In laatste seconde Schiedam de zege ging bij verloren ■BZBQUi C De .kampvuren' branden op een opgetuigde zolder sMf WALDO-TAXI KORFBAL Donkere wolk trekt over Schiedam en Succes Lagere teams doen het beter Vijftig jaar bij de GTB KDO's kop eren jubileum Feest van Gemeentewerken met eigen toneelspel Nieuw veld brengt SVDPW nog steeds geen succes J BEGRAAF' S DINSDAG-EN WOENSDAGRECLAME DE GRAAF'S Slagerij Met massale ..goede daad Groep IV van de NPV betrekt een nieuw groepsgeboutv 't Jonge .Slamat' start moeizaam *■*■4$ÏJ Sint komt op 26 November Rijwiel gestolen Huldiging van de oude rotten99 Pers. Ver. telt ruim 200 leden Super - Smeerstation -k ~k DE STER ~k ~k VOETBAL IN SCHIEDAM Noordlioekers bijeen op bonte avond In de KNVB: Demos-Hekelingen 1-6 LMO—SFC 2-2 SCHIEDAM N.V. „DE KOMEET" r®jtft§sllfi»er KO E T R STE R S Maandag 14 November 1955 Sedert Zaterdagmiddag branden kampvuren" op de hoogste verdieping van gebouw bursum Corda en een totempaal vol trofeeën levert het bewijs voor de aanwezigheid van een stel stoere makkers. De vierde groep van de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Padvinders, de Burgemeester van Haarengrocp heeft zich n.l. Zaterdag officieel geïnstalleerd in de drie hoogste vertrekken van genoemd gebouw. Voordat de verhuizing van de vleugel van het oude St. Jacobsgasthvis aan de Hoogstraat naar het ver nieuwde Sursum Corda kon plaatsvinden, hebben de voortrekkers en ver kenners en welpen eerst zelf flink de handen uit de mouwen gestoken. Het resultaat is meer dan verrassend. De padvinders hebben alles ge schilderd en naar eigen idee inge richt De leiders hebben natuurlyk een oogje in het zeil gehouden, maar de gehele inrichting van dit pad vin- dersverblijf is door de jongens ver klein variétéprogramma en hij bracht zijn publiek in verbazing door zijn geheimzinnige manipulaties. Padvin ders verrichten elke dag een goede daad en de leden van groep vier, die Zaterdag in feeststemming waren, - v zorgd. Een leerling-architect onder lieten een 25-tal ouden van dagen de knapen heeft hierbij de aestheti- sche adviezen gegeven. Zo heeft iedere groep een eigen hoekje. Het een wat fraaier dan het ander, maar een volkomen eigen sfeer weerge vend. Van boomtakken is een druk gebruik gemaakt. Een der leden van de groepscom- missie, de heer Uyl, heeft op de wand een afbeelding uit het leven in de wildernis geschilderd. De be doeling is dat alle wanden een me tamorphose zullen ondergaan. Een van hun vreugde meeproeven. Twee j aan twee zwierven na afloop van de ingebruikneming van het gebouw de leden van de Burgemeester van Haa- rengroep door de stad om als specia le opdracht een pakketje te bezorgen bij bejaarde stadgenoten. De leiding had de adressen voor dit sympathie ke gebaar ontvangen van hot bestuur van de Algemene Bond van Ouden van Dagen. Het betrekken van het nieuwe complex is voor de padvinders niet Spel met 91 Noodlot" Onder de vanen van het geluk speelde de toneelvereniging „Slamat" Zaterdag een ,-Spel met het Nood lot". Twee jaar geleden kwam de heer J. N. van der Wouden op de gedachte met wat-vrienden een to neelgroepje op te richten. Als oud- Indonesiévaarder koos hij als naam voor de groep „Slamat". d.i. geluk. Met regelmaat trad het groepje op op verzoek voor verenigingen op. Een poosjegeleden werd besloten de status van toneelvereniging aan te nemen. Als eerste openbare uitvoe ring stond op het programma het „Spel met het noodlot" van Emlyn "Williams. Het is,' een beetje spelen met het geluk gewórden en te hopen is het voor deze jonge groep dat het fiasco van Zaterdag in Irene niet noodlottig zal zijn. Het aantal toe schouwers was namelijk zeer gering, de zaal was voor een vijfde bezet. De jeugdige acteurs en actrices lie ten zich evenwel niet intimideren en speelden beslist niet slecht. „Spel met het Noodlot" is een triller, waar in de proloog een flash back is. De president van het gerechtshof ver oordeelt een onbekende mooi-denaar. En hiermee zit men midden in de spanning. In de tuin van de kifterige en dictatoriale tante Bramson wordt het verminkte lijk van een vrouw gevonden. In het zoeken naar de da der komt in het laatste bedrijf een climax. Voor het zover is hebben de aanwezigen veel kunnen lachen en. kunnen griezelen. De regie bij dit spannende stuk was zwak. Zuster Libby bijvoorbeeld zat bijna voort durend met de rug naar de zaal. Een goede creatie was mej. F. van der Wouden als mevrouw Bramson. De heer H, Bothof, die als president in een solo een moeilijke start had, mis te te veel de dictie die eigen is aan een geroutineerde rechtsgeleerde. Mevr. A, HeusinkveldSwart gaf een aanvaardbare vertolking van de rol als het nichtje Olivia. Het optre den van deze groep was in het alge meen gerechtvaardigd, een tweede voorstelling van deze nog zeer kleine vereniging zal hopelijk meer een spel met het geluk zijn, wat betreft de belangstelling. (Advertentie LM.) B7570 69915 portret van de grote leider, wijlen I aHe®n vanwege de gezelligheid en Lord Baden Powell, geschilderd door doelmatigheid een vooruitgang, maar de heer TJyl en een grote foto van de degelijke structuur staat het ook wijlen burgemeester Van Haaren de vierde groep van de zijn bij de ingang het adreskaartje j Schiedamse NPV gastvrijheid kan van deze uit 45 jongens bestaande verlenen aan belangstellende fami- padvindersgroep. Het honk in de hel eden bij groepsavonden. Nïeuwstraat is niet zo groot als het vorige, maar het biedt meer moge lijkheden. Voor de leiders is een aparte ruimte, er zijn rustige hoek jes, planken met boeken en er blijft een behoorlijke oppervlakte voor sport en spel. In de benedenzaal waren Zater dagmiddag de ouders, padvinders en genodïgdheden bijeen gekomen om deze opening feestelijk te vieren. Vooraf spraken velen hun vreugde uit over- deze aanwinst voor groep vier. Namens de groepscommissie sprak het lid, de heer J. A. M. Knaa» pe en hopman S. Noordemeer -was de gastheer. Een klein overzicht van de talrijke verrichte werkzaamheden werd gegeven en een terugblik op de laatste jaren met de huisvestings- raoeilijkheden werd geworpen. On der Öe talrijke genodigden was ook mevr. van Haaren. De vertrekken werden door het gezelschap unaniem bewonderd. De goochelaar Awiletto verzorgde een Met de lagere twaalftallen van de Schiedamse korfbalverenigingen wil het dit seizoen best lukken, maar de eerste teams laten het er lelijk bij zitten. Voor Schiedam en Succes beginnen de donkere wolken hoe langer hoe meer te dreigen. Ook dc eerste relurnweclstrijden werden namelijk met grote cijfers verloren. Vooral voor Schiedam is dat een tegenvaller, want dc thuiswedstrijd tegen DKC werd met 118 gewonnen. In Delft gingen de rood-zwarten nu met 83 ten onder, waarmee de thuisclub zich dus duidelijk i'evancheerde. Dat Succes het niet tegen Sperwers zou kunnen bolwerken lag in de lijn der verwachting, maar we hadden toch op wat meer tegenpunten gerekend. Vijftig jaar geleden trad de heer J. Zuidgeest als leerling-gasfitter in dienst bij de Gemeentelijke Technische Bedrijven van Schiedam en nu, na vijftig jaar werkt hij er nog. Maar niet lang meer, want op 1 December a.s. gaat hij eindelijk van een welverdiend pensioen genieten. Overigens is de heer Zuidgeest wel opgeklommen in zijn vak en bekleedt nu dc junctie van Opzichter A. Het komt niet vaak meer voor dat een gouden ambtsjubileum kan twor den gevierd en deze zeldzame gebeurtenis werd nog extra opgesierd door het feit dat de jubilaris bij de plechtigheid dip Zaterdag in de G.T.B.- cantine pleats hod, de zilveren ere-medaüle verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeeld kreeg door wethouder tevens loco-burgemeester H. Sabel (op de foto). Verder is de heer Zutdgeest wat men noemt „in de bloemetjes gezet". Met echte bloemenmaar ook met een stroom van hul digende en waarderende woorden. De directeur van de G.T.B., ir D. J. Adriaanse, was het eerst aan het woord, tevens overhandigde hij de ge bruikelijke couvert met inhoud. Het lid van de jubileum-commissie, de heer K. L. Voorbach, schonk namens het personeel een prismakijker en een electrisch scheerapparaat, terwijl mevrouw Zuidgeest een groot bou- vguet bloemen ontving. Ook door de heren M. Siruyk enJ.Lessenberg werd nog gesproken, terwijl tot slot heel veel leden van het G.T,B.-personeel de jubilaris de hand kwamen drukken. Op Zaterdag 26 November Z3l Slni Nicoluas, vergezeld van zijn zwarte Pieten, officieel zijn intocht houden n Schiedam. ïlij zal eerst per boot door dc havens varen, waarna hy door burgemeester Peck op 't stad huis wordt ontvangen. Een rondrit dror de stad besluit het officiële bezoek van de Sint aan onze stad. Het ïs iccds voor de revende maal nu du ooi-lor; tla1 dc Oude Heilige op vuv.ock van de Schiedamse Midden- tundsccntralc deze intocht houdt, en als steeds is er door dc middenstand aardig wat werk van gemaakt. Een aantal kmderen zal de boottocht mee mogen maken. Een Schiedams kledingbedrijf heelt hieraan mede werking verleend. Zaterdagavond is de fiets gestolen van de heer M. A. L. De fiets stond •voor do woning van L., Dwars straat 35. In Delft opende de thuisclub de l middag al het goede voorbeeld. Suc- score, maar D. Vermeulen bracht de ces A won mét 12 van Ahoy A, stand spoedig in evenwicht. Het I Succes B met 16 van Rozenburg E damesteam van DKC was duidelijk E ODI B gaf Oranje Nassau met de meerdere van dat van Schiedam 42 klop. en voornamelijk daardoor lukte het de Delftenaren een voorsprong van 41 te nemen, die L. v. d. Kraan nog voor rust tot 4—2 wist te verkleinen. De 2e helft bracht DKC aanvankelijk met 62 voor. Het derde Schiedamse tegen punt, van de hand van J. v. d. Tuuk, kon de overwinning van de ontvangende partij echter niet meer in gevaar brengen. Men vond trou wens nog tweemaal de korf, waar Schiedam echter niets tegenover kon stellen. De rood-zwarten hebben hun tegenstanders overigens nog geholpen Tientallen voorstellingen heeft de KDO heeft nu ongeveer 350 leden bij het benutten van doelkansen toneelvereniging „Kunst Door Oefe-en donateurs, siechïs twce hiervaS want niet minder dan driemaal werd ning" in haar bestaan gegeven. On- /.ija vanaf de oprichting lid Door de door slecht plaatsen de bal in handen <jer zeer moeilijke omstandigheden is hoer A. Zandbergen werden deze iu- van vrijstaande tegenstanders ge- j KDO ter wereld gekomen. Op 21 Mei büarissen aan het begin van deavond speeld, me niet aarzelden de korf te 1943 WCrd de vereniging opgericht en i gehuldigd. Het waren 2e voorzitter Zaterdag vierde de tot volte wasdom j J. Roosiout en het lid P. Boender. doorboren. De eerste helft van de ontmoetinggegroeide grote toneelvereniging het SuccesSperwers deed vermoeden, j koperen jubileum. De reeks van to- dat Succes ditmaal niet met zulke i neelvoorstellingen werd hiervoor Afgeladen was de zaal van Musis Sacrum Zaterdagavond met de leden van de Personeelsvereniging Gemeentewerken en hun aanhang. De feest avond bracht het toneelstuk „De man in de rolstoel" van Maarten van Vught, dat door eigen leden op bekwame wyze voor het voetlicht werd gebracht. Het lugubere begin van het spel kon niet beletten, dat de tal rijke aanwezigen zich uitstekend vermaakten. Het eigen dansorkest onder leiding van de heer F. Carree „De lVimarcry's" zorgde voor de muzikale omlijsting en hield de aanwezigen na afloop van het toneelstuk nog ge ruime tijd bfjeen in een gezellig samenzijn/ Omdat het Mannenkoor van de personeelsvereniging verstek moest laten gaan, was het programma deze keer wat korter dan gebruikelijk is. j In de inleiding van het programma werd medegedeeld, dat de groei van de vereniging het'laatste jaar jam mer genoeg wat tot stilstand is ge komen. Verheugend was het daarom, dat de voorzitter, ir S. Moesker, in zijn openingswoord kon vertellen, dat waarschijnlijk dank zij de op wekking de vereniging thans meer dan 200 leden telt. Hy haalde nog even de jubilea aan van de heren Nieuwstr3ten en Van Houten en het afscheid van de heren Van der Lin den en Krabbendam en mejuffrouw Bubberman. Onder regie van de heer Joh. W. Linkels slaagde het toneelgezelschap er in de zaal enkele uren in span ning te houden met het stuk „De man in de rolstoel". De geest van een vermoorde inspecteur van politie verschijnt ten tonele iHans de Kort), die al direct de man aanwijst die voor de moord verantwoordelijk is. Het is de geslepen dr Smeling (goed gespeeld door Cor van Tilborg), die aan het hoofd staat van een bende smokkelaars in. verdovende midde len. Door zich verlamd te houden en zelfs de politie ter zijde te staan bij het opsporen van misdadigers, komt niemand op hot idee hem te verden ken. Of niemand: een inspecteur kwam hem op het spoor, maar moest dat dan ook met de dood bekopen. Aldus ontstaat de merkwaardige situatie, dat de bendeleider zelf actief deel neemt aan het opsporen van de moordenaar, die hijzelf is. Een nicht je van de misdadige dokter (één van de beste rollen in het stuk, gespeeld door Lien Faber), komt echter ge durende haar vacantieverblijf bij de dokter op het goede spoor en dank zij haar slaagt de politie er in de dokter te ontmaskeren. De huis knecht-chauffeur (H. Kruisbeek), de secretaresse (mevr. Koning), die ver plichtingen hebben aan de dokter, alsmede de moeder C. mevr. Knus- beek), zorgen voor de gespannen verhouding, waarin de misdadige dokter op de duur tegen iedereen argwaan koestert. Met een hartelijk applaus dankte het publiek de spelers voor hun on derhoudende spel. Esperanto-agendo Jandon, Ia l7an de novembro. Pa- rolkaskado dum la konversacia ver- spero Ce la familïo v. Gink, PJoeg- straat 19, Ankoran ne estas tro malfrue por korekti vin. Bij K.B. is verleend de ere medaille. verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in zilver aan J. Zuidgeest, opzichter a bij de tech nische bedrijven der gemeente Schiedam. (Advertentie LM.) Vakkundige smering, alle merken SHELL-SMERING Achter de nieuwb. A'damsche Bank LANGE NIEUWSTR.22? SCHIEDAM grote cijfers zou verliezen. De be zoekers speelden tactisch en tech nisch sterker en waren vooral schot- vaardiger, maar de blauw witten ga ven enthousiast partij. De tweede helft werd die verwachting totaal dc bodem ingeslagen. De laatste 25 mi nuten speelde in feite alleen maar Sperwers, maar de Rotterdammers konden toen de korf ook niet zo ge makkelijk meer vinden. Na 10 minu ten hadden zij met 02 de leiding. In tweede opstelling verkleinde A, Ruseier met een bijzonder ver schot de achterstand tot 12, maar door goede combinaties liepen de gasten daarna uit tot 14. Door een blun der van de Sperwers-verdediging bracht A. van Krogten de stand op 24. De rust ging tenslotte in met 25. In de tweede helft vond Sper wers nog tweemaal de korf. waar mee de eindstand op 27 werd ge bracht. De reservetwaalftallen leden geen enkel verliespunt. Succes 2 kwam met een 04 overwinning naar huis op Actief 4. Schiedam 2 stilde zijn doelpuntenhonger tegen Zwaluwen 3 met 111, ODI 2 keerde met een 67 overwinning op Oranje Nassau 2 terug en ODI 3 won met 27 van TOP 4. De adspiranten gaven Zaterdag- Geboren: Antonius W. L., z.v. J. H. Grönefeld' en B. C, de Groot: Joanna, d.v. G. K. Schrumpf en A. M. Post; Arend Roelof, z.v. J. Veen- man en F, F. Barentz: Nicolaas 3V1, z.v. N. Groesbeek en J. van Zonne veld; Johanna C. M.. d.v. P M. van Buijtenen en G C. M. v, d. Knaap. Overleden: J. A. van de Rijt 48 j. Bijzonder gezellig ging het Zater dag toe op de contactavond van de personeelsvereniging van de Stoom- wasserij M. C. Noordhoek, die ge opend werd .door de voorzitter van de vereniging, de heer H. G. Kuy- pers. De directie was er getuige van dat de personeelsleden, die allen lid zijn van de vereniging, rich uitste kend amuseerden met het bonte pro gramma. dat onder leiding stond van Cor Nïelson, de jodelzanger. Confe rencier Rinus van Efelingén was bij zonder op dreef en -had de zaal spoe dig op zijn hand. De zingende accor deon nisten,. de twee Gerto's, kregen de aanwezigen met gemak aan, het ringen. De grapjes van ,.de dikke en de dunne", zoals ze ook wel ge noemd worden, werkten danig op de lachspieren. Aanleiding tot lachen was er ook bij de sketches „Flippte" en „Jansen", die gespeeld werden door de twee clowns, de Bario's. De cabarettière Cora Marti bleek even eens een welkome attractie. Wat de amateurs De twee Rio's aan rumba's en samba's lieten horen, kon er heel best mee door, zo bewezen de aan wezigen met een hartelijk applaus. Het bal na afloop hield oe Noord hoekers tot na middernacht bijeen. Op de aanstaande Steravond van de N.C-R.V. zal men de Schiedarrimer Cor Nielsen voor de radio kunnen beluisteren. Hij is dan in gezelschap van nog -een andere Schiedammer. Wim Scholte, Van weer een andere (Advertentie LM.) VOOR GEHEEL VW GEZl* BROERSVEST-54' SCHIEDAM Apothekers nachtdienst: Apotheek fa. Gouka Co., Groenelaan 127 Bellen bü ongeval: G.ü en G.L» TuinJaan 80. telefoon 69290. Gem Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uui en iedere avond (behalve Woens dags eu Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur Iedere avond (behalve Donder dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelyk Museum: Tentoonstelling uit eigen' werken. Geopend da gelijks van 2 tot 5 uur; ook op Zondag. Cult. Coni. Centrum Tentoonstelling schilderijen van Brands. Geo pend dagelijks 9 tot 6 uur, 's Zondags 11 tot 5 uur, 's Maan dags niet. Tot 9 December. BIOSCOPEN Passage, 2, 7 en 9.15 uur: „Tot het bittere einde". Mono pole: 2. 7 en 9 uur: „Amok in Silver Lode". VOORSTELLINGEN Musis Sacrum, 8 uur: Jubileum R.K.. Vrouwenbeweging. Schiedammer. Cor Don, zaTdan een J Irene, 3 u.: N.K. Grafische Studie liedje té horen zijn. kring. Filmavond. CeleritasExcelsior 3-2 Het is weer niet goed gegaan met Excelsior '20 in de wedstrijd tegen Celeritas. Het is een vrij spannende wedstrijd geweest, waarbij de thuis club voor de rust de toon aangaf en dit wist uit te drukken door een tweetal doelpunten (20). Excelsior kon hier tegenover slechts één doel punt plaatsen. Begrijpelijk werd alles op alles ge zet om na de rust deze achterstand te verkleinen of te nivelleren. Dat er dan wel eens een fors duwtje gegeven wordt is binnen paal en perk, doch spelers dienen zich toch te moeten beheersen, wanneer bij het spel een of ander niet gelukt. Na trappen, zoals Zuiderwijk deed. moet toch niet voorkomen, hij werd hier van zelf de dupe en werd naar de kleedkamer verwezen. SVDPWZuiderster 2-3 Het wil nog niet op het nieuwe veld bij SVDPW. Het verloor gis teren wederom op eigen veld met 23 van Zuiderster. De gasten bleken over alle linies beter te spelen dan de pas gepromoveerde Schiedammers, die in de achterhoede nog al eens foutjes maakten. Toch kwam er af Schiedam is nog niet opgewassen tegen het wat forsere spel in de KNVB en zal zich moeten aanpassen. Reeds tien minuten na het begin nam Schiedam de leiding door een mooie pass van Van Gent naar Goof Jansen, die er 10 van maakte. SMV weerde zich danig, doch kon eerst een kwartier voor de rust de gelijkmaker scoren. Het tweede doelpunt voor Schie dam kwam vijf minuten na de rust door een hard schot van Van Gent vanaf do linksbuiten plaats (21). De vreugde om de leiding duurde totde laatste seconde, toen werd het 2—2. Verdere uitslagen Schiedam: Schie dam 2HWD 2 11, Schiedam 3— DZB 3 3—2, Schiedam 5—GLZ 3 4—0. IVF—A VS 3-2 De weer in de gelederen van WF teruggekeerde spelers Falentijn en Schell bleken gisteren een verster- Huisman maakte daarna handig gebruik van een hoog voor het doel gespeelde bal en scoorde het derde doelpunt. Nog voor de Sportvogels van de schrik waren bekomen lostte Gouka een hard schot van verre af stand; de bal verdween in de bo- bovenhook. 14. Uit 8 wedstrijden heeft Martinit nu het volle pond. Verdere uitslagen Martinit: Ursus 2Martinit 2 01, Eureka 4—Martinit 3 1—10, Martinit 4—HET 3 02, Martinit 5Smeets- land 2—5. AVOjZVC— Ursus 1-4 Het is een wedstrijd geworden, waarin uiterst zwak spel is getoond. Had Ursus zich wat beter geweerd, en wat meer initiatief genomen om uit deze wedstrijd te halen, wat er uit te halen was, zou de score nog wel hoger opgelopen kunnen zijn. Niettegenstaande goede kansen kwamen de Schiedammers voor de rust niet verder dan 1 doelpunt, wel ke score na de thee werd opgevoerd tot 4 doelpunten. De gastheren kon den nog juist de eer redden. 1—4. Het was een uiterst moeilijke op gaaf voor Demos tegen koploper He kelingen, dat door de 61 overwin ning op de Schiedammers haar king- Dit team was vooral in het superioriteit wel bewezen heeft. begin steeds in de aanval, maar eerst na 20 minuten bezweek de AVC- doelman voor het hard schot (10). Daarna was 't de beurt van de gasten, een fout in de WF achterhoede werd met een goal afgestraft en een slor dige uittrap, door AVC goed benut, leverde het tweed* doelpunt op. Na de the^ pakte WF steviger aan en toe een opflikkering in het spel I AVC w* rd in de verdediging ge- van SVDPW en vooral Albers be- drongen. Een AVC-speler schoot in gon zich op de linksbinnen plaats te eigen doel en uit een mooie voorzet roeren. Het gelukte deze speler met I maakte l'.iksbuiten Jansen het win- een goed schot de gelijkmaker te nende .oelpunt. scoren (11). Vlak voor de rust werd WF 2 won met 4-1 van DJS 3. het 12. J Alle kansen werden voor de rust Daarna kwamen de Schiedammers benut, zodat de stand bij de rust 4—1 er wat beter In en er volgden wat was. Het 3e elftal speelde met een ._r„ aanvallen, in de 20e minuut kwam invaller en verloor met 24 van beeft weten te brengen. o ov.-] mnra 0 Demos heeft geen slecht voetbal laten zien en toen Hekelingen vry spoedig na het begin het eerste doel punt scoorde, werd deze kort hierop met een tegenpunt beantwoord. Hierbij is hetechter gebleven. Voor de rust maakte Hekelingen nog een doelpunt, doch na de rust kwamen met regelmatige tussenpozen de vier overige doelpunten tot stand. 16. Demos 2 heeft Tediro 2, dat boven aan de ranglijst staat met 43 ge slagen. SFC heeft zeker niet te klagen, dat het, in een uitwedstrijd tegen kop loper LMO, het tot een gelijk spel de gelijkmaker (22). Deze stand RVVB 2. kon gehandhaafd blijven tot vlak voor het einde, toen wederom door een fout in de achterhoede, de tegen partij kans kreeg om te scoren (23). Verdere uitslagen SVDPW: SVDPW 2 DDC 2 5—2. SVDPW 3—Zuider ster 3 1—6, SVDPW 4—Excelsior 20/8 70, Hillëgersberg 5SVDPW 5 04. SportvogelsAfartinit 1 -4 Ook Sportvogels heeft het tegen Martin iet, zelfs op eigen terrein, niet kunnen bolwerken. Beide ploegen wogen in het veld cl tegen elkaar op, doch het be- Aanvankelijk ging het spel gelijk op; erm fout in de Schiedamse ach-' terhoede werd onverbiddelijk afge straft. 10. Na dc thee pakten de Schiedam mers goed aan en linksbinnen Bos man bracht de partijen op gelijke voet. 11, Dezelfde speler liet een mooi staaltje j nutten van de geboden kansen was voetbal zien, toen hij kort voor het I bij Martinit beter. Het spel was toch eind drie tegenstanders passeerde en reeds ccn half uur oud voor het zijn vereniging de leiding gaf. 1—2. Dat een wedstrijd pas afgelopen I eerste doelpunt viel door een hard Hoewel de eerste nederlaag van LMO .i j- __i_ i. i.-u.A i u;„ i..if, Schiedam—SMV 2-2 is bij het eindsignaal van de scheids- schot van linksbuiten Wolthuis. 01. rechter kwam goed tot zijn recht Nog voor de rust vergrootte Schrumpf toen SMV een hoekschop te nemen deze voorsprong dopr een goed doel- kreeg, terwijl de stand 21 was. De j punt. bal werd ingekopt en het was 22 toen blies de arbiter het eind- j signaal! 1 Direct na de thee kwam Sportvo- in het offensief en. drukte dit in een doelpunt uit. 1—2. in de lucht hing, kwam vlak voor het einde de gelijkmaker uit een hoek schop, toen de bal hard werd inge kopt. 2—2. Verdere uitslagen: Hurricanes 3 SFC 3 4—5, SFC 4Activitas 2 5—3, SFC 5—St. Hoger 3 6—1. eens onderbroken door een goed feestprogramma. De feestcommissie had het Haagse radiogezclschap van Kees Nouens uitgenodigd met zijn muzikale show „Sterren stralen liit den Haag", Het was beslist geen flauw geflon ker. Vooral de drie muzikale clowns Les Bollimos waren een goed variété nummer. John Meyer bleek een ver dienstelijk imitator en de heer Nou ens nam zelf de conference voor zijn rekening, omdat de heer C. de Graaf ziek was. De 3 Jelly's kweekten al ras een vrolijke stemming door uit hun accordeons een serie melodieuze klanken te toveren. Een groot aantal medewerkenden trad tot vlak voor middernacht in sneltreinvaart op. waarna Florida's Danceband zich de taak kreeg toebedeeld voor enige uren dansmuziek te zorgen. Meer dan tien jaar trouw aan KDÖ waren regisseur P. de Bruin en echt genote, voorzitter J. Blazer, mevr. T. Roosloot en de heer H. van Gulik. Allen werden verrast met een fraai geschenk. Voordat deze KDO-ers hun aandenken," bijeengebracht door de aanhang van KDO. hadden ontvan gen. sprak voorzitter J. Blazer op deze feestelijke bijeenkomst het ope ningswoord. Hij "zei. dat deze feest avond was belegd om werkelijk met allen een avond uit te zijn. Vandaar dat het cabaret Florida het gehele programma in Arcade verzorgde. De toneelvereniging zou het bloed ver loochenen als er ook niet wordt ge acteerd ter gelegenheid van dit ju bileum. Een speciaal jubileumtoneel- spel, genaamd „Het grote offer" zal in Februari door KDO op dc plan ken worden gebracht. Het geheel ge. vulde Arcade heeft na de "huldigingen en de vele vriendelijke woorden ge noten van een cabaretprogramma van klasse. KALFSCARBONADE nu ƒ1.24 KALFSLAPPEN zonder been nu ƒ1.64 KALFSGEHAKT, prima nu ƒ1.59 Magere doorreg VARKENSLAPPENnu j'1,29 Magere SPEKLAPPEN nu ƒ0.81 VARKENSCARBONADE nu ƒ1.55 HAMLAPPEN speciaal nu ƒ1.89 RUNDERLAPPEN nu ƒ1.29 ALLES PER 500 GRAM VOLOP VOOR DE SOEP; Varkenskoppen - Poten - Kluiven Runderpoten f 0.54 per stuk Vleeskrabbetjes 0-49 per kilo BETER, VOORDELIGER IN LANGE KERKSTRAAT 25 Schiedam Buitenhavenweg 9C vraagt een of een DRAAIER, die opgeleid wil worden tot rondslijper. Aanmelden bij bovenstaand adres. Te koop aangeb. Passpiegels 120 x 30 geplaatst 12.75, 120x36 ƒ14.75. 80 rond ƒ17.—. geslapen ruiten voor suitedeuren, schuifglas autoruiten enz. levert u Loo- pik's glasindustrie, Boterstr 39. Schiedam, telefoon 68945 Prima rubber tochtband 0.25 p. m. Tochtlatten in verschillende maten. Frans v. Thienen.' Broersveld 123 Tel 69799 Mica voor baarden en ka chels, 80 verschillende maten Lage prijs. Plaatjes asbest, vuui cement, kacheikit anz Frans v. Thienen. Broers veld 123 Tel 69799 Van Loenen voor Verf. De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 4143. Tel. 66192 Legpuzzlcs (o.a. van 1200 stukjes) in geheeJ nieuwe sortering en bouwplaten (schepen) bij Kantoorboek handel „Modern", Boerhaa- velaan 124. Tel. 684J5. Eten goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek' - Kantoorboek handel „Modern", Boerhaa- velaan 124 tel. 68415 Blanke kapstokken 16.50. Keus uit 20 diverse model len. Plate t.o. Stadhuis - Schiedam. Schrijfbureaux v.a. 98.—. Alles mooi blank in andere maten. Plate Meubelfabriek t.o. Stadhuis. Plas-, schildpad-, geklede en ongeklede poppen. Pluche dieren met of zonder wielen. Houten en vilten paarden en nog veel meer heeft Bok horst, Groenelaan 36 en Hoogstraat 34. Permtment Wave Moderne coiffures, KL v. d. Kruit, Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. Uw perma nent is bij ons in goede han den. Permanent 8.- en 10— Olïepermanent ƒ11 (stroom loos). Lessen Voor seooterles naar Autorij school H. P. Take, Jan Son- jéstraat 4, R'dam, tel. 36777. Folo grafie Koop nu filmstroken. Wij hebben een' grote sortering, o.a.: Sjors, Tommix. Tarzan, Roy Rogers, Donald Duck, K, van Vuuren, Hoogstr, 106. Tel. 66720. Diversen Meccano, Trix en Necobo metaalbouwdozen. Auto's, treinen, schoolborden, strijk- plankjes. kortom alles voor het kind vindt U bij Bok horst, Groenelaan. 36, Hoog straat 34. Dameskapsalon W. N. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave, compleet ƒ6.— Broersvest 115, tel. 67237. Zijn Uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met d« nieuwste vergrotingsinstal-' iatic. Schoenrep.bedrijf „Ex celsior", Dam 36, tel. 66874.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1