10 Zonnetje speelt 'n grillig spel met SIJV-schaa tswedstrijd Köneman en van Duyl leverden goed werk ZWITSMim WALDO-TAXI KDO had zich zelf een moeilijke taak opgelegd Schaap slaat de Koning Goed spel van Amicitia in Xevensschaduwen75 !n Huis - n wasmachine! Jeugd ige „Dilettanten'' in Vrijdag de dertiende" ruwe: rode handed 1 Koeriersters maar zondag De twaalfde Vierspelenkamp Geslaagd Burgerlijke stand Gemeente als coulante huisbaas Aquarium-houders vierden het le lustrum van hun vereniging Schiedam komt in de ether Meer huizenbouw in Kethel Bij schaatsen aan been verwond Koeien uit weiland op de spoorbaan Diefstalletjes in Sportfondsenbad Langerak bepleit verhoging van de J win ter uitkering Demonstatie voor slechthorenden D. DIJKSHOORN Opticien Maandag 20 februari 1956 JViof frtiorrfnrr damse IJsvereniging om wed, 1 T vtzb UWg strijden in het sehoonrijden op de schaats te organiseren we*l enigszins verstoord. "Want za- terdagmiddag, toen de wed- 5 -Anetje heoft de strijden volgens plan zouden goede plannen van de Schie- pIaats hebben> wa£ fcaan op het opgespoten tennispark aan de Spieringshoek gelyk fon dant en van rijden kwam niets. Maar "s avonds was hei al weer beter en honderden hebben toen naar hartelust gezwierd. Toen ook zondagmorgen de baan bruikbaar was en de vele belangstellenden veel animo toonden voor wedstrij den In het sehoonrijden. is er in alle haast toch maar besloten om de ver stoorde wedstrijden nog door te laten gaan. Net op tijd overigens, want later op de middag was het weer mis Maar in de tijd dat het nog kon is er prachtig gereden door de paren en de solisten, die zich ingeschreven hadden. De jury, bestaande uit de heren Van Weert, Wessels en Mak, bestuursleden van de SJJ.V. be sliste dat uiteindelijk de volgenden in aanmerking kwamen voor de prij zen: Bij de paren: 1. mej. J. van Har- melenhr. M. Oranje: 2. Mej. B, v. d. Staayhr. G. v. d. Most en. 3. mevr. Bobbehr. B. Janse. Bij de dames: 1, mej. J. v. Harme, -- len: 2, B. V. d. Staay en 3. L. Aaldijk. gereden. Bij de heren: l. M. Oranje; 2. C. v. d. Most en 3. B. Janse. Hoewel de wedstrijden met wat kunst en vliegwerk in elkaar gezet (Adsertentie LM.) 67570—69915 Mevrouw Bobbe en de heer Janse, winnaars van de derde prijs tn de «jedstruden de S.IJ.Vzwieren lustig rond. moesten worden door de interventie van het zonnetje, is er toch prettig De beste schoonrijderjr van de S.JJ.V.: mej. J. van Harmeien en de heer M. Oranje. HET GROTE OFFER: ZWAK STUK Het toneelstuk ,Met grote offer" van A. Bronnet geeft een toat opere- schroefd verhaal, waarin de spelers bij gebrek aan actie, gedwongen uior- tien met grote u-oorden weinig te zeggen. De Scftiedamse toneelvereniging ,jK.unst Door Oefening" had zich zaterdagavond tot taak gesteld dit stuk tot leven te brengen. Een moeilijke taak, die gezien de reactie van net puonefc in ae grote zaal van Aseade heet redelijk werd vervuld. De spelers konden echter niet voorkomen (en dat mag hun in verband met het bovenstaande ntet kwalijk genomen worden), dat het geheel wat onnatuurlijk aandeed. Het stuk handelt over een kei- jokt nooit" opvoeren. Het onder-ons harde zakenman, die eigenlijk geen tijd heeft om zicb. met iets anders dap zjjn zaken bezig te houden. Ge heel afwijkend van zijn gedrag is de houding van 2\}n echtgenote en kinderen, die zich. de bedroevende omstandigheden van arme mensen aantrekken. Het ontslag van een ar beider brengt onenigheid in het ge zin en als dan nog blijkt dat de zaken slecht gaan, worden de moei lijkheden groter. Tenslotte moet de zakenman door de omstandigheden gedwongen zjjn zaak verkopen. Hij buigt zijn nek en dat betekent: meer aandacht voor het gezin, dat als zo- •'danig een betere tijd tegemoet gaat. De regie van de 'heer H. van Gu- lik had de grote verdienste, dat de spelers zich vrij en ongedwongen over het toneel bewogen. Iets» waar aan bij amateurtoneel nog al eens iets ontbreekt H. van Gulik was een acceptabele fabrikant, die al zijn aandacht op de zaken richt Van de vier jonge- mensen, die het samen zo goed kon den vinden, kwam de dochter des huizes, Miep, nog het beste tot haar recht Mej. T. Zandbergen, die deze rol speelde, moest echter ju de scène met haar vader volgens de tekst weer zo hoog van de toren blazen, dat de onnatuur er dik boven op lag. Haax vriendin. Elsje (mei. T. Schewel kwam niet „los" en Weef gedurende het hele spel wat stug. Een verdienstelijke bedrijfsleider zette M, Bakker op de planken. Stellig hebben de spelers hinder ondervonden van het publiek, dat nog wel een uur na het begin bleef binnendruppelen en ook in de zaal nog al wat rumoer maakte. Terwijl toch al te laat begonnen was. Voor zitter J. A. C. Blaazer kondigde in zijn openingswoord aan, dat voortaan de Voorstellingen precies op tijd zul len beginnen. Na afloop werden de drie leden van de feestcommissie, die in no vember de viering van het 12%- jarig bestaan verzorgden, met hun dames gehuldigd. Op 26 mei zal KDO in Arcade de klucht „Kettle als slot van de avond was erg ge zellig- Biljart 2e kl. libre In.de biljartwedstrijden om het kampioenschap 2e klase libre "van het district Schiedam hebben Schaap en de Koning een inhaalwedstrijd gespeeld, welke door Schaap is ge wonnen. Maar hy had aan de Honing geen makkelijke tegenstander. Deze begon zelfs met een voorsprong die in de 12e beurt verloren ging. In. de 16e beurt" was de stand 66—47 en in de 25e 9059. Daarna ging het met de Koning mis en in ae 34e beurt was de stand 109—108. Daarna ging het nog even gelijk op, tot Schaap er een «Inde aan maakte. De Koning kwam tot 133, Alle deelnemers hebben nu 5 wed strijden achter de rug en de krachts verhoudingen zyn nu wei ongeveer Kraderwedstryden De SihTV. heeft voorts plannen om wedstrijden te houden voor de schoolkinderen en wel dinsdagmor gen voor de leerlingen van de open bare u.l.o.-sehool en woensdag voor de katholieke scholen. Dinsdagmid dag kunnen de kinderen van al Je scholen, tegen gereduceerd tarief op de S.ÏJ.V.-baan schaatsen terwijl zij tijdens de schoolwedstryden gratis toegang hebben. De scholen zullen dan vry hebben. Dit alles natuurlijk onder voorbe houd dat het ijs ook berijdbaar is. Apothekers nachtdienst: Apotheek Rembrandt, Rembrandtlgan 5. Bellen t»y ongeval. U.U en L'uinlaan 89 telefoon 69290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Havea, geopend iedere werkdag tbehalve maan dag) van 9-30 tot 4-30 um en iedere avona t behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 820 uui Zondags gesloten. R.k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag tbebalve maandag» Van Z tot 4 uur Iedere avond (behalve donder dags en zaterosgs) van 7 tot 830 um Zondag* gesloten Stedelijk Museum: Schilderijen-ten toonstelling van Karei Appel tot 27 februari). Geopend dage lijks van 2 tot 5 uur. ook des zondags van 2 tot 5 uur. Op woensdag- en vrijdagavond van 710 uur. BIOSCOPEN Passage, 2, 7 en 9.13 uur „The Dam- busters". Monopole. Alleen 2 uur: „De onder gang van Metaluna". VOORSTELLINGEN Geref. Jeugdhuis: 8 uur A.R.-kiea- ver. Causerie prol. dr. Zuidema. Monopole-theater: 7 en 9 u, K.F.A.- film „God heeft mensen nodig", Am stel bron: 8 uur S.V.V.-vergade ring. De heer L, J. M. de Lee de te Schie dam slaagde voor het doctoraal exa men Nederlands recht aan de rijks universiteit te Leiden. Geboren: Helena, d.v. A. P. M. Peeters en W. -Hamerslag; Flora F„ d.v. J. Westerveld en D. den Boer; Anna W., d.v. J„ Hollander en C. C. van Tiel. Overleden: M- v. d. Lugt, 70 jr. J. L. J, Heinsbroek 65 jr. 5V Twee en twintig jaar is de heer O. Veenendaal voorzitter van de Schie- damse toneelvereniging Amicitia en in die periode heeft hij Amicitia we ten te smeden tot een. grote vrien denkring, Een „echte familie" noem de de heer Veenendaal het in zijn gemoedelijke openingsrede zaterdag avond in. het Volksgebouw. Hij kon in zijn welkomstwoord een prettige mededeling doen. Op 29 Januari be stond Amicitia 23 jaar en dit jubi leum wordt gevierd op 25 Mei. De bijna tweehonderd aanhangers van bekend. Niet geheel echter want-bv. Van de Steen staat zonder winstpunt onderaan,, terwijl hü toch blijk heeft gegeven wat in de mars te hebben. De stand na j.J. Vrijdag is als volgtt 1. v, d. Lee 5 8 720 185 33 4,36 2. Dijkshoorn 5 2 689 183 23 3.96 3. Schaap 5 7 689 200 29 3,49 4. Alphenaar 5 7 721 209 47 3,46 5. Van Duikeren 5 4 654 189 2 0 3.44 6. Van Rees 5 7 67a 206 30 3,29 7. De Koning 5 3 694 218 24 2.80 8. v. d. Steen 5 0 543 202 22 2.69 Vrijdag a.s, beginnen om half acht de wedstrijden: Van Rees-Alphenaar; Schaap-Van Duikeren; Dijkshoorn- De Koning en v. d. Lee-v, d. Steen. De gemeente Schiedam gaat als eigenares en verhuurster van wo ningen zover in het geven van ser vice aap de huursters, dat zij bij nieuwe woningen zelfs wasmachines wil leveren. Dit zou dan gebeuren bij het afleveren van het complex van 228 woningen dat in aanbouw is op het terrein tussen de Damlaan en de spoorweg. De Algemene Schiedam Toneel vereniging De Dilettant heeft zo'n rte aanhang 350 donateurs en actieve leden dat er heel wat avonden in een seizoen moeten worden gegeven om allen aan hun toneeltrek te laten komen. In Mu sis Sacrum ontbrak zaterdagavond jl. in de bezetting de vaste kern. De jongeren kregen een kans. Het elftal dat in het bekende „Vrijdag de Dertiende" speelde heeft laten zien dat zij hun „dilettant entaak" serieus opvatten. De klucht werd met verve opge voerd en de bijna vijfhonderd toe schouwers hebben genoten van. deze uitvoering. Vooral de iakir-profeet- waarzegger-astroloog-Achmed Ritzibï (Kees Holleman) wist de zaal wel aan het schudden te brengen. Met behulp van een flea met geestrijke inhoud en allerlei vreemde attri buten als kledij behandelde hij goedgelovige vrouwen, die bij de profeet op consult kwamen. De ziener verwarde rijn clientèle wel eens en het resultaat was dat vrouwen, die hun echtgenoot ver dachten vreemde mededelingen om trent nieuwe huwelijken in de toe komst ontvingen. Zijn assistente Madame Lermtine (Greta Gouka) was een pittinge jongedame, die dan vlug de verwikkelingen ont warde om het „bedrijf" niet te schaden. De jongeren oogstten veel suc ces met de uitvoering 'van dit stuk vol verrassende effecten. Het éansorkest Les Rodeurs kwam na „Vrijdag Dertiende" aan bod en bleef tot ver na middernacht een stroom dansmuziek produceren tot groot genoegen van de talrijke aanwezigen. De Dilettant heeft grote plannen. Als hét stuk van het seizoen is „Tramlijn Begeerte" van Tennessee Williams op bet repertoire gezet. Op 19 mei brengen de tonelisten dit moderne stuk in Musis Sacrum. De verenigingsvoorzitter M. Pol derdijk, die in zijn openingsrede ook de vyftïg genodigden van de katholieke Bond van Ouden van Dagen welkom heette, deed nog een bijzonder beroep op de aanwezigen. Hy deelde mede dat de S.O.S. blin denzorg op 5 april in Musis Sacrum een cabaretavond organiseert, waar aan medewerken het Cabaret „Ahcy" ea Les Rodeura. Hij verzocht belang stelling voor dit goede doel. Deze woningen worden uitgerust w.st een lavet van de Ocriet-fabriek en B, en W. stellen nu voor om door dezelfde fabriek wasmachines te la ten leveren, die aangepast zijn aan deze lavetten. De motor komt veilig onder het lavet en de werking van de machine- is heel eenvoudig, het maakt een heen en weer-gaanöe be weging. De kostprijs van de machine plus de installatie komt op totaal 274-- en men heeft becijferd dat de exploi tatie komt op 0.75 per week. plus 5 onderhoudskosten per jaar. De Vrouwen-adviescommissie in zake de woningbouw heeft gunstig geadviseerd, evenais de directeuren van de Womngdienst en van de GTB. B. en W. willen deze wasmachines alleen op basis van vrijwilligheid hinnen het bereik brengen, van de toekomstige bewoners van de wo ningen. Zij zullen per circulaire op de hoogte gebracht worden van de verrassing die het gemeentebestuur hun biedt en zij kunnen tevoren een demonstratie van de machines bij wonen. Voor de aanschaf van maximaal 228 lavet-wasmachines vragen B, en W. nu een krediet aan van 62.435, waaruit naar behoefte geput zal wor den. De «ctieue aquarium-houd ernxr- tniginV „Oud-Af athene«e" heeft za terdag haar eerste lustrum gevierd met een bijzonder gezellige feest avond in Twjoli. De tjereni©iiifl telt than* ruim 70 leden en ie in de vijf jaar van haar bestaan flink groeid. En nog steeds is er vooruit gang merkbaar. De voorzitter van de feestcommis sie, de heer C. Koole, schetste in het kort de gang van raken- De voorzitter van net hoofdbestuur van de Unie van Aquarium Verenigin gen, de heer H. Steenhart, was per soonlijk aanwezig om de Schiedam- se vereniging met het jubileum te complimenteren. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit bood hij het bekende vaantje aan. Hü wees op de liefhebberij van de aquarium- houders en prees de onderling goe de geest. De voorzitter van de Schledamse vereniging, de heer R. Fieëte, huldigde de heren L. Hage- raad en Over kleeft, die al die vjjf jaren in het bestuur hebben geze ten. Beiden kregen een asbak met inscriptie aangeboden. In het gezellige zaaltje vermaak ten de aanwezigen zich uitstekend met het bonte programma, dat door het Mario Cabaret werd gebracht. Daar waren de virtuozen op de ac cordeon en de mondaccordeon, de Martnmo's en The Reilly's die de stemming er in brachten, de Cari- to's, die met hun dwaasheid veel succes oogstten, en de Napolitaanse zanger Monti Mario. Veel genoegen beleefden de aanwezigen ook aan d© scetches „Flippie" (die wel wist hoe een jubileum gevierd moest worden) eij „De serveerster*. Een goochelaar completeerde het gezel schap. In de beste stemming bleven de aquarium-vrienden na afloop van deze toneelvereniging werd 'n goede zo als vanouds feestavond be loofd. Op deze tweede toneelavond, in dit seizoen voerde Amicitia zaterdag avond „Levensschaduwen" van Jo- han van Eekelen op. De familie Voï- mars heeft jarenlang geprofiteerd van de ruime inkomsten van Pa Herman, die industrieel ia Er komen echter financiële moeilijkheden en de arrogante mevrouw Volmars en de nonchalante kinderen Henk en Elli, maken kennis met andere facet ten van het leven. De zoon, Paul in middels, die zich niet beeft opge houden met het iQxeuze leven en door de anderen veracht wordt, ziet zijn dromen verwerkelijkt en hy wordt een begaafd schrijver. In het laatste bedrijf hebben de verwaande zielen hun levensles ge had. Het spel van de acht dames en he ren. was in het algemeen heel goed. Vooral mevrouw B. Kegel leverde uitstekend werk. Zij had zich een speciaal accent aangemeten en bleef voortdurend de vrouw van de indu strieel, die in de mening leeft dat de wereld voor haar geschapen is. Een goede creatie. Daar naast moet ge noemd worden de heer K. den Har- tog, die als broer Bart Volmars, de ruige zeeman met de goede pit ver tolkte. Hij bracht de zaal met zijn enthousiaste spel herhaaldelijk aan het lachen. De heer G. van Gogh, had een zwakke start, maar later liet hy zich beter gelden als hoofd van een groot bedrijf. Paul was een goe de rol voor de heer L. Nunes, die slechts leeft met zijn liefde voor de .literatuur. Ook de andere rollen wa ren goedbezet. Amicitia kan op een geslaagde toneelavond terugzien. Na afloop verzorgde het eigen kwartet de dansmuziek op uitsteken de wijze. In de komende weken zal Schie dam Jn de ether worden getrok ken", Want op vrijdag 2 maart komt een uitgebreid gezelschap Van de Vara naar Musis Sacrum om daar enkele bekende radio-spelletjes uit te voeren die dan later door de ra dio worden gerelayeerd. In zijn rubriek „leert uw land genoten kennen" maakt de Rotter dammer Geert EUferich. een praatje met enkele Schiedammers. Het etherforum onder leiding van mr, H. Willemse en met medewer king van Gerda Brautigam, W. Tho massen, Meyer Sluyser en dr. C- v. Rysinge zaj vragen van Schiedam mers beantwoorden, terwijl ook Arie van Nierop in zijn vraag- en antwoordspelletje „Het hangt aan de muur en tikt" vragen stelt aan. Gerda Brautigam. "Wim Hora Ade- ma. Bob Spaak en dr. Lastpost. Voor een volle avond wordt het Schiedam se Musis Sacrum dan een verlengstuk van de Vara-studio, De firma' D. Moerman*» Bouw- en Aannemingsbedrijf, te Rotterdam wil op een perceel grond in Kethel aan de Schiedamseweg, de' Hargsingel en de ligusterlaan, groot 1780 vler kante meter, negen één gezinshuizen en 8 garages'bouwen. Namens deze firma heeft het Schiedamse archi tectenbureau van. Kluyven 'en van den Boogert een verzoek aan. b. en w. gericht om het bedoelde terrein te mogen kopen. B. en w. hebben hiertegen geen bezwaar. Door een scheur in het ijs kwam Jan J. van de Lange Achterweg te vallen bh het schaatsen op de vijver achter de algemene begraafplaats. Bij de val aloeg hü met zitn schaats een grote wond in zijn scheenbeen. Voor de twaalfde keer organiseer de het district de Vierspelenkamp. een unieke biljartwedstrijd, omdat deze nergens in ons land wordt ge houden. De deelnemers spelen n.l. m een ontmoeting vier partijen resp. libre. kader 38-2, eenbandstoten en driebanden. Voor iedere gewonnen partij worden twee matchpunten toe gekend en wie van de beide tegen standers de meeste partijen wint krijgt bovendien twee punten extra. Eindigen ze gelijk, dan worden die extra punten gedeeld. De wedstrijd wordt gehouden in Pleinzicht te Schiedam en zal dit maal niet zo lang duren, omdat het a an to. deelnemers tot tien, beperkt bleef. Alleen spelers wier moyenne mipstens zes bedroeg, mochten voor dit toernooi inschrijven- Ze werden, in twee groepen van vijf verdeeld en de vier hoogst geplaatsten, dat wil zeggen met de meeste punten, onverschillig uit welke groep, komen in een eindstrijd. Omdat er minder spelers deelne men, zal deze wedstrijd maar dertien avonden duren .terwijl die voorheen een maand of langer in beslag nam. Zaterdagavond werd begonnen en het waren Van Duyl en Köneman, die met acht punten uit de strijd kwamen Een bijzonder goede pres tatie leverde Van Duyl in zijn partij eenbandstoten. want hij evenaarde daar de hoogste serie, die ooit in de Vierspelenkamp werd gemaakt, nJL vyftien, die op naam stond van Kö-- neman. Zondag avond scoorde Köne man de eerste serie boven de hon derd. Deze speler was trouwens toch goed op dreef want èn zaterdag, èn zohdagavond leverde hij een kader- partij met gemiddelden, die een be hoorlijk eind boven zijn normale moyenne lagen. De Jonge, een hoofd klassespeler viel Iets tegen, doch er komen nog genoeg gelegenheden, in deze wedstrijd voor hem om zich te herstellen. Bijzondere dingen ge beurden er verder niet in de twee avonden. Maandag wordt de strijd voortge zet met de ontmoetingen Ruggen- fAdvertentie LM.) het programma nog wat bijeen, zo- Nadat de politie hem ter plaatse"vër- dat het iaat waa toen men huis- bonden h waafts keerde. - had werd hij door de G.G, 1 en GJ>. naar zijn woning gebracht. I Als de bloemen dag en nacht op de ramen staan en het in bed maar niet warm wi! worden, dan Is het 20 ge makkei Ijk gezegd..,, gooi er maar een deken bij op. Heeft U zoveel, geJd em zon der meer een,.willekeurige winkel binnen te stappen en ongeacht de prijs iedere de ken te kopen die men U Yoor legt? Of weet U ook uit onder vinding, dat het mogelijk is te profiteren van aanbiedin gen, waarbij de „kwaliteit niet minder, jnaar de prijs zelfs véél lager is?** Wij kochten op het juiste ogenblik een te laat gereed gekomen exportpartij wollen Double Face dekens in een extra grote tweepersoons maat van verkoop. Een partij dekens, die elke wollen dekenaanbieding in Rotterdam compleet waar deloos maakt, omdat U nu Double Face dekens, dub- belgeweven dekens, met aan belde zijden een ver schillende effen kleur» om boord met zijden lint. kunt kopen voor nog geen zeven tien gulden. Dinsdagmorgen om 9 uu.r beglnt.de. verkoop „Doublé Face" wollen dekens, in de extra grote tweepersoons maat, 190 x 220 cm, een dubbelgeweven deken van voorges ponnen garens, in de .moderne kleurcombinaties, o,a. één zijde groen, de andere zijde champagne, nu voor ae groen, ae Ook In éénpersoons. Geen tri. of schriftelijke bestellingen. v* WINKELCENTRUM BINNENWEG. Tri berg—Van der Plas en Buitenhek— Van Duyl. De uitslagen waren zaterdag: VAN DU TLVAN EYK Libre: Van Eyk 275275 2940 9-48 Van Duyl375 297 29 35 10.24 Kader: Van Duyl 250 250 13 40 19.22 Van Eyk200 130 13 30 10.— Eénband: Van Duyl 30 30 8 15 3.750 Van Eyk30 9 8 3 U25 Driebanden: Van Duyl 20 20 29 3 0.689 Van Eyk-20 7 28 3 0.241 Van Duyl won drie van de vier partijen, en verwierf daardoor acht punten. Van Eyk noteerde er der halve twee. -RUGGENBERG KÖNEMAN' Ljbre: Köneman 325 325 25 97 13.00 Ruggenberg 275 257 25 51 10.28 Kader: 225 225 40 1? 5.62 200 156 40 21 3.90 Köneman Ruggenberg Eénband: Köneman - Ruggecbe?g Driebanden; Ruggenberg Köneman - - 30 30 25 5 1.200 30 28 25 4 1.120 20 27 17 27 2 0.740 4 0.649 In deze ontmoeting kreeg Köne man acht matchpunten en Ruggen- berg verwierf er twee. KÖNEMAN—DE JONGE Libre; Köneman 329 325 23 105 14.13 De Jonge200 161 23 32 Kader: Köneman 225 225 18 47 12.50 De Jonge 350 113 18 38 6.27 Eénband; Köneman 30 30 25 9 1.200 De Jonge30 25 25 4 1.000 Driebanden: De Jonge 20 20 28 6 0.769 Köneman 20 13 26 3 0.500 Aangezien Köneman drie partijen won. kreeg hij acht punten en De Jonge twee. SCHEFFERS—QUIRÏJNS Libre: Quirijns 275 275 29 83 9.48 Scheffers 200 143 29 25 4.93 Kaden Schetfers 150 350 S2 20 4.68 Quirijns 200 130 32 22 4.06 Eénband: Quiriins 20 30 16 5 1.875 Scheffers 30 1? 16 4 1.125 Driebanden: Scheffers 20 20 36 3 0.555 Quirijns - 20 12 36 2 0.333 Beide spelers wonnen twee partijen en deelden dus da punten, zodat elk er vyf kreeg. (Advertentie LM.) worden gaaf en zacht metI De politie heeft zaterdagmiddag enkele koeien van de spoorbaan ge. dreven, ter hoogte van de *s-Grave- landsepolder. Vermoedelijk hebben jongens het hek opengezet van hei weiland, waarin de dieren liepen, zodat zij over het ijs op de spoor baan konden komen. TWEE BRANDJES. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur- stichtten enkele jongens brand in een hoop stro aan de Gustoweg voor het Pand no. 87. De buitenbe kleding van een lege olietank die daar lag. vloog in brand. De brand weer bluste het vuur met 'n schuim- blusser- Met de ramoneur doofde de brand weer zaterdagmiddag omstreeks vijf uur een schoorsteenbrand in de Vriendschapstraat 16 bij de familie V. Brandmeester J. de Jager had in beide gevallen de leiding bij blussingswerk. het Zaterdag is de vijftienjarige J. H". S. uit Vlaardingen aangehouden, verdacht van enkele gelddiefstalla- tjeg in, het Sportfondsenband. Hij is ter beschikking van de kinderpoli tie gesteld. Programma Vara TV-club Deze week twee aantrekkelijke kijkavonden voor de leden van de VARA Televisieclub- Dinsdagavond om 8 uur het circus Strassburger in Carré en zaterdag 25 februari houdt Cees de Lange studio-recep tie en is er een avond in Si Ger main des Prés. Het gemeenteraadslid, de heer R. Langerak, heeft b. en w- gevraagd te willen bevorderen dat de wintexuit- kering, hetzij door verhoging van het bedrag, hetzy doorverlenging van het aantal weken, dat dei uitkering wordt verstrekt, meer aan ae behoef ten. in deze koude periode aan t* passen. Voort3 te bevorderen, in overeenstemming met de suggestie van de regering, mensen die moeten rondkomen van de noodwet ouder domsvoorziening, een rente of een pensioentje en die geen steun of bij- steun van Sociale Zaken ontvangen, te helpen. SCHIEDAM Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid onze geliefde zuster, behuwdzuster, tante en nicht MARIA SARA VAN DER HAMMEN in de ouderdom van 61 jaar* P. F. van der Hammen T. van der Hammen-Suttorp A. van der Hammen C. van der Hammen-De Ruiter F. van der. Hammen. D. van der Hammen-Houtman Na. van der Hammen. Neven en nichten Schiedam, 19 februari 3S56 j Nassaulaan 28 a De teraardebestelling zal plaats hebben donderdag a.s. op de Algemene Begraafplaats te Schiedam. Vertrek vanaf het sterfhuis vun. 11.15 uur. HOORT, ZEGT HET VOORT! De Fa. DIJKSHOORN in Schiedam houdt wederom een Op dinsdag 21 februari is de deskundige van de Audi om-fabrieken weer van 39—6 uur in zijn zaak aanwezig om u vrijblijvend te adviseren, en u de nieuwste en kleinste Audium transistar- hoorapparaten te laten, proberen. Deze zijn zéér zuinig en verbruiken slechts 10 cent per week aan stroom Ook do Audlum-hoorbrU kunt a beluisteren St. Liduinastraat 1 - Schiedam Telefoon 67649 Ta koop qanaeb. j Passpiegels 126x30 geplaatst 12.75. 120x30 f 14.75, 80 rond 17.—, geslepen ruiten voor suitedeuren, schuifglas, autoruiten enz. ievert u Loo- pik's glasindustrie, Boterstr. 39, Schiedam, telefoon 88945. Bescherm o tegen koude en sneeuw met zo'n prachtige kwaliteit lederen jas voor dames en heren, reeds vanaf ƒ164.—. Lederen wanten en handschoenen. Komt eens naar onze collectie'zien, het is dc moeite waard en -de betaling regelen wij met u. Voor lederen kleding J. Huis, Rotterd.dijk 146, tel. 69522. rmnanent Wars Dameskapsalon W. N. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave, compleet f 6.— Broersvest 115. tei 67237. Moderne coiffures, K. v» d. Kruit Damea- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel 69841. Uw perma nent is bij ons In goede han den. Permanent 8.- en 10- Oliepermanent 11 (stroom loos). Lessen Voor scooterles naar Autorij school H. P. Take, Jan Son- jéstraat 4, R'dam» teL 36777,1 Muz.lnstr.Radio's Het Radiohuls, Hoogstr. 92, Tel. 68044. Televisie-appara ten 495.—. 650.—, 775.—, 795.— 895.—, 925.—, 995.—, 1195.1245,radiotoestel len v-a- 98.- Inbouw gram mofoons BSR. 45.Braun 75.50, Philips grammofoons 79.—, 89—, 112.—, Thorens grammofoon in koffer 105.—. Ook op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. Het Radiobuis, Hoogstr- 92, TeL 68044. Pope wasmachi-, ne 239-251.50, Fam was machines 172.50, 193.—, 213.AEG-wasmachines 257.-, 336.-, centrifuges 208.-, 257.wringers, Acme 66.35, Holland Electro stofzuigers 135.—, 145.—, 155-—. Alles met volle garantie. Fotograf!» Koop nu Filmstroken. W# hebben een grote sortering 03. Sjors, Tom Mix, Tarzan, Roy Rogers, Donald Duck. K. van Vuuren, Hoogstr, 106 telefoon 66720. Diver*ea Van Loenen voor Verf, De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 4143, telefoon 66192. Numraerbneven Ole naar om oordee) oJet bonafide op d« inhoud der advertentie' reage ren worden met doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1