Wat in de gemeenteraad nog ter sprake kan komen Brandende hijs in haven g C Vooral veel financiële kwesties af te handelen AGENDA Sneeuwjacht stremt verkeer Trams reden op elkaar Aank. kantoorbediende (mni.) EEN BRIL Wie heeft iets verloren? In cle greep der Casbahbcindieten Neijjoarsviside mit kovvie en kouke Op bespoediging uitvoering aangedrongen "W. de Zwijgerlaan wordt langer Truck bleef staan door gladheid Jeugdmeeting Bevestiging van ds. J. A. Hebly Mijnbeer Gillie voor Katholieke Kring rornciËÉTNlEuws Aanslagregeling hondenbelasting De Buitenhavenweg afgesloten Merkwaardige brand in balen sisal werd handig geblust Hondenbelasting R.K. Nazorg Inbrekers maakten 340 gulden buit Burgerlijke stand Recordopbrengst aan lectuur fj Zieke kinderen bezig houden tSp^^mg^pgek CH£KH3n3$ Dinsdag 10 januari 1955 -Vrijdagavond aanslaande komt dc gemeenteraad van Schiedam voor de eerste ma3l In het nieuwe jaar bijeen. Bij deze gelegenheid zal burgemees ter mr J. TV. Teek de traditionele nieuwjaarsrede, uitspreken, waarin de algemene toestand van de gemeente wordt uiteengezet. Maar daarna krij gen de raadsleden een omvangrijke agenda van liefst 34 punten af te wer ken. Dit zal echter wel gaan, want de meeste punten omhelzen routine kwesties, die soepel „onder de hamer door'' zullen glijden. De belang rijkste punten die ter sprake (zouden kunnen) komen hebben we reeds min of meer uitvoerig vermeld, van de andere punten maken we hier onder nog kort melding. Zo delen b. en w. mede dat de gemeente ccn (klein) voordeeltje heeft bij de bouw van de 47 wo ningen die in 1947-'48 zijn gebouwd aan dc Dalton-, Fahrenheit- en Morsestraat. Door het ministerie van Wederopbouw werd daarbij 'n voorschot verleend van f 613.000. maar nu 'is de definitieve afreke ning vastgesteld op f 654.621.21, zo- oat de gemeente f 41.621.21 meer ontvangt aan waarop gerekend is. Een tegenslag heeft dc gemeente echter bij de onderhandse aanbe steding van vier dagwinkels of vjer winkel woningen, die tegelijkertijd bij de drie torenflats (in Nieuw- land en aan dc Vlaardingerdijk) ge bouwd zouden worden. Gedeputeer de Staten willen n.l. xvèl de credie- ten voor de bouw van de torenflats goedkeuren, maar voor die vjer •winkels willen 7.ij eerst zien of de ze wel exploitabel zijn. B. en w. gaan nu op onderzoek uit of er ge gadigden zijn voor die winkels, maar dat vordert tijd en daarom stellen zij voor de bouw van de winkels jos te maken van die van de torenflats. Dit. om de reeds aan gevangen bouw van de hoge ge bouwen niet op te houden. Nutswct Dan de kwestie van de onteige ningen voor de stadshuisbouw. be- ze onteigening kan niet plaats heb ben op grond van de rooilijn-veror dening, maar „r.utswet" (wet tot verklaring van het algemeen nut) is voorgeschreven. B. cn w. vragen de raad nu machtiging deze nutswet tot stand te brengen. De plannen voor de toegangswe gen naar het sportcomplex ten'wes ten van de Poldervaart, zijn gereed. "Voor de aanleg van voet- en rij wielpaden. de verharding van wc- fen en een parkeerterrein is een cdrag van f 205.000 nodig. Dan komt er nog een extra-voetbrug over de Poldervaart, die f 60.000 moet gaan kosten. De kringraad van de A-kring Botterdam, Schiedam en Vlaardin- gen voor de dienst Bescherming Bevolking heeft de rekening voor het jaar 1954 gepresenteerd. Het aandeel van Schiedam in het nade lig saldo is vastgesteld op f 23 029.26. Dat valt nog mee. want in de begroting was gerekend op f 25.000. Aankoop In verband met de uitbreidings plannen en ook met de sanering van de binnenstad is het gemeente bestuur naarstig bezig met' het aan kopen van allerlei panden die in de weg liggen en opgeruimd mooter, worden in do toekomst. Zo is voor de verbreding van de Schicdamse- weg de aankoop van een stukje grond van perceel Schiedamseweg 223 nodig. Dit kan., voor f 1015. Aan dezelfde weg. maar dan nummer 209, ligt een perceel, dat opgeruimd dien; te worden ten behoeve van de nieuwe brug over de Poldervaart. Deze aankoop kost de gemeente f 5300. Aan de Bakkershaven ligt een pand met erf dat voor f 10Ö0 te koop is. Daar dit pand ligt op de plaats waar in de toekomst de z.g. Industrieweg-zuid (van de West er haven naar Nw.. Maihenes» serstraat) komt te liggen, wil de gemeente ook dit pand maar vast aankopen. Tenslotte-.wil de gemeen te ook het gehele Voormalige Hofje van Belois aan het Spinhuispad op kopen. Het zijn 29 niet al te beste huisjes, die' gezamenlijk per week een buur van f 98,05 opbrengen. De koopsom is vastgesteld op f 35.000. De huurders kunnen, in afwachting van de afbraak, blijven zitten waar ze zijn. Erfpachten Haast deze aankoop-kwesties zijn er ook wat erfpachtaangelegenhe den te regelen, n.l. met de N.V. Oxygenitim en de N.V. Metaalbui- zenfabriek Excelsior. Aan deze maatschappijen is in 1906. in 1811 en ook in latere jaren grond in erf pacht gegeven, aanvankelijk tegen een canon van: f 0.25 per vlerk, meter. Deze erfpacht is in October van. dit jaar beëindigd. Dc gemeente kan nu de percelen weer opeisen en de opstallen doen beslechten, maar dit is natuurlijk economisch aller minst verantwoord. Temeer daar beide bedrijven gaarne de erfpacht verlengd willen zien. Daar hebben b, en w. geen bezwaar tegen maar dan;. tegen een canon van f 1.10 per vierk, meter. Boven dien moet Oxygenium f 13.078.79 en Excelsior f 4.553.9S bijbetalen, zijn de het becijferde bedrag dat beide bedrijven aan canon meer betaald zouden hebben, wanneer de ge meente in 1906 niet de voorwaarde van afbraak van de opstal had be dongen. Alle partijen vinden deze regeling billijk. De Glasindustrie Pieterman N.V. schijnt het nog in aanbouw zijnde bedrijf aan de Jan van Riebeeck- weg al te. willen uitbreiden voor dat het gereed .is. ,De n.v, vraagt het naastliggende perceel van 3500 vierk, meter in expacht te mogen ontvangen. Hiertegen, hebben b. en w. geen bezwaar. Subsidie Voorde Schiedamse kruisvereni gingen is een nieuwe subsidie-rege ling opgesteld. Tot nog toe was het zo dat de gemeente de tekorten van deze verenigingen bijpaste; maar voor de ontplooiing van het werk van deze voor de bevolking 2o uitermate belangrijke verenigin gen is een andere regeling, naar vaste maatstaven; gewenst om hun wat meer armslag te geven, B. en w, stellen nu voor om de gemeen telijke subsidie te koppelen aan die van het rijk en dg provincie. Het rijk betaalt 45 pet van de salarissen en de sociale lasten en de gemeente kan dan 50 pet betalen van wat het rijk nu uitgeeft, plus nog f 0.50 per ingeschreven lid. Verder wil de gemeente net zoveel betalen als de provincie, die in het bijzonder de consultatiebureaus voor - zuigelingen en kleuterzorg subsidieert. Tenslot te gaat de gemeente nog vaste be dragen toekennen voor het instand houden van de diverse consultatie bureaus. Berekend is dat de bij dragen van de gemeente dan zullen stijgen van f 22.000 tot f 30.000 per jaar. Voorlopig blijft deze regeling nog beperkt tot de jaren 1956 en 1957. Daarna zal men verder zien. Intussen zal aan de samenwer kende kruisverenigingen in Kethel voor het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters een extra subsidie van f 650 worden gegeven over het jaar 1955. Door de snelle uitbreiding van het werk der so ciale kinderhygiëne is er .nl weer een tekort ontstaan. Onderwijs Tenslotte nog. het onderwijs. Aan de raad wordt een ontwerp-besluit ter goedkeuring voorgelegd voor de bijdragen die de gemeente aan de particuliere schoolverenigingen over het jaar 1956 zal leveren. In dit ontwerp-besluit zijn de kosten per leerling vastgesteld op f 34.18197 voor het g.l.o.. f 100.38447 voor het v.g.l.o., f 61,67788 voor het u.l.o. 'en f 118-73546 voor het b.l.o. Voor de leerlingen, gehuisvest in gemeente schoollokalen, zijn die bedragen resp. f 29.23516, f 8556941, f 54.02443 en f 24.265,11. Voor de. school voor-, woon wagen kinderen (die er niet is), is het bedrag aangehouden op. 1 34.18197, (Advertentie IM.) tEvionLANS Als wij nu het. m ooiste ge breide damesfaricasié-onder- goed bijna een gulden per stuk goedkoper aanbieden.... mogen wij dan zeggen dat dit een Opruiming is „die alles zal overtreffen?" Damesfantasie interlock, gemaakt van uitgekamde Perugarens, het meest ver kochte, omdat het elastische weefsel de meest ideale pas vorm geeft, kooptU nu in- directoires en camisoles voor dezelfde lage prijs. Camisoles 2300 Directoires Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dit fantasie-interlock..... geen telef. of schriftelijke bestellin gen... de camisoles met schou derbanden en bustevorm, de directoires met elastiek in de band, alles wit gebleekt, in de maten 42 tfm 48. voor één prijs, voor WiN*n CENTRUM niNXENWEfi. Tal.'29130 Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen g—12.30 uur en 2—5 uur: Vulpotlood: wit rijwielpompje: witte gymschoen (r>; bruine jon genspet; blauw met wit kinder- mutsje; 1 pak ledige zakken; trom- ipelstok. Te bevragen bij dc vinders: Mondharmonica. F. Sigterman, Julianaiaan 94a: autoped. Hcijn- mans, B.K.-Iaan 2013; kinderschepje, B. Stoker, Dr. WibautpJcin 7: hond, fox-terrier. N. Bogaerd. Voornese- straat 9b; zwart-wit hondje, C. Meijer, v. 's-Gravesar.destraat 28a; geschreven muziekwerken. M. Ha- merslag. Stadhouderslaan 4: gourien ring. v. d. Kraan. Hogenbanweg 79c i (na 18 uur); zilveren oorbel met! steen. J. Lelieveld. IJsselmondese- straat 66b: damespoishorloge. Kreu- gel. Kerkweg 57. Kethel'. bedrag aan geld. Dekker. Westvest 82a; lasbril, Koogje. J. v. Lennepstraat ,15; 1 p. herenglacé's cn 1 p. geor. kinderwanten, Bokhorst. Hoogstraat 34; wit baby kapje, Meiboom. Jaco- bastraat 1; bruine herenhandschoen (r). A. v. Kooij, Ha vindij k 194b; rode shawl, F. v. Dijk. 'V. Franke- landscstr. 72b; rood-grijzs want, K. .in 'l Veld, W. de Zwijgerlaan 23; gele want (r), Cordfunken, Gr. Florisstraat 79: overall, C. Blok, Ant. Muijsstraat 55; l p. wollen wanten rood-wil-blauw. w. v. d. Kant. Kreupelstr. 48; wollen blauw grijze kinderwant, Robbcregt. Vlaar- dingerstraat 35c; bruine herenglacé (r) v. Eijk, Leliestraat 18; grijs kinderv.-ar.tje. Verhagen. Grocne- laan 71; rood-groen wollen kinder shawl, H. Hoogland. Alb. Cuijpstr. 6b; 1 p. groene wollen handschoe nen. T. IJzerman, Rembrandtlaan - 34a; I p. gehaakte handschoenen (binnenkant zeemleer) L. v. 'tHoog. St Liduinastr. 58b: groene wollen kinderhandschoen. G. Westdijk. J. v. Lennepstr. 28b; blauw jongens- petje. Pelkman. Molensingel 51. Kethel; groen-geel kinderwantje, ij. v. d. Linden, Schiedamseweg 178 Kethel; groen kinderwant je, S. Zon- neveld. Singel 205a; grijs kinder handschoentje (1). A. Zuidgeest. Noordvestsingel 25/10; blauw-zwarte damesglacé <r>, J. v. <j. Steen, Boterstraat 74; 1 p. zwarte dames glacé's. C. Swiderski, J. v. Lennep- 5tr. 25a; 1. p. witte gymschoenen, M Heijnemans, B.K.-laan 201a; ro'od-grijze want (r). C. v. Collen- burg, Potgieterstr. 25b; 1. p. blauwe wanten, M Immerzeel, Bilderdijk-, jtr. 45b; bruin-wit-gete want (1). J. Wolfswinkel, Vlaardingerdjjk 261a; 1. p. bruine dames glacé's. F. Scho- neveld, Rozen bur gs es t ra a t 8b: grijze want, de Held, C. v. d. Lindeniaan 4, In Mono po Ie: De prairie wordt woestijn, de breedgerande hoed maakt plaats voor een hoofddoek, en de cow boyfilm is naar het Midden-Oosten verplaatst. Het decor verandert, het gebeuren blijft hetzelfde. Er wordt flink geschoten, stevig gevochten, en aan het einde zijn de juiste per sonen dood, respectievelijk ge trouwd. Een officier en een prinses raken „In de Greep der Kasbah-bandie- ten". Beiden worden gezocht door de grootvizier, die de vader van de prinses heeft vermoord om zelf de troon te bestijgen. Zij vluchten in de Kasbah, in deze film een stadswijk bewoond, door louter die ven en moordenaars. Vanuit die schuilplaats bestoken zij hun vijand en brengen hem met behulp van sympathieke bandieten ten wal. Cesar Romero is de Tatterige, maar hard vechteride officier, die het hart van de prinses weet te veroveren. Gloria Grahame speelt de prinses met erg weinig overtui ging, wat ie begrijpen is. want zelfs in zijn genre is dit toch wel een duidelijk cliché-filmpje. De grunnigers .in Schiedam huil den zoaterdagoavend heur neijjoars viside in het Volksgebouw. Zoas ze dat in stad en ommelaand nog al lied gewend bennen, kwam de ge- brukelïjke kovvie mit kouke en olie ivieven op toafel. d'Aigen toneel club haar succes mit de twei ainak- ters. dei ze speulden: „Olie wich- ters" en -As vraamvluu .vergoade- ren". Doameszangkoor zong. heur grunneger laidjes 20 nuver,dat minseti- in 20a! vot mitdeden. As „Liesters" zongen ze, 't wuir. 'n ge zellige oavend. Aankomend zoater- dag gait Gruno "mit dezelfde pro- grammoa noar heur zusterverainen in Vloardirigen. 50 PAKKEN PAPIER VATTEN VLAM Omstreeks twee uur gistermiddag ontstond er brand Op de opslag plaats van lompen en. oud papier van d© handelsmaatschappij 'Spanjer aan de Havendijk. Een. stapel ge perst papier vatte vlam en 'het-1 per soneel bluste, met de fabripksbrand- spuit. De brandweer onder leiding van haar hoofd, ir. S. Moesker, kw met twee wagens assistentie vferwtien. Er ontstond brand- en wa terschade aan vijftig pakken papier van ieder 50 kg. De eerste sneeuw is gevallen en heeft, ook in de oude deleft van Schiedam een sprookjeswereld geschapen. Dit is de Noordvest, met de molen „De Vrijheid" statig oprijzend uit het tuit. Rechts een stuk muur. van de ontwiekte mo len „De Palmboom". Rijksweg 20 VL AARD INGEN. ,De Kamer van Koophandel er. Fabrieken voor. de Beneden-Maas heeft bij de mi nister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk aangedrongen op bespoe diging van de uitvoering van rijks weg nummer J50. In het verzoek van de Kamer wor-. den tal van argumentenopgesomd, die een onmiddellijk ter hand ne men van de aanleg'rechtvaardigen; Vooral de verkeei-ssituatie in Schie dam, waar alle doorgaande verkeer dwars door de stad moét, vormt een toenemend bezwaar voor de ver keersveiligheid. De Kamer wees ook op de voor Het interlokale verkeer al' sinds jaren onvoldoende geble ken verbindingsweg Schiedam— Ylaardingen met de daarin voorko mende nauwe brug bij de Vijfslui zen. De weg in het volkspark, waar aan het gemeentelijk feestterrein en de bijterreinen van SSV zijn gele gen, welke weg loopt vanaf de krui sing van de Willem de Zwijgerlaan met de Stadhouderslaan. tot aan de Westfrankelandsedijk, is nog steeds officieel niet van een naam voor zien.' Officieus wordt deze weg aan geduid als „weg in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan". B. en W. stellen thans voor voor meld weggedeelte, in aansluiting aan de bestaande praktijk, dc naam tc geven van „Willem de Zwijgerlaan". Gistermiddag omstreeks vier uur bleef een zware truck met trailer door de gladheid steken op de af rit van de Büitehhaveriweg naar Nieuwstïcht-midden. Dé. cabine be vond zich' halverwege dwars op de Buitenhavenweg, terwijl deaan hangwagen op de glooiing van'de afrit stond. Het duurde bijna een uur eer de vrachtwagen zijn weg kon vervolgen. Het verkeer kon met enige moeite doorgang vinden. De jeugdmeeting voor jongeren van alle gezindten, die zondag in de Grote Kerk is gehouden,, hééft zich in een grote belangstelling mogen verheugen, Het bazuingeschal en de massazang waren tot buiten te ho ren. De jongeren van Youth for Christ", de interkerkelijke jeugd- evangelisatie en „Jeugd en Evan gelisatie" hebben samengewerkt om een fris programma te brengen. De jeugdkoren van de I.JE. verzorg den o.l.v. Frits Heuvelink de koor- en samenzang. Dik van der Spek zong enkele liederen en J. van Haften speelde een - aantrekkelijke trompëtsolo- Ds. A. 1 A. Leenhouts uit Castricum sprak een opwekkend woord en ook de organisten van der Pee en Jac. F- Bekker lieten zish horen, De jeugdmeeting werd geopend door de heer A. Visser. Zondag is ds. J; H. Hebly, afkom stig uit Nieuwe Schans in Schie dam bevestigd, en. wel 's mor gens in de kerk van de Ned. Prot. Bond en 's middags in de Grote Kerk. Deze predikant met speciale opdracht, krijgt tot taak om de band tussen de Ned. Prot. Bond en de Herv. Gemeente te versterken. Ds, J. B. Schouwink wees er in zijn toespraak in de volle kerk van de NP.B. op. dat het voor het eerst na 82 jaar is. dat er weer een pre dikant met een bijzondere opdracht wordt bevestigd, In de grote kerk sprak dr. L, J, Kazemier de vreugde uit over de betere samenwerking tussen beide kerkelijke gemeenschappen, terwijl ds. H, W. Hemmes namens de cen trale kerkeraad ds. JHebly welkom heette. Bij deze dienst waren tal van;kerkelijke,'maar ook wereld lijke autoriteiten aanwezig. Donderdavond 12 januari speelt „De Toneelvereniging" in het Pas sage-theater het toneelspel „Mijn heer Gillie" van James Bridie voor de Katholieke Kring Schiedam. De bewerking en regie is van A. De- fresne. Frits van Dijk speelt de rol van mijnheer Gillie, Be Schonk is mevrouw Gillie en Cor van Rijn is de jongeman Tom Donnelly- Als mijnheer Glllie overreden is door een vrachtwagen vragen de hogere machten zich af, of het wel een ongeluk is geweest. Hij was leraar in de kunstgeschie denis op een middelbare school in een klein Schots mijnwerkersplaats, je,-, waar hij veel .weerstand- opriep door zijn houding etr gedrag. Eigen- Tijk; tvas mijnheer Gillie een mis lukt kunstenaar, die zijn schep pingsdrang uitleefde door begaafde jongemensen de weg te wijzen, waarbij hu talent veronderstelde. Dat dit steeds mislukte is zijn schuld niet. Als zijn beschermeling Tom Donnelly dan eindelijk slaagt, blijkt het een grote teleurstelling te zijn voor de leraar, die zich een heel ander succes had voorgesteld. Pleegde hij daarom zelfmoord? De hogere machten beantwoorden deze vraag ontkennend en met redenen omkleed. Het is alleen maar.jam mer. heel jammer, dat hij over reden werd". "De Schiedamse afdeling van de Ned. Kappersbond organiseert voor léden en personeel op maandag 26 januari, aanvangende 8 uur, in de benedenzaal van deAmstelbron een kapdemonstratic. waarbij de laatste j modellen van dames- cn herenkap- seis gedemonstreerd worden. I Apothekers nachtdienst: Apotheek- F. H. Backer,. St. Lidqinastr. 58. Bellen bij ongeval: G.G. en GJJ Tuinlaan 80, telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en ■Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere" werkdag (behalve maan- dag), van 9.30 tol .4.30 uur en iedere avond (behalve/woens dags en zaterdags) van 7 tot 8,3o uur. Zondags gesloten. ILK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk .Musenm: Tentoonstelling De Stille glans der Gouden Eeuw". Tot en met 15- januari. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. ook des zondags. Op woens dag- en vrijdagavond van 7—10 uur. BIOSCOPEN Passage: Z, 7 en 9,15 uur: „Terug uit de hel Mooopole, 2.: 7 én 9 uur; In de 'greep der Casbah-baridieten". VOORSTELLINGEN: Irene, 7.30 uur: N.C.G.O.V., propa- ganda-avond. GEMEEHTE SCHIEDAM Ingevolge 'het bepaalde bij artikel 7 der verordening Hondenbelasting wordt ieder, die op 31 december 1955 als houder van een of meer honden belastingplichtig' was, voor het belastingjaar 1956 voor hetzelf de aantal honden ambtshalve aan geslagen, tenzij hij vóór 31 januari 3956 ter secretarie-afdeling Belas tingen, Oude Kerkhof 17 kennis gééft en desgewenst aantoont, dat wijzi ging, in de aanslag pf dat geen aan slag behoort plaats té hebben,* Uit reiking van een aangiftebiljet heeft niet plaats. Voor ieder, die in de loop van 1956 belastingplichtig wordt, hetzij door aanschaffingvan een hond, hetzij door vestiging in deze ge meente. blijft de verplichting tot aangifte binnen 14 dagen bestaan. De Buitenhavertwèg zal vanaf 11 januari a.s. tot en met 1 februari d.a.v., of zoveel langer of korter dan nodig mocht blijken, worden afge sloten voor aile rijverkeer, zulks in verband met te verrichten werk zaamheden aan diverse leidingen in deze straat. Op een merkwaardige ma nier is gisteravond aan de Mer-; wehavèn een brand ontstaan en op even merkwaardige rria nier is die brand geblust. Hét gebeurde bij het Britse zee schip Rowallan Castle. Het was even voor zeven toen een hijs met een achttal balen sisal uit een ruim van het schip werd gezwaaid door een walkraan. Maar de hijs sloeg tegen de, kraan 'en kwam daar tegen een Tamp terecht Er was even een blauwe vlam te zien; kortsluiting ontstond. De prompte reactie van hetpersoneel was: de kraan een eindje wegrij den, -van het'schip vandaan,-met.de in. brand, geraakte, balen.': - Dat gebeurde, en po énige, afstand van het schip liet men vervolgens de hijs in het water- vén de Mer- vvehaven zakken, Nadat de balen sisal op deze wijze een poosje on der water waren gehouden depo neerde de kraan de hijs op de kade En daar hoefde de branweer nog slechts de balen te controleren. De brand werd ,.met eigen middèlen" geblust, vermeldde het brandweer rapport vandaag lakohiek. Op weg naar de Rowallan Castle is een brandweerman. H. Butjes, met zijn bromfiets door de glad heid geslipt. Hij en een andere brandweerman, die op de bagage drager zat, liepen lichte verwondin gen op en werden door de GGD behandeld. t De brandweer rukte uit met de bluseenhéid 50, gereedschapswagen 3. bluseenheid 45, autdspuit 4, lad derwagen 4 en dc bluseenheden 44 Onder de officiële berichten elders op deze pagina vindt.men de aan slagregeling van de hondenbelasting; Van de afd. belastingen van de ge meente-secretarie* vernemen we nog dc volgende aanvulling. Ter voorkoming van onaange naamheden. is het raadzaam, vooral voor degenen, die tot op heden geen aangifte van hun hond hebben ge daan, zich. vóór-de regèliri'g van een en- ander in verbinding te stellen met de secretarie-afdeling belastin gen. Oude Kerkhof 17, De houder van een hond, die in de mening verkeert; dat hij geen be lasting voor zijn hond is verschul digd, is niet ontslagen van de ver plichting tot het doen van aangifte. Op een aangifteformulier volgt niet automatisch een aanslagbiljet. Indien de op het .aangifteformulier gestelde vragen volledig en naar waarheid worden beantwoord, zullen bij de aanslagregeling geen moeilijk heden oritstaan. waaruit ten onrech te opgelegde aanslagen kunnen v'oor- komen. en 48. Achtereenvolgens hadden on- derbtandmeester. A., Visser, -brand meester Jac. van, dér Spek en hoofdman A. 1. Eobne de leiding. Door het bestuur van de St. Pe trus Canisiusstichting is in het leven geroepen de* stichting „R.K, Nazorg Schiedam", met'het doel de geeste lijke. zedelijke .en maatschappelijke- belangen te behartigien van geeste lijk minder volwaardige personen, die na eventueel genoten onderwijs zorg behoeven, terwijl zij een steun wil zijn voor de kinderen, die de R.K. b.l.o. school verlaten. Teneinde dit doel te bereiken wil de stichting o.a. de a vond ver zorging ter hand nemen/ Daartoe zullen enige ervaren leer. kracht van de R.K. b.l.o. school voor de avonduren worden aange trokken en het nodige werkmate riaal aangeschaft worden. De gemeente zal een bydrage van f 2100 per jaar leveren, in de kosten van dit onderwijs. Door een raam van het kantoor te verbreken hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het bedrijf van de wasserij Nloordhoek aan de Nieuwe haven. Uit een bureaula werd een geldtas met ƒ340,-— weg genomen. Programma Vara TV-club Dc leden van dc Vara-televisieclub worden deze week twee programma's geboden en wel op donderdagavond om 8 uur de thriller „Larongs ver liezen hun vleugels" met Tonny Vc- letta, Ko v. d. Bosch én Mela Soes man en zaterdag ..Telemimiek", balli-oomdancing en Krocodil, het internationale cabaret. GEBOREN: Friedrich,: z. v. H. F. M. Wiegman en P- Vogelezang. Irma. d. v. S. Krommenhoek en M. van' Houwelingen. Dina L., d. v. W. J. Koudenburg en E. v. d. Graaf. Alida C. J.; d. v. C. Th. Waltmann en C. A. BrobbeL Theodora H. AL, d v H N. Gij ten beek en Th. H. Kloos. Liduina G. M. d. J. C. Gilden en Th. A. Kruithof. OVERLEDEN: M. G. Nieuwcnhuis 11 j. F. J. Vlug 70 j. De. sneeuwstorm heeft vanmorgen In de stad de nodige vertragingen veroorzaakt. Het zieht werd'ernstig belemmerd en het wegverkeer kon slechts met zeer veel moeite door gang vinden. In de haven kwamen dc schepen nog wel binnen, maar het zicht bij Hoek van Holland be droeg slechts 500 meter. Enkele schepen besloten niet uit te varen. Bijzondere vertragingen gaf het hier echter niet, want toevallig was er vandaag weinig te doen. In de stad zelf waren de moei lijkheden eveneens groot. De taxi's en andere auto's konden slechts moeizaam vooruit komen. Het zicht was slecht en voortdurend .moesten de voorruiten schoongemaakt wor den. De bussen van de locale en interlocale diensten hadden met ver tragingen te kampen. De verkeerspolitie overwoog om. als de sneeuwstorm zou blijven aan houden, de surveillance-diensten in te krimpen. Het werd voor de man nen van de verkeerspolitie ook ge vaarlijk op de weg, „Bovendien," zo zei de verkeerspolitie; ,;zijh de automobilisten heel voorzichtig met dit weer. Zij weten, dat het gevaar- t lijk rijden is, en kijken wei uit." j Vanmorgen vroeg is de' vervoer- en motordien st met dertig wagens zand gaan strooien. Glad'Was het toen niet in dc stad. Slechts'enkele punten leverden gevaar op/Voor de. grote stroom van verkeer loskwam: waren de wegen alweer in.goede' staat gebracht, maar de meestej sneeuw moest toen nog 'komen. De i dienst houdt wagens gereed om in te grijpen. Bij R'dams Rode Kruis: De zéven tien lectuurhuisjes van het Koele Kruis in Rotter dam hebben in 1955 een re- cordrépbrèngst gehad. Het Rot terdamse publiek deponeerde in het afgelopen jaar zoveel lectuur in de huisjes, dat de. Maasstad zich als nummer op de landelijke ranglijst heeft kunnen plaatsen. Niet minder dan' 69.034 kilogram tijdschriften werd ih: de lectuurhuis jes gedeponeerd, alsmede 5.017 boe ken. Hoe groot de stijging ten op zichte van 1954 is blijkt wel uit de cijfers over dat jaar; slechts 27.718 kilogram tijdschriften en 2.813 boe ken. Het Rode Kruis kon in totaal ver leden jaar 145.631 kilogram tijdschrif ten en 53.717 boeken haar ziekenhui zen, sanatoria en thuis patiënten zen den. Daarvan heeft Rotterdam dus respectievelijk bijna de helft (de tijdschriften) en ongeveer één tiende (de boeken) opgebracht. In het Museum voor ouders en opvoeders is' tót 18 februari een ex positie te zien van spelletjes die herstellende en bedlegerige' kinde ren bezig kunnen houden. De tentoonstelling is geopend op alle werkdagen (behalve maandag) van 10—12 en van .2—5 uur, boven dien op woensdag van 7.30—9.30 uur. Door ccn verkeerde wisselstand zijn zaterdagnacht op de kruising- BlaakGoolsingel—Korte Hoog straat een tramwagen van lijn 17 en een van lijn 3 met elkaar, in bot sing gekomen. Hierbij liepen enkele passagiers van lijn 17 lichte ver wondingen op. Eén van hen,-de 30-jarige mevr. E. BolmersRoessen van de Boe zemsingel, die met .een opgezette linkerknie naar het' CooIsingel2ie-. kenhuis gebracht was, kon later naar huis worden vervoerd. De twee. trams, die uit tegenovergestelde richting kwamen, werden.aan de voorzijde beschadigd. Volgens opgave van de Kon. Scheepsagentuur Dirkzwager N.V, zijn van 1 tot en met 7 januari 1956, dc eerste week van: het nieuwe jaar dus, 429 schepen dé Nieuwe Water weg binnengelopen, waarvan er 363 bestemd waren voor. Rotterdam. In de eerste week van het record jaar 1955 kwamen 319 schepen de Waterweg binnen, waarvan 288 schepen voor Rotterdam waren be stemd. De start in het .nieuwe jaar voor deRotterdamse haven is dus goed, met een week van 97 schepan meer dan verleden jaar. SCHIEDAM GEVKAAGD. voor het verrichten van verschillènde administratieve werkzaamheden. Leeftijd ongeveer 2123 jaar. Sollicitaties te richten aan: N.V. MIJ, „OXYGENIUM", p.a. tijdelijk kantooradresHAVENSTRAAT 21, Schiedam. DAN NAAR D. DE BRUIN Oranjestraat 9 SchiedamTel. 66431 3*» Te koop oemgeb. Opruiming. Slaapkamer 625.- nu 408- slechts enkele stuks eigen werk, zie Toonzaal bo ven. Plate, Meubelfabriek t.o. Stadhuis. Schiedam. Opruiming. Prachtige poefs 29.50, nu 24.50, Voor de huis- en slaapkamer. Plate, meu belfabriek, t.o. Stadhuis, Schiedam. Auto's Motoren Rijwielen Moffelen 'van rijwielen, ge demonteerd, gemonteerd m. bijlevering van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden cn jasbeschermer, 37.50. Frans Waltman. Rotterdam- sedüjk 240, tel. 68948. Koopt een bromfiets bij Leijte, het zal U niet spijten. Wij hébben voor U: NSU, Victoria, Berini M 21, "Bata- vus, Centro, Kreidier. Wij leveren op gemakkelijke be taling. Leijte, Swammerdam- singel 25, Dr Wibautplein :49. Diversen Alles op het gebied van glas in lood. „Aa-Ve" Glas-in- loodbedrijf. West Franke- landsestraat 16, tel. 66280, Een goed gesorteerde biblio theek, Steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek-Kantoorboekhan del Modern, Bocrhaavelaan 124. Telefoon 68415. Wie echt kiezen wil, heeft geen keus. Die moet naar „Sollngen". Scharen, messen. Gero Specialist. Broers vest 57. Telefoon 55193. Uw mes of schaar bot? „Só- Jingen" slijpt en knapt ze op. Slijperij en Staalwarèn-' handel ..Solingen". Broers- vest '57. Telefoon 55193. Verloren Ten gerieve van onze lezers hebben wij de mogelijkheid opengesteld om onder de kleine advertenties tegen een vergoe ding van 0,35 administratie kosten, annonces op te nemen tot een maximum van 20 woor den voor verloren voorwerpen en weggelopen huisdieren. Deze advertenties kunnen uitsluitend tegen contante betaling aan ons bureau worden opgegeven.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1