Voor het graven van een put wordt de aarde aangevoerd Rotterdams gezin voor ruim f17.000 opgelicht Bij aanleg van Spuisluis Twee bokken met één bak De Commissaris vertelt Ouderraad van Willem de Zwijger school vergadert HANDBAL Wilton boekt weer groot succes dit weekeinde Met sportieve strijd begon bet tonrnooi Geld los gekregen met echtscheidingsverhaal „Domein der bandieten" AGENDA Onder invloed Chauffeur reed lichtmast om Heier bekneld Amigo speelt Voor Kcth. Middenstandsbond Over de taak van de politie Wie heeft iets verloren Mathenesseschool goed ontvangen Leerzaam lesje in bloemenscliikken ,Obreclit' speelt de oude wijzen Burgerlijke Stand Lezingenserie van Chr. Besturenbond Jubileum mn „De Poedelaars Grootste Iaadbrug van Europa in gebruik Dinsdag 18 October 1955 Het gaat er eigenlijk wel raar toe bij het graven van de nieuwe Spuisluis in de Havendijk! Dagelijks voeren tientallen vrachtwagens de aarde aan naar de plek waar de sluis gegraven wordt, waar dus aarde vrijkomt Het lijkt wel wat op het dragen van het water naar de zee, wat een werkje is dat ge boekstaafd staat als de meest nutteloze arbeid. Maar er is toch wel een zeer gegronde reden voor en daarom berust men maar in dit schijnbaar zo overbodige werk. In Mono pole: In het „Domein der Bandieten" een vrijgevochten landstreek, waar ieder zijn eigen wetten maakt schittert Randolph Scott weer eens als de Sheriff met niets dan goede bedoelingen tegenover een politiechef, die alleen maar het kwade voor heeft. Hij neemt het op tegen het banditisme en vóór een lieftallige jongedame die het is bekend een wonderlijk contrast vormt met haar ruwe om geving Uiteraard heeft ze dus hulp nodig bij haar poging om orde te scheppen in de landstreek en van zelfsprekend is Randolph daarbij haar mannetje. Zoals te doen ge bruikelijk is. wordt de hulp van de rechtschapen man ni*t geacceoteerd. Het meisje vertrouwt op de' onbe trouwbare politiechef en komt be drogen uit. Maar intussen heeft de sheriff al met zoveel nadruk bewe zen. dat hij de juiste man is om orde te brengen, dat het meisje hem beslist met meer over het hoofd kan zien. In een gevecht van man tegen man doodt hij de on waardige politieman. Hiervoor wordt hij voor het gerecht gebracht, maar noodzakelijkerwijze vrij gesproken want het happy end wacht hem. waarin hij met het lieve meisje in een van bandieten gezuiverde streek een gelukkige toekomst tegemoet gaat De kwestie is namelijk dat voor de aanleg van de nieuwe Spuisluis de Havendijk doorgegraven moet worden en het Hoogheemraadschap Schielatid denkt er eenvoudig niet over_ om dit toe te staan, wanneer er niet alle garanties worden gege ven en maatregelen genomen om de tc doorgraven plaats afdoende te be schermen. Daarom zijn de mannen van de Firma Nederhorst uit Gouda, aan wie het werk is uitbesteed, thans nog bezig, met het aanleggen van een tijdelijke damwand om de plaats waar de Spuisluis door de Haven- dijk zal breken. En deze dijk mag niet aantast worden voor dat de tij delijke damwand gereed is. Dat is de reden dat men bij bet aanleggen hiervan geen gebruik mag maken van de grond die toch uitgegraven zal moeten worden. De beschermende tijdelijke dijk is j bijna gereed. Hij bestaat uit een1 hoge aarden wal. in een cirkel op de plaats waar de Havendijk door graven wordt en bij de Oude Spui- haven versterkt door een ijzeren wand. Men heeft wat pech gehad met de aanvoer van aarde, anders was dit deel van het werk reeds ge reed geweest. Van deze plek uit zal de Spuisluis lopen dwars over de plaats waar nu nog een loods staat van Houthandel W. S. van de Wetering Co en uit komen op de Westerhaven. Het tra- cée voert voor een klein gedeelte over de Havendijk en de Geervlietse. straat. Wanneer aan het graafwerk hier begonnen wordt, zal dus de verbinding van hieruit met de Ha venstraat verbroken worden en al het verkeer moet omgelegd over de Westfrankenlandsedijk. Overigens komt er een kleine wijziging m het verloop van deze dijk. die bij het zwembad wat meer rechtgetrokken wordt. Het totale werk zal nog een an derhalf jaar in beslag nemen. Voor de eigenlijke Spuisluis zal nog zwaar geheid worden. Dij is de plaats waar de nieuwe Spuisluis zal komen. Met behulp van een dragline wordt de door vrachtauto's aangevoerde aarde verplaatst naar de tijdelijke dam wand, die voor een goed deel gereed is en op de achtergrond zichtbaar. Eerst wanneer deze damwand geheel gereed is en sa- lied wordt bevonden, kan begon nen worden met hef graven van de Spuisluis. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Westendorp, Singel 81, Bellen by ongeval: G.G en GX> Tuin laan 80 telefoon B9290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalveMaan dag) van 9 30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. RJt. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend iedere dag (behalve Maandag) van z tot 4 uuj te dere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 830 uur Zondags gesloten Stedelijk Museum: Tentoonstelling „RaJï" Geopend dagelijks tot 30 October van 2 tot 5 uur. ook op Zondag Cultureel Contact Centrum. Ten toonstelling werken van Dook Everse. Geopend dagelijks 9—6 u.; Zondags 115 uur; 's Maan dags gesloten. Bioscopen: Passage, 5, 7 en 9.15 uur: „Be stemming Mars". Monopole, 2. 7 en 9 uur: „Do mein der Bandieten". Voorstellingen: Ger. Jeugdhuis, 7.45 uur: Ned. Christen Vrouwenbond; dr P. J. F. Du puis over „Huwelijk en Gezinsleven". Volksgeboutv, 8 uur: Jaarverga dering Vrouwengroep P.v.d.A. Musis Sacrum, 2 uur: Jaarver gadering Alg. Bond van Ouden van Dagen. Chr, Sociale Belangen, 8 uur: N.V.L. Lasclub Schiedam, film en lezing. Blauwe Huis, 8 uur; Vara-tele- visieclub. Toen de ol-jcritre J- in 't V. uit Barendrecht gisteravond omstreeks half zeven terugkwam van een. proefvaart, bleek bij zijn auto zo slecht in de hand te hebben, dat hij na enkele vreemde bochten ge maakt te hebben een lichtmast om ver reed in de B.K--laan te Schie dam. De lichtmast viel dwars over de rijweg, zodat het verkeer even gestremd werd. Tijdens de proef- 'aart had de man sterke drank ge dronken. zodat dit waarschijnlijk de oorzaak van de aanrijding was. Het onderzoek, dat moet uitmaken, of In 't V. al dan niet onder de invloed was, is nog gaande. De 54-jarige Rotterdamse heier G, Z. is gisteren in Schiedam be kneld geraakt tussen een bestelauto en een keet. De auto reed op de heier toe, doordat de bestuurder op het gaspedaal trapte in plaats van op de rem. Het slachtoffer liep een ribfrac- tuur. kneuzingen en een gebroken enkel op. Hij is eerst naar het Schiedamse gemeenteziekenhuis ge bracht en van daar naar huis. De ontspanningsvereniging Amigo die zich kortgeleden aan het toneel spelen heeft gewaagd 2al op Zater dagavond 22 October in het Volks gebouw het toneelstuk „Het Witte' Legioen'» opvoeren. De leiding be rust bij de heer Peter Burg. Commissaris K. Rypma heeft gisteravond op een sociëteitsavond van de Katholieke Middenstandsbond, in De Kroon gehouden, het een en ander verteld over de taak van de politic in het algemeen. Het was geen droge opsomming van feiten, maar door de geestige wijze van vertellen is het een kostelijk verhaal geworden, doorweven met vele voorbeelden uit de praktijk. Voorzitter A. M. Schoof sprak na afloop de hoop uit dat dit gesprek mag bijdragen tot een beter begrip van de moeilijke taak van de politic. De heer Rijpma begon met vast te stellen dat de politie bij haar werk veelal de zo nodige steun van de burgerij moet ontberen. Er worden vaak vreemde verhalen over de po litie rondgestrooid, waarbij men de zaken meestal te eenzijdig bekijkt, zonder begrip voor de moeilijkheden aan de kant van de politie. Deze van haar kant kan zich niet verde digen, gebonden als zij is door het Es peranto-agendo Jaudon, la 20an de oktobro ni ne kimvenos car niaj gegastrgantoj eStos for. La sekvonta semajno nia kamara- dino rakontos pri Salzkammergut, Kinderjasje: vulpen zonder dop; Ro zenkrans in etui; Te bevragen bij de vinders: Rode autoped. C. Roker. P.K.O. Laan 97; 1 papje A. Twilt. Noordvest 79; Woon ark „Elma": 3-wieJjg kinderfietsje, Ver steeg, p. J. Troelstralaan 85; klem mo del autoped, Schuddebeurs Stadhouders!- 105; gr. autostep.B. Brons Prof. Aelberse- laan 51: sehoolétui, met inhoud, Reu- rich, Aleidastraat 89a; schooltas met In houd. P. Leij. Alb Cuijperstraat lib; tas met inhoud C. v. Noort, IJsselmon- desestraat 9; gekleurd kmdertasjc, Bons Dr. Wlbautplein 82 balpoint, C. Bre- voort, v. Smaleveltstraat 19; zwart vul potlood Wiegel, Lcibmtzstraat 14b; si garenaansteker, B. J. Hoek, Rijnstraat 15b: rozenkrans. Hollander. Brugman- straat 3a; lipssleutel. J. H. Bernard, van 's-Gravenzandsestraat 6c; ballpoint, A. v. d. Horst P. Potterstraat 15b; ring. met 2 sleutels. Portier Gem. Reiniging. Bui tenhavenweg: wollen trui. A. v. Tilburg. \V, Brouwerstraat 2b; grijs jongensjasje, K Tompot, Bosbonmlaan 20e 2 grijze zeildoekjes. M. Vroeg. B.K. Laan 34; blauw kindervest, A. Peters. Noordvest Sb: 1 paar rode kinderschoenen J Riet dijk. Boerhavelaan 122b: blauw wollen kindersokje. Vleeskcns, Broers veld 14a; bruin kïndeisehocntje H. Jansen. Vlaar. dingerdyk 165; zwarte kinder gym schoen, J. van Krugten, Noordmolen straat 20c; zwarte glacé handschoen, W. v. d. Zelfde, Nieuw Maasstraat 24-, groe ne glacé handschoen. J. In 't Veld. Wa rande 83c: zwembroek cn badhanddoek. A. Jsns. Swammerdamsmgel 74b; Wind jack, J. de Vries, Korte Haven 2Ób: muntbiljet, J. Batenburg. Westfraftke- Jandsestraat 127, kanarievogel Vlug, Sin gel 222. Het jaar 1954'55 fs voor de Wil lem de Zwjjgerschool redelijk en zonder veel schokken verlopen. Dat bleek wel uit de jaarvergadering van de Oudereominissïe van de school, die gisteravond in Irene is gehouden. De nieuw© elementen in de school, tengevolge van het opheffen van de Mathenesseschool-B, waarvan de leerlingen ondergebracht zyn in de Willem de Zwiigerschool, gaf de voorzitter van de oudercommissïe cn tevens het hoofd van de school, de heer M- F. Hcyboer, aanleiding om de huidige situatie toe te lichten en de schoolorde onder de loupe te nemen. Mede ten gevolge van de ouders In de zaal aan de Lange Haven 33 heeft dg heer J. Krabbendam van de bloemenhandel Bouvardïa in sa menwerking met de Zwitserse bloe- mensierkunstenares, mevrouw R. Helsing. een demonstratie bloemen- schikken gegeven voor de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen. Mevrouw Helsing. die als bindster in dienst is van Bouvardia. maakte een herfststukje op dat ver volgens door de aanwezige dames onder leiding moest worden na ge maakt. Hoewel er heel aardige prestaties werden geléverd, bleek aan het opmaken van bloemstukken heel wat meer vast te zitten, dan de meesten wel beseffen. Wat ar tistiek gevoel is daarbij onontbeer lijk. De heer Krabbendam bracht speciaal de techniek en de compo sitieverdeling bij het opmaken ter sprake. Met Kerstmis zullen er op dezelfde wijze Kerststukjes worden gemaakt De handbalafdeling van "Wilton- Fijenoord heeft ook het afgelopen weekeinde weer een groot succes geboekt. By 7 wedstrijden kwamen 5 overwinningen uit de bus, 1 ge lijkspel en een wedstrijd kon geen doorgang vinden daar de scheids rechter niet kwam opdagen. Geheel tegen de verwachtingen In, won het le dameselftal verdiend van AHC '2b in Den Haag en bezet nu de tweede plaats met één punt verschil op het Goudse Vires et Ce- lexitas. Voor dit elftal, dat voor het eerste jaar in de districtsklasse uit komt, een prima prestatie. Na 8 minuten spelen toen de stand nog dubbelblank was, moest de wedstrijd 20 minuten worden onder broken wegens een hagelbui. Na de hervatting scoorde de midvoor van AHC in de 3e minuut voor de eer ste maai, doch 2 min. later was het D. de Keizer die de stand weer gelijk bracht. Hierna verdeelden de Schiedamse dames 't spel en speel den open, met als resultaat een doelpunt van H. de Raay. ïn de tweede helft maakte D. de Keizer *ff in de 11e minuut 31 van. AHC gaf het echter nog niet op en bleef aanvallen doch de in prima vorm zijnde Wilton-doelvrouwe wist van geen wijken. Invalster Zonne veld maakte er echter nog 41 van. Heren 1 speelde ook tegen AHC '28 en behoudt de leiding aan de kop van de ranglijst. Op het zeer zware veld hadden, de Schiedam mers een betere balcontróle dan hun tegenstanders, de hoge uitslag was bij de rust 1—5. Na dg thee draaide het doelpuntenrad echter op volle toeren bij de gehele voorhoe de. Bij het laatste fluitsignaal te kenden de Wilton-mannen een ver diende 184 overwinning aan. Dames 2 heeft in hun derde wed strijd de 33 doelpunten vol gemaakt. Zij wonnen van de Meeuwen 2 in Rotterdam met niet minder dan 14—0. De ruststand was 70. Zij bezetten nu de eerste plaats met 3 wedstrijden gespeeld. 3 gewonnen, 33 doelpunten voor en 0 tegen. Heren 2 was bij GONA 2 in Den Haag te gsst. zij hadden aanvanke lijk succes en brachten, de stand spoedig op 14, De ruststand werd 2—4. Daarna haalden de gastheren in en drie doelpunten in de laatste 4 minuten brachten de stand op 6—8. Wilton mag met deze uitslag tevreden zijn. Meisjes junioren wonnen, thuis met 7—5 van ADO uit Rotterdam. Meisjes adspiranten wonnen, na een weifelend begin toch nog met 3—0. van de nieuwe leerlingen, die wel eens iets wilden horen van de „nieu we" school van hun kinderen, waren alle stoelen in de grote zaal van Irene vrijwel bezet. Nadat de agenda voor een groot gedeelte afgewerkt was. nam de heer Heijboer het woord. Met nadruk wees er op, dat er bij de samenvoe ging van de beide scholen van geen voor of tegen sprake was geweest en dat het eenvoudig een beslissing van hoger hand was, die men maar had te accepteren. Voor de Mathenesse school is dit onderbrengen bij een andere school uiteraard minder pret tig geweest, maar vanzelfsprekend zal aan de nieuwe leerlingen even veel aandacht worden besteed als aan de „oude". Het gevolg van dit samengaan ïn September j.l. is geweest, dat het aantal leerlingen van 240 op 420 is gebracht, wat in feite een overbe volking van de school betekent. Dat dit en de aanpassing van de nieuwe leerlingen aan de nieuwe omgeving en methoden (vooral in de examen klassen) moeilijkheden meebrengt, spreekt voor zichzelf. Allerlei onderdelen van de ge ordende schoolregeling werden door de heer Heijboer uitvoerig bespro ken, teneinde de ouders van de nieuwe leerlingen een indruk te ge ven van de gang van zaken op de Willem de Zwijgerschool. Het hoofd van de Ulo-school toonde zich daarbij De muziekkring Obrecht is één van de weinige ensembles, die een adempauze betekenen in de regel matige werkelijkheid van het be staan. De Vrienden van het Museum hebben dit gezelschap weer uitge nodigd een concert in de Aula van het museum te komen geven. Wat komen, zij spelen? Zij herscheppen de stille, intieme muzieken der middeleeuwen. De muziekkring Obrecht bezit het vermogen de luisteraars de ontwapende schoon heid uit een verleden klankenwe reld te laten meebeleven. In hun programma vindt men een leven dige afwisseling van verfijnde ver stilling tot rappe boerse geestig heid toe. De kring noemde zich naar Jacob Obrecht- één van de beroemdste figuren uit een tijd, waarin de muziekwereld door een^ „nationale" componistenschool, de Nederlanders, beheerst werd. Deze muziek wordt gebracht op een prachtige collectie instrumen ten. die het oude klankkarakter zo getrouw mogelijk benadert. Antoinette van den Homberg be speelt de vedel. Met een verfijnde souplesse. Marijke Olten verwon dert met haar harpspel (op de kleine barpj en weet ook alles te laten horen, wat uit een blokfluit komen kan. De sopraan stem van f'oily Collette heeft de bijzonders eigenschap zich volkomen bij dit zacht klinkend instrumentarium aan te passen. Kees Otten bespeelt de blokfluiten virtuoos en ook de melancholiek-komiek klinkende zink. Joannes Collette laat zich horen op de viola da gamba, vedel, luit en fluit. De leider van het ensemble Hans van den Hombergh geeft over muziek en instrumenten een duidelijke en beknopte toe lichting. Hij bespeelt bovendien het portatief, een klein draagbaar pijp- orgeltje, dat met veel moeite en toewijding door Joannes Collette werd gebouwd. een gestreng doch vaderlijk opvoe der, die niet aarzelde enkele tekort komingen van de jeugd (en ook van de ouders!) aan de kaak te stellen. Zo bleek het uitgeven van dubbeltjes en kwartjes bij de school voor ijsjes hem een doorn in het oog. Maar aan de andere kant verzweeg hij ook het goede niet, dat onder andere zo treffend tot uiting komt in de oud-papieractie van de school (op brengst twee weken ƒ135,waar van de opbrengst bijvoorbeeld bij zonder goed kan worden besteed voor de schoolreisjes. Bij de rondvraag bleken heel wat ouders te voelen voor een huiswerk loos weekend eens in de maand en ook het idee van een danselubje, buiten schoolverband, maar toch al leen voor leerlingen van de school, vond wel bijval, vooral door de toe- zegging van juffrouw Brinkhuis om een oogje in het zeil te zullen hou den. De scheidende leden van de ouder commissie kregen een presentje aan geboden. Voor de secretaresse mevr. Van Aken—v, <3. Hul en de penning- meesteresse, mejuffr. Mak, die af treden, zijn benoemd: mevrouw Kraayeveld en de heer Blijer. In de nieuwe commissie van zes leden zijn enkele plaatsen ingeruimd voor de voormalige Mathenesseschool. Het volgende schoolreisje naar Lunteren zal op de dagen van 11 tot en met 14 Mei worden gehouden. Hoe geslaagd deze schoolreisjes wel zijn bleek uit de plaatjes en de film van vorige reisjes, die na de pauze werden vertoond. Dat de leerkrach ten by het gezonde en sportieve ver maak niet achter blijven bij hun leerlingen bleek overduidelijk. Op de volgende feestavond, die op 20 en 21 December wordt aangehou den, verwacht men maar liefst door de uitbreiding zo'n 1200 mensen. In Musis Sacrum zal het dan stellig stampvol zijn, zoals het hoofd het uitdrukte. Geboren: Maria A. d.v. J. Zwaan en A. Broekhuizen; Pieter D„ z.v. E. A. P. Weijgertze en G. van Win gerden; Francrscus M, z.v. M. van Leeuwen en M. C. J. van Troost; Gijsberl, z.v. C. A. Tettelaar en A. J. M. v, d Klink; Roberta J. d.v. F. H. Trouwborst en M. Flux; Cor nelia J. Th., d.v. G. J Hoedt en C, J, Th de Kok; Neeltje E. d.v. W. Korteland en K. C. van Doorn Overleden: W." Visser, 75 jr. wed. van G. Visser; H. J. v. d. Laan 2 dg; A. H. Overbeek 64 jr; J. Val kenburg 53 jr De schooltuinen sluiten Zaterdag 22 October zullen de Schiedamse Schooltuinen om 3 uur officieel gesloten worden. Bij deze gelegenheid worden tevens de di ploma's uitgereikt. ambtsgeheim. „De politic doet maar," zegt men, maar er is geen ambtelijk apparaat zo gecontroleerd en zo gebonden aan voorschriften. In Schiedam is de verhouding tussen politie en burgerij gelukkig zeer prettig en zo hoort het ook. Men streeft niet naar populariteit; maar een beetje erkenning is toch wel prettig. Het volvoeren van de dienende taak is het streven en dan is het niet prettig om in kinderboe ken, radio-hoorspelen en op de film als zeer onsympathiek afgeschilderd te worden. De taak van de politie bestaat uit drie delen, zo zette commissaris Rijpma uiteen. De preventieve taak, die door de geüniformeerde agenten wordt volvoerd en de repressieve taak, die bij de recherche berust. Daarnaast is er ook de dienende taak. van algemeen sociaal karakter. De kinder-politie speelt hier een rol maar zeker ook de posthuis-comman danten die met hun grote ervaring en mensenkennis door alle mogelijke mensen worden geraadpleegd over de meest uiteen lopende zaken. Door hun optreden weten zij veel narig heid te voorkomen. De taak is overigens in de loop der tijden wel sterk veranderd. roeger hoefde men slechts over een paar stevige knuisten te beschikken als poïitie-man; thans moet elke agent de Alg. Politie-verordening kennen en bovendien de ongeveer 80 wetten, waarvan de controle op de naleving wordt gevergd. De Christelijke Besturenbond Schiedam zal in de komende maan den een serie lezing houden over het onderwerp ..De Bijbelse bood schap voor het sociale leven", waar bij de plaats van de Chr. Vakbe weging in de huidige maatschappij ter sprake komt De secretaris van het CNV, de heer C. J. van Mas- trigt, zal als eerste bovengenoemd De grote .Adelaar" en de kleinere „Meeuw", twee drijvende bok ken van W. A. van den Tak's Bergingsbedrijf N.V., voor deze ge legenheid broederlijk aaneengesjord, hadden gistermiddag wel een zeer bijzondere prooi in de klauwen. Een enorme ijzeren bak, ver vaardigd in het Havenbedrijf Vlaardingen-Oosttuerd door hen overgebracht naar het terrein bij de ingang van de Wilhelm ina- haven in Schiedam, waar de nieuwe N.V. Tanker Cleaning Schie dam zal verrijzen. Deze bak, 35 meter lang en 10 meter breed zal de „olie-afscheider" worden in het bedrijf en zal daarom een plaats krijgen aan de waterkant, naast de drie grote tanken, waarin de schoon te maken tankers hun water-met-olie kunnen afpompen Door de straffe wind die nog koud was bovendienen de ster ke stroom, viel het karweitje niet mee. Het reusachtige conooot, gedreven ert geleid door de sleepboten ^Zeehond" en „Walvis" moesten op de drukke Maas wat rondjes draaien voor zij bij ge vierd anker hun plaats hadden gevonden. Maar de mannen van Tak's Berging" verstaan hun vak en de zware bak van 80 90 ton werd netjes op de van te voren gereed gemaakte stelling gedepo neerd. De rolijzers moesten snel nog verwijderd worden, omdat zij overbodig waren geworden bij dit precisie-werk. Op de foto ziet men de bak langzaam nederdalen op de stelling met links nog net zichtbaar een van de grote tanks die deel uit maken van dit in opbouw zijnde bedrijf. Maandagavond Is de jubileumviering van „De Pocdelaars" ingezet met een kegeltoornool In De Kroon, waarover men elders een verslag kan vinden. Voor de aanvang van die jubileumwedstryd opende de voorzitter van De Poerlelaars, de heer W. A. Verwaayen dit deel van de feestelijke viering van het zilveren feest, waarna de heer A. Rynderhoff, de voorzitter van de feestcommissie allen dankte, die aan de voorbereiding hun mede werking hadden verleend, alsmede de schenkers van de prijzen. Een buiten gewoon mooie prijzencollectie bleek voor de kegelaars 3ndividueel beschik baar, terwül de deelnemende clubs bekers kunnen winnen. De vereniging werd op 30 October 1930 opgericht door een twaalftal leden, die nog nimmer hadden ge kegeld. Van hen is alleen de heer E. Nieuwendijk nog in leven en neemt actief aan het verenigingsleven deel. Receptie Chr. Mannenkoor Ter gelegenheid van. haar 25- jarig bestaan recipieert het Schie dams Christ. Mannenkoor Woens dagavond tussen 8 en 0 uur in Irene, onderwerp inleiden op de vergade ring van 26 October, aanvang acht uur, in het gebouw van Chr. Soci ale Belangen Ook de voorzitter behoort tot de oudere leden. Direct na de oprichting sloot „De Poedelaars" zich aan bij de Rotterdamse Kegelbond, doch toen ongeveer vijf jaar geleden de Schiedamse Kegelbond werd opge richt, trad de jubilerende kegelbond tot deze S.K.B. toe. Men heeft vooral aan de Rondgang, die de R.K.B. jaar lijks hield zeer aangename herinne ringen, maar ook aan andere kegel- wedstrijden werd meermalen met succes deelgenomen. Jarenlang werd er gekegeld op de banen van Corner House, aoch de laatste jaren is De Kroon het tehuis van de club. Als een ernstig verlies kan beschouwd worden het verloren gaan van de ge- hole collectie behaalde prijzen bij een brand in Corner House. Maar onver moeid kegeldon de leden door en thans heeft men al weer een behoor lijk aantal, waarop met trots wordt gewezen. In Vlaardingen is gisteren de grootste iaadbrug van Europa in ge bruik gesteld. De brug staat bij de Vulcaanhaven en behoort bij het ha venbedrijf „Vlaardingen Oost". De Iaadbrug heeft een lengte van 161 meter en een hefvermogen van 60 ton. Spoedig zal een tweede brug in gebruik worden genomen. De plechtigheid werd verricnt door gravin BatthyanyThyssen. Na een druk op de knop boog de brug langzaam omlaag, waarna de grijper de eerste erts uit het met vlaggen versierde Liberiaanse schoomschip Okeanopolis op de wal bracht. Marsmuziek van de harmoniever eniging HVO luisterde de plechtig heid op. Een Rotterdamse verpleegster en haar ouders zijn door de 35-jarige assuradeur J. G., die woont in het uiterste Noorden van ons land, opgelicht voor een bedrag van 17,200.De man, die vroeger het beroep van bakker uitoefende, is gear resteerd. Na zijn aanhouding kwam uit, dat hij ook in het Noorden talrijke slachtoffers heeft gemaakt. In totaal heeft hij zijn clientèle enige tienduizenden guldens lichter gemaakt. Toen de man nog bakker was zocht hij bijverdiensten in zijn vrije tijd. Als agent op provisiebasis trad hij in dienst van een verzekeringsmaat schappij. Hij legde een buitengewone ijver aan de dag bij de verkoop van spaarbrieven en wist spoedig op te klimmen tot de rang van verzeke ringsinspecteur. Hij besloot het bak kersvak vaarwel te zeggen en zich uitsluitend toe te leggen op de ver koop van spaarbrieven aan het Ne derlandse volk. De Rotterdamse verpleegster, Car ta genaamd, nam in 1951 voor ƒ2500 aan spaarbrieven van hem af. De assuradeur kwam met haar in aan raking via een vriendinnetje, een ze kere Miep. De verzekeringsman vond Carla ook wel aardig en hij maakten zelfs kennis met haar ouders. Hij arriveerde dan per auto en maakte op de familie een betrouwbare en sympathieke indruk. Op een gegeven ogenblik dreigde Carla in financiële moeilijkheden te raken en ze besloot de spaarbrieven van de hand te doen. De assuradeur adviseerde haar eén bedrag van 1700,— ineens te storten, waardoor premiebetaling vrijgesteld zou zijn. Hij zou het bedrag wel even op een bank plaatsen, die verschillende pre mies zou betalen. Carla zou te allen tijde over het resterende bedrag kunnen beschikken. Carla volgde het advies op en overhandigde G. een bedrag van ƒ1700.—. Spoedig hierna kreeg Car la echter aanmaningen van de ver zekeringsmaatschappij om premies te betalen Zij begreep er niets van en wendde zich tot G. Deze be- mofde haar het in orde te maken. Intussen had G ontdekt, dat de ouders van Carla er warmpjes bij zaten Begin September 1954 bezochten Miep en haar verzekeringsman Car la, die toen in Leiden woonde. G. vertelde, dat hij met Miep wilde trouwen en dat zijn eerste vrouw had toegestemd in de scheiding. Voorwaarde hiertoe was echter, dat hij binnen twee dagen een niet ge ring bedrag moest storten op bet kantoor van de advocaat van zijn vrouw. Helaas beschikte bij niet over bet hele bedrag er mankeerde 17000,—. Hij verzocht Carla bij haar ouders te willen bemiddelen zij gedurende een tiental jaren van hem dat bedrag te lenen. Gedrieën reed men met de auto van G.naar Rotterdam. Carla bereidde haar moeder voor en leidde G m. Geheel ontdaan Na een uitvoerig verhaal over de echtscheiding vroeg G. aan Caria's moeder 7000 ter leen tegen 5 rente en terug te betalen begin 1955 De verzekeringsman speelde zijn rol voortreffelijk en de ƒ7000 verwisselden van eigenaar..De va der van G. zou voor de schuld borg staan Schuldbekentenis en acte van borgstelling werden opgemaakt en G. verdween met de 70000 en da acte, die bij door zijn vader zou later tekenen Enige dagen later be zorgde de post inderdaad een. go- tekende acte. Twee weken later bezocht G. wederom de moeder van Carla. Geheel ontdaan vertelde hij, dat hij tegenover zyn vrouw verzwegen had eigenaar te zijn van een pand ter waarde van 40.000. Zyn vrouw had het bedrog ontdekt en. nu moest hij binnen 24 uur do helft van dit bedrag bij de advocaat van zijn vrouw deponeren. H«j beschik te slechts over 11.500. Zou Caria's moeder nog bereid zün hem 8500 te lenen? De moeder was begaan met het lot van G. en de 8500 gingen, over in handen van G. Ook nu werd een getekende acte prompt enige later per post bezorgd. Na enige tijd kreeg men argwaan. Het bleek namelijk, dat de ver zekeringsman op eigenaardige wijze was omgespx'ongen met de 1700 van Caria. Caria's moeder toog naar de vader van de verzekeringsman en toen bleek, dat deze noch van. de geldlening noch van een acte van borgstelling afwist. Ook de echtscheidingsplannen bestonden al leen in het brein van G. De achten van borgstelling had hij zelf gete kend. De politie arresteerde de man. Hij verdween achter de tralies, een huilende Miep en Carla achter latend.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1