère. Beide verenigingen hebben nog geen en kel puntje behaald en zullen dus hun uiterste best doen om over dit nul-punt heen te komen. Schiedam heeft vorige week een duchtige les gehad, en weet nu uit welk vaatje a.s. Zondag getapt zal moeten wor den.'Nog 3 elftallen van Schiedam hebben een thuiswedstrijd; het 2e ontvangt om half tien SMV 2, het 3e ontvangt DHZ 6 om 12.uur, ter wijl het 4e om half tien in het Volks park Crooswijk 2 zal ontmoeten. Het 5e elftal speelt des middags om 2 uur aan de Gordelweg tegen RCR/ DKS 2. SVDFW, dat vorige week een ne derlaag te slikken kreeg, ontvangt in het Volkspark DEH. Het is te hopen dat de nieuwe KNVB-ers dan wat gelukkiger zullen zijn. Voor de Res. 1ste klasse E gaat SVDFW 2 op bezoek bij DDC 2. Afd. Rotterdam Voor de afdeling Rotterdam zyn in 1 A de verenigingen Martinit cn TJrsus vrij en de spelers kunnen dus eens bij concurrenten gaan kyken. In 1 A komt dus geen enkel Schiedams elftal in het veld. Op de ranglijst stond Martinit met 6 punten uit 3 wedstrijden op de bovenste plaats. Het le dameselftal van Wilton Fyenoord moet Zondag weer naar Den Haag om het nu op te nemen tegen Tonegido, doch gezien het mooie resultaat van afgelopen Zon dag kunnen wij het wel aan dit team overlaten om te zorgen dat de twee puntjes weer mee naar Schiedam worden gebracht. Het le damesteam van DWS gaat eveneens bij een Haagse vereni- De Schiedamse korfbalclubs bren gen het a.s. weekend al hun twaalf tallen m het veld en dat zijn er in totaal 13 dik seizoen. De wedstrijden, die voor de eerste twaalftallen zijn vastgesteld zijn geen eenvoudige op gaven. Uit de resultaten, die de eer ste competitiedagen hebben opge leverd valt al met enige zekerheid vast te stellen, welke clubs tot de bovenste groepen en welke tot de middelste of de onderste zullen be horen. Schiedam ontvangt Zondag dan het Haagse Olympiaan, dat j.l. Zon dag van Zwervers won. Laatstge noemde club versloeg de eerste dag Achilles, waarvan Schiedam j.l. Zon dag met grote cijfers klop kreeg. Zo op het eerste gezicht moet Olym piaan dus a.s, Zondag de beste kan sen hebben, maar misschien heeft Schiedam wel een verrassing in Petto. O.D.L ontvangt Zaterdagmiddag het Leidse Pernix 2. dat als één van de ernstige candidaten voor de titel word£ beschouwd. We geloven niet, dat onze stadgenoten op winst zui len mogen rekenen, maar uit het verloop van dc strijd kan toch blij ken, wat ze dit seizoen waard zijn. Succes gaat Zondag op bezoek bij K.N.S. in Leiden. Ook deze strijd zal voor de blauw witten een moeilyke worden. Als deze wedstrijd eveneens mocht worden verloren; staat wel vast. dat de Successers dit seizoen grote moeite zullen krijgen om zich in de 3e klasse te handhaven. Voor de reserve-twaalftallen zijn vastgesteld de wedstrijden DOP 2 Succes 2, Zwaluwen 3Schiedam 2, Spirit 2—ODI 2, Overkarters 2— Succes 3. DOF 4—Schiedam 3 cn ODI 3—Koag 2. De adspiranten spelen Zaterdag middag de wedstrijden WION B— Succes A. Ons Huis 0—Succes B, Spirit a—ODI a en ODI b—ODO c. ging op bezoek nl. naar DIOS; ook dit team kan daar een over winning behalen als zij het zelfde spel spoelt als afgelopen Zondag tegen Phoenix. Het le herenteam van DWS krijgt zijn tweede achtereenvolgende thuiswedstrijd en daar dit elftal Zondag volledig uit kan komen moet het ook van AHC '28 kun nen winnen. Wilton Fyenoord 1 heren is vrij. Het 2e herenelftal van Wilton Fyenoord gaat op bezoek bij Ac tief 2 m Rotterdam, dit is wel een van de sterkste ploegen uit hun klasse, doch met een beetje goede wil om te winnen kunnen hier de punten wel eens verdeeld worden. DWS 2 heren krijgt het in deze klasse ook al niet gemakkelijk en gaat naar Den Haag om de strijd aan te binden met GONA 2. De reservedames van Wilton Fijenoord sp-den ook al uit en wel tegen ADO 2: ook hier kan een overwinning we! voorspeld worden. DWS 2 dames trekt naar Laag Zestienhoven en krygt het le team van de Meeuwen tegenover zich, 'n gelijk spel zit hier wel in. Bij de meisjes junioren gaat DWS naar ADO en Wilton Fijen oord naar de Schutters; het 2e elf tal van DWS gaat naar RODA 2. Juniorjongens van DWS gaan ook naar dc Schutters cn kunnen hier wel van winnen. Junior jongens van Wilton 2ijn vrij alsmede de adsp irantmeisj es. Aaspirantmei s jes DWS moeten Zaterdag naar Gouda op bezoek by Vires et Celeritas, Het zou wel kunnen, dat door de rustdag van Martinit de volgende week een andere vereniging boven aan troont. Hopelijk van korten duur dan. Ursus heeft evenals Tediro 5 punten uit 3 wedstrijden en zal dus ook een afwachtende houding moe ten aannemen. Het 2e elftal van TJrsus ontvangt Sportvogels 2 en Ursus 3 ontmoet Eureka 3, Ursus cHBSS c aan de Damlaan. Voor IB gaat WF, dat 4 punten uit 3 wedstrijden heeft, op bezoek bij Crooswijk. Het is voor WF mis schien wel van belang, dat het nog enkele weken achtereen uit-wedstrij den zal moeten spelen, in verband met de terrein accommodatie aan de Vlaardingerdijk. Hierna zullen dan de wedstrijden thuis gespeeld wor den. hetgeen altoos veel kansen biedt om eventuele achterstanden weer in te halen, Crooswijk heeft in de drie gespeelde wedstrijden, pas 2 punten binnengehaald, zodat WF kans heeft hier beide punten binnen te halen. Beide Schiedamse verenigingen in 1 C, Demos en SFC komen Zondag in het veld. Demos gaat op bezoek bij PJS, dat uit drie wedstrijden nog geen enkel puntje heeft behaald en dus alle krachten zal inspannen, om van deze nul af te komen. In de wedstrijd EurekaSFC is een zelfde overeenkomst. Ook Eureka heeft nog geen enkel punt behaald, terwijl SFC met 3 punten uit 3 "wedstrijden in de middenmoot staat. Schiedamse Boys gaat in 3C op bezoek by RJB; het 2e elftal van de Boys ontvangt Steeds Hoger 3. Wij zouden Singelkwartier nog vergeten dat in 2 A Vierpolders moet ontvangen. Singelkwartier 2 ont vangt RJB, Zaterdag-voetbal Voor de Zaterdag-voetbal gaat GTB op bezoek bij Barendrecht. De Schiedammers hebben tot nu toe niet veel succes gehad, wat voor de elftalcommissie reden is geweest enkele andere jongere spelers op te stellen, in de verwachting hierdoor betere resultaten te bereiken. Het 2e en 3e elftal van GTB blijven beiden in Schiedam en ontvangen resp. Sunlight 2 en GSS 2. Het eerste elftal van GSS gaat op bezoek bij Goudswaardse Boys. Wat HBSS betreft is het pro gramma als volgt. Het eerste elftal ontvangt do Rynburgse Boys aan de Havendijk, het 2c elftal gaat in Katwijk aan Zee de Quick Boys 3 bekampen en HBSS 3 gaat naar Vlaardingen om DVO '32 2 te ont moeten. Verder HBSS 4—DOS '32 2 aan de Havendijke en HBSS 5—RV VH 4 aan de Spiermgshoek. Bij PPSC zyn de resultaten tot nog toe onder de maat gebleven. Hopelijk gaat het nu beter. Het eerste elftal gaat Zaterdag naar Maassluis om de strijd aan te bin den tegen Excelsior. Het tweede elf tal ontvangt HVO op de Boshoek en misschien worden hier de eerste winstpunten geboekt. Eveneens op de Boshoek speelt het derde elftal tegen Zwaluwen uit Vlaardingen. Het vierde team en de juniores zijn vrij. kers; Elizabeth M. C., d. van L. Kokje en G. J. Zijdemans; Nicolaas. z. van F. van Kan en E. v. d. 80s. OVERLEDEN: A. van Mcurs, 83 jaar; C. A. Dorsman, 28 jaar; C. W. F. Bosdijk. 81 jaar. GEHUWD: J. v. d. Burg 31 j. en N. Krook 26 j.; W. Huisman, 28 j. cn E. A. Landheer 20 j.; A. do Necff 20 j. en F. C. van Woensel 19 j.: J. Snoeij 22 j. en C. J. Boe- kee 20 j.; J. H. v. d. Linden 28 3 en j. M. J. Th. Foet 27 j.; J. van Mazijk 24 j. cn E. A. Kok 19 j.; J- J. H- Bexterman 24 j. en M. J. van Dorp 20 j.; H. Zwaan 24 j, cn E. Groencndaal 26 j.; A. Sollcvetd 33 j. en J. C. A. L. Pronk 22 j.; A. J. J. van Zwieten 25 j. en W. H. M. van Slobbe 25 j.; W. v. d. Spoel 23 3. en J. H. J. W. Kuiters 17 j.; J. Adams 25 j. en B. A. Ro- bart 22 j.; B. S. v. d. Westen 31 j. en I. C. M. Klapdoor 31 j.; W. J. C. Sjoerdsma 22 j, en E. C. W. G. Frc- driks 22 j.; A. G. v. d. Vlies 28 j. on A. Hofman 24 j. ONDERTROUWD: G. Bloem 27 j. en E. G. H. v. d. Laan 23 j.; G. J W. v. d. Burgt 27 j. en H. M. C. M- van Tienen 24 j.; F. Bijl 32 j. cn J. E. Klop 23 3.; J. J. B. van der Does 31 j. en M. A. Snep 21 j.; M. van Dijk 23 j. cn G. EIberse 18 i.: P. C. Konings 20 3. en A. J. Bock- kom 18 j,; D. Kiommenhoek 27 j. en I. M. Weergang 25 j.; J. van Loe- Apothekers-nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen btf ongeval: GG en GD. Tuin laan 80 telefoon 69290 Uem Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend tedere werKdag i behalve Maan dag) van 9 30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8 30 uur Zonrtaes gesloten R.K Leeszaal en Bibliotheek. Dam; geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur ie dere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8 30 out Znndags gesloten Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Bali" Geopend dagelijks tot 2 October van 2 tot 5 uur. ook op Zondag Dultureel-Contact-Centrum. Tentoon stelling schilderijen Karei Ap pel Elke dag van 9 tot 6 uur (behalve Maandags) (tot 4 Oct.). Bioscopen: Passage: 2. 7 en 9.15 uur. „Ver borgen Moederschap". Monopolc: 2, 7 en 9 uur, „De Banneling van Ballantrae". Voorstellingen: Irene: 8 uur. BBSS,-toneelavond: „Papa mag 't niet weten". non 32 j. cn C. v. d. Meiden 22 j.; E. M. Magielse 34 j. en E. Bos 42 j.; J. Martynse 25 j, en E. J. C. Amersfoort 24 j.; p. J. Ouwens 29 j. en H. Marlijn 20 M. v. d. Tas 24 j. en A. F. Th. Rijntalder 24 j.; L. W. Visser 25 j. en M, E. Phaff, 24 j.; A. Voogt 22 j. en Y. Meisner 22 j. Bij beschikking van de E.A. heer Rechter-Commissaris in het faill. van J. Penning Sr, Burg. Knapper tl aan 256 b, Schiedam en J. Penning Jr.. aannemer, Hoofdstraat 97, Schiedam, is bepaald dat de indiening der schuldvorde ringen bij de curator dient te geschieden voor 19 Nov. 1955 en de verificatieverga dering zal worden gehouden op Zat. 3 Dec. 1955 om 9.30 uur in het gerechtsgebouw te Rotterdam. Schiedam. Tuinlaan 100. De Curator. Mr G. M. HOVINGH d^5 db db rffo ska Te koop aangeb. Mica voor haarden en ka chels, EO verschillende maten. Lage prijs. Plaatjes asbest, vuureement, kachelkit enz. Frans v. Thienen, Broers- veid 123. Tel. 69799. Prima rubber tochtband 0.25 p. m. Tochtlatten in verschillende maten. Frans v. Thienen, Broersveld 123. Tel. 69799. Elastieken kousen. Keuze uit 8 vooraanstaande mer ken. van de zware steun- kous tot de fijnste naadloze dubbelreks. Speciaal ny lons, ijzersterk, maken het dragen van Uw elast. kousen, volkomen onzicht baar, Deskundige vri. hulp aanwezig, Korting voor fondsleden. Ook voor breuk banden. - Van der Sman's Drogisterijen, Hoogstr. 115 en Groenelaan 30. Blanke kapstokken 7.50. Pracht keus in 12 verschil lende modellen bij Plate, t-o. Stadhuis, Schiedam. Fotografie Filmstroken, grote sortering 1.Projectors v.a, 6.40. Foto K. van Vuurcn, Hoog straat 106, tel. 66720. Kachelpijpen p. meter vanaf f 1,90, ellebogen vanaf f 0,65 HAAKDMICA Emaille kolenemmers 3,10—5,25—5.00 Kolenschoppen 0.47—0.57 Haardmanteiplaten 11,00-11,50-12.00 Kachelplaten rond en vierkant 5.25 Kachelroosters alle maten Uitklapbare wrlngerbok 13.93 Waswringers 42,00-54.00-65,65 Eiectr. atrljkijzera 8,90-11,75-14,75 Eiectr. kachels 10,95-13,50-22.75 Wa stellen 5,25—6.96—7,79 Wasketels 7,47—8,13—9.32 Rolschaatsen 14.95-13.75-22.75 Kinderfietsjes 17.50-21.50 Autopeds 25.50-28.50-31,50 Plastic snoer p. meter 0,08—0,17—0.35 Stopcontacten 0,45—0.55—1,05 3-weg stekkers 0,27—0,35—0,75 Stekkers 0,20—0.35—0,50 Fittings 0.350,500.65 Schakelaars 0.650.85—1,34 AHe soorten Phtllps-lampen Lichtbalken compleet 19,(10-20.09-21.00 Vowa snelwasmachme 199.50 Boormachines 4,00—6,50-11,00 Bankschroeven 3.75—8.72-10,58 Ham ers 1.10.451.75 Schaven. 2,05—3.25—6,75 Zagen 2,75—3,75—4,75 Alle hoogten kippengaas, asfaltpapier 60 ct p. meter DAKVILT 80 cent per meter IJZERWAREN en GEREEDSCHAPPEN voor elke vakman. Gekeurd gasslang p. m 70 ct, waterslang p. ni 50 ct Te veel om op te noemen - Kom eens kijken HOOGSTRAAT 67-69 - TELEFOON Ó8436 VAN DER HEEM N.V. DEN HAAG Fabrikant* van ERRES-radio, televisie en stofzuigers VRAAGT VOOR DIVERSE AFDELINGEN Sollicitanten kunnen zich melden aan de fabriek, Maanweg 256, Den Haag (bij station Voorburg), t.w. elke Dinsdag en Donderdag van 1314 uur en van 19—20 uur. Voor sollicitatie-bezoek worden reiskosten vergoed. Voor hen, die in dienst treden be staat 'n regeling voor reiskostenvergoeding. TECHNISCHE HANDELSONDERNEMING te Schiedam vraagt voor administratie en correspondentie. Kennis vart de Engelse taal vereist. Brieven met volledige inlichtingen, en op gave van verl. salaris onder no. 3273, bur. van dit blad. Elk jaargetijde heeft in Holland z'n bijzondere bekoring. Na deze prachtige zomer komen de lange winteravonden, die ook weer een eigen bekoring hebben in Uw vertrouwde huiselijke kring. Wilt U Uw huis nog gezelliger maken, dan raden wij U aan ome mooie zitjes, bankstellen, haardfautcuils e.a. meubelen eens te komen bezichtigen. De prijzen zijn uiterst laag ge steld en schikt een grote uitgaaf inééns niet, dan advise ren wij U van het Financierings Instituut Schiedam gebruik te maken. Iedereen is tevreden over de prettige, discrete en goedkope manier waarop deze instelling werkt. Dus zonder enig be zwaar kunt U aanschaffen wat U nodig heeft en Uw wensen vervullen. Vertel ons maar wat en hoè U wilt kopen en wij geven U gaarne alle inlichtingen, zonder enige verplichting Uwerzijds. Lange Haven 95 Schiedam Telefoon 68611 filiaal: Groenelaan 109 1ü

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1