WÊ, Overeenstemming bereikt over de lonen in de drankindustrie Flats aan Buys Ballot-singel Hekkesluiters in t veld Halve finales gespeeld Gezellige feestavond van V ara-af deling Schiedam Kegel-clubkampioenschap voor Tous Les Neuf Verbetering op dertien punten Over de CAO's zal nog nader onderhandeld moeten worden Wie heeft iets verloren? Cabaret voor goed doel Veertig jaar melk bezorgd KLEIN VOETBALPROGRAMMA IN SCHOOLVOETBAL-TOERNOOI LEDENAANTAL RUIM 4600 J. Kreuger persoonlijk kampioen ïnh aalprogram handbal ZWAAR KORFBAL PROGRAMMA BIJEENKOMST VAN JONATHAN EN ODS Eeuwig Misverstand voor Kunstkring Verplaatsing van benzinestation 60 ballen-concours Onderscheiding voor mej. Meijer Burgerlijke stand Prins Bernhard op Jeugdluchtvaartdag 2 Vrijdag 6 april 1956 Op de bespreking die op 4 april in Den Haag is gehouden tussen de verkcommlssle voor de Drankindustrie en de Alg. Bedrijfsgroepen Cen trale (NVV>St. Willibrordus (KAB) en de Chr. Bedrijfsgroepen Cen trale (CNV) over de lonen en arbeidsvoorwaarden in de drankindustrie is een bevredigende mate van overeenstemming bereikt* Dit is verheu gend voor de werknemersorganisaties, omdat een dergelijk resultaat eigenlijk niet meer verwacht werd na de moeizame besprekingen van 22 februari en 22 maart, waarbij de besprekingen 2clfs op een dood spoor gekomen leken te zjjn. zoals ook op vergaderingen, op 23 maart in Schiedam belegd, door de werknemers-organisaties is medegedeeld. De resultaten van de laatste be sprekingen werden gisteravond we derom bekend gerr.aakt op twee druk bezochte bijeenkomsten in Schiedam en wel van de ABC in het Volksgebouw en van de St. Willi brordus en de CBC gezamenlijk in Arcade. In het Volksgebouw gaf de heer L. van Hattem. hoofdbestuurder van de ABC. een uitvoerig overzicht van het- eindresultaat der onderhande lingen. Met waardering vermeldde hij dat dc werkgevers in de laat ste bespreking verder aan de voor stellen van de bonden zijn tege moet gekomen, dan op grond van de voorgaande besprekingen mocht worden verwacht. Alleen doordat ook de werkgevers een tegemoetko mende houding hebben aangenomen, kon een resultaat worden bereikt, dat hoewel niet voor 100% aan de wensen beantwoordt» toch een be langrijke verhoging van het niveau van lonen en arbeidsvoorwaarden be tekent. 10. opname van een minimum- aanvullingsregeling op de wettelijke ziekte- en ongevallenuitkering, waar bij bestaande betere regelingen niet worden aangetast; Dertien punten De belangrijkste verbeteringen om vatten dertien punten: 1. correctie van de bestaande ba sis-lonen voor mannen en daarboven toepassing van een loonsverhoging van 3%; 2. invoering van een nieuwe loon- groep A_B voor meer-geoefenden; 3. verhoging van de loonschaal voor meester-knechts; 4. verhoging jeugdlonen voor jeug dig? mannelijke werknemers: 5. verhoogde lonen voor vrouwe lijke werknemers van 23 jaar en ouder; 6. vervanging van de prestatie toeslagen door een verplichte 6% tijdwerktoeslag voor alle werkne mers; toevoeging aan de reeds be staande diensttijdfocslagen van een toeslag van 2.60 per week voor mannen met een onafgebroken diensttijd van 15 jaar en langer; 8, verlenging van de vakantie van 12 tot 15 werkdagen; 9. opname van een „vakantietoeslag van 2% van het jaarloon en een extra uitkering van 2% op een ander tijdstip; (Advertentie IJMA Zij, die af eerder tijdens een speciale aanbieding bij ons kochten, weten uit onder vinding, dat een prijsverschil van vier a vijf gulden op een overhemd niet tot de zeld zaamheden behoort. Ook nu kunnen wij weer a! onze klanten zo'n over hemd aanbieden, omdat wij de laatste duizend stuks van een complete serie weekend shirts van 9.25 konden kopen voor nog geen Yijf gulden. Weekend overhemden van prachtige kwaliteit weekend- stoffen, met een soepel val lend boord voorzien van een zware inlage, zodat het boord altijd net|es blijft zitten, koopt U nu bijna voor de halve prijs, omdat wij U willen laten zien „wat l/w geld waard is" Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze serie Weekendshirts, van 9.25. met borstzak, verpakt In cellophaan, in de kleuren oker, wit, anthraclet, grijs, reseda en lichtblauw, in de moderne maatverdeling 36 c/m 41, voor Geen tel. of tchrifielijko betxellingen. WINKELCENTRUM 8INNENWE0, Tel. 29180 Te bevragen aan het hoofdbureau van 'politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en van 2—5 uur: Voetsteun van motorrijwiel, 2 p glacé daxnesbandscboenen, rode auto. ped, bruin-geel geblokte shawl, ha mer zakje met loodjes en tang. Te bevragenbij de .vinders: Springtouw, v. Katwijk, Lange Singelstraat 39; autoped, N. v. d. Plas, \V. Frankelandsestraat 160b; rode autoped, H. Smelink, Dr. Wi- bautstraat 3; 3-wielig kinderfietsje, J. Kcnings, Herenstraat 25/11; rode autoped, K. Roedema, Rotterdamse- dijk 253a; rode autoped, D. Veldho ven, Hoogstraat 194; 3-wielig kin derfietsje, H. Holleman. Dwarsstraat 1; rode autoped, K. den Tuinder. Gordonstraat 7b; blauwe autoped, Oudewaarde, Fabristraat 59a; onder- gebit, Zonnehuis. Boerhavelaan 1; 1 doos sigaren, Kerkhof, Villastraat 105; kinderwieg met bedje, K, Kars, Verenigingslokaal. Nwe Haven 155; blauwe kindermuts, A. v. Eijk. Alex Numanstraat 18b; rode handschoen Cl.), H. Groeneweg, BK. laan 250; bruine glacé herenhandsehoen Cr.>, H. Leenderts, Newtonstraat 2; witte wollen shawl, M. Frenay, Stations straat 31b; zwax^ glacé dameshand- Schoen. Cr.), IJzerman, .Rembrandt- laan 34; witte want. W. Thüs, v. Os- tadelaan 35b; d. blauwe kinderjas, Boskeljon. Sav. Lohmaniaan 12; rood kinder]asje, W. Smits, v. Dijckstraat 28b; geruite halsdoek, G. Bunten, Si mon Stevinstraat 3; tas met inhoud. Dr. Noletstichting, Dr. Noletstraat; blauwe jongenspet, H. v. Kampen, Puttershoeksestraat 30; groene kin dermuts met witte strepen, K. Vrijen- hoek. Prof. Kamerlingh Omieslaan 142b; blauwe pyama. H. Bergsma, Ridderkerksestraat 15b; 1 p. zwarte glacé dameshandschoenen, Brunt, Meeuwensingel 130 Kethel; 1 p. brui ne glacé dameshandschoenen. Poot, Groeneweg 32; groen-wit kinder wantje (r.), A. Droge, Rotterdamse dijk 194a; bruin glacé herenhand schoen fl.), H, Gunnewegh, Rotter damsedijk 305b; grijze ceintuur, H. Wijnolts. Snelliussingel 52a; zwarte motorhandschoen, A, Hoordijk, v. Smal eve lts tra at 15b; kinderkaplaars CU. B. Huksloot, P. Potterstr. 46; kindermuts rood met witte strepen, B. Dekker, Rotterdamsedijk 42b; wït- ,te overall, v, Egmond, Werf Gusto; 1 p. bruine heren glacés, Hodes Tuin- laan 20; 1 rode en 1 zwarte want, J. Eibers, Aleidastraat 72; zwarte da mestrui, Vermeulen, G. Reinders- straat I8b; grijze hoofddoek, L. Ho- gervorgt, v. Ruijsdaellaan 11b;- geel met bruine want, .J. Trum, P. Pot terstraat 46a; grijze glacé handschoen (r.), M. Visser, v. Beverenstraat 39a; glacé herenhandschoen (r.), Gouka, Vlaardingerdijk 267a; bruin-wit hondje, B. Alewijnse, Troelstralaan 14; ring met sleutels, H. Leenderts, Newtonstraat 2; zwarte vulpen, F. Weltevreden, Duitseseraat 16, Maas sluis; huissleutel. Kleinekoort, Veen- lantstraat 12b; stofbril. G. de Bruin, Hoogstraat 76; ring met sleutels. G. Jansen, Hoogstraat 194; kinderbrïl, Berkhout, Kwe Mathenesserstraat 72; huissleutel, A. Meerburg, Baan 17; vulpotlood, H. Homburg, Havendijk 176b; bruine aktentas. v, Klink„Oos- terstraat 113: portemonnaie, R. De nis-Mulder, B.K. laan 249b; paraplu, J, Zuidema. v. Ostadelaan 24a: grijs kindertasje, F. Slavenburg, Celsius- straat 13b; groene portemonnaie met inhoud. Mol-Janse, Lange Kerkstraat 66; portefeuille met inhoud, H. Wijs broek, Kerkweg 6 Kethel; portemon naie met inhoud, F. Heukelom, Hoofdstraat 145: damespolshorloge. G. Schellebeek, W, Brouwerstraat 37; verzilverde broche, F, Blom, Lange Singelstraat 32; broche. Korpel. Goe- reesestraat 19; Egyptisch herken-1 ningsschildje, F. Jonas, Grote Markt I 6b; broche, mevr. Goedhart, Hoofd straat 18b; bedrag aan geld, wed. I Schuurmans, Heenvlïetsestraat 21; doublé armbandje. H. v. Dijk, W, Frankelandsestraat 80a; gouden zak horloge, M» v. Noort, Julianalaan l()5a; bedrag aan geld, Versteeg, Ie penlaan 50 Kethel; ring met steen, Meijer. Nieuwe Kerkstraat 66, Hille- gersberg; herenpolshorloge, v. d. Grijp, Maasstr, 42. 11. kleine verbeteringen in de kort-verzuimregeling; 12. invoering van eèn gemiddelde 46-urige werkweek, indien in drie ploegendienst wordt gewerkt, bij be taling van 48 uur; 13. overeenstemming over een door de werkcommissie aan de werkgevers uit te brengen advies inzake de uitkering ineens en wel 3% voor hen die voor 1 juli 1955 in dienst zijn getreden. 2% voor hen die daarna maar voor 1 januari 1956 in. dienst kwamen en 1% voor hen die daarna kwamen. De uitbetaling zal geschieden in twee gedeelten en wel half a-ril en half mei. Geen c.ct.o Nog geen overeenstemming is be reikt over de CAO's, omdat nog niet bu 3lle werkgevers-organisaties een beslissing is gevallen. Maar de vak bonden zullen zich alvast belasten met dc opstelling van een ontwerp- CAO. De heer "Van Hattem vestigde er dc aandacht op, dat de overeenge komen lonen en arbeidsvoorwaar den pas van kracht zullen worden na verkregen goedkeuring van het college van Büksbemiddelaars, doch dan met terugwerkende kracht van af 1 april. Hij waarschuwde verder voor een te groot optimisme met betrekking tot de ongewijzigde goed keuring van het resultaat der onder handelingen, gezien de moeilijkheden die de laatste tijd zijn gerezen over de uitleg van het resultaat van het loon overleg tussen regering en werkgevers- en werknemersbonden- De Centen vereeniging voor Blin den „Steunt Ons Streven" te Rotter dam heeft een propaganda-commis- sie in het leven geroepen, die zich onder meer tot taak stelt het orga niseren van feestavonden, waarvan het batig saldo ten goede komt van de vereniging. Een eerste avond, een cabaretvoorstelling, is gisteravond in- Musis Sacrum gehouden. Een tweede avond wordt 14 april in Rotterdam gehouden. De commissie hoopt met beide avonden ongeveer ƒ2500,— bij elkaar te brengen. Hoewel het niet zo best leek eerst, was de zaal van Musis Sacrum toch goed bezet met mensen, die de ver richtingen van het cabaretgezelschap „Ahoy"' met genoegen volgden. Vele sketches werden gespeeld en Riet Verbeek bracht een paar goede voor drachten, o.a. ,Tn pyama" van Annie M. G. Schmidt De Noorse triologie, ook van Annie Schmidt, werd goed vertolkt door een drietal heren. Verder was er het ïangduo Kluns met parodieën en Theo Poley, die met een uitstekend geschoolde stem operettemelodieën zong. Rita Bianca had succes met Franse chansons en Domïsta deed het magischen mo dern. De Tojanta'S zorgden voor aar dige mondaccordeonmuziek. Harry Koelma zorgde voor de muzikale om lijsting en het dansorkest Les Ro- deurs speelde op het bal na. afloop. Alle artiesten (amateurs) hadden zich belangeloos beschikbaar gesteld. De voorzitter van de commissie, de heer E. J. v. Axneijde, opende de avond met een propagandistisch woord. Feestavond van KD.O. De oudste Schiedamse accordeon vereniging „Kunst door Oefening" (1 jan. 1957 wordt het 20-jarig be staan gevierd) houdt morgen een feestavond in Arcade' (aanvang 8 uur). Het programma wordt ver zorgd door het jeugdorkest en de A-, B- en C-orkesten. Na de pauze wordt er een gevarieerd cabaret programma gebracht. Op 10 mei gaat KD.O. naar het concours in Utrecht VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers. Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G. en GD. Tuin laan 80, telefoon 69290. Gcfn. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten R.k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstelling van werken van Jan van Heel. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. Ook des zondags van 2 tot 5 uur. BÏOSCOFEN Passage, 2 en S.15 uur: „Operatic Tirpitz". Monopole, 2, 7 cn 9 uur: „The Com mand". VOORSTELLINGEN Irene, 8 uur: Cefa-fihn „Mannen in het wit". Kantine Gusto, Maasdijk 5. 7.30 uur Opening Schaaktoernooi ESS. Amatetbron,' 8 uur: Ver. Huiseige naren, ieddenvergadering. 'JTivoh, 8 uur: Hoek's pers.ver., soi ree-dansante. Befjersbergen. 8 uur; Thor. jaarver gadering. W. Nesse: Bijna veertig1 jaar lang heeft de heer W. Nesse uit de Van Beveren straat poor de R.MJ. melk langs de huizen be zorgd in Schie dam en hij is „langs de weg" een bekende fi guur geworden. Maar met het klimmen der ja ren (over drie jaar gaat hij met pensioen) is het werken achter ket melk-karre- tje toet moeilijk geworden, zodat de heer Nesse vorig jaar als magazijn meester te werk is gesteld op de RjM.L fabriek aan de Persoonsdam. Maar de veertig dienstjaren heeft hij volgemaakt op 1 april jl. En in verband met dit jubileum zal hij dan op 11 april gehuldigd worden door de directie van de R.MX De familie en vrienden zullen de vie ring echter dunnetjes overdoen op zaterdag 14 april, zodat het die dag wel gezellig zal zijn in de Van. Be verenstraat 36. HBSS tegen Quick-Büys Voor het zaterdagmiddagvoetbal is nog een wedstrijd ingelast, H.B.S.S. gaat op bezoek bij Quick- Boys in Kaf wijk. De vertrekplaats van de bussen is deze keer niet bij het postkantoor.'maar achter aan de Broersvest (Koolas). In mei zal de eerste vaal worden geslagen voor het bouen afgebeelde complex van 12 flat-wonin gen, dat naar een ontwerp van de Rotterdumse ar chitect D. Ditrrer gebouwd zcl voorden door het Schiedamse aannemingsbedrijf Van de Wetering en Van Dalen aan de noord-oost kont van de Buys Ballot-singel, naast de Pr. Beatrix-school. Te ver wachten is dat nog dit jaar het buitenwerk gereed komt, waarop de woningen omstreeks maart vol gend jaar afgeleverd kunnen worden. Het zijn comfortabele woningen, waarvan er 3 uier, 5 drie en 4 twee kamers zullen bevattem, die om een -ruime fiat zijn gegroepeerd. Verder hebben de woningen een badkamer,balcons aan voor- en achterkant, terwijl de beneden wonenden zelfs de beschikking hebben over een achtertuintje. De keu ken heeft een fubrieks-aanrecht met stalen boven blad. Het ontwerp is modem al .is de uitvoering zg, traditioneeVEr is ueeï glas Verwerkt in de wan den en: ook veel tegelwerk. De woningen zijn be stemd voor de „horizontale verkoop" voor de zg. vrije vestiging", dus buiten Volkshuisvesting om. De aannemers hebben, zoals bekend, ook het flat- complex aan de Lorentzlaan onder handen. De gun stige resultaten hier opgedaan, zijn voor de aanne mers aanleiding geioeest om ook te beginnen aan het. complex aan de Buys Ballot-singel. Met het oog op dc interland-wedstrijd België—Nederland is.begrijpelijk het voetbalprogramma, vooral voor a*s. zondag, aanmerkelijk ingekort. Met uitzondering van een enkele wedstrijd in de lagere afdelingen, is het KNVB-programma geheel afgelast. Van de afdeling Rotterdam zijn uit sluitend een aantal wedstrijden in de reserve-klassen vastgesteld. Voor de -eerste klasse zaterdag voetbal is vastgesteld de wedstrijd GTBDVO '32. Onze stadgenoten staan met 2 uit 10 op de onderste plaats, tewijl DVO met 12 bit 10 hl de middenmoot staat,. Het ziet er dus voor de mannen van de tech nische dienst niet zo'fraai uit; een overwinning zou hard meevallen. Voor het zaterdsj-programma van de KNVB is in de 3e klasse A de wedstrijd Quick BoysHBSS inge last, inplaats van de wedstrijd NSW—Quick Boys. Ook bij HBSS wil het niet. vlot ten. Deze vereniging troont op de onderste plaats met slechts 9 punten uit 16 wedstrijden. De tegenstanders staan met 14 uit 16 drie plaatsen ho ger en hebben het voordeel van eigen terrein. In 4 A is het al even hopeloos met PPSC. Ook deze vereniging is hekkesluiter van de afdeling. Te genstander .HTSV staat-, 5- plaatsen, hoger dan do Schiedammers met. 15 uit 20.' Hïer "Ta Het verschil niet zo heel groot, aangezien HTSV 4 wed strijden meer. heeft gespeeld. Voor Ook de derde dag van het Scbool- voetbal- en Handbaltoernooi is uit stekend en in een spannende strijd verlopen. Ondanks de weersomstan digheden, moeten we weer schrijven, die verre van gunstig waren. In de halve finale voor de lagere scholen hebben zich geplaatst de St. Het was een gezellige jubileum- feestavond, die de plaatselijke af deling van de VARA gisteren in het Passage-theater organiseerde. De goed bezette zaal (hoewel niet hele maal uitverkocht) was in de beste stemming bijzonder gul met zijn ap plaus voor het betrekkelijk kleine gezelschap, dat vlot en met animo een aantrekkelijk programma voor het voetlicht bracht. De ledenwerf actie ter gelegenheid van het 30- jarïg bestaan heeft ook in Schiedam het nodige succes gehad: een pla quette voor de derde plaats in deze actie is de beloning van het hoofd bestuur. De plaatselijke voorzitter kon in zijn openingswoord mede delen, dat het aantal leden in Schie dam de 4600 al overschreden heeft. Eigenlijk bij gebrek aan een confe rencier was het de cabarettière Tine- In hotel De Kroon heeft gister avond de prijsuitreiking plaats ge vonden voor het Kegel-Club-Kam- pioenschap Schiedam, uitgeschreven door de Schiedamse Kegel Bond. De voorzitter van de bond, de heer H. Scheffers, heette de aanwezige dames en heren van harte welkom, en memoreerde de sportieve wed strijdsfeer, welke op de 6 wedstrijd- avonden heeft geheerst. Bij de club-kampioenschappen 13 gebleken, dat de geworpen aantallen hout nogal uitéén liepen, hetgeen bij de persoonlijke kampioenschappen niet het geval was. Uit een overzicht van de uitsla gen bleek, dat Tous les Neuf behal ve het clubkampicenscbap nog dne prijzen had gewonnen. Noveni had het tot drie prijzen gebracht, terwijl de Poedelaars het niet verder dan twee prijzen brachten. De heer Scheffers verzocht een applausje voor mevr. K. Vlig-Jansen, lid van de Poedelaars, die zich met 793 hout als beste dame had. geplaatst. Bij de prijsuitreiking bleek Tous les Neuf het Club-kampioenschap van Schiedam te hebben behaald met 4243 hout voor welke prestatie door de heer J. Schotel een wisselbeker beschikbaar was gesteld. Tweede werd Noveni met 3973 hout en derde de Poedelaars met 3853 hout. Het persoonlijke kampioenschap Schiedam werd behaald door de heer J. Kreuger van Tous les Neuf met 877 hout; 2e werd de heer E. NieU- wendijk van de Poedelaars met 874 hout en derde de heer L. v. d. Most van Tous les Neuf met 862 hout. Bij de junioren vielen de prijzen als volgt: 1. D. Kooren, Noveni, 761 hout; 2. G. Hengst, Tous les Neuf, 747 hout; 3a L, Heyster, Noveni, 706 hout. Een gezellig soirée-dansante be sloot de prijsuitreiking. ke van Leer, die het programma aan elkaar lijmde. En dat deed ze met de nodige charme en tot tevredenheid van het publiek. Met de sketch van het arme 14-jarige meisje gaf ze een lieve creatie. Het orkest van „The Top Liners" had het leeuwenaandeel in het programma met een drietal vlotte shows, waarin druk, maar goed met lichteffecten werd ge werkt. Het publiek liet zich maar al te graag meenemen op de muzikale reis, die naar Parijs en Zuid-Amerika voerde en met de tophits van Pa en Ma goede oude herinneringen op haalde. Ria Spencer was daarbij het charmante zangeresje met een goede stemklank, maar vaak onvoldoende articulatie. Charles Ray, de mooiste man van de avond, bleek een slagvaardige clown te zijn, die en passant (maar wat eenzijdig) nog acrobatiek ten beste gaf. De komische acrobaten Scot en Black deden wat van hen venvacht werd op knappe wijze en Mr. Williams presenteerde een goed verzorgd goochelprogramma, dat de nodige hilariteit in de zaal ver wekte. En tenslotte was er nog de actieve Schiedamse organist Joop Walvis, die begeleidend en als muzi kale omlijsting een aanzienlijk aan deel in het slagen van de avond had. In zijn openingswoord heette dc plaatselijke voorzitter, de heer G. Schmidt, in het bijzonder het hoofd bestuurslid. de heer G. P. Bakker, welkom- Hij wees erop, dat het af gelopen jaar ook voor de afdeling Ecbiedam van de Vara bijzonder suc- 'cesvol was geweest. Ook de Vara- televisieclub gaat het goed: 1700 kij kers, bezochten de afgelopen maan den de kij ka vonden. Het hoofdbestuurslid, redacteur van de radiogids, de heer G. P. Bak ker, memoreerde het landelijke suc ces van de ledenwerfactie; het le denaantal is de 385.000 gepasseerd. In zijn opwekkend woord noemde hij de radiowefc, die binnenkort in de Tweede Kamer behandeld zal wor den en wat waarschijnlijk uitbreiding van de zendtijd VGor de Vara zal betekenen. Hij wees in verband met de aanstaande verkiezingen op de in vloed van de socialistische omroep die steeds meer luisteraars in de sfeer van het democratisch-socialis- me brengt Aloysiusschool en.de St. Henricus- schaol, die respectievelijk met 2—0 en 2—1 wonnen van de Prinses Bea- trixschool en de St. Thomasschool. Met nog meer elan en met beter voetbal werd er gisteren, gespeeld in de „hogere", afdelingen van het schoolvoetbal <tLL.O., reserve-UD.O. en Ulo-technische School - V.G.L.O.). Voor de finale, die op Koninginne dag zal worden gespeeld, wisten zich de volgende scholen te plaatsen: W. de Zwijgerschool 1, Technische school 1, Technische school 2, W. de Zwij gerschool 2, Technische school 3 en W. de Zwijgerschool 6. De finale is dus een aangelegenheid geworden van de W. de Zwijgerschool en de Technische ,school, die zich in alle drie de afdelingen wisten te hand haven. De finales op 30 april zullen al3 volgt worden -verspeeld: St. AloysiusSt. Henricus (L. O. voor le en 2e prijs)Pr. Beatrix—St. Thomas (L.O. voor 3e en 4e prijs); W. de Zwijger 1—Techn, schooi i (U.L.O. voor le en 2e prijs); Techn» school 2W. de Zwijger 2 (Ulo-re serve voor le en 2e prijs); Techn. school 3—W. de Zwijger 6 (Ulo T.S. -t- V.G.L.O. voor le en. 2e prijs). Alleen, heren-teams Voor a.s. zondag js er een inhaal programma vastgesteld. Voor de districtsklasse spelen alleen de 2 herenelftallen van D.W.S, en het 2e herenteam. van Wilton Fijenoord. Heren D-W.Sl I krijgt bezoek van C.W.P. op het terrein aan de Oude- dijk en moet- kunnen winnen. De Schiedammers zullen alles op alles zetten om met Wilton de tweede en' derde plaats te behouden. C.W.P. echter bezet de vijfde plaats op de ranglijst en zal zeer zeker goed partij geven. Heren 12 van D.W.S. zal trachten het nog ongeslagen Actief 2 te kloppen", als zij spelen zoals tegen Turnlust, dan ziet het er voor de Rotterdammers donker uit, hoewel met 5 punten op no. 2, staan zij wel veilig. Heren 2 van Wilton gaat naar Den Haag om de strijd aan ie bin den tegen Animo 2. Willen, onze stadgenoten het volgend seizoen in dezelfde klasse blijven, moeten zij het toch wel ernstiger op gaan ne men. Wü voorspellen een overwin ning voor de Hagenaars, Dames 2 van D.W.S. neemt het op tegen het le team van Dynamo in de le Klasse van de afd. Rotterdam, een verdeling der punten lijkt ons het hoogstwaarschijnlijkst. De juniormeisjes en -jongens van beide verenigingen spelen een derby. Op het terrein aan de Vlaar dingerdijk krijgen we om 11 uur Wilton—D.W.S. meisjes en om. 12 uur Wilton—D-W.S. jongens. de Schiedammers wellicht een klei ne kans op een overwinning. In de res. 3e klasse B is nog vast gesteld de wedstrijd HBSS 2-—Sche» veningen Holland Sport 2. Weinig winkansen Het programma, dat onze korfbal lende stadgenoten 't komende week end moeten afwerken, bevat vele zware opgaven, We verwachten dit maal dan ook weinig winstpunten. ODI gaat op bezoek bij Botter dam Zuid 2, dat één plaats hoger geklasseerd is, n.L op de derde plaats. Als „de wit-zwarten zich heel erg inspannen, komt er misschien een puntenverdeling uit de "bus. - Schiedam moet naar Den Haag om zich te nieten met de kampioens- kandidaat Die Haghe. De Hagenaars blijken dit seizoen zo sterk te zijn, dat het behalen van. winst voor onze stadgenoten niet waarschijnlijk, is. Het is slechts zaak te zorgen, dat "met zo min mogelijk verschil verlo ren -wordt. Succes verkeert In nagenoeg de zelfde omstandigheid. De' blauwwit- ten. gaan naar Rotterdam om Trek vogels te ontmoeten. Dit wordt de eerste wedstrijd van de Successers na de vorstperiode en daarom zal het niét meevallen de Rotterdam mers goed partij te geven. Voor de reservetwaalftallen zijn vastgesteld Charloïs 3—Succes 2, Schiedam 2—Trekvogels 4, Zwalu wen 4—Schiedam 3. ODI 2ODO 2 en Blauw Wit 3—ODI 3. In het adspirantenprogramma zijn tenslotte opgenomen Het Zuiden C —Succes A en OSCR C-^Succes B. In Irene is gisteravond een fees telijke gecombineerde jaarvergade ring gehouden van de geref. jonge lingen-vereniging „Jonathan" en van de meisjesvereniging ODS. Na een openingswoord van mej. Rie Louis, bracht de heer F. Mast het jaar verslag uit voor Jonathan. Met ge noegen kon hij op het afgelopen jaar terugzien, want het ledental is niet onaanzienlijk gestegen. De .goe de samenwerking tussen de jonge lingen.- en. meisjesvecenigingen werd gememoreerd. In een gezamen lijke actie werden 200 donateurs ge worven, meerdere avonden zijn te zamen gehouden, terwijl de plannen .uitgaan naar een gecombineerd weekeinde op 5 mei a.s. naar Brielle. Voor ODS bracht mej. Annie Stolk het jaarverslag uit, dat wat minder in mineur was gesteld, vooral^ wat het aantal lede nbetreft. Hierop werd door de heer J- Louis nog een serieus onderwerp besproken, waarna mej. Hannie Vroegh een ge dicht van Michiel van der Bias de clameerde. De opvoering van het toneelstuk „Jennie, dochter van Nienke" vormde het slotstuk van deze geslaagde avond. Ds. E. J. Oom- kes sprak het sluitingswoord. Op de zevende toneeluitvoering van het seizoen '55/'56 op donder dag 12 april in het Passage-theater, voor de Schiedamse' Kunstkring, vertoont het Rotterdams Toneel het blijspel „Het Eeuwig Misverstand" (Alice sit-by-the-fire) van J. M. Barrie, De regie berust bij Eric van Ingen. De volgende voorstelling zal gegeven" worden op 3 mei. De werkzaamheden in verband met de verplaatsing van het ben zinestation. van Winkelman's Auto mobielbedrijf op de hoek van de Plantage, t.b,v. de verbinding van de Lange Nieuwstraat, zijn in volle gang. Het werk Is aanbesteed door het Bouwbureau van de B.P.M. te Rotterdam en aangenomen, door de firmaP. Korsten Zn. yan de Buitenhavenweg. Tijdens de prijsuitreiking van de kegel-kampioenschappen gisteravond in De Kroon heeft de SKB voor gesteld een 60 ballenconcours te or ganiseren op 25 april en 2 mei a.S; Er bleek zoveel animo voor dit concours te bestaan,, dat niet alleen besloten werd dit concours te doen plaats vinden, "doch er nog een der de speelavond (op 9. mei) aan toe te voegen. De wedstrijden, waaraan alle bij de bond aangesloten verenigingen kunnen deelnemen, zullen op de ke gelbanen in. De Kroon gespeeld wor den en. beginnen 's avonds om half acht. Gistermiddag heeft burgemeester mr, J. W. Peek, de bronzen medail le verbonden aar. de Orde van Oranje Nassan uitgereikt aan mej. Jeannet Meijer, dié veertig jaar in dienst is bij de familie Jansen aan de Rotterdamsedijk. Als 16-ja- rig meisje is zij im dienst geko men, heeft in de winkel gewerkt, maar is later in de huishouding gaan werken. Gisteren is de trouwe medewerk ster dan gehuldigd.Eerst was er een speeiade dienst in de'(kerk en. daarna volgde een receptie thuis, waarbij vele vrienden en kennissen de jubilaresse kwamen gelukwen sen. Ook Schiedams burgervader was aanwezig. Hij heeft mej, Meijer toen de bronzen medaille opgespeld. Schoorsteenbrandje - Bij C. A. W. in de Boerhaavelaa» 94 ontstond gistermiddag om drie uur een schoorsteenbrandje. De brandweer verwijderde het vuur met een ramoneur. Er werd geen schade aangericht. GEHUWD: M. Alkhoven, 23 j. en C. P. Stevense, 24 j,; H. A. van Beers, 22 j. en J. F. Scholte, 23 j.; A Versteeg, 24 j. en J. C. Daal» meijer, 20 j.; W. Weber, 24 j. en P. H. R. Nodrdijk. 21 j.;A. van, Glabbeek, 51 j. en H, Jeurink, 47 j.; P. D. Heesbeen, 23 j. en D. A. Schaap, 22 j.; C. T, van Geene, 31 J. en M. W. E. den Uijl, 29 j,; F. W. Veth. 41 j. en J. C. van der Kol ff, 30 j.; P. C. Konings, 21 j. en A. J. Bockkom, 19 j.; H. p. Wever, 31 j. en A. B. Taverne," 27 j.; P» G. J. M. Mekhers, 27 j. en J. M. Spit hoven, 23 j.; P. M. Elsbof, 29 j. en G. F. van Hoek, 22 j,: H. Verbeek, 27 j, en P. M. W. Oranje. 19 j.; F. Wiese, 32 j. en H. Oranje, 22 j.; W. A. J» Wegman, 30 j. en F. A. van Leeuwen, 33 j.; R. Bürmann, 24 j, en A. Prins, 21 j.; J. de Win ter, 24 j. en S. M. op den. Brouw, 21 j.; B. van den Berg, 26 j. en J« H. Timm. 21 j. GEBOREN: Hendrik, z. van H, de Nijs en H. van Soelen; Janne, d. van C. H. Verweij en P. Scheep maker. OVERLEDEN: J. A. W. Breur- man,-75 jaar, echtgen. van J. Noord zij; J. Waalwijk, 81 jaar. ONDERTROUWD: D. Bernard. 28 j. en W. M. T. Wijzenbroek, 29 j.; E. de Bruijn, 31 j. en. J. A Vink. 31 j.; J. van Eijk, 24- j* en A. I, Struijk, 23 j.; H. Hamerslag, 29 j. en M. Heijster, 21 j.; P. A. Helle mans, 21 j. en F, T. Egging, 22 j.; J„ van.'Heijst, 24;j. .en. M. E. De- geling. 21 j.; Z. W. de Jongh, 25 j- en J. A. L. Mulder, 23 L; J. B. de Koning, 28 j. en J. M. Oostrum, 20 j.; P. de Mooij, 25 j. en A. C. Ras, 23 'j.; W. F. Poultis,28 j. en J. Kies, 24 j.; N. Schneider, 31 j. en M. C. Smit, 43'j.; F. J. M. Steijger, 30 j. en D. P. J. Wildeboer Schut, 31 j.;. D. L. van Tiel. 24 j. en J, IJzerman, 22 j.; C. A. van der Vlies» 20 j. en M. J. van der Ven, 18 j. DEN HAAG, Prins Bernhard heeft donderdag op Soesterberg de Nationale Jeugdluchtvaartdag 1956 bezocht. De prins, die om kwart over tien aankwam en drie kwartier bleef, sprak de deelnemers aan deze dag toe en bezichtigde met hen een. deel van de installaties en vliegtuigen op de basis. De jeugdluchtvaart-„dag" moest wegens de grote belangstelling over twee dagen verdeeld worden. Gfste< renwas het de tweede dag, waarop een herhaling werd gegeven van het programma van woensdag.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1