Eeuwig misverstand'- charmant en hartelijk familie-blijspel De liefde in huwelijk en maatscj Een aantrekkelijk en volledig programma HORLOGES De jonge garde aan bod Variatie in het voedsel is zeer belangrijk V'D Grote derby: WF-DWS Rotterdams Toneel voor Kunstkring Dr. W. F. Storm voor IvAO Erotiek verdringt eerst sinds kort het maatschaps-huwelijk Korfbal Beslissing ten aanzien van de degradatie? Mevr. Zadoks tot NVV-Vrouwen Niet rolschaatsen in-Nwe. Maasstraat Buitenlands vlees Propaganda-avond t.b.c.-vereniging Handbalprogramma VOETBAL DIT WEEKEINDE H. TH. v. d. VLERK Een nieuw pand voor M. ColiiVs Herdenking der gevallenen Nieuw bestuur van Hum. Verbond Zilveren pensioens jubileum De zesde maal Clutenba Burgerlijke stand 2 Vrijdag 13 april 1956 r Met de vertoning van „Het eeuwig misverstand" heeft het Rotterdams Toneel (en speciaal de jongere leden van dit ge zelschap) gisteravond in het Passage-theater de leden van de Schiedamse Kunstkring getracteerd op een aller-charmantst en veroverend-fris stuk, dat aller harten wel veroverd zal heb ben. Misschien geen groot stuk maar zo plezierig van gegeven en uitwerking en ook zo aantrekkelijk gespeeld, dat men er wel van onder de indruk moet komen. De Schotse schrijver sir James Matthew Barrie, in Engeland vooral populair geworden door zijn „Peter Pan"-verhaal. heeft er een vrolijk cn hartelijk familie-blijspel van ge maakt. met juist die gevoeligheid en die natuurlijke innigheid, die men in de moderne komedie zo zel den tegenkomt. Van de jonge garde van het Rot terdams Toneel kreeg dit stuk onder regie van Eric van Ingcn boven dien een opvoering, die precies raak was, wat uitbundig maar nooit sto rend ovcdrevcn, terwijl de humor zo fijntjes is aangepakt dat het niet in een kluchtigheid is ontaard, waar overigens alle kans voor was. Als uitgangspunt voor zijn intrige heeft de schrijver de situatie geno men, die ontstaan kan, wanneer op groeiende kinderen na jaren van scheiding weer voor het eerst hun ouders ontmoeten, die uit India zijn teruggekeerd. Amy en Cosmo Grey voelen zich al groot cn zelfstandig en hebben voor zich zelf bepaald, hoe zit hun ouders zullen aanpak ken, ni. als sympathieke oudere vrienden. die zij moeten bescher men tegen de gevaren van een voor hen „onbekend leven". Door veelvuldig schouwburg-be zoek is de romantische fantasie van het bakvisje Amy wat op hol ge slagen en zij maakt van dc ontmoe ting met haar ouders een romantisch getint toneelspel. Zij meent direct te ontdekken dat haar wat frivole moeder een „verhouding" heeft met een vriend en in de stijl van de drie- stuivers-romannetjes besluit zc di rect zich op tc offeren door zich aan dc minnaar aan tc bieden. Dit geeft dan in het hoogst vermakelijke tweede bedrjjf aanleiding tot tal van ingewikkelde situaties, waarbij alle betrokkenen elkaar om de tuin trachten te lijden. De begrijpende moeder doorziet gelukkig tijdig het spelletje, redt de situatie met veel tact en alles komt keurig terecht. Maar tevens snapt zij dat voor haar de tijd voorbij is van feesten en dat haar plaats zal zijn'bij dc huiselijke haard, nis steun voor haar bijna volwassen dochter. De jeugdige Marianne Rector heeft de kans, haar gegeven in de Advertentie 1ÜJ ...en dat niet alleen, deze aan- bieding tweepersoons Jumbo Celmatrassen brengt boven-- dien de oplossing voor hen die voor hun matras evert goed duurzaamheid en soli diteit vooropstellen, maar niet in staat.zijn honderden guldens neer te tellen. Geen onbetaalbare kapok matrassen, geen wolmatras sen meer die hard worden, neen, nu jumbo Celma trassen, warmer dan kapok, maar die niet kunnen slin ken, met een ongelimiteerde levensduur, Ëlke Jumbo Cel mat ras ge vuld met homogeen gevlokte schut mplastic. 'itiendulzend Iucht- cellen steunen in Uw slaap, door geen geldzorgen ver stoord, omdat U nu een jumbo Cel matras van hon derdtien gulden als tijdelijke aanbieding kunt kopen voor voor nog geen zeventig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze tweepersoons Jumbo Celma trassen, over trokken met prima damast, voor Ook te leveren in éénpersoons. WINKELCENTRUM BINNENWEG. Tel. 2ÖI80 rol van Amy, gegrepen. en speelt deze grote'en: moeilijke rol met een bewonderenswaardige - beslistheid en technische beheersing die een onbe vangen optreden toch; niet in de weg staat. Ock dejonge Manfred de Graaf was in de rol van het broertje Cosmo, die zo graag een gTote man wil zijn om z'n moeder te beschermen, geheel op z'n plaats, hetgeen ook gezegd kan worden van Ria Vroemen als de hevig-roman- tische hartsvriendin van Amy. De oudere spelers Adolf Rijkens en vooral Ann Hasekamp speelden beheerst en met fijne humor. Peter de rollen van. ouders heel plezierig, Holland was de stijve „minnaar" die zich van geen kwaad bewust is en tot zün ontzetting in allerlei liefdes-affaires wordt betrokken. Verder waren Eugenie van Nievelt, Jètty van DijkRiecker. en. Ma rianne van Waver en in de bijrollen op hun plaats. Regisseur Eric van Ingen gaf ais verteller een niet-over- bodige toelichting op het verhaal- Uitstekend waren ook de décors van Frisco Wiegersma, vooral de drukke, met kunstzinnige voort brengselen van Amy volgestouwde fin-de-siéclc huiskamer. Voonsitter K. Heyboer opende de voorstelling en kondigde aan dat op 3 mei de Nederlandse Comedie voor de Kunstkring „Vanaf de brug ge zien'* zal brengen. ,,Het is een interessante tijd, waarin Ave leven", aldus dr. W. F. Storm gisteravond voor de leden van Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in de bovenzaal van het Yolksgebouw. Door de voortschrijdende industria lisatie en urbanisatie zijn er in het huidige dynamische leven veel proble men bijgekomen. Om de relatie tussen liefde, huwelijk en maatschappij duidelijk te maken nam de heer Storm ztfïi talrijke gehoor eerst in vogel vlucht mee door de wereldgeschiedenis. Sociologische en psychologische onderzoekingen hebben uitgewezen dat het liefdeleven vroeger anders was dan nu. Slechts de laatste vijftig jaar is er eigenlijk op grote schaal sprake van een relatie tussen liefde en huwelijk. Weliswaar kenden de Chinezen en daarna de Grieken en Romeinen een verfijnde erotiek, maar dat was als amusement en „vrijetijdsbesteding" alleen weggelegd voor de kleine groep bevoorrechten. Gedurende eeuwen is bet sexuele 1 leven nimmer een probleem geweest in de gezinnen.zelf. De maatschappe lijke verhoudingen waren de basis voor het te sluiten huwelijk en een maal man. en vrouw werd al liet bij komstige als een natuurlijke levens behoefte gezien. Men trouwde uit maatschappelijk - oogpunt. Er- werd goed-gelet op de capaciteiten van de kandidaten en de standsverhoudin gen waren een grote rem voor mo gelij ke ontsporingen. De boer trou%v- de een boerendochter, ómdat hij een boerin nodig had en zo huwde elk in eigen kring. Liefde was een vreemd begrip. Omwenteling vragen besproken. De avond werd geopend door voorzitter P. Spruit. Over veertien dagen is de slotcursus van het seizoen. Dan gaan de spoor wegen een woordje spreken. Tevens worden enkele fraaie films vertoond over het reizen naar en in het bui tenland. De animo voor deze avond, die ais een inleiding voor de vakan ties Wordt gezien, is zo groot dat. het bestuur de grote zaal heeft gehuurd- VOORHEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek Rembrandt. Rexnbrandtlaan 5, Bellen bU ongeval: G.G. en GX>. Tuiulaan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblid theek. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag! van 9.30 tot 4.SQ uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 1 tot 8.30 uur. Zondags gesloten R,k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot o.30 uur; des zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstellin gen: Werken van Jan van Heel tot 30 april) en „Moderne Gra- fiek" (tot 6 mei). Geopend da gelijks van 2 tot 5 uur; woens dag en vrijdagavond van 7 tot 10 uur, BIOSCOPEN Passage. Alleen 8.15 uur: „De Vro lijke Vagebond". Monopole, 2. 7, en 9 uur; „Het Pur peren Masker". VOORSTELLINGEN Arcade, 8 uur:: 't Vierde Prinsen kind, propaganda-avond. 4 Zandviakte-Sterrebos, 8 uur: Circus Boltini. In de Zuidhoïlandse 2e klasse van de. korfbal competitie valt a.s. zondag vermoedelijk de beslissing ten aan zien. van de degradatie. Schiedam ontmoet dan voor de tweede maal Unicum, maar ditmaal in Rotter dam. Beide clubs hebben vier winst punten vergaard. Schiedam heeft echter een wedstrijd meer gespeeld. De winnaar van de strijd van zon dag heeft de meeste kans op be houd van het 2o klasserschap al zijn de kansen dan nog niet volledig ver keken. Unicum heeft de beste pa pieren. omdat op eigen terrein wordt gespeeld. Schiedam won "thuis, met 52. Wewensen de roodzwarten veel succes in dezemoeilijke strijd. Succes ontvangt het Leidse KNS waarvan destijds met niet minder dan 120 werd verloren. Ben re vanche lijkt ons uitgesloten, maar eervolle cijfers zijn beslist te be halen.: -.; ODI gaat op bezoek bij Oranje Nassau in Vlaardingen. De vlaardin- gers staan lager geklasseerd, dus is het behalen van de volle winst niet uitgesloten. Voor de rescrvetwaalftallen zijn vastgesteld: Succes 2Actief 4; WION 6Schiedam 2; Schiedam 3— Zwaluwen 4: Succes 3Hillesluis 3 en KOAG—ODI S. in het adspiran- tenprogramma zijn opgenomen: TOP B—ODI A; Sperwers CSucces A en Sperwers Succes B. Do tegenstellingen vervlakken, nu, het sexuele tevén wordt een persoon lijke aangelegenheid. De idealen worden groter en daarom de teleur stellingen dieper. De liefde gaat in de verlichte twintigste eemv. een rol spelen. In de'vorige eeuw ontstond de omwenteling, eorst kwam de te rugslag en algemeen werd in het Victoriaanse tijdperk het zwijgen over de man-vrouw verhouding ge proclameerd. Met de massale ontwik keling van de moderne maatschappij tijdens en na de tweede wereldoor log is de belangstelling voor de ero tiek een beslissende factor geworden. De relatie met de maatschappij ver andert en de liefde is voor het huwe lijk een onontbeerlijk begrip gewor den. Men trouwt liever niet meer uit praktische overwegingen, maar de psyche gaat een woordje meespre ken. We staan op de drempel van een nieuw tijdperk, aldus dr. Storm, Nog zijn. er de kleine gemeenschappen waar de collectieve belangstelling de samenstelling van een huwelijk be paalt. "Waar men als vanzelfspreken de bepaalde combinaties smeedt. Er is gebleken dat standsverschillen grote problemen in een huwelijk kunnen scheppen. De maatschappelijke evolutie Iaat haar invloed gelden. Men zal zich spoedig gaan afvragen of de ge trouwde vrouw kan blijven, werken en of de werkende vrouw kan trou wen, Een probleem, voor de toekomst is bv. de vraag of de moeder of.de vader vrijgemaakt kan worden uit het productieproces om aandacht te kunnen besteden aan de opvoeding van de kinderen, Bewuste gezinsvorming Vele factoren kunnen van sto rende invloed zijn op de sexuele ontwikkeling. Een goede huwelijks voorbereiding is onmogelijk in over bevolkte woningen. Bewuste gezins vorming, dus gewenste geboortes, bevorderen daar waar hot kind weg blijft eii voorkomen waar een baby ongewenst is, is noodzakelijk, zo meende dr. Storm. Dit in het belang van de geestelijke volksgezondheid cn uit praktisch oogpunt in verband met de overbevolking. Te dikwijls wordt vergeten dat jeugdige echt paren recht hebben op een volwaar dig inkomen om in hun onderhoud te kunnen voorzien en niet tot last behoeven tc zijn van anderen. Grote aandacht moet besteed worden aan het woningprobleem. Het welslagen van een huwelijk is dikwijls hiervan afhankelijk. De opvoeding van de jeugd zal zorgvuldig moeten worden voorbereid. Niet gescheiden, geen hokjespolitiek, maar het coëducatief opvoeden en voorbereiden voor de taak in gezin en maatschappij- Ge zamenlijk opvoeden dus ter vermij ding van ongezonde, toestanden. We staan aan het begin van een nieuw tijdperk, aldus spreker, waar in de erotiek als een onontkoombare schakel en als een zeer belangrijke factor in het leven zal worden ge zien. We leven in-een tijd waarin deze dingen de juiste aandacht gaan krijgen, zonder achterbaksheid en onbeschaamdheid. Dit onderwerp, so meende dr. W. F. Storm, is te inge wikkeld om in één avond intensief te kunnen behandelen. Hij gaf nog veel voorbeelden uit zijn praktijk. Na de pauze werden de gestelde „De liefde van de man gaat door de maag" menen de vrouwen van het N.V.V. Daarom kwamen zij gis teravond in de grote., zaal van het Volksgebouw bij elkaar om een avond te besteden aan het voedings probleem. Voor de pauze vertelde mevrotiw Zadoks van het Voorlich- tinsbureau van de Voeding uit Den Haag hoe een juiste en gevarieerd© maaltijd kan worden bereid. Eerst toonde zij hoe het menselijk liehaara reageerde op de voedingsstoffen. Op eer» groot linnen veld prikte zij de belangrijke en eventueel de minder goede voedingsmiddelen. Uit de hoe veelheid papieren voorbeelden die op het lesbord werden geproïkt, za gen de vrouwen duidelijk het belang van melk. karnemelk en joghurt, bruinbrood en eiwithoudende stof fen: Als deze waren dagelijks in het ge zin gebruikt worden dan. is het al goed. Vlees, erwten, vis, eieren en sinaasappels zijn ook belangrijk. Kin deren vooral niet uitsluitend zoete waren later» eten. Eerst iets anders en ook de levertraan voor de klei nen niet vergeten. De voeding is er niet in de eerste plaats voor het lek kere, maar goede voeding heeft een taak tc vervullen. Schmv suiker, vet, spek en dergelijke ingrediënten. De schade is gewoonlijk groter dan het voordeel. Goede voeding hoeft niet duur te zijn, het Is de. juiste verhouding van het eten die een eerste vereiste is. Vet of azijn drinken voor de slan ke lijn, honing eten voor het hart en meer A*an dergelijke neigingen zijn meestal schadelijke en dus on nodige handelingen. Rauwkost is een primair punt. Doch dit niet uitslui tend, variatie blijft noodzakelijk. Met Aveinig water het voedsel op zetten, goed fijn snijden en. niet lan ger dan een half uur koken, zo ver telde mevr. Zadoks. Vooral, jonge groente zoveel mogelijk rauw nut tigen. Bij een wetenschappelijk on derzoek is te Leiden een groep kin deren in de gezinnen zelf onderzocht en daarbij bleek dat de kinderen, die de juiste voeding kregen, drie centimeter groter waren, dan de an deren. Na de koffie (loch nog met die schadelijke suiker!) keken de dames naar een film „Goede Voeding", waarbij de vrouwen nog eens aan schouwelijk werd getoond wat er in hun keuken te pas kan komen. ("Advertentie I.M.) Tijdens de lezing werden op geani meerde wijze vele gerezen vragen beantwoord, zelfs het terrein -van de diëtisten Averd betreden. De spreekster werd met een enkel woord ingeleid door de voorzitster mevr. Brand. GEMEE8TE1 ïSCHiESAM CÖmCIËËL NIEUWS j Burgemeester en Avethoudexs van Schiedam; Overwegende, dat de bewoners van de Nieuwe Maasstraat zeer veel hin der ondervinden.van het geraas, ver oorzaakt door de tientallen kinderen, welke, in die straat rolschaatsen; Gelet op artikel 15 van de Alge mene Politieverordening; Besluiten: de Nieuwe Maasstraat aan te wijzen als een. weg, waar het verboden is op rolschaatsen te'rij den, zulks met ingang van 14 april 1956. Schiedam, 11 april 1956. Burgemeester en wethouders van Schiedam. De secretaris, De burgemeester, N. J. POST.. J. W. PEEK. Burgemeester en wethouders van Schiedam doen te weten, dat heden op de secretarie der gemeente ter le zing voor een ieder gedurende drie maanden is nedergelegd de door de Gemeenteraad op 24 juni 1955 vast gestelde Verordening op de verkoop van buitenlands vlees en A'an paar- deviees. -• Schiedam, 11 april 1956, Burgemeester en wethouders voor noemd, De secretaris, De burgemeester. N. J. POST. J.W. PEEK. De Vereniging tot Behartiging van de Belangen van Tbc-patiënten afd. Schiedam heeft gisteravond in Irene een grote propaganda-feestavond ge houden, waarvoor grote belangstel ling bestond. Het aantal, leden van de vereniging neemt, zoals voorzit ter P. J. Veringmeier het vertelde, gestadig toe.-Bedroeg dit aantal vorig jaar 650, thans is het 7€0 en gehoopt wordt dat bij de viering van het tweede lustrum in september in. het Passage-theater het aantal gestegen zal zijn tot 750., Aanwezig waren, ook het lid van het hoofdbestuur.mevr. Weezenasr en de bestuursleden, van Rotterdam, de heren J. Polak en A. Weezenaar, waarvan laatstgenoemde de doelstel lingen van de. vereniging uiteenzette. - Daarna werd een cabaret-program ma gebracht door het gezelschap van Tom de Rüyter, waarin ook optraden de Jolly Players, de Doblata's met een Tiroler-show. de Schiedamse ra dio-zanger Cor Nielsen en de caba retière Jeanne van Raay. Advertentie IJVJJ PerjoonHjLhudan Har kent men «en hun bril. Voor «en „persoonlijk*" bril naar Telefoon 67649 HffTIffWWPTIF-Hl I Ife§ De uitvoering van het grote Spoorwegplan Schiedam vordert gestadig ook al merkt men er o ver het algemeen weinig van. Het terrein langs de spoorbanen naar Vlaardingen en Delft, ten westen van de iSchie, is at een grote zandvlakte geworden en nog rijden de zandauto's af en aan. De overweg en bij de Oudedijk is ook een 'centrum ran activiteit. Daar werd deze joto gemaakt, n.l. van het leggen van cte betonnen jnndering voor een duiker onder de spoordijk door voor een van de poldersloten. Voor het ius. weekeinde is weer een compleet progmmmv vastgesteld, dat, gezien de ierreingesieldheden en de te verAvachten weersomstan^j»: heden wel in het geheel afgewerkt zal worden. DU Is Avel hard nodig aangezien wij al half april schrijven sn de verenigingen nog mlnstwS drie wedstrijden te spelen hebben, tenvüi er ook zijn die vijf wedstrijden voor de boeg hebben. Hiermede is de gehele competitie nog niet aehtet de rug, aangezien dan de kampioensAvedstrijden nog gespeeld moeten worden* De zomersporten, zoals cricket en honkbal beginnen ook binnenkort en wij geloven niet dat dan het gehele voetbalprogram achter de rug zal zijn. Wellicht zullen wedstrijden in gelast kunnen worden op, week- avonden of zaterdagmiddag. Zaterdagmiddagvpetbal In 3A kan HBSS even op rust Jco- men. Onze stadgenoten verloren vo rige week van de Quick Boys on staan onderaan de ranglijst. Toch is de positie van, HBSS nog niet hope loos. aangezien zij. nog houvast heeft aan Rijnsburger Boys en DO TO, die ook tot de zwakke broeders gerekend moeten worden. Er bestaat dus kans voor HBSS om nog van de 'onderste plaats te komen. In 4A gaat PPSC op bezoek by SVOW. Vorige week hebben de Schiedammers de onderste plaats verwisseld met Duinoord. Met 17 12 staan de Schiedammers pp een na de onderste plaats en hebben nog een redelijke kans hoger op te komen. Katwijk dat op Se Vijfde plaats staat heaft weliswaar 20 pun ten, doch heeft 4 wedstrijden meer fespeeld. Dit puntenaantal kan PP C ook bereiken.- Voor de Kes. derde klasse B staat nog op het programma TOGR 2— HBSS. 2.' In de le klasse afd. Rotterdam moet GTB een uitAvedstrijd spelen tegen Zwervers. Ook met GTB avü het niet al te best, want deze ver eniging staat onderaan. Doch ook voor GTB geldt hetzelfde als;.voor PPSC, het heeft nog kans om de onderste plaats te verlaten. De ver enigingen RSM en ZWSH staan "wel iswaar boven de Schiedammers resp'. met 13—5 en 12—5. Waar GTB 11—2 noteert, is de kans niet uitgesloten, dat het de rode lantaarn nog over zou kunnen doen. In 2A gaat GSS op bezoek bij The Red Stars. GSS staat met 12—15 op de vierde plaats en'maakt flus geen slecht figuur. Voorts staan voor za terdag nog op het p-^gramma: GTB 2—Rozenburg 2; HBt 3—Zwaluwen 5; PPSC 3—Sunligh 2: HBSS 4— Capelle 3 en DOTO 4—HBSS 5. Afd. K.N.V.B. Voor de 3e klasse ontvangt Excel sior '20 de zware tegenstander Cele- ritas, dat met 1725 op de tweede plaats staat. De Schiedammers staan met hun 1615 dus een heel eind achter en wij betwijfelen het of zij aan een nederlaag zullen ontsnappen. In de 4e klasse F krijgt Schiedam Flakkee op bezoek. Schiedam staat slechts een plaatsje hoger dain de tegenstanders, doch 'heeft uit een zelfde aantal Avedstrijden 5 punten meer. Voor Schiedam is er dus een redelijke kans op een overwinning, DhS-gaat", bij Aedlus op bezoek en zullen, 'als èr niets misloopt, deze wedstrijd moeten winnen. Zelf staan zij op de ,5e plaats, terAVijl Aeolus alleen nog SVDPW onder zich heeft. Deze laatste vereniging gaat op be zoek bij Zuiderster; dat vier plaat sen hoger staak Dé Schiedammers komen myna elké week met verras singen uit de bus. Laten wij hopen deze week met een goede. Afd. Rotterdam. In 3A krijgt Ursus bezoek van Bloemhof. Onze stadgenoten etaan met 12—12 in de middenmoot en moeten op eigen veld in staat zijn van Bloemhof, dat met 124 bijna onderaan staat, te winnen. Koploper Martinit krijgt in deze afdeling Noorderkwartier op bezoek. Wij behoeven niet te vrezen dat Martinit een steek zal laten vallen. WF in IB heeft eveneens een thuiswedstrijd en wel tegen Croos- wnk. Gezien de prestaties van de WF'ers in de laatste wedstrijden, zal Crooswijk, dat op twee plaatsen na PONTIAC OMEGA TISSOT ZENTRA Tijdelijk in praktische verpakking ROTïERDAMSEDIJK 2 68 Zondag zal op het Wilton Fijen- oordterrein aan. de Vlaardingerdijk de plaatselijke derby plaatsvinden tussen de eerste heren teams van Wil ton Fijenoord en D.W.S. Beide teams hebben Ader verlies- punten en staan vlak onder het Haagse Operatie '55 dat twee verlies- liespunten heeft. De Wilton-ploeg die in de laatste drie wedstrijden 56 doelpunten scoorde zal het zondag tegen stad genoot D.W.S. piet gemakkelijk krij gen. D.W.S, won dc eerste ontmoe ting aan de Oudedijk, doch Avjj hou den het op een. kleine zege voor dc rood witten. De Avedstrijd vangt aan om 12 uur. Het 'le daméselftal van Wilton- Fijenoord krijgt bezoek van Vires et Celeritas uit Gouda, en kan de tweede plaats van A.H.C. '28 over nemen, als zij de puntjes in Schie dam houden, wat echter niet gemak kelijk zal gaan, daar de Goudse.da mes de le plaats op de ranglijst be zetten. Wij geven op papier Vires de beste kansen. Dames 1 A'an D.W.S, speelt ook al thuis en moet de strijd aanbinden tegen het 2e team van hoofdklasser Athene uit Den Haag, Dit Haagse elf tal bezet de 2e plaats op de rang lijst en zal deze zeker. niet. willen afstaan. De beide reserveteams van Wil ton ei» D.W.S. komen al tegen el kaar uit. In de districts reserve 2e klasse bezet DW.S. met 2 punten de on derste plaats en vlak daar boven staat "Wilton met 3 punten, samen met Hellas 5 die ook 3 punten heeft Een verschuiving van plaatsen in de onderste regionen is mogelijk. Het 2e damesteam van D.W.S. moet zondag kunnen winnen in Delft van Wippolder I. Beide teams zijn vrij van promotie en degradatie. Dames 2 van Wilton die de laat ste weken een. paar steken heeft la ten, vallen kan. de tAveede plaats be houden als 'Zij van-'Meeuwen 2 win nen, wat wij ook wel verwachten- Juniormeisjes van DWS gaan naar ADO en wü geven onze stadgenoten, de beste kans, evenals Wilton dat bezoek krijgt van de Schutters. Juniorjongens van DWS moeten zeker kunnen Avinnen van het derde team A'an Schutters, Met .de uitvoering van de bouw van een groot en modern bedrijfs pand voor M. Cohn's wijn- en. spiri tualiën handel N.V. aan de Willems kade is reeds een begin gemaakt. Voor deze uitbreiding van het bedrijf moest de Hoofdstraat bij-de Willems brug afgesloten worden. Op 23 april 's middags om drie uur zal de eerste paal voor dit fabrieks pand worden, geslagen dat uit twee verdiepingen zal bestaan en waarin de nieuwste Franse machines zullen worden opgesteld voor het bottelen, kurken, capsuleren en etiketteren. Onder het pand komt een grote kelder, Avaarin ongeveer 500.000 Avjjn- flessen kunnen worden opgeslagen. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemer W. baron te Schiedam naar een ontwerp van architect D. van der Meijde uit Rotterdam, Ook dit jaar zal de herdenking der gevallenen op de. traditionele Avjjze plaats vinden. Er zal in de omgeving van het Stadhuis, de Boterstraat en het Overschieseplein weer een stoet worden geformeerd, welke zich om 7.15 ..uur precies zal begeven naar het monumentaan de Gerrit Verboom straat." Verenigingen, scholen enz. welke regelmatig deelnemen hebben een circulaire ontvangen. Iedereen kan aan deze stoet deelnemen, doch wan neer dit in groter verband gebeurt, dient men. zich vóór 28 april a.s. op te geven by de heer J. H. F, v, d, Brugge, Burg. Knappertlaan 204a, tel. 67406, bij voorkeur schriftelijk, onder opgave van het aantal deelnemers. Dit geldt dus zowel voor verenigin gen, instanties enz. die wel, als voor de verenigingen enz., Avelke geen cir culaire hebben ontvangen. De plaatselijke commissie wekt een ieder op aan deze herdenking daad werkelijk deel te nemen, zodat zy ook dit jaar weer ccn treffend be wijs er van zal zijn, dat onze geval lenen niet vergeten worden. onderaan staat, niet veel kans krij gen om een puntje binnen .te halen. In IC ontvangt SFC Germinal. Heide verenigingen staan op de rang lijst in de onderste helft vlak bij eikaar. zodat over de uitslag nog niets te zeggen valt. Op de gisteravond gehouden alge mene ledenvergadering van de ge meenschap Schiedam van het Huma nistische Verbond, heeft het bestuur van de gemeenschapzich als volgt .geconstitueerd: H. J. Amesz, voorzit ter; W. A. Kole, secretaris; W. P. Wies penningmeester; E. de Braban der en J. Weergang leden. Vandaag viert de heer S. Rosman uit de ZAvartewaalsestraat 27 zijn 86e verjaardag. Dit is op zichzelf niet zo bijzonder,, maar tevens,viert de jarige zijn zilveren jubileum «la gepensioneerde bij het gemeente- lijk gasbedrijf, dat hij op zyn 55e jaar verliet De Heer Rosman heeft namelijk 8 jaar eerst als metselaar en lar ter als gasstokcr in de gasfabriek gewerkt. In die tijd heeft de Heer Rosman nog een belangrijke rol in de christelijke vakbeweging ge speeld, zodat véle zich de Heer Ros man nog wel zullen herinneren. De 80-jarige geniet een uitsteken de gezondheid en Averkfc nog met plezier in zijn tuintje in het Sterre- bos, waar hij - met zijn schippers pet op een bekende figuur is geworden, Voor de zesde maal wordt er in het clubhuis St.-Jorisdoele, als afslui ting van het Avinterwerk de Cluten ba gehouden, een TEN-toonstelIing en een BA-zaar in het CLU-bhuis, Die bazar is een belangrijke finan cier van het werk, zodat het nodig is dat deze bazar slaagt. Daardoor krijgen honderden Schiedamse jon gens en meisjes een betere besteding van de vrije tijd. De prijzen voor deze bazar wor den in het clubhuis'door. de leden vervaardigd, dat avü zeggen- een deel van de prijzen. Voor het overige is men aangewezen op de steun en me dewerking van de Schiedamse win keliers. Er komt ook een lijgtenactle. Alles is Avelkora. Zyn er Scihedam- mers die iets te missen hebben voor de Clutenba: het adres is Clubhuis St Jorisdoele, Doeleplein I, telefoon 68338. De voorbereidingen zijn dus in vol le gang. En dat mag ook Avel, Avant woensdag 25 april is het zover: dan wordt de Clutenba geopend. Tot en met zaterdagavond blijft het club huis geopend voor allen die de ten toonstelling van. Averkstukken bekij ken willen en van wat bazaar-attrac ties willen genieten. Het gaat natuurlijk uiteindelijk om de financiën. Wie dan ook het werk wil steunen, maar geen tijd heeft orp naar Clutenba te gaan, kan gebruik maken van het gironummer van de heer H. IJsselstein, penningmeester Afan de Stichting Cluhuiswerk Onge organiseerde Jeugd, adres St. Lidui» naplein 4, Schiedam, Dat gironum mer is 5 9 0 3 1. GEBOREN: Gerrit G„ z. v- H. F. van Unnik en J. van Dommele; Ca- tharina, d. v. A, van der Vlies en G. A. Winkel; Gerardus, z. v. J. J. M, Lourens en A. C: Bronsgeest; Anto- nia C., d. v. A- Bijl en A. C. van Wa- geningen; Leffert, z. v. L, Schul» tinge en A. W- Prins; Cornelia, d, v. A. P. Bult en C. Burgerhout ONDERTROUWD: A. J. van den Berg, 34 j. en P. M. Verschuren, 23 j.; J. van den Bosch. 21 j. en M. G. Coster, 18 j.; H. G. Braakhuis, 30 j. en P. C. M. Companus, 24 j.; P. van der Doe, 39 j. en J. M. C. van den Hoek, 25 j.; C. van Dijk, 62 j. en A, A. Putters, 53 j.; G, W. van Es, 27 j. en H. H. M. Beukers, 23 j,; A. J. P. Gokke, 23 j, en C. J. Wulf, 26 j.; C. van 't Hoog, 24 j. en A. van Meurs, 23 j.; J, Korpel, 24 j, en M. Polder dijk. 20 j.; J. de Langen, 26 j. en A. Meerkerk, 20 j.: J. M, Machielsen, 22 j. en G. J. Winterswijk, 23 j.; A. Meuldijk, 26 j. en A, E. de Jager, 24 j.; L. J. van Potten. 32 j. en J. A. Witte, 28 j.; C. M, van den Toorn,' 27 j. on M. M. Thijssen, 25 1; C. J. Wolf, 35 j, en P. de Vaal. 32 j. GEHUWD: A. Broefe, 23. j. cn M, J. van der Graaf, 21 j.; J, Sehemkes, 23 j. en M. Brouns. 19 j,; H. Bou- man, 23 j. en E. Erdtsieck. 26 j.; U van der Brugge, 29 j. en F. van der Waal, 27 j.; C. van Dijk. 28 j. en N. van dér Sloot. 22 j;; J. Koetsier, 24 j. en M. K. Bezemer. 23 j.; J. W. Houtbraken, 22 j. en D. H. de Nijs, 16 j.; A. van der Wolf, 27 j. en L. T. van Jole, 22 j.; W. H.' de Rouav, 24 j. en M. W. van Dijk, 21 j.; J. Poot, 23 én G. de Jager, 22 j.; L. Tanis, 25 j. en M. de Ronde, 24 j.; W.;A. I. Ammerlaan, 28 j. en W/J. Fransen, 26 j.j C. vart Dijk, 28 j. en-E. Boot, 24j. OVERLEDEN: J. P. Kant, 73 j-, echtgen. v. C. van Tilborg; G. H. Hollenga, 43 j., echtgên.. :.van B. Scholte; J/van den Akker, 84 j„ Aved. van T. J. Hendriks; N. Eijsberg, 83 j.; levenl. kind ,van M: Woensdregt en M. Valk. Lezing Hum. Verbond Voor de gemeenschap Schiedam van het Humanistisch Verbond spreekt mej. mr. L. W. J. Meyer zon dagmorgen a.s. om 10.45 uur in Mu sis Sacrum over „Menno ter Braak en het Humanisme".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1