immaM Bad-Kethel niet gereed [De kleurenpracht in Zuid-Afrika Ver. van Huisvrouwen - afdeling Schiedam - contra uitgever Nieuw trafo-station aan de Boshoek 26 april damestienkamp Anker- en Kettingfabriek „Schiedam" viert haar 25-jarig bestaan Dit is HUN zeilwagen Hermes, let op uw saeck Jan Strijbos voor WF-personeel ILand maar dieren (en mensen) in reservaten worden bewaard Nieuwe toegang tot het Wilton-terrein .TAFELTENNIS Dertig teams in bekercompetitie Passage opgeknapt Museum-concert Voor Schiedam-West en Wilton Chr. Beambten bijeen 7 Zonnegloren- toneelavond Jaarvergadering van D.O.K. Contactavond van wijk 7 van de B.B. Burgerlijke stand Volksdansen in Crooswijk Locomotief ramt landbouw tractor Voorwaard, straffen in roulette-zaak Donderdag 12 april 1956 Met de „Zuiderkruis" is de bekende natuurvorser Jan Strobos naar het I land gevaren dat onder het sterrenbeeld Zuiderkruis ligt: Zuid-Afrika. I De heer Strübos heeft de eerste tocht met de Willem Barents? meegemaakt I en gastvrije Zuidafrikanen nodigden hem toen voor een poosje te gast in 1 de vjroegere Nederlandse kolonie. Jaren daarna slaagde Strijbos erin zjjn I belofte ïn te lossen en. hij heeft toen maar gelijk het grehele gebied van I de Unie bekeken. Voor de leden van de personeelsvereniging van Wilton- J ïeyeooord draaide de heer Strijbos enkele kleurensmalfilms, die door [-temvan deze tochten zjjn gemaakt. J#De explicatie was bijna .overbodig, I \vant het publiek heeft gefascineerd gekeken naar het koloriet van dit 1 tiag zo ongerepte land. „Kleuren- Ipraqht in Zuid-Afrika". was niet ten Ipnr echte de naam van deze lezing, I In de verschillende natuurreservaten I is. niet alleen een overvloed van die- I ben„gekweekt", maar ook zijn van I overal gewassen aangevoerd en hier- I door is. het zuidelijkste gebied van I het zwarte werelddeel zo rijk gewor- I den aan natuurschoon. I Als één van onze beste nafcuurken-, j iiers heeft Strijbos ook in Afrika zijn [.'pog en lens van.'de camera geen-rust. l.é'égnnd. Zijn.-'met.'., veelanecdoten lèoarspekte -toelichting'zal voor de ■Soeesté toehoorders te vaktechnisch 1 Stjjn geweest. Als een soort stortvloed tolden de namen uit de wetenséhap- rpelïjke encyclopeadie van de' flora door de grote zaal van het Musis Sa crum. „KlcurldaassiV Grappiger was het te luisteren naar de inlandse benamingen. De Zuid- Airikaander heeft een subtiel gevoel om de dingen een juiste naam tc geven. Fanatiek waakt hij tegen vreemde invloeden en daardoor houdt - hjj zijn - taal zo levend. Ge- bwoonlijk schiet het woord in dat taalgebied precies raak, Noemen wij. J het kameleon bij de onbegrijpelijke I 'latijnse naam, de Zuid-Afrikaan ver- 1 tikt het en zegt; „Kleurkaassié" of J-nog juister „verkleurmannetje". Zo I wist de spreker ontelbare voorbeel- .den: te noemen tot groot vermaak van zyn gehoor, 'Ontmoetingen met velerlei soorten -antilopen, nijlpaarden, olifanten en 1 ook leeuwen kwamen aan bod. In het ÏCrugerpark hebben de leeuwen de •heer Strijbos met een slakkengange- tje van vijftien km per uur begeleid op 2«n expeditie. Van de tocht van meer dan 20.000 1; km door. Z.-Afrika ging een rijkdom vaan ervaringen en materiaal mee haar huis. Naturellen-kampen Was het vooral de fraai gevarieer- ...de flora die werd getoond, ook het dierenrijk en de mens in dit maat schappelijk zo verscheurde gèbied, kwamen op het witte doek. Hotten- totten, zoeloes, kaffers, bosjesman nen en anderen van de tientallen rassen. Veel z.g. „naturellen" ver blij- Ven in afgesloten kampen. Een ty perend staaltje voor de geest van het land gaf de heer Strijbos over zijn bezoek aan het gebied van de Ban toenegers.' Hij vroeg of hij 2ijn auto .moest afsluiten en toen antwoordde hem de neger. „Nee, hier zijn geen blanken." Het publiek toonde zich zeer dank baar voor de vertoning van deze do cumentaires over een vrijwel onbe kend gebied, zo rijk aan natuurweel- de dat de heer Strijbos het niet voor niets een' paradijs noemde. Duizen den plantensoorten.eri dieren bij na uitgeroeid en tijdig in reservaten ondergebracht en miljoenen men sen. Ook deze soms in reservaten of, zoals.de bosjesmensen, uitstervend. De voorzitter, de heer G- van der Broek sprak ëen kort inleidend woord en deelde mee dat in mei een cabaretavond zal "worden gegeven, waarbij de bekende - Notenkrakers voor. het programma zorgen.- Van avond- en volgende week woensdag spreekt de heer Strijbos nogmaals voor de scheepsbouwers. «Sife Wij schreven reeds dat liet nieuwe apenluchtbad in. Kethel niet.dereed aal zijn op 1 juZi, de daarvoor vastgestelde tijd. En wanneer men bovenstaande foto ziet, kan men zich dat best voorstellen. Op het terrein tussen de Poldervaart en Tuindorp Kethel ziet men een groot complex van gebouwen-in- aanbouw, maar men heeft u>el des kundige hulp nodig óm te zien wat de verschillende baden zullen tc or den, wat de kleedhokjes, enz. Deze jot o werd genomen van het „inter nationale" bad,, de bak van inter national e afmetingenwaarvan pas de bodem gereed is en men, nog aan de zijwanden werkt. Wel krijgt men enig idee van de afmetingen. ROTTERDAM/De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is In conflict gekomen met de drukker-uitgever van haar maandblad, de heer O. A. S. uit Gouda. Dit leidde tot een kort geding voor de president van de rechtbank, waarin de vereniging woensdag eiste, dat op straffe van een dwangsom van duizend gulden de druk en uitgave van het „Maandblad van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen" gestaakt zal worden en dat de heer S. een bericht In een reeds uitgegeven extra-nummer van dit orgaan zal herroepen; het laatste op straffe van een dwangsom van tien gulden. Ook werden van dit nummer de clichc's teruggevraagd. In de dagvaarding, die werd toer gelicht door mr. R. F, Bordewijk, zei de vereniging in maart 1955 met ge daagde te zijn overeengekomen, dat hij de uitgave van het maandbericht zou verzorgen gedurende een proef» tijd van drie maanden op adverten- tiebaais. De afdeling Schiedam zou zich voor een totale advertentie-op brengst tot 200.garant stellen. Toen de proef van het december nummer niet in de smaak viel en de redactie wijzigingen wilde aanbren gen, bleek het blad al gedrukt te zijn. Men was hierover ontstemd en er werd besloten met de uitgever nog geen vaste verbintenis aan te gaan, maar de proeftijd met nog drie maanden te verlengen. Zoals mr. Bordewijk zei. ontstonden er in de ze periade weer moeilijkheden. In het januarinummer was nauwe lijks twee pagina's kopij opgenomen. In het februarinummer had de heer S. zonder er de redactie in te ken nen een gedicht geplaatst en. ook in maart werden de twee pagina's waar men. recht op had, niet geheel met kopij gevuld. Toen had de vereniging er genoeg van, aldus mr. Bordewijk, en men zei de overeenkomst op. De heer S. zou .toen gezegd hebben „Ik heb uw goedkeuring niet nodig voor het drukken van dit blad, ik ga er mee door, ook al zendt u geen kopij meer". Brieven werden door hem geweigerd of niet beantwoord. Verder liet hij in een extra-num mer van het orgaan meedelen, dat een lid van de vereniging, dat als advertentie-colportrice optrad, daar toe niet meer gemachtigd was. Vol gens mr. Bordewijk is de toestand nu onhoudbaar en lijden de goede naam en het gezag van de vereniging er onder. Mr. J. I. van Doorninck uit Gouda zei namens gedaagde, dat deze de tweede overeenkomst niet "weer als proeftijd opgevat had. Het bestuur nam beslissingen, zei hij, zonder met de heer S. te overleggen. De cliché's kunnen niet worden terug gegeven, omdat deze het eigendom zijn van de adverteerders, aldus mr. Van Door ninck. De president, mr. J. van Vollenho. ven, merkte op, dat het feit, dat ge daagde gezegd heeft „Ik ga er mee door" al onju'ot*is. Verder dee.d hij er verkeerd aan niet op de brieven van de vereniging in te gaan. Beide partijen blijken van elkaar af te wil len, en daarom vroag de president de procureurs te proberen de kwes tie minnelijk te schikken. Het kort geding werd voor onbepaalde tijd aangehouden. VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Bellen bii ongeval: G.G. cn GJ5. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Gcm. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en Iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten RJc, Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstellin gen: Werken van Jan van Heel (tot 30 april) en „Modem Gra fiek" (tot 6 mei)G eopetid da gelijks van 2 tot 5 uur; woens dag en vrijdagavond van 7 tot 10 uur. - BIOSCOPEN Passage, 2 uur; „Operatie Tirpitz". Monopole, 2, 7 en 9 uur: ,,'t Begon in Shanghai" VOORSTELLINGEN Musis Sacrum, 8 uur: Pers.ver. Wil ton, lezing Jan Strijbos. Volksgebouw, 8 uur: I.vA.O., lezing dr. W. F. Storm. Irene, 8 uur: Propaganda-feestavond TBC-ver„afd. Schiedam. Passage, 8 uur: Schied. Kunstkring,1 Rotterdams Toneel Meer en meer blijkt flat de hoofd ingang tot het terrein van de Dok en Werf My. Wilton-Fijenoord aan de Vlaardingerdijk niet erg gunstig is gelegen. Het in- cn nltrydeud verkeer ondervindt veel last van de drukte op deze hoofdweg naar Viaardingen en omgekeerd is dat evenzeer het geval. Nu beeft men sinds enige tijd een tweede grote toegang gevormd bü de Admiraal de Ruyterstraat, gelegen naast de nieuwe dokken en het dokkantoor- oost. En er worden thans plannen uitgewerkt om van deze Ingang de hoofdingang te maken. Dit houdt mede verband met de inwendige organisatie op de werf, waar verschillende nieuwe gebou wen. machinehallen, enz., zijn ver rezen of nog zullen verrijzen. Zo De CBTB laat niets achterwege om de tafeltennissport in onze stad tot steeds grotere bloei te brengen. Zij heeft ook het plan geopperd om in. Schiedam een damestienkamp te laten Verspelen. Momenteel is. de belangstelling van de dames heel wat groter geworden en om het ta feltennis nij de dames nog meer te bevorderen, organiseert de CBTB thans deze tienkamp. De speelsters die door de plaatse lijke verenigingen zijh uitgenodigd aan de tienkamp mee te doen zijn; mevr. R. Voogd en mej. F. v. d. .Winde, beiden, van de ver. RAP, mej. N. Zondag en mevr. M. v. d. Wüdt-Groeneweg van Wilton, mej. G. v. d, Klift van Ready, mevr. Ma- rijnen en mej. N. Kloos van NOAD. mevr. N. Pluym van de ver FTTS en mej. D. de Wolff en mej. M. Engel- berts van TSF. Voor de winnaresse is een wissel beker beschikbaar gesteld. Tevens krijgen de nummers een en twee van deze „tienkamp" nog een prijs. De dames'die de vijf bovenste plaat sen bezetten zijn tevens geplaatst voor. de tienkamp van het volgend jaar. Terwijl de vijf anderen vol gend jaar met vijf andere speel sters m een voorronde uit zullen maken welke vijf weer jn de eind ronde komen. De wedstrijden worden gespeeld in de kantine van Wilton aan de Vlaardingerdijk. De aanvang is ge steld op precies halfacht 's avonds. Evenals vorig jaar spelen de Schiedamse verenigingen onderling weer om de CBTB-wisseLbeker. Vol gende week zullen deze wedstrijden aanvangen. .Men start dan eerst Tijdens de feestelijkheden in Mu sis Sacrum zal het gezamenlijke personeel de directie een gedenk raam aanbieden, vervaardigd door de gebroeders Henderickx. Door de commissarissen van de n.v. zullen de 'volgende heren ge huldigd wórden, die allen 25 jaar in dienst zijn: de directeur P. Th. Verhoeff, de procuratiehouderC. M. Verhoeff. de kettingsmid-vaor- man Fl; Wessel de- kettingsmeden J. F. Klepke, T. Klepke A- F. Mid dendorper, H, A. J. Prem; de voor- slagers F. A. Klepke, H, Zuidgeest en I. Gorzeman en de expeditie- bediende B, Goedhart, .Namens de Mij. voor Handel en Nijverheid worden de gebruikelijke getuigschriften, uitgereikt, .-Namens het bedrijf en het personeelsfonas zullen cadeaus worden overhandigd. Morgen bestaat de n.v. Anker- en Kottingfabrlek „Schiedam" aan de Buitenhavenweg 25 jaar. Ter gele genheid van dit feit houdt de n.v. vrüdag^'ddag van half vier tot half zes een zakelijke receptie in het Parkhotel te Rotterdam, 's Mor gens komt het personeel samen in Musis Sacrum, waar etf personen gehuldigd zullen worden, die 25 jaar in dienst van de elv. zijn. Het jubileum van de fabriek be tekent in zekere zin ook een omme keer in de werkzaamheden, aange zien het oude ambacht van de handgesmede ketting voor het grootste deel zai verdwijnen en plaats maken voor het elektrisch lassen. Met de nieuwe machine, die hiervoor aangeschaft is, zal reeds de volgende week geëxperimenteerd vvorderu met de nieuwelingen-teams. Ver volgens vallen dan idere week de hoger geklasseerden bij. Het ver liezende. team valt gelijk af. Onge veer dertig teams zullen aan deze competitie deelnemen. Bij de wedstrijden wordt geen v.-jrdcn bij de nieuwe toegangspoort ook fietsenstallingen gebouwd, ter wijl daar tevens de autobussen, die vqor de aan- en afvoer van het personeel zorgen, beter geparkeerd kunnen worden. De verplaatsing van de hoofdin gang zal ongetwijfeld de goedkeu ring van het gemeentebestuur be hoeven en zijn Ave goed ingelicht dan zijn daarover reeds besprekin gen aan de gang. De nieuwe afsluiting langs de Adm. De Ruyterstraat is reeds ge reed gekomen, evenals de toegangs poort en het bewakingsstatïon. De bioscoopzaal.van het Passage- theater zal grondig opgeknapt wor den, het meubilair wordt verbeterd en de wanden worden gerestau reerd en de decoraties vernieuwd. In verband met deze werkzaamhe den zullen met -ingang van vrijdag de matinees tyddelijk komen te vervallen. Tot Pinksteren blijven 'dus alleen de voorstellingen van 8.15 uur over. Op dinsdagavond 17 april, aanvang 8. uur, verzorgen ElJy Ameling. so praan, Elly Salomé,1 piano en Koos Verheul, fluit een concert in de aula van het Stedelijk Museum voor de Vereniging Vrienden van het Stede lijk Museum. dubbelspel gespeeld. Gelijke uitsla gen komen dus niet voor. De beker die thans in het bezit is van TCK, zal van eigenaar verwisselen, daar TCK niet aan de bekerwedstrijden, deelneemt. In kranten en tijdschriften, heb ben de 13-jarige Barend van Thiel en zijn 11-jarige broertje Michiel uit de juiianalaan zoveel platen ge zien en 'zoveel verhalen gelezen over ijszeilen, dat bij -hen het plan is ge rijpt om zelf bok eens iets op dat gebied te doen. Zij hebben toen bo ven afgebeelde zeil-wegen gemaakt van wat planken, houten latten, de wielen van de afgekeurde kinder wagen van de buurman en een oud beddelakon. Een paar touwtjes ma ken de stuurinrichting uit. Aan de Maaskant zijn zij toen-aan het zei len g®Saan," bij welke gelegenheid onze fotograaf hen gesnapt heeft. „Het gaat ijjn". vertellen'zij ea in de straffe wind krijgt hun zeilwa gen zelfs een „rot-gang". In de bouw van het grote gecom bineerde transformatorstation aan de Boshoek (voor rekening van de ge meenten Rotterdam en Schiedam en Wilton-Feijenoord) beginttekening te komen. Het grote gebouw aan de voorzijde, bestemd voor het Rotter damse G.E.B., waarin de transfor matoren van 25-5 k.V. worden op gesteld, is reeds op hoogte gekomen. Ér achter verrijst een lager gebouw, dat bestemd is voor een gecombi neerde stroomvoorziening van Schie dam (het grootste deel), Rotterdam en het bedrijf yan Wilton-Feijenoord. Het wachten is nog op de levering van diverse onderdelen uit Zwitser land. Verwacht wordt, dat het ge hele schakelhuis begin volgend jaar in gebruik kan worden genomen. Evenals de gas- en watervoorzie ning, die sinds de oorlog in Schie dam tot resp. het drievoudige en ruim tweevoudige stegen, is ook de stroomleverlng enorm toegenomen. Deze bedraagt thans het drievoud van de levering direct na de oorlog- De belasting van. het net is zo sterk toegenomen, dat voor verdere uit- hreiding nog .moet worden gezorgd. Reeds zijn. oudere kabels (Stadhou-' defslaan) door zwaardere vervan gen, terwijl ook in de voeding van uit de centrale punten, verandering moest worden gebracht, aangezien deze in sommige gevallen niet meer voldoende was om de vereiste ener gie te vervoeren. Daarvoor wordt thans het 25.5 kV transformatorstation gebouwd in het Westen, dat zal worden gevoed van af de centrale van het G.E.B, te Rotterdam met drie kabels/onder een spanning van 25 kV. Het is voor het eerst in. de geschiedenis van Schiedam, dat het stroomtransport onder een dergelijke hoge spanning plaats zal vinden fhet ia vijfmaal de spanning van het normale net). De 25 kV-spanning vereist minder kabels dan de 5 kV. Bovendien wordt er door het GEB Rotterdam nog een schakelhuis in de Spaanse Polder gebouwd, om het nieuwe industriegebied in het noord westen van de stad van stroom te voorzien. Het transformatorhuis aan de Bos- De prachtige voorsprong, waar mede Hermes-DVS aan de kop van de ranglijst gaat, zal menigeen de overtuiging hebben gegeven, dat Hermes zonder slag of stoot het kam pioenschap gaat behalen. Dat het echter nog lang geen koek en ei is, bleek 2 weken geleden, toen Hermes tot ieders verrassing van Heracles verloor. Nog heeft Hermes een mooie voor sprong, maar men moet beslist niet uit het oog verliezen, dat Wagehin- gen slechts 2 verliespunten meer heeft dan de blauw-witten, Nu wil het toeval/dat de laatste 2 wedstrij den van Hermes gaan tegen de 2 naaste concurrenten, n.l. Haarlem en Wageningen. Het is dan ook van het grootste belang, dat Hermes de thans veroverde voorsprong nog zal trach ten te vergroten oï minstens be houdt. Zondag a.s. komt O.N.A. naar de Damlaan. Deze Goudse club is prak tisch uitgeschakeld voor de eerste klasse, maar Hermes behoeft er niet op te rekenen, dat OrNA,. daardoor niet zal trachten de blauw-witten een of meer punten afhandig te maken. Het opmerkelijke van de Gouwe naars is, dat zij als hekkesluiter zo nu en dan toch tot opmerkelijke prestaties komen, zo wonnen zij bij voorbeeld, de laatste 2 wedstrijden. Zij zijn dus in een „winning-mood". Daarom verwachten wij voor Her- mes een moeilijke wedstrijd, zodat het dus aan spanning'niet zal ont breken. De aanvang van de wedstrijd is 2 uur en de leiding is in handen van de heer J. Schotmeier. Het 2e elftal kan de prachtige 2e plaats praktisch niet meer ontgaan en kan deze positie verstevigen door Xerxes 2 in eigen huis te kloppen. Aanvang 31 uur. Ook het 3e elftal speelt tegen Xer xes en wel aan de Damlaan om 10 uur. Gezien de stand van de rang lijst is Hermes 3 verplicht te winnen en in dit geval zullen Manus Stolk c.s. zich steviger in de beste helft nestelen. Het vierde heeft het moei lijker. Om 10.15 treden zij in Vlaar- dingen aan tegen de Hollandiaap 3, Een overwinning opent gunstige perspectieven voor een eervolle •.plaats op de eindrangschikking- hoek is speciaal bestemd voor de zich in het westen steedsuitbrei dende. stad en de grootindustrie (Nieuwland., uitbreiding Wilton- Feijenoord, scheepswerf De Jong enz). Er zal naar gestreefd worden om de stroom levering zoveel mogelijk storingvrjj te houden. Daarvoor zul len. alle hoogspanningskabels ieder jaar onder een viervoudige bedrijfs- spanning worden getest, waardoor 'storingen hoegenaamd niet meer zul len voorkomen. Bovendien wordt ora dit doel te bereiken de olie in de transformatoren gezuiverd en de transformatoren en de schakelaars aan 't toegenomen vermogen aange past. Hoewel eengroot aantal leden overgeheveld zijn naar de Cbr. Me- taalbedrijfsbond heeft de Ned. Chr. Beambten Bond toch geen ongunstig, jaar achter de rug. Dit bleek op de jaarvergadering die gisteravond in het gebouw voor Chr. Soc. Belan gen is gehouden. Na een openings woord van voorzitter J. Korbee brachten secretaris L.v. Pelten penningmeester C. Kooy hun jaar verslagen uit. waaruit bleek'dat de positie van N.C.B.B. gezond is. Het ledental bedraagt 221. Districtsbestuurder F. Wiegers uit Arnhem sprak een kort propagan- da-woord, waarin hij de leden op wekte meer propaganda te maken voor de vak-organisatie, die zoveel kan doen en ook doet om de positie van de werkers te verbeteren. Het slot van de avond werd ver zorgd door de amuscmentsgroep van de Schiedamse afdeling van de Chr. Soc. Jeugdorg, „Werkende jeugd", die een vlot programma van mu ziek, zang, conference en schetsjes opvoerde onder de veelzeggende naam „Van:alles wat". Eenentwintig jongens en meisjes hebben, onder leiding van de heer T. Blom met de heer F. v. Rhijn aan de piano, de talrijke aanwezigen prettig bezig gehouden. Teneinde gelden te' verzamelen voor het suppletie-fonds heeft de t,bx.-vereniging „Zonnegloren" gis teravond in Irene een toneel-avond belegd. Zoals ds. J. Gras het in zijn inleidende woord uiteenzette is het de bedoeling om de patiënten, die vaak al zo lang in het sana torium liggen eens: iets extra's te kunnen geven. Natuurlijk worden.zij er goed verzorgd, maar juist blijken van medeleven en niet te vergeten, de geestelijke verzorging geeft hun zo'n prettig opkikkerde. Vele Schiedammers kennen bet sanatorium van een persoonlijk be zoek en dit persoonlijke contact achtte ds. Gras van zogroot be lang. Daarom ook was hij verheugd dat men om géiden te verzamelen niet de vorm van een collecte, die zo onpersoonlijk aandoet, had geko zen maar dat men hetzelfde doel wilde bereiken met een toneel avond waaraan natuurlijk ook een tombola was verbonden. Daarna bracht het dappere groep je van Ons Doel Getrouw onder re gie van de heer W. A. Mak het stuk „Malson Liedeveld - in tricotages" op de planken. Een in Schiedam be. kend stuk, meermalen vertoond. Maar ook ditmaal werd met verve en overtuiging gespeeld, zeer tot ge noegen van het publiek, dat overi gens de zaal niet geheel vulde. Bij een goede belangstelling van da leden heeft deChr. Gymnastiekver. D.O.K. gisteravond in het Geref. Jeugdhuis haar jaarvergadering ge houden. Het is moeilijk, zo vertelde voorzitter J. v.Noortwijk, om de activiteit in zo'n grote vereniging warm te houden, maar dat zal dit jaar toch het geval moeten zijn, daar 3956 een propaganda-jaar zal wor den. Dit om het enigszins terugge lopen ledental (toch altijd nog 1400) op te voeren. Secretaresse mevr;..L. Slink-v. d. Berg wees er in haar verslag op dat het een actief jaar is geweest, ter wijl, blijkens het verslag van pen ningmeester P. v. d. Kuil ook de financiën er gunstig bijstaan. Bij acclamatie werden voorts de aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden herkozen. Het werk programma voor 1956 verd uitgestip peld; op-31 april den mogelijk op 4 mei) zijn er marsen door de stad, 21 'mei gaan de DOK'ers met een bus op reis door Nederland, 23 mei een propaganda-avond, 26. m.ei gaat rmn naar de kringwedstrijden ia Rotterdam, 9 juni is er een adspiran- tendag in het Volkspark terwijl op 7 juli de kleinste adspiranten een middag hebben. In oktober volgen de onderlinge wedstrijden voor de oudste adspiranten terwijl dit jaar weer vaardigheidsproeven afgeno men worden. In de zaal onder de katholieke kerk aan de Lekstraat heeft wijk 7 (Schiedam-Zuid) van de Dienst Be scherming Bevolking gisteravond een contact-avond belegd, waarby ook het plv. kringhoofd, de heer ,H. Sjoers aanwezig was. Het wijkhoofd, de heer M. de Vries zette de bedoe ling van de bijeenkomst uiteen n.l. om.de leden van dc diverse blokpioo- gen in de wijk, 2ij, die al hun diplo ma's behaald hebben, en zo de ..wjjk- kern" uitmaken eens bijeen te bren gen' voor een contact buiten het eigenlijke werk om. Dc blokloden hebben zich niet on betuigd gelaten en zijn in groten ge tale komen opdagen, zodat het een gezellig feest is geworden. Nadat nog door het plv. biokhoofd, de heer Bos namens de wijkkern was gesproken, werd het „mastklimmen" beoefend, waarvoor een echte ham was uitge loofd- Ook de alles-wetende jury liet zich niet onbetuigd en veroverde bij de „lik-op-stuk"-vraag de worst Met het. draaien van enkele aar dige filmpjes werd deze geslaagde contact-avond besloten. GEBOREN: Francina, d. v, W. van Heest en J, A. den Houting; Irma, d. v. H. Kuijpers en J. Caljé; Mag dalene P.. d- v. K. C. Quartel en G. Wigmans; Charlotte, d. v. M. Woens- dregt en M. Valk. OVERLEDEN: B. van Vooren 67 j.; J. W. Sino, 65 j.; J. A. van den Ham, 67 j., echtgen, van P. Leuman; A. van Duuren. 2 j. ROTTERDAM Vanavond wordt expositie van knutselwerk geopend In het Crooswjjkse Volkshuis klonken gisteravond de vrolijke to nen van „De Driekusman", „Mie Ka toen" en. „Meisje, ga. je mee?", wijs jes die de volksdansliefhebber vex-« trouwd in de oren zal klinken. De speeltuinvereniging .Crooswijk' organiseerde een voiksdansdemon- stratic en talrijke belangstellenden woonden het fleurige dansfeest bij. Onder leiding van de heer J. A. C. Benninkshof dansten enige oud-le den en leidsters, de jongere garde toonde zijn prestatie onder leiding va« mevrouw L. Verkerk-Fiering. De heer'M. Berveiing zorgde.voor mu zikale begeleiding. Het slot van de demonstratie was een verrassing: de dansers kwamen op inboerenkos tuum en Ln een flinke vaart onder het begeleidend handengeklap en voetengestamp werden oud-Holland se dansen getoond. In een der bovenzalen had de Crooswijkse Speeltuinvereniging, die het volgend jaar haar zilveren jubi leum zal vieren haar jaarlijkse voor jaarstentoonstelling opgebouwd. Ie der jaar worden de voorwerpen, die de kinderen tijdens de winter op de vele knutselavondjes hebben gefa briceerd, voor het publiek te kijk ge steld. Ook nu was het weer verrassend om te zien wat de kinderen met deze nuttige vrijetijdsbesteding bereikt hebben. Tussen ingenieuse vlecht- werkjes en linoleumsneden vonden we grappige tekeningen en kleurige raffiastukjes. Aandoenlijk, doch niet minder aardig waren de borduur werkjes ea tekeningen van de aller kleinsten. Vanavond zal deze tentoonstelling voor het publiek geopend worden. - Voor het doctoraal examen na tuurkunde slaagde da heer H, van. Driel te Rotterdam. Jongeman en kind gemond (Van onze correspondent) GIESSENDAM. Een jongeman en een kind zijn als door een won der aan de dood ontsnapt, toen gis termorgen op de Betuwelijn een lo comotief met een vaart van onge veer 65 km per uur op een land- boinvlractor botste, De tractor, bestuurd door de 24- jarige A. Kusters .uit Alblasserdam waarop het vierjarig zoontje van de familie De Jong uit Giessendam meereed, kwam uit de polder, Bij het oversteken van een. onbewaak te overweg, lette de jonge bestuur der niet goed op. In volle vaart reed de locomotief op de land- bouvvtractor, die volkomen werd vernield. De twee berijderswerden langs de spoorbaan geslingerd en liepen slechts lichte verwondingen op. De kleuter brak een sleutelbeen en de bestuurder kwam er met wat schaafwonden en builen af. In februari trof de politie bij een jnval aan de Karei Doormanstraat vier mannen aan. die toegaven daar te zijn om roulette te spelen. De speeltafel werd in beslag genomen. Tegen de 50-jarige koopman C. C. uit Den Haag en de 65 *arige meu belmaker F, L. S. G. eveneens uit Den Haag, eiste de officier van ju stitie veertien dagen geleden wegens hazardspel twee maanden onvoor waardelijk. Hij noemde het verslaaf de spelers, ook al ging het ditmaal slechts om kleine bedragen. Vanmorgen heeft de Rotterdamse rechtbank beide mannen veroor deeld tot twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf, met drie js^r proeftijd en een geldboete- van 300 gulden of een-maand hechtenis.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1